Výzva k záchraně Aeronetu – dárci, sponzoři, čtenáři, přátelé svobody slova, pomozte

Výzva k záchraně Aeronetu – dárci, sponzoři, čtenáři, přátelé svobody slova, pomozte

Výzva k záchraně Aeronetu – dárci, sponzoři, čtenáři, přátelé svobody slova, pomozte

Aeronet začal fungovat v březnu 2014 jako svobodný a nezávislý  portál a už téměř rok každému nabízí možnost se prostřednictvím článků, blogů, videí, krátkých zpráv či diskusních komentářů vyjadřovat k jakýmkoliv tématům. Vznikl jako soukromá aktivita několika lidí, kteří měli jedinou motivaci – hledat pravdu o současném světě a nabídnout prostor k jejímu šíření v duchu svobody slova a informací. V souvislosti s děním uplynulého roku, které se napříč všemi médií neslo a stále nese v duchu událostí na Ukrajině, nyní gradujících k celosvětovému konfliktu, se i tento server věnoval a věnuje především tomuto tématu. Ve všech médiích se téma Ukrajina  (a logicky Rusko) postupem času stalo tím, co je dnes nazýváno „informační válkou“. V ní se proti sobě ocitla média  mainstreamová, informující veřejnost tak, jak to žádají jejich vlastníci-chlebodárci,  a tím existenčně svobodná. Na druhé straně stojí média nezávislá, nevlastněná nikým, tudíž  v informacích svobodná, ale tím existenčně závislá. Jejich existence stojí na soukromé finanční podpoře čtenářů, diskutérů a všech svobodně smýšlejících dárců a sponzorů.

AENews_PSD_logo_footer_retina

Svými názory obzvláště k dění na Ukrajině se nezávislá média postupně vyprofilovala tak, že jsou dnes nazývána tzv. proruskými a tato nálepka ve velkém dopadla právě na Aeronet.  Zakrátko po jeho vzniku se objevil článek, že je to Kremlem placený server (Echo24), hned na to proti němu zaútočila soukromá televize (Nova),  po ní dala útokům na Aeronet prostor veřejnoprávní televize (UK čt24).  Poté se Aeronet dostal na seznam 42 webů šířících ruskou propagandu (seznam). A největší prozatímní tečkou se stal nedávný článek týdeníku Respekt, který na čtyřech stránkách tištěného textu vykreslil Aeronet jako server ohrožující bezpečnost České republiky natolik, že se dostal do hledáčku BIS (Hon na Aeronet). I podle Respektu je to server šířící ruskou propagandu a tedy server protistátní (do kolonky ruské propagandy zařadil i článek, kritizující poměry v Česku 25 let po sametové revoluci , za ruskou propagandu označil i ty články či videa, které jsou bez ohledu na Rusko jen kritické k politice EU a USA a které ve velkém pocházejí z amerických, německých a dalších západních zdrojů, přičemž videa z Ukrajiny označil za zmanipulovaná). A aby nebylo málo, o Aeronetu už se píše i v angličtině (FP).

Po roční intenzivní dehonestaci Aeronetu se stalo, že ti, kteří tento nezávislý server založili a s pomocí stejně svobodně smýšlejících sponzorů a dárců udržovali jeho chod, postupně o finanční podporu přišli a v současnosti jeho chod udržují na hraně jeho další existence. Po propagandě, která byla vůči Aeronetu nastartována, dárců a sponzorů ubylo (on strach vždy udělá své) a momentální situace je taková, že pokud Aeronet do konce tohoto měsíce (03/2015) nevybere minimálně 600 EUR na další provoz, bude provoz serveru ohrožen do takové míry, že může skončit ze dne na den. Každý měsíc totiž potřebujeme na zachování provozu a existence tohoto serveru vybrat sumu v úhrnu 1290 EUR, viz. ukazatel v pravém sloupci nahoře vedle článku. Mnozí si jistě všimli už dříve zveřejněné výzvy (zobrazované vpravo nahoře u každého otevřeného článku) k podpoře tohoto serveru a na tomto místě tlumočím veliké poděkování redakce všem, kteří jakoukoliv částkou přispěli. Redakce si v zájmu všech, kteří si tento web oblíbili a vůči kterým se cítí být zavázána k jeho dalšímu udržení, každého příspěvku velmi váží. Bohužel, vybrala se tak nízká částka, že to na další chod nepostačuje a čas k úhradě nákladů nezadržitelně plyne. Nejde o výši jednotlivých příspěvků dárců, ty byly v průměru velmi štědré, ale nízký počet dárců situaci zatím neřeší.

