Zeman utřel Sobotku na hradě jako mokré z nosu. Babiš si koupil...

Zeman utřel Sobotku na hradě jako mokré z nosu. Babiš si koupil celoplošnou reklamu s otázkami z AE News. Proč? Sorry jako!

Zeman utřel Sobotku na hradě jako mokré z nosu! Babiš si koupil celoplošnou reklamu s otázkami z AE News. Proč? Sorry jako!

Tento týden se nese v monotematické skladbě článků na téma vnitropolitické krize v České republice. Je to tak zásadní událost s dalekosáhlými dopady, že je nutné přinášet analýzy a pohledy na souvislosti, které definují současnou politickou hysterii okolo demise Bohuslava Sobotky. Pouhý den před Sobotkovo demisí jsem zde na AE News publikoval článek o tom, jak Andrej Babiš bude postupovat a jak bude na Sobotku a ČSSD útočit skrze kostlivce, které má Lidový dům ve skříni. A Babiš přesně podle mého návodu o dva dny později postupoval. Není to jasnovidectví, je to jen logika věci. A není toho na ČSSD málo. Kromě kauzy OKD, ve které Bohuslav Sobotka hrál ústřední roli, je to v poslední době i kauza Altner, kdy ČSSD nechce právníkovi (který už mezitím zemřel) vyplatit odměnu a penále z omeškání za to, že ČSSD vyhrál soudní spor o vlastnictví Lidového domu v 90. letech.

Babišova reklama v tisku.

Zrovna v této chvíli má ČSSD další kauzu, korupci v českém fotbale a sportu obecně, do kterého je zapleteno ministerstvo školství, které vede Kateřina Valachová z ČSSD. Více zde. Babiš tak má proti socialistům tolik munice, že by s ní mohl vystřílet celou partaj. Prezident Zeman navíc včera ztrapnil Sobotku na Pražském hradě způsobem, že to nemá obdoby. Premiér si přišel ze Zemanem jen promluvit, ale ten mu nachystal sál pro podání demise. Prezident to udělal naschvál a vyslal tím symbol k ČSSD. Toto téma si nechávám na dnešní vysílání Svobodného rádia, takže o této věci se zde rozepisovat nebudu.

Proč? Sorry jako!

V polovině týdne si však Babiš pro jistotu koupil celoplošnou obrazovou kampaň v českém tisku. Na fotografii novin nahoře je Babiš s přelepenými ústy, s otázkou “Proč?” a dalšími dotazy na ČSSD ohledně OKD, bytů RPG na Ostravsku a také dotaz o ovládnutí státních zástupců. Tady ovšem Babiš neříká v té poslední věci pravdu. ČSSD ovládla elitní útvary policie, ale rozhodně ne státní zastupitelství. To vrchní pražské s Lenkou Bradáčovou v čele, která jde ČSSD po krku, je toho nejlepším příkladem. Je ovšem pravda, že ČSSD se o to pokoušela, ale vzhledem k tomu, že nikdo ze státních zástupců dosud nechtěl jít proti Babišovi, i když důkazy proti němu jsou obrovské a robustní, tak to prostě znamená, že ČSSD státní zastupitelství neovládá, i když by moc rádi. Jak už jsem ale v článku uváděl, Babišovi stačí v této chvíli vytahovat z krabice jednoho kostlivce ČSSD za druhým a tím je celá snaha o odstavení Babiše u konce. Křivý strom nemůže kázat o rovnosti jinému křivému stromu.

Reakce z internetu na Babišovo inzerát.

