Vyvolání války v Evropě je způsobem, jak si USA upevní pozici světového...

Vyvolání války v Evropě je způsobem, jak si USA upevní pozici světového hegemona. Aneb jak se na mezinárodní situaci dívají obyčejní Poláci. NATO jako fikce!

Vyvolání války v Evropě je způsobem, jak si USA upevní pozici světového hegemona. Aneb jak se na mezinárodní situaci dívají obyčejní Poláci. NATO jako fikce!

Tento článek je polský pohled na válku, kterou se v Evropě snaží rozpoutat USA.

„Stále více evropských politiků upozorňuje na to, že v zájmu USA je rozpoutání války v Evropě. Vlastně se už to povedlo, protože válka na Ukrajině trvá a můžeme jen s obavami čekat chvíli, kdy se rozšíří i do naší země.

Je třeba si přiznat, že v naší části světa se všechno vyvíjí směrem, jako kdyby někomu velmi záleželo na rozpoutání války. Už jen nevyléčitelní optimisté věří v to, že se nám informační zdroje brzy neprozradí, že naše země se znovu stala válečným terénem.

Krátký pohled do historie

Abychom pochopili, co se děje, je třeba se podívat do historie. Stejně jako dnes, tak před a po druhé světové válce, bylo s Polskem jednáno jako s méněcennou zemí. Připomeňme si, že Polsko zradili naši západní spojenci, jen aby na chvíli uspokojily Hitlerovy (a později Stalinovy) požadavky. Bylo to jen kupování času, protože během několika měsíců se válka rozšířila na téměř všechny evropské státy.

demonstrace proti NATO v Polsku.jpg
Demonstrace proti NATO v Polsku

Když před 70 lety válečné operace na našem kontinentu skončily, znovu nás Západ zradil, když Poláky, kteří umírali na všech frontách, věnoval pod jařmo dalšího totalitarismu. Největší válečné ztráty zasáhly právě naši zemi a do dneška nám nebyly zaplaceny žádné kontribuce. Bude dnešní situace podobná?

Rok 1939 se opakuje, uměle vyvolané krize na Ukrajině

Současná mezinárodní situace velmi připomíná tu před druhou světovou válkou. Stejně jako tehdy, i dnes se stala naše země hračkou v rukách mocností.

Musíme si uvědomit, že krize na Ukrajině nevznikla spontánně, jak nám neustále podsouvají prorežimní média. Byla to plánovaná akce speciálních služeb zemí jako USA a Izrael. Stalo se tak podruhé po sobě, pamatujeme si ještě „oranžovou revoluci“ na Ukrajině. Jen slepec by neviděl, že Ukrajina je destabilizována celkově, s jediným cílem – vtáhnout do války Rusko a vytvořit v očích publika z Ruska světového nepřítele číslo 1.

Proč chtějí USA válku v Evropě

Světovému hegemonu USA záleží na rozpoutání velké války v Evropě. Jako kdysi, tak i dnes, má její fronta být i na území našeho státu, který je znovu odsouzen ke zničení. Někteří si dokonce myslí, že rozpoutání velké války s Ruskem v Evropě jde naprosto USA na ruku, protože jim umožní zachovat si a udržet dominující pozici ve světě.

hegemonie USA.jpg
Hegemonie USA

Je zřejmé, že USA vyšly z každé světové války silnější a mocnější. Stalo se tak po první i po druhé světové válce a tento stav trvá dodnes. Teď, když Rusko otevřeně ohrožuje americkou vůdčí pozici, se najednou ukazuje, že je čas na další válku, která sváže ruskou armádu v evropském konfliktu. To celkově oslabí mezinárodní pozici Ruska i Evropské unie.

Nová demarkační linie v Evropě

Ještě před pár měsíci nás politici v médiích ujišťovali, že nám žádná válka nehrozí a že jsou to absurdní nesmysly. Dnes všichni hřímají naprosto opačně. Po rozhovorech Merkelová – Hollande – Putin víme, že Rusko nabídlo demarkační linii současného i případného budoucího konfliktu. Demarkační linie totožnou s hranicí Polska. Nebylo řečeno, zda jde o linii východní nebo západní. Nakonec i prezident Hollande prohlásil, že pokud nedojde k dohodě a porozumění, budeme mít válku.

expanze NATO v Evropě.jpg
Expanze NATO v Evropě

Samotná mise evropských vůdců bez vědomí USA ukazuje na to, že Němci i Francouzi mají na situaci jednotný názor, a sice že si s Evropou hraje mocnost za oceánem. Polsko v této situaci oficiálně vystupuje jako americký trojský kůň v Evropě a tak se o něm píše i v ruských médiích. A proč neobětovat trojského koně?

