Vůdci a představitelé Talibanu smí dál komunikovat na Twitteru a WhatsAppu, protože...

Vůdci a představitelé Talibanu smí dál komunikovat na Twitteru a WhatsAppu, protože nepodněcují nenávist, na rozdíl od Donalda Trumpa, uvedly tiskové odbory obou sociálních sítí! Taliban využívá americké sociální sítě, které mu pomáhají koordinovat přebírání moci v celé zemi! Proč Američané nechali v Kábulu biometrické seznamy kolaborantů? Proč americký Big Tech pomáhá Talibanu? Jde o privatizaci Afghánistánu CIA a obrovský plán na masový exodus uprchlíků, jaký Evropa ještě nezažila! Na cestě jsou podle zpráv už 3 miliony afghánských běženců, kteří do Evropy dorazí počátkem léta 2022!

Vůdci a představitelé Talibanu smí dál komunikovat na Twitteru a WhatsAppu, protože nepodněcují nenávist, na rozdíl od Donalda Trumpa, uvedly tiskové odbory obou sociálních sítí! Taliban využívá americké sociální sítě, které mu pomáhají koordinovat přebírání moci v celé zemi! Proč Američané nechali v Kábulu biometrické seznamy kolaborantů? Proč americký Big Tech pomáhá Talibanu? Jde o privatizaci Afghánistánu CIA a obrovský plán na masový exodus uprchlíků, jaký Evropa ještě nezažila! Na cestě jsou podle zpráv už 3 miliony afghánských běženců, kteří do Evropy dorazí počátkem léta 2022!

Americký list Washington Post se dostal v USA v posledních hodinách pod nevídanou a nečekanou palbu od amerických konzervativců [1], protože list přinesl šokující reportáž [2] o tom, že vedení dvou sociálních amerických sítí Twitter a Facebook umožňuje vysokým velitelům a vůdcům Talibanu komunikovat se svými podřízenými a stoupenci zcela oprávněně, protože podněcují daleko méně nenávisti než Donald Trump. Taliban totiž podle odhalení novinářů využívá sociální sítě jako komunikační centrum a platformu pro předávání rozkazů na velké vzdálenosti po celém Afghánistánu. Příspěvky obsahují vojenské rozkazy k přesunům, povely, instrukce, šifrované vzkazy.

Zabihulláh Mudžáhid, tiskový mluvčí Talibanu

Vůdci Talibanu používali Twitter a WhatsApp k šíření propagandy a k získání kontroly nad Kábulem, když o víkendu vtrhli do afghánského hlavního města [3]. V pondělí mluvčí Talibanu Zabihulláh Mudžáhid na Twitteru napsal [4], že obyvatelé Taliban vítají a že “situace v Kábulu je pod kontrolou“. Džihádistická skupina použila aplikaci WhatsApp k šíření podobného vzkazu obyvatelům Kábulu [5], když vstoupila do města. V uplynulých dnech rozesílali vůdci Talibanu na WhatsAppu čísla, na která mohli volat představitelé afghánského režimu nebo vojáci a vyjednávat o své kapitulaci.

Džihádisté na Twitteru a WhatsAppu se souhlasem šéfů obou platforem

Taliban se v týdnech po Bidenově stažení amerických jednotek přehnal přes Afghánistán a bez většího odporu obsadil velká města. Pentagon v neděli vyslal do Afghánistánu dalších 1 000 vojáků, aby pomohli při evakuaci, když se Afghánci a Američané hrnuli na mezinárodní letiště Hamída Karzáího v Kábulu. Představitelé administrativy v červenci uvedli, že očekávají, že převzetí moci Talibanem potrvá měsíce. Taliban již celá léta používá WhatsApp a Twitter ke sdílení oficiálních prohlášení, ale v posledním týdnu využívání těchto platforem ještě vystupňoval a pomocí WhatsApp oznámil nová pravidla pro obyvatele Kábulu.

Hlídka Talibanu

V pondělí Mudžáhid na Twitteru varoval [6] před rabováním a neoprávněným zastrašováním afghánských úředníků. “Komise pro stížnosti” Tálibánu zveřejnila [7] v aplikaci WhatsApp čísla, na která mají obyvatelé města volat, “pokud jim někdo vyhrožuje“, a prostřednictvím aplikace zřídila také systém nouzového vysílání. Společnosti Twitter a Facebook, která vlastní aplikaci WhatsApp, pravidelně zakazovaly členům ISIS přístup na své platformy. Zdá se však, že tyto stránky umožňují Talibanu vysílat své zprávy bez omezení. Talibanu tyto globalistické platformy fandí.

Šokující odhalení, které by normálně okamžitě vedlo k zahájení vyšetřování FBI proti Twitteru a Facebooku z podpory terorismu, se však nekoná. Taliban již od loňského února není na seznamu teroristických organizací, v katarském Dauhá si to mezi sebou podepsali zástupci americké vlády Donalda Trumpa a Talibanu. Takže to znamená, že Twitter a Facebook mohou klidně tolerovat fundamentalistické islámské hnutí a umožňovat jeho představitelům komunikovat na jejich platformách. Facebook se po propuknutí skandálu stáhl zpátky a včera zablokoval několik účtů Talibanu na Facebooku, nikoliv ale na WhatsAppu. Twitter rovněž zablokování odmítá.

Americké sociální sítě umožňují vůdcům Talibanu komunikovat s bojovníky, ale Donaldu Trumpovi není umožněno napsat nic

Koordinovaný postup Talibanu po celém Afghánistánu byl podle informací koordinovaný pomocí svodek a rozkazů zavěšovaných na platformách Twitter a WhatsApp, který spadá pod Facebook. A na platformě WhatsApp nadále účty Talibanu zůstávají, pouze na mateřském Facebooku byly včera zablokovány. Americké sociální sítě přitom letos v lednu zablokovaly natrvalo tehdy ještě úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, že prý šířil nenávist. Představitele Talibanu ale tyto americké sociálně sítě neblokují.

