“Ztracená” americká letadlová loď – směr Korea anebo jen směr vojenská cvičení?

“Ztracená” americká letadlová loď – směr Korea anebo jen směr vojenská cvičení?

“Ztracená” americká letadlová loď – směr Korea anebo jen směr vojenská cvičení?

V poslední době stále více pozoruji to, pro co se mi líbí pojmenování “ztráta periferního vidění” a co ve výsledku znamená neschopnost vidět mozaiku a v ní souvislosti (jednotlivé události – kamínky) z širší perspektivy a vše vyhodnocovat způsobem “ze dne na den”. Na mysli tím samozřejmě mám především názory na D. Trumpa a z poslední doby v souvislosti s takovou událostí, jako je “ztracená” americká letadlová loď Carl Vinson.

Donald Trump, Kim Jong un 

Že D. Trump to nemá jednoduché, o tom žádná, ale jen velmi naivní člověk mohl uvěřit, že odstavit od moci neokony bude snadný úkol a že dokonce i Globalisté (GP) v něm nebudou muset kroky měnit podle okolností (např. tlak na Trumpa kvůli kontaktům s Ruskem a proto “bombardování” Sýrie za účelem neokony uklidnit). A za další tlak na Trumpa, tentokrát s cílem zesměšnit jej, lze považovat událost s lodí Carl Vinson, která se nakonec objevila zcela jinde, než Trump avizoval (článek a video zde). Tato událost byla následně vysvětlena špatnou komunikací mezi Pentagonem a Bílým domem (zdroj), což už samo o sobě je skutečně na pováženou, ruský tisk však přinesl zprávu, že ve skutečnosti to byl Trump, kdo blafoval, a to údajně proto, aby si ověřil korejskou reakci (zdroj).

Ponechám teď stranou, o co Severní Koreou jde a jaký úkol tam mají dvě postavy Globalistů (GP), tzn. Trump a Si Tchi Ping splnit, jen dodám, že mým pohledem jde o přičlenění Severní Koree k Číně tak, aby i ta krátká Korejsko-ruská hranice se stala Čínsko-ruskou hranicí (a k tomu mi zapadá protest Soulu Trumpovi, že Korea nikdy nebyla součástí Číny – zdroj) a vrátím se k flotile amerických lodí s Carl Vinson v čele v této části světa.

Japonsko a filipínský prezident Duterte – světový obrat roku 2016

Přestaneme-li se totiž na americkou flotilu ve východních vodách dívat optikou USA a podíváme se na ní optikou globální (GP), tak uvidíme, že v souladu s ukončováním vlivu Spojených států došlo v roce 2016 k dalším dvěma zásadním událostem právě v této oblasti.

První se týkala Japonska, kde protesty proti přítomnosti amerických vojsk a americkým základnám dosáhly takových rozměrů, že Spojené státy kus území vrátily Japoncům – obzvláště pak ostrov Okinawa, který představoval největší americké navrácení půdy od roku 1972. Nakolik byly protesty řízené a nakolik spontánní, je teď vedlejší, podstatný je výsledek – “”Respektujeme názor obyvatel Okinawy, že naše přítomnost musí být snížena,” konstatovala armáda v komuniké k plánovanému vrácení 17 procent území, jež na Okinawě zabírá (zdroj).  Tomuto vyklízení amerických pozic však předcházelo průlomové rozhodnutí z roku 2015, že japonská armáda smí svou armádu opět použít nejen ke své obraně, ale i obraně svých zájmů mimo japonské území, což jí od dob konce války nebylo povoleno (zdroj). Že se tak stalo v tom zájmu, aby se Japonsko stalo protiváhou k rostoucímu vlivu Číny, to teď opět považuji za vedlejší, protože za podstatné považuji, že Japonsko se oběma událostmi vysvobodilo z vazalství USA.

A dále tady máme Filipíny a postavu prezidenta Duterte, jehož role je dle mého v současném dění přehlížena, ač v roce 2016 právě s ním přišel ten nejzásadnější zlom a to právě s ukončováním vlivu USA. Duterte vyhrál volby v květnu 2016, 30. června se ujal úřadu a hned na to přišla tato zpráva: “Američané prohráli. Filipínský prezident Rodrigo Duterte ohlásil krok, který může přinést zásadní geopolitický zvrat na asijském kontinentu. Duterte během návštěvy Číny vyhlásil odklon své země od zahraniční orientace na Spojené státy americké. Místo toho se spojí s Čínou.(zdroj, zdroj). Vyjádření Duterteho na adresu Obamy, vůči kterým už byly USA bezmocné, snad není třeba připomínat (zdroj, zdroj).

