Poděkování – Živí a mrtví informačního odboje

Poděkování – Živí a mrtví informačního odboje

Poděkování – Živí a mrtví informačního odboje

Děkujeme všem čtenářům, kteří reagovali na níže uvedenou výzvu a přispěli i tento měsíc na provoz našeho serveru a díky tomu se nám podařilo i tento měsíc vysbírat potřebnou částku na zachování provozu našeho serveru na měsíc říjen. Čtenáři opět ukázali, že AE News tvoří velkou rodinu, která drží pospolu a není jim lhostejný osud našeho serveru, který přináší informace, články a videa, o kterých se na mainstreamu nedozvíte.

Děkujeme!

=== Původní výzva ===

Máme tady opět 20. den v měsíci a byl jsem znovu pověřen sepsáním tohoto krátkého článku. Úloha alternativy na internetu je v současné době nezastupitelná. Např. jen v České republice sleduje a čte různorodé servery alternativy dohromady už tolik lidí, že celá alternativní scéna začíná konkurovat zkostnatělému mainstreamu, který nedokáže, anebo spíš ani nechce přinášet aktuální informace v takovém stavu a podobě, v jakém by informace měly být předávány občanům. Alternativa pomáhá vysvětlovat souvislosti, otevírat lidem oči, aby se mohli vymanit z područí ideologicko-nevolnického svazku se zaběhnutými kolejemi obecné mediální a politické konformity. Důležitým prvkem alternativních médií jsou volné diskuse, kde mohou čtenáři nejen sdělovat své názory, ale také informovat ostatní o zajímavých událostech jinde, a to skrze odkazy a linky. Zatímco mainstream omezuje diskuse na všech frontách a mnohé servery dokonce diskuse už úplně zrušily (např. Česká televize), tak alternativa dává prostor široké veřejnosti.

resistance-005.jpg
Informační válka

Server AE News přináší po celý měsíc zajímavé (alespoň doufáme, že zajímavé) články a videa, z domova i ze světa, nabízíme elektronický obsah nejen v tištěné podobě, ale i v audiozáznamech pravidelných pátečních pořadů našeho šéfredaktora. V poslední době jste si určitě všimli, že jsme začali na AE News publikovat více titulkovaných videí ze světa. Je to zásadní a nový trend, nejen na alternativě v USA, ale i v Německu a v dalších zemích, kdy informační obsah alternativy získává více čtenářů právě díky tomu, že v rámci hektického moderního stylu života je pro mnoho lidí daleko snazší zhlédnout 3-minutové video s titulky v rodném jazyce, než věnovat půl hodiny čtení komplexního a obsáhlého textu. Ale díky Pozorovatelce právě tyto velké texty rozhodně na AE News nechybí a mají velkou popularitu, takže audiovizuální obsah je určený pro jinou skupinu čtenářů alternativy, kteří např. nemají tolik volného času, anebo zkrátka raději si informaci zhlédnou, než aby o ní četli článek. Nechceme lidi kazit k lenošení a konzumu, to rozhodně ne. Videa mají jen doprovodný informační charakter.

Byla by chyba mít server, který se bude věnovat jenom videím, ale stejně tak by bylo špatné, pokud by se server věnoval pouze textům a audiovizuální obsah by vynechával. Informační pestrost je předpokladem pro pokračující rozvoj našeho serveru. Proto stejně tak, jako v předchozích měsících, i tentokrát bych chtěl jménem naší redakce poprosit všechny naše čtenáře, aby zvážili do konce tohoto měsíce zaslání finančního příspěvku na zachování provozu našeho serveru. Přispět můžete hned několika běžnými (i méně běžnými) způsoby na naší darovací stránce zde. Náš server žije a funguje jen a pouze z dobrovolných příspěvků našich čtenářů. Lhostejnost je největším zabijákem internetových projektů. Jsou to jako spojené nádoby. Bez podporovatelů není alternativy. Bez alternativy není odporu mainstreamu ovládaným elitami. Servery alternativy nemají za sebou fondy, nadace nebo dotace. Každý měsíc je pro nás bojem o přežití. Pokud se vám náš server líbí, nebuďte prosím lhostejní a přispějte podle svých možností. I málo je více, než nic. Víme, že přispíváte a mnozí z vás pravidelně. Tyto výzvy jsou proto určené hlavně novým členům naší čtenářské rodiny. Všem, kteří už tento měsíc přispěli, velice děkujeme a doufáme, že i noví čtenáři, kteří jsou u nás poprvé, se taktéž přidají k rodině podporovatelů AE News, abychom Vám dál mohli přinášet kvalitní obsah a svobodný diskusní prostor.

