Výjimečné USA: „Žádná země nezažila takový pád, aniž by byla kýmkoliv napadena“....

Výjimečné USA: „Žádná země nezažila takový pád, aniž by byla kýmkoliv napadena“. Amerika v koncích a pravda v polském odposlechu

Výjimečné USA: „Žádná země nezažila takový pád, aniž by byla kýmkoliv napadena“. Amerika v koncích a pravda v polském odposlechu

Patrick J. Buchanan, spoluzakladatel a editor The American Conservative a autor několika knih , analyzuje současný stav světa a Spojených států v článku “Imperiální meze”. Odhaluje chyby, kterých se USA dopustily od dob pádu komunismu (Blízký východ, “barevné revoluce”, Rusko, Čína) a proč musí s politikou světového hegemona skončit. Ne se vším v článku souhlasím, je však potvrzením toho, za co jsou nezávislé weby zařazovány na nepohodlné seznamy, zatímco evropské vlády se Spojeným státům pořád slepě klanějí a nedochází jim, že naslouchat zájmům USA je totéž, jako vstupovat na Titanic. Článek ve volném překladu vkládám.

Ke konci vlády George H. W. Bushe (1989-1993) se USA cítily být na vrcholu světa – jediná velmoc. Po pěti týdnech “šoku a hrůzy” a 100 hodinách bojů  ( pozn.: Válka v zálivu 1990-1991)  utekla Saddámova armáda z Kuvajtu zpět po cestách do Basry a Bagdádu. Naše Studená válka se od té doby rozšířila na protivníky v 15-ti zemích. Berlínská zeď padla, Německo se sjednotlilo. Národy střední a východní Evropy se osvobodily .

Bush začal napravovat vztahy s Pekingem poté, co v roce 1989 došlo k masakru na náměstí Nebeského klidu. Michail Gorbačov a Boris Jelcin byli přátelé. Prezident ohlásil příchod “Nového světového řádu.” A neokonzervativci žvanili o novém “unipolárním světě” a “neomezené globální hegemonii” Spojených států. Podívejme se teď, jaký svět bude příští prezident dědit.

Severní Korea využívá jadernou energii a vyrábí balistické rakety s jadernými hlavicemi.  Čína se ukázala jako asijská velmoc, činící si nároky na všechna sousední moře, ve kterých buduje námořní a vzdušné síly k ukončení západní dominance USA v Pacifiku, datované do roku 1945.

Vladimír Putin modernizuje ruské rakety, posílá lodě a letadla do vod NATO a vzdušného prostoru a podporuje separatisty na východní Ukrajině.

Velké dílo Nixona a Reagana – oddělit Čínu od Ruska,  se nezdařilo. Čína a Rusko k sobě mají naopak blíže, zatímco vůči USA jsou obě země antagonističtější, než kdykoliv v dobách studené války.

Teroristé z Al-Kajdy a jejich potomci a Islámská Fronta volně běhají po Libyi, Sýrii, Iráku, Jemenu, Nigérii a Somálsku. V Egyptě vládne diktatura, která se dostala k moci po vojenském převratu.

Japonsko začalo s vyzbrojováním kvůli hrozbě ze Severní Koreje a Číny, zatímco z NATO je už jen stín sebe sama. Pouze čtyři z 28 členských zemí nyní investují 2 procenta svého HDP na obranu.

S výjimkou Sovětského svazu, někteří geostratégové tvrdí, že žádný národ, který neutrpěl válkou, nezaznamenal tak rychlý úpadek jako Spojené státy.

Jaké jsou příčiny amerického úpadku?

Arogance, ideologie, válčení a hloupost – všechno  sehrálo svůj díl. V Rusku, které ztratilo své impérium, viděly Spojené státy území, které se zmenší o třetinu a jeho počet obyvatel o polovinu. Vystavovali jsme Rusko imperiálnímu opovržení, NATO jsme tlačili až do Moskvy a inženýrství “barevně kódovaných” revolucí do všech zemí, které bývaly součástí Sovětského svazu a jsou nyní jeho blízkým zahraničím.

