Zaorálek, Savčenková a spol – aneb 29 užitečných idiotů ve hře “Západ...

Zaorálek, Savčenková a spol – aneb 29 užitečných idiotů ve hře “Západ vs. Rusko”

Zaorálek, Savčenková a spol – aneb 29 užitečných idiotů ve hře “Západ vs. Rusko”

“Česká republika by podpořila případné návrhy na rozšíření sankcí EU na ty občany Ruska, kteří se podílejí na perzekuci ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové”. Při příchodu na jednání ministrů zahraničí osmadvacítky to novinářům řekl šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek. Případ Savčenkové označil za „odporný a prefabrikovaný“.

„Bylo by dobré, kdybychom dokázali učinit víc, než jen o této kauze debatovat,“ poznamenal ministr zahraničí. Podle Zaorálka se nesmí dopustit, aby žena, která ve vězení drží hladovku, zemřela. Případ Savčenkové je podle Zaorálka „ostudnou ukázkou“ ruského působení na Ukrajině.

Před ministerskou schůzkou dávaly některé členské země EU najevo, že by se o možnosti zmrazit majetek a zakázat vstup do Evropské unie například soudcům či žalobcům spojeným s kauzou, mělo přinejmenším začít uvažovat.

Minulý týden o uvalení sankcí požádalo dopisem šéfku evropské diplomacie Federicu Mogheriniovou několik desítek europoslanců. Propuštění ukrajinské letkyně žádá nejen EU jako celek, ale také Německo, Spojené státy a další země. Zdroj

Západ skočil na hru “Savčenková” aneb “užiteční idioti” na scéně

Stokrát se zde všichni aktéři akce “Savčenková” mohou tvářit, že jde o “nějakou” (v úvozovkách, neboť jednak je to lidská bytost) Savčenovou, ve skutečnosti jde jen o další epizodu ve hře “Ukrajina – pěšák v tažení Západu proti Rusku”. A v této hře nikdo neplní roli lépe, než tzv. “užiteční idioti”. Ti jsou postupně vybíráni z řad účastníků komparsu-konkursu, uspořádaného Majdanem a s odměnou koláčků od Viktorie Nulandové. A jak čas postoupil, ti nejschopnější se ocitají v hlavních rolích. Nedávno to byl herec, kterému scénář napsali a roli zaplatili v Německu, viz Až skandální dokument německé televize o Putinovi , který “dokazuje”, jak Rusko verbuje své lidi na Ukrajinu, nyní zde máme herečku Savčenkovou. A ta se ocitla v mnohem větší pozornosti, neboť ona hraje z přesvědčení! Ona svou roli přijala natolik, že se s ní zcela ztotožnila a za ideály “své” postavy je ochotna položit život!

A její výkon ji dostal do zájmu, srovnatelného s cenou Oskara – nejen, že plní stránky všech médií, ale o jejím osudu dnes bude jednat 28 ministrů zemí EU. A všichni, včetně českého Zaorálka, se už předběžně shodují, že proti Rusku bude nutné za Savčenkovou zavést další sankce!

Za dva roky od Majdanu (od času komparsu a konkurzu, o kterém pravdu natočil francouzský redaktor v dokumentu “Masky revoluce”) se na Ukrajině vystřídaly už různé postavy, jejichž společným jmenovatelem je likvidace všeho ruského, ale výsledek je takový, že zatímco i přes sankce (obzvláště za tzv. anexi Krymu), role Ruska naopak stoupá, Ukrajina upadá a upadá. A to až tak, že nejen, že ani tu asociační smlouvu s ní nikdo nechce (viz Holandsko) a čerstvě šéf EU Juncker prohlásil, že Ukrajina ještě 25 let nebude přijata ani za člena EU ani NATO, navíc z Ukrajiny má dnes každý jenom srandu. Viz např. velmi symbolicky naposledy VB, když ukrajinská velvyslankyně byla nazvána šaškem poté, co navštívila britskou královnu. Ukrajinská velvyslankyně tak možná konkurovala Saakašvilimu, který svět pobavil pojídáním kravaty, či jej pobavil ukrajinský parlament Jaceňukem s kyticí květů  (a ještě taková ukrajinská perlička Kryštof Kolumbus byl Ukrajinec). Ale ona celá západní podpora Ukrajiny a s ní dva roky trvající podpora ukrajinského antiruského fašismu může přestat být srandou ve chvíli, kdy se tato zcela rozložená země, tzn. země bez schopnosti cokoliv řídit, stane novou cestou uprchlíkům do Evropy… To si možná Evropa ještě řekne: “Zlatý Erdogan” i s jeho vydíráním!

