Za krizí v Kataru stojí americký Deep State, snaha neoconů o záchranu...

Za krizí v Kataru stojí americký Deep State, snaha neoconů o záchranu petrodolaru, systému Pax Americana, CNN vyrábějící “weaponized fake news” a FBI. Comeyho bizarní svědectví v Kongresu má pomoci neoconům dosáhnout Trumpovy poslušnosti!

Za krizí v Kataru stojí americký Deep State, snaha neoconů o záchranu petrodolaru, systému Pax Americana, CNN vyrábějící “weaponized fake news” a FBI. Comeyho bizarní svědectví v Kongresu má pomoci neoconům dosáhnout Trumpovy poslušnosti!

Bez výrazného zájmu médií v v Evropě a v České republice velmi dramaticky eskaluje bezpečnostní situace v Kataru a potažmo na celém Arabském poloostrově. Celá kauza má přitom charakter zpravodajské hry a mnoho lidí vlastně vůbec v Evropě netuší, o co se v celé kauze jedná. Tento článek má za úkol vysvětlit jednotlivé aktéry a jejich úlohy. Celá dnešní současná krize v Kataru začala de facto už před 2 týdny před návštěvou Donalda Trumpa v Saúdské Arábii. Dne 23. května uveřejnila katarská tisková agentura QNA prohlášení vládce a panovníka Kataru Sheikha Tamima bin Hamad al-Thaního, ve kterém nebývale ostře zaútočil na americkou zahraniční politiku, na Donalda Trumpa, o kterém vyjádřil pochyby, jestli vydrží do konce mandátu ve svém úřadu a v komuniké se vyjádřil velmi přátelsky na adresu Íránu. Jenže Katar vzápětí oznámil, že tisková agentura QNA byla hacknuta [1] neznámým pachatelem a zmíněné prohlášení katarský vůdce nikdy nepronesl. Jenže ostatní arabské agentury zprávu dál šířily.

Donald Trump likviduje systém globální moci amerických neoconů Pax Americana.

Katar je blízkým spojencem USA a i když vztahy nejsou tak rodinné jako mají Američané s rodinou Saudů v Saúdské Arábii, tak bez ohledu na to je Katar důležitý spojenec USA v regionu. Jenže, co se nestalo. Vzápětí po této události uveřejnil americký list Financial Times výbušnou informaci, kterou list získal z blíže neurčených zdrojů z FBI z okolí bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho. Ten právě včera vypovídal v americkém Kongresu o tom, jak Donald Trump ho měl nutit k tomu, aby upustil od vyšetřování bývalého Trumpova poradce Mikea Flynna a jeho napojení na Rusko. Financial Times uvedl, že podle informací FBI, které pochází z amerických bank a amerického bankovního dozoru, poskytla vláda Kataru přes komplikované bankovní cesty syrské odnoži Al Kajdy a také Íránu výkupné ve výši 1 miliardy USD za katarská rukojmí [2]. Informace se dostala do rukou Trumpovi a ten při návštěvě v Saúdské Arábii prohlásil, že s podporováním terorismu je konec, bez ohledu na to, kdo je spojenec. Tady zatím odbočíme.

Za vším proti Rusku, Íránu a Trumpovi najdete nejdříve CNN

Americká stanice CNN v poslední době zhruba 1 roku plní zvláštní a podivnou úlohu, která překračuje rámec běžného zpravodajství. Stanice totiž vyrábí tzv. weaponizované falešné zprávy, které mají za úkol srazit hlavu velkým rybám v politickém rybníku. Ze zpráv CNN se stává zbraň, která plní svůj účel. Právě tato stanice rozjela v USA lživou, ale weaponizovanou falešnou zprávu o zmanipulování voleb ruskými hackery. Nikde není žádný důkaz, dokonce se na veřejnost nedávno dostaly informace a uniklé zbraňové exploity NSA, které umí napodobovat hackerské stopy hackerů z jiných zemí, aby to vypadalo, že hacknutí provedla určitá konkrétní země, ale to vůbec CNN nebrání v tom, aby ve spolupráci s americkým Deep State dotáhla tuhle falešnou zprávu až do Kongresu a k vyšetřování lidí okolo Trumpa.

James Comey, bývalý šéf FBI během svědčení v Kongresu.

Byla to totiž znovu CNN, která i v případě katarské krize uveřejnila naprosto neuvěřitelnou zprávu, že za hacknutím katarské tiskové agentury a za implantováním falešného prohlášení katarského panovníka stojí ruští hackeři, aby vrazili klín mezi přátelství Kataru a USA [3]. Weaponizované zprávy od CNN přebírá i Česká televize a tím se dostává do hledáčku tajných služeb. Redakce AE News byla již v březnu upozorněna na nebezpečné kontakty, které mezi CNN a Kavčími horami udržují dvě vysoce postavené osoby. ČT je totiž exkluzivně zvána na místa natáčení, kde operuje tým zvláštního pokrytí CNN (Special Coverage Crew). To je tým, který operuje na místech, kde se inscenují scény. Napojení ČT na struktury CNN mělo proběhnout podle našich informací po nástupu současného staronového ředitele Petra Dvořáka do funkce gen. ředitele ČT. Dvořák totiž studoval v USA na University of Chicago, kde získal titul MBA. A právě po roce 2011 se ČT začala silně odklánět od modelu vysílání britské BBC, který do té doby více či méně úspěšně razila a nastoupila směr silně protiruské rétoriky.

