VIDEO: Unikátní analýza potvrzuje, že v Bejrútu došlo k odpálení termobarické hlavice...

VIDEO: Unikátní analýza potvrzuje, že v Bejrútu došlo k odpálení termobarické hlavice z rodiny volumetrických zbraní, a to přímo uvnitř skladu plného zbraní! Rusko již v prosinci minulého roku otestovalo v Sýrii volumetrickou hlavici ODAB-500P a zničilo úkryt zbraní teroristů! Uniklé vojenské záběry prokazují vysokou shodu s explozí v Bejrútu, stejná mechanika dvoustupňové exploze bomby, stejná tvorba kondenzačního cylindru! V Bejrútu žádná pyrotechnika nebyla, požár pyrotechniky vypadá jinak a proč nepadal hořící ledek po explozi z nebe stejně jako v Tianjinu v roce 2015 po masivních explozích v čínské továrně na dusičnan amonný?

VIDEO: Unikátní analýza potvrzuje, že v Bejrútu došlo k odpálení termobarické hlavice z rodiny volumetrických zbraní, a to přímo uvnitř skladu plného zbraní! Rusko již v prosinci minulého roku otestovalo v Sýrii volumetrickou hlavici ODAB-500P a zničilo úkryt zbraní teroristů! Uniklé vojenské záběry prokazují vysokou shodu s explozí v Bejrútu, stejná mechanika dvoustupňové exploze bomby, stejná tvorba kondenzačního cylindru! V Bejrútu žádná pyrotechnika nebyla, požár pyrotechniky vypadá jinak a proč nepadal hořící ledek po explozi z nebe stejně jako v Tianjinu v roce 2015 po masivních explozích v čínské továrně na dusičnan amonný?

Hlavním městem Libanonu Bejrútem otřásla nejen úterní exploze v tamním přístavním skladu, ale i následné nepokoje a demonstrace, které mají všechny parametry počátku nové občanské války. A to přesně byl úkol a plán izraelských tajných služeb, a i proto Donald Trump dostal od svých generálů jasnou informaci [1], že jsou přesvědčeni o tom, že ve skladu vybuchla podle všeho nějaká bomba, protože americká generalita je myslím nejlepším odborníkem na posuzování výbuchů a explozí vojenských bomb, takže se tím pouze potvrdilo, že mainstreamová média opravdu neinformují správně, když i do této chvíle opakují, že ve skladu vybuchly 6 let staré a uskladněné pytle s dusičnanem amonným. Neustále se v médiích pořád dokola tvrdí, že dusičnan amonný je nebezpečný, že může vybuchnout.

Kondenzační cylindr při explozi v Bejrútu

A do redakce nám hned napsal jeden z našich čtenářů, zemědělec, že nakoupil 5 pytlů tohoto hnojiva ve velkoskladu, protože farmaří, a manželka teď do něho hučí, že jim stodola vyletí do povětří. Ne, nevyletí. Dusičnan amonný je velice oblíbený u teroristů. Používá se všude, prakticky do všech typů improvizovaných bomb, jeho pořízení je laciné a pokud se pytle nakupují v menším množství, je to nenápadné a nikdo si toho nevšimne. Jenže, mainstreamová média neuvádí, že dusičnan amonný je naprosto stabilní látka, která velmi těžko a nerada hoří, těžko se zapaluje, a pokud se to povede, vznikají spečené slepence. Jak je tedy možné, že je dusičnan amonný tak nebezpečný, když špatně hoří?

A po vypaření cylindru zůstal tento tmavý hřib v barvě tmavě červené až černé.
Kdo četl Breivika, tak ví moc dobře, jak je těžké odpálit dusičnan amonný. A když se to povede, po výbuchu zůstane bílý kouř, ne červeno-hnědý

Na toto by vám nejlépe odpověděl Anders Breivik, norský terorista, který několik sudů s tímto hnojivem odpálil v centru Osla před sídlem úřadu vlády v roce 2011 [2]. Exploze zdemolovala průčelí budovy. Po explozi se nad místem útoku vytvořil bílý hřib, který vítr postupně odvál pryč, ale fotografie z toho dne ukazují, že po explozi dusičnanu amonného vznikl bílý hřib, nikoliv tmavě červený se zbarvením do hněda. To je první indicie toho, že současná pohádka o výbuchu nitrátů v Bejrútu je dezinformace mainstreamu, kterou Aeronet musí uvádět na pravou míru.