Přesto všechno evropští lídři v čele s Merkelovou pořád nemají větší problém k řešení, než je Rusko, o kterém dnes bude jednat 28 ministrů zahraničí EU. A jedním z hlavních bodů programu je Savčenková a s ní další antiruské sankce. Pohledem z perspektivy Majdanu i uprchlické krize to nelze nazvat jinak, než jako další dějství velké antiruské hry, tentokrát s názvem “29 užitečných idiotů”.

Savčenkové budiž omluvou její mládí, tedy neschopnost podívat se s nadhledem na to, o co jde, a uvědomit si, že je pouze tupou ovcí ze zmanipulovaného majdanového stáda. V jejím případě ovšem s tím rozdílem, že navíc ovcí velmi ambiciózní. To je vlastnost, která ji vynesla do vrcholné pozice užitečného idiota, bohužel, ambice jsou zároveň tím jediným, co ji spojuje s dalšími osmadvaceti užitečnými idioty – s těmi, kteří o ní dnes budou jednat na půdě EU.  S těmi, ke kterým patří i náš Zaorálek, ale v souhrnu hlavně s těmi, jejichž tupost již nelze omluvit jejich mládím. A kteří budou opět jednou velkobubě hovořit o ruské rozpínavosti, o nutnosti zavést proti Rusku další sankce, o demokracii pro Ukrajinu atd., atd., atd. – pořád dokola stejná písnička! – a vůbec jim nedojde (nebo jim to dochází, ale ambice jsou ambice?!) , že o Savčenkovou vůbec nejde, ale že pořád dokola jde jen a jen o to Rusko!  A že v případě Ruska se jakýkoliv prostředek hodí -. klidně tedy i probuzený fašismus, jehož je Savčenková představitelem!

Komu se hodí Savčenková? Rusko, nedej se!

Kdo současné antiruské tažení, naplno rozjeté právě ukrajinským Majdanem, sleduje pozorně, ten si musí pokládat otázky, co se to vlastně děje. Nejeden přemýšlivý se dostane do roku 1989 – do tzv. pádu komunismu, kterému předcházela politika Gorbačova. S odstupem času mnohým dochází, v čem byla role tzv. disidentů – že ve skutečnosti šlo o multikulturalismus co by součást NWO, proto o vytvoření ESSR a v souhrnu o zavedení celosvětového marxismu jako nástupce křesťanství i islámu. Mnohým dochází, čím se “provinil” Putin, když zastavil politiku Gorbačova i Jelcina, tzn. politiku k ovládnutí Ruska. Mnohým dochází, proč na Rusko táhli už Napoleon s Hitlerem, kteří v základu nečinili nic jiného, než o co je nově usilováno přes EU a NATO (a přes základny NATO za čtvrt století až u ruských hranic). Mnohým dochází už i to, proč se překreslují dějiny a je tvrzeno, že Evropu od fašismu osvobodily Spojené státy!

A mnohým dochází, že za všemi antiruskými taženími je pouze jediné – snaha o ovládnutí ruských přírodních zdrojů. A že největší překážkou v přístupu k nim je ruský národ. Slovy Karla Marxe “vzpupná slovanská verbež”, cituji:  “Všeobecná válka, která [přichází], rozdrtí slovanské spojenectví a zcela vyhladí tyto zatvrzelé národy, že i jejich samotná jména budou zapomenuta… Vyhladí nejen reakční třídy a dynastie, ale zničí také tyto naprosto reakční rasy… a to bude skutečným krokem vpřed.” Karl Marx se těšil na likvidaci reakčních ras, za jejichž příklady uváděl  i Čechy a, jeho slovy, podobnou verbež. Později si naopak i s Engelsem cenil příznivého přijetí marxismu v carském Rusku”.

