Zdroj z Lidového domu: “Pokud Zeman v úterý neřekne, kdy odvolá Antonína...

Zdroj z Lidového domu: “Pokud Zeman v úterý neřekne, kdy odvolá Antonína Staňka a jmenuje Michala Šmardu, nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!” Česká republika se mílovými kroky blíží k předčasným volbám v říjnu tohoto roku, Hnutí ANO již začalo dokonce řešit lídry kandidátek, s prezidentem prý není rozumná řeč a “Honza Hamáček” už rozdal karty, nemůže je stáhnout zpátky!

Zdroj z Lidového domu: “Pokud Zeman v úterý neřekne, kdy odvolá Antonína Staňka a jmenuje Michala Šmardu, nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!” Česká republika se mílovými kroky blíží k předčasným volbám v říjnu tohoto roku, Hnutí ANO již začalo dokonce řešit lídry kandidátek, s prezidentem prý není rozumná řeč a “Honza Hamáček” už rozdal karty, nemůže je stáhnout zpátky!

Andrej Babiš už počítá s tím, že na podzim v říjnu budou předčasné volby. Tato informace dnes začala unikat z nejvyššího vedení Hnutí ANO více kanály a z více zdrojů [1], dorazila i k nám do redakce, což jednoznačně ukazuje na to, že situace je již tak daleko, že ji nelze zvrátit. Redakce Aeronetu dnes odpoledne dostala unikátní a exkluzivní informaci přímo z okolí nejvyššího předsednictva ČSSD, Lidový dům je opravdu připraven opustit vládu a podle všeho to vypadá, že ČSSD je už dopředu smířená s tím, co se odehraje v úterý.

Miloš Zeman se má totiž sejít v Lánech společně s Andrejem Babišem a Janem Hamáčkem. Mají společně prodiskutovat situaci a Andrej Babiš se prý pokusí prezidenta Miloše Zemana přesvědčit, aby ČSSD vyšel vstříc a ministra kultury Antonína Staňka odvolal a současně, aby místo něho jmenoval Michala Šmardu. Jenže podle našich informací z okolí pana prezidenta průběh schůzky poběží úplně jinak.

Prezident Miloš Zeman s Janem Hamáčkem.

Podle informací naší redakce se bude prezident Miloš Zeman zejména zajímat o to, jak je možné, že ČSSD chce odvolat ministra, který by naopak zasloužil vyznamenání a pochvalu, když odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta, kterého kontrola z ministerstva načapala, že si podepisuje smlouvy sám se sebou a vyplatil si cca. 1,2 milionu korun.

Miloš Zeman podle našich informací bude chtít od ČSSD slyšet jiný důvod pro odvolání Antonína Staňka, protože odvolat ministra za to, že dělal poctivě svoji práci a nenechal státní peníze tunelovat v Národní galerii Praha, rozhodně prezident republiky nehodlá. A protože ČSSD nemá žádný další argument pro odvolání ministra Antonína Staňka, je už v Lidovém domě jasno, že prezident nejen, že neodvolá současného ministra, ale ani logicky nejmenuje Michala Šmardu novým ministrem.

ČSSD už dopředu počítá s tím, že Babišovi se nepodaří prezidenta přemluvit

Zdroj z Lidového domu nám situaci okomentoval takto doslovně: “Nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!” Takový názor začíná převládat už u velké části poslanců za ČSSD a u některých z nich probíhá i určitá kalkulace s tím, že odchod z vlády Andreje Babiše může ČSSD přihrát některé ztracené voliče, pro které bylo a je souručenství ve vládě s Andrejem Babišem naprosto nepřijatelné.

Všechno to přitom ukazuje na to, že už to zdaleka není jenom ČSSD, ale s předčasnými volbami už počítá i Hnutí ANO. Před jednáním s prezidentem ale nikdo nechce nic uspěchat, zatím se hovoří o předčasných volbách jako o poslední variantě, ovšem zdroj naší redakce z Hnutí ANO nám dnes ironicky k tomu napsal, že… sice je to poslední možnost, ale ta předposlední bude vyčerpána už v úterý po schůzce s prezidentem.