Kouř stoupající z výbuchu sudů s dusičnanem amonným odpálených Andersem Breivikem v dodávce  před budovou norské vlády v Oslu dne 22. července 2011.

Musíme si nejprve odpovědět tedy na otázku, jak se ze stabilního hnojiva stane výbušnina? K tomu je totiž zapotřebí jedna věc, kterou jen tak člověk nesežene. K iniciaci a k zahájení řetězové reakce ledku je zapotřebí tzv. primer, tedy roznětka. Jejím úkolem je vygenerovat dostatečný žár v kombinaci s úvodní tlakovou vlnou, která teplotu primeru na nitrátovou nálož ještě zvýší. Po zahřátí se dusičnan amonný totiž rozkládá na rajský plyn a na vodu, která zabraňuje hoření.

Proto za normálních okolností je prakticky nemožné dusičnan amonný používat pro výbušná zařízení. Aby skutečně došlo k explozi, musí se v ledku spustit exotermická reakce, která začne rozkládat dusičnan amonný na vodík a kyslík. Níže máte ve videu laboratorní test, jak se chová dusičnan amonný při pokusu o zapálení pomocí průmyslového hořáku, tzv. letlampy. Teplota plamene letlampy se podle regulace hořáku pohybuje od 1100°C do 1900° Celsia.

 

Volně uložené pytle s dusičnanem amonným nejsou bomba a nechovají se jako bomba, a to ani po zapálení. K detonační reakci je zapotřebí roznětka nebo jiný zdroj vysokého žáru a tlaku

Roznětka tedy způsobí následující proces: Vysoký žár primeru způsobí chemický rozklad nitrátu amonného na dusík, vodík a kyslík, ale při explozi roznětky dojde i k mohutnému tlaku v místě zážehu primeru. A tento tlak a vysoká teplota primeru způsobí rázem opačný proces, slučování kyslíku a vodíku opět dohromady. Tím se uvolní obrovská energie, větší něž z roznětky a dojde k nastartování řetězové reakce, tedy k explozi. Tomuto chemickému procesu se říká detonační cyklus. Výsledným produktem takové exploze nitrátu je bílý oblak. Anders Breivik pro usnadnění zážehu použil naftu přimíchanou do nitrátu, která zvyšuje teplotu hoření a současně snižuje hranici nutnou pro spuštění detonačního cyklu pomocí roznětky.

Cylindr vytvořený ruskou volumetrickou bombou ODAB-500P v Sýrii vloni v prosinci.

Vojenské primery umí vyvinout teplotu až 5 000 stupňů Celsia, což je dostatečná teplota pro zažehnutí termodynamické a exotermické reakce ve vybraných výbušninách. Civilní roznětky mají obvykle teplotu nižší. Jenže, aby prostě došlo k explozi dusičnanu amonného, musí dojít k odpálení tohoto hnojiva pomocí roznětky, tedy malé iniciační výbušniny, která vygeneruje dostatečně vysokou teplotu a tlak pro nastartování detonačního cyklu nitrátu amonného.

A teď se dostáváme k tomu naprosto hlavnímu. Při explozi dusičnanu amonného nedojde ke spotřebování celé nálože hnojiva k exotermické reakci, protože primer způsobuje tlakovou vlnu, která pytle s dusičnanem amonným roztrhne. Na tento problém narazil Anders Breivik, když testoval dusičnan amonný v plastových sudech na dešťovou vodu a na chemický odpad. Exploze byla ubohá, naprosto zoufale malá, napsal ve svém manifestu.

