Vojenský převrat v Bolívii zafinancovala americká neziskovka National Endowment for Democracy sponzorovaná...

Vojenský převrat v Bolívii zafinancovala americká neziskovka National Endowment for Democracy sponzorovaná CIA! Svržený prezident Evo Morales vyhnal ze země americké vojenské základny, před 6 lety chtěl uzavřít americkou ambasádu a s čínskou těžební společností vyjednal kontrakt na těžbu lithia za více jak 2 miliardy dolarů! Rusové staví v Bolívii jaderné výzkumné centrum a měli rovněž zájem o lithium a uran! Evo Morales dostal azyl v Mexiku a vojenská junta povede zemi k ukrajinskému modelu privatizace národních zdrojů do rukou amerických firem! Jeremy Corbyn puč odsoudil, čeští politici mlčí!

Vojenský převrat v Bolívii zafinancovala americká neziskovka National Endowment for Democracy sponzorovaná CIA! Svržený prezident Evo Morales vyhnal ze země americké vojenské základny, před 6 lety chtěl uzavřít americkou ambasádu a s čínskou těžební společností vyjednal kontrakt na těžbu lithia za více jak 2 miliardy dolarů! Rusové staví v Bolívii jaderné výzkumné centrum a měli rovněž zájem o lithium a uran! Evo Morales dostal azyl v Mexiku a vojenská junta povede zemi k ukrajinskému modelu privatizace národních zdrojů do rukou amerických firem! Jeremy Corbyn puč odsoudil, čeští politici mlčí!

V neděli proběhl v Bolívii vojenský převrat. Nejvyšší velitel bolívijské armády Williams Romero Kaliman vyzval úřadujícího prezidenta Evo Moralese k rezignaci poté, co v hlavním městě La Paz propukly pouliční nepokoje ze strany pravicové opozice, která odmítla uznat výsledek prezidentských voleb [1]. Pouliční gangy připomínající jednotky Pravého sektoru v Kyjevě během tzv. Majdanu začaly demolovat ulice, automobily, vkladní skříně obchodů, začaly stavět barikády a ustanovovat místní výbory samosprávy. Jedná se o stejný rukopis jako na Ukrajině. Roznětkou k nepokojům se stala údajná smrt dvou aktivistů, kteří byli zabiti policií během protivládních protestů proti výsledkům prezidentské volby, ve kterých oblíbený dělnický prezident Evo Morales znovu obhájil svůj mandát. Opozice však tvrdí, že se mělo konat druhé kolo, protože Evo Morales prý nezvítězil s dostatečným 10-procentním náskokem před druhým kandidátem v pořadí.

Evo Morales oznamuje svoji rezignaci.

Demonstrace vypukly s nebývalou brutalitou a terčem útoků se stali všichni, kteří mají něco společného s Evo Moralesem a jeho lidovým hnutím. Maskovaní a ve vojenských taktických uniformách oblečení demonstranti zapalují auta na ulicích, staví barikády a proti nim stojí mohutné skupiny podporovatelů Evo Moralese. Bolívii tak hrozí, že se propadne do stavu občanské války. Vojenská junta pod vedením generála Kalimana vyslala do ulic armádu a policii, ale situace je nepřehledná, protože Evo Morales má mezi lidem obrovskou podporu, na rozdíl od Viktora Janukovyče na Ukrajině v roce 2013. Evo Morales pozvedl životní úroveň jednoho z nejchudších jihoamerických států na ukázkový model lidově-demokratického modelu pokrokové země, bez potřeby cizích peněz, bez potřeby půjček od Mezinárodního měnového fondu, bez potřeby zadlužení u amerického FEDu, tedy bez potřeby zadlužení se u židovských bank. A to se netoleruje, to se neodpouští.

Američané bolívijského prezidenta nenáviděli, zavřel jim základny a znárodnil těžařské podniky

Evo Morales byl v roli prezidenta celkem 14 let a po svém nástupu zahájil politiku bolívarské republiky. Nejprve ze země vyhostil americké vojenské základny, ze kterých operovala především americká CIA. Ty vznikly v Bolívii v 60. letech a právě v Bolívii byl v roce 1967 tehdy zavražděn revolucionář a přítel Fidela Castra z dob kubánské revoluce Ernesto Che Guevara.  Evo Morales tyto základny zrušil po nástupu do své funkce v roce 2006. Ihned poté začal proces znárodňování průmyslu a především národního bohatství v oblasti nerostných surovin a energetických podniků. Soukromě těžební společnost v rukách amerických korporací byly znárodněny a veškeré zisky z těžby nerostných surovin byly používány pro provoz a výdaje státu a jeho sociálního systému. Moralesovi se podařilo prakticky vymýtit negramotnost, protože zavedl programy povinného a státem garantovaného školství. To je sice v západních zemích samozřejmost, ale ne v Jižní Americe.

Vůdce vojenské junty, generál Williams Romero Kaliman.

