Vladimir Putin byl oficiálně pozván na Slovensko k oslavám 70. výročí SNP...

Vladimir Putin byl oficiálně pozván na Slovensko k oslavám 70. výročí SNP v Bánské Bystrici

Mluvčí slovenského ministerstva zahraničí v pondělí večer potvrdil, že prezident Ruské Federace byl oficiálně pozván k oslavám 70. výročí Slovenského Národního Povstání v Banské Bystrici [1]. Pozvání dostal i americký vice-prezident Joe Biden, který také přijede. I navzdory současné zákopové politické válce mezi Moskvou a Západem je téměř jisté, že oba politici se opravdu na Slovensku potkají. Odmítnutí pozvání by bylo interpretováno jako diplomatické selhání a slabost. Jak však poznamenala večer ruská média, návštěvu Vladimira Putina na Slovensku by mohlo zhatit jen dramatické vyhrocení situace na Ukrajině.

Není jasné, proč pozvání dostala i americká strana, která s SNP neměla historicky mnoho společného, kromě jedné materiální dodávky obvazů a zbraní slovenským povstalcům, ale podle pozorovatelů jde o diplomatický úkrok slovenské diplomacie, aby svým postojem k Rusku neoslabila svojí loajalitu k západním mocnostem a USA. V propozicích pozvánek se píše, že jde o oslavu povstání a boje proti fašismu za II. sv. války, což je obsahový posun ve směru k tomu, aby se našel důvod pro pozvání americké strany. Otázkou je, zda-li přijedou i zástupci Francie, Británie a Německa.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Míla
Návštěvník
Míla

Slovenský prezident je slušný a moudrý člověk, možná, že chystají rekonstrukci bitvy na Dukle a chybí jim pro ukázku jeden nácek,tak bylo třeba pozvat Ukrajinského ,,Prezidenta” To by dávalo smysl.

jokles
Návštěvník
jokles

Pane presidente Kisko ! Zrušte prosím to pozvání pro Porošenka ! Nestavte se proti vlastnímu národu !

Samo
Návštěvník
Samo

Este treba dodat, ze novy prezident Kiska pozval na oslavy povstania aj to ukrajinske prasa Porosenka.

http://www.aktuality.sk/clanok/257348/kiska-pozval-porosenka-na-navstevu-slovenska/

Nechapem, co ma ukrajinsky prezident so SNP. Ved to boli banderovske ukrajinske bandy, co plundrovali ceskoslovensko este rok po skonceni 2. svetovej vojny, ked CSA mala co robit, aby ich spat za hranice Polska a Ukrajiny.

Moyo
Návštěvník
Moyo

Porošenko přijede na oslavy SNP? A koho tam bude zastupovat z historického hlediska? 🙂 1. Ukrajinskou divizi SS “Galizien” anebo “jenom” Banderovce? 😡 To vypadá, že Kiska dostal kartáč z vyšších míst, když musel pozvat i zástupce kyjevské junty, která svrhla demorkaticky zvoleného prezidenta před pár měsíci.

krysar
Návštěvník
krysar

Pokud má přijet i nácek Porošenko, chtělo by mu to nějak zpříjemnit.

krysar
Návštěvník
krysar

V tom se nějak nevyznám – představitel SSa pojede na oslavu vítěztví nad fašismem, ač fašismus podporují na Ukrajině?

Tak buď se tam pojede podívat jak politika SSa skončí a nebo jsou z té jejich “politiky” tak zmatení, že ani neví co dělají a tudíž je politika SSa k smíchu.

TSq
Návštěvník

Taky jsem četl, myslím, že je to velmi dobrý krok diplomacie v této napjaté situaci. Ostatně uvidíme reakce, budou určitě zajímavé, další možnost vidět, jak se nám politici odkopávají 😉

trodas
Návštěvník
trodas

Také mám za to, že jde o pokus zahájení nějakého dialogu, místo střelby. Je ovšem otázka, zdali se s neonácky dá nějak bavit. Podle zkušeností lidí z Doněcka a Luhanska mám ten dojem, že jediné, čemu tito lidé rozumí, je síla, střelba, zbraně a smrt. Jen to je zastaví – masové dezerce, neposlušnost domácího obyvatelstva, bojkot Kyjevské “vlády” fašistické chunty, atd.
Uvidíme, zdali Slováci přijdou alespoň s nějakými transparenty, ukazujícími, že fašismus zaplacený více jak 5 miliardymi US $ nechceme. Velmi by takové transparenty pomohly k vyjednání nějakého příměří, aby se na Ukrajině nezabíjeli civilisti. Vždyť je to strašné: http://www.youtube.com/watch?v=V6R5MLflMAY

TSq
Návštěvník

Já to vidím tak, že to zorganizoval Putin, přesně zapadá do královského gambitu, jabkama a cibulí dal všem pitomcům z EU jasně najevo, že je má na háku, proč hned drahý tanky, když stačí bejlí, parádní tah, jako šachista ocením.

Proč SNP, jednoduchý, 1.možnost si všechny ty pitomce posadit ke stolu a rozdat karty, bude veselo, to bude řevu a blábolů v mainstreamu. Jinak transparenty, demonstrace a tak ..těžko, to bude pevnost If a okolo féstovní manévry, supersonderkomando tutově chybět nebude 😉

jokles
Návštěvník
jokles

Přesně to si myslím také ! Nepustí nás k nim ! Ale to neznamená, že bychom se neměli v plné síle ukázat ! A vyjádřit naše skutečně slovenské i české národní postoje, jako oba dva národy společně a nikoliv se nechat překrýt oficiální falešnou politickou representaci ! Ono se to před cizími medií nedá utajit a nepochybně se to nějak projeví !