Zpětný úder přišel, když v čele Ruska stanul ex-šéf KGB, který se zavázal obnovit národní velikost Matky Rusi, chránit Rusy, ať jsou kdekoli a postavit se arogantním Američanům.

Náš „letohrádek“ s Čínou byl klamáním sebe sama v naději, že otevřením trhů USA pro zboží vyrobené v Číně, si vytvoříme partnera v prosperitě. To, co jsme dostali za 4 miliardy dolarů obchodních deficitů s Pekingem, je zničená americká výrobní základna a k tomu soupeř, který touží po odplatě za veškeré ponižování Západem.

Čína chce zůstat Čínou a nechce se stát jen dalším stoletím Ameriky – je to tak těžké pochopit?

Ale největší chyby jsme napáchali na Blízkém východě. S představou, že demokracie je budoucností pro všechny národy a že nás za její vnášení budou všude objímat, jsme napadli Irák, Afghánistán a svrhli diktátora Libye.  Přitom jsme probudili démony islámského fanatismu a sunnitské a šíitské války nyní zuří od severní Afriky po Blízký východ.

A zatímco ekonomická a vojenská síla Ameriky dnes není tím, čím bývala v roce 1992, naše závazky jsou stále větší. Nyní jsme povinni hájit východní Evropu a pobaltské republiky proti ožívajícímu Rusku, Jižní Koreu proti Severní, Japonsko a Filipíny před sílící Čínou. Jsme bombou džihádistů v Iráku a v Sýrii, musíme podporovat Saudy ve válce v Jemenu a udržet Kábul s 10.000 americkými vojáky v jeho válce s Talibanem. Naše speciální síly jsou na celém Blízkém východě a v Africe.

A v případě, že se neokonzervativci dostanou v roce 2017 zpět k moci, budou zbraně USA posílány do Kyjeva a až válka bude explodovat, naše Tomahawksy a B-2s budou na cestě do Íránu.

Od roku 1992 byly USA zaplavovány přistěhovalci z třetího světa, ať už legálně či nelegálně, z nichž mnozí k lepšímu změnili své životní podmínky. Náš státní dluh vzrostl tak, že je větší než naše HDP. Od konce vlády G.H.W. Bushe činí náš dluh 11000000000000 dolarů. Tisíce amerických vojáků zemřely, desítky tisíc jich byly zraněny, biliony dolarů byly vynaloženy v těchto intervencí a válkách. Naše současné závazky jsou neudržitelné. Jejich snížení je povinností.

Výjimečné USA: „Žádná země nezažila takový pád, aniž by byla kýmkoliv napadena“. Amerika v koncích a pravda v polském odposlechu

Patrick J. Buchanan

V Evropě se pravda říká jen tajně a odhaluje v odposleších?

Nemohu nedodat,  že nejeden evropský politik ví, že naslouchat USA je špatně, ale nahlas to neřekne. V Polsku se právě bortí vláda kvůli skandálu s odposlechy a za pozornost stojí tento odposlech, cituji z čt24:

Na záznamu z loňského roku spolu podle Wprostu hovoří Sikorski a tehdejší ministr financí Jacek Rostowski. “Víš přece, že polsko-americké vztahy za moc nestojí”, říká údajně šéf polské diplomacie svému kolegovi z kabinetu. Dále s pomocí vulgárních výrazů vysvětloval, že vzájemné vztahy jsou dokonce škodlivé, protože Polsku dávají falešný pocit bezpečí a Polsko tomuto pocitu naivně věří. Zároveň si prý “Polsko nadstandardními vztahy s Washingtonem zbytečně znepřáteluje Německo a Rusko”.”

– Pozorovatelka –   11.6.2015

Související:

Sedm zemí do pěti let

Březen 2015 – Konec USA?