V roce 2013 byl Evo Morales na návštěvě v Moskvě a když se vracel letadlem domů do Bolívie, došlo k pozoruhodnému incidentu. Francie a Portugalsko jeho letadlu na poslední chvíli zakázaly vstup do vzdušného prostoru svých zemí kvůli podezření, že na palubě letadla je Edward Snowden, americký whistleblower, který právě v té době plnil hlavní stránky světových novin po svém útěku z USA do Hong Kongu a potom do Ruska kvůli zveřejnění materiálů o americké NSA, jak špehují úplně všechny. Evo Morales zákaz přeletu nad Francií a Portugalskem označil za akt mezinárodního banditismu USA a pohrozil Washingtonu, že uzavře americkou ambasádu v La Pazu v Bolívii [2]. Evo Morales byl vloni jedním z největších podporovatelů Nicolase Madura ve Venuzele, který čelil vojenskému puči řízeného z USA pomocí loutky a zednáře Juana Guaido. Co se Američanům nepovedlo ve Venezuele, se jim bohužel povedlo nyní v Bolívii.

Bolívie si zopakuje ukrajinský scénář z Majdanu z roku 2013

Americká neziskovka National Endowment for Democracy, která je známa svým napojením a financováním od CIA [3], a díky čemuž je její zkratka ironicky překládána jako National Endowment for Destabilization, totiž jen za minulý rok nalila do Bolívie přes 1 milion amerických dolarů na účty opozičních organizací, politiků a skupin s cílem připravit půdu pro rozpoutání pouličních nepokojů. Každým rokem se přitom zvyšuje objem peněz, které NED posílá opozici do Bolívie [4].

Čekalo se pouze na záminku. Stejně jako v roce 2013 na Ukrajině, kdy se čekalo na chybný krok Viktora Janukovyče, aby bylo možné vyvolat nepokoje a pozvat zahraniční televizní štáby. Záminkou na Ukrajině se nakonec stalo Janukovyčovo odmítnutí podpisu Asociační smlouvy Ukrajiny s Evropskou unií, protože smlouva byla a je silně nevýhodná. Smlouva de facto ustanovuje, že Ukrajina musí otevřít svůj trh veškeré produkci, zboží a službám ze všech zemí EU, nesmí na ně uvalovat žádná cla a výměnou za to může Ukrajina získat přístup na evropské kapitálové trhy a půjčovat si od Evropské centrální (Rothschidovy) banky peníze. To je celý princip Asociační smlouvy s EU.

Prezident Evo Morales a šéf ozbrojených sil, generál Williams Romero Kaliman.

Výsledkem je naprostý rozvrat Ukrajiny a její ekonomiky. Zatímco ukrajinský trh je zaplaven německým a francouzským zbožím, především potravinami druhé jakosti (to samé jako v ČR), místní podniky krachují a lidé přichází o práci, protože ukrajinské firmy neodkáží cenově konkurovat dumpingovým cenám z EU. Typickým příkladem jsou brambory. Ukrajina je potravinářská velmoc, tedy bývala, říkalo se jí obilnice Evropy. Jenže dnes se na Ukrajině kupují sáčkované brambory z Francie, z Kanady a hlavně z USA. Místní zemědělci nedokáží vyrobit brambory za méně peněz, než za kolik se prodávají ty z dovozu. To je jenom jeden z příkladů.

Zamyslete se, proč v Česku jsou brambory dražší než banány. Je to podobné jako v Československu po roce 1989, když Evropská unie tlačila na vládu Václava Klause, aby zavřel a zrušil české cukrovary, protože cukru je přeci dost v celé Evropě. Cukr je ale především strategická surovina, stejně jako sůl, a kdo ovládá výrobu cukru v Evropě, ovládá celou Evropu. Záminka pro převrat v Československu v roce 1989 se jmenovala “mrtvý student” a StB to sehrála brilantně. Poté, co byla rozšířena falešná zpráva o smrti studenta Martina Šmída, kterého prý příslušníci VB zabili během demonstrace 17. listopadu 1989, tak do ulic v Československu vyšly stovky tisíc lidí a už to jelo.

Vojenský puč čekal na vhodnou záminku, aby hořící ulice a ozbrojené bojůvky bylo možné mediálně vykreslovat jako opozici usilující o demokracii

Stejně tak v Bolívii čekali Američané na záminku. A tou záminkou se staly prezidentské volby a následné demonstrace opozice, při kterých prý zemřely dvě osoby. Záminka byla vyrobena a hlavní město La Paz se propadlo de facto do stavu občanské války. Prezident Evo Morales chtěl zabránit krveprolití, a proto rezignoval na funkci. Spolu s ním rezignovali i další členové jeho vlády. Jenže, místo uklidnění se situace ještě více vyhrotila. Opozice totiž ihned po Moralesově rezignaci vydala na prezidenta zatykač a začal na něj hon. Úplně přesně se tak opakují procesy z Ukrajiny, kde ihned po rezignaci Viktora Janukovyče začal Pravý sektor doslova hon na ukrajinského prezidenta. Ten nakonec uprchl do Ruska, kde získal politický azyl. Bolívijský prezident nejprve nechtěl z Bolívie odejít, odletěl z La Pazu do města Chimore.

Demonstranti v La Pazu požadující odstoupení Evo Moralese, západními médii označovaní jako “protestující za demokracii”.

