Z deníčku amerického protektora Schapira: “Novináři Mafry na mně udělali dojem. Nediskutuji...

Z deníčku amerického protektora Schapira: “Novináři Mafry na mně udělali dojem. Nediskutuji s lidmi, kteří nečtou oficiální zpravodajství. Kdo kritizuje americkou politiku, je troll!”

Z deníčku amerického protektora Schapira: “Novináři Mafry na mně udělali dojem. Nediskutuji s lidmi, kteří nečtou oficiální zpravodajství. Kdo kritizuje americkou politiku, je troll!”

V posledních dnech se opět rozhořel spor mezi prezidentem Zemanem a americkým velvyslancem v ČR, Andrew Schapirem. V jednom šiku vytáhla do boje pražská kavárna spolu s mediální frontou na Kavčích Horách a opět do prezidenta Zemana mocně tepou. Jeho plánovaná návštěva v Moskvě 9. května je trnem v oku celé sluníčkové frontě v ČR. Redakce AE News ovšem přichází s něčím mnohem zajímavějším, totiž s náhledem do myšlení amerického velvyslance. Pokud chcete bojovat s nepřítelem, musíte ho poznat. Pochopit jeho myšlení. Jak vám ukážeme, pan velvyslanec je zdatný loutkář a i když vypadá, jako že neumí do pěti počítat, jeho uchopení moci nad českým protektorátem je doslova děsivé.

Pan velvyslanec už před měsícem poskytl rozhovor na Facebooku [1], v podstatě šlo o moderovaný chat. V něm se mohli občané ČR pana velvyslance zeptat na různé věci. My jsme byli na tento rozhovor upozorněni, a tak přinášíme jeho rozbor. Myšlení pana velvyslance se v něm zrcadlí opravdu obdivuhodně. Je zvláštní, že americký velvyslanec, ačkoliv nepochybně vzdělaný, má občany ČR za naprosté hlupáky. Některé odpovědi pana velvyslance jsou doslova jako z jiného světa, a tím nemyslím z Nového světa.

První z dotazů se týká nezávislosti společnosti Mafra a odpověď pana velvyslance je doslova jako ze žurnálu:

Schapiro: Svobodný tisk je jedním ze základních pilířů silné demokracie. Velmi mě bavila návštěva ve vydavatelstvích Economie a MAFRA. Novináři, kteří tam pracují, na mě udělali velký dojem. Vím, že někteří lidé mají různé otázky ohledně vlastnictví těchto médií a samozřejmě je důležité být ve střehu, pokud jde o nezávislost médií, ale můj osobní dojem byl takový, že tamní novináři dělají vše proto, aby zůstali nezávislími a vyhnuli se autocenzuře.

No to je ale nadělení! Pan velvyslanec navštívil největšího mediálního vydavatele v ČR, Babišovu Mafru. Co tam asi tak pan velvyslanec dělal? Pan Babiš si pozval pana Schapira na svůj volební sjezd ANO, nyní se ukazuje, že si ho pozval i do sídla Mafry. Ministr financí, majitel největšího vydavatele v zemi, si pozve amerického velvyslance na svůj volební sjezd, do svého vydavatelství a dnes vyšla informace, že se Babiš ostře opřel do prezidenta Zemana kvůli jeho cestě na oslavy Dne vítězství do Moskvy [2]. Už to chápete, jak do sebe kousky skládačky zapadají jako puzzle? Pan Babiš je koněm pana Schapira! Možná, že pan Babiš už podepsal americké straně utajenou spolupráci. Ostatně, nebylo by to poprvé v jeho životě, že?

[FOTO] Velvyslanec USA v ČR Andrew Schapiro na setkání s americkými vojáky

Ubohá je reakce pana velvyslance na dotaz, proč americká vláda neuznává lidové referendum a vůli obyvatel Krymu. Pan velvyslanec na to odpovídá sarkastickou poznámkou, že to považuje za čest, když trollové vylézají s takovými otázkami a objevují se v diskusi v takové síle. Za tuto odpověď schytal pan velvyslanec pěkné kapky v reakcích. Kdo zpochybňuje americkou politiku, je troll, podle pana velvyslance.

