VIDEO: Uvnitř NATO hrozí rozkol, turecký prezident obvinil USA z porušení územní...

VIDEO: Uvnitř NATO hrozí rozkol, turecký prezident obvinil USA z porušení územní integrity kvůli útoku Kurdů americkými zbraněmi na Turecko. Paradoxně by Ankara mohla aktivovat článek 5 Washingtonské smlouvy na ochranu před agresorem, kterým by byl jeden z členských států NATO, konkrétně USA!

VIDEO: Uvnitř NATO hrozí rozkol, turecký prezident obvinil USA z porušení územní integrity kvůli útoku Kurdů americkými zbraněmi na Turecko. Paradoxně by Ankara mohla aktivovat článek 5 Washingtonské smlouvy na ochranu před agresorem, kterým by byl jeden z členských států NATO, konkrétně USA!

Severoatlantická aliance prochází největší krizí své existence od 60. let, kdy Francie vystoupila z vojenského seskupení NATO a ponechala v Bruselu v sídlu aliance jenom svůj civilní sbor poté, co se ve Francii dostal k moci Charles de Gaulle a v roce 1966 předal vrchnímu velení amerických ozbrojených sil v Evropě nótu o vystoupení země z vojenského velení NATO. K roztržce mezi Paříží a Washingtonem došlo poté, co Pentagon požadoval po Francii rozmístění amerických raket středního doletu na severovýchodě Francie a vybudování podpůrných amerických vojenských základen. Charles de Gaulle v tom viděl ohrožení francouzské nezávislosti. Francie zahájila počátkem 60. let vlastní jaderný program, který se pokusil Pentagon zastavit skrze diplomatický tlak na Paříž, ale bez zjeveného úspěchu. Americká vojenská rozvědka CIC hlásila už od konce 50. let z Francie, že v zemi nejpozději do 10 let uchopí vládu komunisté a socialisté, a že dojde ke spojení Paříže a Moskvy.

Turecký prezident Tayyip Erdogan.

K tomu nakonec opravdu došlo po nástupu Francoise Mitteranda, ale mnohem později, než původně prorokovala americká vojenská rozvědka. Když v roce 1980 nastoupil v USA k moci Ronald Reagan, jen o pár měsíců později v roce 1981 se prezidentování ve Francii chopil socialista Francois Mitterand, který otevřel Sovětskému svazu dveře do Francie a byl zastáncem rovnováhy sil v Evropě na ose východ-západ. Francie se vrátila do vojenského bloku NATO až po 43 letech v březnu 2009, a to hlavně kvůli hrozbě mezinárodního terorismu. Současná krize mezi USA a Tureckem má však mnohem hrozivější obrysy, které mohou přerůst nejen v rozpad současné podoby NATO, ale dokonce i k válce mezi členskými zeměmi NATO. Americký mezinárodní banditismus totiž v Sýrii narazil jako kosa na pověstný kámen. Američany zorchestrovaný a zpackaný puč proti Erdoganovi v červenci 2016 (o pozadí puče jsme psali zde) odstartoval otevřenou nenávist Turků k Američanům, která se nijak neuklidňuje a naopak eskaluje.

Krize mezi USA a Tureckem vypukla v červenci 2016 po zpackaném puči proti Erdoganovi

Už na podzim 2016 musela americká armáda narychlo a v noci stahovat z letecké základny NATO Incirlik jaderné zbraně namontované na raketách s plochou dráhou letu, které Američané pomocí transportních letadel přemístily do Rumunska na americkou vojenskou základnu v Deveselu, kde je v provozu systém americké protiraketové obrany, konkrétně radarové zařízení, které je nasměrováno do širokospektrálního režimu a snímá oblast západního Ruska, celé Ukrajiny a Černého moře. V okolí základny je už od podzimu 2016 zvýšená radiace, což je způsobeno uskladněnými jadernými zbraněmi přesunutými z tureckého Incirliku. V listopadu 2016 došlo právě v tureckém Incirliku k několika incidentům střelby neznámých útočníků na přistávající a vzlétající americká, ale i německá a řecká vojenská letadla. Turecká armáda po nezdařeném puči základnu Incirlik obklíčila a po několika dnech obležení stáhla americká armáda ze základny všech 1500 amerických vojáků pomocí civilních i vojenských letadel. Turecká vláda Američanům doporučila, aby základnu ve vlastním zájmu vyklidili. Američané skutečně stáhli ze základny svá letadla a vojáky, ale základnu nadále spravuje NATO, momentálně tam působí Dánové, Holanďani a Řekové.