A když cylindr zmizel, zůstal tento hřib. Porovnejte nahoře s obrázkem z Bejrútu.
Zkušenosti Anderse Breivika z jeho manifestu ukazují, že odpálit hnojivo je neskutečně náročný úkol

Aby došlo k nastartování detonačního cyklu, musí být nitrát amonný odpálen v pevném plechovém sudu a sud musí být dokonale utěsněn a víko zaletováno. Po zážehu primeru dojde k vytvoření tlakové vlny uvnitř sudu, která spustí detonační cyklus v nitrátu, ale i tato malá úvodní vlna má tolik síly, že rozmetá plastový sud na kusy a nedojde tak ke spuštění detonačního cyklu nitrátové nálože. De facto vybuchne jenom roznětka, tedy primer, který nitrát rozmetá po okolí. Anders Breivik proto sháněl ropné plechové barely, ale nepodařilo se mu je sehnat. Na internetu se ale dozvěděl, že americký terorista Timothy McVeigh [3], který v roce 1995 provedl bombový útok na budovu FBI v Oklahoma City, použil do plastových barelů s nitrátem naftu.

Volumetrický cylindr při explozi v Bejrútu. Otvor v cylindru způsobilo mohutné silo na obilí československé konstrukce, které odstínilo tvorbu části cylindru, jinak by byl dokonale plný jako na ukázce ODAB-500P v Sýrii.

Po odpálení primeru nafta způsobí snížení teploty pro zápal nitrátu, který tak detonuje o několik tisícin vteřiny rychleji, než tlaková vlna z primeru stihne plastový sud roztrhat. Aby toto fungovalo spolehlivě, museli Anders Breivik i Timothy McVeigh provést v sudech ještě jednu další úpravu, kterou zde nebudu popisovat, aby to nebylo bráno jako nějaký návod. Informace jsou ale uveřejněny v dokumentárním filmu jedné americké televize o Timothy McVeighovi.

Pokud se podaří dusičnan amonný uvést do detonačního cyklu, dopadne to jako v Tianjinu v Číně v roce 2015 a budou z nebe pršet na celé město oharky spečených hrud nezreagovaného hnojiva

A tady se dostáváme k tomu hlavnímu. I když se vám povede dusičnan amonný takto odpálit, tak v závislosti na použitém utěsnění nálože dojde k detonaci jen přibližně 50% objemu nálože. V případě uskladněných pytlů s tímto hnojivem to bude méně než 5% nitrátu, protože exploze volně uložených pytlů způsobí jejích rozmetání a žár exploze následně způsobí spečení krystalů dusičnanů amonného, které začnou hořet, ale nebudou schopné detonačního cyklu.

A jak to vypadá ve skutečnosti, když dojde k explozi skladu dusičnanu amonného, to jsme viděli v srpnu v roce 2015 v čínském Tianjinu, kde došlo k výbuchu celé chemické továrny na výrobu tohoto hnojiva. Několik masivních explozí způsobilo obrovské ohňové hřiby, ale po každé explozi z epicentra výbuchu na oblohu vylétávaly svazky spečených hrudek nitrátu amonného, který byl při explozi rozmetán tlakovou vlnu a nebyl tak zapojen do detonační řetězové reakce. Nic takového jsme ale v Bejrútu neviděli.

Mainstream nadále tvrdí, že před oním masivním výbuchem v Bejrútu ve skladu detonovala zábavní pyrotechnika. Opravdu nevím, jestli novináři mainstreamu mají všech pět pohromadě, ale požár pyrotechnického skladu s rachejtlemi a petardami vypadá úplně jinak. Připravil jsem do tohoto článku i titulkované video, které máte tady o kousek výše a zachycuje požár dánské továrny na zábavní pyrotechniku ve městě Kolding v roce 2004.

Sami se podívejte, jak to vypadá a jak dlouho to trvá, když hoří sklad pyrotechniky, a porovnejte to se záběry z Bejrútu. Je naprosto zjevné, že v přístavním skladu v Bejrútu vybuchovala munice a nikoliv pyrotechnika, vybuchovaly tam náboje do pušek, samopalů a granáty. Jenže, to hlavní, co naprosto potvrzuje, že v Bejrútu za ten výbuch nemohou volně uložené pytle s dusičnanem amonným, ale explozi měla na svědomí nejmodernější bomba, kterou disponují jen v podstatě 3 armády na této planetě, potvrzuje zásadní video ze Sýrie.

