“Vítejte v Rusku – lidská práva ve vašich rukách”. Aneb “Svět...

“Vítejte v Rusku – lidská práva ve vašich rukách”. Aneb “Svět musí žít podle pravidel USA”

“Vítejte v Rusku – lidská práva ve vašich rukách”. Aneb “Svět musí žít podle pravidel USA”

Před několika dny Obama světu sdělil, že „V asijsko-tichomořském regionu Čína minulý týden diskutovala s dalšími zeměmi regionální hospodářské partnerství, … které nebude bránit nekalé konkurenci … bránit svobodný a otevřený internet, … nemůže poskytnout práva americkým tvůrcům, umělcům a filmařům … Naštěstí má Amerika svůj vlastní plán.“

„Právě Spojené státy by měly stanovit tón a napsat pravidla, právě USA musí učinit rozhodnutí. A zbývající země by měly hrát podle pravidel, které ustanoví Spojené státy a její partneři, a ne naopak …,”  zdůraznil Obama s náznakem, že Čína do seznamu partnerů nepatří. Učinil tak v článku na téma, že USA jsou “nespokojené s některými ekonomickými iniciativami Číny”. Na mysli přitom měl smlouvu o Transpacifické spolupráci (TTP), která zahrnuje 12 zemí asijsko-tichomořského regionu.

Obama přitom nezmínil, že Spojené státy usilují o podobnou dohodu s Evropskou unií (TTIP), která však vyvolává nejen pochybnosti, ale i přímo odpor mnoha Evropanů. Nejen, že je vyjednávaná tajně, ale, jak zveřejnil deník Süddeutsche Zeitung, obsahuje pro Evropu radikální snížení spotřebitelské ochrany. Navíc se tak děje na základě praktického vydírání Spojenými státy – například hrozbou omezení dovozu evropských automobilů, pokud se na Starém kontinentě neuplatní americké geneticky modifikované potraviny nebo hormonálně upravené maso atd. (zdroje zde, zde).

Opomenu nyní dohody TTP a TTIP, protože v Obamově vyjádření vidím jako hodná pozornosti jiná dvě sdělení: 1) “Země by měly hrát podle pravidel, které ustanoví Spojené státy” a 2) “Spojené státy jsou nespokojené s iniciativami Číny”.

Barack Obama zde totiž ve dvou větách shrnul podstatu politiky Spojených států: 1) “Amerika je nejlepší zemí na světě” a 2) “Když je Amerika nespokojená, má výsostní právo dělat ve světě pořádky, ať to stojí, co to stojí a spojenci ji musí následovat”. Takhle to běží už nějakých dvě stě let – prakticky od svého vzniku se Amerika pasovala na zemi s nejlepších národem na světě a do role policajta světa, který má právo bombardovat a vraždit všude tam, kde je “Amerika nespokojená”.

S odstupem času je přitom stále zjevnější, že Spojené státy jsou nespokojené vždy především tam, kde narazí na odpor vůči svým zájmům k ovládnutí území pro své základny – viz Vietnam, Korea, Krym,  kde narazí na odpor k ovládnutí zdrojů a k jejich prodeji za americkou měnu – viz Blízký Východ, Kaddáfi, Husajn, antiíránské sankce a především kde narazí na země, ve kterých vidí konkurenci – viz Rusko, Čína.

Čímž ta slavná země, která má plnou hubu ideálů o svobodě a demokracii, v praxi už více než dvě stě let předvádí, že na mysli má pouze tu “svobodu a demokracii”, která má sloužit k udržení její hegemonie, neboť to je jediný “ideál”, který uznává. A protože tento “ideál” prosazuje především mocenskou silou (“humanitárním” bombardováním neposlušných s tím, že na svou stranu si přes NATO spolek podřídila jak Evropu, tak i velkou část světa), svět nemá šanci prosadit jiné “ideály”, než jsou ty, které i nadále mají udržet Spojené státy v čele světa.

A přestože jak americký lid, tak evropské národy, se ocitly v koncích a nevědí, jak dál (zadluženost, přistěhovalecké vlny), nějakou prazvláštní setrvačností vůdcové atlantické části světa stále trvají na tom, že pouze Amerikou nastavený systém je jediný správný a že jakékoliv jiné ideály (tím myslím skutečné ideály) jsou špatné! A na tomto dogmatu trvají i přesto, že obzvláště z evropských politiků se už dávno tomu stali jen vůdcové kajut na palubě Titaniku…

Může svět nabrat jiný kurz dříve, než se Titanik potopí i s kormidelníkem?

Myslím, že může, a myslím, že ti, kteří slyší na výraz “Globální prediktor” už pochopili, že existuje “vyšší síla”, která říká, že dost bylo USA. Je to síla, která upřednostňuje ta řešení současných světových problémů, které nabízejí Rusko a Čína. Nazvala jsem ji pouze “vyšší silou”, nikoliv “nejvyšší silou”, neboť ta nejvyšší se teprve blíží, ale to by bylo na jiné téma.