Jenže poté, co jeho tajná služba ho informovala, že cílem protestujících je jeho poprava, rozhodl se pro přijetí azylu, který mu nabídlo Mexiko. Evo Morales tedy odletěl do Mexika, ale z paluby mexického vládního letadla slíbil, že se vrátí a bude ještě silnější než kdykoliv předtím, protože za ním stojí bolívijský lid. Na rozdíl od Viktora Janukovyče je Moralesův návrat opravdu reálný, protože má v Bolívii obrovskou podporu obyčejných lidí. Jenže, zůstává zodpovědět jednu zásadní otázku, proč Američané mají zájem o Bolívii, že sponzorují svržení lidově oblíbeného prezidenta?

Bolívie sice má slušné zásoby nerostného bohatství, ale proč zrovna teď? Důvodem pro svržení Evo Moralese je Rusko a rovněž Čína a její nastupující vliv v Jižní Americe, čehož se američtí neoconi děsí. Moralesova vláda totiž letos v únoru podepsala mamutí kontrakt s čínskou polostátní firmou Xinjiang TBEA Group Co Ltd, která bude spolu s bolívijskou státní těžební firmou YLB těžit lithium pro výrobu autobaterií [5]. Bolívie má totiž jedny z největších zásob lithia na světě. A tím je vysvětleno úplně vše.

Tajemství účelu puče je odhaleno, Američané jsou zděšení z kontraktů Moralesovy vlády s čínskými a ruskými firmami na těžbu lithia a výzkum zásob uranu

Strategický kontrakt za 2.3 miliardy USD by totiž v Bolívii otevřel zpracovatelskou a obchodní platformu pro čínské obchodní aktivity, odkud by Čína mohla expandovat do dalších jihoamerických zemí, které jsou ale pod kontrolou USA. Toto obrovské ohrožení amerických zájmů tak bylo třeba eliminovat. CIA tak skrze neziskovku NED nalila bolívijské pravicové opozici miliony dolarů za několik posledních let a čekalo se na vhodný okamžik, kdy rozpoutat v zemi Majdan.

Když v únoru tohoto roku navíc Bolívie podepsala smlouvu s Číňany o lithiu, nešlo už dál na nic čekat. I kdyby prezidentské volby dopadly jednomyslně a žádný protikandidát by nebyl, demonstrace by stejně vypukly. Rukopis je stejný, ozbrojenci v ulicích, hořící automobily, mírný a slušný prezident, který chce situaci uklidnit svojí rezignací a odstoupením, ale následuje více násilí a hon na prezidenta, kterému až poté dochází, že mu nejde jen o funkci, ale rovnou už o život.

Mírumilovní demonstranti za demokracii mlátí příznivce Evo Moralese.

Šéf britské Labour Party Jeremy Corbyn odsoudil [6] svržení Evo Moralese a označil proces za vojenský puč. Britský ministr zahraničí Dominic Rabb ihned poté Corbyna zkritizoval [7], že upřednostňuje marxistickou ideologii před demokracií při procesech v Bolívii. Mimochodem, otcem Dominica Rabba byl Peter Rabb, český Žid, který v roce 1938 ve věku 6 let přijel do Velké Británie z Československa po podpisu Mnichovské dohody. Ministr zahraničí Velké Británie tak má československý a hlavně židovský původ, po otci [8]. A tím je to dané, že kritizuje Corbyna, který se zastal Evo Moralese.

Majdan v ulicích La Pazu.

Žádný jiný evropský představitel puč v Bolívii neodsoudil, ani český prezident, ani nikdo z českých politiků, ani z SPD. Pokud se ptáte, proč je lithium spouštěčem pučů a převratů, tak se stačí podívat na mediální zprávu z července tohoto roku. Evo Morales byl opět v Moskvě a Vladimir Putin vyjádřil zájem právě o bolívijské litihum, ruské podniky by mohly přímo v Bolívii postavit závody na zpracování lithia.

A to není všechno. Při státní návštěvě v Moskvě zaznělo něco, co si dovedu představit, že Američany, Pentagon a CIA vyděsilo a rozzuřilo k nepříčetnosti. Evo Morales totiž Vladimiru Putinovi poděkoval [9] za to, že vybuduje Nukleární výzkumné centrum v bolívijském El Alto. Výzkumné centrum ve městě s nadmořskou výškou 4000 metrů staví ruská firma Rosatom na základě smlouvy z roku 2016. Rosatom zatím proinvestoval 500 milionů dolarů. A tím máte celý kompletní obraz vymalovaný.

Když Američané nemohou v nějaké zemi ovlivnit a vyhrát volby se svými zaplacenými kandidáty, provedou vojenský puč a povstání z ulice a politiky dosadí k moci bez voleb, viz. Ukrajina

Teď už vám doufám dochází, proč Američané zorganizovali v Bolívii vojenský převrat, protože z Bolívie se pomalu stává jihoamerická země prostoupená čínskými a ruskými investicemi, čínskými těžaři, ruskými zpracovatelskými a dokonce výzkumnými závody v oblasti jaderného výzkumu. Předpokládám, že tohle vám Česká televize neřekne, ani se to nedočtete na mainstreamových serverech. Evo Morales nebyl svržen kvůli tomu, aby v Bolívii byla sluníčková demokracie západních hodnot, ale aby USA zabránily Číně a Rusku v realizaci investic v Bolívii, aby se lithium nedostalo do rukou Číně a Rusům, a aby Bolívie neměla svůj vlastní jaderný výzkum. Protože Bolívie je i zemí, kde se nachází uran. Doufám, že už chápete, o co se v Bolívii hraje.

