VIDEO: Vladimir Putin si zavolal na kobereček ministry a představitele z Kemerova...

VIDEO: Vladimir Putin si zavolal na kobereček ministry a představitele z Kemerova kvůli tragédii v nákupním centru a budou padat hlavy. Budova původně sloužila jako výrobna cukrovinek, požární systém nefungoval, bezpečnostní technik nespustil alarm! Provozovatel nejprve evakuoval nájemce obchodů, na děti se zapomnělo! Za slabou bezpečnost prý mohou daňové prázdniny, Putin jenom obrátil oči v sloup! [CZ Titulky]

VIDEO: Vladimir Putin si zavolal na kobereček ministry a představitele z Kemerova kvůli tragédii v nákupním centru a budou padat hlavy. Budova původně sloužila jako výrobna cukrovinek, požární systém nefungoval, bezpečnostní technik nespustil alarm! Provozovatel nejprve evakuoval nájemce obchodů, na děti se zapomnělo! Za slabou bezpečnost prý mohou daňové prázdniny, Putin jenom obrátil oči v sloup! [CZ Titulky]

Vladimir Putin se osobně zapojil do vedení vyšetřování obrovské tragédie ve městě Kemerovo, kde došlo k devastujícímu požáru nákupního střediska. Během požáru zemřelo 64 lidí, většina z nich jsou děti. Vladimir Putin si přímo v Kemerově zřídil kancelář na místní radnici a svolal na místo improvizované zasedání vybraných ministrů ruské vlády a představitelů magistrátu Kemerova. Výše připojené video, ke kterému jsem nachystal české titulky, nabízí pohled do práce Vladimira Putina jako vrchního velitele ozbrojených sil Ruské federace a jako gosudara. Ze všech ministrů a pozvaných představitelů je doslova vidět strach a obavy, protože jak se ukazuje z prvních indicí a zpráv, požár v nákupním centru Zimnaja Višňa v Kemerovu došlo v důsledku porušení všech možných předpisů. Stavba podle všeho nesplňovala bezpečnostní a provozní podmínky. Záběry z místa požáru to v podstatě potvrzují.

Záchranáři na místě požáru.

Budova byla postavena v roce 1968 a sloužila jako výrobní závod na cukrovinky. V roce 2013 proběhla poslední přestavba a budova dostala certifikaci jako nákupní a zábavní centrum. K přestavbě byly použity lacině materiály známe především z USA, sádrokarton a dřevěný framing. Tyto stavební metody postupně pronikají i do Evropské unie s cílem “katování kostů”, ale to by bylo na jinou diskusi a jiný článek.

Nákupní centrum bylo během rekonstrukce rozděleno do jednotlivých sekcí pomocí sádrokartonových desek, ovšem v celé budově nebyly vůbec instalovány požární sprchy. Předpisy nařizují, že u budov, kde je použito více jak 25% hořlavého materiálu a současně jde o budovu veřejného použití, musí být zajištěny rozvody požárních sprch a čidel. V Kemerovu žádná taková protipožární zabezpečení nebyla a prezidenta Putina velmi zajímá, kdo vydal kolaudační povolení pro provoz budovy jako nákupního centra.

Hořící nákupní centrum v Kemerovu.
Nákupní centrum se rázem proměnilo v ohnivé peklo

Hořlavost sádrokartonu je děsivá. Vnitřní sádrová směs působí jako hydrofilní prvek, který do sebe nasává veškerou vlhkost z okolí, takže povrch sádrokartonu, což je obvykle sololit nebo jiní směs tvrzeného papíru, vzplane během několika vteřin jako troud, ale to není ta nejhorší zpráva. Po zahoření sádrokartonu dojde vlivem vysoké teploty k termochemické přeměně sádrové hmoty, která začne produkovat prudce jedovaté plyny, kromě oxidu uhelnatého jsou to i kyanovodíky, protože směs sádrokartonu obsahuje další chemické látky a pojiva.

Sádrokartonové desky vlivem chemických změn začnou produkovat i acetylen z nátěrů desek, který funguje jako urychlovač hoření, jenž při dostatečném přísunu kyslíku zvýší teplotu hoření až na teploty blízké 3000 stupňům Celsia. Teplota hoření je závislá právě na přísunu kyslíku, v případě výškových budov dojde k vytvořené komínového efektu, kdy oheň ve vyšším patře nasává jako houba studený vzduch z nižších pater a pokud v ohnisku požáru je zdroje akcelerantu, např. acetylen z barev z nátěrů sádrokartonů, dojde k termochemické reakci, která odpovídá acetylenového hořáku při sváření. Teplota tak může lokálně dosáhnout až 3 tisíc stupňů Celsia.

