Žáci a školy jako zbraň proti Putinovi? Ruský student gymnázia v Bundestagu...

Žáci a školy jako zbraň proti Putinovi? Ruský student gymnázia v Bundestagu litoval německé vojenské zajatce.VIDEO

Každý rok v listopadu je v Německu organizován Národní den smutku,který je připomenutím důležitosti míru. Od roku 1953 vede Spolkový svaz mezinárodní setkávání mládeže a workcampy pod heslem “Smíření nad hroby – práce pro mír” po celé Evropě. Vzdělávací referenti v zemských svazech pracují se školami a univerzitami a vedou projekty u památníků válečných pohřebišť v Německu a v zahraničí.Ve čtyřech setkávacích a vzdělávacích zařízeních Spolkového svazu v Nizozemí, Belgii, Francii a Německu nacházejí mladí lidé, ale také skupiny v rámci vzdělávání dospělých optimální rámcové podmínky pro mírově-pedagogické projekty u tamních válečných pohřebišť. Každý rok tyto nabídky využívá kolem 20 000 mladých lidí (zdroj).

V letošním roce se události zúčastnilo šest středoškoláků z gymnázia v ruské autonomní oblasti Yamal-Nenets. Ti všichni měli v Bundestagu pronést k tématu krátkou řeč,jeden ze studentů však svým vystoupením způsobil doslova skandál. Ve svém projevu (viz úvodní video) student  Děsjatničenko německým poslancům popisoval, co se dozvěděl o životě německého vojáka jménem Georg Johann Rau, který byl poddůstojníkem Wehrmachtu a zemřel v sovětském táboře pro vojenské zajatce poté, co bojoval “v tzv. stalingardském kotli”. “Z ruského zajetí se tehdy vrátilo domů jen šest tisíc vojáků, ale Georg Johann Rau mezi nimi nebyl”. A doplnil, že pravděpodobně byl pochován v hromadném hrobě 2600 vojáků, když svůj život dožil v nelidských podmínkách.

“Georgův příběh a má práce na projektu na mne silně zapůsobily,“ řekl dále. A pokračoval, že začal navštěvovat hroby německých zajatců v okolí sibiřského města Kopějsk. „Hluboce mne to sklíčilo, protože jsem viděl hroby lidí, kteří nevinně zemřeli, mnoho z nich přitom chtělo žít v míru a do války jít nechtěli.“ Student mluvil o „nevýslovných těžkostech“, kterým vojáci za války čelili, a svou ukončil vírou v naději, že „zdravý rozum na Zemi zvítězí a svět už nikdy znovu nezažije válku“.

Ruští studenti v Bundestagu, Děsjatničenkov u řečnického pultu

Děsjatničenkových výroků si dva dny nikdo nevšiml, dokud jistý uživatel Facebooku z Německa, ale s ruským jménem Andrej Korotkin, nesdílel videozáznam jeho vystoupení s poznámkou, že podle něj je to „odporné“.

Na sociálních sítích se spustila vlna kritiky (k vidění v čase od 2:37 úvodního videa), vystoupením studenta se zabývala i ruská televize, kde doslova zuřil Žirinovskij.

Student se později obhajoval, že jeho projev byl,zkrácen, pro média se vyjádřila i jeho matka. A reagoval i Kreml, a to s tím, že chlapce se zastal. Dmitrij Peskov : “Obviňovat ho z nějakého zlého záměru a dokonce z propagace nacismu a tak dále,považujeme za nesprávné.” Peskov dále řekl, že je třeba se zaměřit se na sektor vzdělávání. (zdroj)

Zástupce předsedy Státní dumy pro vzdělávání a vědu Boris Chernyshov v rozhovoru řekl:”Poslali jsme zástupce generální prokuratury, aby provedl audit vzdělávacího programu, učitelů a těch veřejných organizací – pamětních společností. Vidíme, že v zemi utvářen jiný obraz o Velké vlastenecké války, který je pokusem udělat ze sovětského lidu někoho,kdo měl špatné úmysly s Německem a v tomto paradigmatu vyrůstá nová generace. Vidí zcela jiný příběh jinýma očima. Je zřejmé, že student svou řeč čte z papíru a že učitelé, kteří tam studenty pustili, věděli, co budou v Bundestagu říkat. Prokuratura musí zjistit, jak a co se mladí lidé učí a jaké organizace pracují v Rusku, “vysvětlil Černyshov, podle kterého učitelé měli se studentem předem hovořit .

