Zrcadlový efekt? Jak se manipulovalo s průzkumy volebních preferencí na Slovensku. Zpackaná...

Zrcadlový efekt? Jak se manipulovalo s průzkumy volebních preferencí na Slovensku. Zpackaná prefabrikace slovenských mediálních agentur, která se opravdu nepovedla!

Zrcadlový efekt? Jak se manipulovalo s průzkumy volebních preferencí na Slovensku. Zpackaná prefabrikace slovenských mediálních agentur, která se opravdu nepovedla!

Redakce AE News se zamýšlí nad patovým výsledkem slovenských parlamentních voleb a přináší i zajímavý diagram, který pěkně znázorňuje podivný zrcadlový efekt mediálního průzkumu na Slovensku.

Volby na Slovensku skončily obrovským zemětřesením pro mainstreamové politiky a rovněž i mainstreamový tisk. Do slovenského parlamentu (Národnej rady) se dostalo i hnutí Mariána Kotleby pod křídly Lidové strany – Naše Slovensko, které získalo přes 8% hlasů a v absolutních číslech přes 200.000 voličů. Jak už jsem před volbami předpovídal v předminulém pořadu na Svobodném rádiu, Marián Kotleba se do parlamentu opravdu dostal, zatímco slovenská mainstreamová média a agentury mu předpovídaly propad a pouhé desetiny procenta. Naopak zcela propadla strana Sieť vedená Radoslavem Procházkou, která měla být jakýmsi slovenským derivátem Babišova českého hnutí ANO. Strana se sice dostala do parlamentu, ale jen tak tak, získala 5.6% a je nejmenším subjektem v Národnej rade. Pojďme se podívat na zajímavý diagram, který pro nás připravil jeden ze čtenářů a za grafiku mu moc děkujeme.

Zrcadlový efekt nepovedené prefabrikace

Situaci a výsledkový stav jsme konzultovali s panem Petrem, se kterým jsme dělali známý rozhovor o mediálním průzkumovém průmyslu v ČR a dozvěděli jsme se, k čemu na Slovensku došlo. Podle pana Petra ukazuje výsledek voleb na Slovensku v porovnání s průzkumy, které volbám předcházely, že na Slovensku mediální agentury naprosto podcenily metodiku spinu. Samotné nadhodnocené a zákazníky nakoupené vylepšené předvolební modely musí být podložené spinovou prací, aby se přetavily v potřebný výsledek. Bez toho nelze prefabrikaci provádět. Proces prefabrikace průzkumového modelu musí brát v úvahu i tzv. určující spinové faktory, které definují celospolečenskou objednávku č. 1, a tou je na Slovensku právě problém imigrace. Spinová metodika spočívá v exploitaci společenských otázek, které mohou být sice zástupné, ale voliče přitom zajímají velmi významně.

3-67fb37bfa34f8c5a349cea366e278a3fff14b2fd.jpg
Marián Kotleba

Podle pana Petra se předvolební souboje politických stran a lídrů zaměřovaly zejména na boj proti Robertu Ficovi, přestože slovenskou veřejnost zajímalo něco úplně jiného, a to otázka uprchlíků. Velký zisk Mariána Kotleby, který je ostře protimigračně naladěný, velký zisk hnutí SaS, které je silně proti migrantům, to je definice výsledku voleb na Slovensku. Dá se říct, že protimigrační téma je v současnosti nejsilnějším spinovým fenoménem v Evropě a každá politická strana v ČR, která bude chtít uspět příští rok na podzim v českých parlamentních volbách, by se měla zavčas přeorientovat na protiuprchlickou vlnu ve svém volebním programu, doporučuje pan Petr.

cinkly pruzkum_full.png
Zrcadlový efekt – Cinklé průzkumy slovenských mediálních agentur, které se nezhmotnily ve výsledcích a naopak.

