Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí...

Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí chudoby, 2 milióny lidí bez práce, 100 tisíc Čechů bez domova, 2 milióny Čechů v exekuci, nájemné až 30x vyšší než tehdy… ale to nevadí, hlavně že jsou dnes levné banány!

Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí chudoby, 2 milióny lidí bez práce, 100 tisíc Čechů bez domova, 2 milióny Čechů v exekuci, nájemné až 30x vyšší než tehdy… ale to nevadí, hlavně že jsou dnes levné banány!

Blíží se nám výročí Sametu, jak já říkám Velké Kabátové Revoluce a není tudíž divu, že mainstreamové české plátky chrlí jednu slátaninu a pamflet za druhým. To asi v úporné snaze přesvědčit ty mladé o tom, že dnes je líp, ANO… a že dobře už bude pořád, jak v předvečer svátku mimochodem pustil Agrofert do televizí novou reklamu na Kostelecké uzeniny [1] s natolik politickým podtextem a sloganem mezi řádky, až mne to samotného překvapilo, že někdo má na tohle žaludek (myšleno jak ty uzeniny, tak i tu propagandu). Při procházení dnešního tisku jsem narazil na vskutku výživný propagandistický článek [2] na serveru Lidovky (já říkám “Havlovky”) a ten mě dopálil natolik, že jsem se rozhodl jej namočit do kýble s realitou a nenechat na něm nit suchou.

[FOTO] Priory byly chloubou tehdejší doby, moderní nákupáky s širokým sortimentem zboží

V článku Marka Kerlese se tedy čtenář má dozvědět, že dnes je lépe, neboť kdyby žil člověk tehdy před 25 lety, měl by vzhledem k přepočtu průměrné mzdy dnes kilo banánů za 120 korun a máslo za 70 korun. K tomu autor přihodil pár grafů a článek o délce na 4 krátké odstavce a je to v cajku. Občan si buď takový výblitek okopíruje a jako přilepšení k dobrému jej rozešle svým kamarádům pro zasmání anebo vztekem rozmlátí klávesnici, píše-li se tam o něm. Lidé nemají rádi, když z nich někdo dělá debily. Aniž bych se chtěl vrtat v 25. výročí Listopadu 1989, což byl podle mého názoru začátek úpadku české státnosti a suverenity, resp. začátek zločinného vývoje v naší zemi, kdy původní ideály svobody vzaly za své již v první polovině roku 1990, povíme si něco o naší zemi dnes. A držte se něčeho, bude to fofr.

Bída není minulostí, bída je budoucností mnoha Čechů

Náš stát je 25 let poté v zajímavé bilanci. Půl druhého miliónu Čechů žije pod hranicí chudoby [3]. Ono to není přesné, ve skutečnosti se jedná o hranicí bídy, ale jelikož toto slovo zní natolik děsivě, bylo již od roku 1997 změněno ve všech dokumentech českých úřadů a vlády na “chudobu”. Proč a jaký byl důvod, to vám nemusím vysvětlovat. Být chudý je pro demokratický systém pořád přijatelné, být ale v bídě, to už nikoliv, to by se mohlo tohle slovíčko zvrhnout v nespokojenost a průvody ulicemi. S profesorem Pálkem jsem několikrát hovořil v 90. letech o nárůstu chudoby a on tvrdil, že jde o přirozený projev majetkové regrese. To zní odborně, ale v překladu do češtiny jde o “chudnutí”, úbytek majetku, úbytek aktiv, tedy přesun majetku od občanů naší země mimo území republiky do pryč.

Majetková regrese byla podmínkou integrace Česka do EU. V principu jde o to, že výdělky a zisky naší ekonomiky nezůstávají u nás, ale jdou do zahraničí. V určité fázi dojde k situaci, kdy přesuny majetku, tedy regrese, dosáhne svého vrcholu a občané začnou chudnout, protože majetek uvnitř společnosti už byl přesunut mimo republiku. Příkladem jsou supermarkety. Generují miliardové obraty, stamilionové zisky, ale výdělky odcházejí do zahraničí. Chvíli to nevadí. Ale v dlouhodobém horizontu začne vznikat ekonomická regrese. Pokud by zůstávaly výdělky zde a v českých bankách, mohly by české banky půjčovat více peněz na podnikání, mohly by firmy více zaměstnávat, stát by měl lepší výběr daní. Uzavřené a fungující kolečko. Jenže…

Jenže ani tyto banky nejsou dnes už české, i ony vyvádí svůj majetek ven svým matkám. Majetková regrese tak 25 let poté dosahuje vrcholu a projevuje se tzv. “jalovým růstem ekonomiky”, jak právě před měsícem uvedla média [4]. To je znak vyčerpání ekonomiky, kdy bude následovat nájezd na “měkké zdroje”, tedy úspory obyvatelstva. Nezaměstnanost se nedaří snižovat, neboť firmy nemají cash flow a investiční kapitál už vůbec ne. Snaha o zavedení Kurzarbeit, tedy sdílené práce a krácených úvazků, je toho důkazem. Měl český občan tyto problémy před rokem 1989? Neměl!

[FOTO] Důchodce má mnoho možností, jak ulehčit sobě i státní kase…

Důchody budou končit! 25 let poté už ekonomové připravují plány na “dekomisi” průběžného důchodového systému, přibližně okolo roku 2050, redakce AE News má materiály k dispozici, které ukazují, že důchodový státní pilíř nahradí eurodávka, o které Angela Merkel hovořila na jaře v Berlíně na ekonomickém fóru spolkových zemí. Slečna Merkel nerada používá výraz “nepodmíněný plat“, ale “eurodávka” by měla spočívat v pokrytí životních nákladů obyvatel, kteří nejsou v pracovním procesu. Dobře si všimněte té věty, “…kteří nejsou v pracovním procesu“. Už to samo o sobě naznačuje, že eurodávka nebude jenom pro důchodce, ale i pro nezaměstnané a nezaměstnatelné (lidé v post-produktivním věku, kteří ještě nemají důchodový věk, ale na trhu práce už nenajdou zájemce, kteří by je zaměstnali).

Eurodávka nahradí postupně důchody, podpory a sociální dávky

Eurodávka by měla být podle různých zemí různá, v Německu se hovoří o 730 až 1050 EURech měsíčně, v Česku by to mělo být okolo 250 – 450 EUR. Dokument, který máme v redakci od důvěrného zdroje z Bruselu k dispozici a který pečlivě studujeme a připravujeme k němu samostatný článek, vypočítává podmínky a definuje algoritmy pro výpočty eurodávky podle konkrétních parametrů té které členské země Eurozóny (nikoliv EU jako Unie). Česko je přitom v dokumentu označeno jako člen Eurozóny (země platící EURem) od roku 2019, tedy už za 5 let, což je více než zajímavé, protože čeští politici říkají zcela otevřeně, že dříve než v roce 2022 by to být nemělo, a to ještě je hodně prý optimistické. Že by v Bruselu bylo o vstupu ČR do Eurozóny už direktivně rozhodnuto dopředu? Každopádně, otázka stojí takto: Měli důvod občané před rokem 1989 se bát o své důchody, že jednoho dne už nebudou a že budou jenom na nějakých dávkách? Neměli!

