Víme první: Skandál operace Rubikon pod vedením americké CIA a německé BND...

Víme první: Skandál operace Rubikon pod vedením americké CIA a německé BND zasáhne i české ozbrojené síly! Pronajaté stíhačky Gripen C/D jsou totiž podle zdroje naší redakce vybaveny kryptovacími integrovanými obvody švýcarské firmy Crypto AG, která desítky let dodávala NATO a více jak 130 vládám a spojencům šifrovací zařízení se zadními vrátky na odposlech komunikace! Americká CIA z utajeného vlastnictví švýcarské Crypto AG odešla až v roce 2018 a švédská firma podobného jména odkoupila značku, ale i další assety! Američané řvali na Huawei, ale teď se ukazuje že sami odposlouchávali desítky let své spojence!

Víme první: Skandál operace Rubikon pod vedením americké CIA a německé BND zasáhne i české ozbrojené síly! Pronajaté stíhačky Gripen C/D jsou totiž podle zdroje naší redakce vybaveny kryptovacími integrovanými obvody švýcarské firmy Crypto AG, která desítky let dodávala NATO a více jak 130 vládám a spojencům šifrovací zařízení se zadními vrátky na odposlech komunikace! Americká CIA z utajeného vlastnictví švýcarské Crypto AG odešla až v roce 2018 a švédská firma podobného jména odkoupila značku, ale i další assety! Američané řvali na Huawei, ale teď se ukazuje že sami odposlouchávali desítky let své spojence!

Americký list The Washington Post dnes odpálil neskutečnou trhavinu v přímém přenosu. Článek amerického listu odhaluje [1], že americká zpravodajská služba CIA a německá tajná služba BND celé dlouhé dekády vlastnily a ovládaly švýcarskou a renomovanou společnost Crypto AG, která se zabývala výrobou šifrovacích zařízení nejrůznějších typů a možností použití, včetně šifrovacích prvků pro komunikaci letadel, stíhaček, řízených raket s plochou dráhou letu, šifrovacích modulů pro dopravní letadla, krátkovlnné vysílačky s digitální faktorizací, mobilní GSM šifrovací moduly atd. Jak se dnes naše redakce dozvěděla, celým skandálem se bude muset zabývat i česká vláda a ministerstvo obrany. Proč? K tomu se hned dostaneme. Nejprve si ale něco řekneme o historii společnosti Crypto AG.

Sídlo švýcarské Crypto AG.

Tuto firmu v roce 1920 ještě pod jejím původním názvem AB Cryptoteknik založil Švéd narozený v Rusku, Boris Hagelin. Ten se koncem 60. let rozhodl, že z firmy odejde [2]. A právě v této době rozjela americká CIA operaci “Minerva” a německá BND operaci “Rubikon” na majetkové převzetí a ovládnutí skrze nastrčené firmy a akcionáře. Po dokončení utajeného ovládnutí začaly obě dvě tajné služby korumpovat šifrovací bezpečnost veškeré produkce společnosti Crypto AG takovým způsobem, aby dodávaná šifrovací zařízení do zemí nepřátelských USA měla zadní vrátka v šifrovacích obvodech [3].

Američané a Němci tak mohli odposlouchávat arabské politiky, íránské představitele, sledovat komunikace arabských a íránských pilotů stíhaček, mohli odposlouchávat nejvyšší představitele, ambasády a diplomatické mise atd. Jenže, to není to nejhorší zjištění. Tato kompromitovaná šifrovací zařízení byla dodávána i spojencům v NATO. Informaci přinesl nejen list The Washington Post, ale naší redakci před několika hodinami totéž potvrdil i vysoký důstojník z okruhu českých bezpečnostních a vojenských služeb.

