VIDEO: Vesmírný banditismus? Američané si začnou přivlastňovat zdroje nebeských těles! Ne, to...

VIDEO: Vesmírný banditismus? Američané si začnou přivlastňovat zdroje nebeských těles! Ne, to není v tip, Obama právě podepsal zákon! [CZ Titulky]

VIDEO: Vesmírný banditismus? Američané si začnou přivlastňovat zdroje nebeských těles! Ne, to není v tip, Obama právě podepsal zákon! [CZ Titulky]

Jako parazit funguje americká ekonomika na zbytku světa už prakticky od II. sv. války. Éra petrodolaru pomalu končí, a tak americká administrativa protlačila nevídaný zákon, který doslova přepisuje dějiny lidstva. Zákon Space Act of 2015, který před několika dny podepsal Barack Obama, dává americkým občanům a americkým firmám právo vlastnit a těžebně využívat zdroje nebeských těles, ale bez toho, aby vlastnili nosiče těchto zdrojů jako takové, tedy samotná tělesa, planety anebo pozemky na nich. To totiž zakazuje smlouva Outer Space Treaty of 1967 uzavřená mezi Sovětským Svazem a USA. Nový americký zákon tuto smlouvu však skandálně obchází. Američané tak sice nebudou těleso, které se rozhodnou vytěžit, vlastnit jako takové, ale to jim podle tohoto nového zákona nebude bránit v legálním vlastnictví takto získaných zdrojů z tohoto tělesa.

Jde doslova o šok, protože to je vesmírný banditismus. Nevlastníte území, nevlastní pozemek, nevlastníte těleso, ale to vám podle nového amerického zákona, jako Američanovi, nebrání v tom, abyste přijeli s těžební soustavou a vyplundrovali oblast až na kost. Teď taková otázka: “Nepřipomíná vám to lehce chování amerických firem v některých státech i tady dole na planetě Zemi?” Není přece potřeba vlastnit nějaké území, stačí prostě destabilizovat cílovou zemi, rozvrátit její vládu a poté v nastalém chaosu přijet s těžebními systémy a začít rejžovat.

94079.jpg

Není proto překvapující, že stejným mustrem se teď americká administrativa dívá i směrem vzhůru k nebi. Jenom je otázkou, kdy se strhne první válka ve vesmíru o nějaký kus asteroidu, který objeví evropská sonda, přistane na ní čínská sonda, aby odebrala vzorky a Američané se potom budou s Čínou a EU přetahovat o těžební práva. Pokud totiž americký zákon dává právo americkým firmám vlastnit zcela legálně suroviny vytěžené z pozemku nebo tělesa, které americké firmě vůbec nepatří, potom jde o vesmírný banditismus, nebo také o parazitismus, protože bandita, ani parazit, nepotřebují objekt, ze kterého těží suroviny, nijak vlastnit.

Cesta k záchraně dolaru skrze asteroidy?

Dovedu si představit, že Američané začnou vydávat státní dluhopisy kryté “zdroji”, které poletují okolo Země ve vesmíru. To by docela dávalo smysl. Potom by se ani nemuselo nic těžit, šlo by jen o fiktivní těžbu, fiat-mining. Čína půjčí USA peníze, ty to zaručí asteroidem, v němž americká sonda objevila zlato a drahé kovy. Ani Čína, ani USA zatím nebudou mít cestu, jak to dostat dolů na Zemi ty nerosty, ale to neznamená, že s asteroidy nepůjde už jaksi dopředu obchodovat, stačí je na oběžné dráze zabalit do kusu hadru, a tím nad nimi převzít vlastnictví a kontrolu. Petrodolar bude ve srovnání s tímhle nakonec seriozní měnový systém, protože kšeftování s šutrama na oběžné dráze může být cesta k záchraně dolaru. Chápete už, proč Obama po nástupu do funkce prohlásil, že směr NASA se změní, že se má zaměřit hlavně na průzkum asteroidů namísto dobývání Marsu? Minulý rok se objevily konkrétní obrysy [1] toho, co je tím sledováno.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Petr Beránek
Návštěvník
Petr Beránek
Pavel
Návštěvník
Pavel

Velké štěstí je, že je zatím těžba natolik technicky náročná, že to prostě nezvládnou dotáhnout na Zemi. A nebo se to naprosto brutálně nevyplatí. A to minimálně pár desetiletí potrvá. Zatím se člověk údajně podíval jen na Měsíc a zajímavé je, že tu cestu od té doby nikdo nezopakoval. Do té doby se Amerika může nekolikrát rozsypat třeba nějakými občanskými nepokoji.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Přesně tak. Ono totiž dostat cokoliv na oběžnou dráhu země je sice technicky realizovatelné, ale natolik nákladné, že to nemá smysl.
Slábnoucí USA to neutáhnou vůbec, protože sami stojí na hraně občanské války. Dopadnou jako SSSR před rozpadem. Celý jejich kosmický průmysl projde velkým zeštíhlením a oživí ho možná za pár desítek let v tom lepším případě.

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Budoucnost lidstva se bude odvíjet zcela jiným směrem, než jaký si představují zástupci korporací a amerických elit, ale chtěl bych být u toho, jak nějaký amík mává tímto zákonem před nějakou galaktickou radou “My máme zákon, dle kterého nám náleží zdroje celé galaxie!”. Smích, který by to vyvolalo u členů rady, by byl nezapomenutelný.

pája64
Návštěvník
pája64

Tak nějak mi to připomíná americký film Den nezávislosti. Tam o mimozemšťanech říká : ” jsou jako kobylky, skáčí z planety na planetu … a tu vyrabují” . Nenatočili Amíci ten film náhodou o sobě ? Přesně tak se chovají už od II.WW vůči státům planety Země a nyní přichází doba plundrování okolních vesmírných těles. Jó, demokracie ála USSA.