Armáda lidí bez práce

Naše země má už 2 miliony reálně nezaměstnaných. Stát přitom přiznává jenom 530,000 registrovaných lidí bez práce. Jak je to tedy možné? No, to je jednoduché, je to taková hra s čísly a slovy, na jejichž konci je obyčejný člověk za vola. Do oficiální státní statistiky o nezaměstnaných se totiž uvádí pouze uchazeči o zaměstnání registrovaní na Úřadech Práce, nikoliv lidé, kteří nutně potřebují a chtějí práci. Týká se to především osob se sníženou pracovní schopností, kteří musí a chtějí pracovat, aby vyšli s penězi, lidí s částečnými invalidními důchody. Dále se to týká obrovské armády živnostníků, kteří jsou ze státní statistiky nezaměstnaných vyloučeni, nemají-li pozastavené či zrušené živnostenské oprávnění.

[FOTO] Registrovaní uchazeči Úřadů Práce představují paradoxně jen menšinu nezaměstnaných

Vyloučeni jsou taktéž dlouhodobě nezaměstnaní a především nezaměstnatelní. Vyloučeni jsou lidé v cizině na sociálních dávkách v jiné zemi. Vyloučeni jsou studenti, kteří potřebují práci a přivydělat si ke svému studiu, vyloučení jsou důchodci, kteří pobírají tak nízké důchody, že nedokáží vyžít a potřebují nutně práci. Všechny tyto dohromady jmenované skupiny dávají dohromady už armádu 2 milionů lidí bez práce (údaj pochází z konce roku 2013 z České Televize, odkaz najdu později), takže dnes už může být číslo ještě větší a toto číslo, kterému se říká míra plošné nezaměstnanosti (stát uvádí oficiálně pouze “strukturovanou nezaměstnanost“, tedy nižší číslo, které ukazuje jen některé strukturované vybrané skupiny nezaměstnaných), je tak největším alarmem polistopadové zločinného vývoje v naší zemi. Měli občané a stát před rokem 1989 tolik obyvatel bez práce, bez příjmu, bez jistot? Neměli!

Před 25 lety cinkali klíčemi od bytů, dnes nemají ani ty klíče

V Česku je podle odhadů po roce 1989 už 100,000 obyvatel bez domova nebo jim to bezprostředně hrozí [5], na ulici, tedy 1% populace. Dostat se na ulici je v dnešní době velmi jednoduché. Nepovede se vám podnikání, nepovede se vám rozvod s manželkou nebo manželem, zadlužíte se, protože vám nic jiného nezbylo, upadnete do exekuce, skončíte na ulici. V poslední době je možné v médiích vidět podivný a zvrhlý fašizační trend, kdy banky sponzorují natáčení televizních pořadů, které učí diváky, jak se “správně zadlužovat”.

Namísto toho, aby se ve společnosti postavila před občany otázka “Proč jsou lidé nuceni si v kapitalismu půjčovat na základní životní potřeby jako je strava nebo bydlení?“, tak se místo toho řeší v médiích principy dluhů a jak se zadlužovat rozumně. To má úzkou spojitost s výše uvedenou majetkovou regresí, že hodnota natištěných peněz klesá, inflace za 25 let zvedla ceny mnohonásobně, ale lidské potřeby zůstávají stejné jako před 25 lety. Lidé i dnes chtějí auto, chtějí byt nebo dům, chtějí starobní důchod, chtějí sociální jistoty, chtějí dobře zařízený kvartýr, chtějí poslední módní trendy v šatníku, chtějí poslední výstřelky techniky a elektroniky. Jak říká německý ekonom a poradce Frau Merkel, Dr. Herzinger: “Lidské potřeby nevykazují známku inflace, jejich růst je přirozený a odpovídá vývoji společnosti.” Slušelo by se dodat: “Amen!”

[FOTO] Bezdomovec je člověk, který propadl sociálním sítem až na dno a stát mu k tomu ještě dopomohl…

Potřeby lidí zůstávají, ale jejich faktická dostupnost, narozdíl od doby před rokem 1989, nejde zajistit hotovými penězi, dovozem nebo drobnou spekulací, ale pouze půjčkami a úvěry. To dříve nebylo. Pamatujeme si všichni, my starší, že rodinný dům se před rokem 1989 stavěl zcela běžně za hotové, za naspořené peníze, s podporou rodiny, babiček a dědečků. A co chybělo, v tom pomohl stát s novomanželskou půjčkou, zaměstnaneckou půjčkou, to vše bez úroků. Kdo si dnes může dovolit postavit dům nebo koupit byt za hotové? Pojem hypotéka dříve lidé neznali. Nebo jenom z filmů. Jaký podnik nebo firma dnes přidělí, zdarma a s nízkým měsíčním nájemným, rodině byt? V televizi se dnes kritizuje fenomén “mama hotelů”, ale proboha, kde má mladý kluk nebo holka vzít peníze na byt? Nebo i jenom na přijatelné nájemné? A i když mladý člověk ty peníze vydělá, už mu nezbude na založení rodiny.

A tak se roztáčí spirála tzv. kapitalizace priorit jedince, tzn. dává se přednost penězům a zajištění potřeb před rodinou a sňatkem, rodí se méně dětí, namísto toho se pořizují méně nákladní psi, klesá význam rodiny, lidé žijí bez závazků, bez závazků k dítěti i bez závazků ke státu a jeho budoucnosti. Být Čech, vlastenec, za kterého se považuji, znamená myslet na národ, na tuto zemi. Co bude s národem bez domova, bez dětí, bez rodiny? Bezdomovec, který propadne sociálním sítem, je člověk, který primárně neměl oporu rodiny, protože nefungovala anebo nebyla vůbec žádná. A stát, který nevytváří podmínky pro podporu rodiny, zároveň vytváří tím pádem prostor pro nárůst počtu bezdomovců. Rodina a bezdomovectví, to jsou spojité nádoby. Před rokem 1989 s bydlením neměl problém nikdo, až na výjimky typu kentusáků, kteří pendlovali mezi životem na ulici a kriminálem kvůli paragrafu 203 Tr. Z. (pojem příživnictví asi dnešním mladým lidem nic neříká). Samozřejmě, že část bezdomovců je bez domova, protože jsou tak spokojeni, ale to je sekundární patologický projev. Většina z nich vypadla ze společnosti kvůli desocializaci po několika měsících v bezdomoveckém světě. Zpátky už obvykle cesta nevede.

Exekuce je forma záchrany soukromého zisku za pomoci státu, na jehož konci je bezdomovec

Podle posledních údajů jsou v Česku už 2 miliony osob v exekuci, 20% populace [6]. Co to znamená? Že 20% lidí hrozí bezdomovectví, bída (nebo-li chudoba) a život na dluh do konce života. Kolik bylo lidí v exekucích před rokem 1989? Pomineme-li fakt, že tehdy exekuce prováděly pouze soudy (nikoli soukromí exekutoři za odměnu výdělku na chudácích jako dnes), které braly primárně ohledy na sociální dopad nařízené exekuce na jedince a společnost, tak můžeme prohlásit, že minulý režim se s problematikou dluhů vypořádával mnohem lépe, šetrněji k dlužníkovi a spravedlivěji k věřitelovi.

Věřitel byl za minulého režimu rovným partnerem dlužníka, který nesl stejnou míru rizika jako dlužník. Soudy za komunismu považovaly dluh a úvěr za prostředky zisků, které v případě toho, že půjčka “nedopadla dobře” pro věřitele, nebyly věřitelovi vráceny z pozice dosažení maximálního vyrovnání, ale z pozice spravedlivé náhrady škody. Tedy exekuce nikdy za komunismu nebyla neomezená a absolutní, vždy se posuzovalo, aby úhrada dluhů nepřivedla dlužníka do sociálně obtížné situace. I v tomto ohledu byl tedy režim před rokem 1989 spravedlivější, než je dnes. Kdo půjčuje peníze, podniká. A kdo podniká, vystavuje se riziku neúspěchu. Věřitelé by dnes měli nést větší riziko za úvěry a měli by mít menší kompenzační práva na vrub dlužníka, než jaká jim dnes přiznává právní úprava o exekucích, která je nastavena jako likvidační pro dlužníky a tím pádem pro společnost, která ty lidi potom musí řešit.