CIA a německá BND si koncem 60. let potají pořídily největšího světového a renomovaného výrobce šifrovacích strojů a integrovaných krypto-obvodů na světě

V roce 2008 německá BND v tichosti z majetkového svazku a spoluvlastnictví Crypto AG vycouvala, protože Němci v té době cítili, že se to celé provalí. Americká CIA tak od německé BND jejich podíl odkoupila a pokračovala v provozu této švýcarské společnosti, a to až do roku 2018, kdy americká CIA provoz firmy údajně ukončila a odprodala značku a výrobní dokumentaci šifrovacích zařízení švédské společnosti podobného jména Crypto International Group a švýcarské CyOne Security vytvořené z několika zaměstnanců Crypto AG.

Kryptovací čip HC-3453 od Crypto AG v šifrované mobilní vysílačce pro auta armády a policie. Více zde.

Firma Crypto International Group dnes na své webové stránce [4] vyjadřuje distanc a zděšení nad těmito informacemi a zdůrazňuje, že i když jména firem jsou podobná, tak švédská firma nemá s tou švýcarskou nic společného. To ale není tak úplně pravda, protože v roce 2018 tato švédská firma odkoupila aktiva švýcarské Crypto AG, to znamená, že švédská firma nakoupila aktiva od americké CIA. Švédská firma dokonce dodnes má web umístěný na švýcarské doméně původní švýcarské firmy. Celé je to obrovský skandál, který může tuto firmu úplně položit. A bezpečnostní hrozby teď budou muset řešit všechny armády NATO. Včetně té české.

V českých Gripenech a v řadě dalších zbraní v zemích NATO jsou kryptovací integrované obvody Crypto AG

Jak nás totiž informoval do redakce náš vysoce postavený zdroj, česká armáda používá švédské stíhačky JAS-39 Gripen C/D, které jsou podle informací výrobce vybaveny zabudovaným kryptovacím zařízením švýcarské výroby. Uvádí to švédská média. A česká armáda bude muset prověřit, jestli kryptovací zařízení ve stíhačkách nepoužívá komponenty a hlavně integrované obvody švýcarské Crypto AG. Již v roce 2014 přinesla švédská média informaci [5], že by USA mohly špehovat švédské Gripeny. Tehdy to byla jen nepodložená spekulace a podezření na hrozbu, která se má týkat až teprve nové verze stroje JAS-39 Gripen E, který místo švýcarského šifrovacího zařízení měl mít americké. Jenže, novináři tehdy v roce 2014 netušili, že právě už i ten předchozí švýcarský šifrovací systém je plně ovládaný americkou CIA skrze vlastnictví švýcarské firmy Crypto AG.

Informace ze švédských médií o tom, že Gripeny C/D mají zabudované švýcarské kryptované komunikační systémy.

Česká vláda v září 2007 odsouhlasila [6] nákup kryptovacích zařízení pro stroje JAS-39 Gripen C/D přímo od Švédska, které pro tyto stroje používalo a montovalo do nich právě kryptovací obvody využívající švýcarské moduly společnosti Crypto AG. Není bez zajímavosti, že to byla v roce 2018 právě švédská Crypto International Group, která převzala po švýcarské Crypto AG veškeré její assety a dokonce i značku. Spolupráce totiž probíhala právě na ose dodávek švýcarských komponent pro švédský zbrojní průmysl, a právě i pro účely šifrování komunikace Gripenů.

Česká vláda dokoupila v roce 2007 do Gripenů ta samá šifrovací zařízení používající obvody švýcarského Crypto AG, které mají Gripeny švédské armády

Švédskou společnost Crypto International Group vlastní jediná fyzická osoba, švédský občan Andreas Linde, což je taktéž velmi zvláštní, protože u takovýchto mamutích společností se obvykle jedná o konsorcia několika firem, případně o akciové společnosti, protože zakázky v oblasti obrany, šifrování a bezpečnostních systémů jsou většinou záležitostí velkých korporací a nikoliv firem, které vlastní jeden člověk jako fyzická osoba. Český Rozhlas v roce 2007 uvedl [7]: “Vláda souhlasí s nákupem šifrovacího zařízení pro nadzvukové stíhačky Gripen, které má v pronájmu. Náklady na nákup uhradí ministerstvo obrany ze svého rozpočtu. Ministerstvo uzavře smlouvu se Švédskem na jejich nákup i integraci.