Nepřipomíná vám to něco? Pořádkové síly se štíty proti demonstrantům s puškami… kyjevský Majdan za demokracii v nové verzi, tentokrát v La Pazu v Bolívii.

Je mi na zvracení z české politické scény. Nikdo z politiků neodsoudil vojenský puč v Bolívii. Stejně jako v případě puče ve Venezuele. Všichni vědí, že je to práce Američanů, ale není odvaha se ozvat. Proto Jeremy Corbyn zaslouží uznání, protože alespoň on se postavil proti tomuto procesu a odsoudil tento vojenský puč. Nicméně je třeba říct, že Nicolas Maduro ve Venezuele zvládl situaci mnohem lépe, protože se rozhodl vzdorovat puči a získal armádu na svoji stranu. Proto celý puč ve Venezuele zkrachoval a Juan Guaido je zapomenut. Evo Morales může totiž být stále ikonou v cizině, ale Bolívie se propadne do občanské války, Viděli jsme to v Nikaragui v 80. letech, a nejen tam. Kdekoliv mají Američané své zájmy v Jižní Americe, tam probíhají vojenské puče a převraty, po kterých k moci nastupují pro-americké loutky. A spolu s loutkami se spouští i brutální privatizační procesy. Jak na Ukrajině, tak v Bolívii. A politici v Evropě, až na výjimky, mlčí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
BigBoss
Návštěvník
BigBoss

Krásnej seriál je Narcos (ideálně poslední díl třetí serie) , kde je to bez servítků ve scénáři, akorát že vůči Kolumbijské vládě. A takto jsou ovládány snad všechny vlády světa, snad kromě Ruska… 😉
https://www.csfd.cz/film/56207-narcos

konzerva
Návštěvník
konzerva

Měl skončit na guantánámu…rozhovor pro reuters…chtělí ho amíci unést.. https://rusvesna.su/news/1573890527

Radek
Návštěvník
Radek

Když nejde o prachy, jde o ještě větší prachy. Střední a Jižní Amerika byla vždy ve velkém zájmu USA, Kuba kde se v 50 letech praly špinavé mafiánské peníze, Chile kde byl v roce 1973svržen socialista Salvador Allende, chtěl znárodňovat a to se neodpouští,Kolumbie – obchody CIA a narkomafie s drogami, drogy byly převážné letecky v armádních speciálech, Venezuela – ropa (VK měl článek). Přidávám pár videí k tématu US demokracie v latinské Americe https://youtu.be/EYtTOUpiuDs , tady malý výňatek z Zeitgeist https://youtu.be/DIGqdBoj1DU nebo aktuálně Info vojna https://youtu.be/PcjdSMzMut0 52 minuta. Nebo zajímavý článek od Valenčíka http://radimvalencik.pise.cz/6826-jak-dopadl-majovy-puc-ve-venezuele.html , na závěr trochu humoru Long Johns o Iráku https://youtu.be/byInp8pUKoM a Irák musí zaútočit na Polsko https://youtu.be/FjiQvo0JFf4

Jana
Návštěvník
Jana
vašek Kopřivnice
Návštěvník
vašek Kopřivnice

To u nás v Česku raději že strachu o holý život a případné občanské nepokoje raději politici dobrovolně odevzdali naše zásoby lithia do rukou Američanů a zbavili se problémů z občanskou válkou, demonstracemi, výhrůžky ze strany CIA. Jediné co nám po vytržení lithia zůstane bude obnova zničené krajiny a nové EU dotace na rekultivaci přírody, které ovšem ve finále zaplatí daň.popkatnik.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Nejde mi do hlavy, proc se Moralese nezastalo Rusko ani Cina, jak to bylo v pripade Venezuely. Vzdyt oba staty maji s Boliviji rovnez obchodni kontrakty. Divne to ticho po pesine.

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Jaris,je to vůbec divný všechno.Mně už napadají tak” konspirativní myšlenky,”😎že největší konspirátoři jsou
proti mně ubožáci.Takhle jsem to dopracovala.
Jinak zdravím a nenech se od idiotů,kteŕí sem tu a tam vlezou,rozhodit.
Buď ráda,že Ti to dobře přemýšlí…
j.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Diky, Vlastovko. Ja si z toho nic nedelam, protoze vim, ze je mezi vami spousta chytrych lidi. Jen sem tam jsou, kulantne receno, nejaci zamrzlici, kteri nikdy nemeni nazor.

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Jsem ráda,že tu jsi.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Všeho do času Jarisko, vot éto v šáchmaty.

.lak
Návštěvník
.lak
Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou politickou a ekonomickou rakovinou světa!!

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Buď přesnější a adresný chazarský šmejdi jsou rakovyným nádorem tohoto světa.Satanovy děti.

klokan
Návštěvník
klokan

jaris tu popatlává M. Zemana a jde po něm jako slépka po flusu.
jaris jistě přijede kandidovat do ČR na presidenta, jiná možnost není.

Milada
Návštěvník
Milada

Tak to by v Cesku nebyly zadne svatky napr. Vanoce, studuje Bibli a vyznava JEHOVU.

