Volby 2017 – předvolební spoty všech stran. Přímá demokracie v praxi –...

Volby 2017 – předvolební spoty všech stran. Přímá demokracie v praxi – kde je vlastní názor? A vyloučení J.Kopala z SPD a vyjádření Svobodného rádia

V této předvolební době jdou všechna jiná témata stranou, proto jsem si i s články na jiná témata dala pauzu. A vkládám jen video s předvolebními spoty všech stran, čímž v podstatě jen otevírám diskusní prostor . Většina zdejších čtenářů (a vůbec čtenářů alternativy) má jasno, že jedinou volbou je SPD Tomia Okamury a já s tím nemám problém souhlasit především proto, že jakožto alternativní strana má právě SPD největší šanci uspět tak, aby hlas jí daný nepropadl a její lídr Tomio Okamura pak lidsky největší potenciál prosadit jiné směrování Česka, než jakým jej vedou strany mainstreamu.

Doba se posunula a svět se dávno nedělí na levici a pravici, stranám jako ODS, ČSSD, KDU-ČSL proto zvoní hrana a ony to vědí. Z nástupu hnutí, která mají strany nahradit, jako Babišovo ANO či Okamurova SPD, jsou proto v panice – a to o to víc, že právě lídři těchto hnutí u občanů nejvíce bodují. A k tomu je zde ještě Ivan Bartoš a jeho Piráti a také spousta dalších stran, díky kterým klasické strany ztrácejí podporu (s výjimkou KSČM, která je stálicí).

Na celé to dění mám svůj názor, ale o tom napíšu až v povolební době. Dnes řeknu jen tento: Spousta občanů volá po přímé demokracii, prosazované Tomio Okamurou s tím, že ve Švýcarsku tento systém perfektně funguje. Dobře, jenže když pomineme, že Švýcarsko má v zájmech Globalistů přidělenou zcela zvláštní roli, tak přímá demokracie dle mého stojí i padá s tím, nakolik je volič-občan gramotný, tzn. nakolik má přehled o politickém a použiji i ten výraz – o geopolitickém – dění. Což já vnímám tak, že je schopen vysvětlit, proč volí právě toho-kterého konkrétního politika zcela sám za sebe, tzn.podle svého vnímání světa a domácí i zahraniční politiky. A to znamená tak, že si svůj názor obhájí bez ohledu na to, aby se jeho názor opíral o názor davu či o názor nějakého “guru”. Já v tomto smyslu mám o zavedení přímé demokracie v Česku (přesněji – kdekoliv jinde, než ve Švýcarsku) velké pochybnosti.

Ale diskusi pod videem s předvolebními spoty všech stran voleb 2017 bych ráda viděla jako malou generálku systému přímé demokracie. Když to mám říct polopaticky: místo útočení na někoho, kdo veřejně sdělil svůj názor, a místo dotazů “co mám teď dělat?”, bych uvítala vlastní názory a ty si jak umět obhájit, tak si za nimi stát bez ohledu na to, že někdo má ten názor jiný. Protože jestli něčí názor vychází jen z toho, co řekl či neřekl nějaký “guru” (a šéfredaktor AEN v takové pozici je, aniž by chtěl), pak sorry jako, ale pak se o nějaké přímé demokracii prostě vůbec nebavme.

A na závěr ještě ke kauze vyloučení Jana Kopala z SPD a článku pana VK, ke kterému právě má Svobodné rádio mimořádný pořad. Pan Kapal právě řekl, že SPD Jana Kopala vyloučila kvůli jeho publikační činnosti, která je údajně plna antisemitismu, neonacismu a rasismu. Tak tady je přehled publikační činnosti pana Kopala a já bych tomu sdělení pana Kapala řekla “no, blik” , protože mě to přijde jako potvrzení mého zcela soukromého názoru, že SPD je stranou jednoho muže a že T. Okamura nesnese konkurenci. A prozatím z toho, co jsem na Svobodném rádiu slyšela (jistě bude záznam, který půjde dodatečně vložit), mě pan Kapal ničím nepřesvědčil, protože ty argumenty k obhajobě kroku SPD jsou velmi plytké. A jsem nadále na straně pana VK.

