VIDEO: Závěrečná řeč ukrajinské fašistky Savčenkové před ruským soudem. To musíte vidět!...

VIDEO: Závěrečná řeč ukrajinské fašistky Savčenkové před ruským soudem. To musíte vidět! [CZ Titulky]

VIDEO: Závěrečná řeč ukrajinské fašistky Savčenkové před ruským soudem. To musíte vidět! [CZ Titulky]

Naděžda Savčenková, bývalá ukrajinská pilotka a bojovnice ukrajinského praporu Ajdar, který na východě Ukrajiny proslul především upálením civilistů v Oděse v Domě odborů na jaře 2014, je souzena v Rusku za vraždu dvou ruských novinářů na Ukrajině [1]. Byla zadržena v červnu 2014 nedaleko města Metalist v Luhanské oblasti na Ukrajině a byla vybavena americkým laserovým naváděčem pro řízení palby od americké společnosti Elbit Systems. Ten se používá k tzv. optickému tagování objektů a bojových vozidel nepřítele pro navádění střel typu země-země nebo vzduch-země. Savčenková podle výslechu zajatých spolubojovníků pracovala v jednotce Ajdar jako “návodčí” pro řízení palby minometů a pěchotních řízených střel.

propaganda-russland-ukraine.jpg
Naďa Savčenková na dobové fotografii v pilotním obleku

Její ideologický profil je impozantní. Její nenávist k Rusku je na Ukrajině legendou. Do oddílu Ajdar se přihlásila mezi Vánoci 2013 a Novým rokem 2014, kdy v Kyjevě byl u moci ještě Janukovyč. Organizovala protiruské demonstrace ve Lvově a v dalších městech. Pro ukrajinskou televizi poskytla rozhovor, ve kterém proti Rusku použila modifikovaný citát bývalého čečenského vůdce Šamila Basajeva: “Na Ukrajině zůstanou jenom dvě skupiny Rusů: Ti, co už jsou v hrobech, a ti, kteří teprve skončí v hrobech…”. Její strmá politická kariéra od účasti v ukro-fašistickém praporu Ajdar až po členství v Parlamentním shromáždění Rady Evropy byla odměnou a oceněním západních elit za její protiruské postoje.

serpent-M.jpg
JTAC Serpent-M od Elbit Systems pro řízení palby a navádění střel

Rusko viní Savčenkovou z toho, že řídila minomentou palbu oddílu Ajdar proti ruským novinářům nedaleko Luhansku. Savčenková to popírá, palbu prý řídila až hodinu poté, co ruští novináři byli už po smrti. Kyjev na její obhajobu dodává, že ruští novináři tam neměli co dělat, protože Kyjev jim nevydal akreditaci, a tudíž si za smrt mohou sami. Savčenková drží ve vazbě v Moskvě už několikátou hladovku, sprostě nadává soudci i přísedícím, vyvolává smrt Putinovi, Rusku a vyhrožuje, že Majdan v Rusku bude!

Na její hysterickou závěrečnou řeč se podívejte ve výše připojeném videu. Takto vypadá fanatický ukrajinský fašismus v přímém přenosu. Takové lidi podporuje česká vláda na Ukrajině. Rozsudek bude nad Savčenkovou vynesen 21. března tohoto roku.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Tato LGTB GAY Pride organizátorka je té “pilotky” manželka, nebo sestra ?
https://youtu.be/LRRiOikP4DM

fullinfo
Návštěvník
fullinfo

sionizmus je silnejši ako ludska laska !!! nech zhynie každy kto sionizmom napachol a žije tymto životnym ideologizmom !!! tato ukro štetka si zasluži opratku nie Sibir !!!typicka ciganska krv , ešte , že si neroztrhala na sebe fašisticke banderovsko-waltzmanovske tričko !!! vivat Putin , da zdravstvujet Novo Rossia !!! smerť sionistam !!!

Ondra P.
Návštěvník
Ondra P.

Váš nevhodný xenofobní komentář postupuji PČR.

Jiří Fencl
Návštěvník
Jiří Fencl

Bez těch expresivních výrazů, které slouží ke kriminalizování dnes již zpravidla oprávněně nakakaných obyčejných lidí, nemusí být tento “fullinfo” (jak výstižné, protože to chybí) někdo, kdo by si ve skutečnosti přál cizí smrt. Jediné, co bych vytkl je, že “sionizmus je silnejši ako ludska laska !!!”. To je hloupá chyba, což je slabost, za kterou byste musel Ondro P. zavřít většinu lidí a to jistě není řešení, to zařídí někdo jiný. Ale jsem určitě pro to, aby se takovéto výrazy nešířily dál. Ničemu to neslouží, spíš to zdržuje a odmítnou takové toto přiturbení sami lidé, protože to nejsou hovada, jak si možná myslí tento prohnilý státní aparát, na který se zase chce někdo spoléhat. Uf

M.C.
Návštěvník
M.C.

Hm, a jak to spolu souvisí? Nebo se snad její názory a postoje mění podle toho kde se zrovna nachází??

Tony
Návštěvník
Tony

Dokazuje to, že obvinění, kterým čelí, jsou naprosto absurdní. Jenže Rusové už ji v base a před soudem mají, tak potřebují alespoň nějaký důvod. No a tak se najednu všude obviňuje, jak mučila vězně a chtěla je prodávat na orgány, chtěla zabít všechny Rusy na Ukrajině nebo “u sebe měla americký přístroj”. Jako kdyby ruští vojáci u sebe měli je to, co je vyrobený v Rusku…

Montisan
Návštěvník
Montisan

Za propagaci mazepovščiny má bejt automaticky smrt! Jak to dělal s touto verbeží pan generál Děnikin! Jsi mazepčik? Nějaký “ukrajinec”? Tak šup kulku mezi uši a vychladni!

Tony
Návštěvník
Tony

Co to je mazepovščina?