Kataru a jeho vládcům jde o život jako Asadovi a Sýrii

Celá tahle absurdní rovina však odstartovala reakci Rijádu. Saúdská Arábie na informaci Financial Times reagovala tím, že vydala Kataru ultimátum [4], že musí do středeční půlnoci přerušit finanční toky Al Kajdě do Sýrie a musí přestat navazování přátelských vztahů s Íránem, jinak to bude mít vážné následky. Katar na tuto hrozbu reagoval uvedením své armády do nejvyšší pohotovosti, protože se počítá s rizikem invaze Saúdské Arábie do země. Doslova z hodiny na hodinu začala situace eskalovat, a to na základě prohlášení, které katarský vůdce nikdy nepronesl a na základě článku ve Financial Times.

Donald Trump na Arabském summitu v Rijádu.

Katar okamžitě pochopil, o co se hraje. Nejde o nic menšího, dámy a pánové, než o záchranu amerického petrodolaru. Celá problematika má globální aspekt a musíme si rozebrat, jaká je dnes situace. Donald Trump jde cestou národní hospodářské samostatnosti, razí cestu tzv. ochrany stolu. Pokud největší spotřebitel ropy na světě přestane razit politiku nákupů ropy od Arabů, bude to počátek konce blahobytu na Arabském poloostrově. Bude to zároveň ale i konec amerického petrodolaru a konec systému Pax Americana. Trump v této cestě plní přání globalistů, ale pozor, neznamená to, že je jejich koněm. Problém je v tom, že Trump je zarytým nepřítelem Íránu, odmítá globalismus, odmítá muslimskou migraci a hlavně odmítá globální ekonomiku a globální trhy v USA. Jeho cesta k osamostatnění USA od závislosti na ropě od Arabů je ale paradoxně cestou ke konci petrodolaru. A pokud padne petrodolar,  padne americký mocenský systém Pax Americana. Nevím, jestli Trump tuší, že zmenšování závislosti USA na arabské ropě je cesta ke konci petrodolaru, ale minimálně mu to dříve či později dojde.

Saudům jde pro změnu o hrozbu konce blahobytu, neoconům o hrozbu konce petrodolaru!

Saúdská Arábie to pochopila ale velmi rychle. Nejde totiž jenom o Trumpa a o jeho odcházení od arabské ropy. Jde především i o druhý faktor, o Evropu a Evropskou unii. Globalisty uchopená Evropa se chce zbavit závislosti na USA, na područí ve vztahu k americkým elitám. A za tímto účelem jsou v Evropě raženy progresivní kroky k implementování nových druhů zdrojů a energií, které mají obnovitelný charakter. V poslední době všechno v Evropě směřuje k éře elektromobilismu a postupnému nahrazení spalovacích motorů elektrickými agregáty. Psali jsme na AE News o zásobách lithia na severu Čech [5], o plánech Elona Muska na výstavbu továrny na elektrická auta a o budoucnosti Evropy bez spalovacích motorů. Všechny tyto kroky jsou bodné rány do těla petrodolaru, do krku systému Pax Americana. Každý další elektrický motor, každé další elektrické auto, každá další solární baterie, posunuje petrodolar k propasti a spolu s ním i americkou globální moc Pax Americana.

Tato fotografie už vlastně neplatí. S odchodem Baracka Obamy a s koncem ropy v autoprůmyslu se Pax Americana brzy změní na Svět podle Číny. Vladimir Putin už brzy nebude odstrčen bokem ve světové moci.

Saúdská Arábie bojuje o přežití. Poprvé v historii musí vládnoucí rodina přistoupit k něčemu nevídanému, k zavedení DPH a také k zavedené spotřební daně (zatím jen pro firmy, které budou muset platit spotřební daň z paliv), a to již od příštího roku [6]. Cena ropy je katastrofálně nízká, americký “šílený” prezident chce těžit ropu doma a Evropané pro změnu nechtějí už pomalu ropu vůbec, protože jdou tzv. zelenou cestou. Takže co zbývá rodině Saudů na záchranu svého blahobytu? A co zbývá americkým neoconům na záchranu petrodolaru a systému Pax Americana? Zbývá jim jediná možnost. Uvrhnout Arabský poloostrov do válečného stavu. Už od středy ve strachu trhů z války mezi arabskými zeměmi letí ceny ropy na světových trzích nahoru. Pokud by situace eskalovala a měla by dlouhého trvání, do půl roku by se cena za jeden barel mohla dostat až na 150 dolarů za barel. Pokud začnou vybuchovat ropné terminály, nebo dokonce sami Arabové si vyhodí do vzduchu ropné terminály a obviní z toho Katar, tak z minuty na minutu se zastaví celá světová produkce ropy. Vyvolání krize a zastavení exportu ropy z válkou rozvráceného Arabského poloostrova by zachránilo saudskoarabský ropný blahobyt, zachránilo by to petrodolar a také globální americkou moc Pax Americana.