Dávám k těmto výzvám fotografie lvů, protože jako národní vlastenecký server jsme na tom podobně. Musíme se rvát o přežití jako lvi a pouze silná rodina může mít šanci na úspěch v prostředí, které jde alternativě po krku ze všech stran mainstreamu.

Za redakci AE News

-Administrator-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Eméryckí pseudoovčan
Návštěvník
Eméryckí pseudoovčan

lepsia ziadna diskusia ako diskusia kde sa maze kazdy kriticky nazor. a mazete, to nemozete popriet.

konzerva
Návštěvník
konzerva

A nebo tady o útocích ruských kalibrů na bukr u allepa…http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950631000607

konzerva
Návštěvník
konzerva

Začínají se také objevovat zatím neověřené zprávy tvrdící, že 3 rakety, které byly včera vypáleny z ruských lodí ve Středozemním moři na oblast města Aleppa, údajně zabily 30 vojáku z USA, Turecka, Saudské Arábie, Kataru a Velké Británie.
https://southfront.org/30-foreign-intell

konzerva
Návštěvník
konzerva

Zahynuli při náletu amerických letadel v dez- azor 3 ruští zpravodajští důstojníci co vyslýchali teroristy IS k vůli jejích spolupráci z USA… http://rusnext.ru/news/1474363784

konzerva
Návštěvník
konzerva

Konvoj v alepu napadla al nusra …záběry z ruského bezpilotního letadla…http://rusvesna.su/news/1474394777

pedros
Návštěvník
pedros

Konečně eu zavře své”brány”američanům a postaví své lotříky před soud a vyvlastní je!
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/zmrazeni-majetku-ci-zakaz-vstupu-eu-vyrazi-do-boje-proti-terorismu_398535.html

vedomi
Návštěvník
vedomi

V tom bude opět nějaký podraz !

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia
smith
Návštěvník
smith

Myslím, že to je docela výstižné…..

Holy
Návštěvník
Holy
paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Aaa zvířátka..Již jsem se lekl,že poraděnko Vovka Železný vám naordinoval tuto zpravodajskou laskominu…Jsou to mladí pubertální lvi..Takže pár pětiletek,než vycení tesáky a drápy na NEJEN ilegální diverzanty…Oni počkají,jako již dnes posečkají,aby se obět dovolala na PČR a poradila se o přiměřenosti vlastní sebeobrany…

konzerva
Návštěvník
konzerva

Raněné syrské vojáky dobíjeli leteckými kulomety v ulicích a dále postupující teroristé IS …svědectví syrského vojáka…co to přežil… https://life.ru/t/новости/905101/soldat_sar_ob_atakie_koalitsii_ssha_oni_dobivali_nashikh_voiennykh_iz_puliemiotov

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Očekávám společné oznámení prezidenta Sýrie Bašára Al-Asada, RF a jejich spřátelených vojsk o vytvoření bezletové zóny nad Sýrií a letadla, která budou ohrožovat Syrskou armádu budou neodkladně sestřelena. Sýrie a Rusko by mělo dát na vědomí, že další chyba pilota bude jeho poslední, jelikož jsou v platnosti nové zákony! Bílý dum obhajuje Islámský stát, Rusko obhajuje Sýrii, potažmo Írán !!! Jestli někdo potřeboval důkaz , že uSSa přímo kooperuje s DAEŠ, tak nyní je to už konečně jasné snad každému. Přímo po bombardování nastoupil útok DAEŠ na bombardované pozice. Něco takového vyžaduje přímou a hlavně přesnou koordinaci vzdušných a pozemních jednotek, komunikaci a zabezpečení. Navíc když sami uSSáci tvrdí, že cíle celé dny pozorovali a analyzovali.
Ale hlavní cíl uSSaků byl dosažen: Válka bude pokračovat vesele dál a šance na její ukončení jsou ještě menší. Žádnej div, že nechtěli zveřejnit tu dohodu s Ruskem – teď tu dohodu mohou s klidem hodit do přeplněného koše….
Je pozoruhodné, že se za útok omlouvají Austrálie a Dánsko. Zdá se, že tam USA poslaly svoje spojence v blahé naději, že je Syřani sestřelí.
Také se nabízí otázka, jestli to neměla být pomsta za to, že Sýrie sestřelila Izraeli dvě letadla.
No a k tomu, jak Rusko řeší situaci: Tamnější národy nejsou amorfní masa jako v USA i v Evropě. Tam je to spleť kmenů, klanů, rodů a podobných skupin. Jediný způsob, jak tam vládnout je s někým spolupracovat, někomu přistřihnout křídla a jen ty nejzatvrzelejší zničit. Rusové to na rozdíl od západu vědí a jednají podle toho. Kdyby jednali jako západ třeba v Lybii, dopadli by stejně.