Záběr z místa požáru.

Teplota hoření se dá posoudit např. podle ocelového zábradlí a křesel v kině, konstrukce ocelových výplní sedadel jsou roztavené. Teplota musela tedy v místě požáru dosáhnout teplot akcelerovaného hoření s teplotami vysoko nad 1500 stupňů Celsia. Stačí k tomu nátěry podlah, dřevěného obložení, izolační nátěry, nátěry nábytku atd. Co je ovšem skandální, to je přiznání ve videu jednoho z představitelů, že v roce 2013 nebylo možné provést všechny bezpečnostní zkoušky a kontroly, protože zrovna byly v Rusku daňové prázdniny pro podnikatele.

Vladimir Putin se doslova zděsil. Na dotaz mu bylo vysvětleno, že tyto daňové prázdniny způsobily, že ani kontrolní úřady nepracovaly. Vladimir Putin se zděsil a tato věc ho opravdu naštvala, co to má společného s bezpečnostní a s kontrolami podniků. Ve videu to není vysvětleno, ale v Rusku to funguje tak, že rozpočty jednotlivých orgánů státu jsou závislé na daňovém přijmu. A v případě místních úřadů je ta závislost někdy podobná jako v České republice v případě Obecních úřadů, jejichž příjmy se také odvozují od daní místních podnikatelů.

Elena, Roman, Anna, Igor and Artom Vostrikovi. Požár v nákupním centru přežil jenom otec rodiny.
Kontrola bezpečnosti budovy neproběhla kvůli daňovým prázdninám, hledal omluvu před Putinem jeden z představitelů

Kontrolní orgány v Kemerovu tak v roce 2013 zřejmě neměly dostatečné rozpočty na kontroly kvůli výpadku výběru daní. Ve videu k tomu není žádné rozřešení, ale zde je docela pravděpodobné, že povolení k provozu nákupního střediska bez potřebných bezpečnostních prověrek došlo prostě na základě korupce, jak naznačuje závěrem i Vladimir Putin, že někdo prostě někomu zaplatil a povolení bylo na světě.

Fotografie z místa tragédie ukazují, že v budově zuřilo inferno a roztékaly se dokonce i sedačky v kině. Kombinace sádrokartonové budovy, toxických nátěrů a chybějících protipožárních rozvodů tak navodila vražedný mix, ve kterém zemřelo přes 60 lidí. Evakuace přitom bylo zahájena okamžitě. Majitelé budovy však nejprve evakuovali nájemce prodejních ploch, které se podařil dostat ven jako první. Děti nikdo neevakuoval, protože každý se staral jen o své.

Vladimir Putin navštívil zraněné děti v místní nemocnici.

Učitelka, která přišla s celou třídou do nákupního centra, nechala děti v dětském koutku a odešla pryč na vlastní nákupy. Část dětí si koupila lístky do kina. Majitelé nákupního centra však uzamkli východy z kina, protože i v Rusku řeší problémy s tím, že po zahájení promítání jim lezli do sálu neplatící diváci, hlavně děti. Rychlost vypuknutí požáru byla tak obrovská, že existuje podezření, že sádrokartonové stěny uvnitř nákupního centra byly natřeny zakázanými nátěry, které se nesmí používat pro veřejné prostory. Jsou to různé akrylátové nátěry s obsahem acetonových činidel, které se při zahoření a přístupu kyslíku mění v acetylen, který urychluje hoření a prudce zvyšuje teplotu. Zvyšující teplota urychluje odpařování nátěrů a chemický cyklus se urychluje, vzniká více acetylenu, urychluje se dále hoření, pokud je k dispozici přísun vzduchu. Při špatné shodě událostí může vzniklý požár na jednom místě se rozšířit v nezvladatelné peklo už během 120 sekund, do dvou minuty od vzplanutí.

Rozdíl mezi prezidentem a gosudarem

Pokud by na místě byla čidla, ta by bezpečně detekovala toxický kouř a a spustila by alarm a požární sprchy. Strašlivá tragédie v Kemerovu pouze ukazuje na to, že bezpečnostní nedostatky nevznikly samy od sebe, ale byly důsledkem celé řady kroků, které skončily smrtí 64 lidí. Stejným způsobem jsou stavěna nákupní centra i v celé Evropě. Jednotlivé prodejny jsou v obrovské hale postaveny ze sádrokartonů, a když se podíváte ke stropu, požární sprinklery tam nenajdete. Katování kostů je umožněno tím, že zákony v jednotlivých zemích zakazují prodeje toxických barev. Přesto si ale všimněte, v čem spočívá role gosudara a v čem se liší od obyčejné role prezidenta. Pevné mocenské uchopení v Rusku na vertikále moci je typickým znakem ruské suverenity. Kdy naposledy jsme my viděli prezidenta nebo premiéra některé země EU, aby si stavěl do latě své podřízené? Toto je otázka k zamyšlení. A právě i proto Vladimir Putin vadí západu, že není jenom prezidentem, že je gosudarem své země.

