Zpráva z USA: s okamžitou platností sankce na ruské zbraně Sýrii

Zpráva z USA: s okamžitou platností sankce na ruské zbraně Sýrii

Zpráva z USA: s okamžitou platností sankce na ruské zbraně Sýrii

Podle seznamu, který má být zveřejněn dnes, 2.9., americké úřady právě uvalily sankce proti několika ruským společnostem, podezíraným, že jejich činnost je v rozporu s právem USA o nešíření jaderných zbraní v Íránu, Severní Korei a Sýrii – hlásí to vládní publikace americké Federal Register. Nový seznam sankcí se týká zbrojařských společností “Rosoboronexport” Aircraft Corporation ” MiG “Tula”,  Cathode “Corporation” NPO Strojírenství “, stejně jako některých z jejich dceřiných společností. Spolu s ruskými firmami jsou na seznamu společnosti z Íránu, Číny, Severní Koree, Spojených arabských emirátů, Sýrie, Súdánu a Turecka.

Od zítřka sankce USA zakazují uzavírat smlouvy s firmami uvedenými v seznamu a zakazují poskytovat jakoukoliv materiální podporu. Těmto firmám je také zakázáno prodávat produkty vojenského charakteru. Dřívější dohody o prodeji zboží a službách se tímto ruší. Od nynějška je zakázáno udělování licencí pro tyto transakce. Opatření jsou platná na dva roky v případě, že lhůta nebude změněna rozhodnutím státního tajemníka USA.

Rosoboronexport, jedna z firem na seznamu nových sankcí USA

Ruský poslanec Franc Klincevič vidí v sankcích ještě další důvod, a to obavu z vystoupení Vladmira Putina na Valném shromáždění OSN v září a připomíná současnou nepřítomnost předsedkyně Rady Federace Valentiny Matvijenkové na mezinárodní konferenci Meziparlamentního svazu na půdě OSN, kterého se kvůli sankcím nesměla zúčastnit, protože ji americké úřady neposkytly vízum (pozn.: na jednání poslala své vystoupení ve formě videozáznamu) a že současné sankce mohou být pokusem, jak podobně zabránit i prezidentovi Ruska ve vystoupení na půdě OSN. “Ale žádné rozvraty nad Atlantikem nebudou a Vladimir Putin řekne světu vše, co chce říci”, dodává poslanec.

zdroje: zde, zdezde

Rusko a Írán vyzbrojí Sýrii

Včerejšek přinesl zprávy, že Rusko se zapojí do bojů proti ISIL.

Ruští piloti, kteří se podle izraelských médií aktivně zapojí do boje proti Islámskému státu v nejbližších dnech, zaútočí na pozice radikálů stíhačkami ruského letectva MiG-29, Jak-130 a údernými vrtulníky Mi-35. Podle zahraničních serverů už ruské vojenské síly dorazily do Sýrie a utábořily se v Assadem kontrolované letecké základně poblíž Damašku.

Významný izraelský zpravodajský portál Ynet News, jeden z největších deníků Yedioth Ahronoth a televizní stanice i24news uvádí, že v následujících týdnech má do Syrie dorazit několik tisíc ruských vojáků včetně ruského vojenského personálu, poradců, instruktorů, logistického personálu, technického personálu, členů divize protivzdušné obrany, provozního personálu a pilotů.

Konkrétní složení ruských armádních sil je prozatím neznámé, blízkovýchodní servery ale nepochybují, že ruští piloti změní stávající dynamiku bojů na Blízkém východě. Rusové prý nehodlají zasahovat do politických a mocenských rozepří na Blízkém východě a soustředí se pouze na boj s radikály z Islámského státu.

Západní diplomaté před nedávnem upozornili, že Rusko a Írán má za sebou řadu jednání zaměřených na hrozbu, kterou Islámský stát představuje. Výsledkem diplomatických dohod mezi oběma zeměmi je plán, počítající s koncentrací nezbytného úsilí k zachování Asadovy moci, aby Sýrie mohla nadále působit jako bariéra mezi Islámským státem a bývalými sovětskými zeměmi (zdroj a více).

