Zlatý slavík – klobouk dolů před skupinou Kabát! A komentář T. Okamury...

Zlatý slavík – klobouk dolů před skupinou Kabát! A komentář T. Okamury (video) a nadčasový Karel Kryl: “Zakazují psát a zakazují zpívat” (video)

Zlatý slavík – klobouk dolů před skupinou Kabát! A komentář T. Okamury (video) a nadčasový Karel Kryl: “Zakazují psát a zakazují zpívat” (video)

Mocní světa (GP) to mají tak, že zásadní kroky svých plánů spouštějí v souladu s vesmírnými cykly, přičemž nejraději mají cykly 20ti a 30ti leté, tzn. cykly tzv. generační, tedy cykly, kdy doroste nová generace takových, se kterými lze nejsnadněji manipulovat – což je také vysvětlení, proč téměř za každou “spontánní” revolucí už od dob té francouzské stojí studenti.

Začala jsem zdánlivě mimo téma, ale k tomu, co se odehrálo kolem letošního Zlatého slavíka, se mi vybavil rok 1968, na který doplatila Marta Kubišová (a nejen ona) a dále rok 1989, na který doplatil Karel Kryl (a ten dokonce už podruhé, protože rok 1968 odnesl i on). A vybavilo se mi to proto, že jak od roku 1989 právě uběhlo cca 30 let, opět se některým zakazuje zpívat (i psát) stejně, jako to bylo některým zakazováno po uplynutí 20ti let od roku 1968.

Od roku 1989 uplynulo 28 let (přesný cyklus Saturna je cca 29 let) a mocní světa (GP) spustili svůj další krok (a připomeňme, že krok k ovládnutí lidstva) a jediné, co se změnilo, jsou kulisy a herci, zatímco scénář jede dál. Ten scénář je o tom, že zatímco rokem 1989 měla skončit “vláda jedné strany” (proto ten “spontánní” pád komunismu, kdy vše bylo řízeno z Moskvy), nově má ve všech zemích Západu nastoupit “vláda jednoho muže” (proto likvidace stran a místo toho “spontánní” nástup Hnutí v čele s oligarchy, kteří budou řízeni z Bruselu, ač přesnější je z Mnichova).

A další, co se nezměnilo je, že mocní světa (GP) stále mohou spoléhat na skutečnost, že 1) vždy se najdou potřební herci (rozuměj dostatečně ambiciózní a proto snadno ovladatelné politické loutky) a 2) že lidé (rozuměj dav) si vždy vyberou přesně ty herce (loutky), které jim mocní světa (GP) předhodí k tomu, aby jim odevzdali svůj hlas. A obojí tak, aniž by davy odhalily ten dlouhodobý scénář.

A tady můžeme říct, že mezi volbami na politické scéně a hlasováními o nejlepšího herce či zpěváka není rozdílu. Ale to není tak úplně přesné, protože rozdíl přece jen existuje a to rozdíl dost zásadní. Zatímco totiž na politické scéně můžeme nacházet pouze tzv. “techniky moci”, kteří ve skutečnosti nevytvářejí vůbec nic a jediné, co jim jde, je převlékání kabátů, na scéně kulturní můžeme nacházet  tzv. “kreativce”, tzn. lidi, kteří něco hodnotného (a nejednou dokonce historicky hodnotného) skutečně vytvářejí.

“Technici moci” versus “kreativci”

Systém mocných světa (GP) však funguje tak, že podle něj mají “technici moci” (politici) a “kreativci” (umělci) spolupracovat a to nejlépe tak, že umělci dají své talenty do služeb právě potřebné politiky. A funguje to pak tak, že umělec (hudebník, zpěvák, filmař, spisovatel, básník), který jde na ruku představitelům právě žádané politiky, se má dobře, zatímco ten, který na ruku nejde, tomu je v další tvorbě a prezentaci zabráněno. A pak se snadno stane i taková věc, že umělec, který svou kreativitou nabízí lidem mnohem vyšší hodnoty, než kdekterá politická loutka, se stane jen prostitutkou v moci politiků. A to aniž by politikům došlo, že oni v podstatě jsou ještě většími prostitutkami, protože svými ambicemi jen slouží systému, který je odepíše okamžitě, jakmile v dlouhodobém scénáři splní svou roli a další pro ně nebude (mohli by pohovořit ti, kteří stále nepochopili, že politické strany v novém scénáři už nemají místo).