A protože americké zájmy jsou dnes prosazovány inteligentní a tudíž velmi sofistikovanou formou, roli prosazování americké “demokracie a svobody” na americký způsob, dnes převzaly tzv. humanitární, tzn. “neziskové” organizace (neziskové v uvozovkách, protože placené různými fondy Sorose) , kde se na špičce  vyjímá Amnesty International, americká nezisková organizace, která má kořeny v Londýně.

“Jsme jeden tým – mistrovství světa v hokeji není jen o hokeji!”

A právě tato organizace pojala za svůj další úkol obhajobu lidských práv v Rusku a využila k tomu právě probíhající MS v hokeji:

Jsme v jednom týmu a lístků už zbývá jen málo – kupujte rychle     

“Jsme v jednom týmu” – Amnesty International ČR startuje u příležitosti MS v hokeji kampaň za lidská práva v Rusku. Zaměřuje se na obránce lidských práv, svobodu slova a shromažďování, více zde, či video zde.

A kampaň jede i na Slovensku:

Nebudu ani náhodou tvrdit, že v Rusku je to s lidskými právy v pořádku, ba dokonce, že Rusko snad je skvělá země, mající recept, kudy by se dále měl ubírat jak svět, tak i lidstvo jako celek. Jedno si ale dovolím tvrdit s jistotou – Amerikou udávaný směr nic dobrého nepřinesl, ba naopak, americký směr vede lidstvo jen do záhuby a jediné, co sleduje, je vlastní prospěch USA!

A ve stylu “kdysi tanky, dnes banky” pro své zájmy všude nasadil především ty neziskovky (tanky přitom ani náhodou nevynechal, protože všude tam, kde kdysi vládla Varšavská smlouva, nasadil základny NATO). A světe, div se, že Rusko se ze všech sil brání nejen americkým základnám kolem svým hranic (viz Ukrajina a Krym, kde mu došla trpělivost), ale stejnou silou vykazuje neziskovky ze svého území. A světe, div se, totéž dělá i Čína, která si nedávno tomu schválila zákon, že neziskové (nevládní) organizace to na jejím území budou mít velmi obtížné – viz zdroj a více .

Základní otázka – kam až zajde umlčování konkurence v zájmu udržení hegemonie USA?

Pro americké zájmy Evropa podporuje vlnu uprchlíků, pro americké zájmy přijala antiruské sancke, pro americké zájmy zbrojí a rozšiřuje základny NATO a z Ruska činí strašáka, pro americké zájmy se chystá podepsat dohodu TTIP, pro americké zájmy podporuje aktivity neziskových organizací – vše bez ohledu na to, že se tím Evropa v amerických zájmech pohřbívá!

Téměř dvě stě let dominance USA světu dalo především dvě nejstrašnější války, o kterých USA nemají ani páru, co taková válka obnáší. Více než dvě stě let dominance USA světu dalo systém, který pro jednotlivce přinesl rozklad všech základních hodnot (děti, rodina, víra, úcta k přírodě) a místo respektu ke konkurenci přineslo likvidaci každé konkurence – ať to stojí, co to stojí. Více než dvě stě let ohánění se lidskými právy a svobodami, přineslo světu uctívání jen takových “svobod”, které jsou dravé a poklonkující USA, zatímco každá kritika hegemonské politiky USA je trestána (Assange, Snowden či Merkelová jako nejvyšší odposlouchávána otrokyně USA).

K tomu si přidejme evropské loutky, které si do USA jezdí pro pokyny tak, že Kreml z dob socialismu je vedle toho hadr, ale k tomu si přidejme také to, že špičky EU najednou prozřely a volají slovy svého jednoho z nejvyšších: “Sen o jednotném evropském národu byl jen iluzí” 

Co z toho plyne?

Nikoliv jen Evropa, ale svět jako celek potřebuje restart! A ten rozhodně nenabízejí USA se svou dravou politikou věčného růstu a s filozofií “po mě potopa”. Někdo “vyšší” usoudil, že řešení nabízejí Čína a Rusko a ten “vyšší” také usoudil, že dost bylo hegemonie USA. Opakuji, že to byl je někdo “vyšší”, nikoliv “nejvyšší”, tak či tak jsou v těchto souvislostech prohlášení Obamy o tom, že svět se musí řídit Amerikou, směšná a stejně tak směšné jsou aktivity Amnesty Internatiol o tom, že Čína a obzvláště Rusko, nedodržují lidská práva.

Potvrzením budiž americký přítel nejvěrnější, Saudská Arábie, které se vrcholný český představitel, havlista a bilderbergovec Karel Schwarzenberg, klaní a vůbec mu nevadí, že v SA ženy nesmí nejen volit, ale ani nesmí mít řidičský průkaz

A velmi uvítám odpověď Ingrid Romancové z Evropského rozhledu či odpověď Ondřeje Kundry  k tomu, proč Saudská Arábie je zemí přátelskou a bez ohledu na lidská práva nevadí, zatímco Rusko a Čína jsou zeměmi nepřátelskými – předem děkuji!