Sankce jsou očividně reakcí na vstup Ruska do bojů proti ISIL. Situace na Blízkém východě se tímto přiostřuje – Rusko ohrožuje americké zájmy v Sýrii (zničení její obrany vstupu blízkovýchodních energetických zdrojů do Evropy), v neposlední řadě by Rusko mohlo nad ISIL vítězit a ten USA přece tolik potřebují…

-Pozorovatelka- 2.9.2015, 11:40 h

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
-khz.-
Návštěvník
-khz.-

Američané zase projíždějí naší zemí – tentokrát se „neplánují hovory s občany”. Škoda! Chtěl jsem se jich zeptat, proč jedou na cvičení, místo toho, aby bojovali s IS. Druhá otázka by zněla, jak je možné že „nejlepší armáda světa” si neporadí s pár desítkami tisíc vrahů a zločinců z této organizace! Jsem rád, že se do bojů proti IS zapojila ruská armáda a doufám, že brzy vyčistí území a osvobodí obyvatelstvo od těch vražedných zrůd. Ovšem – pouhé nálety nepomohou – bude zapotřebí nasadit pozemní síly…

Ilona
Návštěvník

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/ ,
V meste LATAKIJA spolocne ruska armada zo syrskymi jednotkami zaznamenala prvy bojovy uspech ked znicili nepriatela a postupili najmenej 20km. Zvlast sa v bojoch vyznamenalo ruske delostrelectvo ktore malo na nepriatelskych bojovnikov z ISIS znicujuce ucinky. Este 12 teho augusta prisli vojaci Ruskej armady do oblasti dediny Slanfeh pri Latakii kde sa stavia ruska zakladna. Syrska vlada dala suhlas na vytvorenie aj druhej vojenskej zakladne Ruskej armady v Džablehe.
Сообщения об участии российской армии в борьбе с боевиками «Исламского государства» (ИГИЛ) и совместных успехах с сирийскими войсками в районе Латакии буквально взорвали интернет.
По факту же, эта информация оказалась информационным вбросом британских СМИ, которые даже выложили в Сеть видео, где якобы слышны переговоры экипажей военной техники на русском языке.
Журналисты издания Times раструбили на весь мир о том, как армия РФ успешно наступает на позиции исламистов и оказывает артиллерийскую поддержку правительственным войскам Сирии. Западные СМИ также утверждали, что, по данным разведслужб, Москва перебросила в Сирию многоцелевые истребители и штурмовые вертолеты в сопровождении разведывательных беспилотников.
Эту информацию подхватили и СМИ Израиля. Так, издание Ynetnews со ссылкой на свои источники в дипломатических кругах утверждает, что российская боевая авиация и тысячи солдат перебрасываются под Дамаск.
Однако в Кремле завили о том, что данные сообщения не имеют ничего общего с реальностью. Кроме того, накануне в Минобороны РФ опровергли сообщения о том, что российские военнослужащие принимают участие в боевых действиях в Сирии.

Jose
Návštěvník
Jose

Eslipak Rusko zastaví dodávky raketových motorů pro NASA… To bude prča…

a
Návštěvník
a

tim by ale sankce uvalily samy na sebe. Rus neni debil. Jedna vec je politika a druha je kseft. Ale chapu jak si to myslel- ze by nemely na cem letat. Jenze prave tu jedinecnost si nechavaji zaplatit a rus vic nez kdy jindy potrebuje doláres. Bohuzel

okal
Návštěvník
okal

Není to pravda, Rusko vstoupí do bojů v Syrii po dohodě s USA…

Tomáš
Návštěvník
Tomáš

Jen se modlím,aby to byla pravda a opravdu Rusové do té Syrie vleteli a ukazali,že jde delat víc než jen bědovat nad ničením pamatek a vymyslení kvot jak predvadi EU s USA – mou bin Obamou…

