Z americké zadele čouhají Sobotkovi jen pokálené boty. Na koberečku u Brežněva...

Z americké zadele čouhají Sobotkovi jen pokálené boty. Na koberečku u Brežněva nebo u Bidena, těžko najdete rozdíl. S jakými notičkami se český loutkový premiér vrátil ze zámořského říšského kancléřství do Protektorátu? Hluboko zasunutá hlava premiéra v místech, kde se nikdy nesvítí. Nejistá zpráva o konci suverenity naší republiky

Z americké zadele čouhají Sobotkovi jen pokálené boty. Na koberečku u Brežněva nebo u Bidena, těžko najdete rozdíl. S jakými notičkami se český loutkový premiér vrátil ze zámořského říšského kancléřství do Protektorátu? Hluboko zasunutá hlava premiéra v místech, kde se nikdy nesvítí. Nejistá zpráva o konci suverenity naší republiky

   Předseda vlády Bohuslav Sobotka absolvoval jednu z nejdůležitějších služebních cest své dosavadní kariéry premiéra. Na rozdíl od něj a několika dalších jeho či jemu oddaných spolupracovníků si nemyslím, že jeho cesta do USA byla zas až tak úspěšná, jak nám ji vykresluje v rozhovoru se zvláštním zpravodajcem deníku PRÁVO. Jakkoliv se B. Sobotka ohrazuje proti nařčení z toho, že byl de facto „na koberečku“ , byl prý uctít památku Václava Havla (což mohl učinit i doma) a pohovořit s „našimi“ partnery“, nicméně svým způsobem je to úspěch, že to byl zrovna „kobereček“ v jedné z nejdůležitějších pracoven americké administrativy.

[FOTO] Bohuslav Sobotka a Joe Biden si podávají ruce… Bidenovo zednářským Master úchopem na kloub ukazováčku Sobotky a přitažením jeho ruky k sobě na znak Sobotkovy podřízenosti…

     Shrneme-li význam a pomyslný úspěch Sobotkovy cesty do USA, ne-lze říci, že by to byl úspěch jednoznačný. Samozřejmě je otázka úhlu pohledu, resp. Jak, kdo a z jaké pozice služební cestu hodnotí. Koaliční vláda a její partneři by měli být s výsledkem cesty českého premiéra do USA spokojeni, i když si nejsem zcela jist konzistentním názorem koaličního partnera, představitelů hnutí ANO, ale i tak v rámci koalice bude cesta B. Sobotky zřejmě vnímána jako úspěšná. K tomuto hodnocení se jistě přikloní i opoziční TOP09 a ODS, naopak to nejspíše nelze očekávat od KSČM. Resumé ze služební cesty premiéra Bohuslava Sobotky, jinak také předsedy ČSSD vyznívá dost neradostně. Jak totiž z uvedeného titulku vyplývá, jsme jako Česká republika definitivně ve vleku a vlivu americké politiky, což se rovná, kulantně řečeno místům, kde končí záda a začíná sedací část lidského těla.

Kobereček se prý nekonal

     Vyjmenujme si alespoň zásadní fakta, které premiér uvedl jako důvod k uspokojení. Zda budou občané jeho spokojenost akceptovat, je otázka, nicméně na otázku, s jakými pocity se vrací domů, se pan premiér přímo rozplývá blahem. Když pominu skutečnost, že taková služební cesta se nekoná každý měsíc a v každém člověku zanechá jisté pocity nadšení, pak nadšením pana Sobotky, já být nadšen nemohu a spokojen už vůbec ne . Pan premiér se nechal unášet nedávnými zážitky jednak zřejmě z pompézního odhalení busty V. Havla v Kapitolu (z vyobrazení busty, které jsem viděl, nic moc), nadšený byl z rozhovoru s „krávou“(oficiálně převzato z mainstreamu) Madeleine (Madlenkou) Albrightovou, ze setkání s krajany ve Washingtonu a Texasu apod., ale také, což je velmi znepokojivé, že považuje za úspěch , že USA jsou spojenecký partner, země, která garantuje funkčnost NATO, že Spojené státy dávají spojeneckým zemím jasné garance bezpečnosti. Role USA podle B. Sobotky je velmi důležitá, což prý potvrdil i pan viceprezident Biden, že platí záruka vzájemné obrany a solidarity. Pan Sobotka musel být z těchto prožitků, jak se říká „na větvi“! Otázka je, jak vysoko, protože případný pád může nejen bolet, ale být i zdraví nebezpečný.