“Učitelé posílají žáka do zahraničí – proč s ním žádný z učitelů historie neprobral tuto otázku, proč s ním nespolupracoval na jeho projevu? Vždyť hovoří na půdě německého parlamentu – my to můžeme pochopit nesprávně, ale západní média, která budou jeho řeč citovat, zajistí, aby ostatní lidé, kteří ji uslyší, ji pochopili jednoznačně.” uzavřel Chernyshov. (zdroj).

Západní media projev studenta citují přesně v tom stylu, v jakém to popsal představitel Státní dumy a např. Český rozhlas zprávu s odkazem na BBC přinesl pod titulkem Ruský chlapec v Bundestagu litoval německé válečné zajatce.

Žáci a studenti – nový nástroj proti Putinovi a Rusku?  

Po videoklipu kadetů “Strýček Vova” z vojenského učiliště ve Volgogradu tady máme opět souvislost s dětmi. A obě události spojuje to, že jsou namířeny proti prezidentu Putinovi a proti Rusku – obě Rusko na mezinárodní scéně vykreslují negativně, až to začíná vypadat, že děti jsou skutečně zatahovány nejen do politiky všeobecně, ale především do politiky antiruské.

To, co zaznělo na půdě Bundestagu od ruského studenta,to je skutečně skandální, ale souhlasím, že ten student je v tom nevinně a je smutné,co teď zažívá on i jeho rodina (video). Ale když škola studenty k této cestě a projevům připravovala od léta, tak viníka hledejme tam.Téma hrobů vojáků druhé světové války, obzvláště těch ruských a německých, totiž je a zřejmě vždy bude velmi citlivá věc a i přes nejlépe míněné a jen chvályhodné snahy o přátelství mezi oběma zeměmi,nebylo možné nechat projevy studentů k tomuto tématu bez konzultace a kontroly. A obzvláště za současné situace,kdy pro západní svět je Rusko největší hrozbou pro všechny a všechno, neměl z úst studenta zaznít projev, který z Ruska nově dělá dokonce viníka druhé světové války.

A lítost ruského studenta na německé půdě nad zajetím a smrtí německého vojáka, ta Rusko staví přesně do takové role, v jaké Západ chce, aby bylo viděno. A protože nevěřím, že by si žádný z učitelů jeho projev předem nepřečetl, vidím v tom záměr. A záměr podobný,jako s klipem volgogradského vojenského učiliště, ke kterému se ještě krátce vrátím.

Autorem toho textu i hudby je Vjačeslav Antonov. Původní profesí je to novinář, který si začal přivydělávat hudební tvorbou a jeho vzorem je Vladimír Vysockij. Píseň “Strýčku Vovo” vytvořil už v květnu,kdy ji nazpíval se svým synem a chce se dodat, že jako žurnalista má přehled o politickém dění a že tedy velmi dobře věděl, o čem je text té písně (obzvláště pak část o Aljašce). Ale až nedávno mu zavolala Anna Kuvyčková,jestli jeho píseň může nazpívat s dětmi. (zdroj). Po jeho souhlasu verze s dětmi vznikla,co však je zajímavé, Kuvyčková klip vystavila na svůj facebook, ale vzápětí jej z něj odstranila. A stalo se tak 10.listopadu, tzn. o čtyři dny dříve, než videoklip probírala Rossia 24 a než jej zároveň zkritizovala. Otázka zní – co Kuvyčkovou vedlo k odstranění klipu z jejího facebooku? Byl to strach nebo nečisté svědomí? A co si myslet o tom, že jej i přes ten krátký čas někdo stihl vložit na youtube, odkud už se šířil na všechny strany. A hlavně do celého světa, kde splnil přesně ten účel, jaký se dal očekávat? A proč jej Kuvyčková odstranila, když později jej v tv obhajovala?