Bez rozvrácení Íránu v trosky nelze systém Pax Americana už zachránit

Jenže tak jednoduché to zase není. Na rozdíl od minulosti je zde Írán, na který už není ze strany EU uvalené embargo, takže v této chvíli, když Saúdská Arábie zastaví ropnou produkci, Írán ji bez problému a rád zastoupí. Takže nestačí jenom destabilizovat Arabský poloostrov, ale je nutné i rozvrátit Írán, aby nemohl produkovat ropu. A cesta k rozvrácení Íránu už začala. Islámský stát, který je sponzorován Rijádem a americkými neocony, totiž zaútočil poprvé ve své historii na území v Íránu [7]. Cílem útoku se stal íránský parlament a Khomejního chrám. Zapomeňte na bláboly mainstreamu, že útočili teroristé. V Íránu útočil americký Deep State. Ten samý Deep State, který stál u zrodu ISIL, když John McCain si povídal na návštěvě v Sýrii v roce 2013 s jeho předáky, tehdy ještě členy Free Syrian Army.

John McCain v roce 2013 v Sýri s předáky budoucího ISILu.

Katar včera oznámil, že v případě útoku Saúdské Arábie na Katar poskytne Írán zemi veškerou pomoc proti agresi. Ve středu večer navíc oznámil turecký prezident Tayyip Erdogan, že turecký parlament schválil vyslání tureckých jednotek na pomoc do Kataru [8]. Turecko má v zemi již jednu svoji základnu. A poslední informace ze včerejšího dne je, že katarský ministr zahraničí odletí v sobotu do Moskvy [9]. Katar si je velice dobře vědom, co to znamená, když jsou slyšet bubny v Rijádu, v CNN a v americké bažině ve Washingtonu. Jsou to válečné bubny. A pokud Katar nechce být saudskoarabskými vojsky vymazán z mapy, musí se obrátit s žádostí o pomoc k Vladimiru Putinovi. Právě proto v sobotu odletí katarský ministr zahraničí do Moskvy. Dá se očekávat, že Katar požádá Moskvu o stejnou vojenskou ochranu, o jakou požádal Bašár Asad v Sýrii.

Až budou hořet ropné terminály na Arabském poloostrově…

Útok ISILu na íránský parlament a Khomejního chrám v Teheránu považuji za bod zlomu v americké politice a systému globální moci Pax Americana. Americký Deep State poprvé cítí, že je zranitelný, že může skončit globální americká dominance Pax Americana ve světě, v Evropě, v arabských zemích, v Asii, všude. Když Rijád časově synchronizuje své hrozby Kataru ve stejné chvíli, kdy Financial Times informuje o tom, že Katar poslal Al Kajdě do Sýrie 1 miliardu dolarů, a ve stejné chvíli, kdy CNN vyrobí další fake news o ruském hacknutí katarské tiskové agentury, tak to všechno není náhoda, ale je to časově organizovaný útok na Írán a současně na Rusko.

Až padne petrodolar, Arabové vtrhnou do Evropy se šavlemi, nic jiného jim nezbude. Jejich lidé a předvoj už v Evropě jsou v podobě migrantů…

Turecko nyní stojí proti USA. Už zase. Katar se stal obětním beránkem pro Saúdskou Arábii a Američané svého spojence (Katar) obětují. Už zase. Pokud začnou hořet ropné terminály na Arabském poloostrově, bude z toho profitovat Teherán. A protože Rijád i washingtonská bažina to vědí, logicky poslali ISILu notičky, aby udělal čelem vzad a místo v Sýrii začal okamžitě útočit na Írán. Celé je to tak průhledné, až je to děsivé. Katar je pouze zástupným nástrojem pro destabilizaci prostoru, kde se těží ropa pro celý svět. Pouze Írán tento plán může překazit. A Rusko.

Neoconi spustili ofenzívu za záchranu systému Pax Americana

Právě proto včera probíhalo grilování Jamese Comeyho, bývalého šéfa FBI před americkým Kongresem. Nejde vlastně o Mikea Flynna, jestli jeho vyšetřování ukázalo na vztahy s Ruskem, ani nešlo o to získat nějaké jasné důkazy proti Trumpovi, že by na Comeyho tlačil, aby Flynnův případ zametl pod koberec. Jde totiž o velký tyjátr, který má Trumpovi ukázat, kdo skutečně ve Washingtonu šéfuje. A Trump má být tímto varován a odklizen do patřičných mezí, aby se neopovažoval s Ruskem sbližovat nebo dokonce přátelit. Navíc, teď už bude prakticky nemožné pro Trumpa se s Ruskem dohodnout, když Katar, který prý poslal Al Kajdě peníze v objemu 1 miliardy USD, si najednou běží rychle pro ochranu do Moskvy k Vladimiru Putinovi.

