Zaslouží si čeští žoldáci smrt? Nezvyklá role okupantů přináší pro české vojáky...

Zaslouží si čeští žoldáci smrt? Nezvyklá role okupantů přináší pro české vojáky v daleké cizině mnohá úskalí, smrt je součástí smlouvy s americkým ďáblem, nestěžujte si!

Zaslouží si čeští žoldáci smrt? Nezvyklá role okupantů přináší pro české vojáky v daleké cizině mnohá úskalí, smrt je součástí smlouvy s americkým ďáblem, nestěžujte si!

V poslední době mě zaujala kauza Michala Kesudise z Ostravy. Vloni v červenci, když v Česku politici ronili krokodýlí slzy za vojáky, které poslali umírat na Blízký Východ, napsal pan Kesudis na svém facebooku, že si smrt zasloužili. Facebook nesleduji, takže citaci přejímám jen z médií. Měl napsat: „Je to samozřejmě velký úspěch, neboť čeští žoldáci patří vedle amerických k těm úplně nejzkurvenějším. To, co se jim stalo, to si po čertech zasloužili. Dobře jim tak.“

schvalování nové mise do Afghánistánu.JPG
Lumpenkavárna na nejvyšší úrovni… právě tady vznikají “mise” a plány na dalši války v cizině…

Nyní je Kesudis trestně stíhán za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a také za schvalování trestného činu, hrozí mu až 3 roky vězení [1]. V médiích budí kauza velký ohlas a střetávají se názory, že má pravdu vs. že by měl shnít ve vězení. Četl jsem mnoho názorů novinářů, kteří jsou za přísné potrestání, i blogerů, kteří věc nevidí tak jednoznačně. Někteří píší, že měl Kesudis pravdu. Co jsem zatím nečetl, jsou názory politiků, kteří hlasovali o vyslání naší další okupační mise do Afghánistánu, kde byli zabiti čeští vojáci.

Kdo posílá naše vojáky na smrt?

Nečetl jsem dosud názor Jany Černochové z ODS, která ve sněmovně působí jako členka Výboru pro obranu a Výboru pro bezpečnost, které tyto žoldácké mise schvalují. Jmenuji ji proto, že je žena a předpokládám, že má děti. A tady jsou další:

Předseda – David Kádner – Úsvit

Místopředsedové – Alexander Černý – KSČM, Karel Černý – ČSSD, Ivan Gabal – KDU-ČSL, Bohuslav Chalupa – ANO.

Členové – Milan Brázdil – ANO, Jana Černochová – ODS, Josef Hájek – ANO, Igor Jakubčík – ČSSD, Václav Klučka – ČSSD, Stanislav Mackovík – KSČM, Antonín Seďa – ČSSD, Martin Sedlář – ANO, Jiří Skalický – TOP09 a Starostové, Marek Ženíšek – TOP09 a Starostové.

Tito lidé tedy posílají naše otce, syny, bratry, manžely, přátele a kamarády umírat do okupačních vojenských misí. Nedělají to zadarmo, kromě poslaneckého platu za to mají příplatky za členství (funkce) ve výborech, podvýborech, komisích a dalších orgánech sněmovny. A tito lidé pak pokrytecky pláčou, když naši blízcí v Afghánistánu nebo kdekoli jinde zemřou. A nutí nás plakat sborově s nimi. Jejich rodinní příslušníci to samozřejmě nejsou.

Český voják si nezaslouží smrt

Na rozdíl od pana Kasudise nemám radost z jejich smrti ani si nemyslím, že si kterýkoli český voják smrt zaslouží. Byť ví, do čeho jde a má riziko zaplacené. Kdyby nešlo těchto pět, muselo by jít jiných pět. To si politici schválili a vzájemně odhlasovali. Jdou ti, kteří se na to cítí, kteří potřebují peníze, kteří mají třeba doma osobní problémy, kdo ví.

mise Afghánistán.jpg
Mise v Afghánistánu občas přijedou podpořit i divadelní herci a jiní komedianti…

Pochybuji, že naši vojáci jezdí na mise z vlastního přesvědčení. Protože dnes a denně se v médiích dočítáme, co podobné mise a rozeštvávání národů v Africe, na Blízkém Východě přinášejí. Jen utrpení místním, bídu, hlad, smrt a u přeživších zoufalou snahu utéct někam do bezpečí. Kam? Do Evropy přece. A máme tady kvóty, které nám nyní Brusel vnucuje, jako kdybychom my bombardovali Libyi, Egypt, Sýrii, Irák, Afghánistán a další země. Jako bychom my financovali 5 miliardami majdan na Ukrajině. Jen hlupák tuhle spoušť podporuje.