Mike 123
Návštěvník
Mike 123

Možná ještě netuší, že všechna náboženství mají stejné autory.

https://m.youtube.com/watch?v=ttlXEfNz_Rs&t=188s

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Mikke 123
a taky stejnej cíl, oblbování slaboduché části obyvatelstva.

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Nepovyšuj se!

Jaris
Návštěvník
Jaris

Mike
Nikdy jsem nemluvila o nabozenstvi, jestli jste si nevsimla. Bible s nabozenstvim nema nic spolecneho. Byla pouze zneuzita cirkvemi k politicke moci. Ovsem vysvetlovat vam to, ktera jste Bibli s nejvetsi pravdepodobnosti nikdy nemela v ruce, natoz, aby jste ji cetla, tak to bych do smrti nic jineho nestacila.

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Jaris-ku stare povesti hebrejske jsou jinak pojate muslimu a katoliku a dalsich tradicnich vychodnich krestanu jes maj tradici a jinak u JeHoVistu a dalsich zapadnich tzv KRESTanu made in USArmy ci Zidu jes maj ty svi svityk skterych kde cerpaj tu svou nenavistnou zlocineckou ideologiji stary jen ani ne par set let

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Vsechna rozhodne ne ale vsechna globalni jako ty Abrahamova cos je ruzne presorjene Hebrejskeho lidu 40 bloudicich po sinaji

.lak
Návštěvník
.lak

Jestli ten agent co je vodil těch 40. zim po poušti i s nebeským many nebyl fakt dobrej když chodil sám meditovat do pouště za duny, která jde přejít za dva dny.
chechtáci

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Milada
takže mišuge?

Jaris
Návštěvník
Jaris

Milada
Vy nejak nemuzete prekousnout fakt, ze pravy Buh se skutecne jmenuje Jehova, JHVH, YHWH, cesky Hospodin. To neni muj vymysl, ale historicky fakt. Vy, jako stara osoba jste svou zasti totalne zaslepena, hloupa a smesna.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jaris
“pravý bůh”? To je ale nesmyslné slovní spojení. Jak může být něco co neexistuje a bylo výplodem lidí jen proto,že si nedokázali v dávnověku vysvětlit některé přírodní úkazy , “to právé”. Spousta kultur tak mělo “svého” boha a někteří jich měli a vyznávali celé regimenty. Vzhledem k tehdejší úrovni lidstva a jejich poznání to je celkem pochopitelné, jenže pak toho zneužily různé “církve” které nejsou nic jiného než nejstarší zločinecké organizace a začali tuto víru lidí zneužívat pro své zlodějské cíle. Sepsali hromadu smyšlených spisků , každá podle toho co se jim hodilo a začali s ohlupováním a vydíráním lidí a nucením přistoupit na “jejich” víru kterou každá ta banda považuje za ti pravou. Ty spisky v průběhu času všelijak doplňovali, podle toho jak se jim to hodilo a s ohledem na rozvoj myšlení lidské populace. Brzy se tak tyto zl,očinecké skupiny dostali do konfliktu i mezi sebou a stali se tak příčinou všech válek a konfliktů v historii a to přetrvává až dodnes. Takže kteří jsou ti praví z těch stovek? Římští, řečtí, židovští, křesťanští? Možná spíše ti ještě mnohem starší které vyznávali už prtimitivní lidé, ti tu byli nejdřív. Jenže těch je taky celá rota, ne-li pluk.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jaryn
Nedelejte ze mne naivku, protoze nejsem zadna svickova baba, ktera se necha lehce opit rohlikem jakymsi velebnickem. Vy zde navic pisete o nabozenstvi a nikoliv o Bibli samotne.
Kdyz jste tak moudry a vseznaly, vysvetlete vznik zeme. Tak, jak to bylo od zacatku. Jsem jedno velke ucho. Bigbang to urcite nebyl.
Kdo prinesl zivot na nasi planetu a jeste tak v hojnych druzich zvirat a rostlin? Kdo uzpusobil, ze Zeme ma takovou presnou pozici, aby ji slunce nesezehlo a nebo nezmrzla.
Znate napriklad Petru, vysekane budovy do skaly? Kdybyste byl jejich objevitelem, rekl byste, ze toto dilo bylo utvoreno lidskou rukou a nebo ze je to hricka prirody?
Vemte si dokonalost lidskeho tela, jak je schopno se uzdravit, ze zlomene kosti dokazou srust. Vemte si jen imunni system, ktery dokaze telo branit.
Ano, ja verim Bohu Jehovovi,(to je jeho skutecne prave jmeno a znamena ‘zpusobim, ze se tak stane) ktery je jediny a ktery s mnoha pomocniky (andely) tuto zemi vytvoril tak, aby udrzela zivot. Zeme ma uzasnou regeneracni schopnost. Staci mrknout na Cernobyl. At se podivam, kam se podivam, vsude vidim onu bozi dotek, ktery stvoril dokonalou planetu.
Mejte me treba za blazna, ale Bible jde ruku v ruce se svetskou historii i vedou. Nejednou se museli archeologove a vedecti pracovnici sklonit nad Bibli a priznat, ze se nemyli, jelikoz potvrdila jejich omyl. Lide riskovali zivot za to, ze Bibli vlastni. Cirkev zakazala, aby byla kdy prelozena. To se rovnez trestalo smrti. Dnes ji najdete ve VSECH jazycich. Reknete mi, ktera kniha se muze takhle pochlubit?Zadna.
Neexistuje zadna jina kniha jako Bible, ktera je kazdorocne vydavana v rekordnich nakladech. Pres vsechna uskali, ktera prodelala, je stale s nami narozdil od ostatnich knih, ktere zazarily a zhasly. Bible stale zari, dokaze napravit lidi, poradit, vychovavat. Je to historie psana dopredu svymi proroctvimi od A az do Z.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

klokan

A nemá snad v případě Zemana pravdu? Co kdy udělal Zeman pro naši zemi dobrého, smím – li se ptát?

