Zemanův gól “pražské kavárně” – Čína koupila Slavii. Pavel Nedvěd v Číně,...

Zemanův gól “pražské kavárně” – Čína koupila Slavii. Pavel Nedvěd v Číně, čínské tažení Českem a Česko jako čínská brána do Evropy. Zeman a Putin – video

Zemanův gól “pražské kavárně” – Čína koupila Slavii. Pavel Nedvěd v Číně, čínské tažení Českem a Česko jako čínská brána do Evropy. Zeman a Putin – video

Česko je v šoku – s prezidentem Zemanem je na návštěvě Číny i Pavel Nedvěd a ve stejné době čínská společnost koupila klenot pravdoláskařů, fotbalovou Slávii. A vlastní i kus Sparty a kromě toho v Česku dál a dál skupuje.

Čínská soukromá společnost CEFC začala v České republice budovat základnu pro expanzi na evropský trh. Firma zabývající se podnikáním v energetice, průmyslu a ve finančnictví odstartovala sérii investic koupí budovy bývalé Živnobanky, do které plánuje umístit svou evropskou centrálu.

Ve svém tažení pokračovala i ve čtvrtek, kdy koupila renesanční Martinický palác na Hradčanech a tentýž den oznámila navýšení podílu na 9,9 procenta v impériu Jozefa Tkáče, česko-slovenské skupině J&T Finance Group. Mluvčí finanční skupiny následně oznámila, ženejvětší šanghajská soukromá společnost bude usilovat o další zvýšení podílu na třicet procent.

V pátek Číňané získali také 60procentní podíl v českém fotbalovém klubu Slávia společně s miliardářem Jiřím Šimáněm, který drží zbylých čtyřicet procent. Server Lidovky. cz následně přišel s novou informací, že firma jedná o kapitálovém vstupu do soukromého tuzemského leteckého dopravce Travel Service.  Ten je spoluvlastníkem Českých aerolinií. CEFC ve stejný den také koupila 50procentní podíl v ruské pobočce finanční skupiny J&T Finance Group.

Poslední investice čínské firmy CEFC: 

Nákup bývalé budovy Živnobanky

Získání renesančního Martinického paláce

Koupě většinového podílu ve fotbalovém klubu Slávia

Navýšení podílu v česko-slovenské finanční skupině J&T Finance Group

Jednání o koupi podílu v aerolinkách Travel Service

Koupě 50 procentního podílu v ruské pobočce J&T

V seznamu Fortune Global 500 firma zaujímá 342. příčku. Podle stejného žebříčku zaměstnává 21 568 osob a její tržby v roce 2014 dosáhly výše 34,6 miliardy dolarů, což je oproti roku 2011 růst o 36 procent. Podle finanční zprávy za rok 2014 tvořil přijmy firmy ze 60 procent  byznys s ropou a zemním plynem. Přesně čtvrtina připadla podnikání v oblasti finančníctví a zbylých 15 procent šlo na vrub aktivitám v průmyslu.Firma CEFC dle informací na oficiálních webových stránkách vznikla v roce 2002. Má zastoupení po celém světě. Ve výčtu zemí nechybí Spojené státy, Velká Británie, Kanada, Rusko nebo Singapur. V posledních několika letech se firma zaměřila na mezinárodní expanzi. V roce 2014 se společnost dostala do seznamu Fortune Global 500, kam se řadí firmy s největším hrubým obratem.

Sama společnost uvádí, že se řídí třemi hlavními hesly. Patří mezi ně konfuciánství, vojenská disciplína a samozřejmě duch podnikání. Tato strategie ji pomohla stát se v roce 2014 jednou z pěti set nejvlivnějších firem na světě. V rámci Číny pak získala ocenění nejvlivnější čínské firmy. První místo si odnesla i ve filantropii.

Šanghaj

V červnu minulého roku vedl do Šanghaje delegaci podnikatelů ministr průmysl a obchodu Jan Mládek. “Jednali jsme s podnikateli i finančníky a všem jsme se snažili představit Českou republiku jako zemi s vyspělou tradiční průmyslovou výrobou, ale i zemi, která se zabývá moderními technologiemi, bio a nano technologiemi,” uvedl tehdy v rozhovoru pro  čínskou stanici CCTV ministr.

Setkání se účastnil i výkonný ředitel CEFC Chan Chauto, který vyjádřil zájem rozšířit svou spolupráci s českými společnostmi v oblasti finančnictví. Šanghajská televize zmínila ve svém zpravodajství jednání se skupinou PPF miliardáře Petra Kellnera.