Antonín Staněk, ministr kultury za ČSSD.

Varianta vládnutí s podporou SPD byla včera podle našich informací znovu a definitivně smetena ze stolu v Hnutí ANO, odpor proti spolupráci s SPD je uvnitř Babišova hnutí obrovský a soustředí se okolo cca. 26 poslanců, kteří několikrát už Babišovi pohrozili, že vypoví Babišovi poslušnost ve sněmovně, pokud by začal s SPD spolupracovat. Psali jsme o tom zde.

Z toho tak jasně vyplývá, že v případě, že Miloš Zeman neodvolá Antonína Staňka z funkce ministra kultury, ČSSD odchází z vlády, vláda podle koaliční smlouvy padá úplně celá a v takové situaci, kdy Hnutí ANO nemá ve sněmovně jinou alternativu a variantu pro důvěru a 101 hlasů, přichází na řadu návrh na přijetí ústavního zákona na zkrácení funkčního mandátu této sněmovny, ta se usnesením rozpustí a prezident vyhlásí předčasné volby.

Předčasné volby v říjnu, Hnutí ANO by lehce oslabilo, ale některé strany by vypadly. Pokud ne, Babiš by se stal smutným vítězem na provázku dalších stran a Pražského hradu

Otázkou samozřejmě je, jak by dopadly nové volby. Pokud by se do sněmovny nedostala TOP 09 a Hnutí STAN, potom vítěz voleb by si těmito propadlými mandáty přilepšil, ale vzhledem k rozložení sil by se nic nezměnilo, protože Hnutí ANO by opět mohlo sestavit vládu jen ve 3-koalici, tedy Hnutí ANO + KSČM a ještě někdo třetí. A zkuste hádat, kdo ten třetí by mohl být.

Opět by to byla ČSSD nebo SPD. Změna by nastala pouze tehdy, pokud by se TOP 09 a Hnutí STAN podařilo zůstat ve sněmovně. Pokud Hnutí ANO by ve volbách oslabilo na 25% a potvrdilo by se posílení Pirátů až na 18%, potom by to znamenalo za určité konstelace, že Hnutí ANO by s KSČM a ČSSD stojedničku neudělalo, nestačilo by to. Paradoxně tak může dojít k tomu, že takový výsledek voleb by vyhovoval SPD, protože rozložení sil ve sněmovně by dotlačilo Hnutí ANO ke spolupráci právě s SPD namísto s ČSSD. To by ale vedlo k obrovskému odporu uvnitř Hnutí ANO. Babiš by musel vlastní poslance zkrotit, v zájmu partaje.

Andrej Babiš v Bruselu.

Poslední průzkumy [2], kterým ale nelze moc věřit, a mají navíc i velkou odchylku až 3 procentních bodů, ukazují postupné posilování Pirátů a ODS, protože do těchto stran se přesunují voliči Hnutí ANO. To pouze dokazuje a vysvětluje důvod, proč Hnutí ANO nechce spolupracovat s SPD, protože v Babišově hnutí jsou právě voliči s myšlenkovým naladěním ODS a Pirátů.

Hnutí Trikolora Václava Klause ml. má podle posledního průzkumu podporu 3% voličů, což není špatné na to, že se jedná o hnutí založené před pár týdny. Trikolora však stáhne některé voliče ODS a také některé voliče SPD. Jakkoliv se však na to podíváme, předčasné volby žádnou změnu sil nepřinesou. Je však třeba si říct, kde tohle všechno začalo.

Zemanův pokus o tah Hamáčkem k šach-matu Babišovi?

Miloš Zeman je politik, který nezapomíná. Nikdy nezapomene na to, jak Andrej Babiš minulý rok na jaře vydal do USA Jevgenije Nikulina, a to přesto, že prezident Andreje Babiše urgoval, aby to nedělal a vydal Jevgenije Nikulina raději do Ruské federace. Miloš Zeman nezapomíná ani na to, jak se Andrej Babiš v kauze Novičok postavil na stranu Londýna a USA, přestože prezident Miloš Zeman od začátku varoval, že v tom je mnoho nesrovnalostí a podivností. Všechny tyto události už zdánlivě odezněly a vyšuměly, ale Miloš Zeman na ně nezapomněl. Andrej Babiš prostě Miloše Zemana neposlouchal tak, jak si prezident představoval a současná krize směruje Andreje Babiše přesně tam, kde ho Miloš Zeman chce mít a chtěl mít již od voleb v roce 2017.

