Videopropaganda: Neziskovka vítá uprchlíky! Utonulý syrský chlapec – apelující video “Uprchlíci, vítejte!”

Videopropaganda: Neziskovka vítá uprchlíky! Utonulý syrský chlapec – apelující video “Uprchlíci, vítejte!”

Videopropaganda: Neziskovka vítá uprchlíky! Utonulý syrský chlapec – apelující video “Uprchlíci, vítejte!”

K článku VK o utonulém chlapci na turecké pláži jsem narazila na několik věcí, které by se nevešly do komentáře, proto je vkládám samostatně. Nahoře je video z Rakouska, neziskovka natočila sluníčkový spot o skvělém přivítání uprchlíků, doslova idylka. A ty dobroty (halal, pochopitelně), co jim nachystali. Ale to není všechno!

Deník The independent  tuto zprávu, doplněnou o fotografie, uvádí titulkem: “Pokud tyto mimořádně silné obrazy mrtvého syrského dítěte na pláži nezmění postoj Evropy k uprchlíkům, co tedy?” Článek dále popisuje onen příběh a přidává i fotku chlapce se starším bratrem:

“Aylan Al-Kurdi a jeho starší bratr, Ghalib, zemřel včera, když se jejich člun potopil u pobřeží Turecka (Qattouby / Twitter)”

Především ale apeluje na britského premiéra Camerona, který k uprchlíkům zaujímá velmi negativní postoj. Co mě zaujalo nejvíce ale je, že na stránkách už je i video, apelující na evropské země a národy ke změně postojů k uprchlíkům, video je zde.

Hledala jsem, kdo je jeho tvůrce a došla jsem k iniciativě (organizaci?) “Refugees welcome”. Přeloženo: “Uprchlíci, vítejte”, která má toto logo:

V Česku jsem slova loga našla na stránkách Socialistické solidarity u únorové výzvy – “Demonstrace: Uprchlíci vítejte! Protest proti xenofobii a fanatismu”. U výzvy je uvedeno, že demonstraci pořádá Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR. Stejná organizace byla pořadatelem i této únorové akce:

A protože logo “Uprchlíci, vítejte” se objevuje i v podobě, jakou už všichni znají z barevných revolucí a barevných homo pochodů, nepřekvapuje, že přistěhovalecká politika je rovněž propagována barevně:

Refugee vigil Broadmeadows

A pokud vidím ty balónky, k tomu přednášku o islámu a multikulturalismu v Evropě a výzvu k demonstraci na podporu uprchlíků a to vše má společného jmenovatele “Refugges welcome”  – tedy stejného, jako tvůrci videa, kteří na Evropu apelují mrtvolkou utonulého chlapce – pak nemohu věřit, že nejde zprávou nejde o manipulaci. A dokonce mám pochybnosti, jestli k události skutečně došlo (což nic nemění na smutné skutečnosti, že k utonutím dochází).

Arabský deník Al Bawaba v souvislosti se zprávou okamžitě kritizuje Británii, Maďarsko a Česko za jejich postoje k uprchlíkům a rovněž věří, že utonulý chlapec jejich chování změní.

Co dodat?

Národ se hádá, komu fandit na Ukrajině, aniž by mu došlo, že šlo jen o další barevnou revoluci, která má přičlenit k Evropě další území a ovládnout další davy. Národ se hádá, jestli homosexuálové jsou či nejsou normální, aniž by mu došlo, že barevnými pochody jde o smísení mužů a žen do hermafroditních tvorů bez rodin a tradiční výchovy dětí (po každé barevné revoluci je jako první věc řešena homosexualita a je mi líto homosexuálů, že nechápou, že o ně nejde).

A stejně tak se národ rozčiluje nad uprchlíky, aniž by mu došlo, že jde o smísení náboženství a vytvoření ateistů (nejlépe už hermafroditních), kteří navíc budou mít všichni stejně (globální chudnutí). Ale to vše má jednoho společného jmenovatele a tím je globalizace. A v ní socialismus podle Marxe.