O co jde v zahraničních misích a v „šíření demokracie“

Jako kdybychom my chtěli uchvátit jejich nerostné bohatství, těžit tam ropu pro vlastní zisk, těžit suroviny a prodávat je na trhu, stavět u nich vojenské základny. Ne, naše země z okupačních ani dobyvačných válek nemá nic. Nejsme ani ropní magnáti ani bankéři ani zbrojaři, abychom na exportu „demokracie“ vydělávali. Možná politici jsou, nevím. Možná má paní Černochová vazbu na zbrojaře, pan Ženíšek na bankéře a pan Kádner na těžaře ropy. Možná z toho, že naši zemi i jejich občany zaprodali cizí mocnosti, mají kromě poslaneckých prebend i další, z ciziny. Možná je za to pozvou na úžasné školení do USA, možná jim zaplatí pár přednášek o tom, jak zradit vlastní národ, nevím.

Kdo jsou skuteční vrazi civilistů ve světě i našich vojáků

Ale k samotnému facebookovému vzkazu od pana Kesudise. Není dobře, že naši vojáci umírají v cizině. Nemyslím si, že žoldáci obecně jsou zku_vení. A nezaslouží si smrt, přestože dělají tu nejšpinavější práci. Jsou to jenom figurky, které hledají možnost uplatnění a našli ji, bohužel, právě v šíření „demokracie“ alias smrti ve světě.

Ale nevymysleli to ani nezorganizovali. To udělali jiní. Už zmínění bankéři, zbrojaři, ropní magnáti a jejich loutky – politici a média. To jsou skuteční vrazi civilistů v Africe, na Blízkém Východě, na Ukrajině. A jsou to vrazi i našich otců, synů, manželů, bratrů a kamarádů.

V čele klaka a smutné rodiny, psal už Karel Kryl

Pak nás politici a média pokrytecky nutí plakat s nimi na povel, kdykoli těla mrtvých přivezou z mise. Protože mají strach, protože se bojí vlastního svědomí a stínu. Protože mají jejich krev na svých rukou. Ze stejného důvodu se rozjela i policejní a vyšetřovací kampaň facebooku pana Kesudise. Nesouhlasím s jeho tvrzením a být to můj kamarád, pošlu ho někam. Protože pan Kesudis – člen KSČM, je politik, a měl by znát pravdu. Měl by vědět, kdo ve sněmovně hlasuje pro cizí zájmy a konta. Neměl by šířit nenávist mezi lidi.

Přesto si myslím, že si pan Kesudis za svoje hloupé prohlášení na facebooku vězení nezaslouží. Přinutil bych ho prohlášení smazat a napsat na FB omluvu rodinným příslušníkům zabitých, to je vše. Měla to udělat aspoň jeho domovská strana, jejichž zástupci sedí ve Výboru pro obranu. Přinejmenším proto, že dělají z lidí hlupáky, a to se ve volbách neodpouští.

– Valerij X –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
JARIS
Návštěvník
JARIS

Kazdeho mladeho zivota je skoda. Tihle jedinci vedeli do ceho jdou. Nakonec risk je zisk. Neverili, ze se nevrati zivi. Jejich myslenky se soustredily pouze na penize. Litovat je? Ne! Protoze sami sli vrazdit.

mikeš
Návštěvník
mikeš

Může mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi atentátem na Heydricha a atentátem na českého vojáka v cizí zemi? To první hodnotíme jako osvobozenecký boj, to druhé jako terorismus. Prostě posouzení je takové, jaké se právě hodí…

ben
Návštěvník
ben

Není žádný rozdíl ,Heydrich i čeští vojáci jsou okupanti a Kubiš i Afgánci jsou vlastenci a hrdinové !