Fiat alternativa v ČR vede soukromou válku s Babišem od chvíle, kdy koupil Mafru. Odchod Sabiny Slonkové z MF Dnes, odchod Dalibora Balšínka z Lidových novin do Echo24, odchod Pavla Šafra z Lidových novin a jeho Forum24, Erik Tabery a spol z Respektu, mediální stáje Zdeňka Bakaly, ti všichni vedli proti Babišovi mediální kampaň od chvíle, kdy vstoupil do politiky. Teď se zamyslete nad jednou velmi zásadní věcí. Proč novináři, které platí oligarcha, uhlobaron a tunelář, nemají problém se svým chlebodárcem, ale mají problém s jiným oligarchou? Na povrchu slyšíte slova o tom, že Babiš brání svobodné žurnalistice a bláboly a tlachání okolo. Jaký má smysl utíkat od Babiše, aby si bývalý šéfredaktor Lidových novin potom založil vlastní platformu, do které mu peníze na rozjezd nalil Jan Klenor, bývalý šéf Patria Finance a obchodní partner Zdeňka Bakaly? Ano, mluvím o Echo24. Znamená to, že Zdeněk Bakala je hodný oligarcha a Andrej Babiš je zlý oligarcha?

Babiš je neprůstřelný díky zdiskreditovanému mainstreamu

Střelba do Babiše z fiat alternativy je naprosto jalová, protože Babiš je o několik levelů výše, než kde se pohybuje Zdeněk Bakala. Opravdu je někdo v ČR tak naivní, že by si myslel, že pod tíhou tolika důkazů by na Babiše už nepřišlo komando, kdyby neměl za sebou mocnou ochranu? Všimli jste si, jak veškerá špína z něho stéká jako po teflonu a nezanechává na něm žádné skvrny a jeho preference mezi voliči stále rostou? Nejde vám to do hlavy? Důvodem je, že lidé přestali věřit mainstreamovým médiím. Média lžou. Mainstream lže. Česká televize je etalonem vylhané virtuální reality v informačním prostoru. Cinknutá a do nebe volající komedie minulý týden s názvem “volba ředitele ČT” byla toho tristním důkazem. Většina voličů Babiše proto mainstreamu a potažmo ani novinářům fiatu nevěří informace a kompro materiály na Babiše. Za tento marasmus si může sama novinářská presstituce mainstreamu posledních let. Andrej Babiš to ví a zdatně toho využívá.

Veřejnost už mainstreamu nevěří. ČT je na vrcholu neobjektivního zpravodajství. Na snímku Petr Dvořák, gen. ředitel ČT.

V této situaci a chvíli je teflonový Babiš králem šejdířů, protože jakýkoliv důkaz o jeho nepravostech někdo vrhne na světlo, Babiš nemusí nic dělat, pouze řekne, že je to součást kampaně proti němu, což paradoxně není lež a Babiš tím nelže, je to skutečně pravda a tyto materiály jsou součástí kampaně na Babišovo likvidaci. Jenže opět jsme u paradoxu křivých a rovných stromů. I kdyby byly důkazy proti Babišovi sebeprůkaznější, zkorumpovaným novinářům, kteří jsou na výplatních páskách Bakalů, Klenorů, Dvořáků z ČT nebo Sórošů a dalších, nikdo nebude věřit. Taková je realita. Mainstream si myslel, že místo zpráv bude formovat a utvářet informační pole. Dnes je situace taková, že do mainstreamu se dostane jenom prefabrikovaná realita, slabý odraz reality, pokřivený tenzor dynamické události, která má mnoho rozměrů, je mainstreamem transformována do jednorozměrné informace, podle zakázky. Lidé to umí vycítit.

Babiš profituje ze zkorumpované pověsti mainstreamu

Babiš se proto šklebí na obálce novin a ptá se proč? Proč? Sorry jako, protože může. Alternativa může o těchto informacích psát, protože celou dobu stojíme na druhé straně barikády a cítíme ty kameny, které mainstream a fiat na nás hází. Ale ta barikáda by nevznikla bez mainstreamu, který se zkorumpoval svému poslání poctivého a férového zpravodajství. Miloš Zeman o novinářích jednou prohlásil, že to jsou hloupá a tupá stvoření. Tak určitě, v ČR to ani jinak nejde, když výplatní pásky 99% tzv. novinářů podepisuje hrstka oligarchů. Ale v zahraničí jsou stovky profesionálů, freelancerů na volné noze, kteří píší nezaujatě, ovšem živit se tím prý nedá, protože freelancer nemá ve zvyku psát podle zakázky nebo v duchu média, pro které pracuje.

Trapná chvíle na Pražském hradě. Prezident Zeman utřel premiéra Sobotku neuvěřitelným způsobem. Jednal s ním jako se školákem.