Za dobu své existence přinesl Aeronet spoustu článků, z nichž některé dosáhly přes čtvrt milionu přečtení a některé způsobily i nemalý rozruch (obzvláště články šéfredaktora), dokonce rozruch takový, že se Aeronet stal snad  nejvíce pronásledovaným nezávislým webem. V současnosti se ve velkém pracuje na umlčování tzv. „proruských“ a  tzv. „konspiračních“ webů (je velmi smutné, že naše demokracie je o tom, že každá kritika EU či USA je okamžitě považována za ruskou propagandu) a konec Aeronetu by jistě mnozí uvítali. Chci věřit, že se najde dostatečný počet lidí, kteří jeho konec nepřipustí a jakoukoliv částkou přispějí k udržení jeho dalšího chodu. Proto vkládám opětovnou, tentokrát samostatnou a  naléhavou výzvu k jeho podpoře a v těchto dnech už vlastně k jeho záchraně.

Abyste pochopili, nezávislý server funguje jinak, než mainstreamový projekt s bohatým investorem za zády. Jsme plně závislí na tom, kolik peněz každý měsíc seženeme, posbíráme od dárců a od sponzorů, spíš mecenášů, protože sponzor za svoji pomoc něco chce na oplátku a my jsme zatím fungovali jen z prostředků jednotlivých drobných mecenášů. Rádi bychom uvítali ale i sponzora a nabídli mu reklamní prostor u nás, pokud by nám na oplátku dokázal pomáhat s náklady každý měsíc. Pravda je taková, že propaganda a hony na náš server nás vykreslily jako “bohatý kremelský Putinův server financovaný Lukoilem a FSB” a lidé, kteří této nálepce uvěřili, tak nevidí důvod nám finančně přispívat. Tato taktika bohužel funguje a připravuje nás o lidi, kteří by nám jinak rádi finančně pomohli.

Výzva k záchraně Aeronetu - dárci, sponzoři, čtenáři, přátelé svobody slova, pomozte

Pomoci nám můžete nejen příspěvkem na PayPal, ale klidně i tím, že oslovíte někoho z podnikatelské či jiné sféry, zda-li by neměl zájem o umístění reklamy na našem serveru. Nebo pokud víte o člověku, který by měl zájem o sponzoring našeho webu jako celku za přijatelných komerčních nebo dokonce čistě soukromých neziskových podmínek, avšak zásadně bez účasti státních dotací nebo fondů EU, ať nás kontaktuje.

Možná jste si všimli v posledních dnech, zejména ve večerních hodinách, že náš server začíná mít výpadky. To je způsobené tím, že po ztrátě našeho jediného mecenáše, který nám významně pomáhal, nemáme prostředky na přesun našeho serveru na výkonnější infrastrukturu spolu s tím, jak neustále roste návštěvnost serveru. Aeronet při svém mediálním růstu měl mít v této chvíli už dávno regulérního investora a s ním i kapitál pro provoz, ale redakce toto odmítá, protože tím bychom se stali závislým serverem. Nezávislost je možné udržet jen tak, že finanční rámec provozu není závislý na obsahu webu psaného na objednávku, tedy není závislý na tzv. presstituci.