Jan Hamáček, Andrej Babiš a Miloš Zeman.

Prezidentovi musí být jasné, že ČSSD musí z vlády odejít, pokud si strana neprosadí výměnu vlastního ministra, o to více ale Miloš Zeman tlačí na pilu. A jistě si vzpomínáte, jak Miloš Zeman byl dlouho odpůrcem předčasných voleb, ale současné tlaky proti ČSSD nic jiného než předčasné volby nenabízí. Prezident ví, že z předčasných voleb vzejde Andrej Babiš znovu jako vítěz, ale tentokrát slabší a snadněji ovladatelný z Pražského hradu. A velkou roli v tomto plánu sehraje i SPD, která se stane nástrojem Miloše Zemana po předčasných volbách.

Do tohoto plánu může vhodit vidle jenom jedna jediná osoba, Jan Hamáček. Pokud ustoupí ze svého požadavku na výměnu Antonína Staňka, vezme tím prezidentovi veškeré trumfy z rukou. Vláda bude pokračovat, jako kdyby se nic nestalo. Jenže, jak nám uvedl náš zdroj z Lidového domu: “Honza už rozdal karty, zpátky je vzít nemůže.”

Nevíme přesně, o co by se mělo jednat, ale lehce si domyslíme, že těmi kartami je politický kapitál a vliv, který by Jan Hamáček ztratil, pokud by odvolání Antonína Staňka stáhl, anebo pokud by ČSSD zůstala ve vládě i poté, co by se jí nepodařilo vyměnit vlastního ministra. ČSSD tak chce v úterý od prezidenta slyšet, kdy odvolá Antonína Staňka z funkce ministra. Pokud se Lidový dům nedozví datum odvolání ze strany prezidenta, ČSSD opouští vládu Andreje Babiše.

Aktualizace 02. 07. 2019 – 17:40

Premiér Andrej Babiš se nemůže z Bruselu uvolnit kvůli kritické situaci ohledně volby nového šéfa Evropské komise. Požádal proto prezidenta republiky Miloše Zemana o odklad schůzky na čtvrtek. Prezident republiky podle informací této žádosti vyhověl [3]. Drama tak pokračuje a přesouvá se na čtvrtek. Situaci budeme nadále sledovat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Babuš
Návštěvník
Babuš

Dobře Zeman, dobře 🙂
Harmáček měl slzy na krajíčku … on má prý jasno 🙂
Tak super. Konečně bude po soc dem veta.
Až odejde soc dem z vlády, koupim si dort a celej ho sežeru.

P.Stoupal
Návštěvník
P.Stoupal

předloni STEM v prognóze těsně před volbami podhodnotil ANO asi o 2%. Reálně tak může ANO atakovat hranici i 35% https://is.gd/stem_2017 Naopak velké nadhodnocení předloni provedl STEM u ČSSD (cca +4.5%) a KSČ (cca +5.5%). Obě strany jsou tak na tom mnohem hůře, než se jeví z průzkumu. ČSSD je prakticky mrtvá – reálná podpora je pod 5%. Aktuální průzkum (6.4%) zaznamenal nejnižší podporu ČSSD od listopadu 2017. Strana dosáhla dna. Průzkum zaznamenal rovněž největší pokles jejich preferencí od letošního ledna -1.9 %. Žádná jiná strana za pouhý 1/2 r. neztratila tolik, co ČSSD: https://www.stem.cz/volebni-preference-cerven-2019/ Hamáčkovi se rozhodl pomoci s pohřbením strany zbrusu nový dobroser – jakýsi Šmarda. Tenhle povedený duet se pokusí prorazit dno, které aktuálně činí 6.4%. Oběma držíme samozřejmě palce: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/michal-smarda-dalsim-hrobnikem-cssd A z ankety, kde hlasovalo 25 000 lidí vyplývá, že 91% nevadí, že Zeman zatím neodvolal Staňka (kterého by měl nahradit právě Šmarda). Po dnešní neúspěšné schůzce (4.7) silné trojky (Zeman,Babiš,Hamáček) – jsme opět blíže k pádu vlády. Opět se tak může naplnit další proroctví (předpověď) pana VK – vizionáře, který pád vlády prognózoval již 30.6. ve svém článku zde na AE.