čitateľ
Návštěvník
čitateľ

Žoldák je po technickej stránke legalizovaný nájomný vrah. Jeho zamestnávateľ, či objednávateľ nie je mafia, ani neznámy investor, ale štát. On nesmie rozhodovať, na to sú velitelia, on iba plní rozkazy. Po právnej stránke je jeho práca ošetrená tak, že ak poctivo plní príkazy, neporuší žiaden zákon, preto majú ľudia pocit, že nerobí nič zlé. Na rozdiel od súkromného nájomného vraha, ktorý nemá svoju činnosť ošetrenú zákonmi a aj keď v podstate robí to isté – zabíja cieľovú osobu, označenú nadriadenými, pácha nájomný vrah zločin. Takže po právnej stránke je medzi vojakom a nájomným vrahom veľký rozdiel, z technického hľadiska minimálny.
Z morálneho hľadiska nech si to hodnotí každý po svojom. Drvivá väčšina obyvateľstva tvrdí, že dodržuje nejaké desatoro, ale to jedno – nezabiješ – akosi prehliadajú a nepovažujú asi za podstatné.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Strana, která si říká křesťanská, má dokonce místopředsedu výboru. A její klon TOP09 má ve svých řadách ty nejagresivnější válečné štváče. Desatero sem, desatero tam, hlavně když to politikům plní kapsy.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Tak bohužel veřejnost mnohdy podporuje tyto války, protože lidé prostě nemají informace o jejich pravé podstatě. A státní nebo korporátní média jim je nikdy nedají. Dokonce odlišné politické názory jsou dnes označovány za nepřátelskou propagandu jdoucí proti demokracii.

Ale jak mainstreamová média vlastně “bojují za demokracii” – vymýváním mozků, podporou válek a potlačováním názorové opozice? No, to asi těžko se tímto buduje demokracie.

Válka, kterou nevidíte (cz tit.)
https://www.youtube.com/watch?v=u6tNXk9aB6k

9/11: Explosive Evidence – Experts Speak Out | české titulky
https://www.youtube.com/watch?v=bGJbiyqx_T8

Valerij
Návštěvník
Valerij

Hovořil jsem se starším příbuzným, který má k dispozici jenom mainstream. Říkal – teď nám tu Brusel bude kvótami vnucovat tisíce mohamedánů a včera ještě NATO mohamedánům bombardovalo města i vesnice. Lidé nejsou hloupí, ale mají strach. Ten starý pán mi řekl – mám strach o čemkoli mluvit na veřejnosti i mezi svými, je to stejné jako v 50. nebo 70. letech. Nečekal jsem, že se zase budu tak bát.

okal
Návštěvník
okal

Tento článek nějakého Valerij X – obvinění poslance Alexandra Černého, Stanislava Mackovíka je závažné, protože KSČM nesouhlasí s nasazováním českých vojáků – žoldáků v zahraničí a vždy hlasuje proti. m83Podrobnosti zjistím a zveřejním je zde.

Valerij
Návštěvník
Valerij

KSČM už dávno není revoluční stranou jako v minulosti. Stejně tak KDU není křesťanská, ODS občanská, ČSSD sociální. TOP09 jde jen o vlastní prosperitu a po vnitřním řízeném rozkladu Úsvitu zbyl taky jen hnilobný mainstream. V celku tyto strany, resp. tito politici způsobili za 25 let totální rozklad naší země, a to jak ekonomický, tak i morální.

Je mi celkem jedno, kdo kdy jak hlasuje, protože výsledek je stejný. Marasmus, zmar a úpadek. A na něm mají komunisté stejný podíl jako kterákoli jiná strana, která za poslední čtvrt století v parlamentu, senátu a na podobných korytech seděla. Podle toho taky vypadá účast ve volbách. Nezlobte se, je to můj názor.

Karewl Vázler
Návštěvník
Karewl Vázler

souhlasím a podepisuji, jsem komunista a se současnou politikou naší strany nesouhlasím, je defétistická a nemarxistická. O Revoluci ani zmínka, jsme srabi.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Trochu off topic, ale dulezite, proc nechci mit s Marxem nic do cineni:

Karl Marx – Mardochej v roce 1849:

“Úplný zánik Jihoslovanů jest požadavkem evropské kultury, protože budou poněmčeni a pomaďarštěni. Jsou to banda lupičů a příští světová válka přinese zánik Jihoslovanů. Čechové, k nimž chceme Moravany a Slováky počítat, ačkoliv se řečí a minulostí od sebe liší, neměli nikdy svých dějin a tento nikdy neexistují národ činí si nároky na samostatnost ? Nemají žádného práva na národní samostatnost a nemohou ji nikdy dosíci.”