Stahování amerických vojáků i s rodinami z Turecka po incidentu na základně Incirlik.

Nepovedený americký puč v červenci 2016 dal tureckému prezidentu Erdoganovi do ruky válečnou kartu. Minulý rok vtrhl se svojí armádou do Sýrie a do Iráku, a to konkrétně do oblastí, kde působí spojenci Američanů, Kurdové. Turecká armáda má příkaz zabíjet všechny Kurdy, zejména v čistém oblečení, protože to je poznávací znamení amerických poradců, etnických Kurdů s americkým občanstvím, kteří usilují o vznik samostatného Kurdistánu na úkor území Turecka, Iráku, Íránu a Sýrie. V oblasti působí jako poradci americké armády. U zajatých Kurdů kontrolují Turci zejména zuby. Dobrý chrup a bílé zuby odhalují americké poradce tak spolehlivě, že v poslední době už dokonce americká CIA vydala bezpečnostní memo, které varuje operátory před vstupem na kurdská území s čistými zuby. Turecký prezident je spalován nenávistí k USA a jeho zloba vyplula na povrch právě před několika dny v televizních vystoupeních, kde USA obvinil z napadení územní integrity Turecka a dokonce varoval, že vyvolá článek 5 Washingtonské smlouvy o kolektivní obraně na ochranu před USA. To by znamenalo, že členské země NATO by chránily spojence před jiným členem NATO, tedy před USA.

Turecko hrozí aktivací článku 5 smlouvy NATO o kolektivní obraně proti agresorovi. Jenže tím jsou USA!

Pokud by k tomu opravdu došlo, žádná země NATO by na aktivaci článku 5 z Turecka neodpověděla, a to by byl konec členství Turecka v NATO, ale potažmo i konec samotné aliance, protože by se ukázalo, že NATO nepřijde na pomoc, když jedna země čelí útoku agresora, ale stejně tak by se ukázalo, že nikdo nepřijde na pomoc, pokud tím agresorem je právě americká armáda, největší člen NATO. Kurdové, jako největší spojenec USA, Velké Británie a Francie jsou tak v této chvíli na talíři. Pokud bude aliance stát za Kurdy, Turecko vystoupí z NATO, buď dobrovolně, nebo v nějakém vojenském konfliktu v Sýrii s americkou armádou, ke kterému dojde dříve či později, to je otázka času. Anebo se nabízí druhá varianta, NATO obětuje Kurdy výměnou za usmíření Turecka a NATO, což bude pro Kurdy znamenat genocidu. Prezident Erdogan Kurdy vyhladí a “Evropské hodnoty” se na to budou dívat a raději se budou tvářit, že to nevidí. Však transatlantické spojenectví je důležitější než nějací Kurdové, ne?

Rumunská protiraketová základna Deveselu je pod americkým velením.

Když se začal turecký prezident příliš sbližovat s Vladimirem Putinem a když jeho regionální ambice překročily americkou představu o budoucím uspořádání Blízkého východu, tak se Američané rozhodli, že Erdoganovi zakroutí krkem. Nechtěli to udělat pomocí tajné služby, protože to by se provalilo, že to udělali američtí speciálové a Turecko by vyhlásilo válku USA, rozvrat uvnitř NATO by byl dokonán. Takže puč v červenci 2016 provedli vybraní turečtí plukovníci a generálové, které se podařilo zverbovat a nabídnout jim funkce v pučistické pro-americké vládě. Američané předpokládali, že armáda v Turecku bude držet při sobě, a když malá skupina generálů odstartuje puč, spustí se dominový efekt a ostatní generalita se přidá na stranu pučistů. Jenže v tomto ohledu se Američané přepočítali.

