VIDEO: Vyděšená žena vyskočila za jízdy ze sanitky a za ní se...

VIDEO: Vyděšená žena vyskočila za jízdy ze sanitky a za ní se vyřítili dva záchranáři a začali ji honit, tiskový mluvčí poté mlžil, že s nimi jela dobrovolně! Proč žena prchala před záchranáři a prosila řidiče auta, do kterého naskočila, aby z místa před záchranáři ujížděl jako ve hře GTA? Když v sanitce údajně jela dobrovolně, proč ji pronásledovali? Před čím utíkala? Lidé po reportáži CNN Prima News mají strach a zasypali naši redakci stovkami emailů! Kde je hranice dobrovolnosti při převozu sanitkou a okamžikem, kdy vás záchranáři při pokusu o opuštění vozidla začnou nahánět? Lékař je zhrozen a zpochybňuje narativ v reportáži!

VIDEO: Vyděšená žena vyskočila za jízdy ze sanitky a za ní se vyřítili dva záchranáři a začali ji honit, tiskový mluvčí poté mlžil, že s nimi jela dobrovolně! Proč žena prchala před záchranáři a prosila řidiče auta, do kterého naskočila, aby z místa před záchranáři ujížděl jako ve hře GTA? Když v sanitce údajně jela dobrovolně, proč ji pronásledovali? Před čím utíkala? Lidé po reportáži CNN Prima News mají strach a zasypali naši redakci stovkami emailů! Kde je hranice dobrovolnosti při převozu sanitkou a okamžikem, kdy vás záchranáři při pokusu o opuštění vozidla začnou nahánět? Lékař je zhrozen a zpochybňuje narativ v reportáži!

Televizní stanice CNN Prima News přinesla v neděli neuvěřitelnou reportáž [1] a video, které zachycuje mladou ženu, která na silnici mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou vyskočila z jedoucí sanitky a dala se na úprk před dvěma záchranáři, kteří sanitku zastavili, vyskočili ven a začali ženu pronásledovat. Ta naskočila do osobního automobilu, které jelo za sanitkou a celou událost natočila palubní kamera.

Žena prosila řidiče, aby okamžitě začal ujíždět jako “v gétéáčku”, tedy v počítačové hře Grand Theft Auto (GTA). Řidič ji však neuposlechl a mezitím oba záchranáři doběhli k tomuto autu a ženu z něj vytáhli. Řidič auta poté vypověděl pro CNN Prima News, že mu záchranáři řekli, že žena je blázen, tedy ve smyslu toho, že je duševně postižená. Jenže celá reportáž zachytila několik klíčových detailů, kterých si laik nevšimne, ovšem do redakce jsme byli upozornění na velice znepokojivé souvislosti.

Naše redakce byla po odvysílání redakce zaplavena stovkami emailů z celé České republiky, abychom se kauzou zabývali, protože lidé jsou z reportáže doslova vyděšeni a někteří nám napsali, že je to vůbec nepřekvapuje, že tohle se děje už od jara loňského roku. Proč je tedy video natolik znepokojující a jaké informace z něj vyplývají? Tak za prvé, palubní kamera osobního automobilu zachytila, že sanitka měla zapnuté majáky, což znamená, že se jednalo o akutní případ s absolutní předností v jízdě, jak určuje vyhláška.

Sanitka se zapnutým majákem veze pacienta v ohrožení života, případně převáží tělesné orgány v chladících boxech, které musí dorazit na operační sál a transplantaci co nejrychleji. Jenže, sanitka se zapnutým majákem rozhodně nevozí duševně narušenou osobu, to není důvod pro pohotovostní použití majáků. Víme však, že se často stává, že sanitky si zapínají majáky jen tak, aby měly přednost a rychlejší průjezd, takže to nemusí nic znamenat.

Žena prchala ze sanitky a prosila o pomoc, ale podle mluvčího v sanitce cestovala dobrovolně

Jenže už v čase 01:00 videa uvádí mluvčí záchranné služby, že to pro záchranáře byla nepředvídaná věc, když žena vyskočila, a jela přitom v sanitce dobrovolně. A na tuto nesrovnalost nás do redakce upozornilo několik stovek čtenářů z celé ČR a zarazilo to i našeho kolegu, lékaře, který video zhlédl a zhodnotil se slovy, že chování záchranářů neodpovídá popisu od tiskového mluvčího. Podle lékaře oba záchranáři vyrazili za ženou způsobem, jako kdyby byla vysoce nebezpečná, a to potvrzuje i fakt, že záchranáři přivolali po incidentu dokonce i policii.