Tiskové oznámení vlády z roku 2007.

Tím, že smlouvy budou uzavřeny přímo s dodavateli, dojde k úspoře finančních prostředků. Letouny Jas-39 Gripen mají především chránit vzdušný prostor ČR. Pořízení šifrovacích zařízení je podle armády důležité proto, aby byly stíhačky plně operačně způsobilé. Gripeny jsou vybaveny kombinovaným dotazovačem k bezpečné identifikaci vlastních a nepřátelských cílů. Hlavním úkolem pořizovaných kryptopočítačů je ochrana přenášených dat. O nákupu kryptopočítačů bylo rozhodnuto loni. Ministerstvo oslovilo tři případné dodavatele, nejvýhodnější nabídka přišla ze Švédska,” uvedlo tiskové oddělení pro Český rozhlas.

V roce 2018 se po skandálu s prodejem zadních vrátek do systémů americké NSA a britské GCHQ firma rozpustila do dvou nových subjektů

Skandál švýcarské společnosti Crypto AG, která se v roce 2018 rozpustila a přenesla do Švédska a schránky s jednou fyzickou osobou, která převzala velkou část aktiv švýcarského šifrovacího giganta, tak připomíná něco, čemu se mezi zpravodajci říká “zametaní” a americká CIA se tak chtěla nenápadně  zbavit svého businessu ve Švýcarsku, takže potřebovala někoho, kdo to vezme na sebe. Za normálních okolností, než jedna firma převezme druhou, se provádí něco, čemu se ve světě investic říká “due diligence”, což by se volně dalo přeložit jako hloubkový audit firmy, který má zjistit všechno okolo toho, jak na tom firma je ekonomicky, personálně, ale i majetkově a hlavně vlastnicky. A je jasné, že kdyby Crypto AG hledala skutečného partnera z oboru na své převzetí značky a assetů, tak by si taková firma pořádně Crypto AG proklepla.

Crypto AG prodávala NSA zadní vrátka do svých šifrovacích čipů a integrovaných obvodů.

A právě během takové prověrky by hrozilo, že by firma zjistila určité nesrovnalosti v majetkových strukturách, např. takovou “drobnost”, že firma Crypto AG měla veškeré akcie pouze na doručitele, což je takové obrovské bezpečnostní riziko, které za normálních okolnosti diskvalifikuje obchodní firmy i z veřejných zakázek na výstavbu laviček v parku, natož pro dodávky kryptovacích systémů. A vidíte, přesto to tak fungovalo, desítky let odebíraly světové vlády, včetně té české, kryptovací zařízení a její integrované obvody od švýcarské firmy, která byla vlastněna akciemi na doručitele. Chucpe!

Mohli ji vlastnit Číňané, nebo ti “zlí” Rusové, nebo Íránci, ale nikdo z nich to nebyl. Těmi doručiteli byli agenti CIA a německé BND. Švýcarská vláda již oznámila, že zahájí vyšetřování napojení Crypto AG na dvě cizí tajné služby a vyšetřování může přinést další skandály. Všechno totiž ukazuje na to, že kryptovací technologie švýcarské firmy jsou dosud nejen na mnoha velvyslanectvích a na ambasádách, ale to, o čem se zatím nemluví, to jsou moduly, které Crypto AG vyrábělo jako komponenty pro zbrojařské firmy na šifrování komunikace, jak hlasové, tak i datové. Ty systémy jsou ve stíhačkách, v systémech řízení boje a palby, ve velitelských systémech komunikace a v dalších vojenských zařízeních členských armád NATO.