Tak tolik už jen dodatek k tomu, že kolem ruských škol a žáků se zřejmě děje něco divného. A že V.V.Pjakin má pravdu,když říká, že ruští “patrioti” neváhají proti Rusku a Putinovi použít i děti.

Další použitý zdroj zde

PS: Pro autora písně “Strýčku Vovo” je vzorem Vysockij. A podle tohoto článku prý Vysockij předpověděl osud Putina.

Server Aeronet je pilířem české nezávislé alternativy a pokud se vám líbí naše práce, pokud oceňujete naše zpravodajství, naše nekompromisní články, reportáže, investigace, titulkovaná videa a třeba i mé pořady na SVCS, přispějte nám prosím jakoukoliv částkou na provoz našeho serveru na darovací stránce zde. Nezávislá žurnalistika stojí a padá na finanční pomoci čtenářů. Nestojí za námi oligarchové, ani státní rozpočty nebo cizí západní fondy. Bez Vaší pomoci tento boj za svobodu neustojíme. Předem Vám všem moc děkujeme!

-Pozorovatelka-  27.11.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
WatchDog
Návštěvník
WatchDog

Právo nosit zbraň pro zajištění bezpečnosti Česka senát neschválil. Tak položíme senátorům otázku. Kdo bude bránit ČR při napadení, jestliže nemáme bojeschopnou armádu ? Je vidět, že v senátu je většina vlastizrádců. Senát by proto měl být zrušen, tak jak navrhuje SPD.

Kremlbot
Návštěvník
Kremlbot

To jo, já bych zrušil i parlament a nechal jenom pana prezidenta Miloše Zemana a na pořád.

Frank
Návštěvník
Frank

I takoví idioti existují. Ještě se měl omluvit, že Sověti vyhráli válku.

Textař
Návštěvník
Textař

Nápad byl dobrý, ale pak ho někdo velmi chytře využil.
Mně v té písni vadila jedna věc – kdyby to byla věc pro Rusko, tak se tam zpívá o Rusku.
Takto se tam zpívá o tom, že Putin si chce vzít Aljašku.
Ale jelikož Putin dobře ví, jak to s tou Aljaškou je, tak ti, co chtěli využít píseň proti Putinovi, tak nechtěně (nebo jim to tam hezky napověděl někdo od GP?) obrátili pozornost k tomu, že USA za Aljašku nezaplatilo. Humorné je to, že kdo si přečte danou smlouvu, tak pochopí, kde je jádro problému.
A protože ty nuance většina lidí nechápe, tak proč tu píseň démonizovat? Nechat ji být je nejlepší cesta, jak upadne do zapomnění, protože je jen na jedno použítí.
A ten chlapec v Bundestagu? Velmi chytré. Teď může Rusko spravit ve školství to, co se tam někdo pokoušel zničit. Proto Žirinovskij tak soptil, protože teď budou odhaleny všechny věci, které tam byly nasunuty.
Rusko pracuje pomalu a systematicky, druhé straně se silně krátí čas a tak dělá chyby a třetí nestačí problémy, které se jí nakupily včas řešit.

Janek
Návštěvník
Janek

Němci dopadli jak sedláci u Chlumce.

https://www.youtube.com/watch?v=sHB_C2eqrrE

David
Návštěvník
David

„Hluboce mne to sklíčilo, protože jsem viděl hroby lidí, kteří nevinně zemřeli, mnoho z nich přitom chtělo žít v míru a do války jít nechtěli.“

Asi mu zapoměli dědové a babičky vyprávět jak ti “nevinní” vypalovali jednu vesnici za druhou a ženy, děti a staré věšeli a stříleli s úsměvem na rtech!
Na jejich hroby se měl dívat!
A divili by jste se, co dnes hustí za propagandu ve školách do naších dětí!