Katar jako obětní beránek pro washingtonský Deep State a šejky z Rijádu.

Pro Trumpa to bude signál, že Katar podporuje Al Kajdu a když Katar hledá ochranu u Ruska, tak je Rusko podporovatelem zemí, které podporují Al Kajdu. Z toho záhy vyplyne, a nebude to dlouho trvat, velmi nebezpečné odvození, které určitě první vyplivne CNN, že Rusko spolupracuje s Al Kajdou. Je jen otázkou času, kdy uslyšíme z médií, že Katar pozval ruské vojáky do své země poté, co poslal Al Kajdě v Sýrii peníze. A Trump už nebude potom moci s Ruskem si říct ani Dobrý den. Naopak, otevře se tím prostor pro další odvetné sankce proti Rusku, které americký Senát už má nachystány.

O situaci v Kataru a o souvislostech krize na Arabském poloostrově, o útocích ISILu v Íránu, o zfalšované demonstraci muslimů v Londýně, o návštěvě Jean-Claude Junckera v Praze a o dalších věcech budeme hovořit dnes večer od 19:00 hodin na Svobodném rádiu v mém pravidelném pořadu. A jako obvykle, i dnes jste všichni srdečně zváni k poslechu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Holy
Návštěvník
Holy
konzerva
Návštěvník
konzerva
kevin
Návštěvník
kevin

Český poklad z Krušnohoří jménem lithium. Ve středu bude vláda jednat, co s ním

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-poklad-z-Krusnohori-jmenem-lithium-Ve-stredu-bude-vlada-jednat-co-s-nim-491671

kari
Návštěvník
kari

http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/192367-iran-poslal-do-kataru-letadla-a-lode-s-potravinami/
nechat vyhladovet civilni obyvatele a po umorenim hlady zautocit. Vskutku odporna taktika

Avari
Návštěvník
Avari

“Já bych byl rád, kdyby společnost – myslím tím globální společnost – chápala, že národní státy jsou už dávno přežitý formát, který vytváří napětí, které už je zbytečné, obzvlášť v době, kdy začínáme být všichni propojení neuronovou sítí a všichni můžeme jakoby v jeden moment sdílet prostě jako informace a vzájemně si je věnovat.” https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/diky-za-milose-zemana-urychluje-zmeny-ve-spolecnosti-pochvaluje-si-vytvarnik-tyc-ze-skupiny-ztohoven-32753?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Miňo
Návštěvník
Miňo

Zrušenie národných štátov je cieľom globalistov NWO na zotročenie ľudstva. Ak sa zrušia národné štáty vzniknú nové napetia vyplývajúce z nemožnosti vytvoriť homogénnu masu ľudí rôznych kultúr a náboženstiev, potom sa zavedie pre udržanie tzv. poriadku totálna diktatúra a otroctvo pre úplné ovládanie ľudí od narodenia až po hrob.

KSB
Návštěvník
KSB

Jen tak mimochodem,Mockrát děkuji Panu VK za pořady na Svobodném rádiu a moc si toho vážím.

Květoslav
Návštěvník
Květoslav

Návrat do ČR.
Nebudu vám říkat o zákulisí voleb….
Pro člověka je jednodušší udělat to co je od něj požadováno, pokud má apatii a strach. A schová se do své komfortní zóny.
„Panovník má budit respekt…… A respekt si udrží potud, dokud nesáhne poddaným na majetek a na jejich ženy,“
Kandidát slibuje a volič volí, opačně to nejde! …”Ve volbách nevyhrávají chytrá, ale líbivá a jednoduchá řešení. Jestli jsou chytrá a reálná, zajímá jen menšinu lidí, proto to nehraje roli. Moderní politik už nepotřebuje ideály ani myšlenky. Nedávný německý průzkum ukázal, že 65 % Němců vůbec neví, jakou politiku Schulz prosazuje. To je ale jeho výhoda, protože může říkat přesně to, co chtějí lidé slyšet a co se zrovna hodí, nemá ničím svázané ruce. Naopak politiku Merkelové každý zná a už ji pocítil na vlastní kůži. Podle průzkumu ARD kdyby byl kancléř volen přímo lidem (což v realitě není), měl by Schulz stejnou šanci jako Merkelová: Oba by dostali 41 %. To je šílené!” Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=587583