Je mi také známo, že ne každý si ví rady se systémem PayPal a redakce pracuje na zřízení klasického bankovního účtu v Česku a na Slovensku, který zde bude v budoucnu zveřejněn. V současnosti však stále zůstává možnost poskytnout příspěvek pouze přes PayPal. Zřízení PayPal účtu je však velmi snadné, viz. návod. Všem, které tento způsob neodradí a kteří jakoukoliv částkou přispějí, velmi děkuji za nás všechny, kteří tady píšeme ať už články, nebo jen komentáře a nebo jen chodíme číst. Jménem redakce děkuji všem, kteří nám pomohou server zachránit.

Update: 26.3.2015, 12:25h

Suma potřebná na dokrytí provozních nákladů pro měsíc březen byla shromážděna! Děkujeme všem dárcům za jejich pomoc a doufáme, že příští měsíc na nás také nezapomenete. Určitě jste si všimli, že ve sloupci vpravo nahoře je pro březen uvedena cílová suma 217.00 EUR, to je cílová suma po započtení rozdílu příspěvků, které nám přicházely pomocí starého PayPal Donate rozhraní, které neukazovalo progress bar (animovaný ukazatel výběru). Nový skript neumožňuje import platebních statistik nebo jejich úpravu z minulosti, takže jsme jako cílovou sumu uvedli v novém skriptu poctivě jen zůstatek k dovybrání na tento měsíc. Příští měsíc bude ukazatel zobrazovat již celou sumu nákladů. To jenom na vysvětlení.

Ještě jednou děkujeme za vaši pomoc, protože bez vás, našich čtenářů, bychom to nedali!

Pozn.: Všechny dary, které od vás čtenářů obdržíme nad rámec cílové sumy do konce tohoto měsíce, budou připočteny do příštího měsíce a o tuto část bude cílová suma pro příští měsíc snížena. Děkujeme.

– Pozorovatelka –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Dan
Návštěvník
Dan

Jsem Danny B Oscar CEO finančních zprostředkovatelů a obchod, nabízíme půjčky pro firmy, jednotlivce investoři také udělat krátkodobé a dlouhodobé úvěry, v případě zájmu kontaktujte nás prosím na danoscar9@gmail.com

Míra
Návštěvník
Míra

Copak, báťuška nebyl spokojen a přiškrtil vám kohoutky? Jo, v rusku bude větší a větší bída, dokud tuhle diktátorskou garnituru lidé nesmetou. A to nebude sametové!!!

Napoleon
Návštěvník
Napoleon

vy potřebujete každej měsíc vysomrovat 1.218 éček ??? 😀 😀 😀 tak zkuste něco vyžebrat u velitele Vyvadila …

Ondra
Návštěvník
Ondra

No jo, když se vaše články zakládají jenom na dojmech a nejsou v nich žádné důkazy, tak nemůžete čekat, že vám někdo normální dá peníze. Škoda, že seženete i těch ušmudlanejch pár set eur od blbečků, co si myslí jak vlastně na všechny vyzráli a jak nejsou ovce. A přitom čtou dojmy a lži někoho, kdo se skrývá a neznají ani jeho pravé jméno – tuhle část, kterou Respekt psal jste ani nezmínili, to je zajímavé. Nechcete se vyjádřit k tomu, že máte sídlo někde v Eindhovenu a nikdo tam o vás nikdy neslyšel? Web, o kterém se neví kdo ho vlastní a kdo na něj sídlí, to je fakt transparentní a pravdivá žurnalistika 😀

Administrator
Admin

Že urážíte náš server, to není podstatné. Ostatně, tento server není placen z veřejných rozpočtů, takže to, kde máme nebo nemáme sídlo, to není vaše starost. Ovšem pokud jde o naše čtenáře, ti nám přispívají svými penězi na provoz ne kvůli tomu, jak se jmenujeme v redakci, nebo kde bydlíme, ale kvůli obsahu tohoto serveru a kvůli článkům.

