Víme opět první! Freemailové schránky Centrum.cz zahazují už dokonce i obchodní poštu,...

Víme opět první! Freemailové schránky Centrum.cz zahazují už dokonce i obchodní poštu, schyluje se k desítkám žalob na společnosti Zdeňka Bakaly a Tomáše Charváta. Virusfree zahodil dokonce i objednávku na invalidní vozíček těžce nemocného člověka. Skandál, který nemá obdoby, mainstreamová média v ČR zazdila a úzkostlivě ho tají! Všichni se bojí Bakaly?

Víme opět první! Freemailové schránky Centrum.cz zahazují už dokonce i obchodní poštu, schyluje se k desítkám žalob na společnosti Zdeňka Bakaly a Tomáše Charváta. Virusfree zahodil dokonce i objednávku na invalidní vozíček těžce nemocného člověka. Skandál, který nemá obdoby, mainstreamová média v ČR zazdila a úzkostlivě ho tají! Všichni se bojí Bakaly?

Skandál zahazovaných emailů v České republice opravdu nebere konce a dosahuje nedozírných obrysů. Redakce Aeronet.cz je zaplavena tisíci a tisíci emailů z celé české republiky, kde nám lidé sdělují své poznatky o tom, jak jim mizí emaily zasílané na vybrané českých freemailové servery. Už počátkem minulého týdne jsme jako první server v České republice přinesli informace [1] o tom, že trojice freemailových serverů Centrum.cz, Atlas.cz a Volný.cz nedoručuje emailovou poštu a zahazuje ji bez vědomí příjemce i odesílatele, a to pokaždé v tom případě, kdy uvnitř emailu anebo v hlavičce odesílatele se nachází textový řetězec, který odpovídá názvům domén tzv. alternativních serverů v ČR a na Slovensku. Pokud kdokoliv zaslal na kterýkoliv z těchto freemailů poštu, kdy ve zprávě byl odkaz na články na nějakém alternativním serveru, pošta adresátovi nikdy nedošla.

Spamová pošta by měla končit ve spamu. V České republice je to jinak. Obchodní a soukromá pošta, která nemá se spamem nic společného, je rovnou zahazována bez vědomí odesílatele i příjemce.

Jak se nám podařilo zjistit, zahazování emailů provádí antispamová brána, kterou neprovozuje společnost Economia Zdeňka Bakaly, ale subdodavatelská společnost Excello, s.r.o. z Prahy, která provozuje antispamovou bránu Virusfree. Jak jsme byli v uplynulých dnech informováni, tato brána je nainstalována i u dalšího provozovatele freemailů v ČR, konkrétně u Tiscali.cz, kde do této chvíle jsou zahazovány emaily většiny českých a slovenských alternativních serverů, které uvádí slovenská nezisková organizace a iniciativa Konspiratori.sk. Z našich testů vyplývá, že společnost Excello, s.r.o. zrušila blokování a zahazování emailů Parlamentních listů a našeho Aeronetu, ale pouze na antispamové bráně společnosti Economia. Na ostatních branách, jako např. na Tiscali.cz, jsou nadále blokovány a zahazovány emaily Aeronetu i Parlamentních listů. Jedná se zjevně o úmysl, kdy společnost Tomáše Charváta zruší blokace a zahazování emailů pouze tam, kde vznikne mediální tlak. Protože o Tiscali.cz jsme minulý týden nepsali, tlak nevznikl, a proto na Tiscali.cz jsou emaily zahazovány nadále, a to jak pro náš Aeronet, tak pro Parlamentní listy.

Freemaily v České republice už zahazují i obchodní poštu, objednávky firem a dokonce i poštu invalidů

Co je ovšem opravdu děsivé, to je politika selektivního přístupu k odblokování a zrušení zahazování emailů. Protože celou kauzu medializoval Aeronet a posléze i Parlamentní listy, dočkaly se odblokování koncem minulého týdne jenom tyto dva servery, protože kauzu mediálně publikovaly. Jenže všechny ostatní alternativní servery, a je jich více než stovka v ČR a na Slovensku, jsou nadále blokovány a jejich emaily zahazovány na všech freemailech, kde je nainstalována antispamová brána Virusfree od pražské společnosti Excello, s.r.o. Minulý pátek na Svobodném vysílači CS jsem varoval, že situace se zahazováním emailů mohla postihnout nejen čtenáře alternativy, ale i nemocné lidi, obchodní firmy a podnikatelské subjekty. A přesně k tomu došlo, ovšem v takovém obrovském rozsahu, že z toho jde doslova hlava kolem. Posuďte sami tyto otřesné případy, my v redakci k tomu opravdu nemáme slov.

