Volby 2017 – předvolební spoty všech stran. Přímá demokracie v praxi –...

Volby 2017 – předvolební spoty všech stran. Přímá demokracie v praxi – kde je vlastní názor? A vyloučení J.Kopala z SPD a vyjádření Svobodného rádia

V této předvolební době jdou všechna jiná témata stranou, proto jsem si i s články na jiná témata dala pauzu. A vkládám jen video s předvolebními spoty všech stran, čímž v podstatě jen otevírám diskusní prostor . Většina zdejších čtenářů (a vůbec čtenářů alternativy) má jasno, že jedinou volbou je SPD Tomia Okamury a já s tím nemám problém souhlasit především proto, že jakožto alternativní strana má právě SPD největší šanci uspět tak, aby hlas jí daný nepropadl a její lídr Tomio Okamura pak lidsky největší potenciál prosadit jiné směrování Česka, než jakým jej vedou strany mainstreamu.

Doba se posunula a svět se dávno nedělí na levici a pravici, stranám jako ODS, ČSSD, KDU-ČSL proto zvoní hrana a ony to vědí. Z nástupu hnutí, která mají strany nahradit, jako Babišovo ANO či Okamurova SPD, jsou proto v panice – a to o to víc, že právě lídři těchto hnutí u občanů nejvíce bodují. A k tomu je zde ještě Ivan Bartoš a jeho Piráti a také spousta dalších stran, díky kterým klasické strany ztrácejí podporu (s výjimkou KSČM, která je stálicí).

Na celé to dění mám svůj názor, ale o tom napíšu až v povolební době. Dnes řeknu jen tento: Spousta občanů volá po přímé demokracii, prosazované Tomio Okamurou s tím, že ve Švýcarsku tento systém perfektně funguje. Dobře, jenže když pomineme, že Švýcarsko má v zájmech Globalistů přidělenou zcela zvláštní roli, tak přímá demokracie dle mého stojí i padá s tím, nakolik je volič-občan gramotný, tzn. nakolik má přehled o politickém a použiji i ten výraz – o geopolitickém – dění. Což já vnímám tak, že je schopen vysvětlit, proč volí právě toho-kterého konkrétního politika zcela sám za sebe, tzn.podle svého vnímání světa a domácí i zahraniční politiky. A to znamená tak, že si svůj názor obhájí bez ohledu na to, aby se jeho názor opíral o názor davu či o názor nějakého “guru”. Já v tomto smyslu mám o zavedení přímé demokracie v Česku (přesněji – kdekoliv jinde, než ve Švýcarsku) velké pochybnosti.

Ale diskusi pod videem s předvolebními spoty všech stran voleb 2017 bych ráda viděla jako malou generálku systému přímé demokracie. Když to mám říct polopaticky: místo útočení na někoho, kdo veřejně sdělil svůj názor, a místo dotazů “co mám teď dělat?”, bych uvítala vlastní názory a ty si jak umět obhájit, tak si za nimi stát bez ohledu na to, že někdo má ten názor jiný. Protože jestli něčí názor vychází jen z toho, co řekl či neřekl nějaký “guru” (a šéfredaktor AEN v takové pozici je, aniž by chtěl), pak sorry jako, ale pak se o nějaké přímé demokracii prostě vůbec nebavme.

A na závěr ještě ke kauze vyloučení Jana Kopala z SPD a článku pana VK, ke kterému právě má Svobodné rádio mimořádný pořad. Pan Kapal právě řekl, že SPD Jana Kopala vyloučila kvůli jeho publikační činnosti, která je údajně plna antisemitismu, neonacismu a rasismu. Tak tady je přehled publikační činnosti pana Kopala a já bych tomu sdělení pana Kapala řekla “no, blik” , protože mě to přijde jako potvrzení mého zcela soukromého názoru, že SPD je stranou jednoho muže a že T. Okamura nesnese konkurenci. A prozatím z toho, co jsem na Svobodném rádiu slyšela (jistě bude záznam, který půjde dodatečně vložit), mě pan Kapal ničím nepřesvědčil, protože ty argumenty k obhajobě kroku SPD jsou velmi plytké. A jsem nadále na straně pana VK.

Pozorovatelka- 18.10.2017

Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

193 Komentářů o "Volby 2017 – předvolební spoty všech stran. Přímá demokracie v praxi – kde je vlastní názor? A vyloučení J.Kopala z SPD a vyjádření Svobodného rádia"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Vladimir Paroubek
Návštěvník

Zdravím váženou paní Pozorovatelku. Jsem rád, že jsem Vás mohl konečně slyšet na živo. Ale buďte opatrnější s telefonováním do rádia, mají napíchnutý telefon a někdo by Vás mohl vypátrat.

Natali
Návštěvník

Vypátraní jsme již všichni a to dávno. Mají napíchnuté kdeco.