[FOTO] Ke vzniku dluhu jsou zapotřebí vždy dvě strany, které by měly nést stejné riziko. Dnes tomu tak není, exekuce umožňuje jedné straně získat veškerý majetek druhé strany, takže v důsledku věřitel nese menší riziko ve smluvním vztahu než dlužník.

Výše nájemného za bydlení je kapitolou, která nejvíce demonstruje tragický vývoj v naší zemi po roce 1989. Pokud se vrátím k článku na Lidovkách, řeknu to slovy mé babičky: “V Rakousku mají banány za pár schilinků, ale lidi tam spí na ulici…“. V Česku od roku 1989 vzrostly ceny nájemného v průměru až 30x, v některých lokalitách v Praze a ve velkých městech ale až 50x i vícekrát. Vzrostla snad od roku 1989 průměrná mzda někomu z vás 30x nebo 50x? Vezmeme-li si tehdejší průměrnou čistou mzdu v roce 1989, která byla necelých 2500,- Kčs, tak dnes průměrná čistá mzda v ČR rozhodně 75,000,- Kč není a 125,000,- Kč už vůbec ne. A to nemluvím o tehdejší mediánové mzdě v ČSSR, která se v roce 1989 pohybovala dokonce ještě o tisícovku níže, než byla ta průměrná. Co je nám platné, že máme dnes lacinné banány, když nejsme opice a nebydlíme na stromech? Nebo snad redaktoři Lidovek jsou paviáni, kteří se houpají na větvích stromů a vřískají to své oblíbené: “ANO, bude líp! ANO, bude líp!” a pořád dokola? Člověk by řekl: “Kdy tedy bude líp?” A já bych mu odpověděl: “Líp už bylo, milý pane!”

Na Česko jsou namířeny strategické balistické nosiče, NATO se nerozpustilo, hrozí nám válka!

Bezpečnost naší země před rokem 1989 chránilo 200,000 vojáků, disponovali jsme stíhacím letectvem, bitevníky, vrtulníky, raketovými vojsky. Na naše města byly zamířené americké operačně taktické rakety z Německa s kilotunovými hlavicemi. A jaká je situace dnes? Naše armáda má 15,000 vojáků a 5,000 civilních zaměstnanců. V případě mobilizace neumí mladí chlapci vzít pušku nebo samopal do ruky, aby bránili vlast. Nemají výcvik. Prý už bude mír jenom, furt pryč. Říkali to pánové s odznáčky v televizi. Ale jak je potom možné, že NATO přesunuje k hranicím s Ruskem obrněné vojenské svazy? Proč Rusko obnovilo svoji vojenskou aktivitu? Bitevníky už nemáme. Stíhací bombardéry také ne.

Máme pár stíhaček, ale jsou jenom půjčené, do války s nimi nesmíme podle leasingové smlouvy se Švédy. Armáda nemá ve skladech zbraně a munici pro rezervisty v případě mobilizace. Čím je armáda vyzbrojí? Klacky? A nevybouchnou nám do té doby všechny vojenské sklady v rukách soukromých firem do té doby? A když tedy bude ten mír, proč na Českou Republiku zaměřila Ruská Federace strategické rakety SS-18 Satan v počtu 5 nosičů v souvislosti s ukrajinskou krizi a pokusem americké vlády o převzetí Krymu pro účely výstavby americké základny? Podle Komsomolské Pravdy bylo velení ruské armády donuceno změnit zaměření několika desítek balistických raket původně namířených na USA, a teď nově míří na Evropu, z nichž 5 nosičů SS-18 (každý může nést až 10 jaderných hlavic!) je namířeno i na Českou Republiku, především na Prahu, na centrálu navigačního systému Galileo, na vltavskou kaskádu a další stragicke cíle v mapách ruských strategických raketových vojsk.

Jak už dříve uvedla ruská státní televize, Česko by v případě války NATO s Ruskem představovalo v očích ruské generality území pro přeskupování pozemních vojsk NATO po rozvinutí frontové pozemní linie na polském území. Stalo by se tak cílem prvotního úderu proti komunikačním prvkům a operativnímu zázemí aliance v Praze a na území České kotliny, která by se přeměnila v radioaktivní kotel, který obklopený kopci a horami by byl zamořený radioaktivitou mnohem déle než zbytek Střední Evropy.

[FOTO] Pokud necháme věci dojít daleko, tak jednoho dne takto odstartují ruské rakety směrem na Česko

Jsme tedy teď 25 let poté na tom bezpečnostně lépe než tehdy? Zatímco dříve na nás mířily operačně taktické rakety s malým kilotunovým výkonem, dnes na nás míří strategické rakety z druhé strany, a to s megatunovými výkony na každé hlavici. Proč nezaniklo NATO společně s Varšavskou Smlouvou, ptá se občan? Čím nás Rusko ohrožuje posledních 25 let, že proti němu vystupujeme spolu s kumpány z NATO? Proč jsme rozpoutali Majdan v Kyjevě, destabilizovali jsme Ukrajinu a donutili jsme tak ruského medvěda k tomu, aby vylezl z brlohu a začal se stavět na zadní a začal kácet les? Bez Majdanu by nebyl Krym ani krize na východě Ukrajiny. S každou další sankcí proti Rusku se dostáváme do většího a většího nebezpečí, že si znepřátelíme Rusko na straně jedné a v případě války nám bude spojenectví s lumpama z NATO stejně k ničemu na straně druhé.

Náš národ musí dělat politiku pro sebe. Naše země je naše vlast. Nic než národ! Nevěřte politikům, kteří vám lžou ohledně naší bezpečnosti. Jsme na tom nejhůře od roku 1938. Ještě nikdy nebyla naše vlast tak zplundrovaná a bezpečnostně vystavena napospas nepřátelům, jako je dnes. Ještě nikdy nebyly na naší zemi namířené strategické nosiče nukleárních zbraní, jak jsou dnes. Ještě nikdy jsme neměli tak malou a slabou armádu, jakou máme dnes. Ještě nikdy jsme nebyli tak málo samostatní a soběstační, jako jsme dnes. Ještě nikdy předtím jsme neprodávali naši budoucnost výměnou za dluhy a úvěry cizím bankám, které půjčují naší zemi na provoz státních rozpočtů a rozpočtových deficitů rok co rok. Dámy a pánové, naše země nevzkvétá. Pošlete, prosím, tento článek svým poslancům a zastupitelům, ať zachrání mír v naší zemi, ať začnou naplňovat odkaz 17. Listopadu ve své původní podobě, ať je naše země hrdá, suverénní, bezpečná a spojnicí ekonomik, průmyslu a kultur mezi východem a západem, bez stavění se na jednu nebo druhou stranu cizích zájmů.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Ing. Jaroslav Kováčik
Návštěvník
Ing. Jaroslav Kováčik