Vážení čtenáři, pokud se Vám líbí naše práce, naše články, videa, analýzy a pravidelné páteční pořady na SVCS, zvažte prosím i závěrem tohoto měsíce jakýkoliv finanční příspěvek na podporu a zachování provozu našeho serveru na naší obvyklé darovací stránce zde. Každá částka nám pomáhá, protože my nemáme za sebou nikoho než jenom vás, naše čtenáře. Předem Vám děkujeme, stejně tak jako děkujeme všem, kteří nám tento měsíc již přispěli. Společně tvoříme rodinu a Vy jste její součástí.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavel
Návštěvník
Pavel

Když jsem se díval na posledního Pjakina, tak to vypadá, že Putinovi hoří židle pod zadkem:
http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-26-03-2018/
Tohle měla být masová akce na vyvolání protiputinovských nálad.

Ale Putin to pochopil a tímto veřejným pozváním zodpovědných lidí na kobereček a zveřejněním všech faktů útok odrazil. Každý, kdo z rusů si to video shlédne a vyslechne tak nemůže proti Putinovi vystupovat.
Za normální situace není obvyklé, aby tohle řešil přímo prezident. Na to stačí nějaký vyšší policejní důstojník. Jenže pokud to byla chystaná past na Putina, tak teď sklapla naprázdno a nebo se do ní začali chytat ti, kdo ji vytvořili.

A také Pjakin říkal, že to mohla být akce britských tajných služeb. Ono, když se dívám jak to rychle začalo hořet a jak rychle začíná hořet dřevo v kamnech tak mi to připadá až nereálné.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Dnes jsem zahledl nekde obalku casopisu Time s Putinem na obalce a titulkem “vzestup novodobeho Cara”. Tak mne napadlo jak by se slusela namisto toho na obalku britska premierka s titulkem “sestup Kvetne Terezy (Majove)”. Ta uz se nezmuze na nic nez na podpasovky.

Volokolamsk
Návštěvník
Volokolamsk

Putinová korupcia zabíja už aj 2-ročné detí.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Tady je video z kamery v OC, delší dobu se nic neděje, teprve asi v čase 1.30 to začíná a vypadá to spíš na něco úmyslně vyvolaného než že by někdo zapalovačem něco zapálil. To by nejelo tak rychle.
https://vk.com/video-70683182_456239538

Pavel
Návštěvník
Pavel

To jsem nečekal, že požár pojede takto rychle a pokud člověk nezdrhne do pár vteřin, tak tam chcípne.
Požár mohl nabrat na síle v jiném oddělení a teprve v 1:30 prohořel. Ale potom je to naprosté zanedbání bezpečnost a žádné protipožární přepážky tam nebyly.

To mi skoro připadá jako tu německou vzducholoď Hindenberg. Tam snad vodík hořel pomaleji než toto.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Ještě k případu “Skřípal”:
A 234…..a celý svět je Charlie, soustředěný okolo Skripala, se kterým dosud nikdo nemluvil…
A 234 dosud nikdo neprokázal důvěryhodně … ale všichni se soustředí – i nuceně – na GB.
… malá historická odbočka:

Kdo si ještě dnes pamatuje Černobyl, tak ví, že tehdejší Soudruzi nechali klidně Československo zasypávat radioaktivním prachem, aniž by mrkli okem, a až po 3-4 dnech vypustili do MSM zprávu, že by bylo lepší nepít mléko, a nejíst salát…..
( když jsem to tenkrát telefonovala domů, nikdo o tom nevěděl…)

….a aktuální odbočka:
tento týden padá v ČR oranžový mikroprach, který nejenom na oknech, ale hlavně na tmavém autě je zřetelně viditelný. Zřejmě to svinstvo všichni dýcháme….
A dnes na mne vypadlo toto:
“Radioactive Dust Covers Eastern Europe & Russia”
https://youtu.be/z5ObpuQi1D4

(U 238…!!!
“…..That’s around 10 Billion Ounces, or around 625 Million Pounds, or 312,5000 Tons of Radioactive U-238 and over 1 Million Tons of lead.
So now over 1 Billion Ounces of Radioactive Material, huge amounts of Toxic Chemicals used in unknown weapons, and over 10 Billion Ounces of lead is being is now
“Dusting” Russia and Eastern Europe.
This means massive mutations and odd illnesses will cover these areas for tens of thousand of years as the half life of U-238 is basically forever…..”)

