Vladimir Putin prohlásil, že Rusko neuzná status KLDR jako jaderné mocnosti. Nukleární...

Vladimir Putin prohlásil, že Rusko neuzná status KLDR jako jaderné mocnosti. Nukleární program Pchjongjangu prý podkopává bezpečnost v regionu. A ty americké letadlové lodě, mohutná cvičení Pentagonu s Jižní Koreou a Trumpovy hrozby jsou OK?

Vladimir Putin prohlásil, že Rusko neuzná status KLDR jako jaderné mocnosti. Nukleární program Pchjongjangu prý podkopává bezpečnost v regionu. A ty americké letadlové lodě, mohutná cvičení Pentagonu s Jižní Koreou a Trumpovy hrozby jsou OK?

V ruském Vladivostoku probíhá již třetí Východní ekonomické fórum [1] a dnes na něm zazněly velmi zvláštní výroky ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Jak uvedl ruský portál Sputnik, Vladimir Putin prohlásil a ujistil jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, že Rusko neuzná status KLDR jako jaderné mocnosti [2]. Podle Putina prý Pchjongjang hrubě narušuje úmluvu Rady bezpečnosti OSN, podkopává režim nešíření jaderných zbraní a vytváří bezpečnostní hrozbu v severovýchodní Asii. Tento výrok nepochází od Nikki Haley, americké zástupkyně v OSN, ani od amerických generálů, od kterých jsem zvyklí na takovou rétoriku, ale jde o stanovisko Vladimira Putina. Několik čtenářů AE News nás do redakce upozornilo, co si o tom myslíme, jestli Vladimir Putin neměl spolu s tím vyzvat i k ukončení právě probíhajícího vojenského cvičení americké a jihokorejské armády v těsné blízkosti severokorejského pobřeží, které eskaluje situaci a provokuje armádu KLDR. Jižní Korea navíc reagovala na víkendovou severokorejskou zkoušku vodíkové bomby svým vlastním vojenským raketovým cvičením. Z úst Vladimira Putina nezazněla výzva k obou stranám konfliktu, aby se zdržely eskalace, Vladimir Putin kritizoval pouze Pchjongjang.

Společné dělostřelecké cvičení jihokorejské a americké armády. Na střelnici jsou severokorejské tanky znázorněné kresbami.

Znovu se ukazuje, že Vladimir Putin hraje velmi zvláštní hru, pro kterou nachází pochopení stále méně lidí. Jedinou cestou k míru na Korejském poloostrově je ukončení eskalace z obou stran. Rusko má dostatečné silové a diplomatické páky, aby zatlačilo na Pchjongjang, aby ukončilo raketové zkoušky a prozatím pozastavilo jaderný program, aby se otevřel prostor pro mírové rozhovory. Stejně tak je potřeba, aby Soul zastavil společná cvičení s americkou armádou, která každoročně provokují Severní Koreu k nepříčetnosti. Nejsou to ani dva týdny zpátky, kdy americký prezident Donald Trump uvedl na adresu KLDR, že rozpoutá na jejím území ohnivou bouři a vyslal znovu do oblasti další letadlovou loď. Severní Korea úspěšně otestovala termonukleární bombu [3] a tím prokázala, že zvládá výrobu termonukleárních zbraní. Jenže to, co pronesl Vladimir Putin ve Vladivostoku, vytváří nebezpečnou situaci. KLDR míří do obrovské izolace, která může skončit katastrofou.

KLDR slouží Číně jako nárazníková zóna před americkou armádou v Jižní Korei

Až do současné chvíle měla a má KLDR ochranu v podobě Číny a v menší míře, v diplomatické rovině, v podpoře Ruska. Pro Čínu je role Pchjongjangu strategického charakteru, protože KLDR představuje nárazníkovou zónu mezi čínskou a americkou armádou (která je od 50. let dislokována v Jižní Korei). Američané chtějí provést s Čínou to samé, co udělali s Východní Evropou. To znamená, nejprve v Číně odstranit vládu komunistické strany, nahradit ji loutkovou demokracií a poté zprivatizovat a rozkrást čínské zdroje. Přestože Čína obchoduje s USA a jejich vzájemné souručenství se zdá být výhodné, ve skutečnosti jde o sňatek z rozumu, který nemusí mít věčného trvání, zejména ve chvíli, kdy Čína se rozhodla zbavit svých dolarových rezerv. V rámci skupiny BRICS už několik let probíhají procesy na nahrazení amerického dolaru jako rezervní světové měny a americký FED toto spatřuje jako bezprecedentní úrok na systém americké a potažmo sionistické světové moci známý pod označením Pax Americana.