Homeopatika jsou v ČR nově důvodem k zahazování emailů

Paní Magda trpí psoriázou (lupénkou) a odebírá a nakupuje homeopatika od bylinkářky z Vysočiny. Svůj email má na Centrum.cz a její dodavatelka má odkazy a profil na jednom z alternativních serverů, který si bohužel nepřeje medializaci a požádal nás, abychom ho v této kauze nezmiňovali. To je škoda, protože pokud se neozvete, nic se nezmění. V průběhu ledna komunikace ustala a paní Magda přestala dostávat odezvy na své dotazy, které zasílala homeopatičce kvůli své nemoci.

Její zdravotní situace se zhoršila, nikdo jí na emaily neodpovídal, což považovala za ukončení spolupráce, nebo že už dotyčná paní služby neposkytuje. Protože se její situace zhoršovala, napadlo jí zkusit zavolat homeopatičce přímo na telefon. Jaké však bylo její překvapení, když ta se jí naopak zeptala po zavolání, proč neodpovídá na emailové odpovědi. Měla totiž pro ní připravenou novou zásilku, ale protože se neozývala, zásilku musela zrušit. Vyčíslená škoda přes dva tisíce korun. Jak se zjistilo, odpovědi homeopatičky paní Magdě na její Centrum.cz schránku nikdy nedošly, antispamový filtr emaily homeopatičky zahazoval. Nenašla je ani v doručené poště, ani ve spamové příhrádce, kterou pravidelně kontroluje.

Antispam Virusfree už blokuje i stránky, kde se píše o homeopatikách.
Vydavatel časopisu přišel o inzerenty a předplatitele

Druhou kauzou, kterou již můžeme i adresně uvést, je nedoručování emailů zákazníkům, předplatitelům a dokonce i inzerentům alternativního časopisu Šifra, který vydává pan Milan Vidlák. V posledních týdnech totiž došlo k tomu, že když si zákazníci objednali předplatné časopisu, nedošlo jim potvrzení o tomto předplatném. Jindy si paní chtěla zdarma stáhnout elektronické vydání časopisu, ale potvrzovací email na Centrum.cz jí nedošel, prostě zmizel. Doména casopis-sifra.cz je totiž na seznamu tzv. alternativních webů, které blokuje antispamová brána Virusfree nainstalovaná na Centrum.cz a na dalších freemailech společnosti Economia. Stejně tak došlo k ekonomické ztrátě ve chvíli, kdy vydavatel časopisu přišel o předplatitele, protože čtenářka měla svůj email na Centrum.cz a požádala o prodloužení předplatného. Redakce Šifry zaslala čtenářce platební instrukce, ale ty jí na její email nikdy nedorazily, protože Centrum.cz blokuje a zahazuje hlavičky emailů casopis-sifra.cz. Nedoručováním emailů tak vzniká ekonomická škoda v rovině podnikání.

Co napsala šéfredaktorovi do redakce Šifry odběratelka časopisu?

„Dobrý den, chápu, že toho máte hodně, ale chtěla bych se na něco zeptat. V lednu 2018 mi nepřišlo aktuální číslo Šifry. Mám předplatné od listopadu 2017. Druhého února 2018 jsem psala mail na redakci a 6.2.2018 na Váš mail. Nepřišla žádná reakce. Časopis došel, a tak jsem to neřešila. Před pár dny jsem si dala stáhnout Speciální vydání zdarma. Čekám a nic. Po několika dnech jsem to dala stáhnout na manželův mail na centrumu. Nic. Dnes jsem to dala stáhnout na mail na seznamu a hned to přišlo.“

Když jsem jí potvrdil, že jsme se stali obětí cenzury, napsala ještě jeden krátký mail, kde zmínila i váš server. Tak jsme se o tom vlastně oba dozvěděli, z Aeronetu :-): „Ráno jsem si přečetla Váš mail a doteď jsem ještě naštvaná. Člověku se ani nechce věřit, co všechno je dnes možné. Když jsem ten článek na Aeronetu četla, nenapadlo mne, že si to ověřím na vlastní kůži. V totalitě jsem se narodila, a jak to tak vypadá, asi v ní i umřu. Bohužel.“

Výtisky časopisu Šifra.
Invalida přišel kvůli zahazovaným emailům na Centrum.cz o koupi vozíku, zvažuje žalobu na provozovatele freemailu