BÝVALÉHO ČESKOSLOVENSKA. POKIAĽ ZOSTANE ROZTRHNUTÉ SRDCE EURÓPY, TAK EURÓPSKA ÚNIA NEMÁ ŠANCU PREŽIŤ. JE TO KOLOS POSTAVENÝ NA HLINENÝCH NOHÁCH A MÁ SLÚŽIŤ LEN CENTRALIZÁCII MOCI NAD VŠETKÝMI OBČANMI ÚNIE. PARADOX JE TEN, ŽE MY SME EU NEPOTREBOVALI, ALE ONA POTREBOVALA NÁS ABY MOHLA U NÁS UDAŤ SVOJE TVRDO DOTOVANÉ VÝROBKY A ABY SME SA STALI ZÁVISLÝMI NA ICH KRACHUJÚCICH EKONOMIKÁCH. NEMYSLITE SI ŽE IM TIE DOTÁCIE VYDRŽIA DLHO, LEN DO DOBY NEŽ SI NÁS SLOVANOV TOTÁLNE PODROBIA, AŽ POTOM POZNÁME ČO TO JE DEMOKRACIA. DEMOKRACIA NENÍ SLOBODA JE TO SPOLOČENSKÝ SYSTÉM ZALOŹENÝ NA TOTÁLNOM VYKORISŤOVANÍ (ZOTROČENÍ) RADOVÝCH OBČANOV ÚNIE. JE TO MODERNÁ OTROKÁRSKA SPOLOČNOSŤ A V NIČOM SI NEZADÁ ZO STARÝMI OTROKÁRSKYMI SPOLOČNOSŤAMI ( RÍM, EGYPT, JUŽNÁ AMERIKA A INÉ).
J. FUČÍK „ LIDÉ BDĚTE, MĚL JSEM VÁS RÁD ”
JA ING. JAROSLAV KOVÁČIK „ ĽUDIA ZOBUĎTE SA, MÁM VÁS RÁD“
NIE JE CHRÁNENÉ AUTORSKÝMI PRÁVAMI ROZMNOŽUJTE A ŠÍRTE ĎALEJ.

Ing. Jaroslav Kováčik
Návštěvník
Ing. Jaroslav Kováčik

A jedna pravda o ktorej vie len málokto, všetky peniaze celého sveta nie sú ničím kryté, Amerika nemá štátnu banku má banku FED a tá je v súkromných rukách a môže vydávať ľubovolné množstvo peňazí a tým vytvárať aj celosvetové finančné krízy. Všetko zlato a drahokamy sa ťažia pre tzv. šedých (sú to negatívni mimozemšťania s ktorými Američania uzavreli v roku 56 zmluvu a dovolili im robiť na ľuďoch pokusy) základne majú na odvrátenej strane mesiaca, presvedčili sa o tom americkí kozmonauti pri výpravách k mesiacu, NASA ich zaviazala k absolútnej mlčanlivosti pod hrozbou vyvraždenia rodinných príslušníkov.
Múdrosť a zdravý rozum musí zvíťaziť nad hlúposťou a stratou zdravého rozumu našich volených zástupcov, pýšia sa Harwardami, Oxfordmi a v podstate sú to úbožiaci, ktorí doviedli naše republiky na pokraj krachu. Klaus hlásal, že Československo sa stane tigrom strednej Európy a spolu z Mečiarom z nás rozdelením urobili závislé mačiatka na cudzom kapitále. peniaze, ktoré sú kryté zlatom sú ruble a čínske juany Čína vlastní 60% Ameriky v cenných papieroch
” KOMUNISTI ” predali republiku nezaťaženú dlhmi, títo dvaja urobili rozdelením Československa najväčší ekonomický tunel v našich dejinách, rozdelenie zhltlo celý rozpočet Československa a tam sa začalo zadlžovanie. Ďalší obrovský tunel bola kupónová privatizácia, kto myslíte, že zaplatil reklamu pána Koženého, predsa vláda aby do osídiel kupónovky zatiahla obyčajných ľudí. Kožený bol nedoštudovaný Harwarďák a prišiel so sto dolármi. Za minulej socialistickej vlády boli všetky peniaze kryté zlatom a istinami Československej štátnej banky dnes nie sú kryté absolutne ničím takže na Slovensku 500 € bankovka a v Čechách 5000 Kč bankovka nemá ani hodnotu toaletného papiera. Je potrebné urobiť jednu vec prestať zásobovať našich volených zástupcov a to sa dá len generálnou stávkou nie jednodňovou ale aspoň mesačnou a tým dať najavo svoju silu, pri voľbách dávate najavo svoju bezmocnosť, pretože oni si po voľbách urobia čo chcú. Pre nás radových občanov nám zostal len internet, 95% médii je v rukách mocných a vládne tu totálna cenzúra, väčšina časopisov a novín je bulvár, prečo myslíte, že Babiš ovládol média, len aby získal absolutnú cenzúru všetkého čo sa im nehodí do krámu. Média nás kŕmia čo, kto kedy s kým, samý bulvár to samé aj televízia a nepovedia nám pravdu, pozrite sa na televízne správy, neni tam nič pozitívneho, len samé vraždy, nehody, vojny, katastrofy a Vilo Rozboril so svojou reláciou V siedmom nebi Slovensko nezachráni, zachrániť ho môžeme jedine my všetci spoločnými silami. Na Slovensku je okolo 3 000 dolárových milionárov keby každý z nich prispel sumou 100 000 € tak sa vyzbiera 3 miliardy € a z toho sa dá pre obyčajných ľudí podniknúť veľa, dávam návrh aby sa tento fond volal FOND DUCHOVNEJ OBRODY SLOVENSKA a spravoval ho Vilo Rozboril, ktorého vnímam ako človeka s veľkým sociálnym cítením a bude na ňom, ktorých ľudí si prizve k spolupráci, len z úrokov, ktoré budú sa bude dať financovať pomoc potrebným ľuďom.
Nemusíte sa báť, že počas toho mesiaca nebudete mať dať čo do úst, ešte stále vládne medzi ľuďmi vzájomnosť, podpora, sociálne cítenie a verte, že začne perfektne fungovať aj výmenný obchod, takto to fungovalo do vynálezu peňazí a nemalo to vôbec žiadnu chybu, nebojte sa prežijeme, my nepotrebujeme k životu drahé autá, televízory, dovolenky a ďalšie výmoženosti konzumnej spoločnosti my potrebujeme naštartovať, tak ako to bolo do roku 89 sebestačnosť vo výrobe potravín stačia na to iba dva roky a verte, že svet začne kopírovať od nás a za naše kvalitné potraviny budú ponúkať veľké peniaze a svoje drahé výrobky. Slovania sú predurčení k tomu aby svetu ukázali kde sú skryté hodnoty pravého života a v nás je potenciál zmeniť svet. Nie nadarmo sa hovorí ” Zmeň seba a zmeníš celý svet “.
Polícia ” Pomáhať a chrániť “, otázka znie koho pred kým, no predsa našich bezmocných mocných, ktorí sa obávajú o svoje korytá, organizovaný zločin je prerastený až po najvyššie politické orgány, samosprávy, nie nadarmo naši volení zástupcovia majú absolutnú imunitu, keby ju nemali, jeden vedľa druhého sedia na dlhé roky v base. Keď sa nám podarí vyvolať generálnu stávku nemusíte sa obávať, že armáda a polícia pôjde proti nám, ich je zopár tisíc nás je pár miliónov a my máme vo svojich rukách skutočnú moc. Najpríhodnejšia chvíľa pre začiatok generálnej stávky je 1. máj ( květen ), je to sviatok nás poctivo pracujúcich, tak si ho nenechajme ukradnúť bezmocnými mocnými.
Pred 89 rokom nás vraj ” KOMUNISTI ” viedli do prdele ale za 40 rokov sa im to nepodarilo, garnitúra po 89 našla do tejto prdele skratku, sme tak hlboko zadĺžení, že sa z toho nespamätáme ani za sto rokov a zadlžovanie stále pokračuje raketovým tempom.Č Ř 1,68 biliónov Kč, SR na jedného občana 7200 € oproti 170 Kčs v 89 r.
S LÁSKOU V SRDCI SPOLUOBČAN, KTORÝ POCHOPIL DNEŠNÚ DOBU. VERÍM, ŽE JU UŽ CHÁPE VEČŠINA OBČANOV BÝVALÉHO ČESKOSLOVENSKA. POKIAĽ ZOSTANE ROZTRHNUTÉ SRDCE EURÓPY, T