A protože ve všem hledám především souvislosti, vybavil se mi článek, který jsem zde před pár týdny napsala: Migrace jako poslední tečka „Světové marxistické revoluce“ a finále globalizace. V článku je m.j. i video, kde vedle pana Kohouta velmi iniciativně vystupuje i student filozofické fakulty, člen KSČ a marxista, Lukáš Matuška, obhajující přistěhovaleckou politiku:

Neomarxisté (“Socialistická solidarita”) jsou ti, kteří nejvíce volají po vstřícnosti k uprchlíkům, ve skutečnosti ale slouží globalizaci a její marxistické podobě a v řadách studentů si systém připravuje základnu téměř na způsob bývalého SSM – viz neomarxisté. (poznámka: Stalin vadil, protože se marxismu postavil a z téhož důvodu vadí Putin, protože stalinismus oživuje, čímž se chová “antiglobálně” a zrazuje Nový světový řád).

Že jde o proces, započatý 89. rokem, k tomu ať si každý připomene slavný Havlův projev, ve kterém lidem slibuje socialismus, o jakém se jim nesnilo a ať si dá do souvislosti, proč jako první věc ne, že nezrušil, ale dokonce legalizoval KSČ  (o které ovšem věřil, že zůstane marxistická) a k tomu ať si přidá růžové srdíčko na Hradě.

Uprchlíků je mi velmi líto, obzvláště těch ze Sýrie! A můj názor je, že Evropa je dost bohatá, aby je mohla přijmout a že zeměkouli by prospělo, kdyby Evropa přestala plýtvat tak, jak ji to socialismus i kapitalismus naučily (platí obzvláště pro kapitalismus obézní Ameriky!)  a místo toho se podělila. Ale ono celé to dění je součástí plánu, rozvracením Blízkého východu a severní Afriky počínaje  (jak je to dávno, co Kalousek v souvislosti s bídou Afričanů a s tím, že se s nimi máme podělit, pronesl onu větu: “Máme se jak prasata v žitě” – náhoda, že už dávno o tom hovořil?) a vytvořením jedné masy (nebo válkou) na území Evropy konče.

Politikům evropských zemí, včetně českých, můžeme poděkovat, že tomuto plánu prostřednictvím EU poslušně slouží. Ale ono se to, co přijde, bude týkat i jich. Zatímco země za oceánem bude jen spokojeně přihlížet… Ještě aby se tak Evropa zaangažovala na Ukrajině proti Rusku a zaoceánská spokojenost bude dokonalá.

-Pozorovatelka-  4.9.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
AlešK
Návštěvník
AlešK

Zůstávám sedět na pevné zemi a požaduji, aby (alespoň) do potravinářských prodejen nevodily jejich pracovnice svoje psy. Ne, to není vtip, to je realita.
Co dělají muslimové ve Švédsku? Malmö? Jsou tam místa, kam nesmí švédská policie, zdravotníci. “Tohle už není Švédsko!”, je to muslimské území.

Mokoš
Návštěvník
Mokoš

způsob, jakým je to prezentováno, mi připomíná barevné revoluce ve východní evropě. jako by to organizovala stejná agentura. je to všechno velmi účelové a ze své podstaty pokrytecké.
kdybych si myslel že eu je ochotna rozlišovat mezi ekonomickými migranty a válečnými uprchlíky ze syrie, tak bych byl i pro přijetí, ale v tomto ohledu zde není absolutně žádná snaha. jediná snaha zde je všechny státy evropy rovnoměrně zasypat muslimáky.
a odkdy vůbec bojeschopní, zdraví, mladí muži prchají z konfliktů?

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Řešení problému uprchlíků, které navrhuje Evropská komise, se zabývá pouze následky neřešených příčin vzniku a nárůstu množství uprchlíků. Válka se celosvětově považuje za normální způsob řešení mezinárodních problémů. Rozvoj zemí, odkud hromadně utíkají migranti, bude zřejmě základem komplexního řešení problému uprchlíků.
Zatím bohužel na světě neexistuje organizace, která by umožňovala efektivně řešit podobné globální problémy. Jednu možnou variantu vzniku takovéto organizace popisuje článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

KAREL
Návštěvník
KAREL
Karel
Návštěvník
Karel

Uprchlíky můžeme pojmenovat jako emigranty nebo jako stěhování – výměna národů. Lidé z problémových zemí půjdou k nám a my půjdeme kam? Končí evropské národy? Nebo je naplánován nový míšenec? Uživí Evropa celou Afriku a Stř. východ?