Třetí příklad, jaké důsledky má zahazování emailů na freemailech společnosti Economia, jsem si nechal jako poslední svědectví. Pan Jindřich je invalidní důchodce z Hradce Králové a je upoutaný na invalidní vozík, a to již od poloviny 90. let. S pomocí rodiny a přátel se rozhodl zakoupit si elektrický vozík značky Meyra z druhé ruky, nabídku našel v inzerci, kde rodina v rámci pozůstalosti nabízela vozík k prodeji. Pan Jindřich zavolal na telefon a po krátkém hovoru se s prodávající ženou dohodl, že mu zašle na email Centrum.cz podklady k vozíku. Jenže prodávající paní má v Gmailu nastavený tzv. podpis (patičku), který se připojuje ke každému odeslanému emailu. Podpis obsahuje její adresu, telefonické číslo, emaily a také odkazy na blogy, věnuje se totiž soukromě ezoterice. A právě odkaz na server Osud.cz v jejím patičkovém podpisu v emailu poté způsobil, že její email nebyl panu Jindřichovi doručen. Centrum.cz tento email zahodil, protože antispamový filtr společnosti Excello, s.r.o. nalezl v emailu odkaz na údajně ideově závadný alternativní server.

Elektrický invalidní vozík Meyra, ilustrační foto.

Pan Jindřich po 4 dnech znovu paní napsal a požádal o zaslání podkladů s informacemi o vozíčku a s fotografiemi, v jakém je technickém stavu. Ale opět nic nedostal. Ani v příchozí poště, ani ve spamové složce nic nebylo. Prodávající přitom panu Jindřichovi vše odeslala, a to i napodruhé. Protože pan Jindřich po týdnu ztratil trpělivost, další email už nepsal a zvedl telefon a zavolal prodávající. Ta mu bohužel sdělila, že vozík již prodala jinému zájemci, protože pan Jindřich se jí vůbec neozýval. Naše redakce kontaktovala prodávající, paní Věru, a ta nám sdělila, že už ví z článků alternativy, v čem je chyba. Právě v tom, že ve svém emailu na Gmailu má generovaný podpis s kontakty, ve kterém má odkaz na server Osud.cz. Naše redakce zkusila toto ověřit a opravdu, pokud se v textu emailu objeví odkazový link na tento server, pošta na Centrum.cz nedojde. Pan Jindřich přišel o elektrický vozík, nyní čeká na další dobrou koupi a pročítá den za dnem inzeráty. K tomuto opravdu nemáme slov.

Právník navrhuje předžalobní výzvu provozovatelům freemailů, kteří provozují antispamový filtr společnosti Excello, s.r.o.

Redakce našeho serveru průběžně konzultuje s našim právníkem jednotlivé případy, které dostáváme do redakce a ve všech těchto zprávách nacházíme situaci, kdy po úspěšně odeslaném emailu z poštovní schránky odesílatele nedojde k jeho doručení adresátovi, a to v případě, kdy provozovatel poštovní schránky příjemce používá pro ochranu doručované pošty antispamovou bránu Virusfree od společnosti Excello, s.r.o. Tuto bránu v České republice používají freemaily Centrum.cz, Atlas.cz, Volný.cz, Tiscali.cz a na Slovensku je to Centrum.sk freemail. To jsou freemailové služby, o kterých víme, ale může jich být mnohem více. Podle rozboru právníka je možný přístup k řešení přibližně ve třech různých rovinách, které je třeba zvážit podle situace a možností jednotlivých dotčených subjektů.

Webové rozhraní emailu Centrum.cz

Prvním krokem by měl být pokus o smír a žádost směřovaná provozovateli emailu o ukončení blokace a zahazování emailů daného serveru. Protože zahazování soukromé pošty (bez ohledu na to, jestli jde o poštu papírovou v obálce nebo elektronickou) naplňuje skutkovou podstatu trestného činu podle §182 Tr. Z. a provozovatel freemailové služby by měl být seznámen s tím, že jeho freemailová služba, kterou nabízí a provozuje, je v rozporu s platnými zákony České republiky. Provozovatel by měl být vyzván, aby sjednal nápravu a k této nápravě by mu měla být poskytnuta přiměřená lhůta. Lhůta 30 dnů je obvykle dostatečná. Po uplynutí této lhůty, pokud nedojde k nápravě, by měla být jako druhý krok sepsána předžalobní výzva.