Žena nemohla jet v sanitce dobrovolně, je to naprosto vyloučené, uvedl náš kolega lékař, protože tomu neodpovídá chování záchranářů zachycené na videu. Lékař nám dokonce k videu napsal znepokojení, že pokud dnes při převozu sanitkou vás začnou záchranáři nahánět, a to i v případě, kdy podle jejich slov s nimi jedete dobrovolně, potom to vyvolává obrovské zděšení mezi občany. Proč by proboha záchranáři naháněli člověka, který s nimi jede dobrovolně?

Záchranáři začali ženu nahánět

Žena prosila o pomoc a řidič jí nepomohl, zřejmě jí nevěřil. Další znepokojivou informací je ten výrok záchranářů, že dotyčná žena je blázen, ovšem v tom případě by byla transportována na nějakém základě rozhodnutí soudu, byla by zbavena svéprávnosti, případně by byla jinak omezena na právech, čímž by se ovšem negovala ta informace tiskového mluvčího o tom, že žena jela v sanitce dobrovolně.

Náš kolega lékař toto vylučuje a po zhlédnutí videa uvedl, že toto nemůže být tak, jak je popisováno, protože pokud někdo jede v sanitce dobrovolně, potom z ní nevyskakuje za jízdy, neutíká, nenasedá do auta, neprosí řidiče o záchranu, aby ujel před záchranáři, kteří se vyřítí ze sanitky a běží za ženou, jako kdyby měla cenu zlata, anebo byla vysoce nebezpečná, nakažlivá apod. Video vyvolává obavy hlavně kvůli rozporům mezi obrazovými záběry a oficiálním narativem.

Podle právníka jsou zásadní rozpory mezi záběry z videa a tvrzením tiskového mluvčího, vypadalo to spíš jako únos než jako dobrovolná cesta pacientky v sanitce

Představte si, že si zavoláte sanitku a jedete sanitkou do nemocnice, a to dobrovolně. Během cesty se něco stane, co vás vyděsí natolik, že v pocitu ohrožení života vyskočíte za jízdy ze sanitky, začnete prchat, prosíte o pomoc jiné řidiče aut. A přitom řidič sanitky a jeho kolega, kteří vás údajně vezli dobrovolně, vyskočí ze sanitky a začnou vás nahánět. Opravdu někdo věří tomu, že je to pořád ještě vaše dobrovolná cesta sanitkou?

Jak nám vysvětlil kolega lékař, zdravotnická a lékařská etika je v tomto naprosto jasná, že pacient odmítající pomoc nebo léčbu není a nesmí být nikdy nucen k léčbě, k ošetření, vyšetření, k převozu atd. A už vůbec neexistuje, aby řidič sanitky a jeho kolega pacienta naháněli ve chvíli, kdy nechce zdravotní pomoc a nestojí o transport sanitkou. Záchranáři totiž nemají pravomoc k zadržení osob, ani k jejich omezení na svobodě. Nemají ani status veřejného činitele. Video tak zachycuje něco, co se spíš zdánlivě podobalo scénáři únosu než klasickému převozu člověka do nemocnice.

Interiér sanitky, ilustrační foto

A video viděl i náš právník a i on rozcupoval video a jeho narativ na několik kusů. První věc, která podle něj vzbuzuje podezření, je chování záchranářů. Pokud žena byla omezena na svéprávnosti, případně pozbyla svéprávnosti úplně, potom za její převoz zodpovídal opatrovník a v reportáži CNN Prima News měla být o tom uvedena informace, že žena je nesvéprávná. Potom by chování záchranářů dávalo smysl, protože během transportu za ženu nesli právní odpovědnost, měla by status svěřené osoby. Jenže, to zjevně není pravda, protože se nedá předpokládat, že by tiskový mluvčí lhal o tom, že žena jela v sanitce dobrovolně.

Nikdo nesmí člověka nutit k léčbě, k vyšetření nebo k převozu, pokud o tom nerozhodne soud

Právník to okamžitě převádí do právní roviny, že dobrovolná rozhodnutí může přijímat jen plně svéprávná osoba, nikdo jiný. Pokud osoba není svéprávná, nemůže činit svobodná rozhodování. Pokud tedy žena cestovala v sanitce dobrovolně, byla a musela být svéprávná. V tom případě ale celé video patří do rubriky hororů, protože chování obou záchranářů je daleko za hranicí právních norem a ženu, resp. dívku tím pádem pronásledovali, upozorňuje právník na možné právní dopady. Pokud dobrovolně nastoupíte do sanitky, ale při pokusu o vystoupení vás začne nahánět dvojice mužů, naplňuje to skutkové obrysy a parametry únosu, varuje právník.