Marek71
Návštěvník
Marek71

Nevím,jak se někdo kdo je členem praporu,kde se jeho příslušníci se fotí z nacistickou vlajkou(tudíž se domnívám,že obdivují nacistické Německo), odvolává na to,že jsou rusové a soudci fašisti. Ta paní nebo slečna je trochu zmatená.

calimero
Návštěvník
calimero

souhlasím s vámi je až zarážející kdy obdivovatelka stepana bandery kříčí že rus je fašista jako byly němci ale .ale v německu nikdy fašismus nebyl ten byl v itálii mně ta pomatená slečna připadá jako ta skupina pornohereček pusy ….. která zneuctila chrám v moskvě kdy si mezi nohy strkaly mrtvá kuřata a ruskou vlajkousi utíraly zadky kdo jim zaplatil a kdo je podporoval asi někdo kdo podporuje i tuhle nedostudovanou pilotku CIA Brusel samozřejmě u nás lidi ve stylu sluníček havloidů pravdoláskařu udělají všechno aby vyvolaly 3.světovou válku já jsem voják v záloze nebudu bojovat proti rusům. Zdrhnu na jejich stranu jako to bylo v 1 svět.válce i ve 2svět.válce budou vznikat legije proti germánum anglosasům a najvětšího teroristy na světě USA.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Přečtěte si článek pořádně. V článku se píše ,,…bojovnice ukrajinského praporu Ajdar, který na východě Ukrajiny proslul především upálením civilistů v Oděse…”
Nikdo nikdy neobviňoval Savčenkovou, že s tím měla osobně něco společného.
V článku je faktická chyba – Savčenková byla z pilotního výcviku vyřazena pro nedostatek schopností a pro nekázeň a dostudovala jako šturman (navigátor a operátor zbraňových systémů) pro vrtulníky.
O časových nesrovnalostech se píše od samého začátku kauzy, jak to bylo nevím, nebyl jsem tam, mohly se tam lišit i časy užívané oběma stranami.
Její veřejně prezentované názory už by byly taky na nějaký paragraf – schvalování válečných zločinů, genocidy, plus kdyby se podařilo konkrétně zdokladovat její účast na mučení vězňů,
Právo musí být dodrženo i v případě takovéto pizdy.

M.C.
Návštěvník
M.C.

To má být reakce na Tonyho.

Tony
Návštěvník
Tony

Díky za koment M. C.

Jo, ve vztahu k Domu Odborů jsem si to asi špatně přečetl. Sorry. Na druhou stranu to nic nemění na tom, že ve vztahu k obviněním vzneseným vůči Savčenkové ruským soudem je to informace zcela irelevantní.

Můžete mi prosím poslat link na zdroj, kde se lze dočíst (nebo lze shlédnout video), jak Savčenková schvaluje válečné zločiny, genocidy atp.? Pomohlo by to i mně třeba změnit na ní názor. Můj problém s podobnými informacemi je totiž ten, že se je člověk vždycky dočte jen na webech, jako je právě AE news, sputnik nebo ac24, případně RT. Video, kde něco podobnýho Savčenková vopravdu říká se ale zfalšovat nedá.

Vlastně se docela divím, že jsem se tu ještě nedočetl o tom, ja Savčenková “zabila těhotnou ženu, vyřízla jí plod z těla, příbila ho na dveře domu a pak si s ním udělala selfie”.

Montisan
Návštěvník
Montisan

Pokud vím, propaguje terorismus už tím tričkem co nosí. Je to znak těch mazepovčíkům, kteří začali náhle vystrkovat růžky na podzim 1914! A nebejt sionistických a německých agentů Bronsteina a Zederbluma, tak by skončili všichni po právu na šibenici, v lepším případě na Sibiři! Na územích očištěných (bohužel dočasně) od bolševické sloty nechával pan generál Děnikin veškerou podobnou svoloč postřílet a naházet do hromandých hrobů!

Kundrat
Návštěvník
Kundrat

http://politikus.ru/articles/72145-zverstva-savchenko.html
Зверства Савченко, zverstvá Savchenko

Tony
Návštěvník
Tony

Politikus.ru? Jako vážně? Stejnej web, kde se píše o tom, jak české úřady zakázali lidem házet zeleninu na americký konvoj (pod sankcí 3 let ve vězení?).
http://politikus.ru/events/46826-vlasti-chehii-zapretili-grazhdanam-kidat-ovoschi-v-voennyy-konvoy-nato.html

Mimochodem stejnou informaci přinesly i AE News https://aeronet.cz/news/ceska-media-zacala-na-objednavku-vyhrozovat-obcanum-aby-je-odradila-od-protestu-proti-dragounske-jizde-americke-armady-hazeni-rajcat-na-zemana-je-ok-na-americkeho-vojaka-nikoliv/

Přitom jako zdroj této informace je uvedeno tn.cz – http://tn.nova.cz/clanek/hazet-na-americany-rajcata-je-spatny-napad-pravidla-kolony.html

V článku na nově se jen píše, že by takové házení vajec bylo možné vyhodnotit jako výtržnictví, u nějž je horní hranice sazby až dva roky.

Jinými slovy – není to žádný zvláštní zákon přijatý speciální pro průjezd amerického konvoje. Je to všeobecně platný zákon. Házet vajíčka na kohokoliv je trestné, ať už to bude Američan, Rus nebo Číňan (nebo Čech). V reálu za to ale sedět nepůjdete, protože trestní právo je prostředek “ultima racio”. Používá se jen tehdy, pokud nepostačí potrestání prostřednictvím “jiného” práva – v tomto případě podle přestupkového zákona. Za takový hozený vajíčko dostanete max. pokutu. V reálu spíš nic, protože kdo by se kvůli takový pitomosti vzrušoval.

Tady krásně vidíte, jak takové weby pracují s informacemi. Tn.cz v honbě za senzací řekne svýmu redaktorovi bez právního vzdělání, aby napsal, jakej trestnej čin by mohlo bejt hození vajíčka na americkýho vojáka. Ten jim řekne, že výtržnictví a že u toho jsou max. dva roky. Ruskej to vezme a napíše, že česká vláda přijala zákon zakazují házet vajíčka na americký konvoj… A pak stejnej nesmysl napíše i AE News.

Mimochodem v tom stejném článku pak tvrdí, že ČR stálo projetí konvoje 7,3 milionu amerických dolarů. Přitom veškerý náklady si Američani platili sami – http://archiv.ihned.cz/c1-63695270-americky-konvoj-projede-ceskem-za-dva-tydny

Lidi probuďte se!