Jenže pokřivený charakter mainstreamu dovedl zemi do nebezpečné situace, kdy média hlavního proudu ztrácí morální kredit. Andrej Babiš může udělat cokoliv, ale jako omluvu použije tvrzení o kampani proti němu a veřejnost si stoupne za něj. Není to žádné charisma Babiše, nebo jeho bohatství, je to zkrátka o ztrátě důvěry veřejnosti k mainstreamu. Veřejnost věří raději Babišovi. Protože se řídí modelem “Dělejte to jako já!” od Donalda Trumpa. Útoky označíte za kampaň a protože veřejnost nevěří mainstreamu, uvěří vám. Všichni kradnou! Toto heslo veřejnost rajcuje. Říkejte ho nahlas! Nahlas! Slibujte udělat pořádky! A nezapomeňte vytahovat kostlivce na protivníky!

Já ovšem dnes večer od 19:00 hodin na vás nic vytahovat nebudu, pouze si dovolím vás všechny srdečně pozvat k poslechu Svobodného rádia a mého pravidelného pořadu. Probereme hlavní událost týdne, asi je zbytečné definovat, jaká událost to byla. Probereme si šance Andreje Babiše, Bohuslava Sobotky, pozici prezidenta a další souvislosti.

Aktualizace 05-05-2017 10:58

Sobotka demisi podávat nebude, místo toho odvolá Babiše! A co Zeman?

Bohuslav Sobotka otočil a podle posledních informací [1] se rozhodl, že demisi podávat nebude, protože podle včerejší schůzky s Milošem Zemanem dospěl k názoru, že prezident by přijal demisi jenom premiéra, ale ne celé vlády. Po nočním jednání špiček strany se proto rozhodl demisi nepodat a naopak odvolá ministra financí Andreje Babiše. ČSSD prohrála šachovou koncovku na celé čáře, pokus o elegantní odsunutí Babiše nevyšel. Naopak, jeho odvoláním z vlády posílí Babišovu voličskou základnu, ve které se utvrdí přesvědčení, že je třeba vysušit pražskou bažinu. Teflonový Babiš se stane Babišem mučedníkem. Otázkou je, jak na odvolání Andreje Babiše zareaguje prezident Miloš Zeman. A jak zareaguje hnutí ANO, jehož je Babiš předsedou? Vypoví koaliční smlouvu? O těchto tématech budeme mluvit dnes večer od 19:00 hodin na Svobodném rádiu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Pročetla jsem Vaše komentáře. Některé úžasně zpracované /viz. paní pozorovatelka i ostatní přispěvatelé/. Bydlím v Liberci a Prahu sleduji asi jako jiní, co se o toto zajímají, zpovzdálí. Rodiče mám ráda, ať byli v minulosti jakýkoli a i dnes mají ve svém věku své manýry… Tatínek dokonce velmi podobné panu prezidentovi: jízlivost a počínající senilní humorismus ? Teď zcela vážně, vše se urovná, skutečně žádná hysterie v podobě majdanu jako byla na Ukrajině se dít v České republice nebude. Neumíme si tuto v našich končinách ani představit…Stále respektuji kohokoli rozhodnutí jestli vlevo či vpravo. Za pravdu svým rodičům vskutku dávám v jednom názoru, že důležité je umět se domluvit – je fakt, že asi dozráli do věku moudrosti. Ta spontánní vyjádření lidí a hlavně mladých naprosto chápu a vnímám je jako fakt, že není nikdy nic zbytečné – a že mohu být na ně pyšná, pokud to umí vyjádřit ve vší slušnosti, rozumu a lásce. Pravda je důležitá a oni na ní věří. Já také a tak věřím, že vše dopadne dobře pro naše děti, pro mladé a nakonec i ke spokojenosti mých rodičů.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Pokračování vládní krize:
Senátoři zvažují podání ústavní stížnosti/žaloby na Prezidenta pro pohrdání Ústavou,¨
Chovanec odmítl odjet s Prezidentem do Číny s tím, že jeho místo v době krize je tady.

