Západní demokracie. Ona existuje i východní, severní nebo jižní?

Západní demokracie. Ona existuje i východní, severní nebo jižní?

Západní demokracie. Ona existuje i východní, severní nebo jižní?

     Je běžné, že geodeticky Evropu rozdělujeme např. na západní a východní, stejně tak známe politickou mapu, která zná pojem západní a východní, z pohledu meteorologů vane východní nebo západní vítr, připustím, že existuje politika západu a východu, ale že i demokracie má svou speciální „západní“ alternativu, je opravdu překvapující. Už třeba jen proto, že jsem nepostřehl, že by jako druhý příměr alternativě západní demokracie, existovala demokracie východní. Vždy jsem se domníval, že demokracie je univerzální pro všechny světadíly, pro všechny státy a národy i když chápu, že charakter západní demokracie a především její reálné uplatňování v praxi je více než nestandardní. Pracovat s termínem „západní“ demokracie, jako samostatný ideologický útvar, mi přijde nepatřičné.

     Nicméně charakter či pojem demokracie západní politiky by asi, podle některých, mělo vyjadřovat její specifikum v odlišnosti (od politiky východní) a tím tomu dát praktický význam jako vzor „demokratické“ politiky USA, NATO, případně EU vůči politice států východního bloku, tedy postkomunistických států, Ruska (a bývalých států SSSR), Číny atd., na kterém se vazalsky (tj. loajálně a jistě ne jen za zaplaťpánbůh) podílejí zkorumpovaní evropští politici v Bruselu i všech členských (i nečlenských) zemí EU.

11FS4Od.jpg
Máma multikulti

     To, že je některými lidmi nebo kruhy praktikována terminologie „západní demokracie“ (rozuměj americká) jen dokazuje, že charakter takové demokracie má své výrazné zvláštnosti a specifika, která se mohou lišit (a také se výrazně liší) od jiného, řekněme klasického pojetí demokracie. Tím chtějí západní politici, případně politici zemí EU a lidé jim lezoucí do zadele zdůraznit, že je třeba tento západní model demokracie respektovat a akceptovat jako ten správný, pravý vzor demokracie, která by se měla občanům vtloukat do hlavy k pochopení, co a jaká je vlastně „demokracie“. A pro jistotu o „východní“ demokracii se nemluví, protože ona vlastně ani neexistuje, vše je podřízeno té západní (tedy až na RF).

     Na tragické události v Paříži, kde došlo k masakru a zabití více jak 230 lidí a další stovka je v kritickém stavu se podíleli, jak je zatím známo, islámští teroristé. Je to tragedie, která otřásá lidmi na celém světě. V této souvislosti není možné přehlédnout skutečnost, že podle šetření jeden z atentátníků byl Syřan, který do Francie přišel údajně jako imigrant z Řecka. Jinými slovy, s těmito událostmi úzce souvisí vlna imigrantů, která se valí do Evropy. Jak se ukazuje, mohou mezi nimi inkognito být (a zcela jistě také jsou) nasazení jak islámští radikálové, tak teroristé IS kteří dříve nebo později (tentokrát bohužel dříve než později) mohou vyvolat aktivity v podobě atentátů na nevinné lidi, kteří se stávají obětí jejich teroru.

     Velmi pozoruhodný a podle mne zároveň i odsouzení hodný je výrok J.C. Junckera, předsedy Evropské komise, který po pařížských tragických událostech vyzývá státy, aby nepřestaly přijímat imigranty. Ostatně podobnou „mírumilovnou“ výzvu přednesla kráva Merkelová (viz poznámka dole). Nevím, zda v tu dobu byl pan Juncker zrovna střízliví nebo měl „upito“, ale jakoby (spolu s Merkelovou) vůbec nevnímal hrůzu pařížských událostí, jakoby vůbec nebral na vědomí, že pachatelé byli islamisté, někteří dokonce běženci, jakoby mu bylo málo, že džihádisté své evropské příznivce vyzývají „Otravte jim jídlo a vodu,“ jakoby mu bylo málo, když na videu neznámý džihádista vyzývá své „bratry“ k útoku uvnitř Francie a vzkazuje: „Pokud nemůžete přijet do Sýrie nebo Iráku, tak svou povinnost vykonejte ve Francii!“

1200x630_313254_migrants-angela-merkel-visits-berli.jpg
Selfíčko Angely s migrantem

   Vezmeme-li v úvahu názory rozumově natvrdlé (nebo totálně vypatlané) novodobé Matky (Terezy) alias krávy Merkelové, která si potrpí na samaritánství a dobrodiní, pak ještě s Hollandem (a Junckerem) by měli být zbaveni nejen svých funkcí a svéprávnosti, neboť škodí nejen sobě, ale hlavně milionům Evropanů, ale dát je do kazajky. Jejich názory, postoje a rozhodování jsou totiž naprosto neakceptovatelné a škodlivé, nicméně západu a USA věrným rektálním alpinistům a přisluhovačům je to naprosto lhostejné, protože oni na rozdíl od těch tří, se mohou vymluvit, že „to oni“! Ve svých důsledcích však nezodpovědné jednání a rozhodování těch tří však nakonec odneseme „my“, občané národních států, resp. celá Evropa!