Klobouk dolů před skupinou Kabát

Vrátím se k tématu Zlatý slavík. Letošní vyhlášení cen je totiž přesnou ukázkou toho, jak “kreativec”, který nejde na ruku “technikům moci”, se stává obětí těch, kteří sami jsou obětí, jen si to odmítají přiznat. Situace je totiž taková, že scénář mocných světa (GP) pokročil do stádia, že za cca 30 let od pádu komunismu pro ně nastal okamžik zavést komunismus na celý svět, ač přesnější je: zavést na celém světě marxismus, nově neomarxismus, jehož součástí je politika LBGT a multikulturalismu. Nebudu soudit, nakolik vědomě se proti tomuto procesu bouří skupina Ortel svou tvorbou a nebudu teď ani soudit, jestli svou tvorbou činí správně – podstatné tady totiž jsou dvě věci: 1) Opět se někomu zakazuje zpívat a 2) Opět se našel někdo, kdo se proti tomuto zákazu postavil a ten někdo je skupina Kabát.

V nevědomosti o hlasování Pepa Vojtek a skupina Kabát děkují za první místo v kategorii “Skupina roku” 

Skupina Kabát se jako první postavila proti tomu, že letošní ceny Zlatého slavíka orchestrují “technici moci”, tzn. loutky právě platného diktátu doby, reprezentovaného současnými “techniky moci”. Skupina Kabát, která organizátorům Zlatého slavíka nejdříve dala ultimátům, že pokud se skupina Ortel nestala vítězem ankety v kategorii skupin jen proto, že za tím stály politické zájmy a která později Zlatého slavíka vrátila s tím, že odmítá být součástí těchto politických her, se tak stala malým hrdinou naší doby.

Že se později přidal i Michal David, protože v kategorii “Zpěvák” měl být za Karlem Gottem zpěvák skupiny Ortel a až za ním Michal David a že a se proti výsledkům Zlatého slavíka následně ohradili i Karel Gott a Lucie Bílá, to je pěkné, ale tím prvním byla skupina Kabát!

Dění kolem letošního Zlatého slavíka okomentoval i T. Okamura (viz úvodní video), já však přesto na závěr vkládám text i video Karla Kryla nadčasové písně o  “zakazují psát a zakazují zpívat”:

V ponurém osvětlení
gotického sálu
kupčíci vyděšení
hledí do misálů
a houfec mordýřů
si žádá požehnání
Vždyť prvním z rytířů
je veličenstvo Kat
Vždyť prvním z rytířů
je veličenstvo Kat

Kněz – Ďábel co mši slouží
z oprátky má štólu
Pod fialovou komží
láhev vitriolu
Pach síry z hmoždířů
se valí k rudé kápi
prvního z rytířů
Hle – veličenstvo Kat
prvního z rytířů
Hle – veličenstvo Kat

Na korouhvi státu
je emblém s gilotinou
Z ostnatýho drátu
páchne to shnilotinou
V kraji hnízdí hejno krkavčí
Lidu vládne Mistr Popravčí

Král klečí před Satanem
Na žezlo se těší
A lůza pod platanem
Radu Moudrých věší
a zástup kacířů
se raduje a jásá
Vždyť prvním z rytířů
je veličenstvo Kat
Vždyť prvním z rytířů
je veličenstvo Kat

Na rohu ulice
vrah o morálce káže
Před vraty věznice
se procházejí stráže
Z vojenských pancířů
vstříc černý nápis hlásá
že prvním z rytířů
je veličenstvo Kat
že prvním z rytířů
je veličenstvo Kat

Nad palácem vlády
ční prapor s gilotinou
Děti mají rády
kornouty se zmrzlinou
Soudcové se na ně zlobili
Zmrzlináře dětem zabili

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat

S úšklebkem Ďábel viděl
pro každého podíl
Syn otce nenáviděl
Bratr bratru škodil
Jen motýl Smrtihlav
se nad tou zemí vznáší
kde v kruhu tupých hlav
dlí – veličenstvo KAT
kde v kruhu tupých hlav
dlí – veličenstvo KAT

Jestli se skupina Kabát pro svůj postoj rozhodla vědomě s tím, o co ve světě v naší době jde, či tak učinila “pouze” v souladu se svým svědomím, tak či tak je to skvělá ukázka, jak se umělec může zapsat do historie nejen svou tvorbou, ale i svými postoji. A je to ukázka,kdy umělecká tvorba může předvést, že v obohacování lidí stojí mnohem výše, než kterýkoliv politický “technik moci” (tzn. převlékač kabátů, což v v souvislosti se skupinou Kabát je až symbolická analogie), který na rozdíl od umělce žádné obohacující kreativity není schopen. A ukázka, kdy se může potvrdit to klasické, že na politiky s odstupem času ani pes neštěkne, zatímco nad hudebními, literárními či malířskými a dalšími kreativními díly se budou lidé rozplývat bez ohledu na politický systém, jaký v době jejich vzniku platil.