Ing. Jaroslav Kováčik
Návštěvník
Ing. Jaroslav Kováčik

Chcete vedieť kto sú slovania pozrite sa na internetovú adresu http://www.anastasia.cz v desiatich dieloch série kníh „ZVONÍCÍ CEDRY RUSKA“ od Vladimíra Megreho nájdete úplnú odpověď na dnešnú totalitnú spoločnosť. I to čo je to demokracia neni to čo spieva Marta Kubišová ” Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou. Teď když vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí. ” Demokracie je vláda peňěz lide můj. Je to totalita aká tu ešte nebola, totálna moc peňazí!!! a ovládanie ľudí pomocou RFID čipov. Sú na platobných kartách, občianskych preukazoch, atď poniektorí ich majú už v tele. Na vkladaní do tela sa podiela inštitút klinickej a experimentálnej medicíny Praha, Tesla Pardubice, ministerstvo zdravotníctva, ministerstvo vnútra. V ČR má tieto čipy okolo 2000 ľudí, Tieto čipy slúžia na psychické ovládanie ľudí, v neposlednom rade na totálne špehovanie ľudí. Je o tom písané v biblii v Zjavení Jána ” A spôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena, v tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť 666. Toto číslo je v každom čiarovom kóde a vysiela silnú negatívnu energiu, v čiarovom kóde sú prvé dve čiarky predĺžené prostredné dve čiarky sú predĺžené posledné dve čiarky sú predĺžené sú to tri šestky 666. Energia tohoto znaku sa dá jednoducho eliminovať tým, že sa jednoducho prečiarkne čiernou fixou, to znamená vyskratuje sa, kódy nenájdete na umeleckých dielach lebo umelci poznajú silu tohoto čiarového kódu. Takže energia tohoto kódu negatívne ovplyvňuje obsah balenia, najviac tejto negatívnej energie je nazhromaždenej vo veĺkých obchodných reťazcoch, je to práve táto energia, ktorá nás núti nakupovať kvantá tovaru aj keď vieme, že veľká časť skončí v odpadkoch. Takže mám prianie aby ste pochopili kam nás táto doba posúva, posúva nás k totálnemu kolapsu, táto spoločnosť sa už nemá kam vyvíjať
Je len na škodu, že česká a slovenská národnosť ( pôvodne patríme k Slovano árijskej rase) slovanského národa sa odvrárila od najväčšej národnosti slovanského národa a to ruskej. Skutočná sloboda príde práve z Ruska, zadajte si do vyhľadávača ” LEVAŠOV” “VEDY.SK “a pochopíte skutočné dejiny slovanov. Slovano – árijci ( prosím nezameňovať z Nemcami – Germánmi, ktorí odjakživa túžili zničiť Slovanov, pre nich sme boli dobytok určený k porážke ) sú najstaršia rasa na zemi, niekoľko stotisíc rokov dozadu.
A viete kto sú židia, sú to sociálni paraziti,(ďalší sociálni paraziti sú vlády, parlamenty, bankári, úradníci, veľkopodnikatelia atď, parazitujú na práci druhých, sami nevytvárajú hodnoty) rozvrátili perskú ríšu” ESTER” z biblie a vyvraždili okolo 1 miliaardy ľudí bielej rasy slovano árijcov čo to je proti 6 miliónom židov v druhej svetovej vojne skutočných židov zahynulo len 350 000, ale do kocentrákov šli len židia druhej kategórie takže Hitler vlastne vyčistil židovskú rasu. Mimochodom skoro 80% SS boli židia. Začalo to Cirilom a Metodom ( dvaja pologramotní mníši ináč špióni Ríma) pokračovalo to kniežaťom Vladimirom I Krvavým (Kyjevská Rus), Petrom I Velikým,”pôvodný Peter vymenený na ceste po Europe za dvojnika sadistu”, Napoleonom, Hitlerom, a v neposlednej rade Leninom Trockým, Berijom atď. Len tak mimochodom pôvodné meno Slánskeho bolo Saltzman, Novotného Nauman a mohli by sme pokračovať ďalej, nepripomína vám to židovské mená. Nie som antisemita len pripomínam dejinné fakty, aj to že svet ovláda okolo 300 rodín, vesmes židovských a v takzvanom NEW AGE chcú zredukovať ľudstvo na 500 000 000 ľudí ( otrokov ) ktorí im budú slúžiť slúžia im na to umelo vytvorené nemoci AIDS, kmene chrípok a neposlednom rade farmaceutický priemysel a geneticky modifikované potraviny a stopy po lietadlách tzv. CHEM TRAILS miznú až po niekoľkých hodinách ( zlúčeniny bária a hliníku vysoko toxické)
VOSR – “veľká októbrová socialistická revolúcia” inak “Veľké Oklamanie Slovanov Rusov”, prečo Lenin, Trockij, Džeržinskij, Berija a mnoho ďalších boli židia, v ústredných orgánoch KSSS ich bolo okolo 460 z asi 530. Hlavní ideológovia socializmu a komunizmu Marx a Engels boli židia. Takže VOSR bola židovská revolúcia proti Slovanom.
KOMUNISTA – Kľudný Odhodlaný Mierotvorca Už Nastoluje Ideologickú Slobodu Totalitnej Amerike
SLOBODA – Slovani Láskou Oslobodia Blúdiacich Od Démona Ameriky
SLOVAN – Slobodný Ľud Oslobodzujúci Vedrussou Anastasiou Národy
STVORITEĽ – Svätý (Skromný, Svetelný) Tvorca Všetkého Okolo Raja Tvorí Ešte Lásku
1. mája vezmite Vy čo nemáte prácu lieskovice a vyžente poslancov upratať bordel, na skládky, ktoré vznikli vďaka špatne prijatým zákonom, za špatnú prácu, dobrá odmena.
A jedna pravda o ktorej vie len málokto, všetky peniaze celého sveta nie sú ničím kryté, Amerika nemá štátnu banku má banku FED a tá je v súkromných rukách a môže vydávať

