Zatímco Miloš Vystrčil v Taipei o sobě prohlásil, že je Taiwanec a...

Zatímco Miloš Vystrčil v Taipei o sobě prohlásil, že je Taiwanec a rozzuřil Peking až k tomu, že hrozí přerušením diplomatických styků s ČR, automobilka Škoda mezitím představila nové elektrické SUV, které nebude poprvé v historii určené pro Čechy, ale zejména pro dotované trhy v Číně, ve Skandinávii a hlavně v Norsku! Přímý přenos vedený v angličtině cílil hlavně na Nory a Číňany, protože auto s cenovkou přes 1 milion korun bude bez dotací v jiných zemích neprodejné! Nová baterie po skončení životnosti po 5 letech vyjde na čtvrt milionu korun, unikla informace z podnikových šanonů krátce před světovou premiérou!

Zatímco Miloš Vystrčil v Taipei o sobě prohlásil, že je Taiwanec a rozzuřil Peking až k tomu, že hrozí přerušením diplomatických styků s ČR, automobilka Škoda mezitím představila nové elektrické SUV, které nebude poprvé v historii určené pro Čechy, ale zejména pro dotované trhy v Číně, ve Skandinávii a hlavně v Norsku! Přímý přenos vedený v angličtině cílil hlavně na Nory a Číňany, protože auto s cenovkou přes 1 milion korun bude bez dotací v jiných zemích neprodejné! Nová baterie po skončení životnosti po 5 letech vyjde na čtvrt milionu korun, unikla informace z podnikových šanonů krátce před světovou premiérou!

Miloš Vystrčil jako šéf Senátu dnes definitivně v Číně zlikvidoval všechny vztahy s Čínou. Během ceremoniálu, kdy přijal v taiwanském parlamentu taiwanskou diplomatickou medaili, promluvil k poslancům v čínštině a přímo v čínském jazyce, v mandarínštině, aby tomu v Pekingu rozuměli, pronesl parafrázovanou větu Johna F. Kennedyho “Jsem Taiwanec!” a tím přetekla Pekingu trpělivost [1]. Ústřední tiskový orgán Komunistické strany Číny vyzval k uvalení sankcí na Českou republiku, na české firmy, v ohrožení a v podezření ze špionáže pro USA je okamžitě v této chvíle více jak 10 000 českých občanů, kteří žijí a pracují v Číně.

Miloš Vystrčil dostal v Taipei vlastní mural, gravírované foto na zdi významných hostů.

Věcí se bude zabývat přímo Ústřední výbor komunistické strany Číny a Česká republika bude podle všeho označena za nepřátelský stát podle notoricky a nechvalně proslulého zákona o čínské národní bezpečnosti. Země nebo subjekt s tímto označením je považován za nepřítele a žádná čínská společnost, firma, investor, ani jedinec nesmí s takovou zemí obchodovat, investovat v ní, podnikat, a pokud podniká, nebo investuje z dřívější doby, musí do 90 dnů své podnikání ukončit a investice stáhnout, odstěhovat, nebo prodat. Ten provokatér Vystrčil opravdu uspěl, jeho cílem bylo přerušit diplomatické styky s Čínou. A pozor, s tímhle určitě nepočítala německá firma Volkswagen.

Volkswagen chce novou Škodu prodávat v Číně, po vystoupení Vystrčila je to ale velmi nepravděpodobné, Peking chystá sankce

Právě dnes totiž večer došlo k slavnostnímu odhalení prvního elektrického vozu SUV Škoda Enyaq iV, které probíhalo v pražské hale O2 Universum za přítomnosti pozvaných hostů z vedení českého protektorátu v čele se zastupujícím zemským premiérem Andrejem Babišem [2]. Celé představení probíhalo v angličtině, protože Škoda je německá firma s globalistickými ambicemi a celá show nenechala nikoho na pochybách, že nově představené a plně elektrické auto s dojezdem až 500 km a s cenovkou, která v základu nepůjde pod 1 milion korun, není vlastně vůbec určeno pro český nebo slovenský trh.

Thomas Schäfer, nový generální ředitel Škody při prezentací Enyaqu.

Vysoká cenovka totiž dopředu a zcela jasně naznačuje, že Škoda Enyaq je auto určené pro dotované trhy, tedy pro země EU, které dotují prodej elektrických aut naproti tvrdému zdaňování aut se spalovacími motory. Není proto divu, že během propagačních videí během show promlouvali moderátoři a zdravili hlavně zákazníky v Norsku, a to několikrát během galavečera, a rovněž nechybělo ani představení nové škodovky právě v mandarínštině, protože Škoda Enyaq primárně bude určená pro čínský trh. Jenže, tady nastává průser pro Volkswagen.

