Zuzana Roithová natočila nové video v reakci na virál jejího 6 let...

Zuzana Roithová natočila nové video v reakci na virál jejího 6 let starého šotu na podporu Lisabonské smlouvy. Přehlasování Česka ohledně kvót je podle ní v pořádku. Plete si demokracii s imperokracií?

Zuzana Roithová natočila nové video v reakci na virál jejího 6 let starého šotu na podporu Lisabonské smlouvy. Přehlasování Česka ohledně kvót je podle ní v pořádku. Plete si demokracii s imperokracií?

Jak nás upozornilo do redakce několik čtenářů, europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL) natočila nové “vysvětlující” video, které vykazuje znaky klasického PR managementu, konkrétně techniku “damage control”, tedy minimalizace škod. Zuzana Roithová natočila v roce 2009 propagační video na podporu přijetí Lisabonské smlouvy, kde uváděla jednu z výhod této smlouvy, společnou imigrační politiku EU. Právě náš server Aeronet přinesl před týdnem toto video jako humoristické zpestření mediálního prostoru, aby se lidé pobavili. Netušili jsme ale, že se z tohoto 6 let starého videa stane virál, který zaplaví český internet.

Zuzana Roithová proto záhy poté toto zmíněné video ze svého YouTube kanálu smazala, ale uživatelé internetu vytvořili už zálohy a kopie na YouTube, takže video je k dispozici stále, např. právě v našem zmíněném článku. Paní Roithová alespoň připojila staré video na konec toho nového, ale působí to hodně zvláštně. Je to jako v České televizi, ty nechvalně známé vysvětlující pořady vysílané ihned po skončení kontroverzního pořadu nebo filmu, aby odborníci divákovi správně vysvětlili, co právě viděl. Tady to ale paní europoslankyně udělala obráceně, vysvětlující pořad dala pro jistotu na začátek. K situaci bych snad uvedl jen to, že Zuzana Roithová zaslouží minimálně uznání, že se rozhodla reakci natočit. To by mnoho politiků neudělalo.

19133.jpg
Zuzana Roithová (KDU-ČSL), poslankyně EU parlamentu

Co je smutnější, je obsah nového videa. Paní Roithová se v ničem nezměnila, její názory neprošly korekcí a sebereflexí, ani v této kritické situaci, kdy Evropská unie naprosto bezprecedentně přehlasovala trojici menších zemí, které nechtěly kvóty přijmout. Lisabonská smlouva se tak stala nástrojem diktátu, nového Mnichova 1938 a je opravdu ostudné, že takovou smlouvu může nějaký český politik obhajovat.

Naprosto šokující je její vysvětlení ve videu, že přehlasování ČR na radě ministrů EU bylo důsledkem nikoliv většinového hlasovacího systému, ale neschopností české vlády přesvědčit zbývajících 25 zemí EU o zbytečnosti kvót. Paní Roithová, zcela na rovinu: Co kdyby těchto 25 zemí odhlasovalo, že ČR musí navracet majetky sudetským Němcům? Opravdu si myslíte, že nějaká česká vláda by něco zmohla proti více než dvacítce zemí?

Ve svém videu trváte na tom, že Lisabon je “o nás s námi” a že je to tak dobře. Ono je to sice o nás s námi, ale ne o tom, jak se s námi dohodnout, ale o tom, jak s námi “vydrbat” a “zamést”. Protože ty hlasy z Bruselu byly zcela jasné: “Pokud země V4 odmítnou kvóty, přijdou sankce, vezmeme jim dotace!” a já se vás ptám, co je toto za jednání? To je ta politika o nás s námi? Vyhrožování, vydírání, většinové válcování v radě a nerespektování názorů jednotlivých zemí v otázkách, které se bezprostředně týkají jejich bezpečnosti?