A pro “odlehčení” Šídlo navrhuje do FUNKCE ( jakékoliv, kde je třeba jednat!) ŽENU, která by patřičným způsobem všem hlavním aktérům “krize” ukázala, kde je jejich místo:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nastav-si-to-slavku-vladni-krize-v-elektronicke-tuzce-jindricha-sidla-31087?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=article-detail

weissbach
Návštěvník
weissbach

Jeden z hlavních pěšáků převratu přece do zahraniční odjet nemůže. I to načasování s návštěvou Číny je kalkul.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Senátoři navrhují pro Prezidenta impeachment…

starý doktor
Návštěvník
starý doktor

Informační bitva na naší politické scéně nabírá další obrátky. Další pokračování kampaně proti Babišoví. Pěknej syčák. Ministr a prezident Šlachta!

Další nahrávka týkající se rozhovoru Marka Přibila z MF Dnes a ministra financí Andreje Babiše (ANO) se objevila na twitteru Julia Šumana. Anonymní skupina se snaží upozornit na nekalé praktiky šéfa hnutí.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/AUDIO-Hezky-blije-Peknej-sycak-Ministr-a-prezident-Slachta-Dalsi-sokujici-nahravka-Andreje-Babise-je-tu-486870

albatros
Návštěvník
albatros

“Anonymní skupina” 😀
Tak určitě.

alek
Návštěvník
alek

V dohledné době v celé Evropě
https://www.youtube.com/watch?v=lAcJqf8rcoE

oli
Návštěvník
oli

Celá ta šaškárna má jediné pozadí – svržení prezidenta.
Mám velké obavy, že je vše načasováno na dobu kdy bude prezident v Číně.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chovanec-se-vykaslal-na-cestu-do-Ciny-Zustava-zde-486967

weissbach
Návštěvník
weissbach

Přihořívá…

fantom
Návštěvník
fantom

Třetí nahrávka, která se dnes dostala díky „Skupině Juliuse Šumana“ na veřejnost, dokazuje, že Andrej Babiš měl a zřejmě pořád má přístup k živým spisům, které prošetřuje policie. Vzhledem k tomu, že na ministerstvu spravedlnosti sedí Robert Pelikán z ANO, je téměř jisté, že s jeho pomocí a při spolupráci státních zastupitelů, by Babiš dokázal poslat za mříže své nepohodlné oponenty.

Ministr financí se opět v současnosti vžívá do role ublíženého, který je pronásledován, snad i rozvědkou, a snaží se celý problém uniklých nahrávek svést na druhou kolej. Je sice k vyšetření, jak záznamy schůzek mezi Babišem a novinářem Mladé fronty DNES Přibilem vznikly, ale v první řadě se musí rázně jednat proti tomu, co na nahrávkách zaznělo.

Zapomeňme na vulgární označení, jimiž Babiš častuje své kolegy z vlády v první nahrávce. V důsledku se totiž jedná o naprostou prkotinu proti tomu, co nabídly další záznamy ze schůzek majitele vydavatelství MAFRA a jeho zaměstnance, který byl pověřen ředitelem rozvoje Nachtigallem k dehonestaci politických soupeřů vicepremiéra z hnutí ANO.

Druhá nahrávka dokázala, že Babiš lhal, když tvrdil, že neovládá svá média a v žádném případě jim nediktuje, co mají psát. Naopak, přímo si objednával, kdy a jaké mají vycházet články o Milanu Chovancovi, který nedopustil, aby oligarcha ovládl policii. Zároveň se Babiš chtěl pomstít za odstavení svého klíčového muže Roberta Šlachty z čela ÚOOZ.

Tuto spojitost pak naprosto dokládá nahrávka číslo 3. Na ní totiž doslova zaznívá, že „Šlachta vzkázal, že by chtěl být policejním prezidentem“. Vzkázal to Babišovi, tedy jasně předpokládal, že šéf státní kasy bude mít takovou moc, že dokáže zařídit i tohle. S pomocí přístupu k živým kauzám, včetně výslechů, by se mu to mohlo povést.