Pozorovatelka- 18.10.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kazatel
Návštěvník
Kazatel

T.Okamura 60milionů Mudžahedínů do Evropy
https://youtu.be/Z-bw-9CWQtk

Jan Kádek
Návštěvník
Jan Kádek

Tento pán (Jan Kopal) v 40:11 až 40:23 , který byl v národoveckých kruzích (nejmenovanými osobami) podezříván ze židovského původu (kvůli jeho fyziognomii), a který se také svého času motal kolem zednářského profesora Milana Nakonečného, zde říká, že by si Zeman neměl nechat diktovat z Bruselu, Washingtonu ani od Sorosových (Soros je “maďarský” Žid, vysokostupňový zednář a vazal židovské finanční rodiny Rothschildů) fondů! Ale Zeman je sám Žid a zednář, a samozřejmě, že je těmito kruhy řízen! Bohužel mnoho naivních národovců tuto figurku podporuje..
https://www.youtube.com/watch?v=dTwRxQ7slb8&t=2430s

Vlado, Slovensko
Návštěvník
Vlado, Slovensko

Ešte raz sem niečo napíšem, nehodnotím politické zameranie pána VK, ale jeho rozsiahle vedomosti z každej oblasti vedy, techniky, geopolitiky atd.. Teším sa na zaujímavé relácie na SV a dúfam, že sa pan VK, bude venovat aj veciam ako kvantove počítače, umela inteligencia atd.. Na rozdiel, od istého čisto politicky zameraného rádia si myslím, že aj tieto veci ludí zaujímajú.

sklamany
Návštěvník
sklamany

“Pan Kapal právě řekl, že SPD Jana Kopala vyloučila kvůli jeho publikační činnosti”
Toto nie je pravda. A dokonca to Kapal opakoval asi patkrat. Toto je vyslovena loz. Aeronet prestal byt doveryhodny.

Vlado, Slovensko
Návštěvník
Vlado, Slovensko

Vážený priatelia, aj ja som pravidelne počúval hovory s VK, určite sa nemýlim, ked poviem, že sa jednalo o jednu z NAJ relácií na /alternatíve/ v ČR a SR. Pánovi VK patrí vdaka za jeho dlhodobé účinkovanie na Svobodnem radiu. Dufam, že pana VK budeme mat ešte možnosť počuť v éteri, možno aj niektoreho Slovenskeho vysielača.

Poutnik
Návštěvník
Poutnik

No ja nevim. Prijde mi to jako mnoho povyku pro nic. Pan VK napsal clanek, ja to beru jako vyjadreni nazoru a kazdy na to ma pravo. Obzvlast na svem serveru. Neni tam zadny utok proti Svobodnemu radiu ani jeho clenum. Jeho obsah mi neprijde tak prevratny, ale mozna nechapu vsechny souvislosti. Kazdopadne moji volbu to neovlivnilo a myslim, ze ani jine svepravne osoby. Co se tyka reakce Svobodneho radia, tak ta byla velice sprosta, osobni a neprimerena. Proste fanaticka reakce a kydani spiny proti AE, VK, Pozorovatelce. Zduraznuji, ze radio zacalo utocit vuci jednotlivym osobam AE, coz je pro me neprijatelne a chapu ukonceni ze strany AE. S panem Kapalem a s jeho chovanim jsem mel problemy delsi dobu, i kdyz jsem byl schopny ho tolerovat. Jeho hrube projevy, okrikovani, poznamky ze jde o jeho radio apod. Uz minuly porad mi prisel takovy divny. Hlavne jak tam rekl, ze jeho porad je geopoliticky a nebude se v nem probirat tema s fungovanim mozku(ze o to nikdo nema zajem, tim myslel hlavne sebe) atd. Doufam, ze pan VK bude mit porad jinde a se slusnejsim moderatorem, ktery mu da vic prostoru.