Nová elektrická Škoda Enyaq je auto určené primárně pro dotované trhy, ne pro volný trh. Ojeté auto bude neprodejné, jako většina elektrických aut

Peking před několika hodinami pohrozil, že zakáže dovoz české produkce a veškerých strojních a produktových celků do Číny, což by znamenalo, že Škodovka ztratí čínský trh, a to nejen pro novou Škodu Enyaq, ale pro všechny vozy, včetně těch, které se montují přímo v Číně z komponent dovezených z ČR, protože Škodovka má vlastní čínskou montovnu pro tamní trh. Miloš Vystrčil tak s vysokou pravděpodobností právě zlikvidoval exportní plány Volkswagenu s novou Škodou.

Čína je pro Volkswagen nejdůležitějším světovým trhem, protože na rozdíl od Evropy, kde prodeje aut dlouhodobě padají, a to i bez započtení koronavirové krize, tak v Číně prodeje aut trvale a prudce rostou. A nové auto s cenovkou nad 1 milion korun už dopředu dává jasně tušit, že toto auto nevzniklo pro český nebo slovenský trh, kde by se auto prosazovalo ve volném konkurenčním prostředí, ale bylo navrženo jako prostředek Volkswagenu na čerpání čínských a evropských dotací do elektromobility. Nová Škodovka se totiž má prodávat hlavně na dotovaných trzích, protože pro jiné trhy je to auto naprostý ekonomický nesmysl.

Nová Škoda Enyaq

Těsně před dnešní premiérou unikla na německou alternativu důvěrná informace z automobilky Škoda, interní cenovka bateriového paketu se servisní instalační sadou pro Enyaq 80 iV, což je model s největším dojezdem lehce přes 500 km. V interním podnikovém ceníku prý stojí nový bateriový pack pro tento model automobilu 9 750 EUR bez DPH, to je cca. 255 000 Kč, ale znovu opakuji, že bez DPH. Předpokládaná životnost baterie ve voze při normálním nájezdu 250 000 km je 5 let. Životnost po pěti letech u baterie klesne pod garantovaných 60% kapacity, po této době baterie ještě obvykle vydrží další 3 roky, ovšem za podmínky častého dobíjení.

Po 8 letech je však baterie v takovém stavu, že auto je prakticky neprodejné. Pokud se rozhodnete po 8 letech auto prodat, potom kupující si bude muset připravit čtvrt milionu na nový battery pack. Dámy a pánové, kdo z vás to má? Pokud si dnes vezmete 8 let ojeté benzínové nebo naftové auto, které se v roce 2012 prodávalo za cenovku přes milion, např. BMW řady 5, potom po 8 letech a nájezdu v rozumné výši okolo 250 000 km se auto stále prodává v bazarech za slušných 250 000 až 320 000 korun. Za kolik ale myslíte, že se po 8 letech prodá auto s mrtvou a vylítanou baterkou, kterou nekoupíte jako OEM nebo after market, ale pouze od dealera VW, a ten si řekne čtvrt mega?

Dotace na elektrická auta jednoho dne skončí a dotace nahradí… hromadná elektrická doprava pro nemajetné

Odpověď je snadná, po 8 letech se počítá, že auto sešrotujete za šrotovné a pomocí dotací si koupíte další dotované a nové elektrické auto. A pokud se ptáte, kdo bude ty dotace zajišťovat, kde se ty peníze na dotace z EU a ze státních rozpočtů vezmou, tak odpověď je snadná. Ty peníze se vezmou od lidí s klasickými auty se spalovacími motory. Chystá se uvalení uhlíkových daní na auto se spalovacími motory, chystá se zavedení ekologických daní na prodej aut se spalovacími motory, jako v Norsku, kde se platí 100% daň při nákupu fosilního automobilu, dojde ke zvýšení spotřebních daní na fosilní paliva, v Německu se k tomu přidávají i zákazy vjezdu fosilních aut do měst.