Ing. Jaroslav Kováčik
Návštěvník
Ing. Jaroslav Kováčik

ĽS – HZDS –Ľudkovia Slovenskí – Hnus Zasievajú Démoni Slovákom (hnutie za demokratické slovensko)
HZDS – Hovno Zas Dostanú Slováci, Hnutie Za Dobudovanie Socializmu (hnutie za demokratické slovensko)
SNS – Stále Nasraný Slováci (slovenská národná strana )
SDKU DS – Slovákom Dane Kruto Uvalíme – Debili Sme, Dočkáte Sa (slovenská demokratická kresťanská únia)
SMK – Slovákov Maďari Klamú (strana maďarskej koalície)
ANO – Analfabeti Národ Oblbujú (aliancia nového občana)
KDH – Kresťania Daňami Hrozia, Kresťanské Duté Hlavy, Kapustné Duté Hlavy (kresťansko demokratické hnutie)
SMER DS – Slovákov Mučíme Ekonomickým Rabovaním Ďakujeme Slováci
MOST HID -Maďari Ohrozujú Slovensko Tárajú Hlúpostí I Deťom
SAS – Slovákov Analfabeti Súdia, Skupina Analfabetov Slovenska (Sloboda a Solidarita )
SKOK – Slovákov Klameme Otrepanými Kecami
OĽANO – Oklameme Ľudí Ako Nikto Ostatný (Obyčajní Ľudia a Nezávislé Osobnosti)
SOS – Stále Oblbujeme Slovákov (strana občanov slovenska)
SIEŤ – Slovákov Ideme Ekonomicky Týrať (strana Rada Procházku)
VZDOR – Všetko Zničíme Dediny Občanov Republiku
ŠANCA – Štát A Národ Ciciame Abnormálne
UPSVAR – Umučíme Pracujúcich Slovenska Všetkých Ako Rábov ” ráb = otrok” (úrad práce sociálnych vecí a rodiny)
ANDREJ KISKA – Americký Nádenník Dáva Republiku Emigranrským Jastrabom Krutý Iluminát Slovenský
Kriklúň Americký
EDUARD KUKAN – Enormný Darebák Udatný Americký Rab Démon Ktorý Úzenie Krajiny Američanom Naservíroval
GAŠPAROVIČ – Gašparko A Šašo Panáčkujúci Americkým Radcom Ovládajúci Všetky Idiotské Činnosti
NICHOLSONOVÁ – Naničhodnica Iba CHlísta O Luďoch Slovenska Okato Nadáva Občanom Všetkým Analfabetka
MEČIAR – Mektavý Ekonomický Č…k Idiot A Rozkrádač
POČIATEK – Pijan Ožran Č…k Idiot A Tárajúci Ex Klamár
HRUŠOVSKÝ – Hlupák Rečami Už Štve Občanov Všetkými Svojimi Kvákanicami Ydiot ( s hrubkou lebo je natvrdlý )
KAŽIMÍR – Kretén A Žvanil Idiotsky Morduje Intelektuálov Rečami
RICHARD SULÍK – Rečami Ide CHleba A Rohlíky Dávať Slovákom Udatne Ľudí Ide Klamať
ROBERT FICO – Rečami Okráda Bežne Ešte Republiku Tárajúci Frajer Ide Cigániť Občanov
spoločné skratky
NKU – Na Koho Uderíme, (Najvyšší Kontrolný Úrad)
STB – Stále Tu Budeme (Státní bezpečnost) dnes ju nepotrebujú, všetky telefony, počítače sú odpočúvané a sú to bývalí stbáci, ktorí v pozadí ťahajú za nitky politiky
VZP – Vaše Zdravie Podlomíme (všeobecná zdravotná poisťovňa)
NBU – Národ Blbneme Udatne, Největší Budova Udavačů (národný bezpečnostný úrad)
BIS – Blbneme Inteligentní Spoluobčany (bezpečnostní informační služba) v Čechách
SIS – Stíhame Inteligentných Slovákov (Slovenská informačná služba)
SZ – Sebe Změníme, Svět změníme, inak (Strana Zelených)
všetky politické strany sa snažia o jedno a nedarí sa im to už 25 rokov zreformovať štátny kapitalizmus, ktorý tu bol do roku 89 takže
POSLANEC – Politik Oklame Svojich Ľudí A Naviac Ešte Cigáni (rozumej svojich voličov platí v ČR aj v SR)
REFORMA – Rýchle Ekonomické Frontálne Ožobračovanie Rodín/Republiky Mocenským
Aparátom
PRIVATIZÁCIA – Plundrujeme Republiku Idiotským Vydieraním Ako Tyrani Idúci Za Absolutným Cinizmom Ideológie Ameriky
TTIP – Toxínmi Trávime Imunitu Paneurópanov
NATO – Národy Amerika Túži/Totálne Ovládať/Ovláda
USA – Udusíme Slovanov Amerikanizmom
EU – Európu Utopíme,
EURO – Európu Utopíme Rusko Ožije
DOLAR – Démon Ovládajúci Ľudstvo Absolutným Rabovaním
DEMOKRACIA – Démon Európu Mocne Ovládajúci Kruto Rabujúci A Cicajúci Ideológiou Amerikanizmu
DÉMON – Demokrat Európu Mocne Ovládajúci Ničiaci
PÁPEŽ – Pôžitkár Antikrist Pohan Ex Žvanil, Posledný pápež má byť čierny nie černoch ale podľa
rádu František je jezuita, títo nosia čierny hábit
BARACK HUSAIN OBAMA – Bláznivý Afričan Rabuje Ameriku Cieleným Hospodárskym Úpadkom, Skazení Američania Idú Negrovi Obamovi Bezočivému Afričanovi Mocne Aplaudovať
VLADIMÍR PUTIN – Vedrus Láskou A Dobrom Ide Mierovo Iniciovať Rozhovory Proti Útlaku Totalitnej Imperialistickej Nadvlády
DEMO KRACIO volali otrokári SLÁVA ĽUDU, ktorému no predsa tomu čo na nás drie, ďakujeme Vám drahí spoluobčania, že máme demokraciu ale len pre nás, ktorí máme moc, lebo kto má peniaze má moc, s láskou Vaši moderní otrokári, vlády, parlamenty, predsedovia predstavenstiev, dozorčie rady, manageri, prezidenti a v neposlednom rade my Vaši volení zástupcovia poslanci, senátori, hejtmani, starostovia a pod.
Demokracia je boj o holé prežitie, kedysi otroci bojovali v arénach dnes o holú existenciu bojujeme vo fabrikách, za almužny, ktoré nám moderní otrokári určia, minimálna mzda, sociálne dávky, atď.a naši posranci skočili na slaninu kapitalistov. Drahí spoluobčania prajem Vám ďalšie slobodné voľby , už viete koho máte voliť, je to nad slnko jasné, malé politické strany aby bola zaistená názorová rozdielnosť v posraneckej snemovni, pretože posranci, ktorí tam boli doteraz na čo siahli to posrali.
Chcete vedieť kto sú slovania pozrite sa na internetovú adr