Zdenio
Návštěvník
Zdenio

Jak jsem volil. Při vstupu do volební místnosti jsem předložil OP, paní mě zakroužkovala, že jsem volil, otočil jsem se k urně a vhodil modrou obálku do urny. Okamžitě mi bylo řečeno, že je můj hlas neplatný, že jsem měl hodit obálku bílou. Pokud je tedy hlas neplatný, tedy jsem vlastně nevolil, chtěl jsem volit znovu, ale dvakrát prý volit nemohu. Tak vlastně nevím, volil jsem, nebo nevolil?….:-))))

Nasrat a rozmazat
Návštěvník
Nasrat a rozmazat

Volil a s rozumem.

Sleva
Návštěvník
Sleva

volil jste nejmenší zlo 😀

wiKing
Návštěvník
wiKing

Byla Vám vydána světlešedá obálka s úředním razítkem? Pokud ano, tak jste zřejmě retardovaný, nicméně stalo se a můžete si vyžádat novou sadu vol. lístků, jít za plentu a vhodit svůj hlas v této úřední obálce. Modrá obálka se nepočítá – ať už je v ní cokoli. V opačném případě je retardovaná příslušná volební komise…

wiKing
Návštěvník
wiKing

Rozhodující je, co se stalo s tou šedou obálkou s razítkem, byla-li Vám vydána: Jestli jste ji hodil (byť třeba prázdnou) do vol. urny, tak jste ODVOLIL. Pokud Vám zůstala, a ještě jste neopustil vol. místnost, tak jste NEODVOLIL.

Nasrat a rozmazat
Návštěvník
Nasrat a rozmazat

Čtvrtníček mě pěkně nasral. Piráti už nepoužívají plachetnice, ale brázdí naší vlastí ve vylítaný ponorce s údernickou písní na rtech. Ještě se měli voháknout do koženejch mantlů jak čekisti. Cibulka opět nezklamal s jeho kyvadélkem. Bolševici si opět předplatili odpustky (oprátky).

No to je teda výběr. A proto NASRAT A ROZMAZAT 3x !!!