Důsledky evropské války pro Polsko

Je nabíledni, že eventuální konflikt USA – Rusko skončí pro naši zemi tragicky. Není možno vyloučit ani jaderný útok. („Ale kdeže! Walesa se šavlí půjde sám na Moskvu, jak nám slíbil. A pomohou mu v tom „mocnosti“ jako Lotyšsko a Litva.“)

obkličování Ruska.jpg
Obkličování Ruska

Jak jsme už mnohokrát psali, útok na kteroukoli novou členskou zemi NATO bude de facto koncem svazku – a takový cíl má Rusko. Není možno předpokládat, že útok na Polsko bude ze strany Západu vnímán jinak než v září 1939. Skončí vyjádřeními rozhořčení a kritiky, to bude vše. Pokud NATO v té době bude ještě existovat, všem bude najednou jasné, že tento vojenský pakt je jenom fikce.“

Závěrečné shrnutí

Tento článek z nezávislých polských médií jsem přinesl proto, abychom si uvědomili, že „obyčejní“ Poláci vidí situaci ve světě podobně jako my. Médii je nám neustále podsouváno, že jsou příkladným partnerem USA i Bruselu a měli bychom si z nich vzít příklad. Budují na svém území americké vojenské základny, neustále pořádají cvičení vojsk NATO, polští politici opakují všechny americké téze jako kolovrátky atd. Jenže tady je kámen úrazu.

plán US vojenských základen v Polsku.jpg
Plán US vojenských základen v Polsku
Polák nerovná se polský politik ani novinář

Poláci, to nejsou polští politici ani polská mainstreamová média (mimochodem hodně podobná těm našim, ba často ještě podlézavější k USA či Bruselu). Ať už vládl kdokoliv, situace byla stejná, jako u nás.

V Polsku médiím ani politikům nikdo soudný nevěří, lidé tam jsou často ještě v horší situaci než u nás, vzhledem k nedostatku pracovních míst (statisíce gastarbeiterů) nebo diktátu katolické církve. Také je tam mnohem více demonstrací a protestů. O těch se ale nedozvíme ani z našich ani z polských mainstreamových médií.

– Valerij X –

Zdroj: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wywolanie-wojny-w-europie-sposobem-usa-na-zapewnienie-sobie-pozycji-swiatowego-hegemona-2015-06

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
PatrickVonOrlau
Návštěvník
PatrickVonOrlau

Já bych řekl, že poláky používali, evropské státy (anglie, francie), jako beranidlo. Před 2. sv. válkou proti Německu, a v dnešních dnech hraje tu samou roli v rukou velkého bratra, proti Rusku. /// Nic víc, nic míň.

ivantt
Návštěvník
ivantt

Ako sa potom vždy ukázalo že banderovska myšlienka v emigrantskych kruhoch bola vždy zneuzita na mocenské hry a priniesli len postupu ukrajine. Tá obrovská snaha ukrajincov po štátnosti a emancipacii vždy ľahko zneužili. Urcite ani pre poliakov nie je bezpecnejsia terajšia situácia na ua a kľudne by mohli zo seba zhodiť traumu zminulosti a cítiť sa v tom priestore bezpečne a suverénne a nie lavirovat medzi usa a eu a nechať propagandu stále otvárať rany minulosti aj sa mohli vyliečiť. A zápas o prvenstvo úspechu zdravej konkurencie by sa mal hrať férovo bez podpasoviek a zakernosti provokacii ako keď si niekto nesportovym správaním vypyta v hokeji faul a rozhodca ešte vylúči toho nesprávneho. Boja sa ruská a pritom rusi sú pripravený odpúšťať a žiadajú dodrziavat rovnake pravidlá. Pomsta je pre slabých a národ znižuje, restart dôvery je pre veľkých a národ povznesie a oslobodi od traum vzdialenej či nedávnej minulosti. Putin to vie mali by to vedieť aj európsky a hlavne poľský politici.

ivantt
Návštěvník
ivantt

Poliaci maju dosť nešťastnú históriu či už večne naťahovačky s ruskom na ukrajine na západezas nemecko. Toto lavirovanie a špekulácie sa nevyplatili ani v 30 rokoch. Ale je to aj o politikoch keď nedovolia aby národ dospel a zhodil záťaž minulosti ako napríklad mičo maďari či česi a nemci. Asi preto sa tak oddane upli na ameriku, co podľa mňa zase robia historickú chybu, polici sú v pohode ako každý národ, len nemajú šťastie na politikov ktorý vychádzajú zo starej vždy ukrivdenej školy a usa nemá ťažkú prácu s poľským postojom v eu. Podobné ukrajina ktorá sa zmieta v kŕčoch, ako ľahko sa v kríze najsoel vinník za všetko zlé a ľahko ožil banderizmus pestovany v holandsko amerických emigrantov.