Ruská armáda v prosinci minulého roku otestovala v Sýrii novou volumetrickou zbraň, podobné mají už jenom USA a Izrael, o vývoj se snaží i Írán

Připravil jsem v úvodu článku porovnávací video, které ukazuje několik explozí z celkem 3 různých událostí. První část videa zachycuje dosud neidentifikovanou explozi, ke které došlo v prosinci minulého roku v Sýrii. Podle ruských serverů se jednalo o test nejnovější ruské volumetrické zbraně, o test bomby ODAB-500P a její svržení na sklad zbraní teroristů, podle všeho jeden ze skladů Islámského státu, kterých po celé Sýrii zůstalo opravdu mnoho a hrozí, že ty zbraně upadnou do rukou někomu dalšímu.

Všimněte si, jakým způsobem tato ruská volumetrická zbraň funguje. Vidíte klasický dvoustupňový proces, kdy v první fází nejprve dojde k výbuchu a k vytvoření malého hřibu, následuje velmi krátká pauza a potom přichází druhá fáze, mohutná exploze a generování bílého cylindru zkondenzované vzdušné vlhkosti. Takto vypadá exploze nejmodernější ruské volumetrické zbraně, konkrétně termobarické bomby.

Postupně zanikající cylindr ruské volumetrické pumy ODAB-500P

Další ukázka zachycuje explozi v Bejrútu z různých kamer. Ta podobnost je doslova do očí bijící. Opět vidíme dvoufázovou explozi jako u volumetrické bomby. Nejprve exploze s malým hřibem, poté následuje pauza, velmi malá prodleva, a po ní najednou se vytvoří bílý cylindr a následuje druhá fáze, obrovská tlaková vlna a detonace.

Po výbuchu neprší na Bejrút tisíce žhavých slepených oharků spečených krystalů hnojiva, vůbec nic totiž nepadá z nebe. A pozor, namísto bílého hřibu, který by měl po explozi dusičnanu amonného zůstat stejně, jako zůstal v Oslu po útoku Anderse Breivika, vidíme jakýsi červený a až do hněda zbarvený hřib. Vojenští odborníci potvrzují, že tyto spálené plyny této barvy ukazují na vojenské chemikálie používané do raket, do bomb a obecně vojenské munice.

Po odpálení volumetrické zbraně se vytváří kondenzační cylindry stejně jako po odpálení termonukleární bomby, např. při zkoušce Crossroads Baker

Poslední ukázka videa v v úvodu tohoto článku zachycuje svědecké video z čínského Tianjinu v roce 2015 při explozi tamní továrny na dusičnan amonný. Při žádném výbuchu se netvoří kondenzační cylindr, a to ani přesto, že Tianjin je město na břehu moře s obrovskou vlhkostí vzduchu, a to zejména v létě. Po žádné z explozí se nevytvoří kondenzační cylindry, ale to není jediná věc, která odporuje obrázkům z Bejrútu. Po každé explozi v Tianjinu vidíme na obloze tisíce hořících a z nebe padajících kusů spečeného hnojiva, které prší do ulic tohoto čínského města. A nic takového jsme v Bejrútu také neviděli. Kondenzační cylindry ovšem kromě volumetrických zbraní způsobují i zbraně termonukleární. K vytvoření cylindrů je totiž zapotřebí obrovská teplota a enormní tlak, který umí vyvinout jen volumetrické zbraně a zbraně jaderné.

Jinými slovy, máte nyní před sebou důkazy, fakta, Aeronet vám přinesl analýzu a znovu vidíte, že v dnešní době je mainstream jenom k tomu, aby se člověk dozvěděl to, co se nestalo. Jedinou otázkou teď je, jestli Hizballáh měl v přístavním skladu uskladněnou volumetrickou bombu, kterou získal např. z Íránu, anebo se jednalo o sabotáž izraelské tajné služby, která nechala v tomto skladě vybuchnout svoji volumetrickou zbraň, ale nejprve to zamaskovala počátečním požárem. Vzhledem k tomu, že Izrael je jedinou zemí, který nyní z hrozící občanské války v Libanonu profituje, je potom jasné, proč média od samého počátku odvádějí pozornost jinam, a jak jinak než k Rusku a k blábolům o zábavní pyrotechnice. U nás ale máte fakta a sami můžete posoudit, kde je pravda.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vaclav6zEL8
Návštěvník
Vaclav6zEL8

Dokže někdo zjistit z videa rychlost hoření-myslím že by hned bylo po včech diskuzích.