Na mediálním grafu vidíme zajímavý zrcadlový efekt, který je odrazem nepovedené prefabrikace slovenských mediálních agentur. Bohaté strany, které si mohly dovolit zaplatit mediální prefabrikaci, měly vysoké prefabrikované preference, ale ve volbách se propadly na dno. Naopak, strany a hnutí, které mají malé rozpočty, anebo v průzkumech měly velmi nízké preference, ale zároveň silný proti-migrační akcent, se dostaly ve volbách velmi vysoko. Vzniklo tak jakési zrcadlo, které převrátilo hodnoty z průzkumů a skutečných výsledků. Slovenské mediální agentury podle všeho prodávaly politickým stranám vylepšené preference jejich stran, ale zcela opomenuly a ignorovaly největší spinový faktor na Slovensku, migraci.

Selhání prefabrikace při podcenění spinového tématu č. 1 mezi veřejností

Zrcadlový efekt není náhoda. Hnutí Sieť pana Procházky nasypalo obrovské peníze do průzkumů, ale strana zcela ignorovala práci s veřejností na téma antimigračních postojů a myslela si, že stačí pouze vylepšit preference a lidé budou hlasovat pro Sieť. Jak zdůrazňuje pan Petr, prefabrikované modely preferencí jsou zcela neúčinné, pokud nejsou spojené s celospolečenským spinovým tématem. Zdá se, že mediální agentury na Slovensku nemají ty zkušenosti, kterými disponují české mediální agentury, které mají hluboké propojení s americkými spinovými agenturami za mořem, do veřejnoprávních médií a tisku v ČR, které dokáží nastolovat celospolečenská zástupná mediální a spinová témata (Zeman, Kunda, Červené karty, Peroutka, Kalašnikov). Na Slovensku mediálním agenturám tato schopnost chybí a výsledkem jsou potom nepovedené prefabrikáty, které jsou potom lehce detekovány tímto zrcadlovým efektem.

Kiska je novodobý slovenský Václav Havel, protektor amerických zájmů na Slovensku!

Slovenský prezident Andrej Kiska nepozve na jednání o povolební situaci Mariána Kotlebu. Není divu. Slovenský prezident Andrej Kiska je de facto slovenský Václav Havel, který bez instrukcí americké ambasády v Bratislavě neotevře ani okno ve své rezidenci. Je zajímavé, že Kiska, jako bývalý ilegální dělník v USA na počátku 90. let, není trnem v oku americkým imigračním úřadům, když porušil kdysi americké vízové a imigrační zákony. Jenže časy se mění, dnes prezident Kiska plní na Slovensku úlohu protektora amerických zájmů v zemi. Jeho podpora umístění amerických základen na Slovensku je toho důkazem. Do jisté míry má Andrej Kiska blíže k panu Porošenkovi na Ukrajině ve smyslu svého lokajství ve prospěch amerických zájmů, než k západním evropským elitám v žoldu Bruselu.

navsteva-prezidenta-andreja-kisku-v-usa.jpg
Andrej Kiska s Barackem Obamou a jeho manželkou.

Odmítání a rozhodnutí nesetkat se s Mariánem Kotlebou, to je typická “havlovina”, kterou známe z dob v ČR, kdy Václav “Lahev” Havel pravidelně odmítal zvát na Pražský hrad zástupce KSČM po volbách, a nejen po volbách. Je to projev toho, že Andrej Kiska opovrhuje více než 200.000 slovenských občanů, kteří pro pana Kotlebu hlasovali. Pro-bruselská klika na Slovensku se zadřela. Podobně jako v Polsku. Čím více bude slábnout moc Bruselu na Slovensku, tím více bude posilovat pro-americká lobby v zemi a slovenští občané by si to měli uvědomit, že povolební stav na Slovensku nahrává americkým elitám a jejich lokajům na Slovensku. Silný prezident Kiska, slabý Fico, to není dobrá konstelace pro Slováky a může dojít k zopakování polského modelu. Země sice půjde více proti Bruselu, ale na straně druhé se může ještě více přiklánět k USA.