Vyloďovací operace americké a jihokorejské armády. Společné cvičení.

Z tohoto potom vyplývá, že čím větší hrozbu představuje pro americké zájmy v regionu KLDR, tím méně obav o vlastní bezpečnost před americkými systémovými útoky může mít Peking. Jakmile padne Pchjongjang do rukou americký sionistů, v tom okamžiku přijde na řadu barevná revoluce v Číně. Vlastnictví vodíkové zbraně navíc tento stav zabetonovává, protože Pchjongjang by případné sankce ze strany Pekingu považoval za zradu, která by mohla vyústit ve vojenský střet s Čínou. A to by byla výhra amerických neoconů a sionistů, pokud by se dva bývalí spojenci, Peking a Pchjongjang pustili sami do sebe. Tak hloupá a naivní vláda v Pekingu opravdu není. O to více se teď bude otáčet pozornost na Moskvu, Američané začnou na Vladimira Putina zkoušet svojí hru “něco za něco”. Putinův kategorický výrok ve Vladivostoku proti Pchjongjangu odhaluje poměrně hodně.

Podle Putina nesmí KLDR vyvíjet rakety a jaderné zbraně. Rusko ale na svoji obranu může, Izrael taktéž… wtf?

Rusko získá sympatie USA a amerických neoconů, když odsoudí Pchjongjang a prohlásí, že neuzná jeho jaderný status. Stojí to za to? Izrael také disponuje jadernými zbraněmi, ale jeho jaderný status světové společenství uznává. Přestože izraelský jaderný program v Dimoně v Negevské poušti proběhl v rozporu s mezinárodní smlouvou o nešíření jaderných zbraní. Jenže Izrael není KLDR. To je jiná liga, v okolí Vladimira Putina je tolik členů ruského a evropského židovského kongresu [4], že není myslitelné, že by někdo v Rusku odsoudil Tel Aviv za to, že má vlastní jaderný program, který úzkostlivě nejen tají, ale stejně jako KLDR, ani Izrael do svých jaderných laboratoří nepouští mezinárodní inspektory. Jenže na rozdíl od KLDR, na Izrael si nikdo nedovolí uvalit sankce RB OSN. Tahle licoměrnost se mi opravdu nelíbí. Je třeba se tady podívat na komplexní obraz Putinova výroku, který sleduje vlastní ruské zájmy, které automaticky vyplynou z tohoto postoje. A jestli jde o správný zájem, to posuďte sami.

Přísně utajovaný jaderný závod v Dimoně, Izrael. V závodě se vyrábí štěpný materiál, Izrael dodnes nepřiznal vlastnictví jaderných zbraní. Podle odhadů disponuje země 80 až 400 termonukleárnimi hlavicemi.

Vladimir Putin se stále nevzdal snahy o zrušení amerických sankcí proti Rusku. To už ale je běh mrtvého muže (dead man’s run). V této chvíli už je v ruské vládě zcela osamocen s tímto plánem, podle informací naší redakce. Před několika dny Američané zkonfiskovali Rusům další tři budovy a diplomatické mise v USA a vyhnali ruské diplomaty ve lhůtě 24 hodin [5]. Po jejich vystěhování tajná služba vylomila zámky a provedla v nich prohlídku. Sergej Lavrov oznámil, že Rusko podává žalobu k americkým soudům [6] pro porušení diplomatické imunity, dále pro porušení Vídeňských úmluv, nedovolené vniknutí na výsostné území s diplomatickým statusem a další porušení amerických zákonů a mezinárodních úmluv. Uběhne pár dnů a Vladimir Putin najednou používá newspeak amerických neoconů na adresu Pchjongjangu. Copak KLDR nemá právo mít svůj vlastní jaderný program? Copak ty americké letadlové lodě, Trumpovy výhrůžky o ohni a bouři a vojenská cvičení Američanů a Jižní Koreje v blízkosti hranic KLDR jsou provokace Pchjongjangu?

