Víme první: Skandál operace Rubikon pod vedením americké CIA a německé BND...

Víme první: Skandál operace Rubikon pod vedením americké CIA a německé BND zasáhne i české ozbrojené síly! Pronajaté stíhačky Gripen C/D jsou totiž podle zdroje naší redakce vybaveny kryptovacími integrovanými obvody švýcarské firmy Crypto AG, která desítky let dodávala NATO a více jak 130 vládám a spojencům šifrovací zařízení se zadními vrátky na odposlech komunikace! Americká CIA z utajeného vlastnictví švýcarské Crypto AG odešla až v roce 2018 a švédská firma podobného jména odkoupila značku, ale i další assety! Američané řvali na Huawei, ale teď se ukazuje že sami odposlouchávali desítky let své spojence!

Víme první: Skandál operace Rubikon pod vedením americké CIA a německé BND zasáhne i české ozbrojené síly! Pronajaté stíhačky Gripen C/D jsou totiž podle zdroje naší redakce vybaveny kryptovacími integrovanými obvody švýcarské firmy Crypto AG, která desítky let dodávala NATO a více jak 130 vládám a spojencům šifrovací zařízení se zadními vrátky na odposlech komunikace! Americká CIA z utajeného vlastnictví švýcarské Crypto AG odešla až v roce 2018 a švédská firma podobného jména odkoupila značku, ale i další assety! Američané řvali na Huawei, ale teď se ukazuje že sami odposlouchávali desítky let své spojence!

Americký list The Washington Post dnes odpálil neskutečnou trhavinu v přímém přenosu. Článek amerického listu odhaluje [1], že americká zpravodajská služba CIA a německá tajná služba BND celé dlouhé dekády vlastnily a ovládaly švýcarskou a renomovanou společnost Crypto AG, která se zabývala výrobou šifrovacích zařízení nejrůznějších typů a možností použití, včetně šifrovacích prvků pro komunikaci letadel, stíhaček, řízených raket s plochou dráhou letu, šifrovacích modulů pro dopravní letadla, krátkovlnné vysílačky s digitální faktorizací, mobilní GSM šifrovací moduly atd. Jak se dnes naše redakce dozvěděla, celým skandálem se bude muset zabývat i česká vláda a ministerstvo obrany. Proč? K tomu se hned dostaneme. Nejprve si ale něco řekneme o historii společnosti Crypto AG.

Sídlo švýcarské Crypto AG.

Tuto firmu v roce 1920 ještě pod jejím původním názvem AB Cryptoteknik založil Švéd narozený v Rusku, Boris Hagelin. Ten se koncem 60. let rozhodl, že z firmy odejde [2]. A právě v této době rozjela americká CIA operaci “Minerva” a německá BND operaci “Rubikon” na majetkové převzetí a ovládnutí skrze nastrčené firmy a akcionáře. Po dokončení utajeného ovládnutí začaly obě dvě tajné služby korumpovat šifrovací bezpečnost veškeré produkce společnosti Crypto AG takovým způsobem, aby dodávaná šifrovací zařízení do zemí nepřátelských USA měla zadní vrátka v šifrovacích obvodech [3].

Američané a Němci tak mohli odposlouchávat arabské politiky, íránské představitele, sledovat komunikace arabských a íránských pilotů stíhaček, mohli odposlouchávat nejvyšší představitele, ambasády a diplomatické mise atd. Jenže, to není to nejhorší zjištění. Tato kompromitovaná šifrovací zařízení byla dodávána i spojencům v NATO. Informaci přinesl nejen list The Washington Post, ale naší redakci před několika hodinami totéž potvrdil i vysoký důstojník z okruhu českých bezpečnostních a vojenských služeb.

CIA a německá BND si koncem 60. let potají pořídily největšího světového a renomovaného výrobce šifrovacích strojů a integrovaných krypto-obvodů na světě

V roce 2008 německá BND v tichosti z majetkového svazku a spoluvlastnictví Crypto AG vycouvala, protože Němci v té době cítili, že se to celé provalí. Americká CIA tak od německé BND jejich podíl odkoupila a pokračovala v provozu této švýcarské společnosti, a to až do roku 2018, kdy americká CIA provoz firmy údajně ukončila a odprodala značku a výrobní dokumentaci šifrovacích zařízení švédské společnosti podobného jména Crypto International Group a švýcarské CyOne Security vytvořené z několika zaměstnanců Crypto AG.

Kryptovací čip HC-3453 od Crypto AG v šifrované mobilní vysílačce pro auta armády a policie. Více zde.