Kdo se chce v současném antiruském tažení (opětovném!) vyznat, ten dojde nejen k Jelcinovi, Gorbačovovi, Hitlerovi či Napoleonovi, ale dojde i k Turkům a k rusko-tureckým válkám.  Ale to není celé – kdo chce najít hlubší kořeny, ten dojde i k ruské době tzv. “Smuty” v 17. století, kdy došlo k napadení Ruska Poláky poté, co byl zavražděn ruský následovník trůnu z rodu Rurikovců a Rusku vládli tzv. samozvanci.

Všechna tato historická dění mají jednoho společného jmenovatele – Rusko se každému napadení ubránilo! Ale je zde ještě jeden společný jmenovatel: zásadní roli vždy sehrávala Ukrajina a s ní Kyjev, město, ve kterém má kořeny Kyjevská Rus.  Kyjevská Rus, která vznikla po porážce Chazarů a která byla nejstarším státem, který se v 9-11. století konstituoval ve slovanském prostředí východní Evropy. Kyjevská Rus, která zanechala trvalou stopu v dějinách a v hmotné i duchovní kultuře tří budoucích východoslovanských národů: Velkorusů, Ukrajinců a Bělorusů.

K prvnímu pokusu o ovládnutí Ruska “samozvanci” (dnes můžeme říci Západem) tedy došlo už v 17. století. Tehdy západní zájmy (přesněji zájmy globalistů) plnilo Polsko a i v další historii to bylo Polsko, kdo se na tomto úkolu podílel (Polsko, země červenobílé vlajky a země, která nikoliv jen za WW2, ale už v době osmanského tažení proti Rusku plnila významnou roli –  a opět ji má naplnit).

Je důležité připomenout, že na počest vítězství nad prvními snahami o ovládnutí Ruska je dnes v Rusku slaven svátek “Den národní jednoty”, cituji:  “Jde o připomínku ruského vítězství z roku 1612. Tehdy vyhnali příslušníci lidové domobrany z Moskvy polsko-litevské okupanty a prokázali tak jednotu všeho lidu nezávisle na jeho původu, víře nebo sociálním postavení ve společnosti. Historicky je svátek spojen s ukončením tak zvaného neklidného období na Rusi v 17. století. Smuta, nebo Období zmatků, také Vláda samozvanců je období ruských dějin z let 1587 až 1613. V té době vymřela v Ruském carství dynastie Rurikovců a po ní nastoupili Romanovci. Mezitím však vládli samozvanci, kteří prohlašovali, že jsou legitimní držitelé carského trůnu. K rozhodujícímu střetu mezi polsko-litevskou armádou a ruskými vlastenci došlo u bran Moskvy a polsko-litevská vojska byla rozdrcena. Několik okupantů se ještě drželo za branami Kremlu a odmítlo kapitulovat, po dlouhém obléhání se nakonec okupanti 26. října 1612 vzdali. O události byl natočen film Rok 1612, česky zde. “

Polsko-ruská válka ve filmu “Rok 1612”, část filmu:

V 17. století se tedy stalo to, že Rusko už tehdy přes tzv. partizánský boj odolalo západním (globalizačním) snahám. A schopnost jim odolat později předvedlo ještě několikrát.  Největší tažení o ovládnutí Ruska však bylo provedeno přes Lenina (a Trockého) a zde je v souvislosti s postavou Putina nutné připomenout jeho nedávné prohlášení, že “tuto revoluci Rusko nepotřebovalo a že Lenin pod Rusko položil atomovou bombu” (více zde)

Aktualizační poznámka 15.3.2016: Původní video s vyjádřením Putina z 21.ledna, které bylo na stránce zde a které jsem do článku vložila, se v mezičase změnilo na výsměšné s tím, že jeho tvůrcem se nově stal tento autor.  Od změněného videa se tímto distancuji a k vyjádření Vladimíra Putina o Leninovi vkládám jiné dohledatelné video.     