Američané nechápou jiné kultury a národy. I malé dítě by vědělo, že puč proti Erdoganovi v roce 2016 byl totální nesmysl bez šance na úspěch

Tayyip Erdogan dlouhé roky provádí čistky na všech úrovních turecké armády. Vyměnil postupně a pomalu, salámovou metodou, jednoho generála po druhém, a to tak opatrně, aby te nevyvolalo povstání v armádě. Nejčastějším důvodem pro odvolání generálů a velitelů byla neschopnost, nezvládnuté zkoušky z cizího jazyka, nezvládnuté fyzické testy, nezvládnutí střelby na střelnici, stížnosti na velení ze strany podřízených atd. Američané zaspali dobu, asi tak o 10 let. Dnešní turecká armáda je obsazena Erdoganovými lidmi, věrnými generály. Do Evropy proudí miliony migrantů a NATO není schopno ochránit ani Schengen, a teď dokonce prezident jedné z členských zemí NATO vyhrožuje USA aktivací článku 5 kvůli její agresi na turecké území. A aby té absurdity nebylo málo, tak jediné místo, kam NATO posílá vojáky, jsou hranice s Ruskem. No řekněte sami, nežijeme v šíleném světě?

Hlavní štít vstupní brány na letecké základně Incirlik. Vlaječky už jsou dnes pouze symbolem něčeho, co je dávno pryč a místo zkřížených vlajek by tam mohly teď být zkřížené meče.

Válka a rozvrat v Sýrii, Arabské jaro, migrace do EU, to všechno je způsobeno rozvratem arabských a afrických zemí, rozvratem celých národů a jejich vlád. Všude vidíme neziskovky, všude vidíme rozvrat, ale nikde na hranicích EU nevidíme vojáky NATO. Nevidíme je ani v Sýrii na ochranu Kurdů před hrozící genocidou ze strany turecké armády. Jediná místa, kde vidíme vojáky NATO, jsou místa s americkými válečnými projekty: Afghánistán, Irák a hranice s Ruskem. Nikde jinde! A sami se zeptejte, proč NATO nechrání naše domovy před teroristy a migranty, proč nechrání hranice Schengenu a proč neustále, když zapnete média, slyšíte jenom o hrozbě z Ruska. Rusové útočí, Rusové ovlivňují volby, Rusové dosadili Donalda Trumpa do funkce, Rusové dosadili Miloše Zemana do funkce. A přitom v Sýrii hrozí válka mezi členskými zeměmi NATO a na hranicích Schengenu nestojí ani jeden jediný voják NATO.

Nejen o situaci, která eskaluje uvnitř NATO, budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme i kauzu lithium a další aktuality z posledního týdne. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva
Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Právě hlásili na ČT24, že “američtí vojáci opouští Sýrii, kde pomáhali vládním jednotkám v boji proti teroristům…” … nebo tak nějak ….
Evidentně ty teroristy už zlikvidovali 😉

Tichý nenasírač
Návštěvník
Tichý nenasírač

Chtěl bych přispět odkazem na V.V. Pjakina z 29.1.2018 tam nádherně popisuje nejen situaci s Kurdy o co vlastně jde,ale i naprosto stejný koncept v prezidentské volbě který proběhl u Nás.Ten scénář je totožný. V návaznosti na toto jsem narazil na zajímavou souvislost. Začátkem roku 1985 přijela A.Merkel na půl roční “návštěvu” tehdejší Československé akademie věd kde se i po té vracela….tou dobou tam pracoval rovněž i jistý pan Jiří Drahoš, který následně právě v letech 1985 a 1986 odcestuje na Gottfried Wilhelm Leibniz Universität v Hannoveru v tehdejší NSR. Jak uvedl Pjakin v Rusku mají také Svého Drahoše nějaký Grudinin. Co mě nejvíce zarazilo je s jakou trpělivostí v předstihu mnoha let tyto “kádry” připravují na role užitečných idiotů v procesech ,kterými jsme svědky.
https://www.youtube.com/watch?v=0J301mYAcMc

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=462391&sId=&mId=
zcela mimo tema, ale nesmirne zajimave. Archeologove objevili ve stredni Americe dosud neznamou sit mayskych mest, propojenych dalnicemi, mezi nimi se obchodovalo…nove se odhaduje, ze mayu bylo ve stredni Americe ne 5, ale 10 – 15 milionu, a jejich rise se vyznamem blizila recke, nebo rimske. Je tedy mozne, ze dejiny v davnych dobach nakonec probihaly uplne jinak, nez si myslime a ucime se ve skolach…