Nakládání nosítek do sanitky, ilustrační foto

Vysvětlení tiskového mluvčího nezapadá do rámce zachyceného videa, které vykresluje úplně jiný příběh. Žena nemohla být převážena dobrovolně, to je vyloučené, to by ji potom nenaháněli. Proč by ale někdo utajoval důvod zásahu? Pokud byla nesvéprávná, stačilo by to uvést jedinou větou tiskového mluvčího. Namísto toho jsme se dozvěděli, že žena byla v sanitce dobrovolně.

Dobrovolné cestování sanitkou v ČR jako “dobrovolné” testování v ČR?

Jestli to je pravda, tak cestování sanitkou v ČR se může brzy i pro ostatní lidi stát hororem do takové míry, že bez ohledu na to, co se v sanitce stane, vás to vyděsí natolik, že ze sanitky za jízdy vyskočíte, záchranáři vás budou nahánět, a když se někdo bude ptát, tak o vás řeknou, že jste blázen, který sice cestuje sanitkou dobrovolně, ale opustit ji nesmí. Právník nám k tomu napsal sarkasticky dovětek, že dobrovolné cesty sanitkou v ČR začínají připomínat dobrovolné testy a dobrovolné vakcinace. Ty jsou také “dobrovolné”, ale jakmile řeknete ne, začnou vás nahánět! Co se stalo ženě, nebo kam ji vezli, to se asi nedozvíme.

Žena před vozem řidiče

Ovšem pokud mladá žena, údajně dobrovolně převážená sanitkou, vyskočí za jízdy z vozu a prosí ostatní řidiče o pomoc, tak jednomu opravdu zatrne. Nechápu, proč řidič ženě nepomohl, když viděl, jak se za ní řítí dva muži ze sanitky a poté o ní hovoří jako o bláznovi, přičemž později tiskový mluvčí v televizi mluví o tom, že žena sanitkou cestovala dobrovolně. Tak určitě. Sami se zkuste vžít do role ženy, která riskuje svůj vlastní život, aby uprchla před záchranáři, a přitom slyšíte od tiskového mluvčí slova, že žena jela dobrovolně. Sanitka se zapnutými majáky, prchající dívka je prý blázen, ale cestující dobrovolně. Česko snese fšecko!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Karel
Návštěvník
Karel

Ano, se vším, co je zde napsané – souhlasím. Jeví se mi to také přesně tak, že dokazování někoho k určitému “scénáři” – je postavené úplně na vodě. Zaznamenaná scéna se sanitkou – vůbec neodpovídá “dobrovolnosti”, či dokonce k jasnému “zjevnému” psychickému porušení oné ženy. Nic takového jasného ze záznamu patrné není – naopak je tam spíše naprosto zjevný strach oné ženy, která se “něčeho” prostě bojí. Sice ze záznamu není vůbec jasné čeho konkrétně, ale ten strach je tam očividný a průkazný. Pokud tedy toto někdo “oficiálně” odbyde – že žena jela se sanitkou naprosto “dobrovolně” – tak toto tvrzení vůbec není touto situací jakýmkoli způsobem podpořeno, či dokázáno. Právě naopak – tato scéna vyvolává velmi silně otázku po “dobrovolnosti”.

Korčagin
Návštěvník
Korčagin

Výzva Václava Klause: Všichni zastánci svobody se musí spojit. Přímo by se měl obrátit na své kamarády, kterým rozdal, nechal rozkrást a rozprodal československý národný majetek!

Jelenice
Návštěvník
Jelenice

Tohle je mimo téma a nekomentuji tím nijak článek, ale možná by bylo dobré více informovat o tom, že se nám dávno změnila legislativa a máme zde PŘEDPOKLÁDANÝ SOUHLAS s odběrem našich orgánů. Pokud s tím nesouhlasíte, lze zrušit jen u notáře a zaslat příslušnému úřadu. Jinak se nikdo nemusí nikoho ptát, nepotřebují žádný souhlas. Je to taková “banalita” o které většina lidí ve společnosti netuší. Většinou si lidé myslí, že k odběru jejich orgánů je potřeba souhlas… nějaký. Není.

Harrison Bergeron
Návštěvník
Harrison Bergeron

Jo to byl transport orgánů. V celku, ale asi to spěchalo, bo nějaký zvíře to potřebovalo rychle.

Bubele
Návštěvník
Bubele

Ale to se stalo už loni na podzim. Jen to video zveřejnili až teď. Pozdě bycha honit.

ahoj
Návštěvník
ahoj

To s tím kabelem, to je zlé. :-), No, díky tomu jsme viděli aspoň kousek. Na SNN 🙂

Korčagin
Návštěvník
Korčagin

Na internetu je velice pravdivý příspěvek který doporučuji všem !

