Vojenské zpravodajství chce odposlouchávat všechny uživatele českého internetu, vojenská rozvědka má dostat...

Vojenské zpravodajství chce odposlouchávat všechny uživatele českého internetu, vojenská rozvědka má dostat zákonem nevídané pravomoci! Internetoví operátoři budou muset do svých sítí nasadit sondy na hromadný sběr a vyhodnocování dat, je to prý pro zvýšení bezpečnosti občanů před hackerskými útoky na infrastrukturu státu! Proč ale místo posílení bezpečnosti elektráren se mají sondy nacházet u síťových operátorů s rezidenčními uživateli?

Vojenské zpravodajství chce odposlouchávat všechny uživatele českého internetu, vojenská rozvědka má dostat zákonem nevídané pravomoci! Internetoví operátoři budou muset do svých sítí nasadit sondy na hromadný sběr a vyhodnocování dat, je to prý pro zvýšení bezpečnosti občanů před hackerskými útoky na infrastrukturu státu! Proč ale místo posílení bezpečnosti elektráren se mají sondy nacházet u síťových operátorů s rezidenčními uživateli?

V dnešním vydání Lidových novin vyšel alarmující článek [1] o tom, že Vojenské zpravodajství (VZ) skrze ministra obrany Lubomíra Metnara předložilo návrh novely zákona, který by udělil vojenské rozvědce nevídané pravomoci na hromadné odposlechy a hromadné shromažďování dat na internetu od všech občanů České republiky, a to 24 hodin denně. Návrh předpokládá, že by VZ zákonem mělo pravomoc nařídit všem poskytovatelům internetu v ČR, aby do svých sítí nainstalovali speciální sondy, které budou sledovat veškerý datový provoz v síti.

Vojenské zpravodajství tak bude moci nepřetržitě analyzovat veškerý datový provoz obyvatel České republiky. Toto opatření má zajistit, že když začne probíhat hackerský útok např. proti nějaké české elektrárně, vojenská rozvědka bude moci pomocí sondy v síti operátora tento útok odhalit a provést např. odvetná opatření. Alespoň takto je to předkládáno poslancům jako legenda toho, proč je třeba zákon přijmout. Problém je v tom, že je to celé podvod.

Lubomír Metnar, ministr obrany. V pozadí Andrej Babiš, premiér ČR.

Nainstalování sond do rezidenčních sítí českého internetu nemá nic společného s obranou české národní infrastruktury, ale jedná se o implementaci české verze amerického špionážního softwaru X-Key Score, který pracuje na úplně stejném principu jako sondy v rezidenčních sítích amerických (a nejen amerických) internetových operátorů. Tyto sondy fungují ve zjednodušeném výkladu jako datové filtry, které analyzují vybrané pakety směřující na vybrané servery a vybrané domény, kdy mnoho těchto serverů i v dnešní době nepoužívá SSL certifikát a zabezpečené HTTPS spojení.

Hromadný sběr dat z internetu o občanech ČR podle amerického modelu odhaleného Edwardem Snowdenem

Sonda tak umožní zachycovat nešifrované HTTP komunikace. Co je však mnohem důležitější, tyto sondy umí profilovat uživatele internetu v reálném čase. Sonda třeba zachytí uživatele, který načítá stránky webu, jenž se zabývá výrobou zbraní. Stránka může být i šifrovaná v transportu HTTPS, ale sondě stačí, kam a odkud pakety směřují, tzn. kdo z jaké IP adresy si prohlíží jaký konkrétní web. Existuje dokonce určitá pravděpodobnost, že se tento český systém stane součástí této americké celosvětové špionážní sítě X-Key Score. Data o českých “hrozbách” by se teoreticky vyhodnocovala dálkově v USA na serverech americké NSA.

Systém X-Key Score

Pomocí profilace lze potom vypočítat riziko radikalizace jedince, je možné osobu zahájit a rozpracovat, nasadit odposlechy v domácnosti atd. Program X-Key Score, který odhalil Edward Snowden, nabízí komplexní práci s velkými daty (Big Data) a umožňuje provádět profilaci hrozeb. Systém pracuje automaticky a odhalí osoby, které navštěvují závadové weby, ihned propojí systém s dalšími databázemi, např. karetních společností, kde systém odhalí, že osoba zaplatila kreditní kartou za nákupy chemikálií.

Další modul systému se napojí na databázi mobilního operátora a zobrazí hovory vytipované osoby a pomocí GPS snímače v chytrém telefonu i pohyb osoby za poslední dva měsíce. Systém potom všechny informace vyhodnotí a vypočte tzv. skóre bezpečnostní hrozby analyzované osoby na stupnici od 0 do 10, přičemž 0 je žádná hrozba, zatímco 10 je zaručená identifikace bezpečnostní hrozby.