Předžalobní výzva je cestou, jak důrazně upozornit na poškozování cizích práv ve věci zahazovaných soukromých emailů občanů České republiky

Zde už je doporučeno, aby věc převzal právník a rovněž vymezil rozsah škod, pokud k nim došlo. Kromě §182 Tr. Z. lze v zahazování pošty podle subjektivního klíče (např. podle klíče seznamu webů, která někdo sestavil za subjektivním účelem světonázorového nebo politického postoje, viz. konspiratori.sk) vysledovat i trestný čin cenzury, který je v rozporu s ústavním zákonem a Listinou základních práv a svobod podle článku 17, odstavce 3 Ústavy. Jak zdůrazňuje náš právník, provozovatel freemailu na území ČR se nemůže vyvázat z platnosti zákona o zachování tajemství v poštovním styku, ani z platnosti Ústavy žádnou dvoustrannou smlouvu, např. obchodními a provozními podmínkami při sjednání služby freemailu.

Pokud zahozením emailu došlo k poškození práv spotřebitele, potom lze použít §4 Zákona o ochraně spotřebitele. Zmařená koupě invalidního vozíku, zmařené předplatné časopisu atd. Ve všech případech je třeba vyčíslit škodu. Provozovatel freemailu sice nenese zodpovědnost za technické selhání sítě, nemůže garantovat, že email pokaždé dojde. Ale nese zodpovědnost za to, že využívá počítačový systém, konkrétně antispamové řešení, které zahazuje a nedoručuje poštu z jiných důvodů, než je technické selhání nebo porucha přenosu. Zde právník doporučuje akcentovat v případné žalobě zjevný úmysl poškození cizích práv podle §181 Tr. Z. Stejně tak doporučuje využít i paragraf diskriminace skupiny osob, kde je i vyšší trestní sazba než u jednotlivců. Provozovatel freemailu provozuje veřejně přístupnou komerční službu způsobem, která omezuje lidská práva a poškozuje práva přesně vymezené skupiny osob podle společných zjevných charakteristik, upozorňuje náš právník.

Cenzura má mnoho podob, uplatňování zákazu projevu nebo sdílení komunikace na základě ideového nebo světonázorového klíče je v rozporu s Listinou základních práv a svobod.

Právě proto charakter zahazování emailů naplňuje i skutkovou podstatu trestného činu diskriminace podle Antidiskriminačního zákona č. 198/2009, na základě §1, odstavec 1, písmeno j. Uživatel služby a občan Evropské unie je diskriminován na základě svého politického či světonázorového přesvědčení, kdy jeho emailová pošta je selektivně zahazována a nedoručována adresátovi soukromým doručovatelem (tzn. provozovatelem freemailu). Stejně tak lze považovat za porušení tohoto zákona situaci, kdy antispamový filtr odmítne převzít email k doručení a vrátí do emailové schránky odesílatele odezvu, že pošta byla poštovním serverem odmítnuta. Pokud k tomuto odmítnutí dojde na základě subjektivního meritu, např. na základě toho, že email obsahuje odkazy na alternativní zpravodajské weby, a nikoliv na základě objektivního důvodu (např. email obsahuje zavirovanou přílohu), potom se jedná o stejný trestný čin diskriminace v oblasti služeb, protože skupině osob se společným jmenovatelem a sociálním znakem je odmítnuto poskytnutí služby v podobě doručení emailu, dodává náš právník. Do redakce nám napsaly desítky osob, že nedoručením emailových nabídek došlo k ekonomickým ztrátám a chystají proto žaloby.

O skanadálu se zahazovanými emaily píše jenom Aeronet a nově se k nám přidalo pár dalších serverů. Veřejnoprávní média v ČR však zarytě mlčí. To je hodně drahé mlčení za téměř 7 miliard ročně z kapes koncesionářů

Nejčistším řešením pro společnost Economia by podle názoru právníka bylo odstranění služby Virusfree ze všech freemailových serverů, které Economia provozuje a nahrazení tohoto antispamu jiným řešením, které není v rozporu se zákony České republiky a potažmo s antidiskriminačními pravidly Evropské unie. Jednotliví občané České republiky, kteří byli jakkoliv poškozeni nedoručováním emailů a jejich zahazováním, se musí v případě dalšího blokování a zahazování soukromé pošty, případně v odmítání převzetí pošty k doručení, obrátit na právnické kanceláře a domáhat se náhrady škody u soudů, pokud nedoručením a tichým zahozením emailů nebo odmítnutím transportu informace vznikla nějaká škoda, např. jako v případě plánovaného nákupu onoho zmíněného vozíčku pro invalidu nebo ztrátou inzerenta, jak nám sdělil do redakce vydavatel časopisu Šifra.