Podobnost čistě náhodná?

     Použiji-li historické nadsázky, pak článek v PRÁVU Sobotka: Na koberečku jsem nebyl mi silně připomíná RUDÉ PRÁVO z dob bývalého režimu, které informovalo o cestě některého z papalášů ÚV KSČ z cesty do SSSR a jednání s tamními vysokými představiteli. Samé pozitiva, ujištění, přesvědčení, samá bezpečnost, obrana a solidarita, už chybí jen to zprofanované heslo. „ S USA na věčné časy a nikdy jinak“! Jediné, co v souvislosti s touto dobovou připomínkou na spojenectví s bývalým SSSR chybí, resp. ve vzájemných vztazích tenkrát nebylo, jsou Spojenými státy dnes tolik preferované „lidská práva“.

Sobotka jako prodejná děvka

     Premiér Sobotka se ve svých rozhovorech rovněž zmínil o Ukrajinské, potažmo Ruské problematice. V případě Ukrajiny potvrdil problematickou podporu rozvoji ukrajinské občanské společnosti a rovněž podporu projektům k demokratizaci Ukrajiny. Naskýtá se otázka, jestli to pan premiér za a) myslel vážně, za b) není dostatečně v „obraze“, za c) dělá si „srandu“, resp. vědomě lže, protože je nad slunce jasné a řada faktů to potvrzuje, že USA nemají ani náhodou zájem o vzkříšení Ukrajiny, natož aplikování demokracie a lidských práv. Nechce se věřit, že by pan Sobotka nevěděl, resp. neznal úmysly Spojených států a NATO co se stýká tzv. Evropské bezpečnostní strategie, že není cílem hospodářsky, ekonomicky a nebo občansky Ukrajinu podporovat, ale použít či využít ji jako prostředek pro zpřetrhání ekonomických vazeb zemí EU s Ruskem. Pokud by měly USA snad něčím pomoci, tak jedině dodávkami zbraní pro armádu, po kterých tolik volá Porošenko a která by tak posílila bojeschopnost Ukrajiny pro případ vyvolání války (k velké radosti USA) mezi Ukrajinou a Ruskem.

[FOTO] Bohuslav Sobotka má proslov o Václavu Havlovi vedle jeho, přiznejme si, nepříliš povedené busty…

     V ekonomické oblasti se pan premiér rovněž vyznamenal, když doporučil americké straně vývoz jejich ropy a plynu (z břidlice) do Evropy, tedy i do ČR. Tady se zdá, že pan premiér upadl na hlavu, nebo se z něj skutečně stal úplatný hokynář, ne-li zmíněná prodejná děvka. Nemusí být každý odborník, ale pokud se trochu vyzná ví, že americký břidlicový plyn je nejhorší šmejd, jaký se v této komoditě nachází. Podle některých informací by byl tento nekvalitní produkt nabízen za velmi výhodnou cenu s tím, že odběratelé si dodatečně vybudují (na vlastní náklady) úpravny, aby měl plyn potřebné (evropské) normy kvality. Ani s ropou to není nejvýhodnější, protože doprava přes moře nutně ovlivní cenu, která bude sotva konkurovat ropě z Ruska, což platí i pro plyn.

Václav Havel, původem Čech, duší Američan

     Alespoň takto si lze vysvětlovat postoj (některých) amerických představitelů, kteří Václavu Havlovi „vysekávají poklonu, až dřou držkou o zem“! Dokonce se zpravodajce pana Sobotky zeptal, jestli prý má V. Havel stále vysoký kredit, na což jej pan premiér ujistil, že potenciál Václava Havla v USA je stále velký. Podle něj si to prý uvědomil každý, kdo se zúčastnil vzpomínkové akce v americkém Kongresu. Václav Havel je, podle Sobotky člověk, kterého Američané znají, kterého ctí. Úsměvné až sarkastické je toto konstatování premiéra když si uvědomíme, že většina Američanů (z 314 milionů obyvatel USA) ani neví, kde se Česká republika nachází a Havel? A to je kdo, se asi zeptá některý z desítek milionů Američanů, kteří o Česku a Havlovi nemají ani tušení. Pokud má pan premiér na mysli těch několik desítek, možná stovek amerických prominentů, tj. kongresmanů či senátorů, ti možná Havla znají, nebo alespoň budou vědět, o koho jde. V podstatě je ale úplně lhostejné, zda Havla znají obyčejní Američané, protože rozhodující je, že jej znají ti, co o něčem rozhodují a ty měl taky zřejmě pan premiér na mysli. Pro premiéra Sobotku je (kupodivu) V. Havel člověk, kterého má za autoritu a proto je přesvědčen, že České republice bude odkaz Václava Havla ještě dlouho přinášet kladné body (zcela určitě alespoň jisté části politického spektra)! Tím bychom mohli V. Havla z pohledu premiéra Sobotky považovat za vyřízeného.