Společná vojenská cvičení “PHILBEX” a “EDCA”

V obou případech jde o bilaterální vojenská cvičení USA a Filipín v Jihočínském moři, údajně určena k boji s přírodními katastrofami a s terorismem. Ihned po nástupu do funkce však Duterte začal pracovat na tom, aby obě dohody ukončil. V případě dohody PHILBEX (více zdroj) se mu to podařilo a v říjnu 2016 se uskutečnilo poslední cvičení (zdroj, zdroj).

Pokud však jde o cvičení v rámci dohody “EDCA”, ta je uzavřena tak, že není možné ji ukončit dříve, než po uplynutí deseti let, na které byla uzavřena, Dohoda “EDCA”  vznikla v dubnu 2014 a nahradila jiné dohody, kterými byly Filipíny vázány jako strategický partner USA prakticky od roku 1898, kdy byly územím Spojených států, než jim USA v roce 1946 udělily nezávislost. A ukončit dohodu EDCA tak nelze dříve, než v roce 2024, přesto Duterte slíbil, že ji ukončí do konce svého volebního období, tzn. do roku 2022, později řekl, že do roku 2018 americká vojska ze země vyvede (zdroj).  Čímž tady po Japonsku máme obdobu další likvidace amerického vlivu po Evropě i v této části světa.

V souladu s dohodou “EDCA” však je nutné dodržet i letošní společné americko-filipínské vojenské cvičení, a to se má odehrát v květnu a má trvat deset dní – jak o tom informovaly filipínské stránky (zdroj). Půjde o cvičení Balikatan, které však proběhne za situace, kdy Duterte se na nového amerického prezidenta dívá s respektem, tzn. má k němu postoj nesrovnatelný s postojem k USA za Obamova prezidentování.

Duterte – další lídr celosvětové revoluce – perestrojky. Duterte a D. Trump – zdroj fota zde a ještě odkaz na Breitbart “Trump a já, to je v pořádku” zde 

Mezitím však Duterte navštívil ruský křižník Varjag poté, co již dříve dal Rusku povolení k pohybu v těchto vodách (zdroj)

Shrnutí

Včera M. Pence oznámil, že americká letadlová loď Carl Vinson popluje do vod Japonského moře a že v oblasti se zdrží asi měsíc (zdroj). A dívám-li se na dění globální optikou, je pohyb americké námořní flotily skutečně něčím nebezpečným, anebo jde o možná poslední možnost, jak v rámci dohody “EDCA” a cvičení Balikatan ještě zachrastit zbraněmi? Že mezitím Rusko už nějaké čtyři dny vysílá své bombardéry do oblasti kolem Aljašky (zdroj), to se mi jeví jako zcela běžná reakce na jakékoliv vojenské cvičení, ať už z jedné či z druhé strany, a při pohledu na mapu je jasné, že cesta “Kamčatka-Aljaška” je ke kontrole oblasti v rámci Pacifiku nejbližší:

Než však dojde ke květnovému společnému cvičení USA-Filipíny, ve Filipínském moři právě začalo společné vojenské cvičení USA-Japonsko (zdroj).  A přijde mi, že celý ten humbuk kolem americké letadlové lodi je více o vojenských cvičeních, než o skutečném útoku na Severní Koreu.

Ve výsledku by to znamenalo, americká flotila v této oblasti je především o spojení nutného s užitečným – tzn. o spojení vojenských cvičení s tlakem na Severní Koreu, aby ta se za pomoci D. Trumpa podřídila vůli Číny (GP) a stala se její součástí. Můžu se mýlit, ale nějak tak mi zatím celá akce kolem Severní Korei připadá. Že Rusko na hranice se Severní Koreou stěhuje vojska a zdůvodňuje to obavami z příchodu uprchlíků v případě války, tak nejlepší vysvětlení jsem zatím našla zde, ale to by bylo na další článek.

Pro tuto chvíli chci říct, že celou situaci nevidím na žádnou paniku a že z globálního hlediska se neděje nic, co by se nedalo očekávat. Pokud jde o názory, že D. Trump už neřídí vůbec nic a že neokoni nad ním snad zvítězili, tady si dovolím tvrdit, že neokoni proti sobě mají Globalisty (GP) a protože Trump má ochranu Globalistů (GP), tak jsou to neokoni, kdo tahá za kratší konec provazu – obzvláště pak tím, že vůbec nechápou, o co v současném světě jde. A tady zdánlivě mimo téma mám související dodatek.

