Výsledky vyšetřování pádu letu MH 17 – Holandsko potvrdilo ruskou verzi nehody...

Výsledky vyšetřování pádu letu MH 17 – Holandsko potvrdilo ruskou verzi nehody raketou BUK, ale nepotvrdilo Ruskem uváděný typ. Aktualizace

Video s českým překladem je na stránce  pod “Výsledky vyšetřování pádu letu MH17”.

Ukrajina měla uzavřít vzdušný prostor. Letadlo bylo sestřeleno raketou BUK z východu Ukrajiny.

Holandsko potvrdilo ruskou verzi – viz  Závěry ruské státní zbrojovky, video a více  zde

 

 

Odkaz na holandskou zprávu o výsledcích vyšetřování s českým tlumočením vložím dodatečně.

– Pozorovatelka –  13.10.2015

Aktualizace

Světová média k holandské zprávě:

Další zprávy budu průběžně vkládat.

-Pozorovatelka- 16:25 hod, 13.10.2015

Aktualizace

Nizozemsko odmítlo poskytnout Ukrajině zprávu o vyšetřování  – zde

Šetření odhalilo jména zainteresovaných na sestřelení letu MH17 – zde

USA nadále věří, že Boeing sestřelilo Rusko – zde

Holandsko zveřejnilo výsledky vyšetřování – zde plus video:

-Pozorovatelka- 16:40 hod, 13.10.2015

Aktualizace

Porošenko bude postaven před tribunál vyšetřování pádu letu MH 17 – zde

Rozčarování ruské strany z průběhu vyšetřování – zde

-Pozorovatelka- 17:10 hod, 13.10.2015

Aktualizace – video

Rusko připomnělo Ukrajině zprávy ze dne před pádem letadla, ve kterých ukrajinská tv ukazuje instalaci systému BUK na území později ovládaném separatisty (čas od 4:15):

Další zpráva:

Mezinárodní vyšetřovací komise vyšetřující havárii Boeingu 777 informovala ruskou stranu, že obdržela družicové snímky z neoficiálních kanálů NASA.Uvedl to zástupce vedoucího Federální letecké dopravy agentury, Oleg Storčevoj novinářům..

Podle Storchevova Federální letecká doprava agentura opakovaně apelovala na Komisi, aby požádala NASA o informace z amerického satelitu, který byl v ten den nad územím bojů, a o snímky,  které mohou poskytnout informace o tragédii.

“Za prvé, jsme obdrželi odpovědi od předsedy Komise, že tyto údaje nejsou k dispozici, později řekl, že oni (USA – IF) nám (komisi – IF), předložily údaje neoficiálně, takže je není možné prezentovat oficiálně. My jsem z tohoto způsobů překvapení “- řekl úředník.

Zástupce vedoucího Federální agentury pro leteckou dopravu zpochybnil motivy takového chování západní stranou. “Možná, že jen někdo nechce poskytnout údaje kvůli politizaci vyšetřování?” – řekl. Podle Storchevoje, Rosaviation je ochoten prozkoumat tyto snímky, pokud je západní strana poskytne. (zdroj)

-Pozorovatelka- 15.25 hod, 14.10.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Webseth
Návštěvník
Webseth

Výrobce Buk systému Almaz-Antey uvolnilo video testu výbuchu rakety BUK hned vedle pilotní kabiny.
https://www.youtube.com/watch?v=8DmraSOdTYk

Filip
Návštěvník
Filip

Je to falešná stopa, která je založena na překroucení významu zprávy výrobce BUK. Let MH17 byl sestřelen zbraněmi letounu.

Fan of Russia
Návštěvník
Fan of Russia

Mám tu malou opravu k článku. Titulek by měl správně znít “Holandsko VYVRÁTILO ruskou verzi”. Došlo totiž k závěru, že let MH17 sestřelil BUK vlastněný ruskou armádou. Viz. zde:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383364-z-tela-pilota-malajsijskeho-boeingu-odstranili-strepiny-aby-se-zatajil-sestrel.html .