Andrej Babiš již v tento moment disponuje takovou mocí, že je zásadně ohrožena demokracie u nás. Pokud by se mu podařilo získat ještě, pro něj klíčové, ministerstvo vnitra, použil by k odstranění svých nepřátel další typ síly. Začalo by teatrální zatýkání pod taktovkou nynějšího šéfa celní správy Šlachty, které by mělo za důsledek zastrašit další případné kritiky. V ten moment by biopaliva, Čapí hnízdo i dluhopisy byly pouhým zlomkem toho, co dokáže Andrej Babiš. A tomu je třeba předejít.

http://forum24.cz/babis-musi-ihned-odejit-z-politiky-jinak-hrozi-zatykani-nepohodlnych/
http://forum24.cz/nahravka-c-3-babis-dostal-od-novinare-zivy-policejni-spis-vcetne-vyslechu/

Pozorovatelka
Autor
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

“Babiš byl dnes na Hradě” = Kujem pikle, kujem pikle, obvyklé i neobvyklé….;-)

Zlomeny
Návštěvník
Zlomeny

Takze nas nezajima, co je obsahem spisu, ale Babisovo nakoukavani do nich.. on ten Pribil je asi vysetrovatel, statni zastupce, soudce a novinar v jedne osobe..
No je mi lito, ale timto Babisovi akorat nazenete dalsi volice.. A to je jedine dobre

starý doktor
Návštěvník
starý doktor

Doporučuji se podívat na rozhovor Prvních zpráv s prof. Krejčím (http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-jak-delat-politiku-v-kocourkove/).
Shrnuje pohled nejen na naší současnou politickou a mediální scénu, ale dává také obecnější pohled na současné dění nejen ve Francii, kde úspěšně proběhl „projekt Macron“. Myslím, že vzhledem k jeho výsledkům a kádrovým problémům globálních i státních elit v USA nelze vyloučit že se v případě dalších zemí se pojede podle daného „mustru“. Jeho základem je ve své podstatě znevěrohodnění kandidáta zásahem represivních složek státu, který má stále u voličů výrazný kredit. Tento tah se objevil již dříve, viz např. kauza Strauss-Kahn. Nyní v „projektu Macron“ byl dotažen téměř do dokonalosti.
K “projektu Macron” ještě zajímavý, nejen historickým pohledem článek na Zvědavci.
Rothschildové a Macron aneb diskutabilní vzorec RF=RF
( RF=RF znamenaná République Française=Rothschild Frères tedy Francouzská Republika= Bratři Rothschildovi).
S ohledem na známé výsledky voleb lze drobně upravit závěr článku. “Demokracie s podvodnými mechanismy je nyní nastavena tak, že 7. května Francouzi vložili vládu v zemi do rukou mladíka, vychovaného morálkou jezuitů, nastiňujícímu budoucnost v představách Attaliho a hájeného na politickém nebi těmi, kteří když říkají Francie a myslí tím Rothschildy. ”

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/05/7256-rothschildove-a-macron-aneb-diskutabilni-vzorec-rfrf.htm

P.S. Teorie a filosofie Attaliho, pocházejícího ze středu alžírských židů, se přiklání k tomu, že všemohoucnost peněz je jediný spravedlivý všemohoucí pořádek a rodící se globalizační rasa světoobčanů musí být důsledně odseknuta od jejich národnostních kořenů. Komplex těchto myšlenek je zahrnut v Macronově předvolebním programu pod názvem Revoluce. Proti těmto myšlenkám se ve Francii výrazně vymezila Národní fronta.

Rus
Návštěvník
Rus

Kletba čapího hnízda ;

“…Mocnější než Tutanchamon

Kletba Čapího hnízda je možná mocnější než samotná kletba Tutanchamonova, protože zřejmě může zasáhnout i ty, kteří se na odkrývání dotačního podvodu nijak nepodílejí, ale pouze se to o nich povídá.

Andrej Babiš prohlásil, že kauzu Čapí hnízdo vyšetřují „Rittigovi policajti“ a že je tím vinna „svině Máchová“, čímž měl na mysli státní zástupkyni Městského státního zastupitelství Dagmar Máchovou, která ale s dozorem kauzy nic společného neměla.