Zbavila se doopravdy CIA veškerých aktivit a kontroly nad výrobou kryptovacích zařízení, anebo jenom přesunula své lidi a zdroje do dvou nových firem? Spekulace a nemyslitelná věc?

Firma Crypto AG měla ve svém portfoliu široké spektrum kryptovacích modulů pro široká odvětví a použití. V nabídce byla řešení šifrování pro síťové karty Ethernet, pro mobilní sítě GSM, šifrování pro optické sítě STM, šifrování faxů, telefonů a veškerá implementace šifrování přenosu dat jako takových. Firma v roce 2018 skončila poté, co se provalila praxe firmy, kdy prodávala backdoory, tedy zadní vrátka americké NSA a britské GCHQ. V té chvíli byla firma kompromitována natolik, že už nemohla na trhu dále fungovat pod svým jménem.

A je teď pouze otázkou divoké spekulace, jestli… jestli se americká CIA opravdu zbavila kontroly nad Crypto AG nadobro, anebo se pouze snažila vyvést vitální assety ven do nových subjektů a nových firem, protože tělo staré ryby již moc zapáchalo a nikdo od ní již nic nechtěl kupovat. Je to samozřejmě čirá spekulace, ničím nepodložená, ale když člověk vidí švédskou firmu, která se dostala k assetům šifrovacího giganta, a ta švédská firma je ve vlastnictví jediného člověka, a když vidíme novou švýcarskou firmu CyOne vytvořenou z několika zaměstnanců Crypto AG, člověka nutně přepadne podezření, co když… a to si již domyslíte sami.

JAS-39 Gripen C/D české armády.

Pamatujete si, jak koncem roku 2018 vypukla hysterie okolo Huawei, že prý zlí Číňané chtějí odposlouchávat západní spojence? No, tak teď se ukazuje, že infikované a kompromitované šifrovací stroje, moduly a obvody více jako 130 vládám světa, včetně spojenců a NATO, nedodávala Huawei, ale zase jenom američtí špioni ze CIA za dočasné a do roku 2008 trvající asistence německé BND. Spojenci tak odposlouchávají spojence stejně, jako své největší nepřátele.

Znovu se ukazuje, že Američané nemají přátele a partnery, protože mají jenom sebe a za partnera nepovažují nikoho, i toho největšího přítele odposlouchávají úplně stejně, jako své největší nepřátele. A je to proč? Aby Američané mohli své spojence vydírat kompromitujícími materiály a nahrávkami, zachycenými emaily, hovory, daty. Takže zatímco se uvaluji sankce na Huawei, Američané jezdí do Evropy a varují před čínskými 5G sítěmi, že by mohly někoho špehovat a je to prý hrozba. To je to největší chucpe vůbec!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vašek Flaška
Návštěvník
Vašek Flaška

Od doby kdy jsme zvolili pana Babiše se česká pravice uplně zbláznila! nevědí kam srukama ani snohami.

Guest
Návštěvník
Guest

EU je naprosto k ničemu, selhává. Rozbít žalář národů, zbourat babylonskou věž byrokratů, navrhuje poslankyně Trikolóry 90% shouting removed.

e-die
Návštěvník
e-die

Kdo se trochu orientuje v aktuálním dění = prostě není naivní, tak ho to nemůže překvapit a osobně si myslím, že tento průser je jen pověstná špička ledovce. O produktech CISCO se to ví dávno https://www.tomshardware.com/news/cisco-backdoor-hardcoded-accounts-software,37480.html tak kde ještě jsou záměrně implementované díry? Všude… Teda, Microsoft je určitě čistej:-)))

r.m.
Návštěvník
r.m.

Naše Gripeny spolehlivě sestřelí každého koho jim CIA ukáže na monitoru. Hned jak se objeví vhodné ukrajinské letadlo na pomezí Pobaltí a RSFSR pude dolu raz dva. Rozkaz zní jasně )).
Aspoň už je jasné proč naši JASové střeží východní vzdušnou hranici liberálního jasu proti temnému Rusákovu, bububu.