Petr
Návštěvník
Petr

Bělorusko aktuálně situace docela vazna strili se do demonstrantu uz je tam minimálně jeden mrtvy, docela bych
od pana VM přivítal novy článek právě na toto témay vypadá to ze se rýsuje novy Majdam doufám že to Belorusove ustoji ve volbach řekli jasne koho porporuji a za kym stoji. Jinak Lukašenko rekl ze obviňuje Česko za rizeni demonstrantů ani bych se nedicil ze v tom ma prsty Pankuv Člověk v plisni, Amnnesty a další zname nosate parazitni spolky napojené a fin Sorosem fondem a Domem Sion.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Petr
To urcite nejsou Cesi, co ridi demonstranty v Belorusku proti Lukasenkovi, ale armada zidaku ze zahranicnich neziskovek umistenych v CR. Rovnez se na tom svinstvu podili prolhane chazarske TV a rozhlas.
Jaky zajem by mel mit Cech na nejakem rozvratu, jeste navic cizi zeme se kterou ani nesousedi! Zase se prolhany, prasivy zidak skryva za slovo Cech.

kapitalista
Návštěvník
kapitalista

Co vám k tomu blábolu napsat. Kde máte nějaké dukazy o tom co píšete, že tohle píší v Bělorusku, nebo řekl samotný Lukašenko a to jste taková hloupá ovce na papouškování nesmyslu??? GRATULUJI

Xanidil
Návštěvník
Xanidil

Opravdu nic jiného než kapitalistický blb.

Adriana
Návštěvník
Adriana

Dobrý večer, zajímal by mi názor pana VK na Blanický manifest Daniela Landy. Na čtení manifestu se mihl pan Janeček s širokým úsměvem, nedávno sdílel svou fotku s Klusem s komentářem, že chce lidi spojovat ne rozdělovat. Pana Landu mám vcelku ráda, jeho názory se mi líbí jen mi je malinko proti srsti pozadí akce. Děkuji

Samovrah
Návštěvník
Samovrah

Landa je 100% chazar a tým. Je to dané
..

kacíř
Návštěvník
kacíř

V tom manifestu Landa zmínil i ” s ohledem na trvale udržitelný rozvoj ve všech oblastech našeho života”. Trvale udržitelný rozvoj- dá se říct jinými slovy globální chudnutí, menší výroba všeho, menší spotřeba všeho, minibytečky o rozloze kolem 26m2 pro celou rodinu, zákaz masa, zákaz individuální dopravy, peníze akorát na jednoduchou stravu a zaplacení nájmu- vše extrémně drahé, málo dětí, atd.
Trvalá udržitelnost všeho je součástí Agendy 21 a 2030, je to plán globalistů. Stejně tak ji měli v programu CSSD a Sobotka “udržitelnost” neustále opakoval. Stejně tak se k udržitelnosti zavázal i Babiš.
V ČR už rapidně stoupají ceny ve všech oblastech, vetšina lidí sotva vyjde z výplaty, naopak se spíš zadlužují i na běžný provoz domácnosti. Brzy bude mnohem hůř. A i to je ta “udržitelnost”.
To jediné mě na tom manifestu zarazilo a tak jsem ztratil důvěru v té akci Landa-Fanánek.
Ale třeba to mysleli jinak.

Raven
Návštěvník
Raven

Landa je nastrceny komik illuminatu. Odporny clovek, ktery pro penize udela cokoliv. Falesny mesias. Krysar! Zase nahnali goyims do ohrady a nalakali na falesne vlastenectvi.