Co skupině Kabát a Jozefu Vojtkovi jejich postoj do budoucna přinese, to je jiná věc, a v žádném případě jim nepřeji osud Marty Kubišové a Karla Kryla. Na druhou stranu – je to od nich opravdu skvělý počin v tom smyslu, že demokracie, o které po 89. Karel Kryl také zpíval,  se opět jednou může předvést, jak to s tou pravdou a láskou myslí doopravdy. Kus pravdy se totiž ukázal ve vzkazu Ortelu na adresu Kabátu “Kluci, jste zlatí” zatímco jinak byl letošní Zlatý slavík pouze parodií na demokracii .

Jestli jsem skupinu Kabát proti její vůli zatáhla na tento server, označovaný za proruský či dala do spojitosti s T. Okamurou, tak se jí omlouvám a dodávám, že tímto článkem mi šlo opravdu jen o její postoj, kterého si cením a že s Ruskem ani s T.Okamurou to nemá absolutně nic společného. A že jestli už by mi někdo nějakou souvislost chtěl podsouvat, tak je to pouze jedna a ta se jmenuje Svědomí. A ještě jinak: v písničce “Demokracie” Karel Kryl mimo jiné zpívá “zaujímáme postoje, místo abychom stáli”. A Kabáty vnímám tak, že v konfrontační situaci, do které je osud zavál, pevně “stojí” a to se mi líbí, takže tak…

-Pozorovatelka-  30.11.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
M.C.
Návštěvník
M.C.