Nebudu vám říkat o volební účasti.,…. “S vyšší volební účastí se zvyšuje možnost konkurence. Naopak nám vždycky prospívá nízká volební účast.” Lidi čtete to samé co já? Jděte proto všichni v co nejhojnější míře k volbám, ať dostaneme tyhle zloduchy, co jsou kam vítr, tam plášť na smetiště dějin. ….”
(http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Den-podpisu-smlouvy-KDU-CSL-a-STAN-Cyril-Svoboda-durazne-varuje-Nedelejte-to-Gazdik-nas-vyuziva-A-hrozi-ze-se-stane-neco-o-cem-se-nepise-483423)..
K volebním urnám je třeba jít až druhý den voleb…. zmenší se riziko manipulace voleb!
Za co poslance platíme?
“….by měl být především kontakt s občany, znát jejich názory a postoje a promítat je do zákonodárných iniciativ – za to nás platíte. Neplatíte nás za nekonečné projednávání zcela nesmyslných hovadin, neplatíte nás za zinscenované vládní krize, neplatíte nás za pomluvy a politikaření. ”
Nebudu vám říkat – jak volit?
“Mozek slouží k myšlení …. Myšlení bolí. a vy se myšlení bojíte?
1. Volím stranu či hnutí, které jsou mi názorově nejblíže.
2. Volím stranu či hnutí s reálným programem, u kterých je předpoklad, že program bude splněn alespoň na 50%.(Programy pol.stran: http://www.novarepublika.cz/2016/09/programy-uvedenych-politickych-stran.html).
3. Volím a preferuji kroužkem kandidáty, které osobně znám.
4. Pokud neznám žádné kandidáty osobně, zjistím si, kdo je zná, a nechám si podat reference.
5. Ověřím si, je-li kandidát poctivý, čestný a pracovitý člověk, který je ochoten obětovat část svého života ve prospěch občanů – svých voličů.
6. Pokud kandidát v minulosti zastával či současnosti zastává volenou funkci, zjistím si, jak se zasloužil o blaho a prosperitu své obce, svého kraje, případně celé ČR.
7. Pokud je kandidát úředníkem nebo zastává jmenovanou funkci, ověřím si úroveň a výsledky jeho práce.
8. Nevolím parlamentní dinosaury, kteří si z mandátu udělali dlouhodobé živobytí, aniž by učinili něco přínosného pro své voliče a občany této země, ani mladé kariéristy, kteří se časem v dinosaury promění.
9. Nevolím podnikatele a majitele firem, neboť zde hrozí střet zájmů.
10. Nevolím sportovce, umělce ani jiné „celebrity“ všeho druhu, neboť nemají ponětí o politice, ekonomice, právu, ani o řízení a správě státu.
11. Rozhodně přijdu k volbám, i za cenu určitého kompromisu, abych přispěl k nápravě poměrů ve své zemi.
12. Znovu si přečtu Platónův výrok a zamyslím se nad tím, co jsem schopen pro svou aktivní účast na dění ve své zemi učinit! ” (http://www.novarepublika.cz/2017/06/vsem-obcanum-volicum-v-ceske-republice.html?showComment=1496871373422#c4821341471518138999)
Volební průzkumy jsou nevěrohodné!
Kdo kandidáta sponzoruje – toho bude kandidát poslouchat!
Církevní vyznání kandidáta – vyznání k církvi je prioritní a zájmy státu, lidí druhotné!
Uhlazenost ještě neznamená profesionalita!
Je výhodné pro Českou republiku euro, nebo česká koruna?
http://czechfreepress.cz/ekonomika/je-vyhodne-pro-ceskou-republiku-euro-nebo-ceska-koruna.html
A co politické kšefty?:
http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=183168

Jaris
Návštěvník
Jaris

Vynikajici souhrn veci, ktere by kazdy volic mel znat. Ukladam sama pro sebe. Dik.

Lumpír
Návštěvník
Lumpír

Vím, že to pod tento článek nepatří, ale určitě si vzpomenete na krátké video, ve kterém cygan s pouze několika třídami základky ze starého zákona pochopil biblický koncept zotročení dnešním finančním korporátním fašizmem, tak tady je s ním zajímavý rozhovor o řešení rómské otázky: https://m.youtube.com/watch?v=OkAcmc_0C2c Klobouk dolů, tento Pán či Róm či Cikán/Cygan si právem zaslouží velké počáteční písmeno, on není žádná dylyna (debyl)…

tana
Návštěvník
tana

Vláda v Tobruku propustila Kaddáfího syna, kterého zachránili před popravou a odmítli vydat “správné” vládě v Libyi. Uvidíme, co to udělá. Přitom mladý Kaddáfí byl oficiálním nástupcem otce, žil a vzdělával se v Anglii.