Firma Crypto International Group dnes na své webové stránce [4] vyjadřuje distanc a zděšení nad těmito informacemi a zdůrazňuje, že i když jména firem jsou podobná, tak švédská firma nemá s tou švýcarskou nic společného. To ale není tak úplně pravda, protože v roce 2018 tato švédská firma odkoupila aktiva švýcarské Crypto AG, to znamená, že švédská firma nakoupila aktiva od americké CIA. Švédská firma dokonce dodnes má web umístěný na švýcarské doméně původní švýcarské firmy. Celé je to obrovský skandál, který může tuto firmu úplně položit. A bezpečnostní hrozby teď budou muset řešit všechny armády NATO. Včetně té české.

V českých Gripenech a v řadě dalších zbraní v zemích NATO jsou kryptovací integrované obvody Crypto AG

Jak nás totiž informoval do redakce náš vysoce postavený zdroj, česká armáda používá švédské stíhačky JAS-39 Gripen C/D, které jsou podle informací výrobce vybaveny zabudovaným kryptovacím zařízením švýcarské výroby. Uvádí to švédská média. A česká armáda bude muset prověřit, jestli kryptovací zařízení ve stíhačkách nepoužívá komponenty a hlavně integrované obvody švýcarské Crypto AG. Již v roce 2014 přinesla švédská média informaci [5], že by USA mohly špehovat švédské Gripeny. Tehdy to byla jen nepodložená spekulace a podezření na hrozbu, která se má týkat až teprve nové verze stroje JAS-39 Gripen E, který místo švýcarského šifrovacího zařízení měl mít americké. Jenže, novináři tehdy v roce 2014 netušili, že právě už i ten předchozí švýcarský šifrovací systém je plně ovládaný americkou CIA skrze vlastnictví švýcarské firmy Crypto AG.

Informace ze švédských médií o tom, že Gripeny C/D mají zabudované švýcarské kryptované komunikační systémy.

Česká vláda v září 2007 odsouhlasila [6] nákup kryptovacích zařízení pro stroje JAS-39 Gripen C/D přímo od Švédska, které pro tyto stroje používalo a montovalo do nich právě kryptovací obvody využívající švýcarské moduly společnosti Crypto AG. Není bez zajímavosti, že to byla v roce 2018 právě švédská Crypto International Group, která převzala po švýcarské Crypto AG veškeré její assety a dokonce i značku. Spolupráce totiž probíhala právě na ose dodávek švýcarských komponent pro švédský zbrojní průmysl, a právě i pro účely šifrování komunikace Gripenů.

Česká vláda dokoupila v roce 2007 do Gripenů ta samá šifrovací zařízení používající obvody švýcarského Crypto AG, které mají Gripeny švédské armády

Švédskou společnost Crypto International Group vlastní jediná fyzická osoba, švédský občan Andreas Linde, což je taktéž velmi zvláštní, protože u takovýchto mamutích společností se obvykle jedná o konsorcia několika firem, případně o akciové společnosti, protože zakázky v oblasti obrany, šifrování a bezpečnostních systémů jsou většinou záležitostí velkých korporací a nikoliv firem, které vlastní jeden člověk jako fyzická osoba. Český Rozhlas v roce 2007 uvedl [7]: “Vláda souhlasí s nákupem šifrovacího zařízení pro nadzvukové stíhačky Gripen, které má v pronájmu. Náklady na nákup uhradí ministerstvo obrany ze svého rozpočtu. Ministerstvo uzavře smlouvu se Švédskem na jejich nákup i integraci.

Tiskové oznámení vlády z roku 2007.

Tím, že smlouvy budou uzavřeny přímo s dodavateli, dojde k úspoře finančních prostředků. Letouny Jas-39 Gripen mají především chránit vzdušný prostor ČR. Pořízení šifrovacích zařízení je podle armády důležité proto, aby byly stíhačky plně operačně způsobilé. Gripeny jsou vybaveny kombinovaným dotazovačem k bezpečné identifikaci vlastních a nepřátelských cílů. Hlavním úkolem pořizovaných kryptopočítačů je ochrana přenášených dat. O nákupu kryptopočítačů bylo rozhodnuto loni. Ministerstvo oslovilo tři případné dodavatele, nejvýhodnější nabídka přišla ze Švédska,” uvedlo tiskové oddělení pro Český rozhlas.

