VIDEO: Vladimir Putin ukázal prstem na americké agresory a zopakoval, že Doktrína...

VIDEO: Vladimir Putin ukázal prstem na americké agresory a zopakoval, že Doktrína vzájemného zničení (MAD) je jediným instrumentem, který dosud zabraňuje vypuknutí III. Světové války. Nejsou to mírové smlouvy, není to OSN, nejsou to mezinárodní dohody, je to jenom a pouze jaderný arzenál, který vyvažuje moc amerického agresora!

VIDEO: Vladimir Putin ukázal prstem na americké agresory a zopakoval, že Doktrína vzájemného zničení (MAD) je jediným instrumentem, který dosud zabraňuje vypuknutí III. Světové války. Nejsou to mírové smlouvy, není to OSN, nejsou to mezinárodní dohody, je to jenom a pouze jaderný arzenál, který vyvažuje moc amerického agresora!

Vladimir Putin opět po roce odpovídal ruským občanům v interaktivním televizním pořadu na nejrůznější dotazy a mezi nimi mne zaujal především ten, který se týká hrozby vypuknutí III. Světové války. Vladimir Putin nejprve zopakoval známý citát Alberta Einsteina o kamenech a klaccích, ale potom jasně uvedl, že jediným faktorem, který dosud bránil tomu, aby taková válka vypukla, je systém jaderné rovnováhy mezi jadernými mocnostmi. Tento systém parity má název Mutally Assured Destruction (MAD), tedy doktrína Vzájemně zaručeného zničení, která ani po pádu Železné opony neztratila nic ze svého významu. Tato doktrína spočívala na tom, že světové mocnosti mají dostatek jaderných zbraní ke zničení protivníka, ale současně se USA a Sovětský svaz zavázaly, že nebudou vyvíjet protiraketové systémy, které by zeslabily funkci doktríny MAD.

Vladimir Putin ve studiu příchází zodpovídat telefonické dotazy občanů.

Zákaz výroby protiraketových zbraní byl krytý smlouvou ABM (Anti-Ballistic Missile Treaty), ovšem Spojené státy za vlády G. W. Bushe v prosinci 2001 od smlouvy jednostranně odstoupily s poukazem na události z 11. září, které se stalo záminkou pro odstoupení USA od smlouvy ABM. Oficiálně to byla hrozba toho, že Írán začne střílet rakety na USA a na evropské spojence. Jistě si vzpomínáte na slavnou kauzu radaru v Brdech, který se tam nakonec nepostavil.

Systém americké protiraketové obrany AEGIS má nyní radar v Rumunsku na tamní americké vojenské základně Deveselu a skupina raket systému AEGIS je rozmístěna v Polsku. Radar i rakety však nejsou rozmístěny proti Íránu, ruské velení generálního štábu už několikrát potvrdilo že americký fázorový X-radar umístěný v rumunském Deveselu skenuje vzdušný prostor tzv. západního okruhu ruských ozbrojených sil se sídlem ve Voroněži, kde je mimochodem velitelství ruských protivzdušných sil. Stejně tak rakety v Polsku nejsou určeny pro sestřelování raket z Íránu, protože trajektorie odpálených raket by musela vést přes Rusko a přes Severní ledový oceán.

Rakety v Polsku a radar v Rumunsku mají přinést americkou válku do Evropy

Systém AEGIS je koncipován tak, že by jeho rozmístění mělo smysl v severních oblastech Kanady a také na Aljašce. Namísto toho ale systém protiraket je rozmístěn v Polsku, což nedává naprosto žádný smysl, protože pro obranu USA je takové umístění antiraket nejen neúčinné, ale navíc naprosto nesmyslné. Je naprosto evidentní, že rozmístěný systém Aegis je namířený od samotného počátku proti Rusku.

Vladimir Putin zdůraznil, že Rusko již vyvinulo a nasadilo do výzbroje odpověď na americké protiraketové systémy. Jedná se o nové rakety Jars, které jsou schopny nést jaderné hlavice s vlastním manévrováním a pohonem pro náhodné změny trajektorie. Na něco takového není americký AEGIS připraven. Hrozba spočívá především v tom, že americká armáda odstoupila od smlouvy ABM jenom kvůli tomu, aby získala převahu nad ruskou armádou. Krok naprostého šílenství tak znovu potvrdil, že americké ozbrojené síly představují největší hrozbu pro globální bezpečnost.

Studio s prezidentem.

Spolu s tímto souvisí i operace jednotek armád členských zemí NATO v Pobaltí. Ve všech třech zemích jsou rozmístěny ozbrojené svazy armád NATO, dochází k intenzivnímu budování mohutných výkopů zeminy, což budou budoucí vybetonovaná odpaliště raket, která budou mít za úkol ochránit raketové baterie před bombardováním ze vzduchu a před dělostřeleckým ostřelováním. Vybrané skupiny vojsk NATO se cvičí v lotyšských a litevských lesích a hvozdech v boji v lesním terénu. Je to zcela zjevná snaha připravit skupiny vojsk NATO na bojové operace, které povedou přes Bělorusko, které je lesy doslova zahlceno. Rusové mají obrovské síly rozmístěné okolo Petrohradu a útok na čáře doteku by přinesl NATO obrovské ztráty. Hlavní úder amerických a spojeneckých vojsk tak bude s vysokou pravděpodobností veden přes Bělorusko.