Lubomir Z Postoloprt
Návštěvník

Před třemi měsíci jsem Vám po roce přestal platit svůj příspěvek ve výši 25 Euro měsíčně, protože jsem začal mít zvláštní pocit.
Na Svobodném Rádiu jsem Vás, pane VK, požádal, abyste podpořil SPD. Vy jste odpověděl, že ho podpoříte týden před volbami. To co jste nyní udělal týden před volbami spolu s Pozorovatelkou je pro mne potvrzením toho, proč jsem Vám přestal platit měsíční pravidelné příspěvky.
Mohl jste vybrat desítky jiných důležitých temat, ale vybral jste pouze jediné. Tema na absolutní dehonestaci SPD na základě neodpovězení Tomia Okamury na příspěvek budoucího člena SPD ve výši 15.000Kč, což jste na konci článku jakoby omluvil možnou vytížeností pana Okamury a následný urychlený článek těsně před volbami o vyloučení člena SPD na základě tvrzení pana z Evropských hodnot, jak jsme se u Vás dočetli.
Mohl jste těsně před volbami vybrat tolik různých závažných temat, ale Vaše pozornost byla zaměřena pouze jedním směrem. Týden před volbami svým posluchačům, dokonce ve dvou po sobě jdoucích článkách, sdělit, jak nebezpečné je volit právě SPD.
Tušil jsem, že se stáváte nebezpečně ikonou alternativy a že získáte těsně před volbami významné slovo o nasměrování voličů. Tušil jsem, o co Vám celou dobu šlo.
Budiž Vám příjemno na Vaší prodejné duši.

Hestie
Návštěvník

Lubomír Z Postoloprt,

vůbec nic jste nepochopil
jste jen zmanipulovaná myš a až to pochopíte, tak si nestěžujte a vzpomente si na to co jste nyní napsal

mantid
Návštěvník

😀 zmanipulovaná myš 😀 😀

mantid
Návštěvník

Naopak příteli, celá základní trojice Aeronetu (pan VK, Pozorovatelka i Administrátor) dokázali, že jsou opravdovou alternativou. A těch sedm stovek jim posílám já, takže pohoda :o)

baliz
Návštěvník

Nekrmte Trolly teď jste přecpali Kapala k prasknutí.

Sleva
Návštěvník

Kapal by mohl dělat komika někde v kabaretu, to je něco neuvěřitelného, to jeho chování.

Martin
Návštěvník

Dobrý článek a rád si přehraji i záznam ze Svobodného rádia.

Musím souhlasit s nebezpečím spojené s referendum a vystihla jste to skoro přesně dle mě.

Co se pana Kapala týče,je to osel. Jeho pořady sleduji a mají co nabídnout. Nicméně vše co řekne je třeba brát s rezervou a “nežrat mu vše”

Navíc uráží každého,kdo s ním nesouhlasí a dokonce mám uložený email,kde po mém poučení,že by se měl chovat slušněji k některým volajícím mi odepsal, že se se mnou nebude bavit,protože jsem na S.R. nikdy nepřispěl a tím pádem jsem nic nedokázal.

Škoda. Jinak bych s panem Kapalem neměl problém.

SugarRay
Návštěvník

Paní Pozorovatelko , obrázek o zabedněnosti zdejších rádoby uvědomělých alternativců jste si mohla udělat už několikrát z debat po článkama co se tady objevily za posledních cca 14 dní , jsou tady i lidi co maj nadhled ale ty jsou v menšině tipnul bych to tak 1 : 3 , možná 1 : 4 , zbytek se chová jak malý děti a dohromady jako stádo ovcí , tak co chcete tady od těch hovad ? Točíme se v kruhu , páč jak jsem psal už dneska jednou tyhle lidi ztartily seberefelxi , intuici a schopnost porozumět druhýmu , dá se říct že nastal game over .

Kája
Návštěvník

K poslednímu odstavci snad jen dodat, že konkurenci nesnese vícero lídrů.

gabreta
Návštěvník

Nemá to tu ten správný ŘÍZ..Bonmoty BRUTOPÍRA..

torek
Návštěvník

ale ne, gabritos, buď klidnej, on se ti objeví, vlastně jsem netušil, jak si závislej na nějakém uchylovi Brutopovi. Myslel jsem, že jsi tu kvůli hlavnímu článku paprde..

Fogoš
Návštěvník

Hlavní je to abychom pochopili kdo z těch hnutí a stran je proti zhoubě střední Evropy – příjímáním migrantů z Afriky, Sýrie, Íráku atd. do Česka.
Ano a Piráti proti nejsou.

martin473
Návštěvník

Já za sebe , poslouchal jsem páteční pořad na Svobodném
Rádiu, pánové V.K. a V.K.se utvrzovali v názoru, že pro voliče alternativy je nejlepší řešení. Jít a hodit svůj hlas SPD.
To mě dost udivilo, neboť co je to za alternativu jít volit s obavou, že můj hlas propadne a tak ho raději dám straně, která má největší možnost se do parlamentu dostat.
I když jsem byl rozhodnut již předem jít volit Rozumné a na jejich kandidátce zakroužkovat lidi z Národní Demokracie pana Bárty, i ve mně hlodal červ pochybnostizda-li bych neměl svůj hlas hodit SPD. Neměl, už jenom proto jakou ND
odváděla práci ať už na demonstracích” pod koném”, v podpoře Domobrany v boji proti exekutorské mafii atd.
Za to sklidil Adam Bartoš pouze šikanu od státních orgánů. a i proto myslím, že by si nějaké hlasy v podvodu jménem volby přece jen zasloužil.

wpDiscuz