Přiklání se Německo k Rusku? 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Řekl bych, že současné Spojené státy Americké “čerpají” ze své historie, z minulosti. Stačí položit si otázku, kdo připlouval na am. kontinent a s jakými cíli? Kdo následně kolonizoval am. kontinent a s jakými cíli a jakými prostředky? Vraždy a okupace cizích území jim přešla do genů. Méně se ví, že se skalpováním nepřišli Indiáni, ale běloši. Mrtvý Indián, dobrý Indián. A jak jinak dokázat, že jsem zabil Indiána, než že ho skalpuji. Kněží tak vehementně bažili po zlatě, že zavedli mučení tak ukrutné…, že když se běloch dostal do zajetí indiánů, byl rovněž nelítostně mučen (tedy ne vždy), někteří kněží měli tu “čest”, že jim bylo roztavené zlato lito do hrdla, no když po něm tak baží…, nažerte se…
Sedím nyní ve své “chatrči” staré ca 160 let… Co se dělo na americkém kontinentě v čase, kdy se stavěl tento statek?

Rocky
Návštěvník
Rocky

Nejen Pozorovatelka, ne Rusové, ale i Němci již ví, že za vším, co tu dnes máme, stojí USA. Vizte http://gloria.tv/media/VyzotcUwWQx 😉

Manicka
Návštěvník
Manicka

Jestli jsem to pochopil spravne tak pan Buchanan sice poukazuje na chyby USA, ale zaroven dychti po tom, aby USA tyto chyby nedelaly a tim se staly globalnim hegemonem. Clovek, ktery si mysli ze Gorbacov a Jelcin byli pozitivni a z Putina dela zloducha protoze posila lode do vod NATO, ktere vsak NATU nepatri u me neni nic jineho nez zaslepeny zradce lidstva.

Imrich Tóth
Návštěvník
Imrich Tóth

arogancia!-nyní sme povinni hájit východní Evropu a pobaltské republiky proti ožívajícímu Rusku-,kto ich prosil aby robili ochrancov,žandárov “demokracie”?!Sú arogantní,nafúkaní ešte aj vtedy,keď samy seba kritizujú!

xerox
Návštěvník
xerox

jak to chodí mezi světem velkých peněz ukazuje film :
International – http://goo.gl/AUgPHM
motto : ,, jde o kontrolu dluhů , který konflikt způsobí , zkutečná cena je dluh … když ovládnete dluh , ovládnete všechno … ,,

Václav Kytička
Návštěvník
Václav Kytička

Ta “…Arogance, ideologie, válčení a hloupost…” se zrodila již před 200 lety a jsou za ní především:

a) několik rodinných klanů vysoké šlechty soustředěné zejména okolo anglického trůnu
b) několik rodinných klanů velko-bankéřů ideologicky příslušících zejména k národu vyvolenému

Nechci zabíhat do podrobností, ale poprvé se ve své zhoubné podobě, která se dotkla celých národů naší planety projevila skrze instituce jako byla například Východo-Indická společnost při genocidě Indie a genocidě Číny před, za a po “Opiových válkách” již před více než 200 lety. Posledním z nejzrůdnějších finále této arogance byly hrůzy 2. světové války ruku v ruce s následným výkladem jejích příčin, jakož i válečných zvěrstev v ní spáchaných.

Ta zvěrstva způsobená ze strany prohravšího Německa všichni velmi dobře známe a to jak ze strany vítězů z východu, tak i ze strany vítězů ze západu. Chce-li však někdo soudit spravedlivě jak příčiny této celosvětové katastrofy, tak i zvěrstva v ní spáchaná ve smyslu kdo jich spáchal, kolik a v jakém rozsahu, je třeba stejně jako u soudu vyslechnout obě strany.

Protože ta německá zvěrstva již všichni velmi dobře známe a jelikož situace současného světa, velmi hrůzu naháníc, připomíná situaci, která byla před vypuknutím 2. světové války, která byla pokračováním války 1. pro aroganci jejích vítězů, kdy současná arogance vítězů války studené, která skončila okolo roku 1990, nás žene do katastrofy další světové války, je na místě, po 70 letech KONEČNĚ OPRAVDU ZODPOVĚDNĚ vyslechnout i variantu příčin a průběhu posledního světového konfliktu, který skončil v Berlíně roku 1945 I OD TĚCH, KTEŘÍ TENTO KONFLIKT PROHRÁLI.