Podle všeho se ukazuje, že Twitter a Facebook pomáhaly aktivně Talibanu v obsazení Afghánistánu, protože k tomu bylo potřeba koordinovat postup skrze informační kanály, kterými se staly právě americké sociální sítě. Takový skandál, že? A myslíte si, že kvůli tomu začne vyšetřování? Ale kdepak, tohle je práce globalistů, kteří v Afghánistánu mají svůj děsivý plán.

Biometrické zařízení HIDE na sběr snímků očních sítnic

Spoustu novinářů včera překvapila informace o tom, že americká armáda prý omylem a nedopatřením zapomněla ve svém velícím centru v Kábulu speciální datametrické zařízení pro sběr otisků očních sítnic všech afghánských spolupracovníků americké armády nazvané HIDE (Handheld Interagency Identity Detection Equipment). Taliban toto zařízení objevil [8] a uvnitř se nachází biometrické údaje podle všeho o desítkách tisíc Afghánců, kteří kdy přišli do styku s americkou armádou, pracovali pro ni, nebo s ní jakkoliv byli v kontaktu.

Američané totiž od všech spolupracujících Afghánců sbírali skeny očních sítnic, a to kvůli tomu, že v Afghánistánu je obrovské množství min a velmi často při explozi miny dojde k utržení jedné nebo obou rukou. Taliban rovněž ruce kolaborantům odsekává,  takže Američané začali namísto otisků prstů sbírat skeny očních sítnic. A tato databáze se ukládala lokálně do podivných zařízení HIDE, přičemž data se ze zařízení dala exportovat na počítač a sdílet s dalšími agenturami. Ovšem nasbíraná data od Afghánců natrvalo zůstávala v zařízení. A právě Taliban tato zařízení v Kábulu objevil.

Migrační vlna afghánských uprchlíků do Evropy se nebude dát porovnat s ničím v minulosti

Někdo by si řekl, že to je obrovská chyba při evakuaci, ale to je samozřejmě nesmysl. Takováto citlivá zařízení jsou pod nejvyšším dozorem a neexistuje, že by někdo takovéto zařízení někde zapomněl. Takže, proč zařízení HIDE v Kábulu zůstalo, aby se dostalo do rukou Talibanu? Co je tím sledováno? Tak se zkusme zamyslet. K čemu dojde, když se rozkřikne, že Taliban má k dispozici seznamy všech kolaborantů?

Okamžitě dojde k exodu nejen samotných kolaborantů, ale i celých jejich rodin a příbuzných, protože mnozí z nich také kolaborovali. Na útěk se tak dají statisíce a miliony Afghánců, kteří někdy přišli do kontaktu s někým, kdo pracoval pro Američany. Celé to zkrátka povede k tomu, že tento seznam kolaborantů vyvolá v Afghánistánu obrovské obavy a lidé se dají na útěk. A přesně k tomu podle všeho právě dochází.

Migranti na řecko-turecké hranici

Nejnovější bezpečnostní studie [9] varuje, že na cestě do Evropy jsou 3 miliony afghánských uprchlíků prchajících před Talibanem ze strachu z odvety kvůli kolaboraci s americkými a spojeneckými okupačními jednotkami za celých 20 let. Migrační vlna v Evropě z léta 2015 prý ve srovnání s touto vlnou bude prý vypadat jako bezvýznamná epizoda. Zpráva Centra pro strategická a mezinárodní studia varuje, že v porovnání s afghánskou uprchlickou krizí v roce 2021 bude uprchlická krize z roku 2015 vypadat jako “geopolitická procházka růžovým sadem“.

Migrace afghánských uprchlíků se zdvojnásobí

Humanitární pracovníci varují, že po ovládnutí země Talibanem by se mohly pokusit najít cestu do Evropy až 3 miliony afghánských uprchlíků. Vedoucí pracovník CSIS Erol Yayboke tyto údaje potvrzuje a předpokládá, že počet vysídlených Afghánců, který v současné době celosvětově dosahuje přibližně 2,6 milionu, by se jen během příštích dvou let mohl snadno více než zdvojnásobit až na 5,5 milionu. “Pokud USA a jejich partneři nebudou dostatečně reagovat na tuto další velkou uprchlickou krizi, miliony vysídlených Afghánců v roce 2021 by mohly způsobit, že migrační krize z roku 2015 bude vypadat jako geopolitická procházka růžovým sadem,” uvádí zpráva.

Evropu čeká masivní migrační vlna počátkem léta příštího roku. Na fotografii migrační horda na řecko-turecké hranici počátkem roku 2020

S poukazem na to, že během migrační krize v roce 2015 dorazilo do Evropy více než milion žadatelů o azyl z mnoha různých zemí Blízkého východu a severní Afriky, Yayboke varuje, že počet samotných Afghánců mířících tentokrát na západ “by mohl zastínit i tato špičková čísla“. Kde tito “uprchlíci”, z nichž většina jsou ve skutečnosti ekonomičtí migranti, skončí, zůstává větší otázkou vzhledem k tomu, že ani v Evropě, ani v sousedních zemích Blízkého východu není chuť je přijímat. Podle jednoho z diplomatů v Kábulu navzdory tomu, že evropské země od roku 2015 opevňují své hranice, “ani tanky” nedokážou zastavit nadcházející příliv, pokud bude jejich počet dostatečně velký.