Bez jaderného programu by KLDR už neexistovala

Kdo proboha neustále uvaluje sankce na KLDR? Američané. Kde potom získává KLDR zboží a kam může Pchjongjang exportovat svoji produkci? Pouze do Číny. Tato izolace způsobuje, že na politiku KLDR má páku zase jenom Peking. Pokud by došlo ke zrušení sankcí, do země by přišly zahraniční investice, firmy, KLDR by se začala otevírat světu a protože by šlo o objektivní proces, tyto obchodní styky a provázání se světem by mělo stejný efekt, jako kdysi nastalo otevření Číny světu. Dokud bude trvat izolace KLDR, budou se v zemi prohlubovat obranné a defenzivní mechanismy a horečné zbrojení. Vedení země bude o to více utvrzováno v přesvědčení, že proti KLDR stojí v nepřátelské pozici celý svět, kromě Číny. Jedinou cestou k normalizaci situace na Korejském poloostrově je zrušení veškerých sankcí na KLDR a ukončení ekonomického embarga na tuto zemi. Američanům nesmí být dovoleno, aby měnili režimy podle toho, jak kde ve světě zrovna potřebují. Tuhle si kladou podmínky, že pro mír v Sýrii musí odejít Bašár Asad od moci. Před válkou v Iráku si kladli podmínku, že musí od moci odejít Saddám Hussein, jinak vypukne válka. Během Arabského jara tlačili na Muamara Kaddáfího, aby odešel v Libyi od moci. V tomto tlaku je podporovali i politici z EU.

Americké námořní cvičení u břehů Jižní Koreje.

Opravdu mně překvapuje, že Vladimir Putin kritizoval nejen severokorejský jaderný program, ale i program raketový. Vždyť Rusko také právě v této chvíli vyrábí nové rakety všech typů, od raket s plochou dráhou letu, přes protilodní rakety, až po nové balistické rakety Topol a Bulava. A přece Rusko a Vladimir Putin musí vědět, co by se stalo s KLDR, pokud by neměla vlastní jaderný program. Vladimir Putin to ví moc dobře, jaký osud by KLDR potkal. Takže bohužel, dámy a pánové, Vladimir Putin razí opravdu zvláštní politiku v poslední době.

Ve chvíli, kdy Sergej Lavrov varuje, že na americké útoky proti ruským diplomatům je třeba už ostře reagovat, ve chvíli, kdy i z americké strany alternativy přicházejí varovná slova Putinovi o tom, že v USA už nezbyl nikdo, kdo by chtěl přátelství s Ruskem, ve chvíli, kdy Donald Trump hrozí KLDR zničujícím ohněm a bouří, ve chvíli, kdy okolo KLDR krouží americké letadlové lodě, tak v takové chvíli Vladimir Putin obviní KLDR z destabilizace regionu? To jako myslí vážně? Mnoho lidí řekne, že Vladimir Putin hraje šachovou hru. Problém je v tom, jestli v té hře kombinací a úskoků nezačal už táhnout proti zdravému rozumu. Nejprve výzva k šíření umělé inteligence do celého světa (přestože AI má v budoucnu zcela nahradit lidský genom), teď výroky proti KLDR jako vystřižené ze slovníku amerických neoconů. Od politika formátu Putina bych očekával výzvy k ukončení eskalace, ale ne jenom ze strany KLDR, ale ze všech stran. Hlavně z té americké, sionisticko-neoconské strany. A to mi opravdu v Putinově prohlášení sakra chybí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

182 Komentářů o "Vladimir Putin prohlásil, že Rusko neuzná status KLDR jako jaderné mocnosti. Nukleární program Pchjongjangu prý podkopává bezpečnost v regionu. A ty americké letadlové lodě, mohutná cvičení Pentagonu s Jižní Koreou a Trumpovy hrozby jsou OK?"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Quasimodo
Návštěvník

Už roky říkám, ze Putin leze Američanům do řiti. Chce s nimi tvořit NWO.

