Víme první: Američané si potichu přivlastnili 5G satelitní frekvence pro celosvětovou internetovou...

Víme první: Američané si potichu přivlastnili 5G satelitní frekvence pro celosvětovou internetovou síť Starlink! Huawei s tím nesouhlasil, ostře protestoval a zbytek už znáte! Podle Elona Muska budou mít sítě 5G superskalární charakter, budou moci samy růst spolu s počtem koncových zařízení. Firma SpaceX vynese na oběžnou dráhu 7000 satelitů na vytvoření celosvětové 5G sítě nového internetu! Vaše 5G zařízení se stane současně vysílačem pro další uživatele v lokalitě! Půjde o síť všech sítí, ztělesnění Skynetu z kultovního filmu Terminator, který toto předpověděl!

Víme první: Američané si potichu přivlastnili 5G satelitní frekvence pro celosvětovou internetovou síť Starlink! Huawei s tím nesouhlasil, ostře protestoval a zbytek už znáte! Podle Elona Muska budou mít sítě 5G superskalární charakter, budou moci samy růst spolu s počtem koncových zařízení. Firma SpaceX vynese na oběžnou dráhu 7000 satelitů na vytvoření celosvětové 5G sítě nového internetu! Vaše 5G zařízení se stane současně vysílačem pro další uživatele v lokalitě! Půjde o síť všech sítí, ztělesnění Skynetu z kultovního filmu Terminator, který toto předpověděl!

Čeští poslanci kontrolního výboru pro činnost NÚKIB znovu probírali Huawei [1]. Jenže k ničemu se nedobrali a závěrem je výzva státním orgánům, aby dobře zvážily dodavatele telekomunikačních systémů. Huawei prý do budoucna představuje hrozbu, ale žádné konkrétní věci a obvinění Huawei nebyly poskytnuty. Poslanci kroutili hlavami a nerozuměli, v čem je vlastně problém. Zatepla jsme dostali do naší redakce podrobnosti o průběhu jednání výboru. Řeč se vedla o hrozbách čínské rozvědky, agentech, možném zneužití čínskou vládu, ale všechno to spíš připomínalo bububu a strašení, svěřil se nám náš zdroj.

Globální celosvětová satelitní 5G síť Starlink, důvod hysterického útoku na Huawei.

Česká republika připomíná Josefa Vyskočila, postavičku z kultovního druhého dílu filmového Švejka. Američané si vodí Babišovu vládu jako skupinu chovanců pomocné školy v očekávání, že nikdo ve vládě nerozumí technologiím, a že jim to vysvětlí NÚKIB, který dostane od amerických partnerů noty. Huawei nebyl problém dlouhá léta, až do listopadu 2018 a do chvíle, kdy v USA k něčemu došlo. Dosud poslanci slyšeli jenom povídání o zlých Číňanech, kteří nám chtějí asi ukrást krtečka. Jenže, až si poslanci přečtou tento článek, budou se na celou věc dívat úplně jinak, protože je to bomba. O co jde?

Jakmile dostal Musk zelenou od FCC, začala americká vláda útočit na Huawei a Kanada ochotně zatkla finanční ředitelku Huawei proto, že dvě kanadské firmy se účastní amerického projektu 5G satelitního internetu v USA!

Americký vizionář Elon Musk měl před časem rozhovor na americké televizi ABC o 5G sítích. Vysvětloval, v čem se 5G sítě budou lišit a vůbec nejde jenom o jiné frekvence na úrovni satelitních pásem. Tou zásadní informací pro všechny české politiky z redakce Aeronetu je zpráva, že všechno, co dosud slyšeli od NÚKIB, je zcela jinak. Ten hlavní důvod, proč vláda Donalda Trumpa začala šílet kvůli Huawei, proč došlo v Kanadě k zatčení finanční ředitelky Huawei na příkaz amerických orgánů, proč země západních amerických partnerů jsou masírovány hrozbami a strašením o Huawei, to všechno je způsobené tím, o čem nedávno hovořil Elon Musk. Jedná se totiž o realizaci obdoby celosvětového Skynetu!