Kdy ohlásí přestup?

     Z uvedeného vyplývá, že premiér Bohuslav Sobotka, člen a předseda ČSSD, by měl v nejbližší době ohlásit přestup do některé z pravicových stran, protože dílo a činy , které v USA vykonal plně odpovídá tendencím pravicových stran. Zcela odevzdaně a s pokorou dal „usákům“ najevo, že jeho srdce bije v duchu americké politiky, včetně podpory jejich plánů s podmaněním Evropy a posléze celého světa v rámci plánů NWO, Trilaterárního spolku a Bilderbergu. V tomto smyslu jde ruku v ruce se Schwarzenbergem, Vondrou a mnoha dalších stejně smýšlejících, protože ty sladké řeči o sociálních právech, potřebách a jistotách pro naše občany, z programového prohlášení koaliční vlády, jsou jen obyčejným doplňkovým přizdobením programu který, jak se dá tušit, s největší pravděpodobností nikdy nenajde naplnění. Vyplývá to z přehledu jeho činů, kterými své americké přátele ubezpečil z bezmezné loajality jak vůči USA, tak NATO. Zde je přehled:

Ukrajina – ČR bude podporovat (i finančně) demokratizaci a uplatňování lidských práv (pozn. : to vše při vědomí, že Spojené státy s touto alternativou fakticky vůbec nepočítají).

Rusko – pod pláštíkem zachování umírněného uplatňování sankcí vůči Rusku, je ochoten prostřednictvím Ukrajiny podporovat izolaci Ruska a ruské ekonomiky od Evropy a tím jít vstříc plánům Spojených států na zmrazení ekonomických vztahů Evropa-Rusko a plně přejít na vazbu s ekonomikou americkou (což by mělo usákům vypomoci řešení dluhu),

NATO – naprostá odevzdanost z pohledu garance bezpečnosti v Evropě, čímž dal jasně najevo i souhlas se záměry a tlaky velení NATO na rozšíření základen blíže k ruským hranicím a pokud k tomu dojde, zcela jistě bude (stejně loajálně) horovat i pro rozmístění vojsk NATO v ČR. Mohu se mýlit, ale z jeho postojů to tak vyplývá! I když není známo, co bylo náplní rozhovoru mezi premiérem Sobotkou a „krávou“ Albrightovou, nelze to považovat, vzhledem k některým skutečnostem týkající se zmíněné, za něco mimořádně prospěšného, protože od této dámy nic užitečného pro ČR a její občany nelze očekávat, spíše naopak. Ovšem teplá, milá a uznalá slova „babičky Madlenky“ byly zcela jistě pro pana premiéra (vůči ní věkem by mohl být vnuk) neobyčejným zážitkem a jistě i povzbuzením pro upevnění přátelských vztahů mezi oběma státy (Davidem a Goliášem). Nepřipomíná vám to také ono známé mazání medu kolem huby?

[VIDEO] Slavnostní ceremoniál odhalení busty Václava Havla v americkém “Reichstagu”…

Resumé

     O návštěvy premiéra Bohuslava Sobotky v USA lze učinit závěr, že jeho návštěva a pobyt byl užitečný a prospěšný, především pro samotného pana premiéra. Projevenou loajalitou tak bezděčně dal Českou republiku všanc politice USA, aniž by dal výrazně najevo, anebo alespoň zmínil, že Česká republika je (částečně) samostatný, samosprávný, (rádoby) demokratický stát, s uplatňováním lidských práv a svobod (na to se nesmí zapomenout!!!), respektující mezinárodní smlouvy, úmluvy a pakty a že by tedy nepotřebuje nějakého opatrovníka, rádce a militantního spojence, že ČR je vstřícná k mezinárodní spolupráci ve všech oblastech jak v rámci EU, tak i NATO, ale se zachováním národní identity a samostatnosti, bez falešného ekonomického, bezpečnostního a lidsko – právního deštníku. Je-li pan premiér Bohuslav Sobotka s výsledkem cesty do USA spokojen, nebudu se asi příliš mýlit, že stejný pocit nebude sdílet poměrně velká část rozumně uvažujících občanů ČR. Holt, taková je doba!

