Video: Washington je v šoku z ruských raket

Video: Washington je v šoku z ruských raket

Reakce Pentagonu na ruské rakety vyslané z lodí přišla až o den později. Americký ministr obrany Ashton Carter dnes útok označil za “neprofesionální akci” ruské armády, zcela bez varování. Ale Kongres řešil ještě jiný problém. V souladu se zvláštními službami USA zahájil vyšetřování, aby zjistil, proč nejdražší rozvědka světa  nemá čas na Moskvu.

Když kurdští opoziční bojovníci slyšeli hluk něčeho neznámého, nejasného, ale velmi rychlého a silného, začali objekty snímat mobilními telefony. A byly to ruské řízené střely “Kalibr”, letící ve směru pozic bojovníků. Oficiální video střel z Kaspického moře  rozšířilo ruské MO, ale mluvčí ministerstva zahraničí, admirál John Kirby nemohl uvěřit svým očím.

– Nemohu potvrdit, že tohle Rusové udělali.
– Moskva ale tvrdí, že jo.
– Hele, díval jsem se na video. A nejlepší je, že Moskva říká, co dělá její armáda. To, co nás teď více zajímá, je možnost útoků i na skupiny, které nepatří k IS nebo k al-Káidě.
– A skutečnost, že ruské bomby IS bombardují nejen ze vzduchu, ale i z moře, Vás netrápí?
– snažili se novináři dopátrat odpovědi od mluvčího ministerstva zahraničí, ten je ale odkázal do Pentagonu, kde na ten den žádný briefing nebyl plánován.

V detailech ale byla tato věc diskutována Atlantickou radou – jedním z center zahraniční politiky USA. Šéf North American Aerospace Defense Command admirál William Gortney sleduje vývoj ruských řízených střel od sovětské éry.

“Rusko nasadilo rakety, které jsou vysoce přesné a mají velmi velký akční rádius do té míry, že jejich dalekonosné letectví nyní vůbec nemusí opustit ruský vzdušný prostor a použít konvenční hlavice proti cílům a kritickým infrastrukturám v Kanadě, v USA a v severozápadním Pacifiku. To nás staví to pozice chytat šípy místo se snažit zničit lukostřelce, “- řekl šéf North American Aerospace Defense Command William Gortney.

V Sýrii mezitím ruské stíhačky zachytily “Predátora”- tak se jmenuje americký perkusní dron MQ-1. Tiše pendloval syrským vzdušným prostorem a najednou jeho operátor obdržel od představenstva hlášení: “Alarm, Predátor v pasti”

“V Sýrii teď létají nejen ruská letadla ale i letadlové střely. Není čas přemýšlet o vytvoření bezletové zóny?” – byla položena otázka novináři v Bílém domě. Slova “pozdě” tiskový mluvčí Josh Ernest neřekl, ale  jeho přemýšlení nahlas vedlo k takové odpovědi.

“Pokud vytvoříme bezletové zóny u Damašku, v provincii Idlib, například, tak to bude plná přímá konfrontace s Ruskem A to bude problém, pokusit se ustanovit bezletovou zónu tam, kde nyní létají ruská letadla,” – řekl mluvčí Bílého domu Josh Ernest.

John McCain

John McCain

Z uvědomění si celého komplexu výzev a hrozeb posmutněl i John McCain:”Poprvé od roku 1973 hraje Rusko důležitou roli na Blízkém východě. Dělá vše, co potřebuje k dosažení svých cílů a my tady sedíme a říkáme, že Rusko uvízlo v bahně a podle slov našeho ministra obrany jednáme neprofesionálně,” – uvedl šéf výboru pro ozbrojené síly Senátu USA, John McCain.

Spolupráci s Ruskem v boji IS Spojené státy kategoricky odmítají, jediné, o čem jsou ochotni diskutovat je, aby nedocházelo ke konfliktům na obloze.

“Co budeme dělat, to je pokračování v základních technických diskusích o profesionálních bezpečnostních postupech pro naše piloty, létající nad Sýrií, protože to je otázka naší bezpečnosti a bezpečnosti našich pilotů,..” – řekl ministr obrany Spojených států Ashton Carter.

CIA nekomunikuje s tiskem. Nicméně, skupina “Liwa al-Jabal Sukur,” americká Ústřední zpravodajská služba vyškolena v Saudské Arábii a Kataru, řekla, že ruské útoky zničily její hlavní sklady zbraní v Sýrii. Tiskový mluvčí Bílého domu se zeptal: “Takže, dárek učitelům za čas s nimi strávený?”

“Prezident řekl zcela jasně, že USA nepovedou válku v Sýrii cizími rukami. To je v rozporu s našimi zájmy, ale ne s ruskými zájmy, jak Rusko samo přiznává tím, že odkládá politické řešení syrského konfliktu.” – řekl tiskový mluvčí Bílého domu Josh Ernest.

Washington neúnavně opakuje, že ruské bomby dopadají na špatné cíle. Ale nabídku Moskvy o zpravodajských informacích, které o pozicích IS jsou v amerických databázích, Bílý dům odmítá.