Politici v Evropě už kvůli návratu Talibanu k moci nebudou moci odporovat afghánské migraci a tvrdit, že jde o ekonomické migranty

Na otázku, zda by se raději usadili v bližších zemích s podobnou kulturou, jako je například Saúdská Arábie, migranti jasně odpověděli, že by raději absolvovali mnohem delší cestu do evropských sociálních útočišť, jako je například Německo. Navzdory obrovskému riziku, které představuje vpuštění nevýslovného množství nedostatečně prověřených lidí z nestabilní oblasti světa, zpráva vyzývá Spojené státy, aby přesto otevřely své hranice.

Přibližně 4,5 milionu Vietnamců bylo po pádu Saigonu v roce 1975 vysídleno, mnozí z nich se usadili v USA a nyní vlastní podniky, zastávají veřejné funkce a slouží jako diasporní páteř komunit, které je před desetiletími přijaly,” píše Yayboke. “Totéž může platit i pro Afghánce, jen kdyby Spojené státy viděly, že dnešní výzva může být zítřejší příležitostí.Doslova to vypadá, že Yayboke je z tohoto procesu nadšený, neboť je to cesta, jak nastartovat mohutný proces přijímání uprchlíků, o kterých nikdo nebude pochybovat, že jsou uprchlíci před hrozící smrtí, což v roce 2015 byl největší problém uvěřit. Chápete, o co se zde možná hraje?

Migrační trasy

Drtivá většina odporu k přijímání migrantů v Evropě, a to i ze strany zemí, kde poletují motýle, pramenila právě z faktu a argumentu, že nejde o uprchlíky prchající před hrozbou smrti, ale že jde o ekonomické migranty. Málokdo věřil, že někomu v Pákistánu jde o život. Byla velká snaha onálepkovat migranty ze Sýrie jako uprchlíky prchající před smrtí a hrozbou války, ale problém byl v tom, že Bašár Asad byl zárukou bezpečnosti a jistoty, což obyvatelstvo v EU vědělo, přestože se ISIL řízený CIA a Mossadem snažili Sýrii maximálně destabilizovat, aby se nastartovala masivní migrace do Evropy. To se ale nepodařilo. A tak přichází pokus č. 2 a na scéně je exodus z Afghánistánu. A globalisté dělají maximum, aby vyhnali z Afghánistánu co nejvíce Afghánců. A jak to nosatí udělali?

Za celým velkolepým návratem Talibanu na scénu stojí Saúdská Arábie, Mike Pompeo a jeho CIA. Chlapci z Langley si znovu zprivatizovali Afghán pro sebe, ale hrají překvapené, že o Talibanu nic netušili

No přece tak, že nejprve hladce rehabilitovali Taliban, vloni v únoru v katarském Dauhá zástupci USA v čele s ministrem zahraničí a bývalým šéfem CIA Mikeem Pompeem a zástupci Talibanu podepsali smlouvu, že se americká vojska do 14 měsíců stáhnou z Afghánistánu, že se země NATO již nebudou vměšovat do vnitřních záležitostí země, a že Taliban bude odstraněn ze seznamu teroristických organizací. Ihned potom začal Taliban naprosto hladce postupovat obsazovat naprosto čistě a bez boje jednotlivé okresy a provincie.

A když se žádná panika neodehrávala, když všechno probíhalo až moc hladce, tak se věci musely trochu rozhýbat a afghánský prezident sehrál divadlo s útěkem do ciziny, což spustilo mediálně vděčný chaos. Jenže, celé je to podvrh, protože Taliban začal přebírat kontrolu nad Afghánistánem už na jaře loňského roku, kdy svět se začal zajímat o Covid-19 a procesy v Afghánistánu nikoho nezajímaly. Pozornost světa byla upřena k viru.

Mike Pompeo, bývalý šéf CIA a poté ministr zahraničí USA, který s Talibanem sepsal privatizační smlouvu vloni v únoru v katarském Dauhá

Taliban tak obsadil většinu Afghánistánu prostě tím, že Američané od března minulého roku začali stahovat své pozice a Taliban je plynule přebíral a úplně bez boje. Nyní se ukazuje, že největší americké sociální sítě provozují komunikační účty pro představitele Talibanu. Zatímco vůdci Talibanu mohou komunikovat na Twitteru a WhatsApp, americký prezident Donald Trump má trvalý zákaz. Pokud to nechápete, tak si znovu zopakujme, že najednou Taliban se dostal k seznamu všech kolaborantů skrze biometrické zařízení HIDE, který Talibanu jen tak grátis a prý určitě omylem přenechala americká armáda.

Takže si to shrňme a dobře poslouchejte. Bývalý šéf CIA dosazený Donaldem Trumpem do křesla ministra zahraničí podepisuje 29. února 2020 v Dauhá smlouvu s Talibanem, že už nebude na seznamu teroristických skupin, a že americká armáda a NATO se stáhnou do 14 měsíců ze země. Americké sociální sítě okamžitě poté umožní Talibanu vytvořit účty na Twitteru a WhatsApp a americká armáda přenechá Talibanu seznam všech kolaborantů a Taliban se dostane hladce a bez boje k moci nad celým Afghánistánem. Jaký to má smysl?

Politika CIA pomocí granátu a rybníku. Ani Babiš už nedokáže migrantům říct ne, je hotovo i v ČR!

Není to vůbec nic jiného, než vhození granátu do rybníka vlastních ryb, aby bylo možné nastartovat procesy, které bez zdechlých ryb na hladině by nebylo možné odstartovat. Popsané americké kroky výše povedou k nastartování obrovské migrace do Evropy, kterou starý kontinent ještě nezažil. Tentokrát se už ale evropští politici nebudou moci bránit argumentem, že jde o ekonomické migranty, protože tomu nikdo neuvěří. Pro média šokující návrat Talibanu k moci a historky o popravách kolaborantů povedou k tomu, že nikdo v Evropě si nedovolí o afghánských uprchlících teď tvrdit, že jsou ekonomičtí migranti. Chápete? Tím je hotovo! Vymalováno!