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Tak mi řekni Toníku, ( evidentně jsi dobře instruovaný), co by se stalo, kdyby třeba někdo zkusil házet vajíčka a rajčata na americkýho prezidenta, nebo anglickou královnu, na pódiu se zahraniční delegací ? Já tipuju, že by k tomu ani nedošlo – a tím nemyslím, že by je tak milovali, ale že policie by dříve zasáhla!
A kdyby k tomu přece došlo – šli by sedět házeči, a byli by potrestáni i ti, kteří selhali a nezabránili tomu.
Je to ( dle mého selského rozumu) urážka Hlavy Státu a jeho potenciální ohrožení.

A “Mimochodem” z čeho že si to ti američani platili sami?
Zkus si zjistit, kolik odvádíme těm američanům do NATO jednak přímo, a pak nařízenými nákupy předražené vojenské techniky, cvičení atd.,atd.
Obávám se ale, že na Novinkách ihned to nenajdeš.

Tony
Návštěvník
Tony

Protože se mě ptáte na názor, rád odpovím.

Kdo hodí vajíčko, ten není souzen za to, PO KOM to vajíčko hodil. Je souzen za to, ŽE ho hodil. Kdo dostal vejcem do palice, to je úplně jedno.

Když vejce hodí někdo z tisícového davu, policie může okamžitě zasáhnout jen těžko – nevidí ani, kdo ho hodil. A i kdyby ho viděli, těžko se k němu přes dav můžou okamžitě dostat.

Trestat za spáchání přestupku lze jen pachatele – tedy toho, kdo vajíčka hází. Ti, kteří tomu zabránit měli, ale nezabránili (ochranka) nemohou být potrestání podle přestupkového (ani jiného zákona), ale “pouze” za porušení své pracovní povinnosti – tedy např. propuštěním.

Ještě dodám, že urážka hlavy státu není trestným činem (ani přestupkem) od pádu habsburské monarchie.

Argument, že jsme americký konvoj platili my, protože do NATO posíláme peníze… Ach jo, vždyť to je jako kdyby Vám dal váš pronajímatel peníze na benzín za svezení autem a vy byste mu odvětila “si jako myslíš, že mi děláš nějakou službu nebo co? Na nájmu ti platím dost”.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Milý Toníku, otázka je ta věta, která končí otazníkem :-).
Ostatní je můj pohled na věc, zdovolením.

Tony
Návštěvník
Tony

Tak já se to, s dovolením, pro Vás, maminko, pokusím zestručnit 🙂

1. otázka: “co by se stalo, kdyby třeba někdo zkusil házet vajíčka a rajčata na americkýho prezidenta, nebo anglickou královnu, na pódiu se zahraniční delegací?”

Odpověď na 1. otázku: “Kdo hodí vajíčko, ten není souzen za to, PO KOM to vajíčko hodil. Je souzen za to, ŽE ho hodil. Kdo dostal vejcem do palice, to je úplně jedno.” Jinými slovy – kdo hodí vajíčkem, ten by dostal pokutu, ať už hodí vejcem po Obamovi, nebo po Frantovi z hospody.

2. otázka – “A „Mimochodem“ z čeho že si to ti američani platili sami?”

Odpověď na druhou otázku: “Argument, že jsme americký konvoj platili my, protože do NATO posíláme peníze… Ach jo, vždyť to je jako kdyby Vám dal váš pronajímatel peníze na benzín za svezení autem a vy byste mu odvětila „si jako myslíš, že mi děláš nějakou službu nebo co? Na nájmu ti platím dost“.

Tady se ale odvážím si doplnit – Američané si to platili z vlastní kapsy, z rozpočtu US Army. Nemůžou si brát prachy z NATO, protože nejsou jejich prachy. To sou prachy NATO.

hes
Návštěvník
hes

:)))) Snažíš se dobře. Ty jsi na toho politruka studoval tady, nebo v USA? Pokud je tvoje tvrzení, že veškeré náklady na policii, celní správu a tu “pracovní skupinu” na MV, podloženo tvrzením Stropnického, pak je to 100% tutovka!!! :))) Je mi tě v podstatě líto, ale na druhou stranu chápu, že jsi tu za svou “osvětovou činnost” placen, takže nula od nuly pojde.

hes
Návštěvník
hes

Pokud někdo, kdo věří tomu, co se napíše v novinách, viz “náklady si platili američani sami”, tedy “policie, vojenská policie, celní správa. pracovní skupina, která vznikla na ministerstvu obrany, napíše “lidi probuďte se”, měl by se nad sebou opravdu vážně zamyslet.

Bozelin
Návštěvník
Bozelin

Názorný příklad vraždící fanatičky Savčenko jež dokladuje užíváním Čečenského citátu Je třeba připomenout že se týká vyvraždění 10 milionů Rusů na Donbase a 4 milionů na Krymu .”Na Ukrajině zůstanou jenom dvě skupiny Rusů: Ti, co už jsou v hrobech, a ti, kteří teprve skončí v hrobech”. Kde je k tomu vyjádření našich i západních podporovatelů majdanu ? Toto je Majdansko UKrajinská politika . Kde jsou a kde byli západní “mírotvůrci když Jaceňuk – Posrašenko odmítali jednání a nasadili proti Donbasu takovéto armády ve kterých jsou lidé jako Savčenková . Kdo bránil obyvatele Donbasu – Krymu před Savčenkovou a tisícovkami jejich vyzbrojených spolubojovníků .Každý kdo nazývá odpor proti této genocidě anexí a okupací je podporovatelem této genocidy . Kde jsou – byly protesty proti tomuto vyvražďování lidí kteří se v této zemi narodili a žili po generace kde jsou proč se nezastali 14milionů obyvatel kterým Majdanští UKrajinci zakázali Ruštinu a vyvražďovali je.
.Toto podporovali Zadolálek Štětináč Trautnberk a mi ze svých daní.vyhlazení Rusů jen proto že dovolili vznik UKrajiny která je tady chtěla vyvraždit
Není toto příkladný Fašismu a genocidy? Proč tedy chtějí Krym Donbas když chtějí etnicky čistou UKrajinu . Chtějí zemi a mrtvé rusy kteří tam po staletí žili. . “Na Ukrajině zůstanou jenom dvě skupiny Rusů: Ti, co už jsou v hrobech, a ti, kteří teprve skončí v hrobech”. Chcete názornější ukázku? Už jen fotografie z Doněska – Donbasu a nepřátelství ke Krymu.
Kde byly protesty a sankce proti této genocidě 14 milionům lidí kteří zde žijí po staletí ?
Ano sankce a nenávist jsou na Rusko které této genocidě zabránilo.

kurvos
Návštěvník
kurvos

Dostane 25 let v káznici na Sibiři a hotovo. To je kauzalita ty špinavá ukrajinská kurvo.