Mise do Pobaltí mají za úkol připravit armády NATO na Guderianův “lesní vpád” do Běloruska

Rusové se budou zdráhat použít taktické jaderné zbraně na území spojence, Běloruska, navíc lesní porost znemožní identifikovat počty zbraní a rozměr invaze NATO. Američané spekulují s myšlenkou, že než se Vladimir Putin rozhodne, co bude dál, vojska NATO se rozvinou v celém Bělorusku s úkolem finálního úderu na Moskvu. Pro účely prvního sledu budou v Pobaltí použity armády zemí Střední a Jihovýchodní Evropy, německé, české, slovenské, polské, bulharské a rumunské armády. Všechny tyto země mají jedno společné, zkušenosti svých armád s bojem v zalesněném terénu. Stejnou taktiku zpočátku Hitlerovi navrhoval za II. sv. války německý generál Heinz Guderian, ovšem tehdy z jiných než jaderných důvodů. Část německých vojsk měla přes Bělorusko projít potichu partyzánským stylem a překvapit moskevské linie. Hitler nakonec myšlenku zamítl, protože se mu daleko více líbila jiná Guderianova taktika, tzv. Blitz Krieg mohutný útok na Minsk bez žádného utajování a s obrovským rachotem.

Gen. Heinz Guderian.

Byla by ovšem chyba si myslet, že generálové z West Pointu v americké armádě nestudují vojenskou historii. Plány na porážku Ruska se neustále přepracovávají. Hlavní hrozba v této chvíli spočívá v otázce, kdo přijde v Rusku k moci po Vladimiru Putinovi. Možnosti a varianty jsou děsivé, hrozivé, až katastrofální. Rusko může spadnout znovu do éry Jelcinismu, ale stejně tak se může opět vrátit k moci armáda z dob Chruščovovy éry, který se radil s generály, kolik jaderných bomb za rok je třeba odpálit, aby nepřítel za polárním kruhem na druhé straně pochopil, že nemá strkat čumák do blízkosti hranic Sovětského svazu. Tyto přístupy v dnešní době by vedly ke katastrofě, protože v Bílém domě nesedí JFK, ale Donald Trump, který je schopen čehokoliv, pokud mu někdo z jeho militantních poradců z Pentagonu předloží důvod.

Černoch na reportérku Seznamu: “Jdi pryč!” a pravdoláska dostala kopačky, selanka skončila!

Před několika dny projížděla Českou republikou kolona amerických vojáků, opět z Německa do Pobaltí. Na cestě došlo opět k poruše jednoho transportéru a reportérka Seznamzprávy.cz byla na místě a natáčela reportáž. Americký voják, černoch, ji ale poměrně hrubě popohnal a řekl jí, ať jde pryč. Go away! Žádné mávání a úsměvy, ne, drsné odpálkování redaktorky, která sama poznamenala, že Američané nejsou zrovna moc přátelští. Aby ne, Američané považují většinu Čechů za Rusy, sympatizanty s Ruskem, a to ne kvůli nějakým proruským médiím, ale kvůli tomu, že Češi mluví rusky. Američané slyší češtinu jako ruštinu a mnozí z ních nerozumí tomu, proč je ČR tak důležitým spojencem.

Mediální rovina už pouze odhaluje, že americké přesuny přes ČR budou asi brzy ukončeny, protože už se netěší takové popularitě a přízni mezi obyvatelstvem. Stále více lidí si konečně pokládá otázku, proč americké transportéry jedou někam do Pobaltí a ne na jih, aby chránily hranice Itálie, Řecka a dalších zemí EU před migranty. A když Američané, prý nejlepší armáda na světě, nedojedou po vlastní ose z Německa do Lotyšska, protože se zadře převodovka na transportéru, tak to prostě jenom ukazuje na to, že americká armáda má podobné problémy jako ta česká. Každá válka s Ruskem bude nakonec jaderná. To je jediná jistota. Problém je v tom, že američtí generálové si věří, že dokáží jadernou válku vyhrát. Je však jasné, že jediná věc, která drží světový mír, je doktrína MAD. Dokud bude fungovat, Američané budou mít strach rozpoutat válku, nejen proti Rusku, ale třeba i s Čínou, protože konflikt v Jihočínském moři se nadále prohlubuje.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Válka s použitím jaderných zbraní by mněla katastrofální následky nejen pro celé lidstvo. Jaderná válka by ohrozila existenci všech živých organizmů na celém světě..
Všichni rozumní lidé na planetě by se mněly spojit a prosadit nastolení trvalého míru na celém světě. Jednu možnou cestu k nastolení trvalého míru na celé planetě popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html V případě, že se vám jeví v článku popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE – http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Na západní válečné zločince, sériové podvodníky a mámiče hlav platí jen nukleární výzbroj. Pak tolik neotravují.. Velice nebezpečná pakáž.