Jiří B a ť a , 21.11.2015

(PS: Proč je Merkelová kráva? Při setkání s Obamou se jí Barak ptá: „Tak co ty krávo, už jsi dala avízo utečencům, že mohou svobodně do Německa, kde jsou očekáváni?“ Zaskočená Merklová se ťukne do hlavy a povídá: „Bóže já jsem kráva, já na to zapomněla, ale hned to napravím“!)

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Alkid
Návštěvník
Alkid

Dnes v Otázkách VM na ČT ministr vlády hovořil o sankcích vůči FR. Sankce prý mají na RF, až takový dopad, že “někde zaslechl” o vydávání potravinových poukázek pro nejpotřebnější. O tom, že v SSA (našem vzoru navždy a nikdy jinak) jsou dlouhodobě na potravinových poukázkách miliony lidí, o tom ani slůvko.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/215411030501122/ v čase 17:20 – 19:30.

rakos
Návštěvník
rakos

Juncker: Angelo, jsi to ty?
http://goo.gl/O9Ew7w

zombie
Návštěvník
zombie

pro mě je pojem “západní demogracie” ůplně stejně zločinný jako pojem nacizmus,komunismus,fašizmus-až na jeden rozdíl-za socializmu se komunisté(alespoň u nás,já neberu nějaké ty asijské modely)snažili naši zem zachovat pro nás a naše potomky.Hned po převratu největší a nejuvědomělejší sluníčkář véna láhev a jeho opilecká squadra začala dávat politický azyl a občanství kdejaké špíně z ciziny,aby to tady bylo tak krásně sluníčkoví,jako na západě-no a taky to tak dopadlo-ČSFR,později ČR byla rájem pro kdejaký olašský mongoly ze slovenska,albánce,rákosníky,čečence,afričany,židáky a arabáče,samozřejmě tím myslím jejich mafie a osoby,o kterých nikdo nevěděl vůbec nic,ale přijímali se horem spodem,aby jsme se co nejdříve vyrovnali těmto západním židokraciím.Narůstající počet vražd,loupežných přepadení,distribucí drog,obchodu s bílím masem,mizením dětí a podobných prasečin sám velký disident véna alkohol komentoval tak,že to je daň za naši mladou a krásnou židokracii.Dnes jsem se díval na ČT 24,kdy tam nějaký židokratický chytrolín vykládal,že bezpečí lidí není žádná samozřejmost,ale musí na tom celá EU pracovat(rozuměl jsem tomu tak omezit naše svobody,začít s pořádným šmírováním lidí,apod).Je zajímavé,že za socialismu,v době té hluboké totality jsem se cítil nejen já,ale všichni v mém okolí,které jsem znal naprosto bezpečně..

Montisan
Návštěvník
Montisan

Asijské modely klidně ber! Platí to samé na kvadrát! KS Číny byla původně součástí Kuomintangu, nacionalistické strany zrozené z protimandžuské čínské národní revoluce 1911, tzv. singhajské. Teprve židákama řízený britský a americký imperialisti je rozeštvali a v roce 1927 donutili generála Čankajška provést protikomunistický puč v zemi! Přesto Maovy komunisti nikdy nepřestali být důslednými obhájci čínských národních zájmů na prvním místě! A totéž platí i o jejich žácíh z Korejské strany práce. Tam byl dokonce marxismus nahrazen ideologií ču-čche, která ctí na prvním místě jednotu lidu – korejského národa a uctívá národní symbol – posvátnou horu Pektusan. Vietnam to samý, národ je na prvním místě! kdyby boj za nezávislost na Francouzích podporovaly místo Číňanů a Rusů třaba Australáci, tak by strýček “Ho” byl ten největší australofil! Do KS Francie vstoupil proto, že jako jediná strana v tehdejší Francii (ve 20. letech pracoval jako ping v Paříži) měla v programu poskytnutí plné svrchovanosti koloniím!

bantustan
Návštěvník
bantustan
Thom
Návštěvník
Thom

Nadobúdam presvedčenie, že minishengen bude pre nas vyslobodenie. A neskončí to len týmto. Bude následovať potvrdenie a zosilenie spolku V4, pripadne sa zmení na V5, alebo 6. Ked sa pozeram na mapu minishengenu, vidím jasne europsky muslimsky chalifát. Kto chce kam, pomôžme mu tam.