Elon Musk

Vrátíme se lehce zpátky v čase. Dne 15. listopadu 2018 americký telekomunikační úřad FCC udělil firmě SpaceX a Elonu Muskovi celosvětovou licenci (!) na pokrytí celé planety Země americkým 5G telekomunikačním signálem pro vybudování Muskova celosvětového internetu Starlink, jehož provoz zajistí celkem 7,000 satelitů na velmi nízké oběžné dráze planety Země [1], které na velmi nízkou oběžnou dráhu vynesou rakety Falcon Muskovy firmy SpaceX. Původně mělo jít jen o 4000 satelitů [2], ale došlo zjevně ke změně plánů, MSN dokonce upřesnilo číslo na 7500 satelitů [3]. Američané si tak de facto zprivatizovali pro sebe celý telekomunikační prostor a frekvence na velmi nízké oběžné dráze, v tichosti, bez souhlasu OSN a s tichým a přísně utajeným souhlasem amerických partnerů. Problém je v tom, že Čína proti tomu protestovala a hodlá sama vybudovat vlastní celosvětovou 5G komunikační síť. To je naprostá pecka a bomba! Aeronet je první server v ČR, který tuto informaci přináší! Děkuji jménem redakce za tyto důvěrné informace našemu zdroji z okruhu čínské obchodní komory v Praze. Toto zásadně mění všechno, co jsme dosud o kauze Huawei tušili.

Tisková zpráva ZDnet

Americká Federální komise pro komunikace (FCC) vydala autorizaci pro firmu SpaceX na vybudování, nasazení a provozování více než 7 000 satelitů na oběžné dráze s velmi nízkou oběžnou dráhou, kde se očekává, že podpoří internetové připojení po celém světě. FCC také vyhověla požadavku SpaceXu na přidání kmitočtových pásem 37,5-42,0 GHz a 47,2-50,2 GHz do své dříve schválené koncepce geostacionární satelitní orbity (NGSO). Autorizace dovoluje společnosti SpaceX rozšířit své geografické pokrytí a dává leteckému průmyslu zelenou na podporu širokopásmových a komunikačních služeb pro rezidentní, komerční, institucionální, vládní a profesionální uživatele v celosvětovém měřítku. Společnost Elona Muska dostala povolení k družicovým aktivitám NGSO společně s firmami Kepler Communications, Telesat Canada a LeoSat.

Společnost FCC poskytla společnosti Kepler podmíněný přístup na trh v USA, tato společnost se sídlem v Torontu nabízí globální konektivitu pro internet věcí. Rozhodnutí také udělilo společnosti souhlas s použitím navrhované konstelace 140 satelitů NGSO v pásmech 10,7-12,7 GHz a 14,0-14,5 GHz.

Více zde.

Všechno to naprosto logicky a časově do sebe zapadá, posuďte sami: Americká FCC vydala povolení Elonu Muskovi 15. listopadu a spolu s ním poskytla dvěma kanadským společnostem (Telesat Canada a Kepler) přístup na americký trh a do americké sítě Starlink Elona Muska. O pouhé 3 týdny později byla v Kanadě 5. prosince zatčena finanční ředitelka a dcera zakladatele Huawei Meng Wanzhou [4]. Jaká to náhoda! Ruka ruku myje! Chápete už tu ochotu Kanady k zatčení finanční ředitelky Huawei? Dvě kanadské firmy mají přímý zájem na odstavení čínského konkurenta při budování americké globální 5G sítě! A chvíli poté dne 17. prosince se český Národní úřad pro kybernetickou a internetovou bezpečnost (NÚKIB) vytasil s onou hysterickou bezpečnostní zprávou, že výrobky Huawei představují hrozbu [5]. Nikdo přitom nechtěl říct na rovinu, jaké jsou důkazy, v čem Huawei špehuje, kdy a jak. Nic takového ale nečekejte, nikdo vám neodpoví, protože nic takového ani neexistuje. Huawei zkrátka nesouhlasí s tím, že USA dne 15. listopadu 2018 si zprivatizovaly celosvětové orbitální 5G frekvence nad celou naší planetou, bez souhlasu světového společenství. Přesně podle Trumpova hesla America First!