Odkazovat se na článek Respektu, tedy serveru a týdeníku, který je v hluboké provozní ztrátě a je dotovaný mediální divizí pana uhlobarona Bakaly, to je spíš gól do vlastní brány z vaší strany. V redakci Respektu nikdy neslyšeli pojem “subleasing kancelářských prostor” a za to my nemůžeme, že jsme nemajetný server a musíme si kanceláře půjčovat do podnájmu bez oficiální leasingové smlouvyv Eindhovenu, ale kvůli tomu, aby o nás nějaká paní dole z bistra mohla vědět z informační tabule oficiálních nájemců, kvůli tomu nebudeme brát úvěr na leasing drahých prostor, které si stejně nemůžeme dovolit.

Mimochodem, co je to transparentní žurnalistika? Myslíte zprávy převzaté od Velké trojky? Nebo zprávy České televize? Nebo reportáže od redaktorů placených uhlobaronem a oligarchou v jedné osobě? My děláme svobodnou žurnalistiku. Jestli je transparentní, nebo pravdivá, o tom rozhodne čtenář. A když nám čtenář přispěje pár “éčky” na provoz, je to odměna a vzkaz, že svojí práci děláme dobře.

Tjefuk
Návštěvník
Tjefuk

Že by parta zoufalců, kteří věří těmto kecům byla jen skupinka chudých studentů a podobné intelektuální spodiny, pro níž je každý uškudlený rubl dobrý?
Jsem šokován.

rad
Návštěvník
rad

A proc vam ten mecenas neposila prachy pres bitcoin nebo cash. Dale odstavit ucet neni jenom tak a kdyby to zverejnil a ukazalo se, ze to nebylo pro nic jineho, ale pro tohle, tak je to obrovska ostuda o ktere by snad klidne mluvil i Alex Jones, kdyby jste mu to poslali 🙂
Nechapu, proc by ten mecenas anonymne nespolupracoval dal.

Administrator
Admin

Ohledně Bitcoinu jsem situaci objasnil ve vláknu už dříve, Bitcoin má a používá strašně málo čtenářů. Bitcoin sice zaručuje anonymitu, ale tady je zřejmě nepochopení toho, v čem my spatřujeme anonymitu. Autoři článků a provozovatelé chtějí zůstat v anonymitě, ale AE News zákony v ničem neporušuje. Tedy dosud (pokud nedojde v EU k přijetí tzv. “Velkého tiskového zákona”, tedy cenzury, která postaví svobodný projev určitých skupin obyvatelstva mimo zákon). Čili autoři se neobávají trestních postihů za psaní článků, ale perzekucí a diskreditace. Z tohoto důvodu my klidně můžeme přijímat sponzorské dary a příspěvky bez nějakých obav, a proto máme také otevřený PayPal a budeme mít příští týden už i bankovní účty v ČR a na Slovensku.

Odstavit účet není jenom tak… říkáte vy. Je vidět, že bohužel nevíte, jak snadné to naopak je. Existuje celá škála zákonných metod, jak vám režim ve spolupráci s bankou může peníze zablokovat a vy s tím nic nenaděláte. Od obyčejného “holdu” prostředků po přijetí na účet, přes vnitřní bankovní dozor banky, který účet suspenduje, přes vnější bankovní dozor ČNB, který účet obstaví, přes finanční analytický útvar MF ČR, který vám prostředky zmrazí až po exekuční titul soukromého exekutora nebo předběžný soudní příkaz. Ve všech těchto případech vám obstaví účet, aniž by vás někdo kontaktoval předem nebo vám něco někdo oznamoval.