SmrtSavčenkový
Návštěvník
SmrtSavčenkový

Špinavý provaz na krk a ostatky té mužatky hodit žralokům u Krymu.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Žijou v Černém moři žraloci??? Asi ne.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Toto je Savčenková !!

Bývalý starosta Užgorodu řekl, že Savčenková zhášela cigaretu v oku vězně a bila do slabin Členka trestného oddílu „Ajdar“ Naděžda Savčenková, obviněná z vraždy (ruských) novinářů, se provinila i nelidským mučením vězňů. To napsal na své stránce v sociální síti exstarosta Užgorodu Sergej Ratušnjak. Osobně jsem mluvil s učitelem a knězem, kteří jako zázrakem přežili bestiální mučení a týrání nové “majdanovské” hrdinky Savčenkové. Zde jsou jejich slova: “Ona (Savčenková) nejen bila, ale prostě mrzačila a zabíjela. Bila trubkou zajatce, svázané za ruce a nohy, tloukla je do genitálií, hasila cigaretu v jejich oku. Neustále křičela: “Prodáme tě na orgány jako ostatní nebo ti rozstřílíme prdel“ – napsal Ratušnjak na své stránce v sociální síti.

Laco
Návštěvník
Laco

Přesně, když jsem se na ni díval, z jejich očí nekoukalo nic dobrého. Doufám, že Ruské soudy nejsou jejími kecy a vyhrožováním vystrašeny.

Tony
Návštěvník
Tony

A já zase, Konzervo, slyšel od tvojí maminky, že prý jí bereš peníze na důchod. Chudák nemá co jíst a ty házíš její prachy do automatů, kouříš za ně a chlastáš. Domů si k ní prej vodíš holky a chudák nemůže ani spát, protože celou noc pijete a děláte nepořádek. Předevčírem jsi jí prej hodil smaženej sýr rovnou z pánve do obličeje, a chudák musela s popáleninama do nemocnice. Navíc jsi prý tuhle prohlásil “Kdyby bylo po mým, zůstanou u nás jen dva druhy důchodců – ti, co už jsou v hrobech, a ti, co v nich teprve skončí”.

Je to pravda, tuhle to o tobě psal v Přítomnosti i Ferdinand Peroutka. Co na tom, že už je x let mrtvej. Viděl jsem to na vlastní oči, vlevo dole.

to: Tony
Návštěvník
to: Tony

Congratulations Tony, tak tomu se říká “vlastňák”!
Bylo jen otázkou času, kdy se vybarvíš.
Asi tě na ten Aeronet nevyškolili pořádně.
Jen pro tvou informaci – témata o zvěrstvech na Ukrajině se tady probírala v reálném čase – stačí dohledat, a případy kluků z Ukrajiny, kteří ze zákopů říkali, že jim třeba kamarád odešel na marodku se zlomenou rukou, a už ho víc neviděl, je mnoho – možná je ještě možné dohledat na YT.
Možná bude lepší, když se vrátíš na neo-vlivní, nebo úžasné evropské hodnoty, či jiné tobě intelektuálně příslušné prostředí, a nebudeš ztrácet čas a energii tady. Tvoje asertivní, ale přesto prosakující zášť mezi vlastenci, kteří se snaží zorientovat v bojovém poli, s alergií na NESVOBODU hluboko pod kůží, tady nepadne na úrodnou půdu.
A na cestu ti přeji milující rodiče/děti, život v Míru a otevřené oči a srdce.
Rozhodně ti nepřeji dostat se jako zajatec pod ruce někomu, jako je tato kreatura – a branná povinnost je blízko.

to: Tony
Návštěvník
to: Tony

To jsou ti Ukrajinští vojáci, kteří šli naivně “bránit Ukrajinu proti Rusům”.
Zrádná a hořká válka – proti Ukrajině, za prachy US a EU.
Nejenom uhelné doly ( pro Bidena), ale i lidské orgány jsou výnosný byznys – a Porošenko s americkou ministryní zahraničí Ukrajiny jsou byznysmeni….a Jaceňuk prostitut. A ukrajinci zahrabaní bez orgánů…
https://youtu.be/rwwxXsUR3RQ
https://youtu.be/MYfzZBd8ArE

Tony
Návštěvník
Tony

Díky, žes mi to aspoň napsal slušně, a taky ti přeji život ve svobodě, mezi přáteli, plný tolerance, bez lží a falše a vůbec co možná nejdelší 🙂

Podívej, já netvrdím, že na straně Ukrajiny bojujou samí přesvědčení láskaři. Válka je humus a přitahuje různý sorty lidí. Na všech stranách bojový linie.

K tvým videím – promiň, ale ukrajinská válka na stěně chlapce, co říká, že je majorem ukrajinské armády, mě prostě o tom, že nelže, nepřesvědčí. Na Ukrajině je válka, propaganda jede na plno a na obou stranách. Pokud je to fakt příslušník ukrajinské armády, proč neudá své jméno? Své služební číslo, jednotku a zařazení? Jaký smysl má bez těchto údajů jeho “svědectví”?

Jo a ještě na konec – vážně si myslíš, že každej, kdo dokáže racionálně argumentovat proti ruskému režimu a jeho propagandistickým webům v češtině, musí bejt vyškolenej, placenej a podporovanej nějakejma Evropskejma hodnotama, americkou ambásádou a já nevím čím ještě?

Jsem tady a píšu, protože člověk musí bojovat proti tomu zlu, na který právě stačí. Na tom se snad my vlastenci shodnout můžeme.