Vyhodnocování hrozeb z hromadných dat je ve skutečností hromadná špionáž obyvatelstva v masovém měřítku

Nasazování těchto systémů do rezidenčních sítí operátorů internetu nemá s ochranou průmyslových objektů naprosto nic společného. Tyto objekty strategického určení za prvé nejsou vůbec do internetu připojeny a za druhé, systémy komunikace strategických objektů jsou šifrovány a mnohonásobně zabezpečeny proprietárními systémy ochrany.

Montovat sondy do internetových sítí domácích uživatelů internetu je obyčejná legalizace státem posvěceného špehování a šmírování celého národa pod záminkou bezpečnosti před hackery, aby např. nevypnuli elektrárnu, jako se tomu prý stalo už jednou na Ukrajině. Pokud by někdo chtěl provést útok proti strategickému objektu v ČR na kybernetické úrovni, bude útok pocházet od sofistikovaného týmu hackerů a útok nebude proveden z rezidenčních sítí českých uživatelů internetu. Vždyť je to naprostý blábol a nesmysl.

Provoz systému by zřejmě zajišťovalo NCKO pod křídly armády.

Pravým úkolem těchto sond bude špehování a sledování lidí a osob v České republice, kteří se politicky a aktivisticky staví proti členství ČR v NATO, dále osoby navštěvující tzv. pro-ruské weby, stejně tak volič tzv. alternativních a nesystémových politických stran a v souvislosti s operací Gladio půjde o monitoring těch volných radikálů ve společnosti, které se nepodařilo zmoderovat a začlenit do některé ze stran řízené opozice v ČR. I přes veškerou účinnost procesu Gladio zůstane ve společnosti určitý počet lidí, které se nepovede umírnit a tyto kádry bude tedy potřeba nepřetržitě sledovat.

Profilace vnitřního nepřítele za pomoci sběru veškerých dat na českém internetu

Nelze jednotlivě pátrat, kdo je a kdo není radikál, ale je možné nasadit do českého internetu sondy, které to budou hlídat a vyhodnocovat samy a automaticky. V tomto spočívá hlavní hrozba pro všechny skutečné a pravé vlastence, protože mnoho z nich se netají svými názory, ale zatím nebylo možné je nijak sledovat. Jenže po nasazení těchto sond do sítí českých poskytovatelů internetu se všechno změní.

Historie VZ.

Novela zákona vyvolala podle LN bouři zejména v dalších tajných službách ČR, hlavně v BIS, ale také v ÚZIS, tedy civilní rozvědce. Vadí jim, že VZ by shromažďovalo data o občanech solitérně bez toho, aby se o data dělilo s dalšími tajnými službami. A stejně tak vadí i to, že Vojenské zpravodajství by na základě této novely operovalo čistě pod kontrolou ministra obrany Lubomíra Metnara (Hnutí ANO), zatímco ostatní tajné služby jsou dozorovány vládou a premiérem. Existuje určitá obava, že by Vojenské zpravodajství mohlo špehovat na politickou objednávku politické konkurenty Hnutí ANO, protože takto masivní sběry informací od všech obyvatel ČR je činnost, která je velice nebezpečná a zneužitelná.

Pouze se však ukazuje, že 30 let po Sametu se i z ČR stává totalitní stát, který bude prolezlý špiclováním, šmírováním, sledováním, odposlechy a sběry informací o všech občanech. A občanům to bude jedno, protože jim nevadí, když jim někdo čte (nebo dokonce zahazuje a nedoručuje) emaily, odposlouchává nepřetržitě telefon a podle slov potom telefon zobrazuje v mobilu příslušné reklamy.

Nikomu už ani nevadí, že soukromé fotky nafocené v telefonu se odesílají do světa, aplikace, kterým jste to dovolili, si je stahují a odesílají, ani o tom nevíte. Soukromí vlastně už ani neexistuje, zůstává jenom jakási vágně definovaná iluze soukromí, protože v digitálním věku nikdo ani soukromí nechrání, když dává na Facebook úplně všechno. Není potom divu, že celé schéma jde mnohem dál a vojáci chtějí sledovat celý český internet. Dohlížet na to bude ministr obrany.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
gunman
Návštěvník
gunman

Chtěl bych se pana admina zeptat, co znamená, když mi místo auto DNS, tedy jsem si ji mohl nastavit sám, nyní natvrdo přidělili nějakou pochybnou DNS – neni to Google a internet funguje pouze s touto jedinou. Mohou číst kam se připojuji přes fakt, že mám VPN? Mohou šmírovat IP na které se připojuji?

big sexy
Návštěvník
big sexy

Jakou VPN sluzbu doporucujete Administratore?

Noname
Návštěvník
Noname

Jenom si dovolím podotknout, že odposlouchávání není ošetřené řádně zákonem. Je minimálně 8 různých entit ve jménu “státu”, které si dělají vlastní odposlechy.