Falešná a prolhaná mainstreamová fake news média na nás dělají dlouhý nos. O kauze pošlapávání občanských práv v ČR v podobě ničení emailů nikdo z mainstreamu neinformuje.

Ovšem bez ohledu na to, jestli škoda vznikla nebo ne, lze podat žalobu pro porušení §181 Tr. Z., dále §182 Tr. Z. a také pro porušení zákona č. 198/2009 v prvním odstavci a v neposlední řadě pro porušení Listiny podle Ústavy a jejího článku 17 ve třetím odstavci. Všechny české freemailové společnosti, které provozují bránu Virusfree v této chvíli, jednají potenciálně v rozporu hned s několika zákony České republiky. Vznikají škody třetím stranám, které už lze i vyčíslit. A otázka na závěr: Hádejte, proč o tomto skandálu dosud neinformuje Česká televize a ani Český rozhlas? Úkol pro vás, kteří čtete tento článek: Zalarmujte své poslance, ať se začnou kauzou urychleně zabývat na nejvyšší úrovni i v poslanecké sněmovně. Sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích, v emailech, v diskusích na internetu. Pokud se neozvete, příště mohou zmizet i vaše emaily.

Aktualizace 16:20

Nově začínáme dostávat do redakce informace, že antispamová brána Virusfree začala používat novou taktiku a vrací emaily odesílateli se lživou hláškou, že email nemohl být doručen, protože “může” obsahovat viry. Tuto novou stopu máme potvrzenou zatím z emailů Tiscali.cz a zjišťujeme podrobnosti. Důrazně se ohrazujeme proti této lživé informaci, která je na hraně trestného činu pomluvy podle § 184 Tr. Z. a jde o lživou informaci, protože náš web neobsahuje žádné viry, což si každý může ověřit na internetu skrze běžné skenovací služby webů, které nabízejí různé antivirové společnosti. Podle informací stačí vložit link na jakýkoliv náš článek do emailu a poslat z Gmailu nebo Seznamu na Tiscali.cz. Místo doručení se vám email vrátí s hláškou, že email může obsahovat viry, a proto nebyl doručen. Od kdy je URL link virus? Od kdy antispamová brána v deterministickém procesu používá podmiňovací obrat slovem “může” pro rozhodnutí o odmítnutí doručení nezávadného emailu?

Náš server je 100% čistý s certifikací těchto společností

  • Google Safe Browsing
  • Norton Safe Web
  • PhishTank
  • SiteAdvisor
  • Sucuri Malware Labs
  • SpamHaus DBL
  • ESET

Shromažďujeme informace pro našeho právníka, protože tyto lži a pomluvy už nebudeme tolerovat. Nikdo nebude rozesílat o naší společnosti a našem portálu pomluvy, že šíříme viry. V této věci bude potřeba nasbírat více důkazů a příkladů diskriminace a cenzury, která se dokonce už opírá i o bláboly typu “může obsahovat viry”. Zasílejte nám prosím do redakce své zkušenosti na emailovou adresu: redakce zavináč aeronet tečka cézet.

Nejen o této kauze budeme hovořit dnes večer od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme kauzu bývalého operátora StB, který se najednou objevil a obvinil ze spolupráce s komunistickou StB nejen Andreje Babiše, ale i šéfa britských labouristů. Dostane se i na další témata a zajímavosti z uplynulého týdne. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

Vážení čtenáři, pokud se Vám líbí naše články, videa, analýzy a pravidelné páteční pořady na SVCS, zvažte prosím i závěrem tohoto měsíce jakýkoliv finanční příspěvek na podporu a zachování provozu našeho serveru na naší obvyklé darovací stránce zde. Každá částka pomáhá, protože my nemáme za sebou nikoho než jenom vás, naše čtenáře. Předem Vám děkujeme, stejně tak jako děkujeme všem, kteří nám tento měsíc již přispěli. Společně tvoříme rodinu a Vy jste její součástí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Harvester
Návštěvník
Harvester

Do hledáčku cenzury jse globálně dostali Kryptoměny, blokování reklam ze strany Googlu, Facebooku, Twittru a ted už i mailového poskytovatele Mailchimp.
https://krize15.cz/zpravy/clanek/hysterie-nebere-konce

Prý chtějí chránit uživatele před ´´rizikovými´´ investicemi. Ale to že na mě všude vyskakují reklamy na hazardní hry to je asi v pořádku. Opravdu nechápu kdo jim tyhle žvásty může papat…

rudo
Návštěvník
rudo

Pošlite si maliom zoznam adries z linky:
https://www.konspiratori.sk/assets/downloads/zoznam.txt
Na “xxx@centrum.sk” mi neprišlo nič, ani oznámenie.