České politické strany čeká volební zemětřesení příští rok

V Česku se hlavní politické strany mohou dočkat podobného výsledku. Podcenění migračního fenoménu jako spinového tématu může přinést zavedeným politickým stranám silné volební ztráty. Nejvíce může ztratit ČSSD, konstatuje pan Petr. Podle něho má ČSSD absolutně nejslabšího předsedu ze všech politických vládních stran v Evropě a politický program vedení strany je de facto namířený proti vlastním voličům, pokud jde o migrační postoje. Dokonce i hnutí ANO pochopilo, že protimigrační spinový akcent je velmi silný a nelze ho ignorovat, ale ze strany ČSSD je možné vidět jen lavírování mezi jasnými proti-migračními postoji, až po postoje veskrze pro-migrační a vítací.

1950279-img-bohuslav-sobotka-premier-nemecko-berlin-angela-merkel-kanclerka.jpg
Bohuslav Sobotka v Berlíně na návštěvě a pohovoru u Angely Merkel.

Na Slovensku se ukázalo, že občané mají při volbách moc měnit zaběhnuté tradice a mohou rozdávat karty i proti vůli strýčků Sórošů, jejich lokajů Kisků a evropských eurohujerů. Všimněte si, jak česká a slovenská média přestávají označovat opoziční proti-migrantské strany jako extrémistické, ale používají teď nové slovo “anti-systémové”. Toto označení pochází z direktivy Evropské komise, kde se nově doporučuje, aby mainstreamová média označovala strany a hnutí s proti-integračními a proti-migračními programy jako strany “anti-systémové”. Systém je slovo, které označuje Nový světový řád. Všimněte si, jak toto slovo pohotově začali používat redaktoři na české mediální jedničce, v MF Dnes a na iDnes.cz. Stejně tak začala toto označení používat slovenská mediální jednička SME. Na iDnesu se tento newspeak objevil už v roce 2013 právě v souvislosti s Mariánem Kotlebou.

Ze strany Evropské komise jde o posun v rétorice, protože odpor proti migrantům je v EU tak obrovský, že už nelze nadále strany a hnutí obyčejných lidí, které jdou proti migraci, nadále označovat jako extrémistické, protože to už není možné. Nelze 70 nebo 80% populace nazývat “extrémisty”, postěžoval si Jean-Claude Juncker, prezident Evropské komise. Takže nově se bude těmto subjektům říkat “anti-systémové celky”. Bude zajímavé sledovat, jak na tom bude alternativa. Protože právě alternativní zpravodajství je anti-systémové od svého základu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
clay
Návštěvník
clay
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Pod to bych se klidně podepsala :
http://www.cum.sk/v/DKGB/ing-mgr-marian-kotleba-v-bratilave-dobre-poslouchejte
Jestli chtít morálně čistý vývoj svých dětí bez vlivu multikultiLGTBkonzumismu bez lidských hodnot, férovou a racionální správu společných prostředků, suverenitu vlastní země s naší kulturou, klidný život bez chrastění zbraněmi a zastrašování válkou je extremismus, pak jsem taky extremista.

Michal
Návštěvník
Michal

Na Slovensku to začíná být vážné:
Pokud ani Fico ani Sulík nesestaví vládu tak ji sestaví Kiska. A to bude mazec protože ten seznam “odborníků” je fakt nářez:
dennik.hnonline.sk/slovensko/593610-ako-by-vyzerala-uradnicka-vlada-pozrite-si-tipy-podla-hn
Pokud to projde tak se mají Slováci na co těšit.
Tihle lidé u moci to je rychlá smrt Slovenska.

mat4
Návštěvník
mat4

Socialni inzinieri zo svojej lenivosti pouzili cesky model myslenia a aplikovali ho na Slovakov.

Slovaci su tvrdohlavi barani a nie osiky vo vetre !

Kotleba sa dostal do parlamentu z dvoch dovodov:

1.) Mainstream uz nema monopol na informacie.
2.) Hlavnou vlastnostou Slovakov je VZDOR. Kopajte, opluvajte, bite do niekoho a Slovak ho bude volit.