Dodatek

Internetem koluje odkaz, který nelze vnímat jinak než jako dehonestaci Alexe Jonese a jeho kanálu InfoWars (zde).  Odkaz o A. Jonesovi uvádí, jak je po celý čas napojen na sionistické Židy a na Izrael, a to od rodinných příslušníků až po spolupracovníky a mecenáše. Nakolik je ta informace pravdivá, nebudu soudit, mě více zaujalo, že se taková informace objevila právě teď. A “teď”, tím mám na mysli dobu, kdy A. Jones začal D. Trumpa kritizovat. A můj názor je, že od alternativy Globalisté očekávají přesný opak a že kdo to nepochopil, ten má smůlu.

A k tomuto závěru mě vede další podobná zpráva, která se v českém prostoru objevila pod titulkem Televize, která pomohla Trumpovi do Bílého domu, oslabí. Vyhozený moderátor byl strojem na peníze. O co jde? Televize Fox News, kterou zřídil R. Murdoch a kterou považuji za televizi Globalistů a na které nejčastěji vystupoval D. Trump, vyhodila svého nejúspěšnějšího moderátora. Článek doporučuji k přečtení (zde), protože je skutečně obsáhlý a vysvětluje, co se stalo -že totiž deník N.Y.Times (deník GP) přišel s informací, že Bill O.Reilly měl skandály se ženami a že situace se stala neudržitelnou. I přes svou obsáhlost však článek v odkazu nezmiňuje jednu důležitou věc: že totiž to byl B.O´Reilly, kdo v interview s D. Trumpem nazval V. Putina zabijákem (video a článek zde ).  Čímž D. Trumpa postavil do nevhodné pozice a čímž se dle mého pro Globalisty zachoval zcela nevhodným způsobem, způsobem že stejně jako A. Jones, nic nepochopil. Interview se uskutečnilo v únoru a v dubnu vyšel článek, po kterém moderátor skončil a já dodám, že o “skandálech” O´Reillyho se zcela jistě muselo vědět už dávno, jen tehdy to asi nevadilo…

Poslední perličkou, jak v USA zřejmě nikdo neví nic o globálním řízení světa, byla M. Olbrightová v rozhovoru pro Český rozhlas (zde), kde na otázky  “Trump” či “Korea” měla jen odpovědi, že nechápe a jediné, co kvitovala (a na co skočila) bylo bombardování v Sýrii.

Tolik dodatek, proč neokoni (a v USA nejen oni) nechápou, o co z globálního hlediska jde a proč tedy tahají za kratší konec provazu.

-Pozorovatelka-  24.04.2017

Aktualita k části o tv Fox News:

“Prezident USA Donald Trump každý týden telefonicky hovoří s mediamagnátem Rupertem Murdochem a projednává s ním kromě jiného i strategické otázky, píší noviny New York Times s odkazem na zdroje, blízké k oběma osobám.” (zdroj zde, zde)

Rupert Murdoch, mediální magnát, m.j. zakladatel televize Fox News (i její ruské pobočky Carigrad, což je kanál A. Dugina) 

-Pozorovatelka- 24.04., 22:05 h

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Jen jestli ten Cárl Winston nemá jen odvádět pozornost od reálného dění pod pokličkou 😉
Nějak mi stále víc připadá, že ten reálný boj probíhá na ose USA, GB a Izrael.
A JewRopa pouze jako rukojmí, tu toho, tu onoho.

.B.
Návštěvník
.B.

V Chorvatsku hraje divadlo hru, v níž Ježíš Kristus znásilní muslimku.
https://deutsch.rt.com/kurzclips/49692-kroatien-jesus-vergewaltiger-muslime/

Administrator
Admin

Na 4. prioritě je dnes už možné úplně všechno… to je na zvracení.

uchvat
Návštěvník
uchvat

Souhlas stokrát podtržený.

felix
Návštěvník
felix

Pekna kravina,vsak ludia rozmýšlajte,islam vznikol az 600 rokov po krestanstve

uchvat
Návštěvník
uchvat
uchvat
Návštěvník
uchvat

Takový “nepatrný” rozdíl mezi Východem a Západem
https://www.youtube.com/watch?v=YiUqHAwnitE

.B.
Návštěvník
kari
Návštěvník
kari

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/188080-trump-odsoudil-vyvrazdovani-armenu-slovo-genocida-nepouzil-turecko-presto-besni/
mimo tema. Donald Trump odsoudil vyvrazdovani Armenu Tureckem. Pri vsi ucte k panu Trumpovi, zajimalo by me, kdo mu to poradil. ☺Silne pochybuji ze Trump vi, kde lezi Turecko, nebo neco z jeho minulosti. Kdyz tak blahopral jako jediny Erdoganovi k vitezstvi v referendu (vyhral o 1% a jeste machynacemi), tak me tohle prekvapuje. :- ). Jinak ma bouzel pravdu, podle me to genocida byla.