Více jak 7000 satelitů zaplaví oblohu a vytvoří základ nového Internetu 2.0, ale současně půjde o sledovací, špehovací, monitorovací a informační síť všeho lidstva, o veškerém lidstvu – Skynet

Teprve až Elon Musk to nedávno více rozvedl v jednom z rozhovorů, že dostal od FCC k dispozici vysílací satelitní 5G pásma pro svých 7000 satelitů, které pokryjí celý svět 5G telefonní a zejména datovou a telekomunikační službou, čímž společnost SpaceX vytvoří prvního globálního mobilního operátora, který nebude využívat roamingové národní sítě, ale bude disponovat vlastní satelitní 5G sítí. Ta bude komunikovat s 5G pozemními výkonovými věžemi a americkými 5G technologiemi od americké firmy Cisco (proto teď nesmí nikdo z partnerů USA nakupovat 5G pozemní stanice a infrastrukturu od Huawei), ale i s koncovými zařízeními na zápěstích lidí na zemi, s hodinkami Apple Watch, s mobilními telefony, s bankovními službami, kamerovými systémy, autoalarmy, dopravními systémy řízením dopravy pomocí semaforů atd. Elon Musk měl již před zhruba dvěma roky jednu přednášku o světové síti všech sítí, která bude připomínat Skynet, protože bude sama exponenciálně růst ve svém objemu.

Komunikační síť Starlink bude operovat globálně z oběžné dráhy.

Klasické 5G zařízení se totiž od předchozích bezdrátových sítí liší podle Muska v jedné věci. 5G sítě podporuji superskalární model, který je podobný torrentovým sítím pro sdílení filmů a jiného softwaru. V normálních sítích to funguje tak, že čím více uživatelů se přihlásí do sítě, tím více je síť zahlcená požadavky na mobilní věže, až v nějakém okamžiku síť zkolabuje. Sítě 5G fungují přesně obráceně, síť je o to rychlejší a o to více propustná, čím více uživatelů se do 5G sítě připojí. Jak je to možné? Každé koncové 5G zařízení se totiž stane součástí superskalární sítě, kde každý přijímač je současně lokálním vysílačem. Pokud budete někomu posílat třeba fotku, vaše 5G zařízení se nepřipojí k jednomu konkrétnímu vysílači operátora v místě, ale rozešle data všem 5G zařízením v okolí. Ty je předají dál a dál, a zase dál, bez účasti centrální mobilní věže. To je superskalarita. Aby to fungovalo, určitá spolupráce operátora tam nastává, ale pouze lokálně.

Superskalární 5G světová síť vytvoří obdobu, nebo spíš kopii filmového Skynetu, díky 5G koncovým zařízením na zemi nepůjde vypnout

Koncové mobilní 5G zařízení zašle data nejbližšímu 5G vysílači s nejvyšším výkonem, a to je věž operátora. Tato věž inteligentně najde trasu mezi lokálními 5G zařízeními a pošle jim instrukce, že mají váš datový balíček doručit skrze svou lokální konektivitu. Balíček tak vůbec nedoručí síť operátora, ale doručí si ho mezi sebou koncová 5G zařízení, která se najdou ve svém lokálním dosahu. Příklad bude vypadat takto: Chcete poslat esemesku kamarádovi, který bydlí na druhé straně města. Umělá inteligence v síti operátora zaměří osoby, které jsou na trase a mají 5G zařízení. Algoritmus zjistí, jestli jsou ve vzájemném dosahu. Pro přenos lze použít mobilní telefony, chytré hodinky, ale třeba i chytré ledničky, informační 5G tabule v ulici atd. Jednotlivá zařízení si ve svém dosahu předají datový balíček a doručí ho uživateli. Čím více uživatelů 5G zařízení na trase, tím rychlejší a spolehlivější doručení.

Vizualizace globální Muskovy sítě Starlink.

Studie podle Elona Muska v USA ukazují, že více jak 88% mladých lidí komunikuje s kamarády, kteří bydlí v dosahu několika mil v rámci jedné aglomerace. Proč používat mobilní věže, když data mohou dopravit ve městě koncová zařízení mezi sebou? Hustota to umožňuje. Současné sítě to neumí. Zkrátka to znamená, že síť 5G nahradí dnešní internet! Znovu to zopakuji: Konec dnešní podoby internetu je blízko. Dnešní internet spoléhá na servery v datacentrech podobně, jako dnešní sítě operátorů spoléhají na mobilní věže, přes které teče všechno. Jakmile se ale vybudují 5G sítě, každé nové prodané 5G zařízení se připojí do celosvětové 5G sítě a v rámci superskalarity ji posílí, jak na rychlosti, tak hlavně na propustnosti.