Hlídka Talibanu

Odteď budou všichni věřit, že uprchlíkům doopravdy hrozí od Talibanu smrt v Afghánistánu. A tím dojde k otupení odporu k migraci v EU. Podívejte se na Andreje Babiše. Povolil a dovolil přivézt do ČR ve středu večer letadlem z Afghánistánu první afghánské migranty [10], údajně tlumočníky, ale jaksi už zapomněl dodat, že spolu s jejich rodinami a dětmi, babičkami a dědečky. A už to jede, už se to peče, už se to smaží, už to teče! Žádný strach a žádné křeče! Mazeltov! Panečku, to je rychlost. Kdo teď bude mít odvahu vystupovat proti přijímání afghánských nebohých migrantů, bude politicky znemožněn před vlastními voliči! Takový paradox, že?

Zprivatizovaný Afghánistán teď ovládá Taliban, organizace založená a financovaná CIA. A celé to spískal Mike Pompeo, bývalý Trumpův šéf CIA. Náhoda? Ale no tak…

A to není všechno. Afghánistán bez americké armády a NATO pod vládou Talibanu se stane volným polem působnosti pro operace CIA, mateřské organizace Talibanu. To je to největší konceptuální chucpe, jakého jsme se mohli dočkat. Zatímco legitimní i když loutková afghánská vláda prezidenta Gháního usilovala o spolupráci s Čínou, Peking začal vyjednávat s Talibanem [11]. Jenže, ve skutečnosti Taliban je pod kontrolou CIA, takže Peking vyjednával ve skutečnosti s organizací, které v minulosti šéfoval Mike Pompeo, který v roli ministra zahraničí USA vloni v únoru podepsal [12] za USA předání moci nad Afghánistánem CIA, tedy pardon, Talibanu.

Na snímku zveřejněném čínskou tiskovou agenturou Xinhua spoluzakladatel Talibanu Mullah Abdul Ghani Baradar (vlevo) a čínský ministr zahraničí Wang Yi pózují pro fotografii během setkání v čínském Tianjinu 28. července 2021.

A kruh se nám uzavřel! Pokud se v tom ztrácíte, tak to je správně, protože to byl od počátku plán CIA. Návrat Talibanu k moci a přenechání seznamu kolaborantů vyvolá obrovský exodus Afghánců do Evropy, to je součást plánu. A globalistické sociální sítě v USA v tom CIA rády pomohly.

Mezitím Taliban začíná v Afghánistánu budovat arabský emirát [13] po vzoru Američany kontrolované Saúdské Arábie. Na jejím území operuje více agentů CIA než ve které jiné zemi na světě. A pokud jde o Afghánistán, ten se teď propadne do stavu nekontrolovaného rozložení sil, protože Gháníův viceprezident se postavil na odpor a válka je znovu na stole. To je americká pojistka pro další intervenci, kdyby Taliban začal zlobit. Bože, to je tak průhledné.

Rozděluj a destabilizuj, podpisový vzor americké CIA. Viceprezident Sálih se prohlásil za prezidenta Afghánistánu, navzdory Talibanu

Síly afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha bojují proti bojovníkům Talibanu v Pandžšeru a podařilo se jim znovu dobýt okres Čarikar v provincii Parván severně od Kábulu [14]. Informovala o tom 17. srpna agentura RIA Novosti s odvoláním na vojenský zdroj. “Síly prvního afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha získaly zpět kontrolu nad okresem Čarikar v provincii Parván. Boje nyní probíhají v oblasti Pandžšer,” uvádí agentura.

Přes Čarikar vede strategicky důležitá silnice s tunelem Salang, která spojuje Kábul s Mazár-i Šarífem, největším městem severního Afghánistánu. Deník The Hindu dříve napsal, že Sálihova vojska se po ofenzivě Talibanu stáhla do “jediné afghánské pevnosti“, provincie Pandžšer severovýchodně od Kábulu. Sálih se 17. srpna prohlásil za prozatímní hlavu státu. Upozornil, že podle afghánské ústavy se v případě nepřítomnosti, útěku, rezignace nebo úmrtí prezidenta stává úřadujícím prezidentem jeho první viceprezident.

Amrulláh Sálih, samozvaný prezident Afghánistánu v souladu s afghánskou ústavou, kterou ale Taliban neuznává

Vyzval občany země, aby se “připojili k odporu” proti bojovníkům Talibanu. Řekl, že Afghánci musí dokázat, že Afghánistán není Vietnam a že Tálibán není jako Vietkong. Zdůraznil, že na rozdíl od USA a NATO Afghánci nikdy neztratili odvahu. Zároveň upozornil, že nyní je zbytečné se dohadovat s americkým prezidentem Joem Bidenem o situaci v zemi.

15. srpna vstoupili bojovníci Tálibánu do Kábulu a vyhlásili “konec války” v Afghánistánu a označili ji za “osvobození” země. Vyvěsili vlajku nad prezidentským palácem v Kábulu. Během rozhovorů Taliban oznámil, že není ochoten vytvořit koaliční vládu. O typu a formě vlády bude rozhodnuto brzy. Představitelé radikálního hnutí také prohlásili, že brzy oznámí vytvoření islámského emirátu Afghánistán.