informatix
Návštěvník
informatix

Len na zamyslenie… Politický systém demokracie sa ukazuje byť problematickejší, než sa na prvý pohľad zdalo:

Je zastupiteľská demokracia jeden veľký podvod?
https://diskuter.wordpress.com/2015/09/04/je-zastupitelska-demokracia-jeden-velky-podvod/

Pozorovatel zo Zapadu
Návštěvník
Pozorovatel zo Zapadu

je to jednoduche. je zapadna demokracia a vychodna totalita. minimalne 3 posledne generacie to tak vnimaju, to je proste fakt. alebo bol na VYCHOD od berlinskeho muru nejaky demokraticky rezim medzi 1945 az 1990? a prosim, nezacnite slovickarit o tom, ze na vychod je vlastne aj USA pretoze zem je gulata.

Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce
Montisan
Návštěvník
Montisan

V čem je princip? Že tzv. Západ byl postupně pokořen Židovstvem, které se infiltrovalo do západní Evropy zákeřně ze severu Afriky. Tu ovládli již dříve díky misijní činnosti. Trvalo to několik staletí, čili o žádný vybájený exodus po pádu druhého chrámu v žádným případě nešlo! Tito židé (měli nejen hebrejskou, ale i arabskou a berberskou krev, páč šlo o konvertity) rozeštvali vandalské náčelníky a pak jako rádci arabského vládce Tárika iniciovali arabskou invazi do (V)Andalusie kde zřídili loutkový a jima zcela ovládaný Cordobský chalífát. To vyvolalo odpor muslimů v severní Africe a po pár stoletích tam došlo k převratu, kdy tehdejší islamisti místní židy rozprášili, ovšem ti jak maj ve zvyku po krátkém čase se zase vrátili “oknem” a opět zaujali své pozice. Nakonec je odtamtud vykopala až Isabela Kastilská a to i s muslimy. Jenže to by musela znát židy! Ti provedli 3 věci: 1. část naoko přijala křesťasnství a stala se marány – pátou kolonou ve službách Synagogy a v této podobě pronikli i do flotily Kryštofa Kolumba; 2. část odešla do Řecka, kde jim osmanský sultán prakticky daroval Soluň (podobně jako chazarským židům věnoval Kazimír Krakov). No a konečně 3. část skončila ve španělském Nizozemí, kde vzniklo další jejich centrum – Amsterodam. Odtud pak řídili postupné ovládnutí tzv. Západu. Financovali námořní žebráky (tzv. gézy), tedy protišpanělský odboj, což pomohlo zřídit loutkovou Nizozemskou republiku – tzv. Severní provincie. Odtud pak podporovali anglické Independenty, vedené Cromwelem, za což obdrželi zrušení zákazu pobytu na Britských ostrovech. Ty pak začali houfně atakovat, aby si na nich zřídili další, mocnější základnu. Od prvního starosty vesnice po premiéra celé říše – Disraeliho uplynulo přes 150 let, ale oni byli trpěliví a dokázali čekat. Přes kanál podporovali zakládání podvratných loží a spolků ve Francii, kde se jim nakonec podařilo zničit monarchii, ale Napoleona neoblafli a následný návrat Bourbonů byl pro ně zklamáním. Jen dočasně, ovšem, protože vlna revolucí jimi vyprovokovaných po roce 1830 nastolila ve francii jejich režim. Dalších 50 let pan kryptožid Cremieux vykonal zbytek práce při podmanění této země. Stejným způsobem pronikli do struktur habsburské monarchie i jednotlivých německých států. Pouze Rusko jim odolávalo. Proto na jeho likvidaci soustředili veškeré zdroje od poloviny 19. století, tedy cirka od Krymské války …. uspěli definitivně ale až v roce 1917.

Asmodeus
Návštěvník
Asmodeus

Možná to stojí za pozornost…. https://www.youtube.com/watch?v=bi448xbDrVo

Alkid
Návštěvník
Alkid

Co by se asi stalo, kdyby se dnes mezi západními politiky rozšířilo “sérum pravdy” rozpuštěné v pitné vodě?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387026-pariz-zvysila-ochranu-vodnich-zdroju-obava-se-chemickeho-utoku.html

Alkid
Návštěvník
Alkid

Západní demokracie je když:
“Vládnoucí elita (členové nejrůznějších super cool bratrstev a sesterstev) má k dispozici velkou armádu a může zničit každého, kdo se stojí v cestě k ovládnutí světa pro jejich páníčka.”

bantustan
Návštěvník
bantustan
Alkid
Návštěvník
Alkid