Zemanův gól “pražské kavárně” – Čína koupila Slavii. Pavel Nedvěd v Číně, čínské tažení Českem a Česko jako čínská brána do Evropy. Zeman a Putin – video
Zemanův gól “pražské kavárně” – Čína koupila Slavii. Pavel Nedvěd v Číně, čínské tažení Českem a Česko jako čínská brána do Evropy. Zeman a Putin – video
Česko je v šoku – s prezidentem Zemanem je na návštěvě Číny i Pavel Nedvěd a ve stejné době čínská společnost koupila klenot pravdoláskařů, fotbalovou Slávii. A vlastní i kus Sparty a kromě toho v Česku dál a dál skupuje.
Fotbalista Pavel Nedvěd (vzadu vlevo) oficiálně otevřel v Šanghaji fotbalovou školu pro čínské děti. Slavnostního aktu se zúčastnil také český prezident Miloš Zeman (vzadu druhý zprava) a šéf českého fotbalového svazu Miroslav Pelta (vpravo). Lucie Mikolášková, ČTK
Čínská soukromá společnost CEFC začala v České republice budovat základnu pro expanzi na evropský trh. Firma zabývající se podnikáním v energetice, průmyslu a ve finančnictví odstartovala sérii investic koupí budovy bývalé Živnobanky, do které plánuje umístit svou evropskou centrálu.
Ve svém tažení pokračovala i ve čtvrtek, kdy koupila renesanční Martinický palác na Hradčanech a tentýž den oznámila navýšení podílu na 9,9 procenta v impériu Jozefa Tkáče, česko-slovenské skupině J&T Finance Group. Mluvčí finanční skupiny následně oznámila, ženejvětší šanghajská soukromá společnost bude usilovat o další zvýšení podílu na třicet procent.
V pátek Číňané získali také 60procentní podíl v českém fotbalovém klubu Slávia společně s miliardářem Jiřím Šimáněm, který drží zbylých čtyřicet procent. Server Lidovky. cz následně přišel s novou informací, že firma jedná o kapitálovém vstupu do soukromého tuzemského leteckého dopravce Travel Service. Ten je spoluvlastníkem Českých aerolinií. CEFC ve stejný den také koupila 50procentní podíl v ruské pobočce finanční skupiny J&T Finance Group.
Poslední investice čínské firmy CEFC:
Nákup bývalé budovy Živnobanky
Získání renesančního Martinického paláce
Koupě většinového podílu ve fotbalovém klubu Slávia
Navýšení podílu v česko-slovenské finanční skupině J&T Finance Group
Jednání o koupi podílu v aerolinkách Travel Service
Koupě 50 procentního podílu v ruské pobočce J&T
V seznamu Fortune Global 500 firma zaujímá 342. příčku. Podle stejného žebříčku zaměstnává 21 568 osob a její tržby v roce 2014 dosáhly výše 34,6 miliardy dolarů, což je oproti roku 2011 růst o 36 procent. Podle finanční zprávy za rok 2014 tvořil přijmy firmy ze 60 procent byznys s ropou a zemním plynem. Přesně čtvrtina připadla podnikání v oblasti finančníctví a zbylých 15 procent šlo na vrub aktivitám v průmyslu.Firma CEFC dle informací na oficiálních webových stránkách vznikla v roce 2002. Má zastoupení po celém světě. Ve výčtu zemí nechybí Spojené státy, Velká Británie, Kanada, Rusko nebo Singapur. V posledních několika letech se firma zaměřila na mezinárodní expanzi. V roce 2014 se společnost dostala do seznamu Fortune Global 500, kam se řadí firmy s největším hrubým obratem.
Sama společnost uvádí, že se řídí třemi hlavními hesly. Patří mezi ně konfuciánství, vojenská disciplína a samozřejmě duch podnikání. Tato strategie ji pomohla stát se v roce 2014 jednou z pěti set nejvlivnějších firem na světě. V rámci Číny pak získala ocenění nejvlivnější čínské firmy. První místo si odnesla i ve filantropii.