Hezký den

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

A mimo jiné, může mi někdo říct proč Izrael vyhrál ve sportce v rozsahu 38 miliard dolarů (916 miliard Kč)?

Jarda Cirkl
Návštěvník
Jarda Cirkl

Očekávám společné oznámení prezidenta Sýrie Bašára Al-Asada, RF a jejich spřátelených vojsk o vytvoření bezletové zóny nad Sýrií a letadla, která budou ohrožovat Syrskou armádu budou neodkladně sestřelena.
Sýrie a Rusko by mělo dát na vědomí, že další chyba pilota bude jeho poslední, jelikož jsou v platnosti nové zákony! Bílý dum obhajuje Islámský stát, Rusko obhajuje Sýrii, potažmo Írán !!! …………………
Velmi dobře ,souhlasím s Vámi jen tak dál.

Jarda Cirkl
Návštěvník
Jarda Cirkl

Omluva – měl jsem použít v předsádku , že cituji……….

Alkid
Návštěvník
Sims.
Návštěvník
Sims.

Taky by mne docela zajímalo o jakou humanitární pomoc vlastně šlo, jen jestli tam nezačala na korbách vybuchovat a hořet munice. Bratrská pomoc Nusře a spol?

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Mediální vichřice kolem vybombardováni humanitního konvoje je trapná a má zakrýt americké bombardování Syřanů. Dnes na ČRO Plus je každé půl hodiny dlouhý proslov o tom kdo asi konvoj vybombardoval a že asi Rusové. O amících ani slovo, prostě trapné. V každé válce je 40% lidských ztrát způsobeno vlastními zbraněmi, vědecky se tomu říká kolaterální ztráty. Doporučil bych se podívat na server liveleak a tam zhlédnout video jak “brutálně bombardují civilní oblasti zápalnou municí”. Můj vnitřní neklid trval do té doby, než bylo zcela zjevně vidět a slyšet sekundární výbuchy uložené munice, která začala při následném požáru vybuchovat. Těm bílým helmám nevěřím ani nos mezi očima. Ti tak vozí na kilo jídla kilo munice…
Řekněme si to upřímně! V obléhaných oblastech se nacházejí lidé, kteří jsou rukojmí teroristů se zbraněmi. Když se těmto lidem přiveze pomoc, tak si ji prvně přeberou teroristi a co zůstane, je pro civilisty!
Tedy se prvně zásobí teroristi a potom zbytek…

P.S.
Drážďany, Hirošima a Nagasaki 1945. Hanoj 1972. A hlavně ty propagandistické lži, jak to bylo účelné….. A do toho ještě ten bláznivý MacArthur. Tohle RF fakt nikdy netrumfne!

weissbach
Návštěvník
weissbach

Přesně!

Dan
Návštěvník
Dan

Myslím, že je jasné, jak to asi na 99% bylo. Osobně jsem ani chvíli nevěřil, že by armáda prezidenta Asada dělala taková zvěrstva jako ISIL/umírnění teroristé/USA a spojenci…masírka ovčanů je proastě hnus velebnosti 🙁

Dan
Návštěvník
Zighartice
Návštěvník
Zighartice

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415264 podle-usa-utok-na-skladiste-s-humanitarni-pomoci-provedli-rusove-uvedla-cnn.html

Tak já nevím, armáda uSSa má nad některými oblastmi tak dokonalé špionážní satelity, že rozpoznají i hodnostní označení na uniformách vojáků. Na Ukrajině dokonce rozpoznají, jestli jsou kalhoty od uniformy šity předním stehem, což jsou ruské, nebo křížkovým stehem, což jsou americké, dodané v rámci potravinové pomoci ukrajinským demonstrantům. Nad Sýrií ale létají nějaké zavirované staré šunky, které nerozeznají syrského vojáka v uniformě od teroristy v černém hábitu s ručníkem na hlavě, nákladní automobil od tanku a letoun od dropa velkého (Otis tarda). Kde jsou ty časy, kdy měla americká armáda nejdokonalejší techniku na světě. Od té doby, co jim to vyrábí severokorejci v čínských montovnách to jde s americkou armádou s kopce. Jen té staré veteše, co natahali do Ostravy.