erika
Návštěvník
erika

Ten prejav nevidím ako glorifikáciu nacistov. Bol síce študentovi účelovo skrátený, ale on vysvetlil, o čo mu išlo. V podstate chcel povedať to, čo povedali mnohí slávni spisovatelia a filozofi dávno pred jeho narodením.
Všetci vojaci bez rozdielu sú rovnako obeťami vojny… vojna je zlo a zabíjanie, krv, bolesť strata domova, strata rodiny a beznádej. Nik z nich nechcel zabíjať iných, chceli žiť v pokoji so svojimi blízkymi, pracovať a milovať…/spomeňme si na E.M.Remarqua/
Zodpovední sú tí, čo vojny vyvolávajú, bohatnú na nich a ľudské obete pre nich nič neznamenajú.
Čítala som kedysi perfektný citát, žiaľ, už neviem autora:
-“Ten, kto pracuje na rozpútaní vojny, mal by byť zastrelený hneď v prvý deň”.
Pamätám si aj neúctivé slovo známeho vojnového štváča o vojakoch, niečo v tom zmysle, že -“vojaci sú len bezvýznamná tupá masa, ktorá je povinná plniť naše rozkazy”…
Rozlúčim sa tiež citátom:
„Ak vojaci plnia rozkazy bez premýšľania, je to víťazstvo pre veliteľa a porážka pre človeka.“
/ Dwight D. Eisenhower/

TauRus
Návštěvník
TauRus

Dnes jsem si prohlédl blog Nikolaje Koljasnikova, který první upozornil na vystoupení Kolji a podal trestní oznámení, píše pod nickem zergulio.
https://zergulio.livejournal.com/
Zjistil jsem, že za týden stačil na jedno téma napsat přes 50 článků, s fotografiemi zvěrstev fašistů a odsuzujícího jeho vystoupení. Tj. dospělý strejda organizoval doslova hon na 16 letého kluka.
Mnohé z toho, co píše je správné a patriotické. Ale, zarazilo mě, že týden nepíše o ničem jiném, než o Koljovi a jeho vystoupení v Bundestagu. Člověk jednou vyjádřil svůj občanský postoj, napsal, článek, odsoudil kluka. V pořádku. Ale napsat přes 50 článku na jedno téma – to už je dost přes čáru.
A teď vzniká taková situace – k obhajobě kluka, kromě Kremlu a Gazpromu se připojili liberálové – náhoda? Odkdy liberálové zastávali pozicí Kremlu?.Vždycky to bylo naopak. Není to tak, že podpora ze strany liberálů diskredituje Kreml? A oni to dobře vědí.
Ruský informační prostor už týden vře a téma se uměle rozehřívá, a rozděluje společnost. Proč zrovna ten Kolja tolik všechny zajímá? Je málo jiných, dospělých, kteří se vyjadřovali na téma 2. světové války mnohem hůř?¨Proč se nemluví o nich nebo se aspoň nespojují jejích jména s Koljou?
Dochází až k tragikomickým situacím. Jakov Kedmi (bývalý ředitel izraelské rozvědky NATIV) se rozpláče v pořadu u Solovjova nad příběhem, který sám vypráví. Jeho šestiletý syn odmítá vstoupit na německou půdu a raději zůstane v autě, protože Němci páchali zvěrstva na židech. A Solovjev utírá skoupou mužskou slzu, když ten příběh slyší… Tj., hlavní téma, které v pořadu u Solovjova zaznívá: S Německem nikdy!

Už v roce 2011 Putin otevřel téma usmíření se s Němci přes příběh svého otce – veterána války, který k Němcům necítil žádnou nenávist. Také vypráví o svém pobytu ve východním Německu a říká: V žádném případě nejde dávat rovnítko mezi Němci a nacisty. Obětmi fašismu v první řadě byli Němci, kteří vystoupili proti ideologií hitlerismu. Nejdříve likvidovali je. Ne každý německý voják byl nacistou.
A dnešní Německo odsuzuje fašismus a nacismus… Je to od 4. min. v tomto videu:
https://m.youtube.com/watch?time_continue=268&v=7UlK1CawFGA

Už tehdy, Putin věděl, že mír v Evropě je možné zajistit jen přes usmíření dvou národů. Proto byl organizován projekt „usmíření nad mohylami“, který je noční můrou pro anglo-sasy. A proto je v médiích takový kvikot kolem vystoupení Kolji v Bundestagu. A obávám se, že bude ještě větší.