Rudo

pzv
Návštěvník
pzv

Na doplnenie:

Mailová cenzúra sa týka aj slovenského mailového portálu post.sk .

Testovací mail s adresami článkov na aeronet a na hlavné správy sa mi vrátil nedoručený s hláškou, že môže obsahovať vírus. Použitá bola vírusová databáza virusfree . cz . Dá sa predpokladať, že blokovaných je všetkých 118 webov z blacklistu konspiratori . sk

Pred mesiacom podobný test post.sk skončil tak, že sa mail bez stopy stratil.

aryl
Návštěvník
aryl

Zajímavé, že tu řešíte spam ve emailech, přitom na vašem aeronetu jsou mazány komentáře.

BobMB
Návštěvník
BobMB

Vážení, dnes (11.03.2018) jsem si zkušebně poslal několik e-mailů ze seznamu na centrum, a situace je taková, že zprávy obsahující odkaz na článek na aeronetu nejsou doručeny bez jakéhokoli zpětného hlášení. Zajímavé ale je, že naopak následná zpráva, vzniklá z nedoručené nahrazením textu “aeronet.cz” třemi tečkami byla naopak doručena 2x. Že by další způsob snahy zamaskovat cenzuru?

Administrator
Admin

Můžete pořídit screenshot těch emailů s vytečkovaným názvem Aeronetu?

BobMB
Návštěvník
BobMB

Můj původní text byl neúplný a tedy zavádějící – ona nedoručená zpráva nakonec doručena byla, ale s větším zpožděním (nevím jakým, zhruba 2 hodiny jsem ve schránce nebyl) a přistála ve spamové složce.
Aby nedošlo k omylu – v té 3. zprávě jsem si “aeronet.cz” nahradil tečkami já před odesláním.

Těla těch 3 zpráv i s uvedeným výsledkem doručení:
1. (prošla) obsahovala:
“test1”

2. (po delší době přistála ve spamu)
“test2

https://aeronet.cz/news/vime-opet-prvni-freemailove-schranky-centrum-cz-
zahazuji-uz-dokonce-i-obchodni-postu-schyluje-se-k-desitkam-zalob-na-
spolecnosti-zdenka-bakaly-a-tomase-charvata-virusfree-zahodil-objednavku-
invalidy/”

3. (přišla 2x)
“test2

https://…/news/vime-opet-prvni-freemailove-schranky-centrum-cz-zahazuji-uz
-dokonce-i-obchodni-postu-schyluje-se-k-desitkam-zalob-na-spolecnosti-zdenka
-bakaly-a-tomase-charvata-virusfree-zahodil-objednavku-invalidy/

Jana
Návštěvník
Jana

Dnes jsem zjistila, že jsou stále zahazovány maily, zaslané na na volny.cz. Přeposlala jsem bratrovi článek, který jsem v lednu zaslala do redakce, mail s přílohami neprošel. Nepřišlo mi žádné upozornění. Mail jen s pozdravem prošel. Tak jsem si říkala, že to bude tím, že je přeposlána i adresa redakce Aeronetu, a zaslala jsem ho bez ní. Mail byl opět zahozen, opět neprošel. Zaslala jsem text bez příloh, ten prošel. Ale když jsem zaslala jen přílohy (soubory měly jména Rada ČT a Článek), tak byl mail opět zahozen ! Je možné, že ten robot prohlíží i text v přílohách ve Wordu?

Administrator
Admin

Virusfree antispamová brána na freemailech Zdeňka Bakaly prohlíží texty všech příloh, wordovské dokumenty, PDF dokumenty s podporou vyhledávání textů, standardní formáty dokumentů, všechno. Dokonce i uvnitř .zip archivů. Musela byste dokument zašifrovat, např. WinRAR do šifrovaného archivu a příjemci sdělit heslo jinou cestou, např. SMS zprávou na mobil. Zdeněk Bakala je ve válce se Zemanem, dnes jste to mohla vidět v televizi, k jakému incidentu došlo na Hradě, kde Zeman zaútočil na Bakalu a ČT, takže jemu už je jedno, jestli zahazuje emaily. My radíme jednu věc, odejít z českých freemailů na Protonmail nebo alespoň na Gmail jako kompromis, protože ten opravdu emaily nezahazuje, maximálně končí ve spamu.

charon74
Návštěvník
charon74

Tak Tiscali přestalo zahazovat emaily s odkazem na aeronet, odesíláno ze seznamu a gmailu.