Nehledě na neověřenou informaci, že Scénář-Prozrazení Brzezinského bylo potvrzeno. Listy Aksam a Yeni Safak zveřejnily v průběhu nezávislého vyšetřování jména spolupracovníků amerických tajných služeb, kteří byli bezprostředně zapojeni do pokusu o vojenský převrat v Turecku. Podle listů přišli tito pracovníci CIA do Turecka jako diplomaté mezi 13. a 15. červencem a koordinovali činnost povstalců i zprávy medií, která kontrolovali. Koordinačním centrem byl ostrov Buyukada poblíž Istanbulu. Na konci puče se ještě podařilo vydat falešnou zprávu o tom, že si turecký prezident sám zosnoval pokus o vojenský převrat. Tu vzápětí převzaly všechny západní sdělovací prostředky. Oba listy udávají dvě klíčové postavy puče – generála Johna F. Campbella, bývalého velitele Mezinárodních bezpečnostních podpůrných sil (ISAF), který prováděl operace NATO v Afghánistánu, a bývalého pracovníka CIA Grahama E. Fullera, který přes 20 let dozoroval speciální operace USA na celém Blízkém východě. Plán Washingtonu byl naprosto jasný a jednoduchý – vyměnit paličatého tureckého prezidenta Erdogana za poslušnou figurku, aby mohli Američané využívat Turecko pro své zahraniční cíle, především v Sýrii. V případě odepření poslušnosti samotných povstalců byly USA připraveny destabilizovat Turecko a zorganizovat tam „Sýrii-2“. Dohody – Pučisté slíbili, že na hranicích Turecka a Sýrie otevřou pro USA novou vojenskou základnu a zesílí politický a ekonomický nátlak na Rusko. Peníze – 8 měsíců a 2 mld dol. z USA.

weissbach
Návštěvník
weissbach

To asi nebude reálné vzhledem k tomu, že by to výrazně postrčilo svět ke 3. světové, čehož si je RF vědoma. Stejně tak si je vědoma, že právě to se jestřábi v Pentagonu snaží odstartovat.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Jaká je implikace Vašich, byť pravdivých postřehů? Ohlašuje snad z vojenského hlediska NATO/USA pokračující selhávání a porážky? „Nedokážeme odejít z Libie a Sýrie předtím, než vypukne další fáze války, nebo ještě hůře, než v důsledku izraelského útoku na Írán přijdeme o armádu, kterou v Iráku máme. Budeme poraženi v Afghánistánu, protože odmítneme přizpůsobit naše strategické cíle reálným možnostem a budeme se dále odcizovat obyvatelstvu válčením s využitím intenzívní palebné síly. Dotlačíme Pákistán za hranici dezintegrace, což bude strategická katastrofa prvního řádu. Budeme ignorovat dezintegraci mexického státu a importovat mexické nepořádky přes neúčinné pohraniční kontroly. Nebudeme ani schopni zastavit somálské piráty“. Co to o nás vypovídá, pokud celý národ jásá, protože americké námořnictvo, nejsilnější námořnictvo na Zemi, porazilo čtyři somálské puberťáky? A tím to nekončí. Tato selhání v oblasti zahraniční politiky a vojenské porážky – nebo ještě rozpačitější “vítězství” – jsou pouze dvěma prvky ve větší sérii krizí, včetně krize ekonomické (deprese následované pádivou inflací), krize zahraničního obchodu (pádu dolaru), politické krize (nikdo v establishmentu neví, co dělat, ale tento establishment současně nenabízí voličům vůči sobě žádnou alternativu), energetické krize atd. Diskrétní krize se metodou sněhové koule nabalují do systémové krize, což je přesně to, co se stává, když vnější svět vyžaduje větší změny, než jaké politický systém dovolí. V tomto bodě politické systémy kolabují a bývají nahrazeny jinými. V dávných časech to znamenalo výměnu dynastie. Co to může znamenat dnes? Domnívám se, že půjde o radikální přerod, jehož výsledkem bude relokalizace.
To by byl celkem šťastný výsledek. Obávám se však, že jde o výlet, při němž nejlepší část cesty už máme za sebou.