Samovrah
Návštěvník
Samovrah
Vladimír
Návštěvník
Vladimír

vzpomente na ty nedávný oslavné zprávy mediální chazarský mafie napříč evrppou že podporu má Lukašeno jen 3% 😀 nosatí utřeli dlouhou nudli

krůtí brko
Návštěvník
krůtí brko

Mimo téma:
Gratuluji prezidentu Lukašenkovi k volebnímu vítězství. Běloruský lid jasně ukázal, že stojí na jeho straně.

karel
Návštěvník
karel

Dobrý den, prosím rozmíte tomuto vyjádřeni Vladimíra Železného :
https://www.facebook.com/groups/pratele.ruska.v.cr/permalink/1674706512694145/

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

karel
jistě. Když hovoří o parchantech novinářích kteří za naše peníze ze kterých je ČT placena vedou protistátní činnost ,lžou a překrucují a “pracují ” zjevně proti českému národu, hovoří o svém zparchantělém synáčkovi, kterej je jedním z nejhorších příkladů toho, jak český novinář s hlavou zastrčenou v židofašistické prdeli svých nosatých soukmenouvců, potírá českou novinařinu a pracuje proti zemi která ho živí.

palava
Návštěvník
palava

ten krater po vybuchu vyzera byt dost hlboky a siroky. takmer idealne kruhovy pricom aj keby boli na jednej kope tie volne lozene vrecia tak asi nedojde k takemu krateru az po silo. epicentrum vyzera byt zhruba v polovici dlzky skladu ale blizsie k silu kde su asi dvere teda niekde pri nich. zeby boli vrecia na jednej kope len pri dverach? netusim ci bolo nieco pod tym skladom ale mne pripada ako by bol vybuch pod urovnou terenu:comment imagecomment image

divne je ze majitel obetoval lod aj s nakladom len preto ze nechcel zaplatit dake poplatky ktore su evidentne nizsie ako hodnota toho vsetkeho. teda skor vtom vidim umysel nechat naklad na mieste. za 6 rokov by z tych 2750 ton mohli vyrobit kopu bomb a rakiet mozno pod skladom v dakej podzemnej tovarni. pristav je dobre krytie, neustali presun kontajnerov krabic teda jednoduchsie nez vynasat dusicnan do dakej fabriky na rakety a odtial zasa presuvat.

teda co ked niekto:
1) chcel zlikvidovat nepohodlnu osobu (aka sulejmani) ktora sa dostavila do pristavu-skladu ale odpalil daco o com netusil ze tam je ulozene a nebol to asi ten dusicnan
2) chcel znicit (podzemnu) vyrobnu napr. rakiet, bomb,… ale odpalil daco o com netusil ze tam je ulozene a nebol to asi ten dusicnan
3) vedel o dodani nicivej zbrane (napr. hlavice rakety) do skladu a znicil ju predtym nez zmizne bez ohladu na nasledky a mrtvych

ale ako bol utok prevedeny?
raketa? termobaricke bomby su evidentne velke opachy padajuce pomali a to by si asi niekto vsimol a svedkovia by sa urcite ozvali. infiltrovany agent saboter? ponorka?
kopa nezodpovedanych otazok 🙂

karel
Návštěvník
karel

Budova ktera zustala stát postavil Průmstav

Samovrah
Návštěvník
Samovrah

Nie prumstav ale českí gojimovia pochybujem ze vlastníkom prumstavu boj goj.. Takže nech sú nejaká chazarska cupka neprivlastnuje tieto vymoženosti.. Som hrdý nato ze mam bratov cechov.. Ste úžasný národ a mame k sebe tak blízko ako mi nikto btw každý Čech co hani Slováka a každý Slovák co hani Čecha je chazarska cupka 100% životné skúsenosti

vanitas vanitatum
Návštěvník
vanitas vanitatum

Panarin v té své Světové politice nyní přišel s tím, že dneska ve Veterans today zase opětovně psali,že to způsobila taktická jaderná zbraň. Tak repertoár příčiny výbuchu je o něco větší. Radioaktivita na Sicilii byla až 10x větší. Jako útočníka zmiňuje Izrael,nebo Británii nebo Saudskou Arábii. V každém případě to Libanon pošle do kolen,ještě před útokem byl na tom ekonomicky blbě. Zásoby obilí z 80% zlikvidované,přístav v trapu a ty baráky v Bejrútu vypadají jak sídliště cikánů v Chánově- lze se dívat skrz. Dojde asi ke slučování libanonských rodin v Evropě.