Hypothesis, Dr. Steven Jones – film o nálezu nanotermitu ve WTC https://www.youtube.com/watch?v=Bdml7ZxTQY0

Alojz Bogric
Návštěvník
Alojz Bogric

Pomerne rozumný článok a v mnohých veciach s ním súhlasím. Lenže ako poznám kapitalizmus a zvlášť fašizmus,, tak k vojne s Ruskom musí dôjsť, alebo sa Rusi nechajú Američanmi rozparcelovať. Bez tej vojny kapitalisti neprežijú. A mám dojem, že opäť chcú Rusov ekonomicky položiť na kolená neustálym zbrojením.

RomEX
Návštěvník
RomEX

To se může brzy zvrtnout.

Jano z Oravy
Návštěvník
Jano z Oravy

Opäť upozňujem na fatálne zlyhávanie magnetických štítov. Bolo by dobré sa venovať aj trochu vážnejším témam ako je Babiš. Aktuálne sa prebúdzajú vďaka zvýšenej solárnej radiacii vulkány po celej zemeguli. Svoje v tom hrá aj CERN. Viac tu https://youtu.be/Bp_eerpRVEY

Uz zas bourali
Návštěvník
Uz zas bourali

Ctyri americke Strikery se srazily v Litve u mesta Prienai nedaleko hranic s Kalinigradem, nejmene 13 zranenych. A to v okoli ani nebyla zadna Fabie, z kterych maji panickou hruzu.

comment image

comment image

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Tak to je hotový válečný stav! … : DDD
Už chybí jen díry do pancíře od dělostřeleckého granátu a ohořelá barva, a chlapci mají zážitky na celý život…! : D

M.C.
Návštěvník
M.C.

A to do nich nikdo nestřílí.

sys
Návštěvník
sys

Bingo, wow, hustý. To dáš.

tana
Návštěvník
tana

Každá válka už jaderná dávno je. Všechna “špinavá munice” = jaderná munice.

Milada
Návštěvník
Milada

Podezřelý v případě usmrcené 14leté Susanna Ali B. byl zatčen v Iráku. To řekl federální ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) v pátek v Quedlinburgu.

Jan
Návštěvník
Jan

Dostane podmínku, nebo bude muset pouze klečet i mezi modlitbou?

Jaris
Návštěvník
Jaris

Kdepak! Obeti byla zidovka. Pro tohle dostane flastr, ze se z toho v zivote nevzpamatuje. Jina situace by byla, kdyby slo o obycejnou Nemku, Italku, Francouzsku, Svedku, Rakusanku jak jsme to videli uz mockrat. To by se vysetrovatele temer nenamahali. Nasilnik by dostal zcela urcite pardon nebo placnuti pres ruku. Tenhle dvoji metr mne vytaci.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Ještě jedna oprava k článku kromě příspěvku tč. v processingu:
Protiraketový obranný systém Spojených států se označuje NMD – National Missile Defence. Jedná se o onen nechvalně známý a nepříliš efektivní systém antiraket, ke kterým chtěli vybudovat radar v Brdech.
AEGIS není systém určený proti mezikontinentálním raketám, je to spíše systém proti cílům letícím v atmosféře nebo těsně nad ní. A neumí moc pracovat s cíli, které nepravidelně mění dráhu, které letí po tzv. pseudobalistické trajektorii, což je případ modernějších typů ruských střel a jejich oddělitelných hlavic. Umí to i Iskander, proto se Patriot 3 může jít bodnout.
Nepodařilo se mi najít maximální rychlost cíle, zachytitelného a zničitelného systémem AEGIS, ale pokud to není více než 5km/s, tak se to na mezikontinentální střely, jejichž hlavice a návratové moduly se řítí z vesmíru rychlostí okolo 7 km/s, nechytá. Ani na ty nemanévrující.

Je sice fakt, že jednou s tím Američané sestřelili vlastní družici, která selhala, ale ta letěla po předem známé dráze konstantní rychlostí bez doprovodných klamných cílů a ještě celou věc dlouho dopředu připravovali aby to klaplo.

Bard
Návštěvník
Bard

Určitě je dobře, že v tom článku to video je. Nevím jestli se té holce dá říkat redaktorka, je jedno jestli to bylo ještě na našem nebo již na polském území, ale přesně to demonstruje tuto generaci. Vlezdoprdelství, obdiv, připosranost, ustrašenost, podřízenost, neschopnost vnímat širší a hlubší souvislosti, absence vlastního myšlení a úsudku, sebeúcty, vztah ke zemi a národu atd…atd…atd.