gonoSS
Návštěvník
gonoSS

Ceny ropy a plynu zákonitě porostou a to tak, že hódně. To je za událostmi v Kataru, Sýrii…Momentálně je cena bojem žida za ovládnutí Ruska příliš nízká na to, aby se mohli hledat a otvírat nové ložiska. Staré se dotěžují na maximum a nových adekvátně nepřibývá. Co myslíte, jak dlouhou tento stav vydrží? Prozatimní nízké ceny všechny uklidňují, nevedou k šetrnosti, spíš naopak vedou k nesmírnému plýtvání! Viz nesčetná množství kamionů v totálně ucpaných silnících v evropě a neustále se rozšiřující flotily obrovských letadel vozících miliony lidí odnikud nikam. Dokdy, soudruzi, dokdy?
A poláci jsou velice zaujímavý úkaz. Ten první tanker se tekutým plynem z júesej-šaškárna na entou, ekonomický nesmysl a pro tupé rusofóbní poloky těžce prodělečný podnik!
Za peníze vypůjčené v Kataru s velkou slávou postavili terminál s “velice výhodnou smlouvou” na asi 20 let-ber nebo plať za ceny cca 4x vyšší než za rusácký plyn!
Proto budou až do bezvědomí bojovat proti NS2. Po jeho zprovoznění si terminál můžou strčit víte kam! Ani pokus o záchranu z ameriky nemá šanci. Dobře tak polokům blbým až debilním!

Pozorovatelka
Autor

Existují názory, že až ropa přestane být největším mocenským nástrojem (obzvláště od doby, co je jediným krytím dolaru), její ceny stoupnou tak, že například cesty letadlem budou jen pro vyvolené. Jinak věta Rockefellera a spol: “Chceme-li oslabit Čínu, ceny ropy zvýšíme, chceme-li oslabit Rusko, ceny ropy snížíme” , ta je od Ukrajiny a Krymu maximálně aktuální, když tehdy na konci roku 2014 cena za barell spadla z cca 100 dolarů na dosud udržovaných cca 50.

Tím se z ropy stal zásadní sankční nástroj proti Rusku (stejně jako za rozpadu SSSR), který Rusko jakž- takž prolomilo loňskou dohodou zemí OPEC o snížení těžby, která byla nedávno prodloužena o dalšího půl roku a která ceny částečně zvedla. Na to USA reagovaly tím, že se o to víc vrhly na těžbu břidlic, a to přesto, že pro břidlicové americké firmy jsou nízké ceny ropy likvidační, protože aby se jim tato drahá těžba vyplatila, potřebují prodej kolem 100 dolarů. Tím si ovšem USA současně snížily své oficiální zásoby – odhad byl snížení o cca 2 mil. barellů, skutečnost v květnu byla nějakých 4 a půl mil. barellů.
http://www.investicniweb.cz/news-eia-zasoby-ropy-na-uzemi-usa-19-kveten-2017/

V reakci na to Trump vyhlásil, že USA prodají polovinu svých strategických zásob
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3537784/trump-chce-prodat-polovinu-strategickych-zasob-ropy.html
a po amerických machinacích se zásobami v červnu ceny ropy opět klesly
https://www.finance.cz/492567-ceny-ropy-po-necekanem-rustu-zasob-v-usa-prudce-klesly/
takže snahy zemí OPEC a tím i ruský zájem o vyšší ceny tak USA pohřbívají. A protože sankce proti Rusku jsou i v zájmu GP, Trump tak činí nejen pro udržení petrodolaru. A současně Trump i přes velké protesty potvrdil otevření sporného ropovodu z Aljašky
http://ekonomika.eurozpravy.cz/svet/190938-trump-chce-tezit-ropu-v-rezervaci-na-aljasce/

A proč to všechno – proč USA těží drahé břidlice, vracejí se k uhlí a otevírají sporný (a rovněž drahý) ropovod, když údajně je ropy takový dostatek? Proč se nevrátí třeba do Texasu, kde se údajně už ropa asi obnovila (soudě podle mnohých komentářů v diskusi).

A i proto můj názor je, že i celá klimatická dohoda, která ve své podstatě je o zastavení nekonečného růstu a místo toho zavedení “udržitelného růstu”, je v prvé řadě o omezení spotřeby ropy. A myslím, že jakmile světová měna přestane být kryta zlatem a bude dořešen Blízký východ coby největší zásobárna ropy, k tomu Nord Stream 2 tak, že Německo bude pomocí ropy 1) velet Evropě a 2) bude v jeho moci kdykoliv odstavit ruskou ropu, pak ceny ropy půjdou prudce nahoru. A tím bude vyřešeno vše – především pak plýtvání v té podobě, do jaké jej dovedl bílý člověk. A veškerá politika “chudnutí” pak pojede sama.