Saúdská Arábie sype na pokyn CIA do Talibanu už dlouhá léta peníze vrchem spodem a všichni okolo se tváří, že jako nic nevidí

Vytvoření emirátu je jasným důkazem, že Taliban je financovaný ze Saúdské Arábie skrze kvitance CIA.  Saúdská Arábie dlouhodobě financuje Taliban [15], přičemž oficiálně podporovala i loutkovou vládu v Kábulu. Tenhle rozpor je pouze zdánlivý, Rijád totiž svými penězi upevňuje sunnitský vliv a kontrolu nad Afghánistánem. A nikdo jiný než bývalý šéf CIA jakým je Mike Pompeo by se nikdy nepodepsal pod dohodu s organizací, která vznikla jako projekt CIA během Studené války v boji proti sovětským vojskům v Afghánistánu. Není proto divu, že za smlouvou s Talibanem z Dauhá stojí právě Mike Pompeo, bývalý šéf CIA za Trumpovy vlády. A není proto divu, že americká armáda nechala Talibanu v Kábulu zařízení HIDE.

Mike Pompeo na návštěvě u saúdského krále Salmana v dubnu 2018 krátce po svém jmenování do funkce ministra zahraničí USA, do které se přesunul z funkce ředitele CIA

Nejde o nic jiného, než o privatizaci Afghánistánu americkou CIA k soukromým účelům a k soukromým válkám a operacím, které budou mířeny proti Číně na jedné straně, a proti Íránu na straně druhé, zatímco Taliban s podporou Saúdské Arábie bude hrát předem určenou roli hrozby pro všechny ty pravdoláskaře a demokraty.

Afghánistán je tak znovu možné označovat za společnost s ručením omezeným, za podnikatelský projekt CIA, který se bude lépe řídit z Langley než z Washingtonu. CIA sobě! Ano, to je nejlepší shrnutí procesů v Afghánistánu, ke kterým záhadně došlo od února loňského roku. Všechny podivnosti mají společného jmenovatele, zpravodajskou operaci a převedení vlastnictví Afghánistánu do soukromé správy a do soukromé agendy. Migrace do Evropy na jedné straně, operace proti Íránu a Číně za třeskuté finanční asistence Rijádu na straně druhé. Mazeltov!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
aamater
Návštěvník
aamater

Je najvyšší čas opustiť EU a následne aj zločineckú teroristickú organizáciu NATO!!!

Randle Mc Murphy
Návštěvník
Randle Mc Murphy

Dekuji rusakům za 68 bordel byl odsunut o 20 roků i za ně diky – komedie tzv sametova rrrrevoluce je nejvetsi tragedie naroda a republiky po Mnichovu 38.Myslete si co chcete .

Jaris
Návštěvník
Jaris

Stanovisko IVK k situaci v Afghánistánu

IVK

Šokující, pro mnohé překvapivý vývoj v Afghánistánu – bleskurychlý debakl západní intervencí (v čele s USA) udržované afghánské vlády a triumfální vítězství islamistického hnutí Tálibán – je potvrzením dlouhodobého stanoviska, které IVK k tomuto konfliktu a naší účasti v něm zastává.

Jsme rozhodnými odpůrci agresivního lidskoprávního intervencionismu a snah exportovat západní univerzalistické představy o uspořádání společnosti do zemí, které k něčemu podobnému nejsou kulturně, společensky i nábožensky vhodné. Afghánská válka tuto nevhodnost velmi rychle demonstrovala a z toho pramenila i jistá zdrženlivost, kterou vůči ní v době svého mandátu zaujímal prezident Václav Klaus.

Afghánská zdrcující porážka západního expanzionismu je jen dalším příkladem v řadě: Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina. To jsou země, kde se Západ snažil bez jakýchkoliv skrupulí vměšovat do jejich vnitřních problémů, aby je nakonec zradil, opustil, nesplnil očekávání, na základě kterých v těchto zemích intervenoval a podporoval tu část společnosti, která se zdála být Západu nakloněna.

Překvapivý konec afgánské války a předání moci Tálibánu bez ohledu na osud dosavadních přátel a spojenců je mementem a varováním pro všechny, kdo se vydávají do rukou mocných, spoléhají na ně a zapomínají se starat o zajištění vlastní bezpečnosti. Dnešní debakl potvrdil, že velmoci nemají přátele, ale pouze zájmy. Neplatí to samozřejmě jen pro Afghánistán.

Vítězství Tálibánu není překvapením, jak se tváří dnešní komentátoři, neboť se k němu schylovalo již celá léta. To, že NATO a USA tento fakt zlehčovaly, je dalším důkazem jejich nepochopení afghánské společnosti. Je důkazem pokrytectví těch, kteří z dvě desetiletí trvající války masivně profitovali a měli na jejím prodlužování zájem bez ohledu na její skutečné výsledky.

Stejně tak bylo jednostranným – a jak se ukázalo i nepravdivým – tvrzení, že „Afghánistán a jeho obyvatelé drtivě Tálibán odmítají“. Kdyby tomu tak bylo, Tálibán by nikdy nedosáhl toho, že dnes znovu plně ovládá celou zemi a postupuje Kábulem bez jakéhokoli odporu.

Rychlost zhroucení loutkové prozápadní afghánské vlády a její všestranně vybavené a Západem vyzbrojené armády ukazuje, že její opora v zemi byla nulová. Vysoká morálka bojovníků Tálibánu naopak potvrdila autentickou sílu odporu proti okupantům a pevné zakořenění Tálibánu v zemi a jejích tradicích. To není překvapivé. Afghánistán se vrací k režimu, který odpovídá charakteru místní společnosti více než experimenty s exportem liberální demokracie. Nepřipusťme proto hysterické snahy zneužít afghánské situace k roztočení nové vlny masové migrace do Evropy.