Jiří B a ť a , 23.11.2014

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jarda
Návštěvník
jarda

Pani Vero
Je to celkem pochopitelne kdyz vetsina naroda jde radsi na fotbal nebo do hospody ci na chajdu a je jim uplne u zadele kdo bude u kormidla. Volby by mely byt zakonem povine, jako je to zde v Australii. Neucast se tresta pokutou az 200 dolaru coz je v prepoctu neco jako 3800kc. V tomto pripade by si vetsina naroda mela uvedomet ze zalezi na kazdym hlasu. Potom by to mela ta odporna svoloc o moc tezsi se tem udrzet, i kdyz se da vsechno zfalsovat tak jak si to zide preji, cili zase nic. Kdo nam pomuze? Tot otazka………
.

jarda
Návštěvník
jarda

Prvni cena za sarkasm. Velmi vystizne!!!!

Yebemti Bohayeho Ajmáriu
Návštěvník
Yebemti Bohayeho Ajmáriu

Ve Fashingtonu to mysleli upřímě. Proto vedle mnoha vlajek USA v čele jeviště byla jediná česká na čestném místě v koutku u kamen…..

zdenek
Návštěvník

chtěl bych se zůčastnit politické diskuse jsem nestraný ,nikdo mi neokouzlil nikoho nemám rád a na nikoho se nezlobim .zajímají mi fakta .zdroje z článků které se protínají historie a zbytek co jsem viděl na vlasní oči a zažil jsem si .vím že pravda neexistuje jen se dá vystopovat faleš a intrikánství .

MM
Návštěvník
MM

Sobotka, Zaorálek a jim podobní neskončí dobře – přinejmenším před trestním tribunálem pro podporu fašismu a genocidy slovanských národů.
Sobotko, Zaorálku – a VY dva nejste Slované??? nebo se již cítíte být GERMÁNY – nebo ještě hůře americkými fašisty???
Naši dědové, co bojovali za vlast (2WW) a proti zrůdnému německému fašismu (podporovanému a placenému z USA), miliony padlích Rusů a dalších Slovanů se musí ve svých hrobech obracet, co že to jejich dcery porodily za zrůdy. Styďte se – občané i osud si Vás najdou a soud nebude přívětivý.

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

Ne ze bych s vami nesouhlasil, ale kde probiha (ci kde ma v nejblizsi dobe probihat) ona genocida slovanskych narodu, kterou jsou vinni Zaoral a Sobotka?
Jen bych dodal, ze v druhe svetove padlo mozna vice ruznych Sovetskych Kazachu a sibiranu a jinych Uzbeku a dalsich vsemoznych tamnich narodu ktere ze slovanstvi pri nejlepsi vuli podezrivat nelze.

trodas
Návštěvník

Tak Sobotka prý v USA žebral o plyn z frakování… Asi neví, že břidličné frakování je ztrátové, je to dotovaný podvod a 60% se vytěží z vrtu v prvním roce…

Viz. Max Kaiser analýza “ziskovosti” frackingu:
http://www.youtube.com/watch?v=oLWGHRWzCaY
(pomíjím teď rakovinotvorné dásledky, hořící vodu s metanem z kohoutků, atd. atd. atd.)

Hořící voda po frackingu:
comment image
comment image

Newsreport: http://youtube.com/watch?v=Xg4VNGFP6qE
Dokument Gasland: http://youtube.com/watch?v=6mp4ELXKv-w

Amééééériká!

Takže je to jen bublina, která tak v 2016 / 2018 splaskne a bude po krámech. Ale Viktor Orbán s South Streamem nás napojí – doufejme.

Pokud nikomu v USA nevadí tohle:
comment image
…tak jak z těch sraček začnou chcípat i lidi ve velkém, tak to vadit začne. Myslím, že pokud nebude počátkem druhé Americké revoluce pokus o sebrání zbraní, tak to bude něco jiného. Tak jako tak, bomba bohužel tiká pro nás všechny….

Mimochodem už v dokumentu Gasland (2010) je na konci (1:38h) vysloveno prorocké sdělení, že s objevy ložisek v západní Africe a v Evropě tohle šílenství jen tak neutichne a mluví se tam o “Evropské energetické krizi”…

Pozorovatelka
Autor

Biden: Nastal čas rozšířit spektrum energetických zdrojů. Americký viceprezident Joe Biden včera v Istanbulu vyzval Evropu, aby rozšířila rejstřík svých energetických zdrojů a snížila závislost na Rusku.
Biden si uvědomuje, že Rusko i dál zůstane významným dodavatelem plynu pro Evropu. “Věděli jsme, že jediný energetický zdroj je dlouhodobý problém. Netvrdím ale, že Evropa by se mohla nebo měla obejít bez ruských dovozů. Aby ale posílila svou energetickou bezpečnost, musí rozšířit spektrum dodavatelů,” konstatoval.