Tony
Návštěvník
Tony

Oprava: “ukrajinská vlajka”

To: Tony
Návštěvník
To: Tony

Je mi llíto, že nemůžu napsat totéž o tobě – tj. že píšeš slušně.
Co se týče tvé “racionální argumentace” ( a teď neberu v potaz tvůj sprostý a zlý předcházející příspěvek), z tvých, pro tebe plausibilních, požadavků “proč neudá své jméno? Své služební číslo, jednotku a zařazení” je jasné, že jsi prošel buď policejním výcvikem, nebo něčím podobným, nebo nějakým VŠ kursem, kde je důležitější “zdrojovat”, než vlastní informace. Nebo obojím.
Každopádně jsi neprošel vojnou, a asi si ani nedovedeš představit, co je to válka.
Já oceňuji to anonymní svědectví jako odvahu vůbec promluvit o tom, co se tam děje, a tomu klukovi – oběma, věřím, že zažívají takový strach, který z nich cítím.
Myslím, že bys taky neuváděl identifikaci, kdybys věděl, že je za to kulka do hlavy. A přitom bys měl třeba doma ženu a dítě, a v boji by ses ocitl, protože sis myslel, že jdeš bránit svoji vlast pro svoje děti.
A vlastenectví raději neber do úst – nevíš evidentně o čem mluvíš. S tvými názory se já rozhodně neshodnu. Buď jsi na to ještě moc mladý ( a nezkušený životem), nebo někdo dostal tvoji hlavu, kam potřeboval… Co tě může může vrátit ke Slušnosti, Lidství a Laskavosti je Tvoje SRDCE.
Proto ti přeji ty milující rodiče, nebo aspoň děti.
Pak možná pochopíš, co je opravdu důležité, a za co JEDINĚ stojí za to bojovat.
PS: Jen jako okénko do reality si můžeš přečíst aktuální NAŠI Ústavu, a zjistit si, kdo v NAŠÍ zemi rozhoduje o budoucnosti našich dětí – i Tvojí. Možná si ověříš, že naše vláda to není…..
A co se týče Rusů, je to jednoduchá matematika: najdi si, kolik mají po světě základen ( asi 3) oproti jiným ( asi 200), a kolik vedli obranných konfliktů ( všechny ) oproti jiným ( ani jeden – Američany nikdo nenapadl – všech jejich asi 200 konfliktů za 200 let bylo na cizích územích, ze kterých už neodešli.)
Vítej do reality.

Tony
Návštěvník
Tony

Váš článek je nekohorentní. Tvrdíte, že Savčenková nenávidí Rusy a nejraději by je všechny zabila. Ve své závěrečné řeči (ve videu) přitom s obdivem mluví o Rusech, kteří jsou v Rusku zatýkání, protože jí projevují podporu. Mluví o slušných Rusech z vesnic, kteří ji před budovu soudu budou přinášet občerstvení. Mluví o svých třech ruských právnících, jako o hrdinech bojujících proti systému. A svou nenávist nevyjadřuje Rusku a Rusům, ale Putinovu režimu.

Dále tvrdíte, že “Rusko viní Savčenkovou z toho, že řídila minometnou palbu oddílu Ajdar proti ruským novinářům nedaleko Luhansku. Savčenková to popírá, palbu prý řídila až hodinu poté, co ruští novináři byli už po smrti.”

Savčenková netvrdí, že řídila palbu až po smrti novinářů. Pouze upozorňuje na logický rozpor v tom, co tvrdí obžaloba – podle obžaloby měla navádět palbu na novináře, ale v době, kdy již přitom byla (jak vyplývá ze soudního spisu) zajata.

Tvrdíte, že je zodpovědná za podpálení Domu Odborů – přitom ani sám ruský soud ji z toho neviní (pokud to vážně udělala, tak proč kruci ji za to Rusové nesoudí!?). Navíc neuvádíte zdroj této informace a své tvrzení zakládáte na popření principu presumpce nevinny.

K tomu, jak “fašisticky” (nevychovaně) se Savčenková u soudu chová. Uvědomte si, že ta žena má za sebou týden suché hladovky a více než rok věznění, průtahů ze strany ruských soudů, a vůbec boje s větrnými mlýny ruské byrokracie, který snad lze přirovnat ke slavnému Kafkovu Procesu. Chtěl bych vidět Vás, jak byste se na jejím místě chovali slušně, distingvovaně a argumentovali čistě věcně.

Moc nevěřím tomu, že se tu můj příspěvek vůbec objeví. Nebo že tu vydrží. Ale vypsat jsem se musel. Na druhou stranu Vám děkuji na link na video a za titulky.

Forever
Návštěvník
Forever

Tony:

Ani Milada Horáková, Jan Hus, Jeroným, lidé věznění papežskou mocí či političtí vězni z 50. let minulého režimu po dlouhých útrapácha mučeních:

Nikdo z nich se nechoval tak, jako Savčenková. Savčenková jim nesahá v jejich charakteru, odvaze a v jejich zásadách ani po paty. Nikdy nezažila takové utrpení, jako tito lidé, ani trochu ne.

Savčenková nikdy nebude jako tito lidé:

Jako tito lidé, co i přes nekonečné ponižování a mučení neztratili lidskou tvář. Neztratili odvahu, neopustili své zásady, neztratili svůj charakter.

Čest jejich památce.

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

No, dávat Miladu Horákovou po bok Jana Husa a Jeronýma Pražského to je dost síla. A to nejen z ideového hlediska, ale i z hlediska společenského a historického. Kdy přidáte ještě Leopolda Hilsnera?

Forever
Návštěvník
Forever

Já to tam nenapsal podle toho, zda byli významní či ne, (rozhodně tímto nesnižuji význam Jana Husa, kterého považuji za jednu z největších osobností českých dějin)

Napsal jsem tam jen osobnosti a lidi, co byli mučeni a šikanováni vládnoucí elitou a přesto neztratili lidskou tvář.
A co týče Milady Horákové – tak význam Jana Husa a Jeronýma považuji za mnohonásobně větší, než význam Milady Horákové. Na tom se jistě shodneme.

A Hilsnera tam nemohu napsat, protože mi není známo, že by snad Hilsner byl justiční mocí mučen.

Forever
Návštěvník
Forever

Abych to dovysvětlil, tak svým komentářem jsem reagoval na toto tvrzení:

Cituji:

“K tomu, jak „fašisticky“ (nevychovaně) se Savčenková u soudu chová. Uvědomte si, že ta žena má za sebou týden suché hladovky a více než rok věznění, průtahů ze strany ruských soudů, a vůbec boje s větrnými mlýny ruské byrokracie, který snad lze přirovnat ke slavnému Kafkovu Procesu. Chtěl bych vidět Vás, jak byste se na jejím místě chovali slušně, distingvovaně a argumentovali čistě věcně.”

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle považuji za urážku obětí z naší historie, ať už papežské, rakouské, nacistické či komunistické moci.