Tom
Návštěvník
Tom

Machynace:)) Tohle už rozhodně není překlep ani to není anglickou klávesnicí.Vy prostě gramatiku neumíte. A logicky uvažovat taky ne.

mantid
Návštěvník
mantid

@Tom:

Ono na tom pravopise zas tak nezáleží, Tome.

Dám příklad: Jste debil. Jste debyl. Vidíte to? Obojí na Vás sedí.

Tom
Návštěvník
Tom

No nevím, myslím, že je docela rozdíl, jestli Vám někdo vezme dobré bydlo nebo bidlo. Případně zda s Vámi někdo chce být nebo se bít. Hezkí den Vám i Kary:))))

Avari
Návštěvník
Avari

Pozorovatelko, v Jonesovi se pletete. O něm to vím už několik let, kdy to prasklo, že je tajňák a sbírá informace o lidech/opozici. Nyní se věci jen vyhrocují.

Amus
Návštěvník
Amus

Existují o tom nějaké důkazy nebo jen tvrzení. Obvinění o spolupráci některých alternativců s tajnými službami je časté i u nás, ale důkazy dosud nikdo nikdy nepředložil. Zakládá se to pouze na tvrzení a může se stejně dobře jednat o snahy zdiskreditovat alternativu.

uchvat
Návštěvník
uchvat

A mezi disidenty nebyli estébáci a udavači ?

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Například Veškrna práskal.

uchvat
Návštěvník
uchvat

Bylo by to poprvé, stačí se podívat bezmála třicet let zpět koho použili a odložili. Otázkou je, zda to činil vědomě, či naivně z přesvědčení (to odhalí až budoucnost, pokud nějakou máme) Ta druhá varianta je dost nepravděpodobná, nechali ho bez problémů žít a šířit po planetě, už to mělo každého přimět k zamyšlení.
Samozřejmě je to jen má domněnka a planá úvaha, pravdu se nedozvíme.

Avari
Návštěvník
Avari

Celá alternativa byla uměle vytvořená. Lidem byl dán internet (www – 666) právě kvůli tomu, co se děje. Kdyby Ten/To nahoře nechtěl/o, tak ještě nyní víme prdlačky. Stejné to bylo s Chartou 77. Tohle je masivní updejt pro svět.

knihomol
Návštěvník
knihomol

Rupert je žid. Jeden z alfa samců nosaté smečky!
https://pospolitost.wordpress.com/2009/05/16/sest-zidovsky-spolocnosti-vlastni-96-svetovych-medii/
Donny T. byl přiveden k moci za jediným účelem-CHRÁNIT VELIČENSTVO DOLLAR!
K tomu je nástroj jediný – GIGANTICKÁ ARMÁDA. Donny je svědomitý nástroj, armáda a amerika first!

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

comment image

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

comment image

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

comment image

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

My libame naseho panaboha lepeji nez nasi americti kolegove

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Zaratuštro, v jewmerice elitáři rejdějí na satanských rituálech kolem Belzebuba, vyber si :-DDDD

Vedista
Návštěvník
Vedista

premyslel jsem nad tim proc se napr V.V.P klani a liba prsten a jedine dve odpovedi ktere zustavaji je ze za 1. je jejich mopslik a klani se panickovi 2. ukazuje ze je jejich a az bude dost silny muze je odstranit od vlivu a znicit je jak se to se to s krestanskou a jinou nabozenskou spinou ma udelat.

uchvat
Návštěvník
uchvat

Putin je silně věřící stejně jako většina Rusů a je to jejich věc.
Neprožili jsme jejich historii plnou utrpení, takže nemáme právo kritizovat. Vy znáte válku jen pc her, viďte, stejně jako ten co se tu prezentuje jako zarahusa.

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

uchvat-vy taky davat do kasicky na spasu dusicky? vy byt cernoprdelnik?

Vedista
Návštěvník
Vedista

opravdu vy ho znate osobne? nebo se chcete mit jen chytracke hemzy? a doporucim vam si zjistit co znamena slovo kritika nez se jim zacnete ohanet

kari
Návštěvník
kari

Zarathustro, co USA vedeni a Buh? Nic? Na internetu se suska o do nebe volajicim satanismu americkych elit. ?