Fénix
Návštěvník
Fénix

Jo! Jo! Jo! A socani jdou pá pá!!!!

klasik neklasický
Návštěvník
klasik neklasický

Je velmi pravděpodobné, že vše bude ve čtvrtek úplně jinak.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Jestli má ČSSD sloužit jen figurám k získávání postů a ne výběru těch nejlepších lidí ke správě věcí veřeuných, tak už nevím k čemu ji máme. Má odstoupit schopný ministr, jen aby uvolnil místo nenažrancům Šmerdovi s Fajtovou? Proč? Aby si mohli koupit stříbrný záchodový prkýnka?

r.m.
Návštěvník
r.m.

Honza se domnívá, že nějaký karty v ruce držel. Ten namyšlenej slávoman co nedokáže strávit, že jedinej z tý bandy lumpů nemá vysokou školu. Jeho úkol zničit levici vysokou ani nepotřebuje. Přirozeně chytrej dělník vod lopaty by už byl nebezpečnej.

ds4428
Návštěvník
ds4428

Koukám, že Hamaczek je stejná slibotechna jako Sobotka!
Jeden den odstoupíme či podáme demisi a na večer odstupovaní se odkládá a demise také!
Miloš Zeman by socanům tím svým čaganem co nosí při sobě, neměl jen ukazovat, kde je jejich vykázané místo, ale preventivně by ho měl otlouct o ty jejich socanské kolaborantské palice!
Jak Sobotku tak i Hamaczka!
A i 2x denně!

Milada
Návštěvník
Motopes
Návštěvník
Motopes

Další netáhlo. Volba těchto lehce ovladatelných, neschopných a všehoschopných idiotů, tohoto odpadu bez mozku, to je stará taktika židáků která slouží k likvidaci naší společnosti.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Co vím, tak armáda je po jejím velením zu grunt. Finále se odehrálo ve vzduchu, když se srazili dva Eurofightery za hromady peněz.

Vladimír
Návštěvník
Vladimír
r.m.
Návštěvník
r.m.

…a Bundeswehr začal se stíhačkami trénovat hru Kdo první uhne, vrámci úspory cvičného střeliva

jara
Návštěvník
jara

Eman dnes už neřekne nic, to je jasné, Bureš se zapomněl (do čtvrtka) v Bruselu. Koketuje a pouští si na špacír hubu s V4, nikdo ostatní se totiž s STBákem nebaví… ANO, je to šaškárna a čím dřív skončí, tím líp.

IvaS.
Návštěvník
IvaS.

v musíte být dost nešťastný a zapšklý člověk, umíte jen nadávat a pomlouvat.
Účast v Bruselu je důležitá, když už v tom fuj-spolku zatím ještě jsme, tak zklidněte hormon.

jara
Návštěvník
jara

Tebe se nikdo na nic neptal…

r.m.
Návštěvník
r.m.

komu tykáš couro?

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jaro,
zato tebe jo , vymaštěná hlavo.

jara
Návštěvník
jara

Politruku estébácký drž tlamu. V demokracii bys byl za katrem. A nauč se gramatiku, grafomane…

jara
Návštěvník
jara

A navíc, já jsem na nikoho nereagoval, takže se ani nikdo na mne neptal, ty vy…….. hlavo… A apropo, nechtěl by ses už konečně živit PRACÍ, třeba jako já a ne tady zasírat každým, zhruba čtvrtým komentářem? Beztak už každý, kdo tě zná z tvých “politických pouček” ví, co napíše zde známá kreaktura, politruk Jaryn…