S prezidentem Zemanem je v Číně Pavel Nedvěd a Miroslav Pelta

Společnost CEFC dnes koupila 60 procent druhého nejstaršího českého fotbalového klubu. K odkupu došlo v době, kdy na návštěvě Číny je spolu s prezidentem i Pavel Nedvěd, který v Šanghaji otevřel fotbalovou školu pro děti, a šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta.

Podle šéfa fotbalového svazu Pelty byla česko-čínská spolupráce ve sportu i předmětem dnešního jednání prezidentů obou zemí Zemana a Si Ťin-pchinga. “Čína si dala jasný cíl, že chce ve fotbale v co nejkratší době dosáhnout úspěchů, protože ví sama, že zatím není úspěšná, a ten potenciál, nejen lidský, ale hlavně finanční, tady je. Myslíme si, že bychom mohli být jedním z nástrojů podpory,” řekl Pelta.

Pelta se také zmínil o možnosti, že by českou reprezentaci sponzorovala čínská firma. “Se společností CEFC jsme uzavřeli dohodu, že budeme jednat o sponzorství reprezentace ČR, jak juniorské, tak dospělých. Takže přijde další významný sponzor do českého fotbalu,” konstatoval Pelta.

 

A  protože vlastníkem fotbalové Sparty  je J&T, napojena na Rusko a Kellnera a ve které čínská firma právě navýšila podíl, stala se tak Čína spoluvlastníkem i nejstaršího fotbalového klubu Česka. Takže můžeme čekat, že čeští fotbalisté budou mít na dresech nápisy a loga čínských firem místo amerických. A to čeští pravdoláskaři ponesou těžce, obzvláště ti, kteří fandí Slávii. Její fanoušci jsou totiž především z řad umělců a intelektuálů a považují se za elitářský, tzv. “kavárenský” výkvět – kavárna Slavia? (klasické fotbalové fanoušky tím nemyslím!)

V Číně se Miloš Zeman setkal i s Vladimírem Putinem

Nakolik prezident Zeman přispěl k tomu, že z Česka se má stát čínská brána do Evropy či nakolik rozvíjí kontakty s Čínou právě proto, to teď není podstatné. Podstatné je, že na rozdíl od jiných českých i evropských politiků není slepý a ví, co dělá. Pravdoláskařům musí padat čelisti, jak jejich Amerika ztrácí vliv a že čínský prezident dokonce přijede do Česka. Nejhorší pro ně musí být skutečnost, že respektovat Čínu znamená respektovat i Rusko. Teď mě ještě napadá, že odstranění Nečase pussyriotismem a dalajlamismem i červené karty Zemanovi jim byly houby platné – tak jen abychom se o prezidenta nemuseli začít bát…

Poznámka na závěr

Z nějakých nejasných důvodů je Slavia od doby svého vzniku (21.1.1896) považována za židovský klub. Když si k tomu dále dovolím použít optiku Pjakina, tak fotbal a k tomu klub bíločervených dresů a v Česku, které se má stát čínskou bránou do Evropy (od doby svého vzniku mělo Československo dosud plnit hlavní roli politiky USA v Evropě) a skutečnost, že prezident Zeman “přivezl” do Číny fotbalistu světového formátu – to by mohlo znamenat velmi symbolickou řeč. Zbývá jen věřit, že Čína skutečně nechce být novým hegemonem.

S použitím zdrojů: zde, zde

-Pozorovatelka-  5.9.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
ladin2
Návštěvník

V dnešní době stanovuje míru svobody stav konta v bance.Nic víc nic mín .Zbytek je bohapusté žvanění.Když nemáte peníze tak vám mužou být lidská práva a svoboda na dvě věci – na h ovno a na nic

Guest
Návštěvník
Guest

Jeff J. Brown, Američan žijící v Pekingu, píše o Čínském “kapitalizmu” zde
http://www.greanvillepost.com/2015/08/20/the-myth-of-chinese-capitalism-2/

JJ
Návštěvník
JJ

Radovat se, že nás skupují Číňani je opravdu vrchol zaslepenosti. Přečtěte si jak se chovají k zaměstnancům v Africe (např. doly v Zambii). Jinde zase navozí své pracovníky a tu zemi osidlují a vytvářejí izolované komunity. A to nejsou soukromé firmy, ale státní korporace.Mimochodem k vlastním dělníkům se chovají taky jako hovada.