Ing. Jaroslav Kováčik
Návštěvník
Ing. Jaroslav Kováčik

PRAVÝ VÝZNAM SKRATIEK, MIEN A SLOV
KAŽDÉ PÍSMENO, SKRATKY, MENA A SLOVA MÁ SVOJ SLOVNÝ VÝZNAM
Vývoj republiky
ČSR – Česi Slováci Romovia
ČSSR – Česi Slováci Spústa Romov
ČSFR – Česi Slováci Fúra Romov
Romov vnímam ako plnohodnotných občanov obidvoch republik, začal to Masaryk keď im zakázal kočovať, bývalý systém potlačil ich bohatú kultúru tým, že ich začal nútit žiť v osadách , medzi romami bolo veľa odborníkov, ktorí vedeli spústu remesiel a všade kam prišli na svojej kočovnej púti rozdávali svoju kultúru a ľudia im s láskou poskytli stravu a aj nejakú korunu a keď im hospodár nič nedal tak mu ukradli nejakú tú sliepku alebo trošku z úrody, tak nikdy dotyčnému hospodárovi neurobili takú veľkú škodu ako robia v dnešnej dobe. Jednoducho je to preto, že ich je moc na jednom mieste a dnešný společenský systém pred riešením tejto problematiky strká hlavu do piesku a problém si prehadzuje ako horúci zemiak od jedných volieb k druhým. O ich zvykoch nádherne vypovedá film CIGÁNI IDÚ DO NEBA pustite si tento film a pochopíte ich bohatstvo, boli sú a budú to ľudia, ktorí nás GADŽOV, ako nás romovia občas volajú majú čo učiť ale muselo by sa nadviazať na ich tradície pred rokom 1918 , kedy im Masarik zakázal kočovať veď remeslo si predávali z otca na syna a to dnes chýba. Stratili sa v systéme a robia len to čo im umožňuje štát svojim dávkami. Samozrejme tak ako medzi nami bielou väčšinou sú neprispôsobiví spoluobčania tak aj v rómskej menšine je ten istý problém, ale na tento sa poukazuje viac.
pred normalizaciou
ROH – Robotníkov Oklameme Hneď ( revolučné odborové hnutie)
ČSAD – Čakajte Somári Autobus Dôjde (československá automobilová doprava)
za normalizácie sa nesmelo písať spolu
ROHČSAD – Rýchlo Odstráňte Husáka Čakám Stále Alexander Dubček
celkom normálne sa mohlo za normalizácie písať
UVKSČ – Už Vládnu Konečne Slováci Čechom (ústredný výbor komunistickej strany československa Husák bol Slovák)
pretože predstavitelia UV „socialistických zemí“ nechápali dobu prišiel
GORBAČOV – Generálna Oprava Rekonštrukcia Brežneva Andropova Černenka Ostatných Vedení ( generálny tajomník UVKSSS po Černenkovi) Za glasnosť a perestrojku dostal od ŽIDOV 200 miliárd dolárov.
Pretože ostatné vedenia nechápali prišiel do čela Československa HAVEL a začali vládnuť
HAVEL – Herci Alkoholici Veksláci Emigranti Lumpové, (HAVEL vraj prezident všetkých ľudí v bývalom Československu hlupák, ktorý nevie čo to je konzumná spoločnosť, za rozdelenie Československa mal byť odsúdený za velezradu )
a vzniklo v Čechách
OF – Otrlí anebo Opilí Flákači (občanské fórum)
na Slovensku
VPN – Vedomo Podvedieme Národ (verejnosť proti násiliu)
a pretože pán HAVEL povedal že chátra z ulice nebude rozhodovať o tom čo budeme mi hore robiť vznikli v Čechách strany združené v
PSP ČR – Parta Syčákú Plundrujících Českou Republiku (Poslanecká snemovna parlamentu České republiky
SENÁT – Senilní Elita Národa Absolutních Tupců
ODS – Občany Daněmi Sedřeme (občanská demokratická strana)
ČSSD – Čechy Stále Sdíráme Daněmi (česká strana sociálně demokratická)
KDU ČSL – Křesťani Daně Uvalí Českému Skromnému Lidu/ Katolíci Dál Utlačují Český Skromný Lid (kresťansko demokratická unie česká strana lidová)
SNK ED – Sprostě Národ Klameme Ekonomicky Dojíme (Železný najväčší dojič vydojil štát o 10 miliárd) (strana nezávislých kandidátů evropští demokraté)
US DEU – Unie Svobody Daně Energicky Uvalí (unie svobody demokratická unie)
LIDEM- Lidi Intenzivne Deptáme Ekonomickým Mlžením ( strana Karoliny Peak)
TOP 09- Tupé Opice Parlamentu 09
VV- Velcí Vydřiduchové ( Věci Veřejné)
SPOZ – Syčáci Poctivé Občany Zdaňují / Spití Politici Okolo Zemana( strana práv občanú zemanovci)
NS LEV 21– Nadále Se Lidem Ekonomicky Vysmívame ( Paroubkova strana)
KSČM – Krysy Stále Čechy Mučí (komunistická strana čech a moravy)
kde jsou ty krysy no přece ve všech stranách všechny vzešli z KSČ
ÚSVIT – Umlčíme Své Voliče Idiotským Tlacháním ( hnutí Tomiho Okamury)
VLÁDA – Vydřiduši Lační Ako Démon Ameriky
PARKANOVÁ – P..a A Riadna K…a Armádu Ničí Odvolávaním Vojenských Autorít(ministerka obrany ČR)
KALOUSEK – Kretén A Lump Občanom Ublížuje Stále – Ekonomický Kanibal
VÁCLAV KLAUS -Veľký Abnormálne Cinický Lupič A Vidierač Ktorý Ľudí Abnormálne Udatne Skúša
PETR NEČAS – Plundruje Ekonomicky Trhovo republiku, Naničhodník Ešte Čechov Abnormálne Skúša
MILOŠ ZEMAN – Mamlas Ide Ľudí Oklamať, Šašo Zlý Ekonom Mlsný Alkoholjcký Notorik
ANDREJ BABIŠ – Analfabet Národ Drzo Rabuje, Ekonomický Judáš, Bujak A Blb Ide Šafáriť ( rozkrádať)
BOHUSLAV SOBOTKA -Budem Občanov Hospodársky Udatne Stíhať Lákavými Absurdnými Vyjadreniami Stále Oblbuje Bdelých Občanov Táraním K…….ch Analfabetizmov
a čo na Slovensku
NR SR – Národ Rabujeme Stále Rafinovanejšie ( národná rada slovenskej republiky)
ĽS – HZDS –Ľudkovia Slovenskí – Hnus Zasievajú Démoni Slovákom (hnutie za demokratické slovensko)
HZDS – Hovno Zas Dostanú Slováci, Hnutie Za Dobudovanie Social

Regensburger
Návštěvník
Regensburger

Narodil jsem se v Nemecku, od konce války do roku 1976 jsem zil v Cechách a nyní ziji v Nemecku. I já jsem se jako mladý clovek plný idealu zapojil do protokomunistickeho boje a boje proti okupaci 1968 vojsky Varsavske smlouvy. Jiz z Nemecka jsem pozorne sledoval dalsí vývoj v Ceske republice, nebot mám a nebo jsem mnel v Cechách ne jenom mouje sourozence ale i radu prátel. I já jsem byl presvedcen,ze listopadová sametová revoluce prinese ne jenom Cechum svobodu ale i právo rozhodovat pri urcení jejich budoucnosti. Celkem s obavou jsem ale sledoval jak stále více a více se strácí demokracie a vytvárí se neuprosný kapitalismus. Místo toho aby si Cesi vzaly priklad z dobrých vecí stále vice a v´ce prejímaly systemy k nicení slova svoboda, nezavislost a demokracie. Nemcko je spatný priklad pro ne jenom pro Cechy, ale pro celou Evropu. Nesmíme zapomenout, ze pani Merklová byla aktivní komunistka a studovala v SSSR. Kdo se jiz z “normálnich” lidí dostal studovat do SSSR? Vím ze vetsina Cechu nadávají na “nas” Nemce a nebo nám závidí. Prátele není co nám zavidet. Noviny, televize a zahranicní propaganda lze. Po penezní mene z DM na Euro nastala veliká delvavace. Ceny stouply a mzdy byly kráceny. Statistika nezamestnanosti je manipulovaná, nepocitají se Milliony nezamestnaných ruzných jak se tomu ríká “Masnahmen” tedy akci kde sice lide dostávají podporu, ale jsou registrovány na ruzná preskolení. Znám lidi kterí byly jiz 3x a vice preskoleny a presto nemají práci. I v Nemcku stoupá pocet bezdomovcu. Nájemne nekdy presahují vice jak polovicku mesícni mzdy a to nepocitám vedlejsí výdaje. Duchody se rapidne krátí. V Bavorsku je prumerný duchod pres 800 EURO ale zato pense bývalých úredníku je asi 2.880 Euro a to nepocítám priplatky na nemocenskou a zvlástní tarify pojistoven. Tak zvané obchody pro chudé nestací zásobovat hlavne rodiny s detmi. Jiz se píse ze kazde 5 díte v Nemecku zije pod zivotní úroven. Dobrovolne organisace zásobují deti alespon s teplou snídani aby mnely deti neco tepleho v zaludku. POZOR! To se nejedná o pristehovalce nebo emigranty nýbrz o deti nemeckých obcanu. Se sozialních fondu se financují uprchlici a privandrovalská politika pani Merklové z ktere jsou pochopitelne vyjmuti státní úrednici ci politici. Z Millionáru se stávají vedením evropské a hlavne nemecke ekonomie, Milliardari. Ale ruku na srdce “prátele´” nejsme i my vsichni tak trochu spoluvinici? Stále stejní politici sedí v parlamentech a podírají nekrestanske peníze za to ze nás vykoristují a delají si politiku která vyhovuje pouze jim. Mám za to, ze my, normální lide jsme ztratily chut ne jenom na lepsí budoucnost, ale i na to konecne se bránit a vynutit si politiku podrízenou opravdovou demokratí. Parlamentarní demokracie, tak jak v Nemcku vládne není nic jineho nez politická diktatura. Mozná ze není jeste pozde, abychom konecne my vsichni v Evrope rekli svoje – nase rozhodujíci slovo a nenechali se manipulovat jako nejake loutky. Evropská Unie neni nic jineho jak byla Rada vzájemné hospodárske pomici. Nekoukejme stále na to kdo co v minulosti udelal spatne, nýbrz zadivejme se do budoucna, vezmneme konecne rozhodování o nás do vlastních rukou.