Německý politik, předseda rusko-německého fóra napsal Koljovi: „Díky projektu jsme se dozvěděli o osudu Georga Johna Rau a uviděli ve vojákovi člověka. My nemůžeme opravit chyby minulosti, ale dnešním naším úkolem je překonat problémy současnosti“.
comment image

Jestli se podíváme na problém rusko – německých vztahů přes prizmu globálního řízení, tak vidíme, že Rusko se stává centrem koncentrace globálního řízení, díky politice Putina. Německo je odsouzeno buď k zániku přes instrument migrace nebo k obnovení nacistické ideologie a návratu fašismu. V každém případě, oba varianty představují bezpečnostní rizika jak pro Rusko, tak pro celou Evropu. Není možné bez stabilizace Německa vybudovat na Euroasijském prostoru mír. A Putin to chápe, a v tomto směru i koná.
Případ Kolji, který se dostal do Bundestgu, je záminkou, jak tyto plány Putina překazit. A v tomto jsou zajedno, jak GP, tak neocons. Svaz Ruska s Německem by vytvořil takovou protiváhu USA a Číně, že by GP mohl zabalit své plány ohledně rozšiřování čínského vlivu v evropském prostoru. Spojení německých a ruských technologií, spolu s kreativitou všech slovanských národů na evropském prostoru by nedalo žádnou šancí ani Číně, ani nikomu na světě. A proto, jakékoli pokusy o sblížení Ruska s Německem budou se setkávat s ohromným odporem všech zainteresovaných (v jejích nezdaru) účastníků.
Na závěr. Když se podíváme na politiku Putina na Blízkém východě. Má někdo výhrady vůči tomu, že Putin přibližuje svoje bývalé nepřátele? Myslí si snad někdo, že mu je příjemné vítat s se saúdovským králem Salmanem, králem Kataru nebo Erdoganem, usmívat se na ně? Je snad bezpáteřní a zapomněl na vše zlé, co Rusku udělali nebo jedná ve smyslu „prostředky světí účel“?
Účelem je zajistit mír na planetě a rozšířit ruskou koncepcí globalizace. A ani v případě s Německem, to není jinak. A je na nás, jestli Putina v tom podpoříme nebo mu budeme házet klacky pod nohy…

M.C.
Návštěvník
M.C.

V zásadě s vámi souhlasím, ale kapku je ten omluvný tón toho vystoupení přehnaný.
To, že zrovna vojáci zajatí ve Stalingradu zemřeli skoro všichni je dáno hlavně tím, že byli na pokraji smrti hladem už v okamžiku kdy se vzdali. Byli rovněž dlouhodobě podchlazeni a hluboce deprimováni, navíc padli do zajetí v zimním období.
To nebylo nějakým trápením z ruské strany, oni byli chodící mrtvoly už v době zajetí.
Spousta jich zemřela ještě předtím, než se stihli vzdát. Proč?
Protože Hitler nechtěl dovolit, přímo zakázal generálu Paulusovi, aby se vzdal.
Dokonce ho povýšil na maršála, aby ho motivoval k boji až do konce, protože do té doby se žádný německý maršál nevzdal.

Mě je taky jasné, že cesta z pasti ven vede pro Rusko i pro Německo jenom přes vzájemné sblížení, Putin je pro to ideální osoba, ale co se války týče, může z ruské strany sem tam zaznívat pochopení, ale nikdy nelze relativizovat viny Němců nebo se jim omlouvat. Za co proboha??
Nějak jsem nepostřehl, že by součástí přednesu byla vojenská kariéra Georga Johanna Raua od 1.září 1939. Případně od března 1938.
Kde bojoval, jakých akcí se účastnil, kdy a za co byl povýšen, případně vyznamenán. Teprve potom měla následovat pasáž o jeho zajetí a smrti, protože bez toho není dobře vidět, že Německo si svou tragédii a miliony osobních tragédií svých občanů zavinilo v první řadě samo. A ty miliony padlých a zmrzačených Němců, (kteří padli z 90% na východní frontě) jejichž ruce a hlavy po válce chyběly v německém hospodářství a museli být nahrazeni gastarbeitry – Řeky a Turky – tady je začátek konce Němců jako národa. Makrela to akorát velice urychlila.
Kdyby Hitler věděl, co svými rozhodnutími způsobí a jak špatně to pro Německo nakonec dopadne, asi by si podal na jaře 1941 žádost o vstup do SSSR sám.