Milada
Návštěvník
Milada

Nic dobreho, ale narod si jej zvolil, tak kde je chyba??

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Chyba? No přeci že byl Moše Zeman na výběr pouze jako menší zlo.

Milada
Návštěvník
Milada

Brutopyr
mensi nebo vetsi, zadny rozdil nevidim, co takhle obcanska neposlusnost? Kdyby jej zvolilo 5 – 10 procent, co by se delo?? Tak samo toho stahovace kraliku. Volby jsou na dve veci, jen lide si mysli, ze neco ovlivni.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

brutopýre, nedám na talíř slepičí houno jenom proto, že je menší než kravské.
Nejen že je to alkoholik, ale když dokázal veřejně říct, že novináři by se měli střílet, tak se divím, že jim od té doby stojí za zmínku, natož pak za článek.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Co blbneš pivodo, co mi to podsouváš? Jen jsem konstatoval jaký byl výběr v demogratické volbě.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Kde je chyba? V tom, že když se politik dopustí vlastizrady, tak voliči místo aby ho vykopli, donutili k rezignaci, drží se své volby. Pokrytci a zbabělci jsou to.

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Houno ale Dluhoš by stihnul za tu dobu min. Dvě

Mike 123
Návštěvník
Mike 123

Díky němu tady nejsme zaplavení migranty . Kdyby se stal prezidentem neokon Drahoš, tak už je 3 ww., možná už po ní a celé planetě.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Mike,Vy jste barvoslepa nebo nerozeznavate rasy? Mrknete do Teplic nebo se projedete na Vaclavaku, hlavne ne vecer. Ze jich mozna neni tolik, NENI zasluha Zemana. Nebudte naivni. Tahle hra se hraje ve vyssich patrech.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Miku, jak je možné, že je nevidíte? Nebo nechcete vidět?
Kdyby byl presidentam Drahoš, nebude nic jiného než to co je za Zemana páč naše zákony jsou podřízeny EU a na 3 ww by čičmunda Drahoš neměl žádný vliv.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodetvp9h
mít za prezidenta troubu Drahoše se sluchátkem pro nápovědu v uchu, bez vlastního myšlení, schopnosti se vyjadřovat a projevit inteligenci a přehled, to by si mohl přát jen stejný trouba jako on. A to nemluvím o pokřivené povaze, kdy ten prodejný “kádr” zneužíval svého postavení v AV a parazitoval na práci svých schopnějších kolegů když vyžadoval aby jej uvedli jako spoluautora svých prací,
jinak “neprojdou”. Tak se vyjádřili jeho bývalí kolegové. Prachsprosté vydírání a zneužití postavení. A takový že by byl prezidentem?

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Forever Slav
kdyby nic jiného, než že díky jeho zvolení nesedí na tom místě takové kreatury jako nějakej přiblblej vekslák, neúspěšnej doktor “Cvach”, debil potetovanej jak africkej šaman, trouba se sluchátkem v uchu s nápovědou a nebo trouba a nedouk rakouskej hajnej, tak to občanům naší země stačí.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jaryn
Prave proto byl mezi kandidaty Zeman jako jednooky kral mezi slepymi.
Jsem presvedcena, ze by se nasli daleko lepsi kandidati. Tyhle nemehla tam byly dany schvalne.

klokan
Návštěvník
klokan

Prosím vás Jaris ihned přijeďte do ČR a začněte kandidovat na presidentku České republiky. Místní jehosatanistické spolky Vám zcela jistě pomohou…
Budete asi i slavná no vážně, přijeďte.
Vy na to máte Jaris, něco jako pí čaputová vedle u sousedů jestli to nebude podobný případ.

Jana
Návštěvník
Jana

Klokan
To by bylo tóčo… a asi i atentát před zvolením… stačilo by aby tak razantní projevy zaznívaly v Parlamentu 🙂

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jana
Ono by si ten atentat pralo i nektere zdejsi osazenstvo. Pokud bych byla nesmrtelna, sla bych dotoho. 😀

Jaris
Návštěvník
Jaris

Klokane, ta fotka je vase? Musim uznat, ze jste fesak.
Neznam zadne jehosatanisticke spolky. Znam vsak organizaci Svedku Jehovovych, jestli jste myslel tuhle. Musim vas zklamat. Ti by mi vubec nepomohli. Oni totiz nevoli. A predstavte si nikde na svete!
Caputova je Sorose pastorkyne. Ja Sorose a podobne spolky nesnasim.
Jinak dekuji za vasi ‘prizen’ a doufam, ze si priste zvolite schopnejsi kandidaty jak do vlady, tak na prezidenta.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jaris
souhlasím s tím “jednookým králem” což lze jinak říci,že byl z toho hodně špatného tím méně špatným. Ale už nesouhlasím s tím, že ti šašci byli demoblokem a pražskou kavárnou nastrčení, jen aby Zeman vynikl. Oni totiž nic jiného než takové šašky /a těch mají v zásobě dost/, skutečně nemají.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Jaris píše o Zemanovi realitu, navíc viditelnou.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Nech si ty provokace, laskavě. Je úplně jedno kdo je na postě presidenta páč pouze plní příkazy zvenčí, tj. z EU a z USA, z Izraele a kdo si řekne. A navíc alkoholik nemá co dělat na postu presidenta!