I ve světle této zkušenosti si přiznejme, že dnešní Západ nemá oprávnění komukoliv ve světě vnucovat uspořádání společnosti podle svých představ. Připomeňme také, jaké míře ostrakizace byl vystaven každý, kdo u nás kriticky hodnotil míru angažovanosti NATO v Afghánistánu, v Iráku, v Sýrii, či při stupňování napětí na Ukrajině.

Současně afghánský debakl ukazuje, jak sporná byla snaha založit strukturu i tradice nově budované české armády na logice námezdního expedičního sboru bojujícího ve vzdálených konfliktech. Porážka Západu, jíž dnes v Afghánistánu přihlížíme, je také porážkou české zahraniční politiky a měli bychom být schopni si to aspoň jednou přiznat. A využít toho k zásadní reflexi. Zavazují nás k tomu i zbytečně zmařené životy 14 českých vojáků.

Václav Klaus a kolektiv IVK, 16. srpna 2021

A zase ma pan Klaus pravdu!

max
Návštěvník
max

Táhni s tím Židákem Klausem do hajzlu! Taktéž s ředitelem IVK, Židem Jiřím Weiglem! Se zločinci, kteří zde rabovali národní majetek!
https://www.omforum.cz/soubory/sfo18/ZPRAVA-O-ROZKRADANI-CESKEHO-NARODNIHO-MAJETKU-V-90.-omf5369.pdf

Švejk
Návštěvník
Švejk

Havloidní propaganda, všichni o kterých se píše jsou havloidi a havloidi taky sepsali tenhle hanopis.Klaus rozdal akcie lidem, lidi je nacpali zadarmo spekulantům a Havel s Dlouhým a celou tou havlosebrankou si mnuli ruce. Nebýt Klause, tak místo svobodných devadesátek byla havloidní diktatura a všechen ten státní majetek dostali Němci a Američani od Havla hned a zadarmo. A Klaus neni a nikdy nebyl žid, tak nelži.

Dan
Návštěvník
Dan

Cely Afgoš je zase mediální bublina. Už letos bylo v okolních státech na 4 mil. afghánských uprchlíků. Nějaký další sto tisíc nic na situaci nezmění. A příběh nadějného fotbalisty z podvozku letadla mě fakt nedojima. Tálibán není žádná teroristická organizace a nikdy ani za hranicemi nepůsobil a žádné územní, politické, vojenské ani náboženské ambice mimo hranice státu neměl a nemá (na rozdíl od zaniknuvsiho ISIS). A Afghánistán není Kábul. Myslím, ze nový emirát většina států brzy uzná, v čele s USA a obnoví diplomatické mise. Ještě chvíli se bude psát o lidských právech a právech žen a tím to hasne. Pro Evropu nepředstavuje žádnou hrozbu ani Tálibán ani Afghánistánu. Teda pokud je tady nezačneme ´´humanitarně´´ vozit. 75% populace je navíc negramotne. Aspoň zmizel covid.

Dan
Návštěvník
Dan

Použijte prosím jiné jméno/přezdívku, používáte zde mé, již mnoho a mnoho let používané.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Dan
tyhle lidi nedokáží žít ve vlastním státě, díky svým idiotským “vírám” se neshodnou mezi sebou a lezou do evropy, za kterou jsou myšlením o několik staletí. Nevím co tu chtějí dělat, To si myslí ,že je budeme život? Nic neumí, práce jím smrdí na sto honů, mají zcela jinou kulturu a zvyky a
dávno je prokázáno, že s naší kulturou nemají šanci se zřít, ostatně ani nechtějí. Na základě těchto poznatků je naprosto jasné, že exodus do evropy nemůže dopadnout jinak než brzkým konfliktem.Není přece možné aby se pedofilní a zoofilní povaleč se středověkým myšlením i zvyky zžil s vyspělou kulturou. Takže je jasné, když někdo něco takového propaguje, podporuje
či se v tom nesmyslu dokonce angažuje, pak mu nejde o nic jiného než o rozvrat evropské kultury a vyvolání konfliktu. A pak je nutno proti těmto parchanrům tvrdě zakročit a zbavit se
jich stejně jako těch vyřírek které se sem snaží tahat.

kudy kam?
Návštěvník
kudy kam?

..může mi tady prosím někdo vysvětlit ten nenáhodný význam toho nejsnímanějšího letadla, ze kterého ten hmyz popadal a na kokpitu měl výrazná čísla 9/11, čili známé globalistické datum 11.září..?? pořád mi nedomyká ta souvislost..američané napadli afgánistán pod smyšlenou záminkou tamního pobytu Ládina, co byl dávno po smrti..ale co dál? má to snad znamenat, že to co se děje a bude dít nyní bylo plánováno už před tím, než řízenou demolicí CIA odtřelilo více než jen ty dvě budovy…?? ..tohle má zřejmě znamenat, že globalsité finišují svůj islamizační projekt? jakože se kruh uzavírá..??