Ferda M.
Návštěvník
Ferda M.
jozef
Návštěvník
jozef

dobre vam drbe na hlavy..americkí prisluhovači..neziskovka..?..odkial na to nabrali peniaze..?…debili

Nemo
Návštěvník
Nemo

Omlouvám se, ale sem asi opravdu nemá cenu psát. Čekat několik hodin na uveřejnění komentáře. To se pak nedá diskutovat ani omylem. Já vím, že asi na to nemáte čas, nebo co, ale pak je to k ničemu. Vy něco napíšete, já se k tomu vyjádřím a než někdo odepíše, tak je tady jiný článek a je po diskuzi. A psát něco bez možnosti aktuálně diskutovat, to je bohužel lepší pouze nakouknout a dál si těchto stránek nevšímat. Nebo jak to je? Pokud je problém s tím co jsem napsal, tak stačí to neuveřejnit, nebo dát do pravidel, že mám psát jdnou větou. Fakt jsem myslel, že tyto stránky budou slušnou alternativou. Nekritizuji Vás, dělejte to jak chcete, jsou to vaše stránky, ale pouze se mi to nelíbí a říkám to na rovinu, že psát a čekat nekolik hodin je nad mou trpělivost i čas a postrádá to jakoukoliv aktuálnost. Jsem toho názoru, že v dnešní době čekat na uveřejnění 5 hodin je mimo mou toleranci těchto stránek. Dík za možnost tady několikrát napsat. Víc v tom pokračovat nehodlám.

Administrator
Admin

Podívejte se, situace se má následovně: Náš server je financovaný z prostředků čtenářů, nemáme reklamu, ani inzerenty, protože tím bychom přišli o nezávislost, takže si nemůžeme vyskakovat. Náš server má poslední měsíc tak vysokou návštěvnost z celé ČR, ze SR a v neposlední řadě z anglicky mluvících zemí a USA, že musíme fungovat v režimu “full cache mode” na Cloudflare a museli jsme vypnout na našem webu všechny Ajax fičury (počítadla všeho druhu, přístupy aplikací k DB, kontextové vyhledávání atd.), resp. jejich alive-mode konekce do živé databáze, aby nám nezkolaboval server. A diskusní modul právě používá Ajax všude možně. Takže obsah diskuse se neaktualizuje v reálném čase, ale v periodách vyprazdňování proxy cache na Cloudflare. Interval vyprazdňování Edge cache je 120 minut a Browser cache 30 minut. Když vyjde nový článek, ručně mažu Edge cache na Cloudflare, aby se Browser cache do 30 minut načetla s novým obsahem. To je maximum možného z naší strany při současné situaci a výši návštěv a níži prostředků na provoz a zejména investice do infrastruktury. Pokud zapneme Ajax, do 60 sekund server padá a Cloudflare začné hlásit Error 503: Connection timeout – Host unavailable, protože náš server bude down kvůli vysokému počtu živých ajax spojení na náš server.

Poslední článek šéfredaktora o utopeném klukovi má už zase tak vysokou návštěvu, že mně pořád chodily dopoledne na mobil z datacentra emaily o přetížení infrastruktury našeho rigu, protože je na tyhle návštěvy poddimenzovaný a dnes jsem právě zkoušel full cache vypnout, ale zátěž je pořád příliš vysoká.

Nasazení cloudového řešení a full cache mode na proxy cache je jediná cesta, jak finančně utáhnout takový traffic a zároveň nemuset kupovat další server, když tenhle nový kupoval šéfredaktor ze svého rodinného rozpočtu před pár měsíci, protože příspěvky od našich věrných čtenářů jsou jenom na inkaso a krytí nákladů v datacentru a kancelář, neodvažujeme se vůbec říkat si o další peníze, jsme rádi za to, co máme a že máme díky dárcům peníze na úhrady nákladů každý měsíc.

Není to ideální stav, že web jede ve full cache režimu, ale je to snad lepší, než kdyby byl přetížený a offline. Mějte prosím pochopení pro naší situaci. Děkujeme.