Sítě 5G přinesou operátorům vlhký sen: Čím více uživatelů, tím větší propustnost

Máte tři baráky, které jsou od sebe vzdáleny 300 metrů. V baráku A a C bydlí dva kamarádi. Mezi nimi je barák B. Jejich koncová 5G zařízení v lokálu mají dosah cca. 250 metrů, takže A a C mezi sebou v lokálu komunikovat nemohou. Musí si posílat data přes výkonnou vysílací věž operátora. Jenže, přijdou Vánoce a uživatel X v prostředním baráku si pořídí chytrou 5G ledničku, to znamená, že lednička je připojena do 5G sítě, hlídá potraviny v ledničce a sama na internetu objednává doplňování zásob. A teď to přijde: Uživatel v domě A pošle data uživateli v domě C, ale tentokrát to jde rychleji. Datový balík se přenese do domu B do chytré ledničky. Ta přijme datový balík a operátor ze sítě pošle lednici instrukci, aby datový balík lokálně předala do domu C vedle. Balíček je doručen, rychle, bez zahlcení datového spektra operátora.

První satelity Starlink jsou již na oběžné dráze.

Pokud by v domě B bylo 10 uživatelů 5G sítě, potom by síť pro přenos datového soubory vybrala skupinu nejrychlejších a nejsilnějších zařízení. Superskalárnost je fantastická právě v tom, že čím více lidí se zapojí do sítě, tím je síť pro všechny lidi v síti rychlejší a spolehlivější. Takto už dnes fungují torrentové sítě na internetu, čím více seederů, tím rychleji stahujete oblíbený film. Takto vytvořená 5G síť bude základem nového internetu, který ale bude v rukách jedné jediné osoby. Elona Muska. Globalizace a Nový světový řád. Jeden svět, jedna světová vláda, řízení internetu v rukách jediné firmy. Dnešní internet se řídit moc nedá, ale 5G síť v rukách jednoho podnikatele, to zcela změní pravidla hry. Jednotlivá zařízení budou nezávislá, takový internet nepůjde vypnout, nikdy, protože lokální 5G zařízení budou mezi sebou komunikovat lokálně na dosah pár stovek metrů v superskalárním modelu. A kdo bude kontrolovat synchronizační protokoly této sítě, ten se stane pánem celého světového informačního prostoru.

Konec dnešního internetu se blíží, nový internet 2.0 bude všude ve všech 5G zařízeních okolo nás, bude nás vidět, sledovat, pozorovat, kontrolovat…

Síť, která nepůjde vypnout. Co vám to připomíná? Ano, je to kultovní film Terminator, programovací video Syndikátu. Poslechněte si, co se říká na konci filmu. Skynet se nakopíroval do všech počítačů na světě, do všech zařízení na této planetě. A když zjistíte, že 5G síť bude celosvětovou sítí řízenou americkou firmou SpaceX Elona Muska z jeho 7 tisíc satelitů na oběžné dráze, pro jehož potřeby americká FCC uvolnila svévolně celosvětové 5G frekvence, tak najednou pochopíte, že to už stojí za zatčení dcery zakladatele Huawei, to už stojí za obchodní válku na telekomunikačním poli s Čínou, to už stojí za tu hysterii v zemích amerických partnerů (v ČR) ohledně čínské hrozby. Američané jsou jako kovbojové, přivlastnili si celoplanetární 5G frekvence. A západní partneři ani nemuknou. Pro Američany je nepřípustné, aby superskalární 5G celosvětovou síť kontrolovali Číňané. Hraje se totiž o kontrolu nového celosvětového internetu, který bude postaven na celosvětové 5G síti.

Centrála NÚKIB s Českou televizí na panelu.