Motopes
Návštěvník
Motopes
r.m.
Návštěvník
r.m.

Švédové o zadních vrátkách věděli, vědomě nám pronajali cinklý letouny.

CML
Návštěvník
CML

Všechno je cinklý počínaje TV připojenou na síť konče novými automobily se softwarem na hlídání spotřeby. Schválně vynechávám mobily, tablety, noťasy a všechna možná multimedia. Tam je to každému jasné…. Takže bacha při sexu na kuchyňské lince…. spotřebiče koukají a naslouchají:))))…

goj
Návštěvník
goj

super tolik prispevku mimo tema clanku a jde zase o VK vs VK, jedna skupina vlastencu pod koruhvickou SV se mydli s druhou skupinou vlastencu tymu SR. Treti se smeje. Ja osobne si jsem schopen vybrat na obou platformach a take tam najit negativa. Takze sklidnete hormony a hledejte spolecneho nepritele.

Randle Mc Murphy
Návštěvník
Randle Mc Murphy

`VELICE hezky nazor nepritel je prece zcela jasny tahle banda kolaborantu a vlastizradcu od 89 neudelala pro obcany a republiku VUBEC nic !!!!!po jednom je dokonce pojmenovany i letiste tady se davno nehraje o pravici a levici ci cokoliv jineho tady jde o to komu jeste zustal mozek v hlave a selsky rozum a pud sebezachovy treba ohledne multikulti apod koho chcete vybrat profesora drahose to je uplna totalni atrapa nula asi inzenyr jak by rekl narozny v nektere scence to i ten zeman ma nejakou uroven ,koho chcete pani 101 ckovou ktera je docela zla ,ze uz nemuze davat kartu synovi na benzin ty potapany piraty ?? ods zase asociale jako hegera drabka julinka a spol mile krajany z kdu ci snad zlodeje z cssd jak by rekl burian ja nerekl zlodej ale z LODE to j tam bylo ale tahle malinky nebo nedej boze psychopata z reporyji myslim ,ze praze staci hrib to je taky tezka vagina nebo ta richterova a michalek to fakt neco to LUXUS DEBILITY !OKAMURY TEN VETSINU VOLICU zklamal je to smutny ale vychazi to to nejmensi zlo a to je ten slovak babis ja ho nevolim avsak ty lidi chapu co mu daji hlas babis je vysledek prace demobloku a kazdy den mu delaji reklamu a PR a nekteri tzv novinari jako pehe ci mitrofanov a prolhana ct taky je to strasny kam tenhle stat dospel a kde je dekuji za zverejneni pane cenzore

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Mimo téma
socani ze sebe v souvislosti se snížením DPH na točené pivo dělají ještě větší blbce než doopravdy jsou. To co v té souvislosti předvádí presstitut media už není jen protivládní plácání blbců kteří byli odstaveni od koryt ale buď projev debility nebo snahy napadat cokoliv, ať to má logiku,či ne.

flynn
Návštěvník
flynn

Velmi a velmi se přimlouvám za ukončení zákopové války s SPD a Svobodným rádiem. Pana Kapala po poslechu posledního vysílání “o Aeronetu” mi je skutečně líto, on je poctivý člověk a jako bod č. 1 v celé věci by mělo platit, že proti svým se nestřílí. Myslete na to, nechte vnitřní věci tam, kde se dají v klidu vyřešit a věnujte se tématům, které dělají Aeronet Aeronetem. Držím palce.

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

Flynn, slyšel jste poslední vysílání na rádiu s panem VK u Kapala? Asi ne. Rádio je plně stranické SPD. NWO.

victor12gCx
Návštěvník
victor12gCx

Zajímavé informace, jak pracují tajné služby UK:
https://naseveru.org/2020/02/12/britske-operace-pod-falesnou-vlajkou-irsko/