Máš vyvrátit argumentačně co přispěvatelé píší a ne se navážet do nich. To dělají primitivové, kteří si neumí spočítat, že se ztrapňují.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodatpv9h
a copak asi byl ožralej židovskej synek, notorickej alkoholik a povaleč Venca kulisák? Ten měl na postu prezidenta co dělat? On zahájil sezónu různých příšerných ,až neuvěřitelných šašků kteří tu 30 let procházeli “funkcemi” a za nimi zůstala jen spoušř, zničená,rozkradená a rozprodaná země která dříve byla uznávanou průmyslovou zemí na špici evropy.

Gtv
Návštěvník
Gtv

Prosím Tě kdy jsme byli uznávanou průmyslovou zemi na špici Evropy? Za komancu to určitě nebylo.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Klokane, Zeman si kritiku plne zaslouzi. Je to slameny panak, ktery pro CR nic vyznamneho neudelal. Vy take bojujete za Prahu v Afghaniztanu, ze? No neni divu, ze takova jelita jako jste vy a jini zrovna volila jeho. 😀

klokan
Návštěvník
klokan

Jaris
Jistě že si osobujete právo na kritiku a co jste udělala pro dobro ČR vy krom odchodu a navážení se do “lepší varianty” prezidenta než Mudr judr pudr Drahoše?
Prosím vás Jaris ihned přijeďte do ČR a začněte kandidovat na presidentku České republiky. Místní jehosatanistické spolky Vám zcela jistě pomohou…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jaris
když nedokážeš jmenovat nběkoho,kdo by se Zemanovi intelektem a přece jen nějakou snahou udělat něco pro občany a ČR přiblížil z těch šašků delegovaných z demobloku, tak aspoň neplácej nesmysly. Všichni vědí, že česko by si zasloužilo mnohem lepšího, bez židovského kaftanu a chyb které má. Ale nikdo lepší nebyl nabídnut. A na příští volbu jsem hodně zvědav protože demoblok a kavárna nemá šanci vygenerovat než zase partu šašků a kreatůr naprosto nevolitelných takže se nechme překvapit co se nabídne z té lepší, naprosté většiny národa a bude ochotno jít se prodírat tím strašným marasmem který tu havloiudi za 30 let zahnízdili.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Prosim vas Jaryne, s intelektem Zemana na me nechodte! Ten jeho ‘yntelekt’ jsem vypsala ve ctrnacti bodech.
Havel byl pitomec, ozrala a navic o funkci vest stat vedel uplne, vite co. Zeman zatim byl studovany prognostak, ktery kde se vzal, tu se vzal a zrejme chodil za skolu do hospody, pac se toho moc nenaucil. To Klaus byl pozornejsi a take mel v zahranici respekt. Take delal chyby, ale takove kotrmelce, jako dela Zeman, tak to ne.
Slysela jsem pred lety Klausuv projev v EU parlamentu ve vyborne anglictine, kde celou EU setrel takovym zpusobem, ze eu posranci zdesene z mistnosti prchali s doslovnym bucenim volu. Trochu to s Klausem otraslo, ale projev statecne dokoncil temer pred prazdnym salem. Nejak si nevzpominam, ze by Zeman kdy recnil v EU parlamentu.
Zato nikdy nezapomenu na jeho skrehotani na zidackem kongresu ‘jsemzid’ silenou sislavou anglictinou. Takovou odpornou servilnost jsem u zadneho politika nezazila.
Valela jsem se smichy, kdyz se Zeman chtel pred Putinem blysknout svou rustinou, ze pry tlumocnika nepotrebuje, ze si s Putinem rozumi.. Mluvil zpusobem, jak v pisnicce Klementajn. ” Byla krasivaja, byla sumnaja, byla prosto, prosto fajn. V agarodke nemnozko ryla, nazyvalas Klementajn”.
Zeman proste u mne neni reprezentant ceskeho statu. Snazim se brat ohled na to, ze je stary nemocny clovek, ale zaroven si rikam, ze by mel odstoupit, protoze na funkci nestaci.

