Zvláštní den: Polsko a východní Evropa žádají NATO o zvýšenou ochranu před...

Zvláštní den: Polsko a východní Evropa žádají NATO o zvýšenou ochranu před agresivním Ruskem, Rusko slaví Den národní jednoty na počest vítězství nad Polskem a Forbes do třetice vyhlásil Putina Mužem roku

Zvláštní den: Polsko a východní Evropa žádají NATO o zvýšenou ochranu před agresivním Ruskem, Rusko slaví Den národní jednoty na počest vítězství nad Polskem a Forbes do třetice vyhlásil Putina Mužem roku
Mimořádný summit východních zemí NATO

V rumunské Bukurešti právě probíhá summit představitelů devíti členských zemí NATO, které leží na východní hranici Aliance. Mimořádný středeční summit má potvrdit společný požadavek, aby Severoatlantická aliance jako celek v těchto zemích v reakci na chování Ruska posílila svou vojenskou přítomnost. Mimořádnou schůzku svolal polský prezident, který na polském území požaduje stálé základny NATO, schůzky se nezúčastnil prezident Zeman, který dal přednost návštěvě Pardubického kraje a opět tak jednou je za černou ovci  (více) .

Bez stálé vojenské přítomnosti NATO ve Východní Evropě se nepodaří zdržet „agresivní politiku Ruska“, prohlásil polský ministr obrany Tomasz Siemoniak (zdroj).

Polský ministr obrany Tomasz Siemoniak

Den národní jednoty v Rusku

Schůzka z polské iniciativy probíhá v den, kdy Rusko slaví svátek Den národní jednoty. Jde o připomínku ruského vítězství z roku 1612. Tehdy vyhnali příslušníci lidové domobrany z Moskvy polsko-litevské okupanty a prokázali tak jednotu všeho lidu nezávisle na jeho původu, víře nebo sociálním postavení ve společnosti. Historicky je svátek spojen s ukončením tak zvaného neklidného období na Rusi v 17. století.

Smuta, nebo Období zmatků, také Vláda samozvanců je období ruských dějin z let 1587 až 1613. V té době vymřela v Ruském carství dynastie Rurikovců a po ní nastoupili Romanovci. Mezitím však vládli samozvanci, kteří prohlašovali, že jsou legitimní držitelé carského trůnu. K rozhodujícímu střetu mezi polsko-litevskou armádou a ruskými vlastenci došlo u bran Moskvy a polsko-litevská vojska byla rozdrcena. Několik okupantů se ještě drželo za branami Kremlu a odmítlo kapitulovat, po dlouhém obléhání se nakonec okupanti 26. října 1612 vzdali. O události byl natočen film Rok 1612, česky zde. Den vítězství se shoduje i s církevním svátkem na počest Kazaňské ikony Matky Boží a v celé zemi probíhají veselice, koncerty, mítinky a průvody.

“Rusko je vždy otevřeno spolupráci mezi národy”, řekl ruský prezident Vladimir Putin, na recepci 4. listopadu 2015 v Moskvě u příležitosti svátku. Putin zdůraznil, že svátek, který poprvé začali slavit před deseti lety, demonstruje “odpovědnost za osud rodné země.” “Ten pocit respektu, hrdosti a lásky k vlastnímu státu, je nejpevnějším základem,” – řekl prezident. Prezident také zdůraznil, že Rusko je vždy přívržencem lidských práv, svobody a demokracie. “Zastrašit Rusko se nikomu nepodaří, jsou to beznadějné pokusy. Hlavním cílem Ruské federace, mimo jiné i v Sýrii – je boj proti terorismu,” – zdůraznil ruský prezident Vladimir Putin. (zdroj, zdroj)

Evropa v rozkladu imigranty, ale pořád ve strachu z Ruska?

Nerozumím mimořádnému summitu východních zemí, volajícím po základnách NATO ve východní Evropě, údajně nutných v obraně před ruskou agresí. Nemá snad Evropa v současnosti jiného nepřítele, a to z jihu, před kterým ji Rusko naopak chrání tím, že likviduje příčinu migrace – IS? To se Evropa už opravdu zbláznila? A opravdu jí nic neříká ani to, že Putin byl Forbesem opět vyhlášen mužem roku? Jistě, tyto západní ankety, podobně jako Nobelovy ceny, nemají valnou výpověď, ale ráda bych připomněla, že poprvé se tak stalo poté, co USA a Británie musely sklopit uši, když v otázce chemických zbraní v Sýrii byl zastaven jejich plán o bombardování Asada a přednost dostalo ruské řešení!