Eskadr
Návštěvník
Eskadr

“V České republice se míra ohrožení příjmovou chudobou dlouhodobě pohybuje na úrovni 9 až 10 procent. Je to jedna z nejnižších hodnot v rámci Evropy. Je to i důsledkem poměrně vyrovnaných příjmů,” uvedli statistici s tím, že nižší příjmovou nerovnost mají v Evropské unii jen Slováci a Slovinci.

Karla
Návštěvník
Karla

Dejte pokoj s exekucema 🙁 http://www.ne-exekuci.cz …..

Alias
Návštěvník
Alias

Článek je sice staršího data, ale stejně mi to nedá a musím reagovat. Předem se přiznám, že jsem článek nedočetl do konce – nešlo to. Autor článku je naprosto neobjektivní. Píšete, že ke “zchudnutí” dochází díky odlivu kapitálu mimo území ČR. A to si mysíte, že před rokem 89 k odlivu kapitálu nedocházelo? Dále píšete o exekucích – opět jednostranně. V exekucích se okrajově pohybuji a doporučoval bych Vám pár rozhovorů s dnešními dlužníky. Rychle byste zjistil, že drtivá většina dlužníků si půjčuje na věci, které nepotřebují (elektronika, nábytek, osobní spotřeba) a často také jen proto, aby na někoho udělali dojem (přítelkyně, soused, kamarádi). Dříve nebylo tolik exekucí proto, že nebylo tolik pozlátek a všichni byly v podstatě “stejně chudí”. Za to ale nemůžete vinit systém, ale jen a pouze ty konkrétní lidi, že nedokáží ukočírovat své marnotratné touhy. Exekuce by se daly řešit v klidu, kdyby většina dlužníků nespoléhala na styl “to se nějak vyřeší, nebudu chvilku přebírat poštu…” Věřitelé se většinou chtějí dohodnout, stačí uznat dluh a spolupracovat a nestrkat hlavu do písku. Ano, děje se dnes a denně, že exekutor vydraží dlužníkův byt kvůli dluhu v řádu desetitisíců, ale víte vůbec, kolik výzev, rozhodnutí a usnesení tomu předchází? Rozumný člověk, který dokáže přijmou odpovědnost za svůj dluh, se z exekuce může dostat beze ztráty kytičky. Dostat se do exekuce, nespolupracovat, házet dopisy do koše a pak – po soudně nařízeném vystěhování – nadávat v hospodě u piva na celý systém… To je skutečný obraz většiny dnešních dlužníků…

Bendýs
Návštěvník
Bendýs

Je vidět, kdo píše na této straně. Já jsem důchodce a mám se dobře. Vzpomínám jak žili moji rodiče důchodci.Byli rádi, že my jejich děti jsme jim měsíčně vypomáhali finančně, aby mohli důstojně žít. Můj soused, který si celý život platil připojištění k důchodu, měl důchod 580 Kč, protože pojišťovny komunisté znárodnili a peníze prošustrovali. V bytě 1+1 žila čtyřčlená rodina s maminkou, rodina měla složeno 14 tisíc na družstevní byt a ani po čtrnácti letech čekání byt neměli. Můžete uvádět příklady, kde se lidé mají hůře, většinou lidé bez vzdělání a častokrát bez chuti práci hledat, v mnoha případech bez finanční gramotnosti, která je přivádí na okraj společnosti. Ale nebýt komunistického převratu, mohli jsme být mezi vyspělými státy, kam jsme před rokem 1948 patřily s vyspělým sociálním zázemím a daleko vyšší životní úrovní.

Zelbo
Návštěvník
Zelbo

Bendýsi kdo jsi že se zabýváš jen sebou “já -má-jsme” . Jen díky Komunistům jsme užili 47 let míru jež skončil rozkladem SSSR a napadením Jugoslavie okupací privatizací dalších států Jsem 56 ročník a blbě žvaníš nebo jsi sobec – tlučhuba . V r. 69 jsme dostali nový byt 3+1 v paneláku Nájem vč inkasa 420,- pro 5 ti člennou rodinu v sídlišti pro 3 tisíce obyvatel v 15 tisícovém městě .Samozřejmostí byla školka jesle- škola- prodejna i restaurace .Po dostavbě sídliště se stavěli další 3 až do roku 97 se opravdu stavělo což je dnes nenávratná minulost . Jen díky komoušům má polovina města kde bydlet.Dnes jsou státem podporované firmy jejichž náplní je ožebračovat – okrádat lidi staré slabé nemocné prostě ty kteří se neumí bránit – nemají své právníky . Tito lidé jsou podváděni – okrádáni těmito profesionály s pomocí justice okradeni o střechu nad hlavou a vyháněni na ulice pod mosty . To jsou ty 2 mil exekucí , 100 tis bezdomovců.- Přes 20 % okradených často ne proto, že si napůjčovali ale profíci umí zničit jen pro mamon . Když se máš tak dobře rozhlédni se kolem a děkuj bohu, že si tě nepodali.Nebít komunistů byli bychom roizkradeni o 30 let dřív a imperialistické okupace – výboje – vraždění by přišly a byly mnohem dál . Od 2 SV vyvraždil imperialismus 12 milionů lidí ve válkách . Vykládej těm bezdomovcům – v exekuci 2. 2 mil lidí jak se máme dobře – TY .

Lída Macourková
Návštěvník
Lída Macourková

Nikdy se český národ neměl tak dobře jako za komunistů.V 80letech začal socialismus nabírat na síle. A osvědčil se, je životaschopný a má budoucnost. Kapitalismus bez válek nemůže žít.

milan
Návštěvník
milan

Zapominate ,že před r1998 stály banány 17Kčs za kilo a dnes stojí 17Kč za kilo