Mojmír
Návštěvník

Blbosť

DDR0
Návštěvník

tam bude něco víc. I ti Arabové se snažili chovat nenápadně když chtěli budovat vlastní jaderná zařízení, i předchozí vládce SK se snažil moc neprovokovat – a už rozhodně ne neustále jak to dělá mladý Kim.
Nakonec zbývá tradiční otázka: komu neustále napětí, obratně přiživované v daném regionu nejvíc prospívá? Číně určitě ne, USA taky ne, protože ti by se raději soustředili na jiné věci, ale Kim neustále pouští prskavky….

GrandTour
Návštěvník

Na to ber jed ,že v tom je niečo viac. Podla niektorých informácií,sa časť ľudí od GP stiahla práve do S.Kórei. Putin a spol podnikajú svojou činnosťou stále účinnejšie kroky k ich zosadeniu a samozrejme likvidácii,pokial to je nevyhnutné a v niektorých prípadoch to nevyhnutné je. Momentálne sa majú veci tak,že týto ludia čo hrajú najvyžší level si idú bez obalu po krku. To sa síce stávalo,ale nikdy nie v takej miere a nanajvýš sa kántrili sami medzi sebou. S.Kórea je totiž jeden z ich špeciálnych projektov…prečo inak by ich Obama nechával na pokoji? lenže v dnešnej situácii,nieje žiadne rozhodnutie úplne v prospech jednej či druhej strany,stále viac je to o zúfalejších a kompromisnejších rozhodnutiach zo strany bývalých správcov planéty. Takže pokial ich nepôjde zničit úplne,tak aj pod dozorom v tejto krajine to bude lepšie,ako ich nechať zase pri moci. Samozrejme že potichu sa bude precovať na ich úplnom odstavení,ak nie zničení. Treba ich síce zahnať do kúta tak hlboko,ako to len pôjde,ale zase nie príliš,aby nenadobudli pocit,že už nemajú kam uhnúť a v takto zjavne bezvýchodiskovej situácii,by mohli chcieť so sebou,strhnúť aj ľudstvo ako také.

gonoss
Návštěvník

Ten článek z eurazia24 doporučuji přečist několikrát tam i zpátky! Tam bude zakopán pes, nebo spíš psisko! Ruští korporátní fašisté si dělají co chtějí, Putin sem Putin tam! Co Putin neuřídí ručně to nemá, a Rusko je příliš velké sousto na to, aby ho uhlídal jeden člověk, byť sebegeniálnější!
Stalin to byl, panečku, jiný kalibr, a taky byl nucen ke kompromisům. Nakonec ho stejně dostali.
Odkdy Obama ostudně vyhnal ruské diplomaty se Putin chová podivně. Mám takový pocit, jak by mu stále nedocházelo s jak podlými nelidmi má do činění.

BPN
Návštěvník

Putin si musí udělat svojí “Křišťálovou noc”,doba na to zřejmě dozraje…,pejzatejm zas narostl hřebínek a to v celosvětovém měřítku a už opravdu začínají být nesnesitelní..

barzoj
Návštěvník

Control Mind funguje i v Rusku. Zářiče jsou určitě naměřeny na Kreml, a to ovlivňuje Putinova reakce. Nebo tak podobně. Jako u Trumpa…

Zvědavá matka
Návštěvník

Právě že mu to dochátí velmi dobře, gonossi…

Bily Muzik
Návštěvník

Nikdo nepochybuje, že Pan V.V.P. hraje vysokou hru … napadá mne myšlenka – příprava pro “přijde jinej, mladej – a ten se nezakecá” ….

barzoj
Návštěvník

myslíš na Navalného?

Pan K
Návštěvník

Kdy na té naší znečištěné Zemi panoval mír ? Vždyť mír je jenom název pro přechodné období mezi válkami, ve kterém si můžeme užívat zvýšené konzumace jedů. Svoboda projevu na černé listině pachatelů dobra. Permanentní válka. Emoční chvilka u Událostí. Jako bych četl 1984.
Nebo spíš žil ? 😉

ladar
Návštěvník

Asi to nebude mít Putin jednoduché, tlak na něho stoupá
http://www.novarepublika.cz/2017/09/prichazi-moment-pravdy-usa-daly-ruskym.html