Nenechávejte si tento článek pro sebe a rozešlete ho svým známým a především poslancům a politikům, ať se konečně dozví, jak obrovský projekt se skrývá za celou hysterií proti čínskému Huawei. Aeronet je vždy o krok napřed ve vnímání světových a mocenských procesů. Přinášíme informace, které jinde nezaznívají. Elon Musk nám nad naše hlavy vypustí 7,000 satelitů a přitom NÚKIB straší českou veřejnost o jakési čínské hrozbě. Ti lidé by se měli stydět, dělají ostudu IT, dělají ostudu lidskému úsudku, ale především dělají ostudu zpravodajským službám. Redakce Aeronetu musí dělat práci za tajné služby a pátrat po důvodech a pozadí americké hysterie proti Huawei. A to hlavní, co je třeba zdůraznit, to je skutečnost, že ta celosvětová síť Elona Muska nebude nakonec americká, ale globalistická. Protože veškeré Muskovy zdroje pochází od globalistů, ne od americké vlády nebo amerických neoconů. Americká FCC poskytla Muskovi pouze celosvětový mandát v domnění, že ta 5G celosvětová síť posílí americkou pozici. Ne, bude to hřebík do rakve současného internetu, který vznikl v 60. letech v USA. Skynet se stane realitou.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Dáša
Návštěvník
Dáša

Co by nám bylo platné, kdyby poslanci prozřeli , když Senát je obohacen novou náplní tvořenou stahovači králíků, exhibicionisty a mluvicími hlavami s rybíma očima, kteří mají v systému založenou obsolentní disketu, která se zasekla v prediluviální době.

Oldbeat
Návštěvník
Oldbeat

Ve vesmírném prostoru asi bude tlačenice, protože nejen USA, Čína, ale Rusko hodlá expandovat a vytvořit vlastní internet. Teď však nevím, kde jsem tu info vzal, ale vím to jistě.

Barzoj
Návštěvník
Barzoj

Vcelku logický článek, včetně srovnání s obchodní válkou s Čínou. Před pár dny mi byl zablokován účet na fb, díky sdílení s projevem v Italském parlamentu!! Tak mne napadá, zda ten “zloduch” Putin náhodou neovládá Google přes US senát, který rozjel cenzuru na fb, aby tak ovlivňoval volby v EU!!!! A z toho plyne, že také přes fb ovládá naše tajné služby!!! Tak taková pitomost může opravdu napadnou pouze “odborníky” v ČR!!!! Za vším stojí Putin, nikoli USA tajné služby, jak se nám snaží vnutit už i naši lidé nejen z tajných služeb, ale z některých politických stran – především “Demobloku”!!!!!

Willy
Návštěvník
Willy

Vše, co jeden dokáže vymyslet, dokáže druhý obejít. Stejně to bude i s 5G-supersítí.
Každé elektromagnetické záření lze rušit; dnes za pár stovek koupíte jak rušičky, GSM, tak BT i WiFi…
Jednoduché to nebude ani s nástupem „chytrých věcí“ – kolik lidí bude chtít ledničku vnucující mu „Kolalokovu lihuprostou alkoholickou limonádu“, když ji nemůže ani cítit. A když už časem na trhu jiné než ty „chytré“ nebudou (nejprve bude třeba vyprodat ty současné hloupé v akcích „slevy až 75%“, na což se sice chytne spousta lidí, ale také tím oddálí nákup té 5G). Ale i ty „chytré“ budou muset obsahovat chladicí agregát schopný fungovat bez přídavné elektroniky (kdo si těch pár nezbytných drátů neumí pospojovat sám, za potřebnou úpravu si zaplatí).
Ještě bych rád upoutal pozornost na takové jevy, jako je nárůst nespokojenosti (i mladých!) se šmírujícím Fakebookem – zatím jen ve stadiu nespokojenosti a snah jeho šmírování omezit na minimum „legálními“ prostředky, které FB nabízí (che-che!), ale objevil jsem (mezi žáky ZDŠ) už několik (sic!) takových, kteří FB mít nechtějí! (Na okraj: jeden z nich používá pro „závisláky na sociálních sítích“ půvabný název „elektrosmažky“.)
A úplně nakonec dvě chmurné myšlenky: Pokud se 5G přece jen ujme globální vlády nad světem, nebude to vadit vůbec nikomu – nejšťastnější jsou, jak známo, epsiloni [A. Huxley, The New Brave World, čes. jako Konec civilizace]. Může to dopadnout i opačně: při tom, co všechno ten Homo sapiens provádí, nemusí být ani ti, co 5G sítě chtějí budovat ani ti, které mají ovládnout.