Dale Rakovského Protokoly
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/595

Zjednodusene, v protokolech je hodne o globalni financni elite na pozadi valek i Hitlera. Avsak z protokolu take plyne, ze Marx svuj komunisticky manifest v podstate napsal vedome na objednavku globalnich elit a ze tento mezinarodni komunismus byl v jejich zajmu jako nastroj rozkladu svetove spolecnosti. V tomto zajmu taky pracovala Trockeho klika, on sam byl agentem zapadu. Stalin naproti tomu obratil komunismus ve propech sveho naroda, predelal jej na narodni komunismus, cimz udelal diru do rozpoctu globalnim elitam a ty na nej postvaly Hitlera.

Marx byl proti Slovanum a komunismus zosnovali na objednavku Globalniho Prediktora za ucelem ovladnuti mas. Dekuji nechci.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Souhlasím a komunisté musejí vědět, co v Rusku prováděli šiřitelé marxismu jako Lenin, Sverdlov, Trockij. Přesto stále na marxismu stavějí. Stalin byl krutý, ale šlo mu o Rusko, nikoli o internacionalismus, v němž budou Rusové v horším postavení než otroci. Cituji z článku o Ukrajinském hladomoru Trockého: “Rusko – ohromná země v podobě jediného koncentračního tábora, jehož obyvatelé přeměněni v otroky poslušně pracují pro své zahraniční pány za kus chleba“. Sám tu komunistickou podporu světovému sionismu nechápu.

mira
Návštěvník
mira

První věc: ve všech zemích, kde se účastníme ať mírových či válečných misí jsme součástí okupačních vojsk a je jedno, jakou formou se účastníme, jestli zdravotní, ženijní, bojovou podporou nebo jen ,,poradci”. Tuto odpovědnost před naším svědomím z nás nikdo nesejme, ať jí budeme říkat jak chceme. Jsme tedy okupanti.
A druhá věc: Voják je svéprávný a odpovědný za své jednání a činy. Tudíž má a musí vědět pro koho a co dělá a bude dělat. Odvolávat se tedy na to, že ,,jen plní rozkazy”, že on nerozhoduje o tom, kam jej pošlou a co bude dělat je nesmyslné. Nemusí jít nikam a dělat co nechce. Může odejít a změnit zaměstnavatele. Na ono ,,jen plnění rozkazů” se odvolávali i v Norimberku.
V první světové válce cca 90% obětí byli vojáci a 10% civilisté. Ve druhé světové to bylo asi půl na půl a od Koreje dále se poměr překlápí na 10% vojáci a 90% civilisté.
O jakém boji při vyvražďování civilistů v současných konfliktech chcete mluvit? Ničení infrastruktury, bombardování škol, nemocnic a obytných domů nazýváme šířením demokracie.
Pokud se voják rozhodne tohoto účastnit a je úplně jedno v jaké formě, nelze z něj sejmout odpovědnost tím, že jen plnil rozkazy a rozhodoval někdo jiný

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Tohoto soudruha je samozřejmě třeba zavřít až zčerná, pokud nesouhlasí s naší humanistickou akcí v Afghánu.

Aby svými kecy zbytečně nenarušoval harmonický vývoj naší kapitalistické společnosti nastoupený zejména po 11. září 2001.