Nemo
Návštěvník
Nemo

Jesti to vyznělo odemne moc stroze, tak se omlouvám, to nebylo mým cílem. Vím, že děláte prospěšnou práci, za kterou toho moc není. Pouze to odemne berte jako zpětnou odezvu, kdy člověk, který sem nechodí dlouho má pocit, že příspěvky nejsou uveřejněny ani po několika hodinch a tím je samozřejmě diskuze téměř nemožná. Nevěděl jsem jak to je doopravdy. Aeronet považuji za velice prospěšný projekt, který by mohl když ne nahradit, tak určitě zastoupit většinu alternativních webů a možná proto jsem byl docela zklamán , ale díky za vyjasnění i Vaši odpověď.
Vážím si odpovědi, která zabrala více času, než jsem si vlastně zasloužil. Díky

Manicka
Návštěvník
Manicka

Ja myslim ze je pomalu na case poohlednout se po jinem diskusnim enginu. Klasicke strankovaci phpbb a podobne funguji bez ajaxu roky a vykonnostne jsou nekde uplne jinde.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Milý Nemo,nejsi zocelený socialistickou frontou na kus vepřového na řízky..Ostatně jeden blog má slogan,komu že se nelíbí,at ho vezme čert…Ovšem není závislý na teploměru, co ukazuje příjem milodarů…

bantustan
Návštěvník
bantustan

Ačkoliv jsem byl terorizován ruštinou,kterou jsem nesnášel,milerád POČKÁM na OBĚTAVOU Irenu pozpátku ,že mi za PĚT DNÍ hodí nikoliv flash title,takže to hodím osobě blízké do mobilu,aby se koukla,až má čas…DÍKY IRENO..

Manicka
Návštěvník
Manicka

Jsem rad ze Pozorovatelka rozlisuje mezi marxismem a Stalinem. Drtiva vetsina lidi v cesku vubec v tomto ohledu netusi ktera bije. Oni kladou rovnitko mezi soucasne rusko a marxismus a Stalina. Tato zhoubna myslenka infikovana zapadni propagandou je zakladni prekazkou pro rehabilitaci Ruska v ocich cechu. To a 68my. Dokud se tato dve negativni informacni pole nepodari zneutralizovat, tak se bohuzel nikam nepohneme a budou zkazou naseho naroda.

broskev
Návštěvník
broskev

Ptám se proč nebyl zveřejněn můj předchozí komentář, který neodporoval podmínkám slušné diskuze a byl k tématu tohoto článku. Předem děkuji za vyjádření. (Krátký příspěvek jsem vložil kolem osmé hodiny ranní a mám proveden kontrolní print screan v době kdy se krátce zobrazil na těchto stránkách). Chtěl by upozornit na fakt, že cenzurování příspěvků, které nejsou trollningem, spamem a které neobsahují vulgarity apod. odporuje zákonům České republiky včetně Ústavy, neboť svoboda slova je občanské právo, které má být zaručeno každému z nás. Porušování tohoto občanského práva, je ze strany občansko-právní jurisdikce postižitelné.

Administrator
Admin

Příspěvky se zobrazují se zpožděním kvůli proxy-kešování webu. Pokud se článek neobjeví do 120 minut od odeslání, byl zadržen Akismetem nebo ve druhé instanci Vanguardem. Schvaluji a ručně moderuji zadržené příspěvky několikrát denně, takže pokud je to tento případ, příspěvek se objeví, pokud nešlo o spam nebo trolling.

Dovoluji si Vás ale upozornit, že server AE News nespadá pod jurisdikci českého práva, doménu máme registrovanou v Německu přes amerického registrátora a server máme umístěný zde v Holandsku. Provoz našeho serveru se řídí holandským mediálním a tiskovým zákonem, který nezakládá implicitní právo na uveřejnění jakéhokoliv názoru, protože nejsme informační platforma financovaná z veřejných holandských rozpočtů, ale ze soukromých zdrojů příspěvků našich čtenářů z ČR a ze Slovenska. Stejná situace je v ČR. Ani na serverech mainstreamu jako iDnes nebo Novinky nemáte nárok na uveřejnění svého diskusního názoru ze zákona, protože jde o vydavatelské servery provozované ze soukromých peněz a z hlediska zákona je diskusní příspěvek nevyžádaný autorský text (viz. autorský zákon), který provozovatel serveru nemá povinnost uveřejnit (podle autorského zákona nelze vyžadovat publikování díla na vydavateli, pokud autor nemá s vydavatelem smluvní vztah, což anonymní diskutéři na serverech nemají ze samotné podstaty anonymní diskuse).