Washington nepotvrdil informaci o dopadu čtyř ruských raket na íránské území, Írán...

Washington nepotvrdil informaci o dopadu čtyř ruských raket na íránské území, Írán ji vyvrátil

Washington nepotvrdil informaci o dopadu čtyř ruských raket na íránské území, Írán ji vyvrátil

WASHINGTON, 8. října. / korespondent Tass Kirsanov /. Vláda USA nepotvrzuje informaci o údajném dopadu čtyř ruských řízených střel na území Íránu.

“Nejsem v pozici,  abych v této fázi mohl informaci potvrdit,” – řekl šéf tiskové služby Ministerstva zahraničních věcí USA, John Kirby v reakci na požadavek, aby se vyjádřil k obvinění Ruska z dopadu jeho řízených střel na území Íránu.

Předtím ruské Ministerstvo obrany popřelo zprávu o dopadu ruských raket na území Íránu, kterou přinesla tv stanice CNN s tím, že informace pochází od dvou amerických úředníků, kteří se odvolávají na anonymní zdroj. “Na rozdíl od CNN my nemusíme citovat anonymní zdroje, naše útoky a jejich cíle zveřejňujeme a vysíláme téměř v reálném čase,” – řekl zástupce ruského Ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

“Nemohu říci více, ale každý odborník z této oblasti ví, že při provádění takové operace je vždy zafixován obraz cíle na dobu před a po útoku,” – řekl dále. “Kromě toho, nad Sýrií celé hodiny pracují skupiny našich bezpilotních letounů.”

Místo údajného dopadu ruských raket – “důkaz”, který uvedla CNN 

“Přesto, bez ohledu, nakolik je to nepřijatelné a “překvapivé “pro naše kolegy v Pentagonu, byly včerejší přesně mířené střely na infrastruktury IS v Sýrii, všechny odpálené z lodi a všechny našly své cíle,” – řekl generál.

.”Stačí si jen uvědomit, že objekty cílů ležely ve značných vzdálenostech od sebe a všechny explodovaly a to téměř současně. Pokud by rakety cíle minuly, musely by snad objekty explodovat samovznícením” – dodal.

(zdroj)

Írán: “USA vedou proti Rusku psychologickou válku”

Íránská strana nemá žádnou informaci, že by ruské střely dopadly na území Íránu, informuje RIA Novosti s odkazem na Ministerstvo obrany Íránu.

Podle íránského zdroje se USA snaží vyvíjet na Rusko tlak a dokonce rozpoutat psychologickou válku, takže v příštích dnech lze očekávat řadu dalších podobných falešných zpráv.

Zdroj z Ministerstva obrany uvedl, že informace jsou všechny připravovány podle stejné šablony, která pouze ukazuje selhání Američanů, kteří nedokázali zadržet Rusko před operací v Sýrii.

(zdroj)

Kdyby Spojené státy nějaký důkaz měly, s velikou radostí by jej zveřejnily a šířily. Očividně šlo jen o další dehonestaci Ruska. A ruské zbraně, nad kterou USA “nevěří svým očím

-Pozorovatelka-  9.10.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
EuroNews stale uvadi pohadku o 4 raketach
Návštěvník
EuroNews stale uvadi pohadku o 4 raketach

Prave koukam na EuroNews, porad dokola papouskuji historku o 4 zbloudilych ruskych raketach vystrelenych z Kaspickeho more. Odvolavaji se na americke anonymni zdroje bez jakychkoliv detailu. Vyjadreni (dementaci) Iranu, na jehoz uzemi mely bomby udajne dopadnout jaksi neuvadeji.
Pri ukrajinske krizi vychazely v porovani ruznych zpravodajstvi EuroNews jako mene antiruske nez BBC. Vypada to, ze udajne vstricnejsi pristup skocil a nastoupila tvrda propaganda.

Alena
Návštěvník
Alena

Nejvíce zarážející je skutečnost, že navzdory odhalením tolika obrovských lží mají američané ještě stále dostatečnou podporu.
Ale všimněte si že je to převážně u těch kteří mají lež jako pracovní náplň.

tomax
Návštěvník
tomax

Právě že už tu podporu veřejnosti(globálně) nemají, což dokládají i Vaše slova – podporují je už jen ti profesinální lháři(politici, presstituti, tajné služby…). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že po “syrském selhání” ztratili pindosové věrohodnost i u lidí dříve spíše protirusky laděných. Jde jen o to, že ti lháři jsou “zatím” v pozicích, kde jsou hodně slyšet.

Aleš K.
Návštěvník

Tak si myslím…, že kdyby Rusové nezveřejnili záběry odpálených raket, v USA by věděli prdlačky… Němci (od německého obchod. partnera) si vypráví tento vtip o Američanech: Na pitevním stole leží Američan, patolog otevře lebku a tam jsou místo mozku dva drátky napříč. Přeskřípne jeden drátek a vypadly oči, přeskřípne druhý, upadly uši. Něco na tom bude.

Aksal
Návštěvník
Aksal

V jednom článku jsem četla, že Američané tyto rakety ani nezaregistrovali na svých technických zařízeních, proto takový šok.

múza
Návštěvník
múza

tohle mi přijde jako snaha americké propagandy udržet si doma proti-putinovsky naladěné občany v jejich znechuceném postoji vůči rusku.. možná se něco chystá a příště třeba ruské střely náhodou “dopadnou” na americkou základnu někde poblíž ala false flag..