Zde si proto dovoluji pro zájemce předložit 3 filmy, které každému, který si najde čas je shlédnou, dostatečně doplní vědomostní obzory do takové míry, aby dokázal realističtěji posoudit, vše co se v naší minulosti s vysokou pravděpodobností skutečně stalo a následně toto poznání srovnat s tím co se děje v těchto dnech. Pakliže se s předloženým materiálem seznámí dostatečný počet osob a to zejména z řad našich politiků a dalších významných osobností, možná se podaří, zatím zcela zřetelně přicházející 3. světovou válku, odvrátit. Dříve neexistoval internet, takže poštvat proti sobě národy za diktátu monopolů na distribuci informací, jak z jedné, tak i z druhé strany, katastrofou skončit muselo. Nyní máme šanci již zřetelně probíhající přípravnou část 3. světové války ještě v době, než propukne ve své armagedonické podobě.

Film první: “Hitlerova válka? Co zamlčuje Guido Knopp.”:
https://www.youtube.com/watch?v=LnDrZtvTiN0

Film druhý: “Hellstorm”
https://www.youtube.com/watch?v=GMCOKNCwHmQ

Film třetí: ”
http://www.ulozto.cz/xn7HBr8/30-hashmatsa-defamation-ohovaranie-en-sk-sub-2009-avi
(Tento film není výpovědí strany, která 2. světovou válku prohrála, ale přímo navazuje na závěr filmu druhého. Jde o provokativní kontroverzní dokument, ve kterém izraelský režisér Yoav Shamir cestuje po světě, aby zjistil, co v současném moderním světě znamená anti-semitismus. Recenzi filmu naleznete zde: http://www.csfd.cz/film/267746-hashmatsa/ )

tachyon
Návštěvník
tachyon

Shlédl jsem první film, a to je propaganda nejhlubšího zrna o hodném Hitlerovi a o zlých okolních národech. Evidentně mající Němcům vysvětlit, že fašismus a genocida, kteoru Hitler prováděl byly správné. A přesně jako politrucký film je dělán, včetně častého prokládání budovatelských německých písní. Zhruba takové, jaké by se dělala ve VUMLu, jen v německém vydání. Goebbels by na ten film musel být velice hrdá, dobrá propagandistická práce a vynikajícní manipulační práce.

Ačkoli s názory v příspěvku víceméně souhlasím, ale vy opravdu ten film „Hitlerova válka? Co zamlčuje Guido Kopp?“ považujete za seriózní dílo, nebo v něm hledáte pravdu? Pokud hledáte pravdu, tak pokud současný lžívý extrém v médiích nahradíte jen druhým pólem odezdikezdismu, tak jste ve stejné lži.

Zřejmě lidí, co přemýšlí hlavou a nejen slepě papouškují propagandu obou stran bude velice málo. A já mám strach, co z toho bude.

sibolet
Návštěvník
VK
Návštěvník
VK

Díky zejména za ten odkaz na Pajkina co mluví o Praze 1968. Zase další upřesňující kamínky do skládačky.

VK
Návštěvník
VK

Samozřejmě že je to mimo jiné německá propaganda, ale to jsem v příspěvku nikterak ani nezakrýval. Jde o to, že to co jsme se dozvídali ze strany vítězů bylo rovněž velmi přikrášlené. Filmy mají doplnit mozaiku vědomostí, kdy ta dvě německá, propagandistická dílka mimo jiné obsahovala i řadu faktů, o kterých jsme nevěděli. Jde o to aby si každý mohl nalézt rovnováhu.

Je třeba přirozeně odfiltrovat vše v předložených filmech velmi přitažené za vlasy a odlišit od faktů, která Vám ale zase pomůžou odfiltrovat veškerou propagandu, kterou jsme byli spolu s fakty za posledních 70 let krmeni.

Je to ale na každém jednotlivci chce-li věci v minulosti pochopit v plné míře nebo si vystačí s písničkou kterou ho naučili, když byl malej kluk až do konce života. Problém je, že okolí se vyvíjí a staré písničky můžou přivést jednoho až do propasti.

Pokud tomu, co jsem chtěl předložit skutečně chcete porozumět, je třeba shlédnout ty filmy všechny tři a to v zadaném pořadí. Potom by se Vám to mělo spojit. Zejména ten třetí film vše finišuje a to ho natočil čistokrevný izraelský žid.