Předmět: Fwd: FW: Pro všechny myslící lidi,vlastence českého státu a nejen pro důchodce

Toto si mezi sebou rozesílá 3 000 000 důchodců ! “””

Pokud budeme každý volit jednu ze 4 stran podle toho, která se nám nejvíc zamlouvá, a to je ANO, SPD Tomia Okamury, ČSSD a KSČM tak komplet odstavíme ODS, TOP 09, STAN a Piráty. A minimálně 2 z těchto stran pošleme do pekel a ty další 2 strany nepřelezou přes 10 procent a budou se třepat a tisknout palce, aby nedopadli jako TOP a STAN. A budou z toho tak vydření, že s nimi vyběhli důchodci, že jim každé oko poleze na jinou stranu a dostanou z toho takový průjem, že ho nezastaví ani vlak živočišného uhlí. ODS, TOP 09, STAN a Piráty- ČEŠTÍ VLASTENCI POVINNĚ NEVOLÍ.

Kamil
Návštěvník
Kamil

Jak si to důchodci rozesílají? Po internetu? 🙂

Korčagin
Návštěvník
Korčagin

Kolik ty “obryleny pravicový predatore” plati za ten prujem co tady předvadis?,jdi už dělat něco až dostaneš Covid aby po tobě něco užitečného zustalo jako po duchodcích!

Lukáš M.
Návštěvník
Lukáš M.

Vlastenců, co nevolí SPD, je jen pár procent, ti piráty od moci neodstaví, bohužel.

Olina
Návštěvník
Olina

Co tohle zase je????? Odkdy jde otevřít sanitka zevnitř….??

s0lari
Návštěvník
s0lari

A prečo by nešla? Nie je to väzeňská cela :).

Olina
Návštěvník
Olina

Tak pokud vím, tak sanitky se otevírají pouze z venku. Doktoři, kteří jsou uvnitř s pacientem např. při převozu, tak po zastavení sanitky v nemocnici sami nevyskakují, ale vždycky jim někdo otevře z venku!! Vždycky se dává vědět do nemocnice a už tam
někdo čeká na příjezd té sanitky a otevře ty dveře zvenku..
Tohle je nějaký divný celý…

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Taky mi ta krátká zpráva v médiích přišla divná. A to GTA bych vůbec nevěděla, co znamená. Celé mi to přijde jak “šifrovaná” zpráva pro někoho, nevím koho.

Šťastný osud
Návštěvník
Šťastný osud

např. že se mají procesy zrychlit.
A helemese, už to přišlo viz návrhy změn ve školství Moonshot, alias buzer.ntík Kovy a další.

Profesor-RODODENDRON
Návštěvník
Profesor-RODODENDRON

Zdravý rozum :
tak tedy začněme.
– v rádiu jsem zaznamenal,že nějaký človíček vzal v sex-schpu nějakou pomůcku a hrozí mu 2 roky ,ale v zápětí další zpráva a že několik zemí EU pozastavuje očkování Astra.Zeneca a nato ,že naší představitelé neuvažují o pozastavení očkování = tak tedy nehazardují naší vládní představitelé s životy našich občan” ,nejsou nato náhodou § ??? co je to v porovnání s ukradenou sexuální pomucko???
– Škoda v Číně bude prodávat vůz Octavia PRO v zemi ,kde se porušují lidská práva,ale nedávno odstoupila se sponzorování hokeje v Bělorusku – co na to říkáte,co tam máte ve škodě za politické oddělení???
Asi by se dalo pokračovat v dalších příkladech,ale bohužel nejsou ani novináři kteří by tyto nesrovnalosti alespoň popsali ve svých reportážích.
A na posledy bych zde rád projevil Upřímnou Soustrast ať pánu ,který se zastřelil před ministerstvem či pánu ,který se upálil v Brně a projevil zde lítost,že opět režim dokázal zlomit vůli těmto lidem a zasáhl jim do životů svými rozhodnutími,které jim vzali naději na dlší život na tomto světě.
A kde jste páni novináři že o tomto nepíšete??? , v čem se tito lidé provinili ,že si vzali tuto hodnotu nejvyšší a v čem, že se o tom nehodí psát míň než o Palachovi či Zajícovi atd.
A co z toho vyplývá no ano každá doba si popisuje to co se jí zrovna hodí a co není zrovna pochutí o tom se nepíše.

vlastenec
Návštěvník
vlastenec

Přesně tak, má řeč. Jsme poskoci a zaprodávají nás pro vlastní postavení a zisky. Držte se svého slova a vědomí.