Vzhledem k faktu, ze NASE nebe už NENÍ NAŠE!, ale NATO ( dle Mezinárodní Smlouvy a našeho čl.10 Ústavy!), tak se ani není čemu divit – vše je možné, a vše je NĚKOMU dovoleno!
Weather as a Force Multiplier:
Owning the Weather in 2025
http://csat.au.af.mil/2025/volume3/vol3ch15.pdf
Čas kvapí, a 2025 (za 7 let!) se blíží…..Soudruzi nestíhají a křečuji.

A kdyby někdo postrádal téma LITHIUM, tak zde v trošku jiném kontextu:
http://globalskywatch.com/whistleblowers/locke/index.html#.Wr1_Ly5ubIU

Hestie
Návštěvník
Hestie

Děkuji Zvědavá matko
o tom lithiu jsem nevěděla, no, musíme doufat, že se procesy rozehrají tak, že se bude něco dít i u nás. Náladu mám vylepšenou zprávou o vyjádření z Hradu k tomu vydání do USA.

na-co
Návštěvník
na-co

https://cz.sputniknews.com/svet/201803297058613-rt-washington-sit/
Poskytovatel, který se staral o vysílání RT ve Washingtonu, vyřadil televizi z vysílací sítě, oznámila šéfredaktorka mezinárodní informační a zpravodajské agentury a RT Margarita Simoňanová.

Podle ní se to stalo kvůli tomu, že RT dostala status zahraničního agenta.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Na druhé straně Putin může udělat reciproční opatření. Amíci jsou tak vymytí, že je RT nespasí, ale zato americké programy v Rusku mohou napáchat daleko více škody.

XXX
Návštěvník
XXX

Být na Putinově místě,pustím tam těm amižidovským zmrdům tolik atomu a plutonia,že by to uškvařilo i tu nejzkurvenější pejzatou krysu v nejhlubším podzemí.
V.V.Putin má svatou trpělivost a myslím si,že váhání a zdráhání se odpovědi v dané situaci spíše škodí.
Zmrdi rozumí pouze síle,tak ji použijme!
Adekvátně,drtivě a s rychlostí rozšlápnutí vši!!!

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Rovněž bych se přimlouval za první ránu, situace bude bude jen horší, sebranka pejzatých prasochrochtů bude tlačit, lhát a škodit, bez oddechu. Pokud má Putin jistotu přesného zásahu, zná od rozvědky místa pobytů nejhorších škůdců, měl by začít stínat hydře hlavy, dokud ještě neutrpěl žádné škody.
Až začne, doufám že spousta lidí v evropě vyhrabe kvéry z hlíny, nebo jen cokoli tvrdého a konečně půjdou adresně poděkovat za skvělou práci, všem těm Jandům z neziskovek, Pánkovi z člověka z plísně, absolventům masaříkovi univerzity a možná i na kliniku dojde. V ideálním případě by tam zrovna měla seminář Konchita Stropnicky. Hmm.

Zelený
Návštěvník
Zelený

Nastávají Velikonoce a spousta věřících křesťanů v ČR hodlá v tyto svátky nechat sloužit Svaté mše za děti z Kemerova na Sibiři.
A teď maličko mimo smutné téma: Neví někdo z nás kam se poděl upocený vlastizrádce pan Bohuslav Sobotka?

Pavel
Návštěvník
Pavel

Sobotka zde:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/smutny-konec-poslance-sobotky-v-zapomneni-na-prazskem-sidlisti-44618
Je z něho odepsaná politická nula. Svoji špínu už udělal.

Existují Skripalovi?
Návštěvník
Existují Skripalovi?

Z toho, jak se kauza vyvíjí, už si nejsem jist, zda vůbec nějací Skripalovi existují, a že se nejedná jen o divadelní představení policejních komparsistů v protichemických kostýmech. Slyšel jsem dokonce v ČT, že tolik informací, jako v tomto případě, britové dosud nikdy neposlytli. Asi jsem celou dobu nedával pozor, ale jediná informace, kterou jsem zaznamenal kromě záběrů komparzu, byla o počtu vyhoštěných (snad cituji správně:) šmejdů (nebo zrádců, teď už si nejsem jist).

sibolet
Návštěvník
sibolet

Velikonoční VELKÝ PÁTEK, před 30 lety odešla empatická bytost,která měla obrovský hudební vkus.. Pro pamětníky,co pamatují pop muziku nepřipomínající současné stěhování sběrných surovin https://vk.com/videos400813730?z=video400813730_456239258%2Fpl_400813730_-2