Pokračování….

weissbach
Návštěvník
weissbach

Oni to neberou jako selhání, ale jako zbytečnost, která nekoresponduje s jejich kořistnickými dlouhodobými zájmy. Ohrožují somálští piráti zájmy chazarské mafie? Kdepak. A Libye atd.? V jejich zájmu je země vysát až na dřeň a zabránit tomu, aby se zase zvedla na nohy jako za Kadáfího. Ordo ab chaos… Mimochodem, totéž platí pro ostatní části světa. Stabilita bude pouze tam, kde mají svá doupata, která v případě potřeby přestěhují jinam.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

…….pokračování

Můj osobní tip:
Co však platí pro malé a nerozvinuté země, jako je Zimbabwe, nemusí platit pro velký a technologicky relativně vyspělý Írán, plovoucí na ropě a plynu. Postup je takový, že velmoc nejdřív zahájí válku prostřednictvím sabotáží, emigrantů a disentu v podobě „barevné revoluce“ (ta už neúspěšně proběhla), v další fázi proběhne dezinformační kampaň a informační blokáda (probíhá). V poslední fázi, pokud se předešlé způsoby vedení války jeví jako neúčinné, dojde ke klasické vojenské operaci (chirurgicky přesné). V případě Íránu se bohužel pravděpodobně bude jednat o bezprecedentní preventivní jaderný úder. Pravděpodobně bude veden ze strany Izraele za tiché podpory USA, Saudské Arábie, Egypta, bez vědomí Iráku. Spojené státy vstoupí do válečných operací na straně Izraele až později.
To bude poslední velká vojenská operace, po které se pravděpodobně USA ekonomicky zhroutí. Rusové a Čína budou s uspokojením sledovat, jak jejich společný nepřítel v nesmyslné válce proti „terorismu“ krvácet (Rusko ani Čína nebude plýtvat rezervami pro politické ambice). Evropská unie zůstane „neutrální“ a bude podávat protestní nóty. BRICS přestane obchodovat s EU a USA, protože tito “giganti” již nemají žádnou protihodnotu, kterou by zaplatili za suroviny, které potřebují, ani za zboží, které si již neumějí sami vyrobit. Dolar zcela ztratí hodnotu a provizorně bude nahrazen novou měnou, kterou ovšem BRICS odmítne akceptovat jako nepodloženou.
USA v odvetě „vypínají“ poziční družicové systémy. BRICS přebírá kontrolu nad světovým pozičním systémem. Nastává opět doba hospodářského růstu, ovšem za nových pravidel. Dopad nových pravidel na naše maličkosti si zatím nikdo neumí představit. Pravděpodobně „nový světový pořádek“ bude globálně spravedlivější, protože východní slované, asiaté, indové a latinoameričané jsou obecně skromnější než euroameričané. NWO se nebude konat tak, jak si představují staré židovské bankovní rodiny Rothschildů,Warburgů…, ale podle scénáře načrtnutého čínskou pílí a vytrvalostí. Lidská práva, jak je máme dnes „garantována“ v Listině základnách práv a svobod, se stanou námětem nostalgických historických eposů a fantasy příběhů o dekadenci západní civilizace.
Pyšná, agresivní a dekadentní euro-atlantická civilizace se z této prohrané „války“ již nikdy nevzpamatuje a tiše odejde do dějin, podobně jako antické Řecko, Řím, Inkové, Aztékové a další impéria. Jako odstrašující příklad bude tato naše civilizace popisována v učebnicích dějepisu pilných čínských školáků, kdy za jediný přínos staré zaniklé západní civilizace pro novou globální éru budou považováni pouze kulturní velikáni jako Bach, Dvořák, Verdi.
My už jim dnes nemáme co nabídnout. Jen je poníženě poprosit, aby nás nechali dožít ještě za starých pořádků. Naše civilizace je intelektuálně, společensky i ekonomicky na konci svojí cesty. 21. století pravděpodobně bude hrobem bílého muže i s jeho sny o světovládě. Nástupu barevné otrocké civilizace východního typu s absolutní kontrolou a centrálním řízením společnosti do posledního detailu už nic nezabrání. Taková je bohužel realita a ani nabubřelé kecy prezidenta Obamy na půdě OSN na spádu událostí nic nezmění.