Jaris
Návštěvník
Jaris

https://cs.wikipedia.org/wiki/Maysk%C3%A1_civilizace
Spise nez prirovnani mayske civilizase k recke ci rimske, vidim podobnost s kulturou egyptskou. Pyramidy, hieroglyfy, stejne typy lodi, znalosti astronomie a matematiky atd. Mayove byli fanaticti hrdlorezove a lidske obeti vcetne deti byly na dennim poradku. Cetla jsem, ze podoba puvodnich obyvatel neni znama. Zeby zaklady kultury a uzasne stavby preci jen v davnych dobach postavili bili lide, kteri do stredni Ameriky priplavili na lodich z Egypta a pozdeji byli primitivnimi indianskymi divochy zlikvidovani?

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Mayove delali lidske obeti a dokazali byt velmi kruti . Nicmene byli uzasni matematici, astronomove, architekti. …Ale ted s tim nalezem se nove zjistilo, ze jich bylo 10 – 15 milionu, ne 5 milionu, jak se predpokladalo. Kde ty miliony mayu dneska jsou, kam se podely desitky milionu lidi? Myslim si, ze je nam z historie Ameriky neco zatajeno. Tam mizna probihaly tak obrovske genocidy indianu, ze to nema v historii obdoby…

raspberry
Návštěvník
raspberry

Zatímco zdejší extrémisté straší Čechy Erdoganem a vyzývají k opuštění NATO, neutrální Švédsko se chce k NATO připojit.

Vstup do NATO podporují jednotně švédští politici i obyvatelé, velmi se bojí ruských plavidel v Baltském moři a “anexe” Krymu, tvrdí web Politico.

Přitom počet lidí cizího původu ve Švédsku, tj. lidé narození v zahraničí a lidé, jejichž oba rodiče se narodili za hranicemi, přesahuje dva miliony a činí 23% obyvatel Švédska, takřka čtvrtinu, těch se nebojí?!

______________
Pákistánec Qaisar Mahmood, ředitel švédského úřadu pro archeologii a kulturní dědictví Riksantikvarieämbetet, čili Národní rada kulturního dědictví (RAÄ).
Narodil se v pákistánském Láhauru v roce 1973, odkud s rodiči jako dítě přišel do Švédska. Vystudoval politologii s přesahem do filmové vědy a ekonomie. Ačkoliv nedisponuje žádným formálním vzděláním v oborech, jako je historie nebo archeologie, stal se v roce 2011 ředitelem RAÄ. Co se nachází v muzeích, spadá pod jeho pravomoc, totéž platí pro vykopávky, které odkrývají švédskou historii.
Qaisar Mahmood výběrovou komisi přesvědčil tím, že apeloval na nutnost začlenit do studia švédské historie výzvy multikulturalismu. Před dvěma lety zahájil éru „čištění kultury“. Ta spočívá v tom, že nechává například z muzeí odstraňovat artefakty. „Když si na internetu zkusíte vyhledat kulturní dědictví, najdete tam fotky run a střepů, které sedláci našli, když orali pole,“ tvrdí Mahmood s tím, že tak opravdové kulturní dědictví nevypadá. „Jsou to jen předměty, které se líbí lidem, kteří odmítají změnu a tvrdí při tom, že chtějí chránit kulturu.“Z muzejních sbírek nechal soukromou firmou vyklidit stovky artefaktů. Neputovaly přitom do depozitářů, ale rovnou na skládku.
Další diskuze o tom, jaký je jeho přístup k péči o švédské kulturní dědictví, je nyní značně problematická. Kdykoliv se může zvrhnout do debaty o tom, jestli je Mahmood kritizován za svoje skutky, nebo jestli hraje roli jeho pákistánský původ. A to je bod, do kterého se Švédsko nechce dostat – a tak takové debaty zastavuje dřív, než vůbec začnou.
comment image

https://www.raa.se/kontakta-oss/kulturmiljoavdelningen/
http://www.info.cz/svet/mahmud-cisti-svedskou-kulturu-artefakty-z-muzei-nechava-vyvezt-na-skladku-23507.html
https://www.politico.eu/article/under-threat-sweden-rediscovers-its-viking-spirit-nato-russia/

Iva
Návštěvník
Iva

Omlouvám se, ale jdu zvracet ……..