Alanis
Návštěvník
Alanis

Sorosova stopa se potvrzuje. Už se k tomu vyjádřili i slovenští komedianti, scénář je asi všude stejný. Jinak v tom článku není vůbec nic, co by nebylo už dávno zvěřejněno. Jeden italský novinář se vyjádřil, že mafie v Itálii by určitě za tyto zprávy nevraždila, protože ví, že by si tím nadělala víc problémů. Ten článek je tak diletantský, že mám pocit, že tam byl nastrčen jen proto, aby poukázal na Fica. Aby se prostě oprášilo to, co už dávno každý ví, ale za dramatických okolností. Je to prostě false flag, scénář ala Člověk v tísni (Ukrajina, Azerbájdžán, Sýrie).

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

CENZURA horší jako za totáče PIRÁTŮM NEVADÍ, pokud platí pro všechny občany – prtože oni si přeci v klidu přejdou na Protonmail ….
https://forum.pirati.cz/soukromi-f540/www-protonmail-ch-t28890.html
To bylo prolhaných keců před volbami, že, Ajťáci!
A tolik debilů Vám pořád ještě věří, že Vy to “myslíte dobře, “křišťálově čistě”, že?!
Styďte se!
Já se stydím za to, že v mojí zemi sedí v Parlamentu taková squadra vygumovaných nezodpovědných postpubertálních pak, která jsou přesvědčena, že když omámila puberťáky, tak že je necháme vrátit Soudružský totalitní koncentrák, tentokrát pod Sorošovým vedením….
No Way! Never more! To naše ockování funguje až do konce života!

A kdyby Vám nadále unikala realita, možná vám ji někdo občas připomene a zašle na mail 😉
A helemese – někdo už vám to napsal! 😉 :
https://forum.pirati.cz/soukromi-f540/cenzura-emailu-t39948.html
… je vidět, že názor Pirátů na cenzuru není tak striktně jasný a vyhraněný….. jen nějaká malinká cenzurečka – protekční…. vždyt je to ten “konspirační” Aeronet…. a JEN 120 dalších, kámo…. a předseda Bartoš už dostal na boj proti těm “konspirátorům” zálohu od George – přece to nebudeme vracet!
https://forum.pirati.cz/vnitrostranicka-diskuse-f75/cenzura-a-naruseni-listovniho-tajemstvi-t39797.html

Radek
Návštěvník
Radek

Já ani nemusim lézt na ty jejich stránky, znám je. S některejma se znam osobně. Jsou to komouši. Všichni. Nikdo kdo neni komouš u nich nevydrží.

BPN
Návštěvník
BPN

To nejsou komouši, ti by nedělali proti vlastním lidem a zemi pro miliardářského žida z USA !!! To jsou idioti s pomatenejma palicema…

Radek
Návštěvník
Radek

A pro koho dělali ti minulí komouši? Pokud budete tvrdit že pro lidi, tak jste taky komouš. Chyťte se za ruce a děte s nima tancovat…

Ivan N
Návštěvník
Ivan N

Přesně! Jsou to nacističtí židofašisté podporováni Sorosem a EU.

BobMB
Návštěvník
BobMB

Mimochodem jsem se dnes zařídil podle Pirátů a udělal si zkušebně schránku na protonu. No a a mail s tělem “test spojení” mi na centrumu skončil rovnou ve spamu – takže protonmail je u Bakaly také na černé listině.