Pokud jde o Česko, tak i v něm se tedy zřejmě nějaká ta ropa už obnovila, když tedy se tvoří pořád, ale když navíc je stále méně potřebná
http://oenergetice.cz/ropa/tezba-ropy-a-zemniho-plynu-v-ceske-republice-historie-a-soucasnost/

Pozorovatelka
Autor

Oprava: “A myslím, že jakmile světová měna přestane být kryta ZLATEM…” , správně logicky mělo být “…kryta ROPOU…”

xzden
Návštěvník
xzden

Velmi správně se ptáte -. PROC teda neobnovili ropný Texas ?
Tvrzení o “samoobnovitelné ropě” je HOAX vypuštěný ropnou mafií k ukolébání ovcí.
Je založený na údajném pozorování jakéhosi vrtu v Čečensku, jen tlachy které nebyly nikdy prakticky potvrzeny – zjevně je to nafouḱnuté pozorování přirozené regenerace těžbou devastovaného geologického podloží. Ovšem mnohem horší je zásadní fakt, který je těmito hoaxy záměrně maskován: ložiska surové nafty jsou pevně spojena se zásobami (velmi kvalitní) pitné vody – tam kde je náfta, je i nejčistší přírodní voda. Zatímco pitná voda je podmínka přežití, ropa je pouhý bonus.

Těžbou nafty dochází k průsakům a zásoby vody jsou zlikvidované především jednak vymizením a druhak kontaminací přirozeného štěrkového/pískového podloží, které vodu váže a čistí. Uvahy o všem jiném slouží k odvedení pozornosti od tohoto zcela zásadního faktu. Zásoby pitné vody jsou uložené proti ropě obvykle hluboko, jejich existenci je proto snadné zamlčet příp bagatelizovat. Zpráva o obrovském podzemním jezeru pitné vody v Libyi se proflákla jen zásluhou Kaddáfího, jinak by se o tom nevědělo nic .. Ropné státy na Středním východě pitnou jakože “nemají”, protože stačí přítomnost hloubkové pitné vody zamlčet, a není problém nainvestovat miliardy do odsolovacích zařízení (o to se postará MMF a příslušné “přerozdělovací” fondy), čímž je tento dojem utvrzen. Kdo nadále pochybuje nebo protestuje je označen za konspirátora, opozičníka apod a je snadno eliminován (metodiku na AE nedávno přesně vystihl pan VK), vraždit většinou netřeba.

Pokud jde o zmíněné Česko:
Na Břeclavsku bylo nedávno těžbou nafty v jímacím území pitné vody (zahájeném cca 2004) zničeno do té doby právě mimořádně kvalitní pískové podloží. Těžbu ropy prosadila mistni klaka (vedená mimochodem spolužákem Radovana Krejčíře z EF VŠB a spolutunelářem Ekoagrobanky) díky promyšlené serii neuvěřitelných korupčních prasáren mimochodem za aktivní asistence tzv seriozního tisku. V důsledku toho bylo špičkové podloží přirozeně filtrující do té doby jednu z nejčistších vod v ČR změněno v mazutové pískové bahno.
Přesvědčit se o tom může kdokoliv prostým odběrem ze dna kterékoliv vrtané studny především v oblasti městských čtvrtí Poštorná a Charvatská Nová Ves – kde od té doby se všem zanášejí filtry zahradních čerpadel, a odpovědná klaka unisono všechno svádí na “sucho” a “suchem zhoršené podmínky”. Všechny nejvlivnější mediální sračkomety typu iDnes/Reflex/Respekt a spol mají příkaz to nevidět, v krajní případě všemožně bagatelizovat , protože stopy vedou ke klanu Komárků (jmenovitě ke Karlu juniorovi neboli dnešní KKCG), byť byla jako potenciální “hromosvod” odzačátku cíleně nastrčená účelově zřízená false-flag Česká naftařská sro.
Aby tuto katastrofu zamaskovali, zařídili příslušní odpovědní zločinci mj rekonstrukci úpravny vody v Kančí oboře, která jakože “už nevyhovovala”, a teď mají obrovské problémy -přes samozřejmě neúměrné náklady – tuto ekologickou katastrofu nedozírného rozsahu ututlat. Ovšem jinak se vlastně nic neděje – venku je hezky, slunce svítí a bramboráky se povedly..
A stejný nebo podobný devastační scénář se odehrává všude, od Ruska po Aljašku.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Ropa se neobjevuje na stejnem miste, kde byla vycerpana.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Saúdská Arábie v listopadu 2016 pohrozila odvetou, pokud se budou USA snažit snížit svou závislost na ropě, těžené v této zemi. S tím souvisí i např. nález obrovitého břidlicového ropného pole v Texasu. To je zatím zkoumáno a připravováno k těžbě, která by mohla být odstartována nějakou “odvetou” islamistů.

USA se staly nezávislými na ropě a plynu z islámistánů kolem Perského zálivu a dalších podobných vyděračských států, sdružených do kartelu OPEC. Kartely jsou z hlediska tržní ekonomiky jednoznačně zločinecké organizace. Rozhodně nyní USA neohrozí zločineckými státy zámerně vyvolaná “ropná krize”, kterou starší z nás pamatují. Vývoz přebytkové ropy a plynu z USA navíc vedl ke drastickému snížení cen těchto komodit na světových trzích. To by v delším časovém horizontu znamenalo pozitivní změny pro civilizované země, které by byly méně ohrožené teroristy, financovanými právě z islámských ropných států. Jistěže i pád ultralevicových režimů, financovaných naftou (Venezuela např.) je pozitivním jevem, protože demaskuje lživost marxistických a neomarxistických blábolů.