M.C.
Návštěvník
M.C.

Kteří extremisté straší Čechy Erdoganem? Tihle?
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/84841/turecko-nas-spojenec-vrah-jak-druha-nejvetsi-armada-nato-postupuje-s-teroristy-proti-kurdum.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Exoti typu toho na té fotce mohou paradoxně přispět k tomu, aby si obyvatelé Švédska, alespoň ti původní, lépe uspořádali priority.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Zalezi jen a jen na Svedech, jak daleko to nechaji dojit. Tenhle arogantni ‘paki’ si zada o poradnou ranu lopatou po ksichte pekne naplocho.

Hestie
Návštěvník
Hestie

Přesně to bych udělala a s radostí

konzerva
Návštěvník
konzerva

Ruský pilot…. po boji … https://vk.com/video-70187376_456239901

Martin
Návštěvník
Martin

Z domova:
“Hamáček přesto debatu přesměroval. „Jestli se na něco máme podívat, tak je to na to, že z této země odtéká 300 až 350 miliard zisků ročně,“ prohlásil Hamáček s tím, že je třeba výrazněji zdanit firmy s velkými zisky. Sektorovou daň by si podle jeho názoru zasloužily také banky. Pokud se peníze bank podaří udržet v Česku s pomocí sektorové či progresivní daně, bude např. za co stavět byty pro lidi, kterých je opravdu málo.”

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Moravec-vytahl-strasidlo-Hamacek-zacal-mluvit-o-penezich-ktere-jdou-do-ciziny-523020

Pohřbíváte Kalouska a celou TOP 09? Pozor. …..
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pohrbivate-Kalouska-a-celou-TOP-09-Pozor-Stalo-se-neco-duleziteho-Mluvi-se-o-tom-A-padlo-rozhodnuti-523046

Iva
Návštěvník
Iva

Safra, to se Hamáček probudil ze zimního spánku nebo co?
Po tom všem, co tu socani předvedli a on byl nejloajálnější z loajálních má pocit, že mu to budu věřit, že má starost o tuhle zem???
O koryta jim jde, nic jiného, a slibují, jako slibovali vždy … a nikdy nesplnili.

Warzsawa
Návštěvník
Warzsawa

Bylo by nanejvýše dobré, kdyby se obnovilo vojenské uskupení, které by bylo protiváhou NATO.