Toto Putinovo vyjádření bylo mnohokrát rozebíráno (věnoval se mu i Pjakin), ale čerstvě se k němu vrátil i ruský historik, který jej dává do souvislosti – a tím se vracíme k pointě článku – s Ukrajinou, tedy s tou Ukrajinou, za jejíž “zájmy” právě vystupuje oněch 29 užitečných idiotů. Protože Ukrajina je ve skutečnosti opět pouze figurkou ve veliké hře o ovládnutí Ruska, může si každý, kdo rozumí rusky, z videa s názvem “Historické příčiny války na Ukrajině” doplnit, o čem současné dění na Ukrajině je a jak má kořeny právě v Leninovi a v jeho VŘSR:

Shrnutí

Postoj všech 28 ministrů zahraničí EU, kteří dnes budou jednat o Rusku a o Savčenkové tak, jak to popsal Zaorálek, že tedy případ Savčenková je odporný,  a s tím, že proti Rusku je třeba zavést další sankce, nemůžu v souhrnu nazvat jinak, než že jde o další dějství staletími se táhnoucí antiruské hry, tentokrát s názvem “29 užitečných idiotů”.  K tomu bych ráda dodala, že podobných tažení Rusko už zažilo spoustu a že pokud to idiotům stále nedošlo – Rusko všechna tažení ustálo!

K tomu bych chtěla doplnit takový fakt, že k prvním novodobým pokusům o ovládnutí Ruska došlo právě v 17. století přes Polsko-ruskou válku a že se tak stalo zakrátko poté, co globalizátoři objevili Ameriku, ve které neviděli větší překážku pro své zájmy, než původní obyvatelstvo. Indiáni tento atak nepřežili, přesto se globalizátoři ani po všech marných pokusech o genocidu ruského (slovanského) národa, nevzdávají představy, že stejný scénář mohou zopakovat!

Na užitečné idioty, kteří si dnes budou Rusko brát na paškál přes Savčenkovou, mám už jen dvě otázky: 1) Není Vám hanba podílet se na novobodobé likvidaci Slovanů, tzn. kromě podpory přistěhovalecké politiky opět vystupovat proti Rusku? A 2) Když už Vám ambice nedovolí uvažovat v širších souvislostech – komu se hodí případ Savčenková? Opravdu si myslíte, že tato kauza je něčím prospěšná Rusku, resp. že Rusko by se bez ní neobešlo? Není to náhodou tak, že Rusko v reakci na Savčenkovou prostě nemůže “držet hubu” (ač by tím mělo klid), protože všichni ostatní fašisté na Ukrajině by to mohli vnímat jako ruský ústup – tedy přesně tu pozici, do které má Rusko být zatlačeno nejen přes banderovce a všechny majdanisty-fašisty, podporované USA přes Viktorii Nuland, ale do které má být zatlačeno i všemi těmi sankcemi, o jejichž dalším rozšíření budete Vy, “skvělí” ministři zahraničí EU jednat?

V neposlední řadě – na jedné straně ministrům EU leží na srdci osud Savčenkové a tzv. “diktátorství” Ruska, na druhé straně jim nevadí Erdogan a jeho zavírání novinářů a dokonce se mu Evropa přesto klaní a platí mu výpalné! Úplná perlička v těchto souvislostech na závěr je, že názor představitele české strany, která se na geopolitické dění skutečně dívá v širokých souvislostech (čímž nemám na mysli židy, ale všechny ty tajné spolky) bude řešit soud! Savčenková vyzývá k vraždění Rusů, Erdogan zavírá novináře a střílí do Kurdů – ale problémem je Adam B. Bartoš, který upozorňuje na tajné spolky! No, výborně – alespoň zcela zřetelně vidíme, jak užitečné idioty je třeba osvobozovat a oslavovat, zatímco vidoucí je třeba umlčovat!

Užiteční idioti, jejichž společným jmenovatelem vždy byly a vždy budou ambice – toť největší neštěstí lidstva! Jedinou útěchou je, že především na ně čeká to, co se jmenuje “Zákon času”. Lidově se tomu říká “Boží mlýny” a největší spravedlností je, že dopadají nejen na jednotlivce kterékoliv doby, ale i na lidstvo jako celek. Sorry, lidé, kteří i v dnešní době maximálního přístupu k informacím stále plníte role ovcí – tady platí “Kdo se nezajímá o politiku, o toho se začne zajímat politika”. A ač lidstvu tuto konfrontaci nepřeji, všem takovým užitečným idiotům, jak to právě předvedl Zaorálek, ji přeji plnou přehršel! A přeji ji i všem, kteří si vzali na paškál Adama B. Bartoše a Národní demokracii a všechny další podobného smýšlení (tzn. i těm,  kteří útočí na tzv. proruské weby!).