Egill
Návštěvník
Egill

Nějak se mi to nezdá. Když to vezmu čistě technicky, tak 7000 satelitů je docela nesmysl. Především z hlediska toho, jak je na orbit dostat. Kdyby byla vynášena jedna družice denně ( což je pochopitelně nesmysl ), tak za rok by jich bylo umístěno 365. To znamená, že by celá operace trvala kolem dvaceti let.

Sleep
Návštěvník
Sleep

pane VK a není on ten Elon nakonec spíš spasitel, který předežene všechny? vždyť co dělají jeho firmy s vyjímkou tesly?? podzemí, singularita a efektivní způsob dopravy na další tělesa říkáte? a výše popsaná satelitní síť v rukou tohoto člověka? a kolik z mocných lidí si toto uvědomuje? v kontextu mozaikového pozorování světa mé myšlenky samozřejmě vyznívají hloupě a odpověď zní: všichni podstatní. přesto – něco mi na tom nesedí. Elona pozoruju roky, je to génius a není to dobrý herec… howg

Pavel
Návštěvník
Pavel

To bude hackování. Pokud bude lednička sama objednávat potraviny a někdo jiný podvrhne požadavek na poslání potravin… Takto si mohou lidé vyřizovat mezi sebou účty.
Běžný uživatel nebude mít ke konzoli tzn. terminálu (klávesnice + monitor) ledničky přístup, zato v operačním systému ledničky se budou množit viry jeko vzteklé.

Připomíná mi to pohádky z roku 1900 jak všichni plánovali létající vzducholodě pro osobní přepravu. No a po 100 letech vzducholodí létá snad ještě méně. Já když jsem viděl jednu nad Bodanským jezerem, tak to bylo pozdvižení stejné jako před 100 lety.

Robert
Návštěvník
Robert

Nějak to nechápu technicky, signál z družic sice chytnete kdekoliv na světě, třeba i uprostřed oceánu, ale nechytnete ho uvnitř místnosti, dokonce ani pod střechou auta. Na tu vzdálenost je příliš slabý aby procházel zdmi jako běžné rádiové vlny z pozemních vysílačů. Proto musí být navigace v autě fungující na principu GPS nebo Glonass pod předním sklem, protože pouze přes sklo signál projde. Tak jak by toto fungovalo v praxi, člověk by musel být venku aby mu připojení fungovalo?
Vzdušný prostor jednotlivých států je do výšky 100 km, prostor výše nepatří nikomu, podobně jako mezinárodní vody. Takže z pohledu mezinárodního práva by to asi problém nebyl

TEST
Návštěvník
TEST

Je to jednoduche, koncovy uzivatel 5G zariadenia nepotrebuje mat vyhlad na oblohu, staci mu aby mal konektivitu na zakladnovu stanicu, (presne ako ma dnes mobilny telefon na BTS). Zakladnova stanica ma zas konektivitu na satelit a sprostredkuje ju uzivatelovi 5G siete. Medzinarodne pravo vyuzivania vesmiru sice neovladam, ale to, ze nejaky satelit siri signal je uz uplne ina vec.

Štefan
Návštěvník
Štefan

Zlodeji ako vždy všetko ukradnú ale im to nevyjde, Čína a Rusko si nenechajú niečo špionážne lietať nad hlavou

Pijack
Návštěvník
Pijack

Už se někdo zamyslel na možností, že Čína předběhne USA a obsadí prostor pro 5G sama, stejně bez požehnání mezinárodních institucí? Pokud ano, tak amíci asi protestovat nemohou, protože se tímto způsobem snaží urvat pozici i oni. Myslím dokonce, že Čína je v tomto ohledu trochu napřed, páč ten Musk je spíš taková velkohubá trouba, co ráda machruje… kdežto rákosníci tiše v koutku makají a montují a vyrábí… zrovna z ničeho nic přistáli na odvrácené straně měsíce. Co a kdo jim zabrání, aby spustili 5G dřív? 🙂