Mluvíte o tom, že prohrát nebo vyhrát při řádném hlasování je přirozenou záležitostí demokracie. Čili znovu se vrátím k tomu, že i hlasování o Sudetech by bylo podle Vás přirozenou věcí demokracie v EU? Nebo třeba hlasování o zákazu jaderných elektráren v EU? A Česko by potom kvůli nedostatku výkonu v síti muselo elektřinu dovážet z jiných zemí EU a vyšší cenu by zaplatily české domácnosti?

Víte, paní Roithová, co je to “většinový paradox”? To je poznatek, který zjistili už v dobách Římské říše. Čím větší počet různých národů a etnik spravujete v rámci jednoho státního zřízení, tím větší nespravedlnosti se dostává při demokratickém hlasování prostou většinou jednotlivým národům. Princip většiny se tak stává příčinou sporů uvnitř velkých říší a velkých zemí s mnoha etniky a kulturami, protože menšina, která při hlasování “prohraje”, není zanedbatelnou menšinou, ale obrovskou armádou, celými národy, celými kulturami, které prohrály v hlasování.

3-roithova.jpg
Zuzana Roithová

Vzniká tak “většinový paradox”, který spočívá v tom, že společenské zřízení formy demokracie upírá právo na sebeurčení většině obyvatel jednotlivých přehlasovaných zemí, etnik a kultur. Takový systém potom přestává být demokracií a mění se na imperokracii, tedy politické model hry na říšskou demokracii, kdy všechny země smí hlasovat, mají všechna práva, ale nikdy nemohou nic fakticky prosadit, protože nedisponují dostatečným počtem hlasů, aby něco změnily ve věci svých národních otázek a zájmů, které neoslovují ostatní členy v hlasovacím procesu, nebo jsou dokonce v rozporu se zájmy jiných národů v hlasovacím plénu. A toto ukotvuje Lisabonská smlouva na institucionální úrovni.

Lisabonská smlouva tak vytváří imperokracii nového věku, kdy malé země mají dvě možnosti: buď přistoupí na podmínky většiny, anebo budou přehlasovány. A toto nemá s demokracií nic společného. Tady dokonce neplatí ta teze “o nás s námi”, ale je to spíš model dvou podmínek, “sami proti sobě” (když vláda ČR “dobrovolně” přijímá více uprchlíků, než kolik žádaly kvóty) a “sami jako v plotě kůl”, když jsme přehlasováni a 25 zemí EU na nás kouká jako na vrahy, xenofoby a extrémisty.

Tohle je zásadní poznatek pro každého občana, že nestačí mít hlasovací právo v demokratickém systému. Musíte mít totiž možnost prosazovat své požadavky. Pokud máte jen možnost volby, ale nikdy nedisponujete a nebudete disponovat potřebným kvórem, protože populace země je prakticky stabilní, tak skutečně přestává být takový systém demokratický a stává se imperokracií, tzn. společenským systémem, kdy volební síla národů a kultur trvale přehlasovává národy a kultury s menší populací v rámci nadnárodního seskupení, říše nebo unie.

V takovém systému je jenom jedna pojistka, která může demokratický status zachránit, a to je právo veta! Jakmile malé země o právo veta přišly (nejprve zčásti smlouvou z Nice a potom docela Lisabonskou smlouvou), tak v tom okamžiku pozbyla EU demokratického rámce a přiblížila se autoritářskému systému založeném na diktátu demografické většiny.

Lisabon je tak tragédií pro Českou republiku, protože je to smlouva, která zbavila naší zemi suverenity a svéprávnosti. Od této chvíle budou o nás (i když “demokraticky”) rozhodovat ostatní země. A protože to je model frustrace, čeští politici budou nuceni se zařadit do stáda a postupně budou hlasovat s většinou, protože disent v EU se netrpí, disent je kritizován a hlavně, disent může bolet a přinášet sankce ze strany EU.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývají 1 den a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 10% potřebné částky. Všem, kteří do konce měsíce přispějí jakoukoliv částkou (zde) na záchranu AE News, moc děkujeme. Bez Vaší pomoci náš server nepřežije.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
JAN
Návštěvník
JAN

BLA……BLA…..BLA…..BLA…..A ….”NENECHTE SE STRAŠIT”. OKECÁ SE VŠE!