A sluníčka se snaží dál místo toho aby to radši nechali vyšumět:
http://www.reflex.cz/clanek/video/83698/jsou-ortel-a-jejich-posluchaci-nackove-fasouni-nebo-proste-cesi-igor-chaun-natacel-na-jejich-koncerte.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Igor Chaun si hraje na chytrého: Prý obliba u dělnických profesí – on se chodil lidí ptát čím se živí?
Spíš si to jen tak vycucal z prstu. Já znám pět lidí, kterým se Ortel líbí, dva jsou středoškoláci, tři vysokoškoláci, přičemž jeden z nich má dvě VŠ.
Prý že ,,Je to spíše důsledek vyprázdnění veřejného prostoru v náročnějších a přitom srozumitelných myšlenkových formulacích, které by dokázaly artikulovat pocity těchto lidí.”
No ale to je chyba sluníčkářů a kavárníků, herců a héreček, že plácají věci, nad kterými zůstává člověku rozum stát a klade si otázku, jestli jsou tak blbí, nebo zaplacení.
Další výživný úryvek:
,,Pokud bych někde viděl vinu, tak u ostatních umělců nebo veřejně působících osob, že neumějí lidem nabídnout kvalitnější hudbu, podívanou nebo vysvětlení. S větším akcentem na humánnost, laskavost a obecné principy dobra. Které jsou nesmírně důležité a díky nimž možná přes všechny problémy na planetě Zemi stále ještě JSME…
Ortel pouze zaplnil prázdný prostor a poptávku po národním soucítění prostých občanů. Není chybou Tomáše Hnídka z Plzně a jeho českých posluchačů, že tohle pole nechali čeští umělci nebo intelektuálové a myslitelé (jsou-li jací) v podstatě prázdné. Ortel se pouze chopil tématu a umožnil některým lidem, aby si při jeho písních a na jeho koncertech prožili pocit možná přízemní, avšak jednoduché a silné národní sounáležitosti. Protože jak se ukazuje, ta v lidech stále existuje a chce se projevit. Politici a osobnosti veřejného života nabízejí lidem roztříštěnost a nejasnou perspektivu národní i společenskou. Nikdo dnes nenabízí popis a výklad společnosti, se kterým by se prostí lidé podobně ztotožnili. A tak to zbylo na Ortelovi. Prozatím…”
Přesně tak, když se toho neumí nebo nechtějí chopit jíní, buďme rádi, že tu rukavici zvedl alespoň Tomáš Ortel.
Ještě tam píše o nějakém osamoceném blbci, který jedenkrát zahajloval – podle něj.
A vyvozuje z toho že: ,,Na koncertu Dády Patrasové by totiž jistě nikdo nehajloval. Nebo na sedmdesátinách Helenky Vondráčkové.” Velmi dobré příklady společensky angažovaných zpěvaček, jen co je pravda. Dále z toho Igor Chaun vyvozuje, že je za to Tomáš Ortel odpovědný, že vytváří cosi co tyto lidi přivolává. Úžasná logická konstrukce. Z jednoho trotla z několika set lidí, který mohl být docela dobře jím samým nebo policií nastrčeným provokatérem dělá závěry.
V diskuzi je uvedeno jednou účastnicí koncertu, že dotyčného frajera ochranka velmi rychle zpacifikovala.
Jako zlatý hřebík pak rozebírá, že se ve skladbě Defenestrace objevuje verš ,,Každý z nás je pak sám svýho štěstí strůjce, zvláštní dar byl nám dán že následujem vůdce.”
Prý by místo ,,vůdce” bylo lepší ,,tvůrce”. Ovšem neříká ,,tvůrce čeho”.
Ty naše divadelní, filmové a televizní tvůrce jsme následovali už jednou a vidíme kam jsme došli.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Už jsem myslel že o tom vypatlanci letos neuslyšíme a že sluníčkáři poučeni z předchozích nezdarů nechají celou věc zase na rok usnout.
Ale nezklamali:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/piskal-bych-znovu-ortel-nema-na-slavicich-co-delat-rika-radek-banga-40500?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Trošku to připomíná známou bajku o kyselých hroznech, dotyčný získal necelých 300 bodů.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ještě jsem zapomněl. Loni jako demonstrativně odešel, ale asi neodešel moc daleko, protože dle očitých svědků byl na rautu až do konce.
Zřejmě mu to pobývání v jednom místě se skupinou Ortel zas tak moc nevadilo. Hlavně že se zviditelnil.
Já se naopak domnívám, že by před televizní kamery a obecně do médií neměli vylézat exoti, kteří mají tři sprosté slova v jedné větě. To co má on v jednom výblitku bych u Ortelu nenaškrábal ve všech textech dohromady.

Karin
Návštěvník
Karin

Provokuje aby mohl znovu udávat a ukazovat, jaká je to u nás nenávist vůči nepřizpůsobivým.
Sebevědomí a drzost tomuhle póvlu rozhodně nechybí, díky podpoře kavárenské sebranky, jakož i mediím tunelářů a NGO Sorosových nohsledů. Všichni z toho mají prospěch, ceny a granty. Člověk v plísni a Evropské hovnoty už pro ně chystají teplý flek.
My blbci je furt živíme, kupujeme prasečáky, stavíme pomníky a co z toho máme?
A proto, jak říká Viktor Orbán: “nem szeretem fekete”

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Psychopaté (to je k tomu závěru) přeci nemají svědomí… to je třeba mít neustále na paměti.

http://elyna.wz.cz/

norach
Návštěvník
norach

Pozorovatelka.

Nemam v umysle akokolvek zdielat svoje pocity na najvetsom spehovacom nastroji vsetkych dob.

Donutili ste ma.

Mam rad ked ma niekto nuti rozmyslat. Vam sa to dari dokonale. Uz dlhsiu dobu. Dakujem.

Banana boo
Návštěvník
Banana boo

Najväčší špehovací nástroj-a čo akože? Treba si vyjadriť pocity a nie báť sa. Najväčší zotročovateľ je predsa strach.Tých,čo riadia tento svet je drvivá menšina, tak v pohode.