Sivul
Návštěvník
Sivul

Pokusim se lajcky to popsat. Na kazdem svete/realite/existenci/planete… ci kolik to ma nazvu, existuje to, cemu se rika rovnovaha. Nejde utect a vyhnout se. Takto funguji zakony vesmiru. Ti slavni globaliste veri tomu, ze se jich to nedotkne, ze tu budou naveky a tady tydle veci okolo. Opak je pravdou. Ptat se co je po smrti, zajimalo lidstvo od nepameti. Nejhorsi trest od toho boha je, kdyz vas posle zpet, zopakovat si dokola, dokola, dokola a dokolecka. Smrt jako takova neexistuje. I ta hloupa rostlina znovu vyroste. Akorat lide jsou na tom trosku jinak. Staci zasadit seminko. Smrti nic nekonci, naopak. Akorat si to nepamatujete. Save and Load.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

kudy kam?
veškeré jednání o konání té Unie Států Anektovaných od doby jejich existence na ukradeném území severní ameriky , je jen terorismus, agrese vůči suveréním státům a podvody jan na svět tak vůči svým občanům. Je to odporné hnízdo zla a podvodu , ovládané pár zparchantělými židovskými rodinami a přežívající jen kvůli dělání astronomických dluhů, vykrádání cizích států s pomocí terorismu a hlavně držení občanů v hlouposti a nevědomosti v tvrdě policejním státě, aby nebyli schopni se postavit těm pár židovským parchantům kteří za vším tím svinstvem stojí.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

SOUVISLOSTI

-VK-
“Byla velká snaha onálepkovat migranty ze Sýrie jako uprchlíky prchající před smrtí a hrozbou války, ale problém byl v tom, že Bašár Asad byl zárukou bezpečnosti a jistoty, což obyvatelstvo v EU vědělo, přestože se ISIL řízený CIA a Mossadem snažili Sýrii maximálně destabilizovat, aby se nastartovala masivní migrace do Evropy. To se ale nepodařilo. A tak přichází pokus č. 2 a na scéně je exodus z Afghánistánu. A globalisté dělají maximum, aby vyhnali z Afghánistánu co nejvíce Afghánců. A jak to nosatí udělali? … Migrace do Evropy na jedné straně, operace proti Íránu a Číně za třeskuté finanční asistence Rijádu na straně druhé. Mazeltov!”

comment image

Všechno zorchestrováno talmudsko-kabbalistickým, sionistickým Židovstvem a jeho frontovou organizací: zednářstvem. SATANOVOU SYNAGOGOU!

Evropské sjednocení (EU) je sjednocením sionistickým. Je to předstupeň k vytvoření světového (globálního) státu a univerzální světové vlády!

V roce 1945 dobře informovaný americký Žid Henry H. Klein ve své senzační stati „The Sanhedrin produced World Destruction“ tvrdil, že Sanhedrin (Nejvyšší židovská rada) pracuje na rozkladu celého světa. Protože však cíle nemůže dosáhnout naráz, nýbrž jen postupně a po malých, pokud možno nepozorovatelných etapách, musí nejprve zdolat nejobtížnější překážku. To tedy znamená, že prioritou je zničení Evropy.
Ve velkolepé dvoudílné knize „Maastrichtská dohoda – konečné řešení pro Evropu“ její autor Johannes Rothkranz na základě nevývratných argumentů prokázal, že ďábelský zmetek „dohody“ z Maastrichtu přesně sleduje bezbožné cíle protikřesťanského „nepřítele lidstva“. Svým posledním „velkým úderem“ chce zničit svobodné evropské národní státy, a především křesťanství, na němž jsou založeny, aby pak podle zednářského hesla „Ordo ab Chao“ („Řád z chaosu“) mohl na jejich troskách vybudovat „Nový světový řád“ Weishauptových synů „Nového věku“ (New Age).

Johannes Rothkranz; MAASTRICHTSKÁ DOHODA – KONEČNÉ ŘEŠENÍ PRO EVROPU I. díl
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Maastrichtska_dohoda_konecne_reseni_pro_Evropu_I_dil.pdf

Johannes Rothkranz; MAASTRICHTSKÁ DOHODA – KONEČNÉ ŘEŠENÍ PRO EVROPU II. díl
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Maastrichtska_dohoda_konecne_reseni_pro_Evropu_II_dil.pdf

Po již více než pět desetiletí trvající vlna přílivu islámských (de facto) přistěhovalců do Evropy (stejně jako do USA) byla a je součástí plánu Sionu a zednářstva. … V plánech globalistického sionismu hraje islám bezesporu velice důležitou roli, ale právě z toho důvodu (ať už o tom jeho mnohdy stejně fanatičtí jako nevzdělaní a politicky nemyslící vyznavači vědí nebo ne) se v zásadě už dávno stal povolným nástrojem v rukou skrytých sionistických kruhů, které si jej podrobily personální infiltrací i ideologickým podstavením.
Johannes Rothkranz; KDO SKUTEČNĚ ŘÍDÍ ISLÁM?
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Kdo_skutecne_ridi_islam.pdf

comment image
Kalergiho plán: genocida evropských národů pomocí míšení ras.

“Evropský člověk budoucnosti bude míšenec bílé, africké a asijské rasy, jemuž bude vládnout židovská elita.”
(Richard Coudenhove-Kalergi)

Johannes Rothkranz; SVĚTU VLÁDNOU SUPERLÓŽE
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Svetu_vladnou_superloze.pdf

ZEDNÁŘSKÁ SUPERLÓŽE:
„PAN-EUROPA“, „ponejvíce“ „konzervativní/reakční/oligarchická“, roku 1947 založená zednářem lóže „Humanitas“ Vídeňského Orientu, Richardem Coudenhove-Kalergim a několika dalšími lóžovými bratry, nazvaná podle jeho pověstné knihy téhož titulu z roku 1923; „dodnes velice aktivní a nanejvýš mocná za politicko-hospodářskými kulisami Evropy“
(str. 20)