Irena
Návštěvník
Irena

TAK NA VYSVĚTLENOU K VOJENSKÉ ÚČASTI RUSKA V SÝRII !!!
(s dovolením použiji příspěvek Bibiany) :
Bibiana Prielozna Na facebooku jsou různé zprávy o angažovanosti Ruska na Blízkém Východu. Protože naše lžiČT neřekne nic, tak to shrnu tak, protože se ohledně vojenského zásahu oficiálně dnes projevil Kreml.
1) Rusko už jedná několik týdnů se všemi zainteresovanými, tedy syrskou opozicí, i velvyslancem Sýrie, představiteli Saudské Arábie, Spojených arabských emirátů, Iránu, Egypta
2) Lavrov, pokud vím, tak přímo nejednal v poslední době s Asadem, tomu jsou sdělovány výsledky jednání jen prostřednictvím velvyslance
3) Lavrov včera sdělil, že Syřané jsou schopni si svůj konflikt vyřešit sami >>> diplomaticky to mohlo znamenat, v Moskvě žádné oficiální jednání mezi vámi nebudou. Média totiž vůbec nesdělovala oficiální stanoviska prezidenta Asada
4) věřit, že Putin bude jen tak posílat své vojáky do Syrie je naivní. Sdělila to sice už včera jedna izraelská agentura, ale Peskov dnes vysloveně 2x opakoval, že není třeba věřit takovým věcem
5) >>> tento stav má logiku, zahraniční politika Ruska je postavena na důsledné obraně, nemají zájem expandovat do jiných zemí, a pokud se od nich bude chtít jakákoliv pomoc, tak musí vědět, že to má smysl. Na jedné straně USA dodává zbraně opozici Asada a Rusové budou bombardovat IS ? Bez mandátu OSN ? Rusko není USA, tedy to neudělají.

Okopčeno z jedné fb skupinky. Zřejmě to není tak docela pravda o RF v Sýrii.

Nobody
Návštěvník
Nobody

No, já jsem jen zvědavý, kdy jim Rusové, v rámci nějakých sankcí, přestanou dodvávat motory do jejich kosmických rachejtlí a NASA bude mít vymalováno. Již jednou se o to USA pokoušely, používat nějaké jiné motory, ale když jim to začalo padat, vrátily se zpět k ruským. Samozřejmě, že to je pro RF kšeft, ale legrace by to byla.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Pokud je to pravda, tak je to bomba. bohužel zatím jsem nenašla potvrzení z jiného zdroje…
http://rutube.ru/video/7f50f4ea497e6a05f85db37a6f2f7f6c/

bantustan
Návštěvník
bantustan
Aksal
Návštěvník
Aksal

V USA si dělají informační pole k novému 11. září…
http://cz.sputniknews.com/svet/20150902/1044799.html

Pavel
Návštěvník
Pavel

Tak mne napadlo co tak OSN. když tam bude mluvit Putin. Být na jeho místě nejezdím tam.
Beztak je už budova dávno napěchovaná výbušninami po vzoru WTC!

Pavel Lepenka
Návštěvník
Pavel Lepenka

Také bych tu cestu nedoporučoval. Předpokládám však, že USA zůstala špetka zdravého rozumu.

xerox
Návštěvník
xerox

smysluplnější by se jevilo rusku jít s vojenským kontingentem spíše do spřáteleného íránu např. z hlediska vlastní bezpečnosti vojáků , když už se chtějí namočit do něčeho co nezavinili …

pokud tak přesto chtějí udělat a ještě k tomu vstoupit přímo do jámy lvové arabských pokoutních bojů a působení všech možných a nemožných tajných služeb , žoldáků , nejrůznějších islamistických fanatiků , řízených a neřízených polovojenských skupin , blízkost problémových států stačí se kouknout na mapu , odkud hrozí jenom provokace nebo přímo konfrontace a řídící se heslem všichni proti všem , musejí k takovému riziku mít pádný důvod s dlouhodobou strategií …