Video: Výbuch v Turecku. Další krok ke vzniku Kurdistánu?

Video: Výbuch v Turecku. Další krok ke vzniku Kurdistánu?

Video: Výbuch v Turecku. Další krok ke vzniku Kurdistánu?

Dnes došlo k výbuchu v tureckém městě Suruç. Sebevražedný atentátník odpálil bombu v blízkosti kulturního centra. Podle posledních zpráv, 27 lidí bylo zabito. Podle ministerstva vnitra Turecka, asi sto lidí bylo zraněno. Ministerstvo označilo incident za teroristický čin a vyjádřilo obavy, že počet obětí může vzrůst. K dispozici jsou informace, že v kulturním centru mohlo být asi 300 mladých lidí z federace socialistické společnosti mládeže. Podle ministerstva se zatím k útoku nikdo nepřihlásil.

Na snímcích vysílaných tureckou redakcí stanice CNN byla vidět těla mrtvých ležící pod stromy před střediskem. “Viděl jsem přes 20 těl. Myslím si, že zraněných bude přes 50. Stále je nakládají do sanitek,” řekl agentuře Reuters jeden ze svědků exploze. “Byl to velmi silný výbuch. Otřáslo to s námi.”

V kulturním centru se konalo setkání turecké a kurdské mládeže, která měla společně vyrazit na výlet do syrského města Kobani. To je domovem hlavně syrských Kurdů, kteří o město bojovali s radikály z Islámského státu loni několik měsíců. Kvůli bojům odešly z Kobani do Turecka desítky tisíc lidí.

Zdroje: zde a zde

Hranice mezi Tureckem a Sýrii  

Mě zaujalo, že k výbuchu došlo v blízkosti města Kobani, syrského města, ležícího na hranicích s Tureckem, přičemž tentokrát opět jde o Turecko-syrskou hranici, jen nyní se stalo obětí turecké město Suruc. A protože se domnívám, že účelem vzniku ISIL je vznik Kurdistánu (který se stane tranzitní zemí blízkovýchodního uhlíku do Evropy a definitivně odstaví ruský, viz článek a odkazy zde), považuji dnešní výbuch za významný právě v těchto souvislostech.

Turecké město Suruc a syrské město Kobani na mapě

Výbuch může samozřejmě mít spoustu jiných vysvětlení, ale že k němu byla vybrána taková hromadná událost a že byl i natáčen a především – že k němu došlo na hranicích, které mají být za účelem vzniku Kurdistánu odstraněny, to mi nedalo tyto souvislosti nezmínit.

– Pozorovatelka –  20.7.2015

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
bantustan
Návštěvník
bantustan
bantustan
Návštěvník
bantustan
bantustan
Návštěvník
bantustan

A nyní něco ZCELA PODSTATNÉHO,aneb,kdo s námi cvičí https://www.youtube.com/watch?v=wBQ1CxO2aws

Jadro
Návštěvník
Jadro

Kurdistan konšpikačná teoria. To Irán nepripustí!