Kdo je Roithová
Návštěvník
Kdo je Roithová

mam dotaz, kdo je pani Roithová?? nebyt toho funny videa, tej propagandy za ktoru by sa ani komousi nemuseli hanbit (ocividne sa na pani nieco nalepilo za starych dobrych casu )), nikdy som o nej, alebo jej praci nepocul…mozno to bude tym ze takych ako ona, uradnicok sedi v brusseli dalsich 20 000 a kdo si ich vsetych pamatat ze? Ozaj, zrno uz dostala tento tyzden? dotovne, z eurofondov? sliepocka? tak to dopada ked o nasom zivote rozhoduju uradnicky, globalne oteplene, uspornie svietace, prespikovane ekologiou a politickou korektnostou…cim skor tato saskaren zanikne, tym lepsie, mame sancu neskoncit ako sever europyy, co sa premenil na euro ovce, migranti vo svedsku pachaju nasilie na zenach v takom rozsahu ze su na 2 mieste vo svete a svedi, ovce, vdaka socialnemu systemu drzia hubu…lebo ked si ju otvoria, pri o vsetko…velky ohnik, alebo ina prirodna katastrofa v brusseli by vyriesila vela problemov

JanDrda
Návštěvník
JanDrda

V tom marastu, v jakém se nyní EU nachází, nám nezbývá společně s jinými jejími občany, kterým se stav nelíbí a připadá jim stejný či podobně marastický, prosadit se proti oligarchům pod starým heslem “holé dupy, hop do kupy”, dříve “proletáři všech zemí spojte se”.

Nikdo
Návštěvník
Nikdo

Nepoučitelná p**a. :-(((

zdekar
Návštěvník
zdekar

Politici, kteří pasovali sami sebe na elitu, mají stále tendenci nás, které považují za hloupé, poučovat, s pocitem neomylnosti a vírou své vlády navždy.

censored
Návštěvník
censored

Sebereflexe je asi pojem, který jí nic neříká.
Strašit se nenechám, ale běda tomu kdo bude chtít ublížit mě nebo mé rodině!

Dorotka
Návštěvník
Dorotka

Lékař nikdy nebude dobrým politikem.
Myslím, že tohle video nebylo natočeno z její vlastní vůle.
Ale pokud ano tak je to třetí stádium intelektuální insuficience!

'
Návštěvník
'

JJ Roithrova dokazuje, ze to v parlamentu EU jsou nadlide, kteri nezastupuji demokraticky hlas vetsiny, ale hlas bruselkych uredniku v EU, kteri chystaji dalsi posilovani pravomoci na ukor clenskych statu a tak manipuluje s obcany. Jakpak chce Roithrova vysvetlit, ze nektere clenske staty EU porusuji mezinarodne uzavrene dohody a ona nijak nereaguje a situaci soustavne prehlizi. Kolik ji za tohle prehlizeni plati, za to ze ignoruje zakony a neupozornuje zastupce statu na nedodrzovani smluv.

Petr
Návštěvník
Petr

Paní Roitová, Váš problém je, že už věříte tomu co říkáte. Ne ČR a Vy jste zklamala. Vy jste byla naší zástupkyní a nedokázala jste nic. Tak nyní mlčte a styďte se. A smiřte se s tím, že lidi Vám už nevěří a věřit nebudou.Už nikdy nikomu nic nezaručujte, nejste schopna to dodržet.

jaryn
Návštěvník
jaryn

Tahle paní by byla opravdu skvělý prezident. Co by jí nakukali, tomu by věřila a co by jí přikázali by vykonala…