Lojza
Návštěvník
Lojza

Souhlasím s názory výše – Poláci jsou ze všech slovanských národů nejnáchylnější ke zradě na vlastním etniku – jednak se vidí ve “velkém “Polákovi Z.Brzezinskem co toho tolik v Americe dokázal a pak jsou dezorientovaní z vlastní komplikované historie. V USA a Kanadě je bohatá polská emigrantská lobby a naivní Poláci se v ní vidí. Za největší Slovany považuju kromě Rusů Srby,Chorvaty, uvědomělí Slované jsou i Slováci, my Češi se pořád shlížíme v Němcích a tolikrát jsme na to dojeli. A Poláci ti mají slovanské už jen to historické DNA, nic víc. Ne nadarmo se jim říkalo druzí židé – jde jim jen o jejich vlastní užitek, nejsou to kolektivní hráči.

B
Návštěvník
B

Je to zase blíže. Dnes Carter potvrdil rozmístění těžké techniky ve východní Evropě. Okamžitě to uvítala NĚMECKÁ ministryně obrany.
Kouzelná je Carterova novořeč, opatření má sloužit „v první řadě k podpoře vojenských manévrů“. Jakých? Invazi?
EU naoplátku prodloužila sankce. To vše v den 74. výročí útoku Hitlera na SSSR.
Více symbolismu aby člověk pohledal.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Ten datum je pro ně osudný. Namontovali se do matrice, ve které vyhráli Rusové.Takže výsledek je nasnadě.

B
Návštěvník
B

Zřejmě je to zase blíže, Carter potvrdil rozmístění těžké techniky ve východní Evropě.
Jistě, o tom se mluví už nějaký ten pátek. Co mne ale zaujalo a co si z novořeči překládám jako invazi je výrok Cartera, že tato opatření budou sloužit „v první řadě k podpoře vojenských manévrů“. K podpoře? Manévrů? Jakých?

B
Návštěvník
B

Prosím o smazání tohoto komentu, sysém hlásil “wrong captcha code” a neuložil se, tak jsem později napsal nový. Zbytečně se oba komenty duplikují. Děkuji.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Poláci za celou svou historii chtějí hrát vůdčí roli v Evropě. Na to je ale potřeba buďto silu, nebo morálku. Nejlépe oboje. Polsko nemá ani jedno…

Juraj
Návštěvník
Juraj

zdravim vsetkych..pracujem momentalne v polsku, a zial, komentujuci maju pravdu..poliaci si vobec neuvedomuju, KTO je agresor..presne ako napisal Jozef: Putin je pre nich Hitler. Otvorene sa hlasia k nenavisti voci rusom. Skusal som rozne rozumne a logicke argumenty, nech sa zamyslia, kto vo svete vyvolava vojny, kto rozbija arabsky svet a pod., ale oni su zaslepeni nenavistou. A presne, obcas sli tie debaty tiez na ostrie noza (obrazne), ale pri teme Rusko vs. US su slepi hluchi.. preto uz s nimi o tom nedebatujem. Ale najviac ma zamrazila odpoved na otazku, ktoru som polozil mladym poliakom – co hovoria na to, ze na NATO chce sa ich uzemi rozmiestnit jadrove zbrane.. ONI S TYM SUHLASIA A ZELAJU SI TO!!! ONI SU SKUTOCNE PRESVEDCENI, ZE ICH PUTIN CHCE NAPADNUT!!! MLADI LUDIA, KTORI BY MALI MAT VLASTNY ROZUM NEZABORDELENY MINULYM SOVIESTSKYM REZIMOM! Boh im pomahaj..

Vera
Návštěvník
Vera

Myslím si že autor článku se mýlí, když předpokládá že obyčejní občané v Polsku to mají v hlavě srovnané a nevěří oficiální propagandě proti Rusku.Je to jako u nás, valná většina má vymyté mozky a další se o nic nezajímají kromě sebe. A když k tomu připočteme tu historickou nenávist tak si myslím že půjdou na Rusa s písní na rtech a nedomyslí ty kruté= následky.