Biden nedávno o energetické bezpečnosti Evropy jednal s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou, který byl v USA na návštěvě.
Sobotka: “Jsme přesvědčeni o tom, a není to jen názor České republiky, ale i řady dalších evropských zemí, že by Spojené státy měly uvolnit export plynu a ropy i na evropský trh,” řekl Sobotka americkému viceprezidentovi.
http://www.financninoviny.cz/zpravy/biden-nastal-cas-rozsirit-spektrum-energetickych-zdroju/1150198

Na téma ropy jsem právě dopsala článek pro zdejší stránky a za slepotu Sobotky (u něj totiž nevěřím, že vůbec tuší, která bije) bych ho kopla do té zádele. I kdybych tu možnost ale měla, tak stejně nemám šanci, protože z něj zbyly už jen ty polobotky 😆

Vojta
Návštěvník
Vojta

branmeprezidenta.cz

Moyo
Návštěvník
Moyo

Já viděl Sobotku na ČT, jak mu stékaly krůpěje potu v USA, když se ho reportér Washington Post ptal, proč se ČR odklonila od prosazování lidských práv ve prospěch ekonomických vztahů se zeměmi jako je Rusko. Ten jediný pohled vydal za celé zpravodajství ČT. Protektorát hadr a Sobotka jako novodobý Emil Hácha na koberečku u zastupujícího zemského místodržitele. To jsme to dopracovali po 25 letech. A pražští pomatenci a jejich kavárna namísto toho demonstruje proti jedinému politikovi, který ta záda ještě nemá politicky ohnutá jako paragraf. 🙁

Věra
Návštěvník
Věra

Jak je možné,že si národ vždy zvolí takový hnůj,mě to hlava nebere.A pražská kavárna,škoda slov.

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Já jsem to již za 60 letpochopil!! Jestli to nebude tím, že ten hnůj je vlastně národ, respektive 30% z něj. Dalším 50ti % je celkem lhostejné co se děje /ti čekají na blanické rytíře/ a zbytek to přes veškeré úsilí příliš nevytrhne. Taková je realita. Snad se to změní, až nastupující generace skončí ve frontě na úřadu práce, tam se jí dostane kýženého prozření…..

fajt
Návštěvník
fajt

Ti neprozřou nikdy, prostě otrok se nikdy nestane svobodným člověkem. ..)

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Nemáte pravdu, proč nás urážíte? S Vaším názorem nesouhlasíme a proto MY, KTEŘÍ SE NAZÝVÁME DEMOKRATÉ, dnes slavnostně prohlašujeme:

Nikdy, co živi budem, neodpustíme Miloši Zemanovi, že v prezidentské volbě porazil našeho miláčka Karla Schwarzenberga. Tuto volbu sami pro sebe – bez jakéhokoli ohledu na to, že jí bylo dosaženo miliónovým rozdílem v počtu hlasů – až do konce svých dní neuznáme a budeme ji proto vždy, všude a na všech úrovních a při všech příležitostech co nejostřeji zpochybňovat, budeme na prezidenta útočit ze všech pozic, které zaujímáme, všechna média, ve kterých máme svoje lidi, namíříme na prezidentovy slabůstky – a když nebudou dost odpudivé – nafoukneme je, rozkošatíme a přibarvíme, máme na tohle odborníky, umělce i psychology na ovlivňování davu. Ze všech hlavní kanónů, houfnic a hmoždířů do něj budeme zkrátka pálit i bušit a to tak dlouho a usilovně, dokud pod našimi ranami neklesne, abychom MY, kteří se nazýváme DEMOKRATY, mohli hlasy občanů z předchozí prezidentské volby hodit do kouta, a na prezidentský stolec povolali toho jediného, námi vyvoleného K.S.

Protože taková je naše vůle, tak si to přejeme my, jediní v tomto státě , jež jsou přirozenou povahou věcí povoláni k tomu, abychom určili a stanovili, kdo má v čele našeho státu stát a komu musí být tato pocta naopak z rukou vyrvána.

Takto to dnes slavnostně prohlašujeme MY, KTEŘÍ SE NAZÝVÁME DEMOKRATÉ!