Zeitgeist 11.září 2001 cz
https://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME

xerox
Návštěvník
xerox

ten článek je neúplný chybí to nejdůležitější , totiž platové podmínky jak vojáků na českém území , tak jidášský groše za proměnu vojáka za žoldáka v zahraničí …
na slovensku byla aféra když se provalilo , že ti vojáci co se chtějí dostat do tzv. ,, zahraniční mise ,, podplácí své nadřízené …

jestli se tam zraní nebo zahynou je čistě jejich soukromou věcí , naprosto stejnou jako např. u horolezců …
zvrácená doba kdy vojáci přísahali na něco jiného , než za co jdou do akce … nato má být obraný pakt , ale za celou dobu se ještě nestalo , aby nato bylo napadeno … naopak , nato od svého vzniku vždy napadalo ty druhé …

Valerij
Návštěvník
Valerij

Nemám přehled o tom, kolik žoldáci berou za mise. Určitě několikanásobně víc než kdyby šli manuálně pracovat v Česku. Je mi hrozně proti srsti, že naši politici schvalují takové zrůdnosti a naši lidé – vojáci – jsou pak postaveni před tak velké pokušení. Před morální dilema. Za peníze se podílet na genocidě nebo žít mravně za mizerný plat. Nebo už jsou naši vojáci tak otupělí, že to dilema nevidí?

Vážím si třeba pana podplukovníka Obrtela a každý někdy dělá chyby – podlehne Satanovi. Chtěl jsem článkem vyvolat diskuzi jednak o žoldácích, jednak o svobodě slova. Pokud bude pan Kesudis za svůj výrok na FB odsouzen, myslím si, že demokracii u nás definitivně odzvonilo. Trodas má s heydrichiádou pravdu.

Děkuji všem, kdo se účastní diskuze o článku, všechny názory jsou pro mně velmi cenné.

xerox
Návštěvník
xerox

ty platy jsem se pro zajímavost snažil zjistit , ale na netu nic … demo ví proč to tají , stejně jako se nikde nedohledá , kolik berou na americké vysílačce , jenom o ředitelovi tehdá vyplulo že jeho plat je v řádech statisíců měsíčně a prémie za dobře odvedenou práci je už v řádech miliónů ročně …
přitom jsou to státní zaměstnanci placený veřejností …

jsou dva typy žoldáků … novinářský zabíjí pravdu a vojenský zabíjí lidi …

b.k
Návštěvník
b.k

Za půl roku – řadový voják-cca 700tis.
Byl tam bratr mé kamarádky.

JazzBoo
Návštěvník
JazzBoo

Pane, kde to žijete?
Otupělí vojáci?
http://www.youtube.com/watch?v=PM-7487byT0

Valerij
Návštěvník
Valerij

To je materiál, panečku (lidský). U takovýchto českých snů mě vždycky jímá deprese, že jsme ztraceni. Ale ve světě to není jiné, dokonce ani v té “nejvyspělejší a nejdemokratičtější” zemi světa. V USA se podobné hysterie dějí taky.

para
Návštěvník
para

Docela by me zajimalo, jak by to dopadlo kdyby se podobna legislativni optika pouzivala treba i na facebookove komentare, kde je v obdobne vete zameneno “cesti zoldaci” za “rusaci” apod. Asi by mely soudy co delat.

Administrator
Admin

Měl bych poznámku k tomu, že čeští vojáci “asi nejezdí na mise z přesvědčení”… S tímto bych si dovolil nesouhlasit. Mise do zahraničí byly dosud výběrová záležitost a pokud vím, dosud i dobrovolná. Změnit to má novela branného zákona, která z toho udělá povinnost. Ale co se týče současného stavu, většina těch vojáků tam jede ze dvou důvodů: 1) Dobrodružství, 2) Peníze. A tato kombinace je velmi lákavá, protože zahraniční mise “sypou” dobře, za jejich účast je rychlejší hodnostní postup a především ty akce nabízejí adrenalin a zážitky.

Funguje to tak, že manžel vysvětlí ženě, že riziko je tam malé a peníze za misi zásadní a klíčové. A faktury, složenky a účty v rodině dokončí své ohledně rozhodování. A pokud je na baráku nebo bytu dokonce hypoška, není o čem rozmýšlet. Takže já říkám, že jde o žoldáky se vším všudy, nemá smysl si tyto vojáky vykreslovat jako bojovníky za svobodu a demokracii v cizině, protože o to jim tam vůbec nejde. Vědí, že můžou zemřít. Na straně druhé, pan Kesudis neměl taková slova pronášet, protože vůči pozůstalým je to odporné. I když je třeba říct, že ti vojáci tam jezdi se souhlasem manželek. A když se muži potom vrátí v rakvi, měly by se jejich ženy podle toho zařídit. S rizikem byly dopředu seznámeny.