Z dalších dotazů nás zaujala otázka na pana velvyslance, na základě jakých důkazů začaly USA považovat Rusko ve věci ukrajinské krize za agresivní stát? S odkazem na průřez americké historie a jejich válek to pán vidí trochu jinak. No, a pan velvyslanec mu na to odpověděl skutečnou perlu, ovšem na Facebooku přeloženou do češtiny překladatelem ambasády zcela chybně. Hmmm, asi jim už nezbyly peníze na slušné překladatele kvůli všem těm grantům pro české neziskovky. Pan velvyslanec totiž odpověděl:

Schapiro: Mezi seriozními lidmi, kteří čtou legitimní zpravodajské zdroje, není moc o čem hovořit ohledně toho, kdo je zodpovědný za současnou situaci na Ukrajině.

(Věta je na Facebooku přeložena zaměstnancem ambasády chybně, protože nedává smysl a protiřečí si:  Opravdu nelze vest seriozni debatu o tom, kdo je zodpovedny za soucasnou situaci na Ukrajine mezi temi, kteri ctou legitimni zpravodajske zdroje.… )

Takže pan velvyslanec nám tu jasně sděluje, že se odmítá bavit s každým, kdo nečte oficiální zdroje, to znamená zdroje z mainstreamu, tedy zdroje od pana Babiše a jeho Mafry. Opět nám zapadá jeden dílek skládačky jako puzzle. Tady je dobré si uvědomit jednu věc: Protesty před ambasádou USA jsou naprosto jalové. Pan velvyslanec tyto občany považuje za pomýlené, protože nečtou mainstream, oficiální výstupy ze světových agentur Velké trojky. Anebo je čtou, ale nevěří jim. Jak je vidět, pan velvyslanec má instrukce, aby takové lidi nevnímal a nebavil se s nimi. Toto je pozice hegemona. Resp. jeho zástupce v Protektorátu. Nebaví se s opozicí v ČR, protože mu stačí ovládat lidi u moci ve státu. Hegemon nemusí předkládat důkazy o ruské agresi, protože důkazy hegemon nepotřebuje. Hegemon ukáže a to pravda jest navěky. Jak smutné, že takto se chová velvyslanec “největší demokracie na světě”.

[FOTO] Americký velvyslanec v Mafře přebírá zarámovaný první výtisk Lidových novin

Absolutní perla se nachází v rozhovoru níže, kde se pan velvyslanec vyjadřuje ve věci anexe Krymu a invaze amerických vojsk do Iráku. Tady doporučuji opravdu velkou pozornost:

Schapiro: Ruská anexe Krymu a agrese na Ukrajině jsou jasným porušením mezinárodního práva a jsou vážnou hrozbou míru a stabilitě v Evropě. Srovnání s Irákem zde není na místě. Jak řekl prezident Obama, došlo k omylům, ale v Iráku působila mezinárodní koalice pod záštitou mezinárodního práva. Rusko musí splnit dohodu z Minsku a falešná srovnání by od toho neměla odvádět pozornost.

Pan velvyslanec zde naprosto flagrantně lže. Mezinárodní koalice v Iráku nepůsobila pod záštitou mezinárodního práva, protože mandát koalici mohla udělit jen rezoluce Rady bezpečnosti OSN, a k tomu nedošlo. Americká armáda, spolu s asistenty (expedičními pomocnými jednotkami různých států NATO), vtrhla do Iráku na základě rozkazu prezidenta USA, G. W. Bushe. Na základě jeho rozkazu a jeho mandátu vstoupila vojska USA a spojenců na území Iráku. Jak se americký velvyslanec opovažuje dělat z českých občanů hlupáky s vymazanou pamětí? Pod žádnou záštitou mezinárodního práva do Iráku nikdo vyslán nebyl, a to ani do současného okamžiku, kdy na jeho území řádí vojska Islámského státu vyzbrojeného americkými zbraněmi.

Ta poznámka o Obamovi a jeho přiznání, že došlo k omylům, to je pro změnu černý humor. Půl milionu Iráčanů (některé zdroje uvádí až přes jeden milion) [3] ten “omyl” zaplatilo vlastním životem. Možná je načase vyzvat USA, aby Iráku a rodinám, které během okupace přišly o své blízké, začali Američané vyplácet kompenzace a válečné reparace za ten “omyl”.