V roce 2018 se po skandálu s prodejem zadních vrátek do systémů americké NSA a britské GCHQ firma rozpustila do dvou nových subjektů

Skandál švýcarské společnosti Crypto AG, která se v roce 2018 rozpustila a přenesla do Švédska a schránky s jednou fyzickou osobou, která převzala velkou část aktiv švýcarského šifrovacího giganta, tak připomíná něco, čemu se mezi zpravodajci říká “zametaní” a americká CIA se tak chtěla nenápadně  zbavit svého businessu ve Švýcarsku, takže potřebovala někoho, kdo to vezme na sebe. Za normálních okolností, než jedna firma převezme druhou, se provádí něco, čemu se ve světě investic říká “due diligence”, což by se volně dalo přeložit jako hloubkový audit firmy, který má zjistit všechno okolo toho, jak na tom firma je ekonomicky, personálně, ale i majetkově a hlavně vlastnicky. A je jasné, že kdyby Crypto AG hledala skutečného partnera z oboru na své převzetí značky a assetů, tak by si taková firma pořádně Crypto AG proklepla.

Crypto AG prodávala NSA zadní vrátka do svých šifrovacích čipů a integrovaných obvodů.

A právě během takové prověrky by hrozilo, že by firma zjistila určité nesrovnalosti v majetkových strukturách, např. takovou “drobnost”, že firma Crypto AG měla veškeré akcie pouze na doručitele, což je takové obrovské bezpečnostní riziko, které za normálních okolnosti diskvalifikuje obchodní firmy i z veřejných zakázek na výstavbu laviček v parku, natož pro dodávky kryptovacích systémů. A vidíte, přesto to tak fungovalo, desítky let odebíraly světové vlády, včetně té české, kryptovací zařízení a její integrované obvody od švýcarské firmy, která byla vlastněna akciemi na doručitele. Chucpe!

Mohli ji vlastnit Číňané, nebo ti “zlí” Rusové, nebo Íránci, ale nikdo z nich to nebyl. Těmi doručiteli byli agenti CIA a německé BND. Švýcarská vláda již oznámila, že zahájí vyšetřování napojení Crypto AG na dvě cizí tajné služby a vyšetřování může přinést další skandály. Všechno totiž ukazuje na to, že kryptovací technologie švýcarské firmy jsou dosud nejen na mnoha velvyslanectvích a na ambasádách, ale to, o čem se zatím nemluví, to jsou moduly, které Crypto AG vyrábělo jako komponenty pro zbrojařské firmy na šifrování komunikace, jak hlasové, tak i datové. Ty systémy jsou ve stíhačkách, v systémech řízení boje a palby, ve velitelských systémech komunikace a v dalších vojenských zařízeních členských armád NATO.

Zbavila se doopravdy CIA veškerých aktivit a kontroly nad výrobou kryptovacích zařízení, anebo jenom přesunula své lidi a zdroje do dvou nových firem? Spekulace a nemyslitelná věc?

Firma Crypto AG měla ve svém portfoliu široké spektrum kryptovacích modulů pro široká odvětví a použití. V nabídce byla řešení šifrování pro síťové karty Ethernet, pro mobilní sítě GSM, šifrování pro optické sítě STM, šifrování faxů, telefonů a veškerá implementace šifrování přenosu dat jako takových. Firma v roce 2018 skončila poté, co se provalila praxe firmy, kdy prodávala backdoory, tedy zadní vrátka americké NSA a britské GCHQ. V té chvíli byla firma kompromitována natolik, že už nemohla na trhu dále fungovat pod svým jménem.

A je teď pouze otázkou divoké spekulace, jestli… jestli se americká CIA opravdu zbavila kontroly nad Crypto AG nadobro, anebo se pouze snažila vyvést vitální assety ven do nových subjektů a nových firem, protože tělo staré ryby již moc zapáchalo a nikdo od ní již nic nechtěl kupovat. Je to samozřejmě čirá spekulace, ničím nepodložená, ale když člověk vidí švédskou firmu, která se dostala k assetům šifrovacího giganta, a ta švédská firma je ve vlastnictví jediného člověka, a když vidíme novou švýcarskou firmu CyOne vytvořenou z několika zaměstnanců Crypto AG, člověka nutně přepadne podezření, co když… a to si již domyslíte sami.

JAS-39 Gripen C/D české armády.

Pamatujete si, jak koncem roku 2018 vypukla hysterie okolo Huawei, že prý zlí Číňané chtějí odposlouchávat západní spojence? No, tak teď se ukazuje, že infikované a kompromitované šifrovací stroje, moduly a obvody více jako 130 vládám světa, včetně spojenců a NATO, nedodávala Huawei, ale zase jenom američtí špioni ze CIA za dočasné a do roku 2008 trvající asistence německé BND. Spojenci tak odposlouchávají spojence stejně, jako své největší nepřátele.