sibolet
Návštěvník
sibolet

Jana Černochová,rozvedená,bezdětná..Jak je NATOm NULANDOVÁ a jiné ženy?

hahaha
Návštěvník
hahaha

Poradi je jine… 1. penize, 2. penize , jsou to obycejni zoldaci ovsem standardne za penize pitomcu

zombie
Návštěvník
zombie

a vůči obětem jejich “humanitárních a demokratických” misí je ůčast západních(a potažmo i těch českých) vrahů za peníze toto prohlášení taky tak odporné????Problém tady té západní konzumní společnosti je ten,že si vsugeroval,že v civilizované Evropě se něco takovýho vůbec nemůže stát-myslím,že oběti NATO např.z Bělehradu a jiných míst Jugoslávie by je rychle vyvedli z omylu-tohoto barbarství(vývozu humanity a demokracie)se stala podle mě ještě mnohem civilizovanější země než ta,v které žijeme-její jediný zločin byl v tom,že se nechtěla zaprodat MMF,USA,NATO atd a přes to tam vše perfektně fungovalo

trodas
Návštěvník
trodas

Já bych to viděl s dovolením jinak. Moje přesvědčení vyvěrá z toho, že je zásadně špatné působit násilí a na kohokoliv útočit. Podle mě je jediné přijatelné užití násilí při obraně.

A protože okupanti nemají v Afghánistánu co dělat a vraždí tam ne jen bojovníky, ale i ženy a děti, pak musí platit, že dobrý okupant je mrtvý okupant. Že jsou to okupanti od nás nebo z USA je mi fuk. Smrt jim patří a nejen, že jim ji přeji a na jejich hroby pliji, ale nejraději bych jim do těch hrobů pomohl. Sám.

Jediný způsob, jak donutit násilníka (vojáka) uznat tvou suverenitu je ho zabít. Nebo se podvolit. Volím to první, protože svoboda buď je, nebo není. Neexistuje okupovaná svoboda.

Omlouvání žoldáků, že mají děti a manželky a rodiny mě přijde smešné. Co ti mrtví Afghánci? Ti nemají děti, manželky a rodiny? Navíc jsou doma!

Vidím to tak, že zelení mozci, ochotní poslouchat jiné magory a na základě jejich žblebtů zabíjet druhé lidi jsou principielně nebezpeční lidé, kteří ztrácí právo na život už tím, že berou životy druhým když slepě poslouchají válečné štváče. Bez takových poslušných by neexistovaly války, proboha! Uvědomte si lidé, co obhajujete! Každý, kdo vezme zbraň a jde zabíjet proto, že “dostal rozkaz” je zrádce lidí, zrádce humanismu a otrok banksterů. A jak má zbraň v ruce a vstupem do armády ukázal, že nějaké ideály mu jsou ukradené, tak zbývá jediné s takovým člověkem – zabít.

Že je to špatné, protože má rodinu? Na to měl myslet než začal jako voják prodávat svou smrt a než zradil lidstvo a stal se nástrojem moci banksterů. Nemůže mi být líto ani té rodiny, protože měla opět volbu – jasně říci, že s tímto nesouhlasí a postavit věc tak, že buď mise v Afghánu, nebo rodina. Pokud vyhrála okupační mise, pak je jen dobře, když se okupant z Afghánu vrátí domů v rakvi.

A svoboda slova nám velí ctít i názory, které nám nejsou pohodlné, případně nás uráží či šokují. Můj kamarád přirovnal tuto situaci k druhé Heydrichiádě:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Atent%C3%A1t_na_Heydricha
“Již 28. května zahájili nacisté popravy pro schvalování atentátu na Heydricha.”

Je to to samé. Svoboda slova buď je, anebo není. Nesouhlasím s smutněním za jakéhokoliv okupanta. Jiná věc by byla, kdyby padl při obraně vlasti… např. před fašouny z Ukrajiny či z USA. Nebo kdyby padl při boji o osvobození naší země od vlivu USA a poslanců, kteří nás nezastupují a kašlou na nás. To bych ocenil.

Ale jako všem okupantům, tak i těm našim v Afghánu patří smrt a to co nejstrašnější.