Tony
Návštěvník
Tony

O morální síle Jana Husa, Štěpána Páleče (ke konci života) či Milady Horákové, natož potom českých a slovenských bojovníků proti “papežské, rakouské, nacistické či komunistické” moci rozhodně nepochybuji a v žádném případě jsem je nezamýšlel jakkoliv urážet.

Ani mně se nelíbí vystupování Savčenkové u ruského soudu. Obdivuji všechny ty, kteří si tváří v tvář podobné svévoli dokázali zachovat svoji morální sílu a Savčenkové bych přál, aby ji v sobě také dokázala naleznout – její protest by tím jen nabral na síle.

Svým komentářem (který citujete) jsem chtěl protestovat proti tomu, aby byla za své vyjadřování očerňována a označována za fašistku. Ta žena je vystavena stresu, který si nikdo z nás z pohodlí našich domovů neumí představit. Jakkoliv hodnotit, natož potom odsuzovat a urážet ženu zamčenou za mřížemi z poza klávesnice je dle mého názoru při nejmenší omezené a krátkozraké, spíše však nechutné a nelidské.

Forever
Návštěvník
Forever

No, být členen žido-neonacistického praporu Ajdar a říkat toto:

“Na Ukrajině zůstanou jenom dvě skupiny Rusů: Ti, co už jsou v hrobech, a ti, kteří teprve skončí v hrobech…“.

To o jejím charakteru hodně svědčí. Podobně se chovali židobolševici v Rusku – masakrovali Rusy jako klaté a když jim to Stalin zarazil a poslal je do gulagů, tak najednou se začali dožadovat svých práv a dělat chudáky. A obdobně se chová Savčenková.

Tony
Návštěvník
Tony

Je několik důvodů, proč (momentálně) odmítám věřit tomu, že něco podobného Savčenková kdy řekla:

1. Když si tenhle výrok zadáte do google, vyleze Vám jediný web, na kterém se tato informace objevuje (v češtině, budu rád, když admin doplní – ačkoliv očekávám odkazy max. na RT apod. “důvěryhodné” zdroje)

2. Ani v článku nad touto diskuzí není uveden zdroj.

3. To, co Savčenková říká před ruským soudem je v přímém rozporu s tímto tvrzeným výrokem.

4. Původně je tento výrok připisován čečeňskému vůdci, který je (z naprosto pochopitelných důvodů) v Rusku (a jinde ve světě) považován za blázna a teroristu. Jakmile takový výrok vložíte komukoliv do pusy, vyvoláváte v lidech vzpomínku na Čečnu a teroristické útoky zmíněného blázna, které stály život spoustu lidí. Je to efektivní způsob, jak z kohokoliv velice rychle udělat nenáviděného.

Před chvílí jsme se bavili o tom, jak obdivujeme Jana Husa či Štěpána Páleče (a mnoho dalších). Tito hrdinové nám ukázali, jak vysokou hodnotu má pravda – cenili si jí více, než vlastních životů. Absolutní pravdu najít sice nemůžeme, ale je naší povinností jako potomků těchto hrdinů pravdu vyhledávat a bránit.

Odmítám věřit něčemu, co je (z výše uvedených důvodů) přinejmenším podezřelé, dokud mi někdo neprokáže opak. Dokazovat má totiž ten, kdo tvrdí. Cogito, ergo sum.

Ještě doplňuji, že nemám valné mínění o praporu Ajdar. YouTube je plné videí jeho příslušníků, kteří kameře pyšně vystavují svá hákovými kříži posetá záda.

Zároveň si ale uvědomuji, že v době, kdy se Savčenková stala členem tohoto praporu, byla Ukrajiny ve válečném stavu a pravidelná ukrajinská armáda přitom nebyla schopna svoji zemi efektivně bránit. Kdokoliv, kdo chtěl tou dobou na Ukrajině splnit svoji občanskou povinnost – a začít bránit svoje matky, ženy a děti – mohl buď vstoupit do demoralizované, špatně vybavené a špatně vedené ukrajinské armády, nebo se připojit k pochybnému, ale zato efektivně organizovanému, dobře vycvičenému a odhodlanému praporu Ajdar.

Proto odmítám Savčenkovou odsuzovat pouze na základě jejího členství ve zmíněném praporu.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ukrajina není ani nebyla ve válečném stavu s cizím státem.
Ukrajina je ve stavu ozbrojeného státního převratu a následné občanské války. Ne že by to pro obyvatele bylo lepší.
Kdyby se bojovníci praporu Ajdar snažili za této situace obnovit v okruhu své působnosti zákonný stav a pořádek a neterorizovali přitom vlastní obyvatelstvo udělali by lépe.
Pokud si chci říkat vlastenec, měl bych mít na zřeteli kromě svých osobních zájmů zájem své země a ostatních spoluobčanů na život v míru.
Proč byl Majdan?
Ať už byl Janukovič jaký chtěl, nic z toho co udělal nebo udělat chtěl by nevedlo k takové národní katastrofě, jaká nastala po jeho svržení.

Tony
Návštěvník
Tony

Úplně nevím, jestli chápu protiargument, který se vůči mým komentářům pokoušíte vznést.

Pokouším se držet se tématu Savčenková a obviněním, kterým čelí před ruským soudem. Proto je pro mě irelevantní,

1. jak pojmenuji současný stav na Ukrajině.
2. Zda je prapor Ajdar “dobrý či zlý” – souzen není Ajdar, ale Savčenková
3. Proč byl Majdan.
4. Co by byl, kdyby nebyl svržen Janukovič.

K poslednímu bodu – “Pokud si chci říkat vlastenec, měl bych mít na zřeteli kromě svých osobních zájmů zájem své země a ostatních spoluobčanů na život v míru.” – já s Vámi souhlasím. Ale zároveň je třeba si uvědomit, že každý má ten “zájem své země” někde jinde – to je ostatně podstata všech občanských válek (a válek obecně).

Proto nemůžeme soudit to, zda měl člověk “správný” nebo “nesprávný” názor, ale pouze to, zda zabíjel nevinné (třeba ruské novináře) či nikoliv.

Shodneme se alespoň na tomto?