Marcello
Návštěvník
Marcello

Ja jsem potomek veteranu Wehrmachtu a jako neco takoveho bych z huby nikdy nevypustil. Kazdy kdo tahl do Ruska vrazdit a dobyvat dobre vedel co se deje.

TauRus
Návštěvník
TauRus

“Ruský student gymnázia v Bundestagu” – je zbytečně nafouklý skandál, který má za cíl zabránit sblížení Ruska a Německa.
V jedné rovině leží vítězství Ruska nad fašistickým Německem, které je bezpochyby vítězstvím dobra nad zlem.
Ve druhé rovině leží vyhodnocení důvodů vzniku té války a tam jednoznačně vina neleží jen na Němcích.
My se neustále bavíme, jak jsou národy manipulovány, jak je pěstována nenávist jedněch národů vůči jiným a jak z toho těží třetí strana. Jestli toto nebudeme brát na zřetel a nebudeme se snažit objektivně posoudit, kdo byl strůjcem konfliktu a kdo byl jen zmanipulován, nikdy se z problémů a konfliktů nevybabráme. Také se nevybabráme z konfliktů, jestli budeme stejný podíl viny přisuzovat straně, která konflikt organizovala a připravovala, tj. byla subjektem řízení a straně, která v rámci této politiky fungovala, jako instrument, tj. byla objektem toho řízení. Přičemž, jako poslední článek toho objektu řízení vystupoval obyčejný voják Wehrmachtu, o kterém tento chlapec mluvil.
Krutost, s jakou byla vedená válka proti SSSR nám brání v posouzení lidské roviny konfliktu mezi dvěma národy a tragedií, který tento konflikt způsobil obyčejným lidem na obou stranách, byť jedná strana vedla spravedlivou válku a druhá byla v té, či oné míře zmanipulována a vedla válku nespravedlivou. Na velikost lidského utrpení to nemá žádný vliv. Ten, kdo organizoval tento konflikt nešetřil ani obyčejné Rusy, ani obyčejné Němce a nakonec, svedl vinu na poslední. Kdyby výsledek války dopadl jinak,
tak dnes se bavíme o “vině Rusů”.
V roce 2014 Putin podpořil práci studentů ruských a německých gymnázií nad projektem “Práce pro mír”, součásti kterého bylo “usmíření nad hroby”. Ohodnotil tuto práci, jako velmi užitečnou: “Je dobře, že němečtí a ruští studenti mohou se scházet, společně se podívat na tragedie minulosti a společně analyzovat, k čemu vede národní nesnášenlivost a snaha k zotročení celých zemí a národů”
comment image

Chlapec, který vystoupil v Bundestagu, pracoval na tomto projektu “Práce pro mír” a není jeho vinou, ani jeho vyučujících, že jeho vystoupení bylo sestřiháno tak, že z desetiminutového projevu zbyl jen tendenční, dvouminutový. A ten sestřihaný projev se stal terčem útoků jak na samotného chlapce, tak na jeho školu. Je to jen důkazem, že na obou stranách existují síly, které se snaží zabránit sbližování Němců a Rusů a snaží se ten konflikt z minulého století rozdmychávat.
Německo bylo potrestáno za 2 světové války takovým způsobem, že dodnes už několikátá generace Němců platí za reparace právě těm, kdo ty konflikty organizoval a finančně podporoval.
Pokud toto nepochopíme, jsme odsouzení prožívat podobné války znovu a znovu.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ano, ale vzájemný svazek Ruska a Německa zachraňuje hlavně Německo, Rusko má i jiné cesty k záchraně, ačkoliv ta přes spolupráci s Německem je nejsnazší a nejméně bolestivá, ale Německo už jinou cestu nemá.
S Němci pracujeme, v nich to furt je, oni si myslí bůhví co nejsou.
Němcům musí být dáno pocítit, že je to hlavně jejich (_!_), která se vytahuje z těžkého průseru, jinak budou zase za pár let bubnovat a hulákat.