Sbírání dat jedinců, špehování, odposlechy, kontroly pošty, atd., je nejméně vyřešené a ochráněné zákonem – a to záměrně. Je to horký brambor, který si přehazují různé rezorty, čímž odkládají řešení… Je to alibistické, ale záměrné, aby měli volné ruce všechny složky, entity, které chtějí špehovat nejen ve jménu státního zájmu…

Mimochodem, i zde píší, že když jedete autem, tak jste fotografováni, a vaše data jsou uchovávána až 5 let. http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7885-automaticka-kontrola-vozidel.htm

I můj daňař říkal, že kníhu jízd budou kontrolovat finančáky právě z těchto databází…

Je to hrubé zneužívání mezery v zákonech (záměrné mezery). Toto je ukazatelem, kam až zacházejí lidé, kteří ignorují svá svědomí… Špína, hnus, podvody, lži… No není už opravdu čas na očistu? Už je načase, aby špínu vystřídala čistota, zlo ustoupilo dobru, temnota ustoupila světlu…

Alespoň malá pomůcka, jak si udělat přehled:

https://eo-security.cz/jak-zjistit-ze-je-u-vas-odposlech/

Motopes
Návštěvník
Motopes

V dnešním povídání o Islandu vysvětlil pan VK úlohu žida hampla naprosto dostatečně. Děkuji. Jsem rád, že jsem se nespletl.

Motopes
Návštěvník
Motopes

Obávám se, že dnes se pan VK trochu sekl . . . useklá hlava v klipu Rammstein nepatří Arminiovi – ten bitvu vyhrál ale je to hlava Publia Vara, velitele Římanů, který v bitvě padl. Dále řekl, že kopí používali jezdci na koních a nikdy pěšáci. . .Kopí naopak používali především pěšáci, tzv. kopiníci. Používali jej i Římané, tzv. římské kopí. . .Kopí nejprve hodili a potom BODALI krátkým mečem nepřítele (byl to krátký meč na bodání v tlačenici, nebyl určen na sekání), kopiníci nastavovali v řadě kopí právě proti jezdcům, byla to prakticky jejich jediná obrana. . .To jen tak tak pro upřesnění. . .

Motopes
Návštěvník
Motopes

J8 jenom sleduju, jak židák s krycím názvem “hampl” v každým druhým příspěvku tvrdí, jak není židák, že jeho předkové byli císařští důstojníci a podobné kraviny. To by musel být člověk slepý. A dostal mě tím, že druhý den po zapálení kostela v Paříži začal všude vykřikovat “že je zvědavý, kdo z toho zase obviní židy”. . . toto je fejk alternativa jako hrom. . .je mě líto lidí, kteří mu skáčou na špek.

Martin Fejl
Návštěvník
Martin Fejl

Motopes
podobný parchant je zde človíček pod nickem “Rus”, který tu propagoval Žida a zednáře Rudolfa Steinera, stejně jako zednářskou lóži „U Modré hvězdy“ (Zum blauen Stern) a jejího člena – kabbalistu Gustava Meyrinka.

A to co říkáte vy, to by byla zde schopna opakovat i místní manipulátorka, která si říká Pozorovatelka. Myslím tu větu: “že je zvědavý, kdo z toho zase obviní židy”. Pozor na tyto chameleony!

Otázky
Návštěvník
Otázky

https://www.facebook.com/Anthony.Gaspard974/videos/1185409814969065/UzpfSTEwMDAyMTcwODM3NjM3OTo0MTcxOTEyNjIzNDc4MTY/

Vím, že je to facebok, ale nikde jinde tohle video zatím není. Prosím podívejte se na to. Bezpečnostní kamera zachytila člověka na střeše Notre Dam jak rozdělává oheň.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Takže úmyslné zapálení je prokázáno a jsou jen dvě možnosti: muslim nebo žid

jorg
Návštěvník
jorg

na podzim 2016 tuhle novelu zakona o vojensk.zpravodajtvi (285/2005sb) navrhoval jeste ministr Stropnicky,aby mohla armada slidit v kyberprostoru.
a hned narazili,myslim ze u cssd.
uz jen proto, ze ten navrh je pravni paskvil. pravnikum se treba jezily vlasy z formulace “ziskavani informaci za pomoci dostupnych technickych prostredku” – za tuhle definici se totiz schova cokoliv, treba i waterboarding. cele to dava nedefinovatelne pravomoci uzke skupine vysetrovatelu,ktera navic dostane pravo vynechat soud z rozhodovani o sledovani.
nehlede na to,ze pokud nekdo muze nejen monitorovat,ale i editovat, mazat data/komunikaci (bez vedomi operatora),tak uz zasahuje i do lidskych prav,do ustavy

na podzim se maj drazit frekvence na 5g site,mam velmi nepekny pocit,ze nekde na obrane lezi nekolikapatrova studie proveditelnosti za par desitek mega ktera o 5g ani neslysela a bude se delat znova

mechanik
Návštěvník
mechanik

Co už teď…
Buldoci a třešně.

e-die
Návštěvník
e-die

Už teď si za love nechávají ISPíci dávat do infrastruktury krabice od fízlů. Jen minimum nepodlehne, byznys je byznys.