Bozelin
Návštěvník
Bozelin

Každému musí být jasné že nenávistná Savčenková nesbírala borůvky ale plna nenávisti k Donbaským Rusům na přijela vraždit.
Odmítat postoj UKrajiny – genocidu 14 milionu Rusů v Donbasu a na Krymu je povinností každého slušného člověka.
Genocida lidí kteří žijí v této zemi po staletí brání domovy rodiny děti je zločinem ke kterému se nenávistná Savčenková přiznala Každý kdo toto podporuje nese svůj podíl na těchto zvěrstvech.
Vážím si občanů Donbasu Krymu že bojují za svou zem rodinu domovy .
Imperialisté se vztekají zbrojí hlásí sankce -zastrašují ale víc nemohou.
Na druhé straně podporují ISlámské cca 900 tisíc okupantů a dezertérů uprchlých před 28 tisíci IS v Německu kteří odmítají bránit své rodiny vlast.a znásilňují jejich ženy.
Kdybychm mi prchali před válkou taky by nás Sralbotka podporoval nebo trestal za Dezerci ?

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

Tony píše: “Odmítám věřit něčemu, co je (z výše uvedených důvodů) přinejmenším podezřelé, dokud mi někdo neprokáže opak. Dokazovat má totiž ten, kdo tvrdí. Cogito, ergo sum.”
a následně:
“Zároveň si ale uvědomuji, že v době, kdy se Savčenková stala členem tohoto praporu, byla Ukrajiny ve válečném stavu a pravidelná ukrajinská armáda přitom nebyla schopna svoji zemi efektivně bránit. Kdokoliv, kdo chtěl tou dobou na Ukrajině splnit svoji občanskou povinnost – a začít bránit svoje matky, ženy a děti…”
__________________________
Tím kdo tvrdí a nedokazuje jste Vy, Tony. Proti komu pravidelná ukrajinská armáda brání nebo bránila svou zemi? Který cizí stát ji napadl? (když nepočítám USA, Sorose a další, kdo narvali do krvavého majdanu miliardy dolarů a eur) Kdo a kde konkrétně podle Vás napadl ukrajinské matky, ženy a děti? Pokud považujete za ukrajince i ty východní, tak ano, ti skutečně byli napadeni, ale právě VLASTNÍ UKRAJINSKOU ARMÁDOU, štvanou Kyjevem do války proti vlastním, a rovněž NEONACISTICKÝMI ÚTVARY jako je AJDAR.
http://www.nekorektni-tv.cz/?p=14858
http://www.nekorektni-tv.cz/?p=14923
https://www.youtube.com/watch?v=p7HrJbqYFVQ
https://www.youtube.com/watch?v=P_7IgxN6AbI
https://www.youtube.com/watch?v=P_7IgxN6AbI
https://www.youtube.com/watch?v=F0fHJ-nKHPE
https://www.youtube.com/watch?v=pIoXS9lgJBY
http://www.stripkyzesveta.cz/public/img/pro_silne.pdf
http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1594
Nové:
Lugansk:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9uRpZHkIyY
Z televize Lugansk24
https://www.youtube.com/watch?v=4S8DFb-qLbY

Tony
Návštěvník
Tony

Své Vámi druhé citované tvrzení nedokazuji, protože je to argument subjektivní. Na Donbase možná jsou lidé, co chtějí bránit svoji vlast, ale představují si to tak, že se separují od ukrajinského státu. V Kyjevě jsou ale lidé, kteří Donbas považují za součást Ukrajiny, a když se tam najednou objeví hoši s kalašnikovy a obsadí vládní budovy s úmyslem se od ní odtrhnout – připadá jim správné jít a postarat se o to, aby Donbas součástí Ukrajiny zůstal.

Němci ve 38 v Sedetách také tvrdili, že chtějí jen bojovat za svůj národ, ale představovali si to tak, že Sudety připojí k Třetí říši. Československá armáda tam vlétla plná hochů, kteří zase věřili, že Sudety jsou ČSR a že jdou tedy tomuto odtržení zabránit.

Chápete mě? To je jako kdybyste po mně chtěl, abych dokazoval, že křesťanství/islám/buddhismus jsou správná víra. Je to prostě relativní.

Co se týká Savčenkové tvrzeného výroky, furt tu nikdo neuvádí zdroj!!!

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

Chcete-li srovnávat současné dění na Donbase s děním v Sudetech před 2SV, pak je třeba nejprve zodpovědět tyto otázky:

– Byla tehdy v Praze ozbrojeným počem svržena legitimní vláda (kterou mj. volili i Sudetští Němci a měli v ní nemalé zastoupení) českými nacisty podobně, jako se to stalo v Kyjevě?

– Začali čeští nacisté po celé zemi včetně Sudet rabovat a obsazovat úřady a vyhánět a mučit starosty a další přestavitele podobně, jako nacisté na Ukrajině?

– Bylo realitou, že před 2SV Sudetským Němcům hrozily nebo byly na nich páchány zločiny diskriminace a genocidy českými nacisty podobně, jako se to dělo Ukrajinským Rusům od Ukrajinských neonacistů?

– Byly životy a zdraví rodin Sudetských Němců natolik ohroženy, že museli se zbraní v ruce bránit svá města a úřady v nich před českými nacisty podobně, jako se začali bránit obyvatelé Donbasu po Majdanském puči?

– A začala snad Československá armáda v reakci na přání Sudetských Němců se odtrhnout ostřelovat raketami a dělostřeleckou palbou města obydlená Sudetskými Němci?

Jestliže je odpověď “ANO” historickou skutečností, pak “ano, můžeme dění na Donbase srovnávat s děním v Sudetech před 2SV”. Sám ale dobře víte (doufám), že odpověď je “NE” a srovnáváte tudíž nesrovnatelné.