Někde (nemůžu teď najít kde, pokud někdo víte, dejte to sem) psali, že ta oficiální holandská zpráva přijala závěr tohodle vyšetřování

https://www.bellingcat.com/tag/mh17/

kde z fotek a satelitních záběru našli, kterej konkrétní BUK to letadlo sestřelil. Jestli umíte anglicky, tady se můžete podívat, kudy tam ten BUK přijel:

https://s3.amazonaws.com/uploads.knightlab.com/storymapjs/80e03612c0fdf764d9422be26cdf4b97/the-way-of-the-buk-3×2-in-june-2014/index.html

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Přesně tak Vendele. Jsou za to placení. Mají to za úkol. Na Aeronet nemůžou, tak aspoň pomlouvat a vyvracet pravdu.Fandíme Aeronetu zato co dělají.Čt24 nevěříme ani slovo a noviny nekupujeme.Volit určitě půjdeme.

Yurka
Návštěvník
Yurka

Aeronet zase lže, jako když byl “TASS zplnomocněn prohlásit..” :-)) Běžte do háje, rusáci..!

Aksal
Návštěvník
Aksal

Pokud neřeknete konkrétně v čem Aeronet lže, je váš post jenom ubohý blábol…

vendel
Návštěvník
vendel

Sakriš,to se dalo čekat,že se to tady na “aktuální”téma,začně rojit antiéroneťáky!Mohli by se dotyční,třeba jako A neboB označit třeba- A z aktuálně,B- z neovlyvní,C-z reflexu…
Kdyby se v aeronetu publikovali nepodložené kraviny, tak by tolik chazarským pátokolonistům nedráždil vesicu billiaris!Divím se redakci,že se s nimi pouští do debaty?Proč?

Webseth
Návštěvník
Webseth

Ve zprávě označené území v době sestřelení ovládala Ukrajinská armáda, není pochyb tedy kdo raketu vystřelil. Mapy z 2. července a 31.července 214. V den sestřelení bylo toto území stále pod kontrolou Ukrjiny.comment imagecomment image

Webseth
Návštěvník
Webseth

Omluva, první mapa je ze srpna.

Bohoush
Návštěvník
Bohoush

no co tohle je?! Prosím Vás.. paní redaktorko.. Můžete mě ukázat důkazy a podložit tak váš naprosto zcestný nadpis?? On se totiž neztotožňuje s obsahem..A navíc.. Tohle se řeklo v Holandsku?? Někdo jako přišel za ”ruskem” – nebo mluvil k Rusku nebo ukázal prstem na zprávu , přičemž v ruce držel ještě svojí a řekl doslova : ”tyto dvě zprávy a vyšetřování – jak Ruské tak Holandské se shoduje a tím pádem my ( Holandsko ) potvrzuje Ruskou verzi. Jelikož sme došly ke stejným závěrům.” Já bych řekl a že tohle neřekly. A že se tak ani nestalo.Nikdo neřekl, že Rusko má pravdu.Naopak.. Samozřejmě ste věděla dobře co píšete a věděla ste i dobře že to nesedí. Mě zajímá proč? Pokud to tu bude takhle dál.. Jaký je pak rozdíl mezi AEnews a jinými?Ten rozdíl bude evidentně jen v propagandě. Pro vs Proti.. Ale tím pádem jak mužete mluvit přinášení pravdy? Pravda vzniká z objektivity a nezaujatosti.. Vy ste zde napsala totálně populistickej nadpis. Páč pod tím nápisem-tedy jeho významem- nejen že si představuji neco zcela jinýho , ale ono by tam muselo být krom těch videí něco zcela zásadního. O tom mluvím výše. Vy ste si vymyslela něco, co nikdo nikdy nikde neřekl.. Sice bohužel.. Byl bych fakt rá, aby to byla pravda a to oficiálně vyřčená a podložená tak, jak vy nebo Rusko tvrdíte. Páč vy se jen nyní snažitě tlumočit Ruskou verzi.Pak ale pište že citujete Ruskou verzi,ale nedělejte z toho celosvětově jasnou věc.Na to vám toho dost chybí.