Možná proto, že Saudská Arábie je přítelem USA (ale ani to už neplatí), zatímto Rusko je “nepřítelem svobody” a nejvyšším jeho svobodomyslným představitelem jsou Pussy Riot, podporované právě Amnesty International:

Jenomže – svět potřebuje restart a je obtížné to vysvětlovat Spojeným státům a s nimi evropským proamerickým loutkám. Jinak řečeno, je obtížné to vysvětlovat lidem, kteří si užívají piknik ve víře, že tak tomu bude věčně, dokonce i tehdy, když na piknik přizvou všechny z okolí  = uprchlíky (více zde):

Shrnuto: Další útok na Rusko přes Amnesty International je stejně směšný, jako fandění hegemonistické politice USA – svět si žádá radikální změnu, nikoliv pokračování toho, co už cca dvě stě let prosazují USA (nemluvě o tom, že to prosazují pouze jako loutka vyšších zájmů, ovšem nikoliv zájmů nejvyšších, na které dojedou, jelikož historie lidstva sahá mnohém dále, než čítá nějaká hloupě dětinská cca 200 let trvající historie USA!).

-Pozorovatelka- 10.5.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kluci v akci proti reakci
Návštěvník
Kluci v akci proti reakci
LCZ
Návštěvník
LCZ

Někdo se asi chystá dělat VLNY….
A aby to nebylo tak nápadný, tak v zámoří staví PALMY, a KAKTUSY.
U nás se s tím soudruzi nepářou, a na palmách šetří – stačí se rozhlížet podél D1.
http://thelastgreatstand.com/2016/05/14/shocking-new-information-becomes-available-on-secret-fake-cell-towers-video/

Demio
Návštěvník
Demio

Clanok fajn, az na jednu a to velmi podstatnu vec – Saudska Arabia a Spojene Arabske Emiraty toho maju spolocneho ovela menej nez si myslite. V prvom rade si pozrite ake sutany nasia podotykam VYHRADNE v SAE a ake v SA. Potom pochopite, ze na fotkach nie su Saudi. Tie dve krajiny su asi taky rozdiel ako ladova a horuca voda, takze na to pozor.Nemiesajte blizky a stredny vychod. SAE su velmi otvorene, pristupne, prisne na kazdeho rovnakym metrom. Aj ked tam nie je demokracia, funguje to tam omnoho lepsie. Prava zien su prakticky rovnocenne, skuste si nieco take vydobit v SA, dostanete 20rokov na tvdo. Opat, neplette skutocnych arabov a perzanov. Aj oni su na to extremne haklivi. Skuste si pozriet, co za 43 rokov vybudovali (napr. Dubai) a nie, z ropy tie peniaze nie su (96% je externych zdrojov, len 4% su ropa) narozdiel od SA. Tych rozdielov je tolko, ze mi vrie krv ked takyto amaterizmus vidim.

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

…a na tom snímku se Šláfenberg fotí s kým? S hercem z filmu Lawrence z Arábie? Každý mamrd s gumou od kočárku na palici a 5 x denně se modlící k allahovi je nebezpečný magor.

Forever
Návštěvník
Forever

Že se židohavloidi nestydí zpolitizovat MS v Rusku!!!!!!!!!!!
Na MS jde o to užít si pohled na sport a ne jej zneužívat k politickým účelům!
To už je jak za minulého režimu, kdy mezinárodní sportovní klání bylo zneužíváno k propagaci komunistickým marxisticko-leninských idejí komunistickým režimem!
Vidím, že novodobí havlisté-bolševici-trockisté se ale vůbec nezměnili!

Juraj
Návštěvník
Juraj
paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Když je filmík z roku 1977.tak přihodím stejně ULEŽELÝ,ale vzhledem k UDÁLOSTI stále AKTUÁLNÍ https://www.youtube.com/watch?v=qMFlp4EX08c

frank
Návštěvník
frank

Ten černý zmetek si nevidí do tlamy.

aaabbb
Návštěvník
aaabbb

Upřesnění:
Takhle to běží už nějakých dvě stě let – prakticky od svého vzniku se Amerika pasovala na zemi s nejlepších národem na světě a do role policajta světa, který má právo bombardovat a vraždit všude tam, kde je „žid nespokojen“.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Dva dny v Lužických horách,noc pod smrkem..Meditační čas na pokoru a harmonizaci s ŽIVLY,čili se ZDROJEM. Odezva přírody v drobnostech byla užasná,sdělovala sounáležitost..Po příjezdu do velkoměsta byl zorný uhel náhledu na film,odehrávající se před očima naprosto změněný,bez emoční reakce…Více ležerně bez emocí sleduji tady nářky nad LEVA-NET a jejich pjakinovské matriční vrznutí dveří v nezvyklý čas,koncepnuální ble ble…Bavím se tím,nebot PRAKTICKÉ PROŽITKY jsou NENAHRADITELNÉ….V podstatě nudné zjištění,které EGO se prsí více…ŽIVLY UČTUJÍ,viz ohen s Kanadě..A to je zlomeček globálních přirodních událostí..