Banana boo
Návštěvník
Banana boo

Rozpoznávanie amerických agentov v radách Kurdov podľas stavu chrupu? To je teda rozpoznávanie. “NATO nie je schopné chrániť hranice Schengenu”. Nie že nie je schopné, ale nemá to fakticky za úlohu.(myslím pred migrantmi). Úlohou je predsa “cvičiť” blízko ruských hraníc a stavať základne hlavne v susediacich štátoch s Ruskom.Nuž ale o čo vlastne ide na Zemi, alias Gayi, alias planéte nula, ktorá je v karanténe. Prebieha tu boj medzi dobrom a zlom na všetkých úrovniach. Pseudotvorcovia-vládnuce negatívne entity otrockého systému ktorý na Zemi sami vytvorili pochádzajúci z nepriateľských rás a planét sa snažia vytvárať na Zemi nesúlad a rozdelenie spoločnosti na Západ v čele s USA a krajinami záp Európy a Východ s veľmocami Čínou, Ruskom,atď.Treba pochopiť, že toto rozdelenie je teda umelé a ľudstvo do toho pod vplyvom politiky a médií samo skočilo a uverilo tomu. Všetko je to pasca. Žiadny človek predsa nechce vojny, konflikty, rozdeľovanie a nesúlad, ale súlad, mier,jednotu, lásku. Zmyslom tejto pasce je brať ľuďom energiu, priam ju vysávať z nich,lebo tie entity sa ñou živia, nevedia si ju inak zadovážiť. Nedávajme preto pozornosť-svoju energiu a prejavené emócie(negatívneho charakteru) na túto veľkú hru na Západ vs Východ. Nemá to víťaza. Vlastne vtedy víťazia tí zlí.Zamerajme sa na seba, svoje osobnosti a tam hľadajme poklady. Objavme v sebe všetky tie úžasné dary.Nie sme tu, aby sme sa rozdeľovali, ale zjednocovali.Nízke entity nás zotročujú a teda ovládajú cez finančný systém, zamestnanie, médiá, školstvo, rôzne žiarenia a frejvencie a chemikálie vo vzduchu, vode, jedle a liekoch, cez filmy atď. Ich hlavnou úlohou je, aby sme sa nedozvedeli kto sme a čo je našou skutočnou úlohou-poslaním na Zemi,chcú aby sme žili celý život v strachu a neistoty z budúcnosti. Preto zamestnávajú našu myseľ všetkými týmito vecami, zábavkami, hrami, správami v masmédiách.Sme duše, ktoré majú evolučne rásť a tvoriť, učiť sa žiť v láske a žiť v rovnováhe a šťastí a stúpať vyššie do iných dimenzií a svetov.To je však možné, keď si budeme zvyšovať našau energetickú vibračnú roveň.Strach,zloba,závisť,nenávisť, hádky, ohováranie, agresivita,nadávky,negatívne správy v médiách,pozornosť a teda energia venovaná vyyvolávaným konfliktom, klamstvá, krádeže, pornografia, zabíjanie, ubližovanie druhým bytostiam, ale napríklad aj konzumácia mäsa zabitých zvierat, atď-toto všetko znižuje našu energetickú vibračnú úroveň-JE NUTNÉ SA TOHO ZBAVIŤ, SKONCOVAŤ S TÝM a naopak treba činiť to dobré, to čo nám pomáha. Odpustenie, dobrotivosť, porozumenie, láska, radosť,pokoj, rovnováha, pomoc druhým. Hovorí sa o prechode do 5 dimenzie, ľudstvu je pomáhané v tomto smere, no len na nás samých záleží, na ktorú stranu sa prikloníme. Nedovoľme sýtiť zlo našou energiou. Hovorí sa o roku 2022,keď nastane tá udalosť. No čo keď to bude aj skôr? A hlavne, koľkí pôjdu hore žiť do parádneho sveta v plnej kvalite a bez bolestí a vojen a koľkí zostanú v tom zlom starom svete?

Kev
Návštěvník
Kev

V organizaci NATO je pěknej bordel. Hrají si na vojáky a v Itálii čtvrtí afričtí dobyvatelé místní obyvatelstvo a nikdo nic….
http://www.euportal.cz/Articles/18584-rozrezana-na-kusy-nigerijsky-imigrant-barbarsky-zavrazdil-divku.aspx

Otto
Návštěvník
Otto

Lidé musí ještě ve větší míře než dosud, pochopit, že vojenská aliance NATO je obrovským zlem pro Českou republiku.
Požadujme vystoupení z NATO a také z EU.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

noo, prijde na to, vystoupit z NATO-jsem pro. Ale vystoupit z EU…no, 3x mer, jednou rez ☺.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

Blondyna třikrát měří a jednou řeže!! Přitom se v případě EU jedná o židozednářský projekt, který má totálně zotročit evropské národy!!!
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/ANO_Evrope_znamena_NE_Maastrichtu.pdf

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Blondyno, uz pochopte, ze EU je pouze ucelovy konglomerat urcite skupiny fyzickych a pravnickych nadnarodnich osob (korporaci), ktere tak zpocatku nemusely platit cla, a prokazovat na hranicich puvod bankovek v kufricku, prevadet si prachy fakturacne bez kontroly tak, ze skoncily nekde daleko bez zdaneni, a dnes uz prostrednictvim EU Komise ridi politiku v cele Evrope, a pdostrednictvim svych lidi na klicova mista si take ridi centralni i komercni banky, a delaji si v cizich statech (jako CR) svoje zakony podle SVYCH potreb, a proti zajmum narodniho obyvatelstva (jako treba v pripade Lithia, nebo nucene multikulti obohacovani…).
Odvadime jim vypalne mnohem vyssi, nez Babis a jeho kumpani dostanou zpatky na “dotacich”….