Miloš Vystrčil na společném focení delegace v Taipei

Takže prvních 10 až 15 let se peníze na dotace budou brát od lidí provozujících a nakupujících auta se spalovacími motory. Ale co se stane potom? Až bude lidí se spalovacími auty tak málo, že se daně nevyberou, přijde druhá fáze. Fáze konce individuální dopravy. Skončí totiž v tom okamžiku dotační programy na elektrická auta a od té chvíle si je budou moci dovolit jen bohatí lidé, privilegovaní, nikdo jiný. Zbytek populace bude jezdit elektrickými taxíky, vlaky, autobusy. A protože lidé budou závislí na této MHD nového věku, budou dokonale kontrolovatelní. Nikdo se nikam nedostane, jen pomocí MHD, která bude registrovat pohyby obyvatelstva.

Miloš Vystrčil zlikviduje Volkswagenu dodávky v Česku vyráběných elektrických aut Škoda do Číny, což ocení Tesla a Elon Musk, kteří pošlou nastrčenému Vystrčilovi blahopřejný dopis

Proto firma Volkswagen jede logický business, snaží se napakovat na dotacích z EU, na dotacích v Číně, dokud ty dotace jsou, dokud fungují, dokud se automobilky mohou nabalit. Kdo pozdě přijde, má smůlu. A právě v této kritické a pro Volkswagen klíčové chvíli, kdy firma čelí krizi po skandálu Diesel Gate, kdy dostala v USA od americké vlády miliardové pokuty, kdy se potřebuje zahojit, tak v této chvíli se objeví český provokatér, jakýsi Vystrčil, rozbije Škodovce vztahy a podnikání v Číně a německý Volkswagen v tu ránu má rozbitý business model v celé Číně. Chápete? Miloš Vystrčil to možná udělal na objednávku Mikea Pompea, protože věděl, že tím poškodí německou automobilku Volkswagen, která v Číně chce konkurovat americké Tesle Elona Muska, který je jedna ruka s Donaldem Trumpem.

Na obraze uprostřed v taiwanském parlamentu visí Chang Kai-shek, vůdce Kuomintangu. Za řečnickým pultem Miloš Vystrčil.

A protože Německo nemá dobré vztahy s USA, hlavně kvůli výstavbě plynovodu Nord Stream 2 spolu s Ruskem, tak o to více se Američanům hodí poškození obchodních zájmů Volkswagenu a jeho Škody v komunistické Číně. Celé to do sebe zapadá. A protektorátní premiér netuší, že když dnes seděl v O2 aréně na odhalení Škody Enyaq určené z českých montoven v Mladé Boleslavi primárně pro čínský dotovaný trh, že v té chvíli Miloš Vystrčil na Taiwanu tomuto plánu aktivně vystavuje stopku a škodí Volkswagenu jako největšímu zaměstnavateli v regionu na Mladoboleslavsku. A tím je to dané! Není-li dáno shůry, v apatyce premiér konceptuální gramotnost nekoupí. Jenom hrůza pomyslet, jak dopadnou lidi ve Škodovce, jestli Peking zavede sankce proti českým firmám a proti dovozu českého zboží do Číny. Tohle je konceptuální sebevražda ČR v přímém přenosu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Supman
Návštěvník
Supman

Jak vidím, tak se to ve zdejší diskuzi hemží “sinology”… Jen pro představu – žádný Taiwan či Taiwanská republika neexistuje. Na pase má každý taiwanec napsáno “Republic of China”, což je původní právní status Čínské republiky se kterým odešel Čankajšek po prohrané občanské válce s Maem se svými věrnými do “exilu” na Taiwan. Ten obsadil a doufal, že v budoucnu pevninskou Čínu opět ovládne a vice versa. Až Nixon (Kissinger) se dohodl s Maem o přechodu práv v radě bezpečnosti OSN na pevninskou “People’s Republic of China” a garantoval politiku “jedné Číny”. Je paradox, že ten náš mezinárodně-politický gigant ze senátu řečnil o lidských právech pod obrazem jednoho z nejdlouhodobéjších diktátorů v dějinách a prohlašoval se taiwancem ve standardní Čínštině (Mandarínštině), i když Taiwanština jako jazyk existuje. Mimochodem Hong-Kong byl navrácen Číně roku 1997 a dokud se nezačalo hodit v rámci ebchodní války mezi USA/GB a Čínou vytvářet pomocí neziskovek nepokoje a barevné provokace – nikdo na “Západě” po HK ani po Taiwanu neštěkl.
Jinak Japonci Taiwan 50 let okupovali…

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

V dobách reálného socialismu jsme vyváželi na západ mnohem více českých výrobků než nyní, kdy je to zde samá montovna…a naše rétorika vůči západnímu světu nebyla nijak vybíravá a oni o nás hovořili zrovna tak… obchod je důležitější a politika jen žvanění o ničem, co nemá na nic vliv…. jinak se to říká, jinak dělá.