Šanghaj
V červnu minulého roku vedl do Šanghaje delegaci podnikatelů ministr průmysl a obchodu Jan Mládek. “Jednali jsme s podnikateli i finančníky a všem jsme se snažili představit Českou republiku jako zemi s vyspělou tradiční průmyslovou výrobou, ale i zemi, která se zabývá moderními technologiemi, bio a nano technologiemi,” uvedl tehdy v rozhovoru pro čínskou stanici CCTV ministr.
Setkání se účastnil i výkonný ředitel CEFC Chan Chauto, který vyjádřil zájem rozšířit svou spolupráci s českými společnostmi v oblasti finančnictví. Šanghajská televize zmínila ve svém zpravodajství jednání se skupinou PPF miliardáře Petra Kellnera.
S prezidentem Zemanem je v Číně Pavel Nedvěd a Miroslav Pelta
Společnost CEFC dnes koupila 60 procent druhého nejstaršího českého fotbalového klubu. K odkupu došlo v době, kdy na návštěvě Číny je spolu s prezidentem i Pavel Nedvěd, který v Šanghaji otevřel fotbalovou školu pro děti, a šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta.
Podle šéfa fotbalového svazu Pelty byla česko-čínská spolupráce ve sportu i předmětem dnešního jednání prezidentů obou zemí Zemana a Si Ťin-pchinga. “Čína si dala jasný cíl, že chce ve fotbale v co nejkratší době dosáhnout úspěchů, protože ví sama, že zatím není úspěšná, a ten potenciál, nejen lidský, ale hlavně finanční, tady je. Myslíme si, že bychom mohli být jedním z nástrojů podpory,” řekl Pelta.
Pelta se také zmínil o možnosti, že by českou reprezentaci sponzorovala čínská firma. “Se společností CEFC jsme uzavřeli dohodu, že budeme jednat o sponzorství reprezentace ČR, jak juniorské, tak dospělých. Takže přijde další významný sponzor do českého fotbalu,” konstatoval Pelta.
A protože vlastníkem fotbalové Sparty je J&T, napojena na Rusko a Kellnera a ve které čínská firma právě navýšila podíl, stala se tak Čína spoluvlastníkem i nejstaršího fotbalového klubu Česka. Takže můžeme čekat, že čeští fotbalisté budou mít na dresech nápisy a loga čínských firem místo amerických. A to čeští pravdoláskaři ponesou těžce, obzvláště ti, kteří fandí Slávii. Její fanoušci jsou totiž především z řad umělců a intelektuálů a považují se za elitářský, tzv. “kavárenský” výkvět – kavárna Slavia? (klasické fotbalové fanoušky tím nemyslím!)
V Číně se Miloš Zeman setkal i s Vladimírem Putinem
Nakolik prezident Zeman přispěl k tomu, že z Česka se má stát čínská brána do Evropy či nakolik rozvíjí kontakty s Čínou právě proto, to teď není podstatné. Podstatné je, že na rozdíl od jiných českých i evropských politiků není slepý a ví, co dělá. Pravdoláskařům musí padat čelisti, jak jejich Amerika ztrácí vliv a že čínský prezident dokonce přijede do Česka. Nejhorší pro ně musí být skutečnost, že respektovat Čínu znamená respektovat i Rusko. Teď mě ještě napadá, že odstranění Nečase pussyriotismem a dalajlamismem i červené karty Zemanovi jim byly houby platné – tak jen abychom se o prezidenta nemuseli začít bát…
Poznámka na závěr
Z nějakých nejasných důvodů je Slavia od doby svého vzniku (21.1.1896) považována za židovský klub. Když si k tomu dále dovolím použít optiku Pjakina, tak fotbal a k tomu klub bíločervených dresů a v Česku, které se má stát čínskou bránou do Evropy (od doby svého vzniku mělo Československo dosud plnit hlavní roli politiky USA v Evropě) a skutečnost, že prezident Zeman “přivezl” do Číny fotbalistu světového formátu – to by mohlo znamenat velmi symbolickou řeč. Zbývá jen věřit, že Čína skutečně nechce být novým hegemonem.