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Na paranoidní rodinku ze severu poloostrova neplatí strašení ( obdobné vojenské manévry poblíž svých břehů má Severní Korea za sebou …), ani ekonomické sankce ( od padesátých let izolace od globální ekonomiky, v podstatě obchodují jen s Čínou a ta v únoru rozhodla přestat odebírat jejich uhlí … ) a pro Jižní Koreu, Japonsko a Spojené státy jsou rok od roku nebezpečnější – ve vývoji raket pokračují, zdokonalují jejich hlavice a další muniční nebezpečí …
Americký prezident nemůže usednout k jednacímu stolu s korejským diktátorem, aniž by měl jistotu, že dohoda (ústupky) bude stát za to … A měla by zahrnovat i Čínu … Otázkou je, kdo ji dokáže připravit a v jakém časovém horizontu.

Vedista
Návštěvník
Vedista

diktatora s nej delaji zapadni media ( zkusenosti na to maji ) ale dooprady nikdo z nas tady nevi jak to tam vypada najdete i videa ktere rikaji uplne opak o upadku hladu a bide takze kde je pravda ?

Amus
Návštěvník
Amus

Já mám pocit, že spíše ohrožují KLDR a tím pádem i Japonsko a Jižní Koreu Spojené státy než naopak.

JFZ
Návštěvník
JFZ

Skvělý článek.
Alex Jones možná “nechápe”, zato má ale svatou pravdu.

Janaz
Návštěvník
Janaz

A možno aj chápe a rozhodol sa nemlčať.

kari
Návštěvník
kari

Alex Jones ma pravdu. Nechape asi, koho ze to vubec pred volbama podporoval ☺. Prdlajs globaliste a prediktor. Trupka ma nejspis nejaky tym lidi, kteri pujdou po krku tomu kdo ho ohrozuje. V tamnich spolecenskych vrstvach je to asi normal.

uchvat
Návštěvník
uchvat

Bůhví jak je to s Alexem, možná sbírá jen IP adresy těch co vybočují ze stáda.
Ani by mě to nepřekvapilo….
Od zvolení DT se valí informace které mají očividně mást stádo a vyrobit ještě větší chaos zřejmě proto, aby vzdalo jakékoliv volby a usnadnili práci mocným. To konečně avizoval i DT, že se nehodlá svěřovat davu se svými vojenskými úmysly.
Pro mě je šokující informací to, že Británie hodlá zasadit první preventivní atomový útok. Zešíleli ? Že by královna řídila neocony ?
http://www.hlavnespravy.sk/britania-informovala-ze-je-pripravena-zasadit-preventivny-jadrovy-utok/980178
Co na to Pozorovatelka, jejichž článků a vizí si vážím ?

gabreta
Návštěvník
gabreta

Jonesuv štěkot nějak nemusím,nějak mi chybí kultivace přednesu Radovana Lukavského,když v odporně socialistické ČST přednášel z Antické knihovny https://rutube.ru/video/df978c946f362c3771449f84d53e9bd4/?pl_type=user&pl_id=1182021

.B.
Návštěvník
.B.

Komedie v OSN.
Sadská Arábie bude kromě výboru pprolidská práva předsedat i komisi PRO PRÁVA ŽEN.

Dále: Afghanistán bude předsedat Radě pro kontrolu narkotik(!!) a Sudán povede Radu pro dětský fond.
http://zvedavec.org/vezkratce/14228/

Už se nám vysmívají naplno, hlasitě a neváhají se přitom za břicho popadat.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Tak to je opravdu jak z ´Zimmermana´…:-))))) ….víme přeci, čí je OSN…..

MIROSLAV
Návštěvník
MIROSLAV

sodoma-gomora velebnosti ale teďkon už opravdická

uchvat
Návštěvník
uchvat

Satan přebírá vládu nad planetou.

gabreta
Návštěvník
gabreta

Tvor dvounohý NEMÁ ŠANCI,jedině VYŠŠÍ MOC,čili UDÁLOST https://www.youtube.com/watch?v=fLKl1Irvrpw

Vabio
Návštěvník
Vabio

@uchvat

Ono to bude spíš naopak … šílenosti se vždy dějí před pádem

styx
Návštěvník
styx

hahaha. tak to je uplne ze nadhera.
co na pode OSN dosla trpezlivost s emancipaciou a feminizmom? :)))) tak dali wahabistou aby schladili feministicke horuce hlavy.
narkobaroni z Afganu sa postaraju o to, aby sa ich heroin dostal doslova vsetkym potencionalnym zakaznikom na stol a sudanci sa postaraju o to, aby maly negri s nafuknutymi bruchami zaplavili svet
krasne momenty toto. ale ked uz mozu US prezidenti, ktory kazdy ma svoju osobnu vojnu dostavat nobelovky za mier, tak uz ma nic neprekvapi. Uz len nejakeho Woodoo reprezentanta so sklonmi ku kanibalizmu mozu nominovat do potravinovej rady.