Situaci v USA a v EU nemůžete tak úplně srovnávat, v Americe přece jenom některé věci ohledně svobody slova nejsou tak kritické jako v EU, navíc Američané mají jinou povahu v myšlení ve věci ochrany svobody projevu, Alex Jones má štědré příspěvky od Američanů a jeho boj je koncipovaný na profesionální bázi televizní a radiové celebrity. Jeho není už tak snadné odstavit od vlivu a od sponzorů. AE News je ale startup. Fungujeme teprve rok a nemáme za sebou zázemí a armádu sponzorů jako Alex.

My máme zároveň i jiné zaměření, píšeme především o problémech z pohledu ČR a Slovenska, resp. z pohledu českých a slovenskách občanů na současnou situaci v Evropě a ve světě. Alex je primárně anti-neocon zaměřený dovnitř USA a tím pádem jeho auditorium je jinde.

Posílání peněz v hotovosti neřeší situaci. Ty peníze my musíme potom někde opět vložit na účet a banka opět bude zjišťovat jejich původ, když to takhle uděláme párkrát po sobě. Nejčastěji to končí potom holdem a posléze obstaveným účtem na příkaz vnitřního dozoru banky z titulu podezřelých vkladových operací na účtu.

rad
Návštěvník
rad

diky za vysvetleni. O to je to ale tezsi. Cesi jsou da se rict stale negramotni. Kdyby tomu tak nebylo- s aukrem napriklad je davno konec. Podle me pay pal ma strasne malo lidi. Vetsinou jsou to lidi kolem IT a mladi.
Jinak alex to je megaloman. Neboj se jit s kuzi na trh. Ma brutalni vyridilku a ukeca kohokoli. Psana forma je jedna vec a umeni se okamzite vyjadrit druha. Coz tu mimochodem chybi. ani v politice dokonce nejsou. Bohuzel Kalousek to ovlada. Bartos z piratu je vynikajici recnik. Od “nas” Koral naopak je ten nejhorsi recnik na svete. Je to skoda. Ten nez se vymackne. A o tom to je. Kdo se chce zvyditelnit, musi se umet dnes verejne uspinit a umet se prodat. To je umeni, ktery malokdo ovlada.

rad
Návštěvník
rad

Nemuzu si pomoct, ale o financni podporu uz zadaji skoro vsechny nezavisle weby. Takhle to nejde. Bud vas to bavi a mate potrebu se vyjadrit, nebo to nema smysl. Nereknu, kdyby denne zde pribyly 3 clanky nebo preklady. ale vy mate tak 1 clanek za 14 dni v prumeru. Tak co chcete. Libi se mi to tu, chodim sem ale za 2 clanky mesicne? No to snad ne. A pokud by jste to museli zrusit, tak pokud vam jde o informovanost, tak muzete prispivat na jinych portalech.
Jde o to, ze na tyto weby prispivaji jedni a ti sami lide. Kdyz Koral vybral 10000 tak o to min slo na zvedavce. Krasne to slo videt. Bylo by vic fer, kdyby jste web monetizovali jinak. Uz ma sledovanost, tak mi nerikejte, ze se neda vydelat jinak. Ozvete se ruznym armyshopum a podobnym, kde vase klientela je shodna. Pokud chcete vydelat, musite byt aktivni. Ja za max jeden clanek tydne platit nehodlam. Vzdyt lidi prekladaji zdarma cele titulky do filmu a za nic. 600 euro? To kdyby si mel kazdej kdo ma navstevovany stranky shanet kazdej mesic i treba 1500 mesicne za blogovani, tak by internet skoncil. a je to presne naopak. Vic a vic lidi to ma jako bokovku, tak co delate spatne?
Jestli je potrebujete, tak vam preju at je vyberete, ale nechapu co stoji 600 euro. Hosting se plati snad mesicne.