-Pozorovatelka-  14.3.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
LCZ
Návštěvník
LCZ

Savčenková dostala 22.3. 22 let natvrdo.
Podle Pjakina to znamená, že obě jedenáctky se shodly.

Jiří Žák
Návštěvník
Jiří Žák

Savčenková je obyčejná fašistka. Mládí neomlouvá. 28 ministrů patří do blázince. Doporučuji film ” Útok lehké kavalerie “. Podívat se a přemýšlet. Za všemi útoky proti Rusku stojí odjakživa Anglie a anglická královna, která hraje rozhodující roli v rámci NWO.
Bohužel Češi projevují buď nezájem nebo stádní roli stáda ovcí.

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

MLADISTVÁ NEROZVÁŽNOST by se měla tolerovat do 30let MUŽSKÉHO života..Savčenková je žena,u těch začíná zodpovědnost již mnohem dříve..

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

Ještě k dnešnímu výročí…Generál PJECHOTY BLASKOWITZ v zajetí 1945 ..https://www.youtube.com/watch?v=gQIAr_Ycex0

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

Z osobní zkušenosti mám zjištěno,že lidská povaha se NEZMĚNÍ ani po 200letech,čili DVOU minulých životech…Nevěřícně jsem zíral na podobu tohoto muže a podobu Václava Klause…Oba se NEZMĚNILI,povaha Klause je PODOBNÁ tomuto generálovi.. http://www.firstworldwar.com/bio/potiorek.htm Co lze očekávat od lidí,co zamrzli v zajetých dogmatech? Sobotko,provětrej si AKAŠU a POLEPŠI SE,nebo se to bude NUDNĚ znovu a znovu OPAKOVAT…

IDDQD
Návštěvník
IDDQD

Od nynějška mají ruské dopravní letadla nad Ukrajinou stíhací doprovod NATO. Žádné nepřistojnosti ze strany fašistické junty v Kyjevě trpět nebudem!
https://www.youtube.com/watch?v=FD_Ow1xHiSc

Pamětník
Návštěvník
Pamětník

Díky za video, pane bantustane.
Z těch náckovských VÍTAČŮ, přesvědčeně hajlujících v jódlovacích kalhotkách na Brněnském hlavním Náměstí jde mráz….. !
To byla dobře zorganizovaná a kolaborantsky připravená invaze a obsazení!
A s odpovídajícími následky…..
Proti tomu těch pár Rusáků v 68-69, kteří přijeli a usmívali se, přesvědčeni, že nám jedou na pomoc ( mladí kluci), je jen dětská hra. Nikoho tady nezabili a neodtáhli do lágru.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Možný je všechno, jenom mě zaráží, že v článku o Savčenkové se vůbec neřeší její vina nebo nevina. No v článku.. Spíš historickém průjmu, který se pokaždé opakuje, když se snažíre naplnit toaletní mísu obsahu tohoto webu. Kde jsou fakta? Teda kromě těch historických překroucených, že Rusko je vždycky vítěz. I když prohraje. Já se nedivím, že autor je anonymní. Já tohle vyplodit, tak chodím kanálem.

IDDQD
Návštěvník
IDDQD

Článek je potřeba vnímat jako ruský pohled na věc. Na FB mám 50% přátel z Ruské federace a setkal jsem se tam už s ledasčím. Např. Photoshopovou tvorbou na téma Zaorálek. Málokdo si uvědomuje, že kdyby byl náš ministr zahraničí Sergej Lavrov a v Kremlu seděl Lubomír Zaorálek, nic by se v podstatě nezměnilo. Jen ty tváře. 🙂 Ministři zahranicí zastupují nějakou zemi, ta má nějakou historickou zkušenost a od této zkušenosti se odvíjí jejich politika. Proto je potřeba tento článek takto vnímat a plně jej respektovat. Zesměšňování nemá valný smysl, protože to nikam nevede, respektive to vede jen výlevu emocí. Myslím si, že lepší je říct svůj názor a vysvětlit jej druhé straně, což jste udělal. Z posledních dvou článků na tohle téma, jsem si odnesl jen emotivní projev Savčenkové. Důkazy z místa činu, svědky události jsem nikde neviděl. 🙂