Pozorovatelka
Návštěvník

Já jsem to právě napsala v reakci na “baliz” (processing), že tady se nebere v pozornost, že ty sankce jsou součástí balíku sankcí proti “ose zla” – Rusko, Írán, KLDR a že Evropa je proti těmto sankcím. To za prvé. A za druhé – situace připomíná dobu, kdy ruští podpindosníci pracovali pro Německo, ale než skončila válka, tak zjistili, že od Německa už nemůžou nic čekat. A pokud ti současní, proti kterým jsou v Rusku sankce namířeny, mají rozum a vidí, co se děje s USA, tak si rozmyslí, komu sloužit. Nemluvě o tom, že likvidace dolaru je na spadnutí
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/asia-times-brics-namisto-dolaru-ropa-juany-a-zlato/

Micanut
Návštěvník

Nechci vypadat, ze zde propaguji russia-insider, protoze tam chodim uz dobre pres dva roky, a nerad davam odkazy prave kvuli vyse zminenemu duvodu, ale sesla se tam rada vynikajicich clanku, mezi nimi prave Putinova strategie co se tyce dolaru, a neni nahodou, ze neoconi tak hystericky radi, protoze se jim dostava silne, ale hodne silne pod kuzi prave svou strategii, kdy podle uceni Sen-Tsu napada ustredni organy tela, ktere mu umoznuji existovat, tedy petrodollar a vse s tim souvisejici. Nevim, urcite ma Putin problemy s domacim nepritelem, ale ktery dulezitych politik v jakekoliv zemi je nema….nevim, jestli z duvodu Vasi teorie, nebo z duvodu jineho, ale nemyslim, ze jeho pozice by byla otresena zpusobem, jakym to vyjadruje zde nekdo jiny. Clovek, ktereho funkce by byla ohrozena, by se nechoval a nevystupoval zpusobem, jakym to dela on. Ciste muj velmi zkraceny nazor.

tana
Návštěvník

Ach jo, nepřeceňujeme náhodou svůj vlastní význam? Co víme o vztahu KLDR s Indií, Pákistánem, Filipínami …… my přece již dávno nejsme “celý svět”, my si to jenom myslíme.
Putin hraje šachy s USA a Čínou a tuto partii asi vyhrála Čína. Jde o to, aby nikdo nevstal od šachovnice, ta se otočila a znovu se rozestavěly figury.
Nikdo přeci nechce, aby soupeři ruply nervy a zmáčkl červené tlačítko, Putin to pochopil a chvíli se bude tvářit poraženě. Trump si užije svoji minutu slávy a Putin potichu shrábne Sýrii.
Mimochodem, pro Putina “čert vzal Koreu”, ale žádný nepokoj v Číně nechce – už si Rusové užili s Číňany dost, pane VK podívejte se na mapu, jak dlouhou má Rusko hranici s Čínou.
Rusko má nějakých 160 000 000 obyvatel, proti němu Čína s +- 2 000 000 000 , Číňani žijí po celém světě, včetně Ruska.

Radek
Návštěvník

Pamatujete na scénku Dvořák Bohdalová, kde Dvořák říká. U nás doma to máme rozdělené. Žena rozhoduje o takových nedůležitých maličkostech jako je za co utratíme moji výplatu a já řeším ty důležité věci jako je třeba náš vztah k severní koreji. 🙂
Ano, zde probíhá genocida bílé rasy, vaše děti budou gejové, budou nám vládnout musulmani, ale to nejdůležitější je náš vztah k severní koreji 🙂

tana
Návštěvník

Mám pocit, že to byla parafráze na Wericha.
Mně připadá divné, že by Korea postavila tu bombu, anž by o tom Čína a Rusko nevěděly. Čína a Rusko deklarují splupráci již několik let, co kdyby, čistě hypoteticky, společně vyvinuli takovou zbraň. U sebe ji nevyzkoušejí, musí tedy najít nějakou zemi, kde to jde. Mně napadají jen 2 – Mongolsko a Severní Korea, ta ale naštve Američany víc.