Administrator
Admin

Projděte si celé diskusní vlákno, na většinu těch otázek jsem v něm již odpověděl. 2 články měsíčně? Snažíme se mít alespoň jeden velký článek denně, s výjimkou víkendů, i když někdy jdou nové články i o víkendech. Autoři zde píší zdarma. Nemáme prostředky na placení honorářů. Jiné weby také vybírají příspěvky, ale také velmi čile kopírují obsah z jiných webů. Buď natvrdo, že převezmou komplet článek a dolů přidají odkaz na zdroj, čímž nám dělají reklamu a my se tomu nebráníme, právě naopak, anebo vezmou anglický článek a přeloží ho do češtiny. V obou případech nejde o publicistiku, ale o přebíraní obsahu.

Chápejte, že to je potom snadné mít každý den pět nebo deset nových článků, když je přebíráte odjinud. AE News je publicistický zpravodajský portál. Naše články odnikud nekopírujeme, píšeme si je sami, od nuly. Autoři píší zdarma, ve volném čase. A díky mediálnímu ohlasu se AE News postupně dostává nahoru a s tím souvisí náklady na provoz celého mediálního projektu. Faktury platíme v EURech, na Slovensku i v Holandsku, a proto příspěvky vybíráme v EURech, i když je to jedno, i kdyby to bylo v CZK, tak to nehraje roli.

AE News není bokovka, milý pane, ale mediální projekt ve fázi startupu. V určité fázi chceme projekt dostat na úroveň medialního serveru s regulérně placenými redaktory a autory, kteří budou pracovat na plný úvazek. Jenže to vyžaduje už velké sponzory, na to čtenářské donace nestačí. Všechno vyžaduje svů čas a trpělivost.

Lada
Návštěvník
Lada

Každý den nový článek? No, možná až zase v posledních dnech, a to jen díky tomu, že to ve společnosti zavřelo trochu víc, než jindy. Jinak si pamatuju, že jsem tu klikala dlouho marně a nic nového, diskutér rad má v tomhle pravdu.
Absolutně nevěřím tomu, že by odliv peněz nastal kvůli vašemu očernění. Když už jednou někdo prokoukne, co se děje, tak už se moc zviklat nenechá, to si děláte srandu. Nebo za koho nás máte? Vy prostě neustojíte konkurenci. Svým způsobem to mrzí, že si navzájem konkurují i alernativní média, ale ono to tak funguje všude.. Některé vaše články jsou na pochvalu, ale někdy na mě působíte vyloženě bulvárně, jen v opačném gardu. Už jsem takto dala přednost kvalitnější práci a vracím se tu vždycky po nějaké pauze.
I tak bych zvážila nějakou pravidelnou podporu, ale na účet. Paypal mi vadí, mám špatnou zkušenost. A dehonestace autorů… před kým vlastně? Před těmi kolaboranty? To vám tak vadí? A proč jiní ji zvládnou? Trochu to s tou paranoiou přeháníte.
Rada na závěr: zrušte diskuze, je to žumpa bez významu, není třeba být za každou cenu “in”. Reakce od čtenářů si můžete číst sami, jak to bývalo v klasickcýh médiích

Manicka
Návštěvník
Manicka

Lado vubec s vami nesouhlasim. Asi nejste moc inteligentni. AE news ctu pravidelne a frekvence clanku je mi vite kde. Ja totiz pouzivam agregator pravednes a odtud jsou odkazy na alternativni weby v sekci Ostatni. Mezi nimi aenews je jednoznacne vystupujici z rady prebiratelu obsahu. Odhaleni aenews o spojeni cervenych karet s us ambas. je jen jedna ze skvelych ukazek kvality aenews. Jestli je novy clanek tak to hned uvidim prehledne na cele strance a vsechny servery najednou a vubec nevadi jestli clanky nejsou kazdy den. Dulezita je totiz kvalita nad kvantitou. To vi kazdy inteligentni clovek, coz jak dokazuje vy nejste. Jestli neumite s paypalem dalsi dukaz vasi ubohosti, pouzivam jej roky a hned jsem taky dnes prispel velkou castku. Diskuze v zadnem pripade neruste, reflexe je nemene dulezita nez clanky. Diskuze taky odrazi nalady publika a v dnesni dobe je to obzvlaste dulezite.
Ps omluva za styl, psano na tabletu.