[FOTO] Pan velvyslanec v Temelíně říká panu ministrovi Mládkovi asi něco ve smyslu: “Támhle to chceme taky!”…

V celém rozhovoru jsou další zajímavé momenty a reakce, doporučuji si je přečíst. Tento rozhovor na Facebooku je nejlepším otiskem prstu americké zahraniční politiky, který by se dal popsat jako: My rozhodujeme, kdo je v právu a kdo je agresor. My rozhodujeme, která média a které zpravodajské zdroje jsou relevantní. Kdo kritizuje americkou politiku, je troll. A s lidmi, kteří mají jiný názor, se nebavíme.

V tomto světle zůstává prezident republiky na bitevním poli jako kůl v plotě. Většina české politické reprezentace je již plně pod vlivem americké ambasády. Kolik vrcholných českých politiků slíbilo nebo dokonce už podepsalo vázací dekret americké straně, to si raději ani netroufáme domýšlet. Nečinnost BIS je děsivá, ale oni nemůžou dělat naprosto nic. Protože BIS hlásí opět jen vládě a vláda je již plně pod kontrolou amerického ministerstva zahraničí. Americké tajné služby prorůstají do hlubokých struktur bezpečnostních a mocenských složek českého státu, v této situaci mohou Američané manipulovat českými politiky a důstojníky policie i armády už tak dalece, že mohou svrhnout i prezidenta republiky na základě ústavních procedur. V situaci, kdy ministr financi kontroluje chod vlády, kontroluje tiskový a zpravodajský prostor v zemi, zve si amerického velvyslance na své sjezdy a do svého vydavatelství a útočí na prezidenta, už není možné o České republice říkat, že je suverénní. Ne, v této chvíli už žijeme v novodobém Protektorátu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Patrik
Návštěvník
Patrik

Co ceka nas v Evrope i na Blizkem Vychode? Zrejme podle pripravenych planu je nutne vyvolavat mezi lidmi neklid,strach,nenavist jedne skupiny proti druhe atd.Vyraz terorista je opakovan neustale, ackoliv do roku 1989 nebyl vubec uzivan.Kdyby nebylo nepritele, museli bychom najit a kazdeho, kdo chce prosadit pravo je nutno zneskodnit.
Pred tisici lety bylo zname heslo imperialistu – rozdel a opanuj a podobne postupy jsou nyni.
Historikove obvinili germanske kmeny, ze zlikvidvali slovany pobaltske a polabske ale
zaroven pripominaji slovanskou nejednost. Nejblizsi Slovane na Ukrajine a v Rusku se navzajem zabiji a kdo jim tu nenavist naockoval.
Je zrejme, ze to jsou stale takovi mocipani, kteri chteji vladnout celemu svetu.

Rudolf
Návštěvník
Rudolf

Podle pana Šapitó jsou všichni trollové, jen on je Trotl

Good Job
Návštěvník
Good Job

Česká republika rozhodla neprodloužit víza polovině ruské ambasády, Na žádost USA tak dojde k zredukování počtu ruské ambasády v ČR 🙂 Tomu říkám dobrá práce.

Hanz
Návštěvník
Hanz

USA -vzor demokracie-kdo tomu věří-žádné soc. a zdravotní zabezpečení-zvrhlost ve vztahu k černým spoluobčanům,ti jsou dobří jen na jedno-jen síla peněz- dolar ten nemá skutečnou hodnotu ani toho papíru na kterém je vytištěn-čtu vyjádření veteránů, kteří se účastnili bojů z rudou armádou a ti se nestačí divit-paměť národa- nula-

Hanz
Návštěvník
Hanz

Je to zrůdnost a už dost s amíky. Kde vstoupí tam 100 let tráva neroste. Už těch mrtvých v Lybii , Iráku, Syrii,Afganistánu, Vietnamu…… bylo tolik, že zlo o kterém píše i bible jako o druhé sani ze souše . Jak tohle mohou ještě přehlížet mocní evropských zemí-jsou slepí