DDODO
Návštěvník
DDODO

Súhlasím s tým čo je uvedené v článku, ale je to len 1 dôvod z mnohých o ktorých sa nikde nepíše. Ďalšími dôvodmi pre ktoré ho volili mladí ľudia sú, že Kotleba je za vystúpenie z EU a NATO, dôsledné vyštrenie všetkých podvodných káuz typu GORILA a čerpanie eurofondov, zastavenie homosexuálnych aktivít zo strany neziskoviek, cigánska otázka, podpora mladých ľudí, rodičov s detmi, oživenie poľnohospodárskej výroby, zákaz pestovania GMO potravín a ich dovoz /kto to má žrať?!, nech si to zožere Soros a spol!!!/, podpora starých ľudí, ktorí túto republiku budovali a čo im ostalo?! oči pre plač, lebo keď si kúpia lieky, vyplatia nájomné ostane im, obrazne povedané, tak akurát na suchý chleba. Tak preto ho nazývajú fašistom, lebo chce pre svoj národ presný opak toho, čo nám naservírovali predchádzajúce vlády. Okradli nás o všetko a vrhli nás do otroctva.
Máme už toho dosť!!! a jediný spôsob ako im ukázať, že nie sme spokojní s ich výsledkami, bolo voliť Kotlebovú stranu. Takže asi tak, a to je len v kocke, pretože ak by som to mal všetko rozpísať, tak napíšem článok na 2 strany. A ešte na záver k postoju Kisku, ak by sa voľby opakovali, tak Kotleba získa ešte viac hlasov, pretože tým dal Kiska celému národu jasne najavo, že tu žiadna demokracia nie je a že si z nás urobili ďalšiu kolóniu EU-USA.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Neumím se zaregistroval pro hlasování, tak dávám “lajk” takto.

Carmelo
Návštěvník
Carmelo

Ještě jednoho Kotlebu do Čech.

Plkal
Návštěvník
Plkal

Už se objevují pokusy Kotlebovu stranu zakázat. Každý, kdo se vymkne jejich kontrole, bude zničen.

Michal
Návštěvník
Michal

Zákaz Kotlebovy strany to bude první krok úřednické vlády!

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

Ještě k okultismu…Klasický střet vibrací stavitelu gotického opevnění a dnešních materialistu….https://www.youtube.com/watch?v=GbKMG59-3sc

tana
Návštěvník
tana

Je úplně jedno, jestli je někdi označován za extrémistu, abo antisystémového.
25 let mejdanu skončilo. V Německu se “systémové” strany děsí diskuse s AfD a tím si řežou větev, na které sedí. Do diskusí raději zvou etablované novináře syrského a tureckého původu, ale ani ti jim moc dobré reklamy nedělají.
Jeno ale bije do očí – Němci jsou v šoku, že ostatní země úspěšně zavírají hranice a tím samy určují, kolik a jakých “uprchlíků” do Německa přijde. S tím nepočítali.

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

OKULTNÍ SYMBOLY…At je to otočený ALGIZ,otočená svastika,blbá volba kyjevského symbolu…NEDOCHÁZÍ materialistum,že jsou tady vibrace,ovlivnující lidskou mysl…A špinavci nejen NWO jsou v tome geniové…Když vidím tupce s obráceným ALGIZ,tak to je jen vrchol ledovce..Zednáři provokují symboly až pod nos STÁDA….https://www.youtube.com/watch?v=Yd876I7m-7A

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

Po volbách 1996,kdy jsem volil DEU,kterou zničila STB ,jsem se zachoval dle neochvějného AMERICKÉHO vzoru https://www.youtube.com/watch?v=3TEMBpe5zgA až do prezidentských voleb,kde jsem volil třetího kandidáta,kterého zničil RYCHETSKÝ a jeho neomarxistická partička z ustavního soudu…Tak ALESPON TEN ZEMAN…A příští rok,pokud nepřijde po AMERICKU TEN EVENT,zvednu zadek a pro své svědomí budu volit OPĚT toho třetího kandidáta…A jestli blbé hnupství českého národa nalítne OPĚT na koblihovo-buřtový dominový efekt…MÁ ZCELA PRAVDU onen americký vulgární komik…

solium
Návštěvník
solium

Vdaka za dobry clanok, postrehy a analyzu…!