drag
Návštěvník
drag

ZEMAN? 🙂 Ten len mrhá Čechom peniaze, ale zato náš Kiska zostal doma a nešiel nikam a tak ušetril peniaze, za ktoré môžeme na Slovensku nakúpiť napr. nové helikoptéry, ktoré USA už nechcú. Ha. Natrel to Kiska každému. Šetriť treba v dnešnej dobe. Dobre sa Kiska rozhodol a je vidieť, že premýšľa!!!

albatros
Návštěvník
albatros

Od Zemana je to majstrštyk a pražská kavárna se dnes zmohla jenom na vzteklé prskání jak sou tyto investice nevýznamné. Tak hlavně, že jedna hala od Amazonu byla tak významná pro ekonomiku, že se řešila asi půl roku. Kdežto čínské investice jsou nevýznamné 🙂 Šmejdi prolhaný.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Když jsem se dozvěděl,že pět čínských válečných lodí stepuje ve výsostných vodách Spokojených Státu,tak by leckdo v Praze by mohl dostat kuráž nacpat Shapira, potažmo tu US kolonu do popelnic..https://www.youtube.com/watch?v=SkJuv24Kw90

Aksal
Návštěvník
Aksal

K čínským nákupům všeobecně. K tomu by došlo v budoucnu tak, nebo tak. Diverzifikace je dobrá, ještě dát dostavbu Temelínu Rusku a pražská kavárna spáchá hromadné harakiri.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Pražská kavárna se oddělá v klidu sama, i bez Číňanů, které kritizují. Stačí se podívat jak se nyní cenzurují diskuze na Respektu – všude 0 komentářů. Oni sami jsou ztělesněný výsměch svobodě projevu, však ten jejich havloidní kargokult je vlastně ideologie asijského typu jako dělaná v KLDR.

kruton
Návštěvník
kruton

Fakt, ak chcete komentovat na respekt.cz, tak vas caka prekvapko:

“Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.” 😀

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Takže svoboda projevu asi taková jako za soudruha prezidenta Husáka. Ještě nedávno byly diskuze na Respektu volné, ale nejspíš zjistili, že havloidní a neoconská propaganda má ve svobodné diskuzi příliš krátký poločas rozpadu. A tihle komedianti by chtěli vyučovat Rusko a Čínu…

Jose
Návštěvník
Jose

A propos, Jihlava 31. srpna, náměstí T. G. M. Zpravodajský štát ČT je tvořen reportérem, kameramanem a náhodným chodcem. Tato trojice mi připoměla jedno divadlo, které přijelo do města se svoji novou hrou i svým obecenstvem. Prokristapána, cožpak už i ta ubohost nemá hranice?

Jose
Návštěvník
Jose

Vraťme se prosím na skok do našich městeček a měst, jejichž náměstí se povětšinou zovou po T. G. M., ale mění se na parkoviště a obchůdky Asiatů, vč. renesanční Telče. To je tedy opravdu zážitek, vidět renesanční domy ověšené šuntem, vše pod ochranou UNESCO. Telčští obchodníci, či spíše pouze kavárníci, soupeří, kdo uvaří více káv, to je jejich výdělek na dalších ca 9 měsíců, kdy v Telči nepotkáte ani nohu turistovu. Vrátil jsem se tam po 35 letech, a spadla mi brada.
Malá Telč = Slavonice. V nových dřevěných vratech měšťanského domu jsou natlučeny dvoustovky hřebíky a na nich nabídka šuntu asijských obchodníků. I sem jezdí zahraniční turisté, aby obdivovali… místní nezaměstnané, poposedané na předzahrádkách restaurací a pozorující turisty, kteří si často nemají kam sednout…

albatros
Návštěvník
albatros

No to ale mluvíš o Vietnamcích, který nám sem nastěhoval Havel po 89. Si myslíš, že Číňani budou dělat to samý? Se podívej co dělaj všude jinde. Mají tam investice, ale Číňana tam neuvidíš jak je rok dlouhej. Proč taky, když si všechno může zařídit z domu na tabletu a z místní kolonie jen převést prachy na svůj účet.

Ale to co je hlavní a nevim jestli si toho někdo všiml je to, že Číňani se nestarají o místní politiku. Takže žádný červený kartičky a žádný miliardy pro neziskovky. Havloidi budou asi páchat hromadné sebevraždy, protože bez peněz z neziskovek nejsou schopný existovat.

Jose
Návštěvník
Jose

Pán je zřejmě Vševědoucí… Takže honem pryč odtud.