Forbes: Putin opět nejvlivnější postavou světa

Putin nadále potvrzuje, že je jedním z mála světových politiků, jehož vliv mu umožňuje realizovat své představy.  Sankce proti Rusku, pád rublu ani recese ruské ekonomiky nesnížily jeho popularitu, která v červnu dosáhla rekordní výše 89%.  “V říjnu začal bombardovat síly IS v Sýrii, setkal se s prezidentem Sýrie a ukázal slabost USA a NATO v tomto regionu, čímž obnovil vliv Ruska v zahraničí, “- píše Forbes. Na druhém místě skončila Angela Merkelová, na třetím Barack Obama (zdroj)

Jestli ruské bombardování IS Evropa nazývá “agresí”, pak tedy jen houšť. Kde ale je ta ruská agrese, které se bojí Evropa, momentálně právě Polsko a východní Evropa a s ní i Česko, které solidárně také žádá o základny NATO? Jestli Evropa nemá jiný problém, než budovat základny NATO proti Rusku, pak je to s ní ještě horší, než se obzvláště v letošním roce ukazuje. A nezbývá, než Rusku jeho dnešní svátek závidět (zde video z loňských oslav).

-Pozorovatelka-  4.11.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
elko
Návštěvník
Bohoush
Návštěvník
Bohoush

Kdy vlastně požádáme to strááášně ”agresivní Rusko” o pomoc? Respektive my sme zde přímo ohrožováni rozhodnutím našich vlád.Titož naše vlády už dřív naplánovaly s NATO,že je potřeba se zbavit nás všech odporujících vůči NATO a vůči EU. Ano přesně tak.. Neexistuje zde v ČR krom Úsvitu jiné uskupení, které stojí za občany čr.. Žádnej z těch článků nic neřeší. Jen lepí lidi doma na židlích u PC.. To je přece špatně ne? Kdy už toho všeho bude dost a řeknemě, že to takhle dál nejde.?! Aháá jasně chápu. Nikdy.. Česká republika je totiž tak neskutečně líná a flegmatická, že NATO si může dělat co chce, to samý mafie, to samý vláda, to samý uprchlíci. Protože tady v ČR se NIC nestane!! I kdyby tady veřejně zabíjely banda s ISIS či ISIL ,tak stejně nikdo nic nebude dělat.. Jo bude- to, co dělá do teď!! Uteče na internet a raději si něco přečte.. My si tady čechách vážení přátelé nemámě vůbec-ale vůbec na co ztěžovat.Ke stížnostem a činům sme měly prostor každej den. Co si ale my hrdí češi vybíráme?? Nadávání doma u TV a u PC a to je celý.. To je prostě celý!Taková je u nás realita?? Věřte tomu že ti parchanti slaví , páč blbci je nechávqaj bejt a ještě dovolí svým skorumpovaným vládám, aby je dostačně vřele přijaly , zabezpečily, vyzbrojily daly jim dost času na seskupení a vymyslet plán u nás v zemi..Takže vážení- děkujme si navzájem.. že tady ty xindly máme.. A až budou něco dělat.. tak víte doufám na koho se obrátit?, Na toho kde je strůjcem..

bantustan
Návštěvník
bantustan

Lidem vubec nedochází,že MYŠLENÍ a jednání je spojené se ZEMÍ a PŘÍRODOU…Pokud milí AMIS budou pokračovat ve svých špinavostech,tak PŘÍRODA bumerangovým efektem ZASÁHNE http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6892-supervulkan-yellowstone-praska-zacatek-apokalypsy

rakosnicek
Návštěvník
rakosnicek

Prvni vlastovky v Nemecku, muslim na ulici otevrene vyhrozuje nemeckemu muzi: ovladneme vas plodnosti bez nutnosti valek a pak se ozenime s vasimi dcerami:
https://www.youtube.com/watch?v=JquXlQTBWOo

Plkal
Návštěvník
Plkal

Všude padají ruská letadla: Sinaj, Sudán. To rozhodně nebude náhoda.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Základny mají být nejen proti “agresivnímu Rusku”, ale zároveň proti vzpurným Slovanům v jejich domovinách, aby nedělali problémy se zaváděním NWO. Se základnou na území se těžko odporuje diktátu. Čím dál tím víc lidí z bývalého východním bloku si uvědomuje co je EU a NATO zač.