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

Čína už roky nedrží slovo co se týče obchodování s naší zemí a nyní jen hledá záminky, jak se ospravedlnit. Problém co mají s Tchaj-wanem, je jen jejich problém, který neumí vyřešit, to zda tam přijede nějaký americký nebo český politik na věci nic nezmění, politika a obchod jsou a vždy byly dvě různé věci, my jsme také prodávali škodovky do Británie v 70. letech….

Gustav
Návštěvník
Gustav

“Jak dlouho ještě budou terorizovat někteří senátoři a extremisté občany České republiky? Jak dlouho budou terorizovat politici kolem Víta Rakušana, Řeporyjce z ODS, senátora Vystrčila z ODS, Koláře a Hřiba občany naší republiky, aniž za to ponesou tvrdé následky?
Měla by být vyhlášena exekuce na celou rodinu senátora Vystrčila a všechny, kdo se extremistické provokace na Tchai-wan zúčastnili včetně rodiny senátora Fischera a dalších!
Jakým právem ničí celou firmu Petrof a 200 zaměstnanců poctivě pracujících grázlové ze senátu, kteří, když výjimečně příjdou do práce, se tam jenom válejí za obrovské peníze?”

http://www.skrytapravda.cz/domaci/3483-poslete-okamzite-exekutory-na-rodinu-senatora-vystrcila-ve-prospech-zamestnancu-petrof-hradec-kralove

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

Prezident Si se rád ohání frází jedna země,dva systémy a v případě Honkongu jde vidět,jak si to čínští komunisté představují,na tohle Taiwan nikdy nepřistoupí a už teď víceméně funguje jako nezávislý stát který je velmi solidně zásobovaný vojenskou technikou ze západu ale je i sám schopný vyrábět moderní vojenskou techniku.Nevěřím tomu že Čína bude v nejbližší době schopna podniknout úspěšnou invazi na ostrov a nevěřím ani tomu že Taiwanci budou souhlasit se sjednocením s pevninskou Čínou.Taiwan je de facto vojenský spojenec USA a Japonska v oblasti.Takže tohle všechno je jen bouře ve sklenici vody.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

blackhorse
čený koníku, čína nemá žádnou invazi na Taiwan který je součástí číny zapotřebí. Ale naopak a to ti nějak ušlo, v jihočínském moři za posledních pár let vybudovala na ostrovech v jihočínském moři a další uměle vytvořila, letiště, základny a silnou protivzdušnou a protilodní obranu, aby vyloučila jakýkoliv blbý nápad amíků podniknout invazi na Taiwan, nebo je vůbec z této strany otravovat. Ale nezoufej nejseš sám komu to ušlo. I amíci si zcela zřejmě neuvědomili proč jihočínské moře čína tak neprostupně zajistila. Stejně tak amík se svým židofašismem dávno propásl dobu na to si mohl dovolovat na opravdové velmoci a země světa vůbec. Zatím co dělal ramínka na slabší země a snažil se vykrádat jejich nerostné bohatství , tak velmoci a svět se na ně připravil. A dnes je amík se svými starými krámy tak akorát pro srandu králíkům protože velmoci jako čína a rusko by ho smázli v řádu minut.

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

K Taiwanu se jde dostat i jinudy ale to možná uteklo i tobě.

anonymka
Návštěvník
anonymka

blackhorse
To je dobrý, Jaryn je v té své zapšklé lásce ke komunistům tak zaslepený, že mu uchází i jinak důležitější věci, než nějaký Thaiwan a jeho poloha.

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

Myslím, že Čína Rusy příliš nemiluje…třeba před cca 40 lety jim v pohraničí “magickým okem” spálili stotisícovou armádu,ale hlavně protože jejich pojem co to je socialismus byl zcela odlišný od pojetí východního bloku. Naopak s Američany se Rusové vždy na všech podstatných věcech domluvili, i když se pro lidi tak trochů hrálo divadýlko jako, že ne…. Dočasně se teď možná zase spojí a Čínu tak trochu upozadí a bude zase nějaký řád… velmoci mohou být jen dvě, stejně jako póly baterie….

Mamune sui generis
Návštěvník
Mamune sui generis

Přesně tak, žádná jednotná Čína není. To je jen Siovo zbožné přání, aby byla. Tibet, Ujgurové, Honkong, Tchajwan, závislost na celém světu, který si tam zatím nechává levně vyrábět zboží. Myslím, že Země středu je už opět za svým zenitem a brzy se budou muset opět uskromnit na tu hrst rýže na osobu a den jako za Maa.