A tak zatímco západní (a proZápadní) Ukrajinci a jejich rodiny nikým napadeny nebyly, a tudíž neměli důvod (jak píšete v předminulém příspěvku) “bránit svoje matky, ženy a děti”, páč jim od východních Ukrajinců – převážně etnických Rusů – nic nehrozilo, tak obyvatelé Donbasu i dalších měst naopak byli napadáni Ukrajinskými neonacisty a později i novou “vládou” armádou vlastní země! (Alespoň se podívejte na ta videa – to je dnes velká výhoda, že mobil nebo foťák s kamerou má už kde kdo, stejně tak přístup k internetu, na který to vloží)

Zasazujete tudíž případ Savčenkové a její volbu dát se k neonacistickému Ajdaru do NEREÁLNÉHO HISTORICKÉHO RÁMCE – koho a před kým šla bránit? Samozřejmě chápu, že člověk může být zmanipulován, může mu být vymyt mozek nacistickou nebo jinou ideologií (jako bývalý člen jedné známé sekty, ve které jsem pros.al 20 let života a poděkal co se dalo, vím o čem mluvím – mechanismy manipulace jsou všude stejné, politiku nevyjímaje), to ale NEČINÍ ZLOČIN BÝT RELATIVNÍM a nezbavuje to zločince odpovědnosti – zvlášť pokud někoho pronásleduje pro národnost nebo odlišný politický názor. To pak můžete rovnou tvrdit, že i Hitlerovská nacistická armáda “jen bránila jen svoje matky, ženy a děti” a že “vina nacistického Německa je relativní”.

PS: na Sudetských Němcích, zejména civilistech (skuteční nacisté včas utekli), skutečně byla spáchána ostudná genocida v podobě lynčování, vraždění, znásilňování a to zejména tzv. “rychlými partyzány” – často bývalými udavači a kolaboranty s Gestapem, kteří když viděli, že se Říše hroutí, rychle převlékli kabát, a “stali se pertyzány” – https://www.youtube.com/watch?v=hosH3aGMOeY – to je ale jiná kapitola.

Tony
Návštěvník
Tony

Furt jste mi neukázal video, kde Savčenková schvaluje genocidu Rusů na Ukrajině.

Bozelin
Návštěvník
Bozelin

Savčenková jasně potvrzuje genocidu 10 milionováho donbasu která tehdy skutečně probíhala. Jinak se zákaz Ruštiny a odmítání jednání napadení letecky tanky dělostřelectvem takovýmito fanatika nazvat nedá.
.”Na Ukrajině zůstanou jenom dvě skupiny Rusů: Ti, co už jsou v hrobech, a ti, kteří teprve skončí v hrobech”.
K tomu si přičtěte výrok Tymošenkové která jasně řekla že to chce vystřílet atomovkami
Porošenka který vše podřídil dalšímu zbrojení za účelem “dobit” těchto národů
A musí být jasné že tato nenávist vymizí jedině vyvražděním všech rusů kteří se neubrání.SSSR vždy usiloval o klid a MÍR a jen díky jim jsme ho tu
60 let měli.
Jasná nenávist k národu – genocida – jasný fašismus Ti Rusky mluvící lidé na Donbase – Krymu nejsou vetřelci nebo okupanti ale lidé kteří žijí ve avé zemi po staletí.a tato ……Savčenková přijela vraždit do jejich země navádět minometnou palbu na lidi kteří brání své rodiny domovy vlast před Majdanskými samozvanci z Kyjevaá
UKrajinci Savčenová -Tymošenová – Posrašenko – Jachňuk – Jaroč a milony dalších nedají 14 milinům Rusů nikdy pokoj a samostatnost jako mi Slovákům nebo Rusko svým státům vč Ukrajiny . Nevraždili prostě je nechali jít .

Tony
Návštěvník
Tony

Moji reakci k údajnému výroku Svačenkové (Na Ukrajině zsůtanou jen dvě skupiny Rusů…) si můžete přečíst níže. Je to tady asi nejčastější argument, ale nikdo(!) tu neuvedl zdroj. Podle mě je to nesmysl.

Co říká Tymošenko mě nezajímá, neuvádíte zdroj, ale hlavně tady řešíme kauzu Savčenko.

Ten “mír” z dob SSSR si můžete naposlouchat třeba při poslechu Krylova “Bratříčku, zavírej vrátka”. Na naše území vpadly armády pěti zemí pro boha!

Zákaz ruštiny Ukrajina nikdy neplánovala (plánovala zrušit jazykový zákon, který umožňoval zavedení dvou úředních jazyků. Moskva to interpretovala jako zákaz ruštiny. Zrušení zákona však nikdy neprošlo.) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Za-Cechy-kteri-schvaluji-ruskou-okupaci-se-stydim-rika-krajansky-ucitel-z-Ukrajiny-311265

Zvláštní, že tvrdíte, jak Savčenková na Donbase naváděla palbu na civilisty, když ji u ruský soud soudí “jen” za údajnou vraždu dvou ruských novinářů. Proč ji teda nesoudí za Vámi tvrzené válečné zločiny!?

My tu před válkou taky měli tři miliony Němců a za hranicemi hulváta, co je chtěl “chránit před útlakem Čechoslováků”. Taky jsme tu měli ozbrojené povstání této “utlačované” menšiny. My jsme to však na rozdíl od Ukrajinců dokázali vojensky rychle vyřešit (pak teprve přišel Mnichov).

To jsme ty Němce tehdy taky měli jen tak nechat jít? I se Sudetama?

Dále na Ukrajině je 7,5 milionů Rusů, ne 14. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajina

Saša
Návštěvník
Saša

Asi to nebude až tak jednoznačné jak nám sděluješ Tóni. Sama Savčenková, když ji teče do bot, dovolává se prostých Rusů (bohužel tito se asi nevyjádří, a na fašisty nemají moc pěkné vzpomínky), ale na Ukrajině prohlašovala něco jiného – na Ukr. zůstanou dva Rusové a to ti v hrobě a ti co půjdou do hrobu. Navíc to vypadá, že máš slušně prostudovaný celý spis včetně svědeckých výpovědí, a můžeš nám dát zodpovědný rozbor a možná jak to vypadá jsi tam asi byl, když říkáš, že mluví pravdu, tak proč ses nepřihlásil jako svědek.
A jak se chová u soudu, jestli jsi trochu sledoval její postoje a prohlášení jako příslušnici oddílu Ajdar, tak musíš vědět, že se nic moc nezměnila (ani po hladovce). A k tomu slavnému Kafkovu Procesu asi tolik, ani toto přirovnání těm novinářům život nevrátí, bohužel, nebo ano? A pokud se prokáže, že je vinna, tak je správné to, že bude odsouzena. Jinak, víš jakou má minulost oddíl Ajdar a čím se proslavil??

kurvos
Návštěvník
kurvos

Jsi jen šmejdovský troll, nic víc.

Montisan
Návštěvník
Montisan

Už za ten svinskej znak co nosí na triku by měla viset z hnáty na rezavým drátě přímo nad ohništěm!