Tyto a další ideologické bláboly spolu s kvasináboženstvími nekompatibilními či málo kompatibilními s civilizačním vývojem bude muset lidstvo postupně leč tvrdě utnout. Bude muset začít používat technologie a postupy, které zmíněná kvasináboženství (v oblasti vědy navíc působící pod rouškou “etiky”) i ideologie zakazují. Navíc tyto náboženské a kvasináboženské ideologie a jejich provozovatelé škodí lidstvu odčerpáváním zdrojů na nesmysly (např. “boj s globálním oteplováním”, respektive “změnou klimatu”, když to oteplování ne a ne přijít). Jejich nositele bude nutno postavit do latě i velmi drastickými prostředky.

Dalším škodlivým faktorem je agrese aktivistů z této oblasti proti skutečným a plnohodnotným vědcům a technikům. Stačí se podívat na to, kdo uděluje u nás cenu “Ropák” a kdo ji “dostává”. Nicméně situace u nás, kde “Ropák” je vnímán většinou společnosti jako něco pozitivního, je pořád ještě dobrá. V některých zemích byli vědci a technici, kteří se stali terči aktivistického póvlu, vyštváni z univerzit nebo jiných pracovišť a bylo jim zabráněno v další práci, mající pro lidstvo podstatně větší význam než např. výplody “Mezinárodního panelu pro klimatické změny” či různých multikulturalistických nebo etických institutů.

V květnu zelení soudruzi vyhlásili “Ropáka” a “Zelenou perlu”. Z této “soutěže” se stále více stává prestižní záležitost, protože se zelení dostávají do stále většího rozporu a střetu s normálními lidmi a jejich názory a hodnotami.
Zelení také prostřednictvím EU prosadili další a naprosto nesmyslné zpřísňování norem pro uhelné elektrárny, do nichž se nevejdou ani ty z našich, které byly v 90. letech s velkými náklady rekonstruovány. Opět jeden z důvodů, proč odejít z EU.

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

Kamionová versus železniční doprava …
Jedna lokomotiva táhne po kolejích celý vlak vagonů zatímco trajler jeden-dva …
Silnice si šplhají z kopce na kopec ,zatímco traťě jsou pečlivě plánovány aby jely takříkajíc ekonomicky více-méně po rovině . Elektrizace železnic není nic nového , zato elektrifikace aut je hitem na entou , uděláme auto na trolej a máme minitrolejosobáček pěkně na drátu holenkové těšte se …
Proto ten zájem o zprivatizování železnic , že .
Pak stačí horovat pro zákaz dieselových motorů a zákazníci se dráhám vrátí …
Státy ostrouhají a nejen ekonomicky ,ale i vojensky – doprava po železnici je strategický zájem státu .

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Jasne davam bodik – o Polacich pisu nize. Problem ropy v podstate nikdy nebyl z jejiho nedostatku ale z toho, ze zidaci radej nalozili tankery a nechali je cekat az cena vyleze. A kdyby cena sla jeste nize tak by je s klidem nechali i potopit – jako Bush starsi kdyz mu ropa prestala vynaset. Nepotopil, ale proste nechal zrezivet. A vrhnul se – na big farmu.

.B.
Návštěvník
.B.

V Amsterodamu najelo auto do lidí.
https://twitter.com/manyapan/status/873615274318188545

Jaris
Návštěvník
Jaris

Copak na to “premoudry “EU parlament? Nejspise asi zakaze motorova vozidla. Kola pujdou na dracku.
Parizska klimaticka komise a vsichni oteplovaci budou jasat, za cerstvy vzduch. Evropske obyvatelstvo posili fyzicky i mentalne kazdodenni cestou do prace pesky ci na kole, vzpamatuje se a vypraska vsechny zvrhle politiky i s muslmany tam kam patri. Politiky na kandelabry a muslmany expres do muslimskych zemi. Vsechno spatne je na neco dobre.

Vratislav
Návštěvník
Vratislav

„Přemoudry „EU parlament” :
Brusel chce upravit azylové řízení, migranty by rozdělil podle klíče
http://zpravy.idnes.cz/migrace-eu-kvoty-distribuce-migranti-brusel-fmn-/zahranicni.aspx?c=A160406_101947_zahranicni_aba

Odpor ke kvótám blokuje řešení migrační krize. Oddělme je, navrhl Berlín
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/eu-reforma-uprchlici-azyl-kvoty-prijeti-fdq-/zahranicni.aspx?c=A170609_181959_zahranicni_pmk

kari
Návštěvník
kari

auto najelo do lidi. Takze vlastne evropsky normal ?