Peter Hrádza
Návštěvník
Peter Hrádza

Veď je to “privatizácia” – čo sa divíte…(recesia)

vašek
Návštěvník
vašek

Zdravím, autor článku bohužel neví že petrodolar je již, mrtvá studie a USA, Kanada, světová banka a finačníci, ECB, a korporace řídící měnový systém, již dávno naplánovali krach dolaru a připravili náhradní (světovou) měnu, opět zase papírovou jménem amero, kterou již mají připravenou a natisklou v obřích objemech a připravenou po řízeném bankrotu měn, ji nahradit za současný dolar. Jsou to zcela nové informace které drží v utajení před společností..

Vesna
Návštěvník
Vesna

Banditizmus je prislabé slovo. Tak medzinárodné zmluvy a dohody sú zase iba cár papiera:
Kosmický prostor požívá zvláštního právního režimu, který se řídí především Smlouvou o zásadách činnosti států při výzkumu a využívání kosmického prostoru, včetně Měsíce a jiných nebeských těles. Smlouva pochází z roku 1967 a jde o smlouvu, ve které byla poprvé písemně ustanovena pravidla o využívání kosmického prostoru a vesmírných objektů.22 Mezinárodní smlouvy, zpravidla přijímané Organizací spojených národů, potažmo členskými státy říkají, že celý kosmický prostor, Měsíc a jiné vesmírné objekty nevyjímaje si žádný ze států nemůže přivlastnit užíváním, okupací těchto objektů, případně prohlášením suverenity. Nelze tedy použít žádného způsobu, jakým by bylo možné nabýt vlastnictví vesmírného tělesa či vesmíru celého.23
Samotný zákaz přivlastnění si nebeských těles jednotlivci z Kosmické smlouvy nevyplývá, nicméně v případě, že by si jednotlivec nebo soukromá společnost přivlastnila pozemky na Měsíci, došlo by k diplomatickému problému. Jednotlivec, který by požíval vlastnická práva k Měsíci a jeho pozemkům by v případě vzniklého právního problému potřeboval poskytnout diplomatickou ochranu svého státu.24 Tento by na základě principu personality za svého občana musel převzít vlastnický nárok, což však není možné právě na základě Kosmické smlouvy, která je jakožto mezinárodní smlouva závazná právě pro státy, které ji ratifikovaly.25
Na druhou stranu však byla v roce 1984 přijata právní úprava Generálním shromážděním Organizace spojených národů v Dohodě o Měsíci, která upravuje vlastnictví pozemků na Měsíci právě i pro soukromé osoby. V textu této dohody stojí: „Ani povrch, ani podpovrchová část Měsíce, stejně jako žádná část přírodních zdrojů na Měsíci se nemůže stát majetkem žádného státu, mezinárodní vládní i nevládní organizace, národní organizace, nevládního subjektu a soukromé osoby.“26 Z této definice lze dovodit, že ani soukromá právnická a fyzická osoba si nemůže nárokovat vlastnictví jakéhokoliv vesmírného objektu.

spravce
Návštěvník
spravce

to už je jen krok od toho aby si někdo přivlastnil slunce a všichni mu platili za světlo. 😀

ALdk
Návštěvník
ALdk

To někdo zkoušel, problém je, že by tě mohli žalovat i za vznik rakoviny a tudíž trvalých následků…

albatros
Návštěvník
albatros

Tady je vidět jak nesmyslný je to kapitalistický myšlení ve chvíli, kdy se to přenese třeba na oblast vesmíru.
Obecně vzato je opravdu problém, když se tak primitivní systém jako je kapitalismus uplatňuje v době, kdy máme obří rypadla, obří náklaďáky a ajfoun každý půl rok, logicky neplatí jen pro ajfoun.
Technicky jsme na tom skvěle, ale myšlenkově na úrovni opice, která chce sama pro sebe všechny banány v okolí. Ale opice nemá obří rypadlo 😀

albatros
Návštěvník
albatros

V tomto ohledu dokážu pochopit třeba jednání GP, protože pokud nikdo nešlápne na krk současnýmu kapitalismu, tak to skončí jako ta hra Fallout. Na druhý straně genocidně a kulturně kvůli tomu zničit Evropu je fakt svinstvo 🙁

KevSpa
Návštěvník
KevSpa

Neuvěřitelná drzost tohle. Ti Američané už nejsou normální… Díky za článek.

kruton
Návštěvník
kruton

Americania sa v sucasnosti nemaju bez ruskych raketovych motorov ako dostat do vesmiru. A dobijat nerasty v kozme nie je vybava vo velkosti satelitu. Oni si fakt myslia, ze ziju v hviezdnych vojnach a star treku, inak by taketo absurdnosti nemohli produkovat.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Dobrý postřeh. No a co když opravdu žijí, jen o tom skoro nikomu neřekli….?

Znáte teorii Overtonových oken? Tohle konkrétní se nám poslední dobou začalo po dlouhé době stagnace posouvat. To jsem zvědavá, čeho se ještě dočkáme a za jak dlouho.
Teorie v případě zájmu třeba zde: http://zvedavec.org/komentare/2014/10/6189-overtonova-okna-jak-prosadit-neprosaditelne.htm

neo
Návštěvník
neo

Ja bych rekl ze to je dodatecne kdyz to ted odklepi tak uz nekde tezi . Ale nekde kde je magneticky pole jinak nic neprezije ani stroje dlouho kdyz do toho busi tvrdy zareni . Takze o asteroidy mozna ani nejde to by museli delat stroje spis tezi v nejaky oblasti marzu kde je castecne magneticke pole ci maji zajem o vzdalenejsi cil .