Valerij Pjakin
Návštěvník
Valerij Pjakin

Mocní Evropy samozřejmě slepí nejsou. Politici některých zemí (dtto Kalouskové, Vondrové, Schwarzenbergové, Sobotkové, Babišové, Bělobrádkové, polští politici apod.) jsou v US řiti až po uši. Merkelová nemá na vybranou, na území Německa je asi 30 amerických základen včetně jaderných zbraní. Německo může hodně rychle skončit jako Ukrajina, vzpomeňme si, jak Janukovyč odmítl podepsat a za pár měsíců mu šlo o krk. Ukrajina je rozvrácená. Holandovi ve Francii nejdříve vystříleli multikulti redakci, pak sestřelili letadlo. Lidé tam žijí v permanentním strachu a není těžké je dále manipulovat a “povolat” do ulic třeba na svržení vlády. USA jsou mistři v organizování barevných revolucí, převratů, majdanů. Své neziskovky mají infiltrované hluboko ve státních strukturách skoro všech evropských zemí. A musejí zachraňovat dolar. Velikou válku potřebují ze všeho nejvíc, aby mohly vydělávat na zbrojení a financování obou stran (jako vždy).

sibolet
Návštěvník
sibolet
Troll
Návštěvník
Troll

Já jsem troll a ty piča šmejde Americkej.

Frank
Návštěvník
Frank

A zase ten americký židák. Kdyby se choval kterýkoliv jiný velvyslanec v cizí zemi, tak by byl vyhoštěn. Nechápu, proč tady takového šmejda trpíme?

trodas
Návštěvník

To netuším. Po té šarádě s červenými kartami jsem to všem našim poslancům navrhl (vyhoštění a ukončení diplomatických styků s zemí, co podporuje teroristy IS), ale žádný (ani komunista) mi neodpověděl.

Přitom argumenty mám podložené… a přeci nelze, abychom měli diplomatické styky se zemí, která unáší a mučí lidi?! (Guantanámo) Kam jsme to dospěli?

Mates
Návštěvník
Mates

Schapiro,ty jsi zase TROTL.Dle tvých keců,bych si tipnul,že má základní devítileté vzdělání,čtyři první a pět druhých tříd!!!Protože,když otevřeš hubu,tak se vyvalí smrad,nebo pičovina!!!USA chce NATO,tak ať si ho platí !!!My jsme využili pouze nabídku pro ochranu a ne že tam budeme pro USA cpát peníze….

TSq
Návštěvník
TSq

“My jsme využili pouze nabídku pro ochranu a ne že tam budeme pro USA cpát peníze….”
dost naivní představa, všechno něco stojí

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

No hlavně ne „my”, ale „oni” – politici a vojáci, obyčejných lidí se na názor nikdo neptal. Hned potom se někteří naši vojáci jeli nechat chránit do Jugoslávie.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Vážený pane prezidente Zemane,

chtěl bych Vás poprosit, pokud to bude jen trošku možné, nenechte se ani zastrašit ani zkorumpovat, a do té Moskvy na oslavy vítězství nad nacismem jeďte. Je to důležité zejména dnes, kdy vidíme snahy o revizi příčin a výsledků 2. světové války a tón veřejné debaty udávají lidé, kteří by se při snaze o dosažení svých cílů – nebo lépe řečeno cílů, které za své považují – neštítili ani války v jakékoliv její podobně. Jeďte do Moskvy jako vyslanec těch, kteří ještě znají stud a lidskost a nechtějí pro své vlastní pohodlí a bezpečí lhát.

Pokud by se snad vláda České republiky pokusila Vaši cestu nějakým administrativním úskokem překazit, například odmítnutím jejího financování, jsem připraven – a jistě teď nemluvím jen za sebe – Vám na ni přispět. Nikoliv proto, že bych Vás považoval za potřebného, ale jako čin občanské neposlušnosti. Tož tak.

V úctě Váš volič
Pravdoláslař Skalní

Fanny
Návštěvník
Fanny

Taky bych v tomto případě přispěla i když můj důchod není kdoví jaký,ale pár korun bych našla.