Radek
Návštěvník

Máte pravdu, byl to werich… splet sem to… tenkrát byla ta první korejská válka…jojo

Cheminus
Návštěvník

Jak zabezpečit, aby se myši (lidé) přestali množit
V jiné studii vědci zjistili, že dlouhodobá expozice fipronilu ve stravě může ovlivnit schopnost potkanů ​​produkovat potomky. Účinky těchto potkanů ​​zahrnovaly: méně páření, sníženou plodnost, menší velikost vrhu a zvýšená ztráta těhotenství. Vědci také nalezli snížené přežití a opožděný vývoj u potomků.
http://npic.orst.edu/factsheets/fipronil.html

Aneb VK, proč myslíš, že mainstream tak mlčí a mlží? Fipronil je zaveden od roku 1993, jak od té doby poklesla zejména ve východních zemích porodnost?
Stačí je správně krmit a pak není problém říci, že zdegenerovali.
O tomto pište, o čem se nepíše, o Koreji píše každý.

Zvědavá matka
Návštěvník

A koncentrace hormonů v “pitné vodě” stále narůstá….
pak se nedivme, že ženy mají problém otěhotnět, a z Mužů se pomalu/rychle stávají teplouši….

Vabio
Návštěvník

@Zvědavá matka
Stačí změnit stravu (ale to chce i změnu myšlení a to je ten problém) a problém s otěhotněním je minulostí.
To, že Vám doktor ve specializovaném pracovišti řekne, že vaše šance otěhotnět je např. 4%, to neznamená, že nemůžete mít klidně 3 či 5 dětí (vlastních samozřejmě, počatých klasicky a rozených přirozeně).

Ale dovolit si vnitřně tu změnu stravy (pardon, toho myšlení) … to je poněkud oříšek pro některé. Ale, každý se má tak, jak si to v sobě srovná.

Hestie
Návštěvník

Vabio.

dovolím si vstoupit,
podle lékařů jsem na 100 procent neměla mít děti,v té době se o stravu ,natož myšlení ani stínem nezavadilo
a mám děti
to tajemství tady říkat nebudu

kdybych přišla k Vám s tím co je za problém, řekl byste, že si musím uvědomit, že matka příroda to tak chce a přijmout to, zapracovat na uvědomění si
a tak si dnes říkám jaké obrovské štěstí jsem měla, že se to stalo tenkrát
bylo špatně,ale toho blbnutí druhých bylo podstatně méně

b.k
Návštěvník
Zvědavá matka
Návštěvník

Díky Bohu za něj 😉

baliz
Návštěvník

Rád by mě zajímal názor Pozorovatelky na situaci kolem KLDR a snad se k tomu vyjádří i Pjakin tam bude něco hlubšího a na rozklíčování mají buňky a hlubší vědomosti tito dva.

Pozorovatelka
Návštěvník

Zatím asi takto:
Jižní Korea postaví pro Rusko 15 tankerů pro Yamal LNG
https://iz.ru/642059/2017-09-06/putin-iuzhnaia-koreia-postroit-dlia-rf-15-tankerov
Co je Yamal LNG, o tom zde
https://en.wikipedia.org/wiki/Yamal_LNG

Dále – mezi RF a J.Koreou vznikne přímé spojení:
http://www.interfax.ru/world/577941

Pokud jde o nové americké sankce proti Rusku se lhůtou 180 dnů, které Trump 2.9. podepsal, tady je důležité, že jde o BALÍK sankcí proti tzv. “OSE zla”: Rusko, Írán a – KLDR!
https://www.kp.ru/daily/26713.4/3738888/
K tomu se Putin vyjádřil:
https://cz.sputniknews.com/svet/201709055920757-putin-rusko-sankce-kldr/
Takže v této věci je Putin s KLDR na stejné lodi a na její straně a co je nejdůležitější – proti těmto sankcím je Evropa
http://www.lidovky.cz/zavedme-opatreni-proti-usa-jejich-protiruske-sankce-skodi-eu-vola-nemecka-ministryne-go9-/zpravy-svet.aspx?c=A170731_113940_ln_zahranici_fas

Proč by měl Putin situaci až k celosvětové válce hrotit tím, že uzná KLDR za jadernou velmoc, když místo toho může na svou stranu získávat Jižní Koreu? To za prvé. A za druhé – americký vliv v euroasijské části světa mele z posledního, a to za vydatné podpory Trumpa a nyní už i Evropy. A jak ukazuje odkaz, který jsem výše dala na protiamerické demonstrace v J. Korei, tak takhle narychlo to vidím tak, že věci jsou jak mají být. A že svět by měl být vděčný, že má Putina – diplomata.

wpDiscuz