intermar
Návštěvník
intermar

Tohle je druha strana mince vitezstvi Kaczynskeho PiS: sice jsou proti uprchlikum, ale zaroven i proti Rusku. Ted by mohli nejdrive rozmaznout Smolensk a nasledne se chtit vlozit do Syrie. Nezapominejme, ze Polsko je velky narod, ktery sam sebe chape jeste vetsi, nezli ve skutecnosti je, takze Polakum nejaka stafaz ve Viszegradske ctyrce rozhodne nebude stacit. Podle meho ma Polsko aspiraci na vysoupnuti Italie z velke evropske petky a na zaujmuti jejiho mista (bombardovani Libye je zcasti italska aktivita). S Polaky muzou byt jeste velke problemy, straci si jen vzpomenout jak to s nimi bylo v minulosti: jen byl nekdo nekde oslaben, hned ho bud politicky potopili, anebo rovnou napadli. Reknu vam, zlata Varsavska… 🙂

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Polsko vždy v minulosti dělalo velmi agresivní politiku, stačí vzpomenout dnes velmi opomíjené období mezi světovými válkami. Ne nadarmo bylo v minulosti třikrát děleno. To nebylo provedeno s žádnou zemí. Problém je v neskutečném vlivu Vatikánu a polského kléru.

-_-
Návštěvník
-_-

Vážená Pozorovatelko, dnes se mi konečně spojila výstavba značně technicky vybavených a opevněných “hradů” na Plzeňsku a v jiných částech naší krásné “republiky” se značným přívalem zahraničních specialistů. Jestli k tomu máte co dodat, budu velice rád. Hezký večer z rovníku

Pepa
Návštěvník
Pepa

Můžete prosím rozvést sousloví opevněných “hradů” ? A třeba uvést i lokalitu?

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Severně od Plzně – Ptyč. Na fotkách to vážně vypadá jako značně technicky vybavený a opevněný „hrad“, ne? Dál použij strejdu Googla. A nevěř zaplaceným, zavádějícím a zlehčujícím PR článkům v médiích.

http://plzensky.denik.cz/galerie/ptyc-vystavba-relaxacni-centrum-121220.html?mm=4198965

A ještě ti rozšifruju, že “značným přívalem zahraničních specialistů” -_- v narážce na výroky českých politiků snažících se oblbnout veřejnost, myslí to miliónové multikulti obohacení z Albánie, Kosova, Pákistánu, Avghánistánu a dokonce i cigány z Rumunska a Bulharska, co se vydávají za uprchlíky ze Sýrie a nelegálně zaplavují Evropu.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Pevnost Apaču Ptyč…Je neuvěřitelné,jaké prachy se investovaly do strachu ze smrti…

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Mně se spíš zdá neuvěřitelné zprivatizovat nerostné bohatství státu, v rozporu se smlouvami a sliby nechat rozprodat miliardové majetky dolů, průsery co zbydou hodit zpátky na krk státu, tedy obyčejných občanů – daňových poplatníků a nechat soukromé a zahraniční firmy spravovat strategické zásoby státu. Už jenom za tohle jsou ty šibenice oprávněné.
Osobně bych podobná zařízení jako Ptyč považoval spíš za jeden z prvních cílů přeživších po VP (Velkém Průseru), než za oázu bezpečí. Kdo na to má, tak nejlepší asi bude nějaká “Dača” v ne moc osídlené části Ruska, nebo aspoň osamocená hájenka nebo chajda někde v Beskydech.
Hezké dílo o VP napsal na začátku sedmdesátých let můj oblíbenec Robert Merle. Jmenuje se Malevil a tady je ke stažení jako audiokniha:

http://www.uloz.to/xfBKfaP6/audiokniha-robert-merle-malevil-rar

A Merleho kniha “Smrt je mým řemeslem” patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Doporučuji.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Aha, původně jsem pochopil tak, že na výstavbě se podílí zahraniční specialisté. Že jako soukromá vojenská základna Černá voda nemusí být totéž co vojenská základna SSA NATO a tudíž neodporuje mezinárodním smlouvám…

bantustan
Návštěvník
bantustan

NÁŠ MILOŠ v Pardubicích sdělil,že na summit NATO NEJEL,nebot měl program navštívit tento kraj..https://www.youtube.com/watch?v=xTbB9ySADFU

Tamerlan
Návštěvník
Tamerlan

Milouš je bůh

Lenka
Návštěvník
Lenka

Moje babička, která nemá přístupna internet a sleduje jenom zprávy v televizi, se mně ptala, proč je tam pořád taková štvavavá propaganda proti Rusku. Lidi už toho začínají mít dost. A myslím, že Evropa by se měla zabývat tím, co bude s imigrantama, jak začne zima. To se teprve ukáže jejicj agresivita- bude jim zima a budou mít hlad. Rusko bojuje v Sýrii i za nás, to bychom si měli uvědomit, patří jim dík a ne proti nim bojovat a vymýšlet si nepravdy.