-Pozorovatelka- 5.9.2015
V dnešní době stanovuje míru svobody stav konta v bance.Nic víc nic mín .Zbytek je bohapusté žvanění.Když nemáte peníze tak vám mužou být lidská práva a svoboda na dvě věci – na h ovno a na nic
Jeff J. Brown, Američan žijící v Pekingu, píše o Čínském “kapitalizmu” zde
http://www.greanvillepost.com/2015/08/20/the-myth-of-chinese-capitalism-2/
Radovat se, že nás skupují Číňani je opravdu vrchol zaslepenosti. Přečtěte si jak se chovají k zaměstnancům v Africe (např. doly v Zambii). Jinde zase navozí své pracovníky a tu zemi osidlují a vytvářejí izolované komunity. A to nejsou soukromé firmy, ale státní korporace.Mimochodem k vlastním dělníkům se chovají taky jako hovada.
ZEMAN? 🙂 Ten len mrhá Čechom peniaze, ale zato náš Kiska zostal doma a nešiel nikam a tak ušetril peniaze, za ktoré môžeme na Slovensku nakúpiť napr. nové helikoptéry, ktoré USA už nechcú. Ha. Natrel to Kiska každému. Šetriť treba v dnešnej dobe. Dobre sa Kiska rozhodol a je vidieť, že premýšľa!!!
Od Zemana je to majstrštyk a pražská kavárna se dnes zmohla jenom na vzteklé prskání jak sou tyto investice nevýznamné. Tak hlavně, že jedna hala od Amazonu byla tak významná pro ekonomiku, že se řešila asi půl roku. Kdežto čínské investice jsou nevýznamné 🙂 Šmejdi prolhaný.
Když jsem se dozvěděl,že pět čínských válečných lodí stepuje ve výsostných vodách Spokojených Státu,tak by leckdo v Praze by mohl dostat kuráž nacpat Shapira, potažmo tu US kolonu do popelnic..https://www.youtube.com/watch?v=SkJuv24Kw90
K čínským nákupům všeobecně. K tomu by došlo v budoucnu tak, nebo tak. Diverzifikace je dobrá, ještě dát dostavbu Temelínu Rusku a pražská kavárna spáchá hromadné harakiri.
Pražská kavárna se oddělá v klidu sama, i bez Číňanů, které kritizují. Stačí se podívat jak se nyní cenzurují diskuze na Respektu – všude 0 komentářů. Oni sami jsou ztělesněný výsměch svobodě projevu, však ten jejich havloidní kargokult je vlastně ideologie asijského typu jako dělaná v KLDR.
Fakt, ak chcete komentovat na respekt.cz, tak vas caka prekvapko:
“Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.” 😀
Takže svoboda projevu asi taková jako za soudruha prezidenta Husáka. Ještě nedávno byly diskuze na Respektu volné, ale nejspíš zjistili, že havloidní a neoconská propaganda má ve svobodné diskuzi příliš krátký poločas rozpadu. A tihle komedianti by chtěli vyučovat Rusko a Čínu…
Mimo téma – za půl hodiny (12:30) začíná na čt 24 magazín @online, který bude na téma Windows 10 a kde měl být hostem šéfredaktor VK. Magazín je možné sledovat zde http://www.ceskatelevize.cz/ct24
měl být?a proč nebyl?