elf
Návštěvník
elf

Koukám, že nejvíc se Olympiádou zabývá tohle vlákno, tak to vlepím sem.
Je tu velká chvála na sportovce z Ruska, co pod Olympijskou vlajkou vyhráli zlatou medaili v hokeji. A jací to jsou molodci, že zpívali ruskou hymnu. A že jim tu spousta zdejších lidí fandilo a to daleko víc, než českému týmu. Není Vám to ani trochu trapný ? Možná by se dalo ještě pochopit fandění “slovanskému” týmu ve finále, před germánským. Ale vyzdvihovat, že na konci zpívali ruskou hymnu? Měli by být rádi, že vůbec do Koreji mohli jet, ale to ne – oni sokolíci, se vybodnou na dohody a pravidla. Tak je to s nimi vždycky. Konec konců to dokazuje i fakt, že v počtech dopingových průšvihů opět vedou. V tom mají další zlatou. … I když asi ne, to dopovali sportovci za MOV a že byli náhodou z Ruska je určitě nepodstatné.
A teď jsem zvědav na cenzůru, když do ní tady tak šijete. 😉

mrml
Návštěvník
mrml

Zajeď zpátky do své smradlavé nory trollí kriple sorošův! Nebo tě vemu násadou od krumpáče po hlavě.

elf
Návštěvník
elf

Hm, argumenty hodné Cicera :d

.lak
Návštěvník
.lak

Nerozumíš ničemu a jsi zničen školstvím odpadu pokrytců a drezérů. https://www.youtube.com/watch?v=-FsPoGh8K2w https://www.youtube.com/watch?v=LJ1CtYBM0QY

M.C.
Návštěvník
M.C.

Kapku se vám pletou pojmy, tam k žádné dohodě nedošlo, MOV si nadiktoval podmínky berte/neberte a ještě je sám porušil, kdy z původně schváleného seznamu ještě dále škrtal lidi, přičemž e jednalo o lidi, kterým žádný doping dokázán nebyl.
Proč by měli být ruští hokejisté rádi, že na olympiádu mohli jet??
Nikomu z nich doping dokázán nebyl. Dokonce v době, kdy se zvažoval plošný zákaz se národní hokejové svazy včetně českého přimlouvaly u MOV, aby Rusové mohli hrát, protože bez nich by to nebylo ono.
Mimochodem, k plošnému zákazu se nesáhlo proto, že v momentě, kdy se tato myšlenka objevila v médiích, tak ruské televizní společnosti avizovaly svůj nezájem o nákup přenosových práv.

Celá kauza s dopingem je postavena na svědectví pár lidí, kdy ten hlavní byl do systému zjevně zvenku podstrčen jako trojský kůň. Společnost, která vyrábí lahvičky na vzorky se velmi hlasitě ohrazovala proti nařčením ze záměn vzorků, s tím, že to není ani teoreticky možné – každá lahvička má na sobě už z výrobní linky vypískovaný kód a jakmile je jednou uzavřena, nelze uzávěr ber porušení otevřít. Koneckonců, to byly hlavní požadavky na dodavatele lahviček.

Největší šaškárna je teď s tím tzv. dopingem u člověka, který hraje curling, tedy klouže se po ledové ploše s obroušeným kamenem. K čemu by mu byl doping, když se rozběhne pár kroků, položí na led kámen a ještě chvíli spolu s ním klouže a pak ho pustí? Další kámen zahrává až za několik minut, poté co odehraje soupeř.

Jestli se chcete dozvědět něco o dopingu, tak se podívejte, kolik sportovních hvězd má výjimku na jinak zakázané léky na astma, které zlepšují vstřebávání kyslíku v plicích.

Fandit komukoliv proti našim sportovcům je na hlavu i podle mého názoru.
S tou hymnou je to trochu složitější, to není zdaleka první případ, kdy ruským sportovcům při vítězství pustili pořadatelé ,,omylem” něco jiného, takže jim nezbylo, než si zazpívat hymnu sami. I kvůli tomu jsou na to Rusové poněkud citliví.
Kromě hokejistů vyhrály akorát krasobruslařky, ty potom vystoupily na zasedání MOV, který měl jednat o vrácení vlajky na slavnostní zakončení a zamítl to. Názorně tak Rusům demonstroval, že se servilitou nepochodí, Rusové proto sáhli ke vzpouře.

Celá kauza ukazuje na jednu věc, kterou by si měli její iniciátoři uvědomit:
Rusa není možné šikanováním zlomit, ale je možné ho nasrat. Se všemi důsledky z toho plynoucími, například s tím, že Putin opět vyhraje volby v prvním kole.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ještě se doplním:
MOV aby to zahrál do autu a moc se o tom nemluvilo, že se Rusové šprajcli, tak vydal stanovisko, že je to v euforii z vítězství pochopitelné a že se to řešit nebude.
To se ještě řešit bude – a někomu z toho bude horko…

Alanis
Návštěvník
Alanis

Elfe, nejsi tak trochu astmaik? Nastuduj si, co WADA a kanadský MOV zinscenoval.