Asi deset měsíců po podání trestního oznámení v kauze Čapí hnízdo tuto státní zástupkyni zadržela policie a obvinila ji ze zneužití pravomoci úřední osoby. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán ji poté neprodleně zbavil výkonu funkce.

Zda se v případě úmrtí osob majících souvislost s narušením posmrtného spánku Tutanchamona jednalo skutečně o důsledky faraonovy kletby nebo o náhodu, se zřejmě nikdy nedozvíme.

Nezbývá než věřit, že v případě prokletí Čapího hnízda, budeme úspěšnější. ”

Celý článek http://hlidacipes.org/kletba-capiho-hnizda-babis-ve-stopach-tutanchamona/

Rus
Návštěvník
Rus

Sorry jako 🙂 ale , tak mne to povavilo , že se s vámi musím o to podělit ;

“Učitelka: „Pepíčku, někdo počmáral dveře na záchodě, nebyls to ty?“
Pepíček: „To mě nezajímá. O tom se nechci bavit.“
U: „Počmáral jsi je, nebo ne?”
P: „Franta snědl Honzovi svačinu!“
U: „Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Ty dveře byly hnusné a špatně natřené. Kdo je natíral? To je skandál!“
U: „Tak jsi je počmáral, aby byly hezčí?“
P: „Ale dveře mě nezajímají – na sousední škole taky kdysi někdo počmáral dveře.“
U: „Počmáral jsi ty dveře, nebo ne?“
P: „A co ta svačina? Proč se neptáte na ni?“
U: „I na to dojde. Ale teď se ptáme tebe: Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Proč se ptáte mě? Mě to nezajímá…“
U: „Je to tužkou, jakou máš jenom ty, tak se tě ptáme.“
P: „To mě ale nezajímá – a vás by taky nemělo. Vás by mělo zajímat to, co mě – mě zajímá svačina, tak proč vás ne? Je to kampaň! A co ta sousední škola? Tu vyšetřujte…“
U: „Počmáral jsi ty dveře?“
P: „Proč mě nenecháte domluvit? Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta…“

Zdroj: Honza Koráb, Facebook

http://forum24.cz/glosy/kratky-text-o-pepickovi-ktery-se-neumi-priznat-koho-vam-to-pripomina/

Jaris
Návštěvník
Jaris

Tohle je presne styl diskuze s zidem. Vzdycky se snazi odvest rec od tematu. Kdyz se k tomu tematu vratite druhy den, zid bude hrat prekvapeni, ze si nepamatuje o cem jste se vcera bavili a konverzace bude pokracovat ve stejnem stylu.

Patrik
Návštěvník
Patrik
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Wikipedia už historii úspěšně přepsala:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kv%C4%9Btnov%C3%A9_povst%C3%A1n%C3%AD_%C4%8Desk%C3%A9ho_lidu
… nicméně, i když datum 5. května cudně tají ( bývalý Státní Svátek za mnoho tisíc mrtvých Čechů!), a uvádí jen “začátkem května…”, považuji za symbolické,
že Sobotka svoji “Akci” provedl právě 5.5., stejně jako dal Prezidentovi
datum pro odvolání Babiše na 9.5. – další významný den ( EX Svátek…) pro naši Republiku –
(reálné) Osvobození od německého nacismu a fašismu Ruskou Armádou!
( wikipedie opět datum cudně neuvádí: ….američané…8. května…” a o den později”…)

Rus
Návštěvník
Rus

Zajímavé je , že Saturn se právě nachází v konjunkci s Ascendentem ČSR!
Co to může znamenat pro ČSR ?

ČSR
28.10.1918
11:30 am
Praha

raspberry
Návštěvník
raspberry

BABIŠOVY NAHRÁVKY – jak šel čas

Středa – Nahrávky neznám
Čtvrtek – Podávám trestní oznámení na neznámého pachatele, někdo sleduje vicepremiéra
Pátek – Nahrávka nic nedokazuje
Neděle – Přiznávám, neměl jsem se s tím novinářem vůbec scházet. Byla to předem zorganizovaná provokace. Podělal jsem to.