Paní redaktorka ČT24 Helena Poláčková uvedla, že náš šéfredaktor nemůže v pořadu vystoupit pod pseudonymem “VK”, ale pouze pod svým pravým jménem (asi by došlo i na legitimování občanským průkazem). Je to zvláštní, např. prestižní BBC dělá pravidelně rozhovory s hackery vystupujícími pod pseudonymy, kterým poskytuje prostor, když zašlou do redakce BBC obvinění, že nějaký systém je zranitelný atd. Nechápu tu naivitu ČT, že poté, co jsem já provedl a sepsal analýzu kritickou k Microsoftu a Windows 10, že teď půjde náš šéfredaktor do ČT odhalit identitu, na kterou čekají všechna rusofobní média, BIS a já nevím, kdo ještě.
Je tady http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10659215431-online/
Tak jsem to viděl a šéfredaktor Živě.sk tam neuvedl zásadní informace, především objemy dat, že Windows 10 odesílají data v různých objemech podle rychlosti internetového připojení, že data proudí nejen na servery Microsoftu, ale i na servery třetích stran, jiných firem a bohužel i firem, které se zabývají analytickou činností a bojem proti nelegálnímu stahování autorského obsahu. Přemýšlím, že bych o tom napsal menší článek.
Nerozumím těm věcem, laicky jsem pochopila jen to, že potvrdil, že zcela bezpečný W10 není a že laik nemá šanci se nějak ochránit. Ale jinak můj dojem je taky, že neřekl dohromady nic. Článek si myslím, že je vhodný – situace “o nás, bez nás” by neměly zůstat bez reakce.
admin … ,, Přemýšlím, že bych o tom napsal menší článek. ,,
pokud chcete aby tento servr definitivně vzal hardwarově za své , klidně ho napište … vložené reakce se nebudou už objevovat do 2 hodin a více , ale tak po tejdnu , což mi připomíná událost zvoucí se vyhynutí brontosaurů , které když je něco kouslo do vocasu dozvěděli se to přes dlouhatánský nervový hárdwér i softwér údajně taky až za tejden … :–)
Nebyl tam, byl tam nejaky Filip Hanker z zive.sk a vpodstate nam nic nesdelil.
A propos, Jihlava 31. srpna, náměstí T. G. M. Zpravodajský štát ČT je tvořen reportérem, kameramanem a náhodným chodcem. Tato trojice mi připoměla jedno divadlo, které přijelo do města se svoji novou hrou i svým obecenstvem. Prokristapána, cožpak už i ta ubohost nemá hranice?
Vraťme se prosím na skok do našich městeček a měst, jejichž náměstí se povětšinou zovou po T. G. M., ale mění se na parkoviště a obchůdky Asiatů, vč. renesanční Telče. To je tedy opravdu zážitek, vidět renesanční domy ověšené šuntem, vše pod ochranou UNESCO. Telčští obchodníci, či spíše pouze kavárníci, soupeří, kdo uvaří více káv, to je jejich výdělek na dalších ca 9 měsíců, kdy v Telči nepotkáte ani nohu turistovu. Vrátil jsem se tam po 35 letech, a spadla mi brada.
Malá Telč = Slavonice. V nových dřevěných vratech měšťanského domu jsou natlučeny dvoustovky hřebíky a na nich nabídka šuntu asijských obchodníků. I sem jezdí zahraniční turisté, aby obdivovali… místní nezaměstnané, poposedané na předzahrádkách restaurací a pozorující turisty, kteří si často nemají kam sednout…
No to ale mluvíš o Vietnamcích, který nám sem nastěhoval Havel po 89. Si myslíš, že Číňani budou dělat to samý? Se podívej co dělaj všude jinde. Mají tam investice, ale Číňana tam neuvidíš jak je rok dlouhej. Proč taky, když si všechno může zařídit z domu na tabletu a z místní kolonie jen převést prachy na svůj účet.
Ale to co je hlavní a nevim jestli si toho někdo všiml je to, že Číňani se nestarají o místní politiku. Takže žádný červený kartičky a žádný miliardy pro neziskovky. Havloidi budou asi páchat hromadné sebevraždy, protože bez peněz z neziskovek nejsou schopný existovat.
Pán je zřejmě Vševědoucí… Takže honem pryč odtud.