B
Návštěvník
B

Přesně.
A k tuzemsku: neustále se mluví o tom, jak lidé nevěří mainstreamu, jak prohlédnou propagandu, ale NENÍ to pravda. Pokud by byla, asi by si nikdo nevydržoval ztrátové tituly.
Protože, když promluvím s “lidem”, jsem zcela konsternován, šokován.
“Lid” vychází z teze, že “Rusák rozpoutá válku”. Slyší to denně v televizi, čte v novinách, říkají to “osobnosti veřejného života”.
“Lid” se tak nezabývá svými problémy, je mu fuk, že ho o.ebávají od rána do večera. Hrozby na něj útočí ve dne v noci, protože nejlepším nástrojem manipulace je STRACH. A strach je také to, čeho se mu dostane v míře nevrchovatější. Samé nebezpečí. Samá hrozba. Žádná východiska, žádná naděje.
Lidu je navíc sugerováno, že si za to vše může sám – a že může být rád, když mu ti moudří přesto “pomohou”, že ho ochrání. Ovce se svěřuje do náruče řezníka.
Jak říká zdejší šéfredaktor: dámy a pánové. Je jedno, co kdo kde čte na internetu. Důležitý a zcela kruciální zdroj je TELEVIZE. Tam je moc, tam je síla. Ostatní je pouhá stafáž.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Máte svůj díl pravdy, i všichni ostatní, kdo článek komentovali. Ale zapomněli jste na jedno – rozeštvávání národů a skupin obyvatel. Na tom pracují média mnohem usilovněji než aby v lidech podporovali to dobré, co v nich je. Článkem jsem chtěl upozornit, že ne všichni mají vymyté mozky a že máme hledat hlavně to, co nás spojuje, ne rozděluje. Jinak mainstreamová propaganda vyhrála a nemá smysl už za nic bojovat.

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Přesně, do kamene tesat!

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Mainstreamová propaganda nevyhrála. Nedostala všechny!
Ale ano, vede. A pokud se lidé nehodlají (a že dost z nich vědí nebo tuší, že by měli, ale bojí se sebe sama) probudit, bude muset pomoci blackout, alespoň půlměsíční. Na “spící” polokouli je povětšinou teplo, ze země je již co vydloubat k jídlu, tak by se to hodilo právě teď. Bez televize začnou lidi přemýšlet, bez televize nebude sebevražedná podpora ovcí ke všemu, co se před média určí, že tak musí být. I to verbování do vlastizrádné armády bude komplikovanější. Do té doby má rozhodně smysl bojovat, kdykoliv je to možné – každý po svým, tiše, hlučně, podle svých možností a silou danou úrovní Vědomí. Jedinec přisívá k boji již jen tím, že se zeptá, proč mu to ta televize valí do hlavy.

Lock
Návštěvník
Lock

To ohledně blackoutu je samozřejmě omyl. Kromě zhroucení informačního systému dojde ke zhroucení systému bankovního i dopravního a následně distribuce a logistiky! Byl by to tvrdý a neplánovaný reset globálního systému, na který by byly možná připraveny jen individuální elity a rozsah škod jde těžko předpovědět. Panika by asi dokonala katastrofu….
Souhlasím s posledním postem od “B” nejen co se týká kruciálnosti TV. Pokud si člověk poslechne Pjakina, zjistí, že žije ve virtuálním světě – Matrixu. TV stačí i poslouchat bez obrazu. Pokud je omílána dokola stejná dezinformace…
Magicky pochodující obrázky účinek jen umocňují. Současná technokratická společnost není vedena k vlastnímu úsudku, technika jí mnohé zjednodušuje, takže je přístupná našeptávání a indoktrinaci. Někteří lpí na pojmu třídního nepřítele (i když je to termín z bolševického temna) a obrátili ho na východ. Zákony časoprostorového dění jim nic neříkají. Další nechtějí otevřít oči, ptz bedýnka našeptává a tisk a rozhlas jí to světí! Procitnutí a ztráta iluzí totiž bolí, takže někteří si ani nechtějí dávat věci do souvislostí a mají radši tu “vatu” kolem sebe. Tu šedou hmotu zdá se používá lidstvo čím dál méně a přenechává to “řídícím impulzům” bez rozlišení kvality signálu. Někteří se už podobají specializovaným strojům, jak to specifikoval K. Vonnegut v knize Groteska…