rad
Návštěvník
rad

Rikam, ja vam preju, ale tak to vidim. Ted jste zabrali- jak pise Lada. S prahama je to blby. Tahleta nase cilovka na rovinu- ma jednu kapsu prazdnou a druhou vysypanou. Zadnej korporat. Bohuzel. to vam musi byt jasny. Snad na sebe tyhle lidi prilakate. Zduraznete nekde banner jak to ma zvedavec- kava na zvedavce. Ze vam pomuze jakakoli pravidelna castka.

Arnie
Návštěvník
Arnie

A vo to de. Tento článek má nabudit iluzi neplaceného serveru Z ruské strany, jelikož se v posledních týdnech propojenost mezi serverem a Ruskem probírala. Dobrá mind game.

Moyo
Návštěvník
Moyo

Jo, a teď ještě tu o červený Karkulce. Porovnejte si články Aeronetu a třeba Sputniku. Uvidíte ten rozdíl ve stylu psaní. Sputnik je ruský server, AE News je typicky český server se stylem psaní jako většina ostatních českých alternativních serverů. Ruský článek jsem tady na tom webu nenašel ani jeden. Vylepšili tady i diskuse, na Sputniku třeba žádné diskuse povolené ani nemají. To taky o něčem vypovídá co je a není ruský server.

Arnie
Návštěvník
Arnie

Dobře, nejspíš jsem to přehnal, ale nevidíte, že se snaží za každou cenu očernit USA? Když už to není proruský server, tak je protiamerický.
Navíc tento server nemá patřičně ověřené zdroje a občas chybí u článků základní znalosti. Například článek: Americké transportéry pojedou po českých dálnicích bez dálničních známek? Můžete mi říct, jak je možné, že autor článku neví, že tvoří výjimku?
Na druhou stranu děkuji, že se vyjadřujete slušně a vedeme tu obstojný rozhovor, přestože máme rozdílné názory.

mejla
Návštěvník
mejla

USA se svym jednanim ocernuje sama

clay
Návštěvník
clay

aeronet se svými články očeňuje sám

Manicka
Návštěvník
Manicka

Nevim co chcete na usa ocernovat. Usa jsou cerne jako uhel. Samozrejme ze cela zeme neni cernobila a mezi obycejnymi lidmi se tam najde mnoho takovych, kterym neni zlocinna politika usa lhostejna.

Michaela
Návštěvník
Michaela

To nemá smysl tu ztrácet čas, Arnie, tohle umře samo, doufejme! Bohužel čím víc se to dnes hlásí ke svobodě a objektivním informacím, tím probolševičtější to je.. Ale to už ostatně věděli soudruzi po 45. roce..

clay
Návštěvník
clay

Jo, a teď ještě tu o červený Karkulce. Všechny čerpají z ruských zdrojů. Obyčejně z těch nejznámějších fejků

El Sid
Návštěvník
El Sid

Nějaký důkaz pro toto tvrzení nemáš? Takto bych mohl tvrdit, že jsi placen Rothschildem k rozvracení názorů svobodně smýšlejících lidí.

jan
Návštěvník
jan

dajte vediet, len co si zriadite slovensky ucet, prispejem aspon v ramci moznosti. hlavne nezverejnujte svoje identity, viete ako to vzdy dopada… podporim autorov tychto clankov, nech uz je to ktokolvek, pretoze robia skvelu pracu! za tu pracu si podporu zasluzia. a ako pise Radek, trolov v diskusiach nekrmme, ignorujme ich.

šulín putin
Návštěvník
šulín putin

pokud to bude jenom možné , kdykoli a rád se zapojím do války proti rusákům a bude mi cti je zabíjet!!!