Vaska
Návštěvník
Vaska

na tohle jsem padnul v jedné diskuzi – z dovolením to dávám sem – Projev Vladimíra Putina – NEJKRATŠÍ ŘEČ, kterou kdy udělal. Putin jako ruský prezident promluvil k Dumě (ruskému parlamentu) a přednesl projev o napětí v Rusku s menšinami: „V Rusku žijte jako Rusové. Jakákoli menšina, odkudkoli, pokud chce v Rusku žít, pracovat a jíst, by měla mluvit rusky a měla by respektovat všechny Ruské zákony. Pokud dávají přednost právu šaría a chtějí žít život muslimů, pak jim jasně doporučujeme, aby šli žít na místech, kde je to státní zákon. Rusko nepotřebuje muslimské menšiny. Menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme udělovat zvláštní výsady ani se nebudeme snažit změnit naše zákony tak, aby vyhovovaly jejich přáním, bez ohledu na to, jak hlasitě křičí „diskriminaci“! Nebudeme tolerovat neúctu k naší ruské kultuře. Měli bychom se lépe poučit ze sebevražd takzvaných demokracií – Ameriky, Anglie, Francie, Německo a Holandsko – pokud máme přežít jako národ Muslimové tyto země ovládají, ALE NEBUDOU ovládat Rusko! Naše ruské zvyky a tradice nejsou slučitelné s nedostatkem kultury nebo primitivními způsoby práva šaría a muslimů. Když tento čestný legislativní orgán uvažuje o vytvoření nových zákonů, měl by mít PRVNÍ na mysli ruský národní zájem, s pozorováním, že muslimské menšiny NEJSOU ruské. “
Politici v Dumě udělali Putinovi pětiminutové standing ovation

PS – a co v naši kolonii, kterej poblitik na to má koule ?

angel
Návštěvník
angel

Putin udělal z Rossie jewrejskou kolonii … se z něj neposerte !

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

angel
ty seš ale kus vola.

Lener
Návštěvník
Lener

Analýza chasidského původu Vladimira Putina a jeho židovských předků, jak jste dosud možná vůbec netušili! Proč předseda Evropského židovské kongresu přivedl Vladimira Putina v roce 1999 do Kremlu, aby Boris Jelcin viděl, kdo bude jeho nástupcem? Odkud vychází role Ruska jako Chasidské Rusi, matičky opatrovatelky Židů na celém světě? Proč konceptuální rozhledy znalců Ruska končí v okamžiku, kdy se začne mluvit o Chabadu Lubavitch a jejich kádrech v nejtěsnější blízkosti ruského prezidenta? Proč se nesmí v Kremlu říct ani jediné křivé slovo proti Izraeli a jeho okupacím a anexím?
https://aeronet.cz/news/analyza-chasidskeho-puvodu-vladimira-putina-a-jeho-zidovskych-predku-jak-jste-dosud-mozna-vubec-netusili-proc-predseda-evropskeho-zidovske-kongresu-privedl-vladimira-putina-v-roce-1999-do-kremlu/

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Lener
no a co? Ty soudíš lidi podle příslušnosti k etniku či víře. Pak jsem obyčejný primitivní rasista. Lidi se posuzují podle toho jak se chovají a vystupují v lidském společenství, zda jsou společnosti užitěční , či parazitují nebo škodí. A ve všech skupinách lidské společnosti jsou ti zh těchto skupin. Naštěstí těch hajzlů jaje naprostá menšina.

Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber

Většina, drtivá většina.

anonymka
Návštěvník
anonymka

Vaska
moc hezký text na to, že Putin postavil v Moskvě největší mešitu v Rusku, která je větší, než kterákoliv mešita v jakékoliv muslimské zemi. Můžete si do Moskvy udělat výlet a prohlédnout si ji. Putin osobně po dostavbě přestihoval pásku a předával hotovu stavbu místním muslimům. A že jich v Rusku mají.

Pavel
Návštěvník
Pavel

anonymka
Sára, ta svině Putin je loutkou židovského Chabadu.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Pavel
jo a ty jsi tak blbej, že ani na tu loutku by ses nehodil.

Josef
Návštěvník
Josef

Jaryn
Šlapou ti na bábovičku, viď? Putina. Bolí to, že? Blbej-tupej, jsi tady ty.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Josefg
ty mě urazit nermůžeš ty ubohá nulo. Nedal bych si tě ani jako trpaslíka do zahrádky.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

anonymka
poslyš Sára, ty by sis měla v první řadě uvědomit, že patříš a neustále obhajuješ to nejhorší co se vyvrbilo mezi chazarskými židy a co stojí za veškerým svinsvem tohoto světa. A s tím vědomím potom nerýpat do něčehzo co je morálně o 5 pater výše než zvrácené myšlení a jednání tvých soukmenovců. Putin a znovuobnovená velmoc ruska je bez ohledu na to, jaké má kořeny ,případně styky s praktikujícími židy , jednoznačnou zárukou toho že tví soukmenovci můžou jen ze zálohy škodit a uchylovat se ke zvěrstvům které se vymykají myšlení normáních slušných lidí, ale jinak můžou jen šoupat nohama a vztekle prskat , protože díky lidem jako je Putin, se jim nikdy nepodaří své zvrácené plány naplnit. A vzhledem k vývoji
světa kolem nás bys měla raději mlčet , protože trpělivost té slušné a rozumné většiny je u konce a zůčtování zadveřmi.

4info
Návštěvník
4info

Nábor národní gardy na pozici specialisty na internaci/přesídlení. Vojenské dokumenty odkazují na „civilní internované“ a postupy pro zadržování amerických občanů. Neočkovaní s prioritou.
https://www.bitchute.com/video/m56p2FqMab4S/

https://www.nationalguard.com/31e-internmentresettlement-specialist

4fun
Návštěvník
4fun

Smysly zasažené Covidem

comment image

Čich
Chuť
Rozum

zazracne_dieta
Návštěvník
zazracne_dieta

🔴radiatori zo San Franciska – ideme si po vase deti , konvertujeme ich🔴

https://www.youtube.com/watch?v=ArOQF4kadHA