Že byli Němci do obou světových válek vmanévrováni a využiti, je pravda. Hlavním viníkem obou válek jsou Britové, viz Starikov.
Že byl německý útok na SSSR pokusem odvrátit už připravený sovětský úder na Německo a celou Evropu je taky fakt. Ale to z Němců snímá jenom vinu za samotné rozpoutání konfliktu, všechny ostatní viny za nepředstavitelné hory zvěrstev a zločinů, za nesmyslné týrání, vraždění a ničení, všechna svinstva nedůstojná civilizovaného evropského národa, kterých se němečtí vojáci dopustili z nich nikdo sejmout nemůže, ty jsou prostě jejich.

jana
Návštěvník
jana

nemci sa nepoucili, su korektni k migrantom, muslimom, plazia sa pred nimi, ohnu chrbat, drzia huby,ale do ludi z vychodneho bloku si kopnu a na tych budu orat

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Něco k historickému tématu:
Ať si každý sám porovná německé a sovětské zločiny – spáchané Němci vůči obyvatelstvu SSSR a vojáky Rudé armády vůči německému obyvatelstvu:

Německé válečné zločiny:
http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/navrat-nemeckych-zajatcu-a-internovanych-z-sssr-do-vlasti.html

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Východní_fronta_(druhá_světová_válka)

Sovětské válečné zločiny:
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Sovětské_válečné_zločiny

Mým názorem je, že ano – sovětští vojáci Rudé armády se dopustili krutých zvěrstvech na německém obyvatelstvu – krádeže, rabování, plenění, brutální znásilňování (podle některých odhadů 1 000 000 – 2 000 000 německých žen bylo znásilněno) atd.

PS: A bohužel, byť o něco v menší míře, k tomu docházelo i na osvobozených územích (např. Maďarsko či Polsko atd. – vůči osvobozenému obyvatelstvu)

Netřeba si malovat Rudou armádu narůžovo – směsice bokujících idealistů a inteligence na jedné straně a na druhé straně směsice násilníků a lupičů. To byla “(polo)barbarská” Rudá armáda.

Je proto velkou ironií, že “civilizovaná” německá armáda se dopustila na území SSSR (v porovnání se zločiny Rudé armády) mnohonásobně vícero a větších zločinů.
Jen na území dnešního Běloruska má německé řádění na svědomí až jednu čtvrtinu obyvatelstva. Nepočítaje německé plány na totální srovnání velkých měst se zemí (Leningrad, Stalingrad, Moskva atd.) a vyvraždění tamního obyvatelstva.

I ta největší krutá zvěrstva sovětských vojsk vůči německému obyvatelstvu a německým zajatcům jsou na míle daleko vzdálená zvěrstvům německých agresorů, nepočítaje německé plány s Ruskem a ruským národem v případě svého vítězství.

Jak zní jeden výstižný komentář ve smyslu:
“Kdyby se Rusové chovali k Němcům tak, jako dlouhá léta války Němci k Rusům, nežil by dnes už žádný Němec.”

PS: Zkrátka v takovém případě by Německo bylo prakticky vymazáno z mapy.

A ani řada zvěrstev spáchaná na německém obyvatelstvu před koncem války rozhodně NEDĚLÁ z Němců oběti války. Německo zde bylo agresorem, který rozpoutal válku v plánu vybudování velké německé říše a ovládnutí celých národů. A na tuto svoji touhu nakonec doplatilo.
To, že válečné běsy přišly nakonec i na území Německa, na věci NIC nemění.

TauRus
Návštěvník
TauRus

Údajné “sovětské válečné zločiny” nejde posuzovat na základě těchto zdrojů z Wikipedie. Buď jsou zdroje doloženy historickými dokumenty z archivů a jsou jednoznačně prokazatelné nebo je to z oblasti “jedna paní povídala”.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Měl jsem na mysli konkrétně chování sovětských vojáků zejména na území Německa. Ostatní údajné zločiny jsou věc jiná. To je na jiné téma.