Znovu se ukazuje, že Američané nemají přátele a partnery, protože mají jenom sebe a za partnera nepovažují nikoho, i toho největšího přítele odposlouchávají úplně stejně, jako své největší nepřátele. A je to proč? Aby Američané mohli své spojence vydírat kompromitujícími materiály a nahrávkami, zachycenými emaily, hovory, daty. Takže zatímco se uvaluji sankce na Huawei, Američané jezdí do Evropy a varují před čínskými 5G sítěmi, že by mohly někoho špehovat a je to prý hrozba. To je to největší chucpe vůbec!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

249
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

„Asi všichni chápete, o čem mluvím,“ pokládá dál řečnickou otázku a hned na ni také odpovídá. „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum a pomazánkové máslo se také musí přejmenovat, tak náhle zůstala němá a veškerá pomoc a solidarita EU je v háji. V čase pohromy je nám tedy EU platná, jak v ponorce padák. A není divu. V jejím vedení, tedy konkrétně ve vedení Evropské komise, sedí paní von der Leyen a ta se už jednou proslavila ve funkci ministryně obrany Německa. Andor Šándor o ní trefně prohlásil, že tato paní zlikvidovala bundeswehr tak, jak by to nedokázal ani maršál Žukov. Prestiž EU se už dlouhou dobu hroutí. Najednou se předvádí jako drahá a zbytečná instituce!,“ říká rázně herec Ivan Vyskočil.VELICE MOC SI VÁŽIM PANA VYSKOČILA- JENOM ŠKODA ,ŽE MEZI KOMEDIANTAMA JE VELICE MÁLO TAKOVÝCH VYNIKAJÍCÍCH HERCU A HLAVNĚ LIDÍ JAKO IVAN VYSKOČIL.Děkuji děkuji děkuji

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

Tak teď je ta chvíle, kdy Kalousek, Rakušan, Bartoš, Pekarová či Fiala mohou zvednout telefon, ten Remdesivir nám vyjednat a srovnat tak skóre pomoci Čína : Západ na 1:1, ne?“ obrátil se Hasenkopf se svou výzvou na opoziční poslance.STÁTĚ KALOUSEK TÉŽ OBDRŽEL OD SVÝCH MOCIPÁNU “VYZNAMENÁNÍ-MAJÍ HO VELICE RÁDI OD ZAPADU AŽ NA HIMALÁJI-at tam zavolá a dají mu pro nás ty léky!!!!!!!! Jak si muže takový”ZR rd
urážet a nadávat do sviní českému premierovi panu Babišovi?????

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

“PRAVDA LIDU” Zrušte už ten zbytečný parazitní senát! Tamější páprdové se nedokážou vzdát ani třetiny svých platů ve prospěch boje proti koroně. K čemu jsou národu tito luxusně placení havloidní kecalové?

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

A následně si povšiml slov expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který tvrdí, že kdyby ho teď na osm hodin pustili na ministerstvo financí, najde 40 miliard korun, které by mohl stát okamžitě poslat živnostníkům. „Prý by škrtal v provozních výdajích ministerstev i v dotacích agropotravinářskému komplexu (rozuměj Agrofertu) a zarazil by přijímání státních úředníků,“ uvádí Léko.

Tyto návrhy mu pak připomínají vtip o tom, jak sedlák, jemuž chcípají slepice, jde pro rady a dozví se, že by jim neměl dávat jíst a pít, až mu pochcípou všechny slepice. A v tu chvíli se dozví, že je to velká škoda, protože dotyčný měl ještě víc skvělých nápadů. „Nevím proč, ale po podobných výrocích Miroslava Kalouska si pokaždé musím položit otázku: Pil předtím?“ ptá se Léko. Pane Léko ,vím naprosto přeně ,že pan ” Kalooosek nikdy nepil!”
Je neuvěřitelné, že skoro po 30 letech svého působení v politice Kalousek, je stáleice ČT24???A soudy stále neumí ho poslat do vězení”
Mirda, Top05 a ostatní pravicové strany, vejdou do dějin jako nejhorší politické strany, kteří občanum po Klauzovi,
nadělali nejvíce škod ! Národ je měl už dávno “asi MILOVAT”

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

všude je bordel a hnus… co to je za svět? pro tohle lidi zvonili?pro tohle bojovali a pokládali své životy ??pro tuhle společnost kretenů?
• Přesně tak. Papež a Kalousek. Ti dva nás vyvedou z tohoto marasmu!