Jana
Návštěvník
Jana

…”Po loňské zkušenosti jsem čekal tvrdou kritiku, že jsme Ortel v anketě vůbec nechali. Místo toho se strhla kritika, že jim ubližujeme. Zdá se, že atmosféra se změnila.”…
https://www.novinky.cz/kultura/456625-cesky-slavik-se-musi-zmenit-priznava-sef-poradatelske-agentury.html

Ride on the backs of the Neocons
Návštěvník
Ride on the backs of the Neocons

Chce to nadále tvrdý bojkot této soutěže ze všech stran. Když tohleto prestižní oceňování skončí, tak jako na Slovensku, bude to jen dobře. U veřejnosti Český slavík spadl teď na samé dno a Kabáti, jako první neměli zájem po sobě roztírat tuhletu žumpu. Nemají to zapotřebí a není to v jejich zájmu poklesnout si prostě u lidí. Když ho budou bojkotovat skupiny a zpěváci a s nimi i sponzoři, co nebudou chtít načichnout tím jejich nosatým smradem, tak to bude jejich naprostý konec. Česká veřejnost má už prostě Českého slavíka po krk. Když teď Ortela vyškrtnou z nominace, aby pro něj nešlo ani hlasovat, bude to jen poslední hřebík do jejich rakve. Mainstream udělal z alternativy mučedníka a přestává již vycházet s dechem. Teď doufám, že i Okamura zatočí stejně i s tou ČT.

HumanaeLibertas
Návštěvník
HumanaeLibertas

Něco podobnýho už předvedli přes pár lety, kdy v kategorii “hvězda internetu” (nebo jak se to jmenovalo) měl vyhrát Řezník, ale díky jeho textům to organizátoři nespravedlivě přisoudili Johny Machettovi. viz https://www.youtube.com/watch?v=c0t7WE7vZ2k

Vladan
Návštěvník
Vladan

Celý slavný Slavík je jen fraška pro nás ovčany.Nevyřadili jen skupinu Ortel,která má nadčasové texty(Mešitu nahráli už v roce 2013!!!)ale i zpěvaka skupiny Sabaton Joakima Brodena,který má česky pas a mimulý rok byl patý.

Radzadek
Návštěvník
Radzadek

Ta fotka včera byl překlik o jednu vedle na Imguru.

okal
Návštěvník
okal

Plácáš něco o marxismu a neomarxismu pravděpodobně nevíš ani co to je, vypadá to, že akorát z kapitalistických medií a kursů. A jestli pak víš něco o současném systému Liberální demokracie, který tady kritizuješ a balíš ho do různých konspirativních fantasmagorických vývodů. Až se vypovídáš tak zde jasně řekni kdo v tom systému který zde predikuješ bude vlastnit “výrobní prostředky”? A podle toho můžeš vykládat něco o marxismu a nezapomeň hlavně na kapitalismus, protože ten hlavní bod “kapitalismus” vynecháváš je jasné co demagogicky zakrýváš- kapitál a jeho politicko -ekonomickou formaci.

tdjh
Návštěvník
tdjh

Že vy jste ve vašem přednáškovém kruhu na vysokém učení patřil k premiantům v předmětu vědecký komunismus?

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Nejdřív si zjistěte, co to kapitalismus je, než začnete plácat bolševické dogmatické nesmysly.

Jinak, jděte raději se poklonit do svého chrámu svým komunistickým hrdinům a také vzdát hold komunistickým otcům zakladatelům, synům Izraele. 😉
comment image

comment image

comment image

comment image

raspberry
Návštěvník
raspberry

Na výsledky Českého slavíka SE SÁZÍ, např. v rámci speciálních sázek u Fortuny! Za nezájmu policie Jaroslav Těšínský (majitel agentury Musica Bohemica) mnoho let svévolně manipuluje s hlasy – například v letech 2007 až 2009 vyřadil tehdy velmi populární Evu a Vaška, kteří vyhráli kategorii skupiny i celkové vítězství!!! Odebral hlasy i Argemě!!! Ale tehdy se Kabát vítězství nevzdal. Těšínský je podvodník a patří za mříže, nemluvě o škodě, kterou způsobil sázejícím.

“Je s podivem, že aniž by v regulích ankety byla zmínka o procentuálních poměrech hlasů od jednotlivých mobilních operátorů, někdo si jen tak umane a odebere platné hlasy, které fanoušci svým oblíbencům poslali. Poškozuje to prestiž, průhlednost a kvalitu této ankety a silně to připomíná dobu komunistického režimu, kdy se s hlasy všemožně kupčilo a pořadí se dalo libovolně ovlivnit,” ohradila se skupina Argema 1. prosince 2009.

Manažer Argemy Miloslav Rozner je dnes jihočeský poslanec SPD: “Možná nemluvím jako Cherchil a nepíšu jako Shakespeer, ale ujišťuji vás, že jako ty kvalifikační předsudky pro práci poslance SPD mám.” P.S. To byl vtip, paní Pozorovatelko.