Luboš
Návštěvník
Luboš

Dobrý večer pane VK.
Pracoval jsem 1,5 roky pro Úsvit T. Okamury. Po té, co se Úsvit rozdělil, tak jsem měl zájem se angažovat v SPD. Dostal jsem pozvánku na jejich první schůzi. Byl tam nějaký pan Dr. Hrnčíř, později krajský lídr v Jihomoravském kraji se kterým, když jsem po prvé mluvil v rove 2014, tak mně řekl na úvod dvě věci:
1. Já kandiduji do Evropského parlamentu (2014) a 2. Lidem nesmíme nic slibovat. Byl to neúspěšný člen TOP 09, který v roce 2016 zjistil, že se do parlamentu nedostane, tak přeběhl na úplně druhou stranu a údajně se z něho stal srdcař SPO? Je to prach sprostý kariérista a nikdy nic tady v Blansku pro lidi neudělal.
Tento pán mou přihlášku do SPD nejen nepřijal, ale na co jsem ho upozorňoval, že se nedemokraticky shora a ze středu navolili do Komunálních voleb 2016. Až se navolili mezi sebou, tak teprve rozdali svým členům průkazky. Je to naprosto nedemokratický způsob a ještě mají tu drzost hlásat, že chtějí přímou demokracii. Tak proč nezačnou u sebe a nevolí se od členské základny?
Já jsem se snažil přes pana Kapala nějak s Tomiem spojit, ale toho to vůbec nezajímalo a členský příspěvek 100 Kč už mně nikdy nevrátili. No hold se krade ve všech stranách. Navíc pan Kapal na mé dotazy a připomínky začal reagovat naprosto nesmyslně neuroticky. Asi něco ve smyslu: Co obtěžujete mého oblíbence Tomia ač mně do té doby oslovoval jako kamaráda. Od té doby kamarádství skončilo a mé SMS na hosty do jiných pořadů nečetl a asi hned mazal.
Pak jste tam byl jednou Vy a on se na Vás sprostě utrhl, že co mu skáčete do řečí? Tak jsem mu napsal, že je silný neurotik a měl by Vám být vděčný, že v jeho pořadu vystupujete. Na co on reagoval opět něco ve smyslu: No a co? Je to moje rádio a já si tam mohu dělat, co chci.
Celou situaci kolem Svobodného rádia jste dnes perfektně a přesně popsal. Svobodné rádio nemůže být svobodné, když nadržuje jedné či dvěma stranám a ostatní jako v mém případě SPO Zemanovce srážel dolů. Ten pán vůbec nepochopil, co jste tím článkem chtěl říci a na co jste chtěl Okamuru upozornit. Pan Kapal ve své honbě za úspěchem zapomněl na slušné vychování a začal se naprosto neadekvátně a cholericky opět chovat. Jako by byl středobodem “vesmíru”. Navíc po Vašem odchodu začal na Vás plivat jako, že jste už domluvený s pořady na Svobodném vysílači a podbně. Já jsem se tam díval na program, ale SV v jeho programu tam nic s Vámi zatím není. Pan Kapal fabuloval a věřte, že SR poslouchali nejen Okamurovci, ale i jiní lidé či členové jiných stran. Tento vztekloun se jednou sám ze sebe zadusí i se svým těžkým kuřáckým kašlem. Po Vašem odchodu půjde popularita SR myslím dost dolů.
Přeji Vám, aby jste nerezignoval na ješita a agresivního pošetilce a snad Vás třeba na Svobodném vysílači ještě rád uslyším.
Váš věrný posluchač Luboš z Blanska

Werty
Návštěvník
Werty

S tímto souhlasím,poslouchal jsem také dnešní “páteční” relaci VK a VK, no, arogance p.Kapala opět nezklamala a už jen poslouchat, jak pořád funí nesouhlasně do mikrofonu mi dávalo čím dál větší pocit,že on mu Tomio asi něco na ten účet posílá,ptž on tam má každý měsíc docela slušné částky a že by to bylo jen obyčejnými dárci z lidu,no, nebudu spekulovat, ale znova mi to připomněl fakt, když přál panu VK hodně platících lidí na serveru AE.Netvrdím,že mě tohle vystoupení,kde ukázal pan Kapal, kdo je,nepřekvapilo a jeho ego opět zvítězilo(bohužel jen nad ním),ale neuvědomuje si,že spousta lidí (i já)rádo poslouchalo “hovory pánů VK” a jeho odpověď na to,že pan VK od něj odchází byla “já jsem vyhrál sázku”, tak z toho je mi smutno, ptž urážek lidí,když projevili svůj názor,nebo se na něco ptali a jemu to nebylo po vůli a “típal to”,tak budíž,ukázal se,kdo je (to většina ví),ale jeho reakce po těch letech na p.VK byla opravdu smutná.Snad mu ještě někteří posluchači zbudou,přeji mu to,ale odliv bude velký za to,jaký on je a jeho CHOVÁNÍ.
Pan VK mu to řekl dobře a slušně,fouňovi starýmu.

dako
Návštěvník
dako

Je to přesně tak, p. Kapala jsem několikrát upozorňoval (emailem, na fb, sms) na jeho otřesné chování, skákání do řeči,výpady. Nikdy neodpověděl, psal jsem i paní ivetě rychtaříkové, a to jsem ji obdivně chválil, její projev a hlas, nikdy jsem se odpovědi ze svobodného rádia nedočkal. Je to svobodné rádio, které se rozhodně svobodně nechová, je to škoda.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

DOPORUČUJI VOLIT V SOBOTU 😉
Zkuste sakrifikovat nejdůležitější 1/2víkend za 4 roky 🙂