Američtí odborníci dále se znepokojením vzali na vědomí, že Rusko vytvořilo kolem Latakie bezpečnostní pás, který představuje nejvyšší stupeň ochrany a působí jako neprlstřelná vesta.  Soudě podle množství a kvality leteckých úderů na pozice IS, Rusko je v pozici dobře chráněného útočníka.

zdroj

A Sýrie zahájila pozemní útok:

-Pozorovatelka-  8.10.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Podle posledních zpráv USA a Rusko obnoví jednání o kooperaci armádních akcí v Syrském válečném konfliktu. Islámský stát a všechny formy terorismu představují v současné době velké zlo. V boji proti tomuto zlu by se měl svět sjednotit. Obnovení spolupráce USA s Ruskem v boji proti terorismu je krok správným směrem. Ideální by bylo kdyby se k této dvojici přidaly i zbývající světové mocnosti a začaly globálně spolupracovat. Potom by se mohl změnit stav kdy lidstvo světa žije v moderním 21 století stále bez demokracie, protože ho totálně ovládají korporace a oligarchové. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat. Globální problémy je nezbytné začít účinně urychleně řešit, .Globální problémy je možné úspěšně řešit pouze v rámci efektivní globální organizace. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která politikům umožní dohodnout se na tom, co bude v budoucnosti následovat. Globální centrální světovláda založená na demokratických principech by mohla nastolit trvalý mír na celém světě, a to prakticky stejným způsobem, kterým se podařilo nastolit trvalý mír v rámci všech států spojených v projektu EU.
Jedna možná cesta vzniku celosvětové demokratické vlády je uvedená v následujícím článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
Vznik spojeného světa má už v plánu i OSN, viz článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/10/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs-fakta.html

Heading home
Návštěvník
Heading home

Americka letadlova lod Theodore Roosevelt, ktera se dosud podilela na uderech na Islamský stat, prcha z boje. Persky zaliv se poprve po osmi letech ocitne bez prítomnosti americké letadlove lodi.

http://zpravy.idnes.cz/americka-letadlova-lod-persky-zaliv-dbr-/domaci.aspx?c=A151009_161127_domaci_jw

Jarda
Návštěvník
Jarda

Vynikající článek plný skvělých hlášek. Tato u mně zvítězila: “To nás staví to pozice chytat šípy místo se snažit zničit lukostřelce”. Když si k tomuto výroku představím jejich vyjukané ksichty :-)))

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

USA už 200 let terorizuje každého, koho si vyhlédne… a w. d. c. z toho asi šokovaní zrovna nejsou. Najděte prosím publikaci “Rozhovory s Američany”, je to tak 40 let nazpět, měla větší formát než A4… Ale asi bude zničena, totálně… Jak Američtí hoši rozsekávali vietnamskou těhotnou ženu, aby zvěděli co je uvnitř… jak odpalovali světlice do vagíny vietnamským ženám… jak USA zásobily Vietnam napalmem, tunami a tunami munice… Co myslíte, je z toho W. d. c. v šoku? Nálety na býv. Yugoslávii, kam s nepoužitou municí? No přece do Rudého moře…
Víte, kde je ostrov Molokai?

Proc Molokai?
Návštěvník
Proc Molokai?

Mohl byste rozvest, proc zminujete oblibenou turistickou destinaci, havajsky ostrov Molokai (Friendly Island)?

zajic1
Návštěvník
zajic1

Nejméně čtyři rakety s plochou dráhou letu, které vypálily ve středu večer ruské lodě v Kaspickém moři, nedoletěly až do Sýrie a dopadly na Írán. Uvedla to ve čtvrtek televize CNN s odvoláním na americké představitele. Íránské ani ruské zdroje to nepotvrdily.
Tal jak to tedy je.

Kočkodlak
Návštěvník
Kočkodlak

Je to výmysl americké propagandy

zajic1
Návštěvník
zajic1

jste si tím tak jistý, jedná se o techniku a ta může selhat, není to žádná ostuda.

Kočkodlak
Návštěvník
Kočkodlak

Kdyby Pentagon na rusy něco hmatatelného měl už by zaplavil internet fotkami nebo videi, tohle je holá zpráva bez ničeho.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Vzhledem k tomu, že toto provedli na narozeniny Putina, museli si být set sakra jistí, že to dopadne dobře… Snad si nemyslíte, že předtím si to někde v Rusku neodzkoušeli. Podle hry Putina by mělo být všem jasné, že procesy, kterých se účastní má několikanásobně jištěny…

zdenda
Návštěvník
zdenda

Iránský ministr obrany to vyvrátil jako blud a rusové také.

Kočkodlak
Návštěvník
Kočkodlak

Pentagon už pouští do éteru první hoaxy
http://zpravy.idnes.cz/ruske-rakety-dopadly-na-uzemi-iranu-db1-/zahranicni.aspx?c=A151008_202626_zahranicni_hro
a Írán už to podle všeho stačil oficiálně popřít
http://cz.sputniknews.com/svet/20151008/1350286/iran-nema-zadnou-informaci-ohledne-zriceni-ruskych-raket.html
Zoufalost psychologické války na zdiskreditování ruské operace se nám tady ukazuje v plné nahotě. To je další hřebíček do USácké rakve.