Můj názor je takový, že pokud se Savčenková provinila nějakým válečným zločinem, měla by být spravedlivě odsouzena. Reagovat na její hysterické výlevy, by byla ze strany soudu chyba. Soud by měl být spravedlivý, nestranný, protože jinak si Rusko vyrobí mučednici. A na takové mučednici v Rusku, dokáže vydělávat i samotný Google:

comment image

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

HEJ SLOVANÉ,kdopak si v ideologických výkrmnách vzpomene na DNEŠNÍ VÝROČÍ? Zajímavé je,že v obou případech figurují PLEŠATCI..https://www.youtube.com/watch?v=vlYkZCXZHm0

SLOVAN
Návštěvník
SLOVAN

Ano, bantustane, ND vzpomínala.
Bohužel v takovém počtu, že policie měla převahu .
Česká pohodlná ovčanská masa trávila nedělní zákusek u ČT.
https://www.facebook.com/events/973609049395944/

pedros
Návštěvník
pedros

Skvělý článek.Každému neignorantovi to jasné je.A ostatní?Zaorálek a spol.moc dobře ví co činí,a taky móc dobře ví co za to!Teplé místečko v bruselu a nádherný důchod s prebendami o jakých normální důchodci můžou snít po dvou rohypnolech,nebo několika stilnoxes zajištěných xanaxem nebo podobnou meducínou!
A Adama B Bartoše považuji za jednoho z nejchytřejších lidí nejenom v čr,a proto musí čelit neustálým pokusům o dehonestaci židovskou pátou kolonou!Je jim nebezpečný.židovi nesmírně vadí zesměšňování a odhalování jejich postupů s ironickým nadhledem, bystrým intelektuálem,kterým ABB zcela bezpochyby je!A díky pánu bohu za takové!

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

ZODPOVĚDNOST…Jestli je někdo osudovou okolností vykopnut do vysoké funkce,je to velice zodpovědné a komu to NEDOCHÁZÍ,v příštím životě si to vyžere a bude skuhrat v roli bezdomáče o kus žvance..Že, pane BUREŠI…Například..

mat4
Návštěvník
mat4

Pre pozorovatelku:

Utok na Rusko nezacal az v 17. storoci, ale ovela skor.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Alexander_Nevsk%C3%BD

Katolici centrum Vatikan utocia na Alexandra Nevskeho:
Prvou ťažkou situáciou v jeho živote bol útok Švédov
Oveľa tvrdšou skúškou bol útok nemeckých križiakov
https://sk.wikipedia.org/wiki/Alexander_Nevsk%C3%BD

Do pozornosti davam dve historicke udalosti.

V roku 988 Vladimír zaviedol kresťanstvo byzantského obradu za oficiálne náboženstvo Kyjevskej Rusi.
Centrum riadenia Konstantinopol

Pravidla hry boli nastavene katolici vs. pravoslavny (biele a cierne figurky na sachovnici).

Štvrtá križiacka výprava (1202 – 1204) bola presmerovana na utok proti Konstantinopolu

Pravidla hry mali byt zmenene krestania vs. moslimovia, lenze struktura moci v Konstantinopole mala 200 rokov na to aby si vybudovala zazemie v Rusku a odvtedy GP na Rusko utoci.

Rozvrat Ruska skrze revoluciu zacal 1917 a o 8 rokov sa Stalin dostal na vrchol riadenia.
Rozvrat Ruska skrze demokraciu zacal nastupom Jelcina v 1991 a o 8 rokov sa Putin dostal na vrchol riadenia.

mat4
Návštěvník
mat4

Doplnam link na temu vznik protiruskej propagandy

V januári 1558, začal Ivan IV. Vasiljevič livonskú vojnu za prístup Ruska k Baltskému moru. A v roku 1561 sa objavil leták s nasledujúcim textom : ” Veľmi škaredé , príšerné , doteraz neslýchané , skutočné nové správy , čo za zverstvá páchajú Moskovčania so zajatými kresťanmi z Livonie , mužmi a ženami , pannami a deťmi

http://vaseforum.sk/blog/?p=281