Samovrah
Návštěvník
Dáša
Návštěvník
Dáša

že sbírají DNA, o tom jsem přesvědčená už dlouho

Motopes
Návštěvník
Motopes
Návštěvník
Motopes

Měli bychom udělat podobný “hapening” před nějakou jejich Satanovou synagogou v Práglu. To by bylo židáckýho jekotu. . .

angel
Návštěvník
angel

a je to tady zase… co to je prágl ? ty hovado buranský !

vese
Návštěvník
vese

angel – nižšší vrstvy dříve používali hanácko-němčinu, někomu to ještě zůstalo. 🙂

angel
Návštěvník
angel

děkuju !!!

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Ukázkový satanistky

Vendelín
Návštěvník
Vendelín

Kde strčí nos ODS tam je potopa.
Vystoupení Babiše v poslanecké sněmovně !!!!! staršího data.

“Roman? Nebo Háva od Kalouska?Kmotři?

Nebo dokonce někteří poslanci? Nebo samotný Klaus? Když náklady na solární
elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny garantované státem ne,
očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje. K ničemu nedošlo.

Důsledky – jeden z největších tunelů na veřejné prostředky tak s tím se
potýkáme dodnes.

Za rok 2016 vydá český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů
téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek
zaplatí občané.(…)

Dotační podvody:

Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18
let. Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu
ROP Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let
za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm
let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun.

Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil?

No přece ODS.

Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc. A pan Kušnierz začal
u soudu mluvit – o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými
na ODS.A vysvětloval to tady někdo?

A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky? Nebo
asi tady všichni trpíte ztrátou paměti.

Tak já vám to připomenu:

O privatizaci karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná
firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka
Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil privatizace OKD
a z firmy vytuneloval 110 miliard korun.

Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997.O
přestávce jednání Poslanecké sněmovny.Tehdy se pro strach z parlamentu
narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana
Bakaly a Schwarzenberga. (…)

Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou
alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg.
Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock.
Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg a s panem Bakalou a to přesto, že
jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za
nejhorší.

Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřešili podivné okolnosti této
privatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv
ekonomické zájmy českého státu? (…) Začněte vzpomínat!!!

Privatizace OKD.

Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal
trestní oznámení a pokusil se tento proces zastavit?Případ OKD je případ
bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a
jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110
mld. korun. Ano, vážení horníci, 110 mld. korun.(…) A co je dneska
výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků.

Ptám se. Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se
významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné,
že není.

Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen
v roce 2010 dal 15 mil. ODS. A TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil.

Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům,
abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili…”

4nfo
Návštěvník
4nfo
karel
Návštěvník
karel

Dobrý den… pořád mi není jasné kdo koho vystrčil a odkud….

Randle Mc Murphy
Návštěvník
Randle Mc Murphy

Nikdo , kazdej kdo ma jeste kousek mozku v hlavě uz se musi temhle tragikomickejm hram po 89 jen smat .Bejvalej svazacek komousicek ala kalousek vypravi o demokrracii nevite ,ze trebicsko a jihlavsko bylo a je plny komousů !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nebo spise tech jak se rika UKOMOUSU . Protoze komousi ti pravi nemaji s timhle povlem nic spolecneho ac jsou a byli jakykkoliv . TOHLE JE BEZCHARAKTERNI SEBRANKA jako ten trotl havel jen vse vyuzit ,,nicit , kazit , skodit .TENHLE kasparek nedokaze ani precist co mu kdo napsal asi jako havel ten ty svoje hovna smolil pul roku . A o 1 zari a 2 svetove zase nic neeeeeeeeeeeeee mame novodobeho JEZISE ten zachrani svet a GRETOU !!! RECENO klasikem to by clovek blil milane — zvolit ho do senatu a jeste ” vedoucim ” byl to dobrej napad nebo spatnej nebo jakej to byl napad ???JA DŘU VOLE litam na “tajvan ” .

Dáša
Návštěvník
Dáša

a kolik si zastrčil do peněženky pan Kotrč, to vás nezajímá? a hlavně od koho?

Route66
Návštěvník
Route66

To je dobrý, taky nad tím pořád přemýšlím… Jen nechápu, proč toho přiblblýho učitele z Telče vůbec někam pustili… Vždycky když ho vidím, tak se mi “otvírá kudla v kapse”…