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

SUPER příspěvek za 100BODU”Se slovy o vlastizradě bych na místě pana Fischera šetřil, protože myslím, že kdyby on sám o sobě měl promluvit, musel by se zavřít, až zčerná. Jen aby řeč nestála, místo Bible bych mu dovolil s sebou do cely lavičku Václava Havla. Samozřejmě po jejím uhrazení.

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

Dnes vidíte, jak je ČT důležitá, řekl si ředitel Dvořák o zvýšení poplatků. Erik Best se neudržel
27.03.2020 14:16
Generální ředitel ČT Petr Dvořák volá i v časech koronavirové krize po navýšení koncesionářských poplatků. Publicista Erik Best jej počastoval sarkastickými slovy. Dvořák však trval na tom, že je třeba vést i tuto debatu, protože právě v časech krize je nejlépe vidět, jak důležitá je veřejnoprávní televize.Už přes rok jsem si zablokoval ČT 24 KALOUSKOVIZI I KDYŽ JSEM DONUCEN PODPOROVAT MĚSIČNĚ TTENTO PROTISTÁTNÍ VYSÍLAT “MÁM ČASTEČNĚ OD VYMÍVÁNÍ MOZKU A VĚČNÉHO LHANÍ pokoj” Pan Eric best má ve všem pravdu NENAŽRANE DVOŘÁK KTERÝ JEŠTĚ NEUVEŘEJNIL výdělky své svých zaměstnancu které platíme my občané tohoto státu . JAKMILE TATO VLÁDA PANA BABIŠE ZVÝŠÍ POPLATKY okamžitě zruším televizi, ANO PUJDE KE DNU. VLASTENCI NECHTĚJÍ PODPOROVAT ČTKALOUSKOVIZI!!!

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

Jourová varuje: Kvůli pandemii nesmíme zapomínat na ruské dezinformace a užitečné idioty. Takže posíláme 5 milionů euro „Nevím kdo dosadil tu DE -“bylní” ŽROUROVOU DO eu JAKO 99% ČESKÝ EUROVLEZDOPRDELNÍKUn pro ČESKÝ S TÁT JE ŠKODÍ NAŠEMU SPOLEČENSTVÍ! nadarmo se neříká koho chleba jíš tohopísen zpívej TAKŽE JOUROVÁ ZPÍVÁ PRO evropskou unii.. vzdyt ji za to VELICE dobře platí.

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

Nejvíce zasaženou zemí koronavirem jsou nyní Spojené státy, je zde téměř 86.000 nakažených a 1.300 mrtvýchAmeričané umírají na virus jako mouchy.Trump už vidí jedinou spásu v Číně která si s tím dovedla poradit.Proto nyní Trump stále vyjednává s jejich představiteli a prezidentem.
USA musí být ve všem PRVNÍ a nejlepší! jsem velice přející člověk a proto přeji aby stím koronavirem byli absolutně NEJ -hlavně ti jejich miltimilionáři a zbrojní prumyslový magnáti KTEŘÍ NEUSTÁLE VYVOLÁVAJÍ VÁLKY PO CELÉ PLANETĚ!

ALE POZOR
Návštěvník
ALE POZOR

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se po hudebním výstupu a promluvě umělce Zdeňka Svěráka, kterou mohli spatřit diváci České televize, na Facebooku rozepsal, co si o tom myslí. „Zpívat na povel ‚Není nutno, není nutno, hlavně nesmí býti smutno‘ v časech, kdy všude po světě umírají lidé, to může vymyslet jen dokonalý dramaturgický bezmozek,“ kritizoval. A přidal, co si o hudební chvilce myslí další lidé na této sociální síti. „Asi by si to měli přečíst i v České televizi,“ poznačil. Nutno podotknout, že ve veřejnoprávní televizi asi z reakcí šťastni nebudou.Plně souhlasím i když jsem neměl možnost vidět tento pořad.Od jisteé doby jsem “velice alergický” na komedianty KTEŘÍ JDOU PROTI LIDU!!!! každej snich si myslí ,že když se naučí “pár monologu” ) ZA DESÍTEK LET) jejich profese TAKŽE JSOU VÍC NEŽLI OBYČEJNÍ OBČANÉ!!!! hLUBOCE SE SKLÁNÍM PŘED TAKOVÝMI LIDMI jako pan Petr ŠTĚPÁNEK.