Gtv
Návštěvník
Gtv

Škoda že nekandidoval zdejší guru VK, ten všude byl dvakrát všemu rozumí nejlíp. Nějaké love na kampaň by mu ruské ambasády taky přihrali.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Mimo téma. Na novinkách je zpráva,že anglického parchanta agenta MI 6který stál u zrodu “bílých přileb” někdo spustil z okna bez lana. A někteří se tam velmi diví,že jde vlastně o teroristickou organizaci. Někteří lidé opravdu vykazují velkou neinformovanost , protože každý kdo se zajímal o dění v Syrii ví, že “bíle přilby” byla nejen reroristickou organizací schovávající se za “humanitární činnost” stejně jako ti “lidé v tísni” či ta organizace doktorů která pracovala pro IS. A nejen stály za všemi těmi zinscenovanými záminkami pro obviňování Asada z chemických útoků a podobně. Je známé jak je někdo natočil na video, když natáčeli údajný “chemický útok” Asada. Jak se na zemi válí děti s pěnou u huby a “zachraňuijí je “bílé přilby ” naprosto bez jakýchkoliv prostředků protichemické obrany. Jenže ten vykuk natočil i pokračování, kdy se ty “mrtvé děti” a “otrávení” lidé po nátáčení “bílými přilbami” zase zvedli a s úsměvem odchází když dostali zaplaceno a “mrtvé” děti pak pobavceně na kameru vyprávěli, jaká to byla sranda s těmi strejdy /od CIA a MI6/ a že za to dostali banán a pomeranč. Bílé přilby byly založeny any se mohli pohybovat i tam kde se normální teroristé nedostanou a natáčeli fejjky pro štvavou propagandu.

lochotron
Návštěvník
lochotron

A proč nám to tady tak podprobně popisuješ? Že ti máme jako všichni poplácat po ramenou jaký jsi moloděc, jak jsi to všechno pochopil? :))

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

lochotron
no na poiplácání po rameni od tebe je těžko někdo zvědavej.

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Lochotron
moc se tu nenatřásej a jaryna vynech …

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Neprovokuj, Jaryn tam nejenže nenapsal, aby ho někdo poplácal, ale ani to, že ho musíš číst.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodatvp9h
lidé bez vlastního názoru, neschopní se věcně účastnit diskuze , jsou odkázání vždy jen na
hloupé poznámky k diskutujícím,že pvoda…? O tom ty něco víš,že?

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Proč ne?

Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Vzhledem k tomu ze BP byli medialne perovarene a nesli tak presidlit s ostanima bojovniky DAESH na zapad a musel je prevzit ISlamske zidovske dvojstati velky IZRAEL do SION-ISticke casti ani bych se nedivil kdyby vchni BANKster-GP jes to ridi povolili nervy a nechal tzv. svazovat volne konce a kam skoky s okna ci mostu bez gumy a lan patri

Dynamo
Návštěvník
Dynamo

Jednoduchost…..prostě reportéři v terénu dávají informace jaké jim povolí,kde je chrání uSSácká,Francouzská,maloBritská atd.armáda.Ostatní reportéři umírají…..Čest všem padlým,kteří padli za oběť ž/Ž ať jejich intrikami a štvaním GOJIMvsGOJIM nebo jejich vlastními podrazy a zvěrstvami.Díky patří samozřejmě i dosud žijícím Alternativním reportérům na které ani naše děti nezapomenou!A na to přísaháme!!!

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

OT:

To to jede, havloidé lezou do Flaškova WW Golfa a povídají si v něm s Flaškou.

A to je teprve středa.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milion-chvilek-Sok-Zdenek-Sverak-na-specialnim-miste-A-take-CT-Dalsi-VIDEO-603220

Lidožrout
Návštěvník
Lidožrout

To už bude u nich nějaká další sexuální orientace… jinak si ty teatrální stupidity neumím vysvětlit. A to ještě netuší, že já půjdu k hrobu Vašíka Havla a na hrob se mu z lásky vychčiju. Odmítnu stereotyp, protože úcta k tradicím stereotyp jednoznačně je 🙂 Budu moderní a pokrokový. Užijte si to umělci 🙂

Slovanka
Návštěvník
Slovanka

Čůrejte opatrně, ať tu svini nevyplavíte . A jestli Vás mohu poprosit, vzpomeňte i za mne jedním plivancem.Mám to do té zubožené matičky Prahy docela dost z ruky . 😉

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

brutopýr
při vší snaze lze k tomuto říci jediné. Ubozí ,vypatlaní šašci, včetně četaře ČSLA Svěráka, obraceče kabátu a trapáka kterej ze sebe na stará kolena udělal akorát vola.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Vůl to byl vždy, s tím jejich Judelou da Zimmermannem.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

bruťas,
nebude to omyl?
Nejezdil Chavel náhodou exklusivně v medvědovi do toho fešáckýho krimu? 😉

Radek
Návštěvník
Radek

Středa jeho tam třeba, si zřejmě řekli pravdoláskaři. Kult osobnosti je třeba živit jako na Slovensku to dělají vymleté děcka, placená americkou ambasádou v kampani “Odvaha poznať pravdu” https://youtu.be/B1oCP_D5du8 🌈, ale nějak jim ta odvaha po 3 dnech došla, kdy vypnuli komentáře. Na Slovensku už se stalo takové klišé, nejpoužívanější slova tam jsou slušný a tolerantý. U těch mladých je indoktrinace na velmi vysoké úrovni, když jsem se díval na toto video https://youtu.be/bXGaFM29xWk a měli by jste vypnutý zvuk a jen titulky, mohli by jste si myslet, že video je pořízené ze Švédska nebo Německa.
Vzpomněl jsem si ještě na jedno video z minulého roku, když DVTV pozvalo Ivana Mládka a stalo se kouzlo nechtěného https://youtu.be/LyDhB_4mQ9U😎 Thug life