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Souhlasím. A Blackout bude tvrdý, půjde o přerušení všeho, co pohání konzumní systém společnosti. Bude tvrdý, velmi tvrdý. Ale my (lidstvo) nemáme neomezené množství času na celkové probuzení. Musíme se probudit nejpozději ve chvíli, kdy budeme technicky vyspělí k zasahování do dění v našem vesmírném prostoru (a “Vývoj nezastavíš”). Představte si, jak v současném stavu vědomí lidstva zasahujeme ve vesmíru – byly bychom rasou rozrušující rovnováhu (nevychovaní egoisti v chrámu křehké rovnováhy) – něco zcela nepřijatelného pro náš vesmír a pro celkový Záměr. Pokud to probuzení nestihneme, budeme zredukování na zlatou miliardu (?) a zotročeni, řekněme, Globálním prediktorem. Blackout v hodině dvanácté je poslední, leč bolestnou, nadějí pro Lidstvo, pokud se nestihne probudit v nastaveném čase, a bude zázrakem (existují entity lidstvo milující). Systém, který jsme si vytvořili slouží oběma variantám pokračování Lidstva. Buďto na úrovni jedinců navzdory systému dospějeme a probudíme se a následně dospěje a probudí se celé Lidstvo nebo se to nepodaří, a z důvodu zachování druhu budeme zotročeni, ale jenom protože se nedokážeme postarat o sebe samy a nemáme tak co pohledávat mimo planetu. Jedná se o program, ale nevím, zda je globální prediktor jeho součástí nebo správcem. Jde o výchovný a výcvikový program, systém je pouze jeho naprogramovanou součástí a zajišťuje možnost hladkého zotročení, pokud program neuspěje. Z toho plyne, že GP je sice přísný, ale ne zlý rodič/vychovatel. GP je tu pro nás, ne proti nám. Právě narozené dítě také neposadíte na kancelářskou židli a neočekáváte pracovní výsledky. Musí být vychováno a vyučeno a teprve až bude dospělé, bude co platné na té židli. A to je program pro lidstvo, jehož zdrojový kód máme dost možná zapsán v DNA. A probuzení či zotročení lidstva je konec programu a v případě probuzení teprve začátek Cesty Lidstva. Případné zotročení je nezbytné a nemůžeme jej brát osobně.
A dospět musíme sami (na úrovni jedince již nemůže systém pomoci více), nečekejme, že někdo přistane a spasí nás.

xxo
Návštěvník
xxo

No tak hlavně že místní čtenáři vymytý mozek nemají. V domnění, že oproti ostatním vědí něco navíc se nechají opít jakoukoli konspirační teorií a ještě ostatním nadávají do ovcí. Článků u snaze USA vyvolat válku tu už bylo kolik? Patnáct? Je to už skoro stejný počet, jako je ‘ověřených’ informací, že je dolar mrtev

Vabio
Návštěvník
Vabio

:o) … jak pak si mám představit XXO, který ví/chápe, že jako místní čtenář má vymytý mozek ? :O))

Jinak bych řekl, že odpoveď na Vaše dilemata/dotazy je kinetická energie.

Lock
Návštěvník
Lock

Nemusím mít články, stačí mi mapa základen NATO v r. 1989 a dnes.
Smajlíka hlouposti bych přidal. Nemusím “žrát” všechno, stačí mi rozlišovací schopnost a dostatek živých malých mozkových buněk. Aby totiž nemusely často pohřbívat ty mrtvé. Když jim prý kopou hrobečky, tak to bolí a člověk nedokáže myslet 😀

B
Návštěvník
B

Podle článku ze sebe opět dělají nebohé oběti. Ale chyba lávky.

Jozef
Návštěvník
Jozef

Nebol by som si taký istý v tomto vyjadrení. Denno denne stretávam Poliakov v práci a 99% z nich vnímajú Putina ako Hitlera. Stretol som sa aj s takými, ktorí v počiatkoch konfliktu na Ukrajine boli ochotný ísť bojovať proti separatistom (tzv.). Možno len stretávam nesprávnych.
Dnes sa už ani radšej nepúšťam do debaty ohľadom ich postoja k Rusku lebo niekedy to išlo už na ostrie noža (obrazne). Také niečo ako okupácia časti Československa Poľskom v 1938 ani nepoznajú a pripisujú to ruskej propagande. Preto som veľmi opatrný v hodnotení Poliakov.
Môj osobný názor: sú schopný zapredať aj vlastnú matku pre zisk. Možno sa mýlim ale to je moja skúsenosť.