KoJaK
Návštěvník
KoJaK

A napadlo tě, že pokud by tam břinkla jakákliv jaderná zbraň, tak je okolí zamořeno radioaktivním spadem, který by pár dní po té potvrdili všichni ti zahraniční pomocníci?
Jaderná zbran je nesmysl už jen z důvodu absence typického fotoefektu ( záření rtg částic ) a absence pro jaderný výbuch typických čar na obloze …

generál Lopata
Návštěvník
generál Lopata

Objevilo se totiž video, které je invertované (jako negativ), kde je údajně zachycený přílet rakety, která tu explozi spustila:
https://bit.ly/2DVo04Q
Dávám to schválně zkrácené, protože to vede na web, který není vhodný pro děti a osoby se slabší povahou, ale v tom samotném odkazu nic závadného není.

O to video se pak opírá právě i ten článek na VT:
https://www.veteranstoday.com/2020/08/10/breaking-israel-nukes-beirut/

Já nevím, nejsem expert, ale mně to video přijde jako podvrh. Protože na tom originálu, který není invertovaný, nic vidět prostě není, i když si to člověk pustí pomalu:

https://www.youtube.com/watch?v=DdSHRbSZkwc

Armica
Návštěvník
Armica

Něco nového pod sluncem ? Věřte, že ne. Důvod, proč někdo potřeboval oblast svérázně srovnat se zemí, ten skutečný důvod, ten nám asi zůstane skryt. Jako vždy. Tady je jeden z mnoha rozborů a úvah nad zpomalenými záběry momentky výbuchu, jednoho, jak jinak, konspirátora. Inženýra a opravdu chytrý člověk. Žel, anglicky, ale automat překladač k základu pochopení ,nenáročným, stačí.
https://www.youtube.com/watch?v=CJhzpfJ3k1w

Podobnosti s výbuchem najdeme třeba i na fotkách z. r.1906, na které jsem při zhlédnutí následků exploze v Bejrútu, vzpomněla. Známé jako velké zemětřesení v San Francisku. Kdo si dá práci, všimne si nejen vysoce kvalitních fotografií, s výborným rozlišením. Na tu dobu udivující, pokud srovnáme s jinými té doby. Některými fotkami se ve fotoshopu dá výborně pracovat. Co je udivující, že město vypadá po katastrofě ne jako po zemětřesení (např. Mexiko 2017), ale jako Hamburg po náletech. Chybí nábytek zesypaných domů, chybí krovy, krytiny střech, chybí typické dortové zesypání domů , známé z dnešních záběrů měst po zemětřesení. Z filmových záběrů r. 1906, pořízených prý po zemětřesení, nevidíme zoufalé špinavé lidi, vykopávající mrtvé, žádný zmatek , chaos, prostě pohoda, piánko, kolejové traverzy nejsou pokroucené ,ba občas je možné vidět, že troskami prorůstají stromky. atd. atd. Navíc, je patrné, že San Francisko bylo po údajném zakládání měst velmi hustě zastavěné stejnými rodinnými domy, paláci atd. jako té doby kterékoliv jiné evropské město. Něco tu prostě nesedí, ale něco z těch fotek našeptává, že se první muselo se zemí srovnávat silnými explozemi staré město, aby se na troskách mohlo začít stavět nové. A dala se přepsat historie k jinému obrazu a stavba se mohla připisovat židovským architektům a vynálezcům. Zkrátka a dobře, San Francisko r. 1906 vypadá zcela stejně jako Hamburg, Berlín r. 1945. Připomenu, že 1. sv válka, kdy se údajně začaly prvně užívat bomby a letectví, přišla až v roce 1914.
https://www.youtube.com/watch?v=Fm1XSX8Un5Q
https://www.youtube.com/watch?v=VO_1AdYRGW8&t=15s
A podobné katastrofické scénáře najdeme i u architekta, malíře vedut, Giovanni Battista Piranesi aj. Kupodivu, malíř se narodil roku 1720 a zemřel r. 1778. Tedy 18.století. Můžete srovnávat samy.
https://cz.pinterest.com/pin/225672631297993867/
https://cz.pinterest.com/pin/581386633140526260/
https://cz.pinterest.com/pin/581386633140526313/
https://cz.pinterest.com/pin/436919601333674788/
https://cz.pinterest.com/pin/181340322474469544/

– Ještě více mě mrzí, že jsem si zapomněla založit odkaz na latinsky psanou alchimii. Pocházela ze středověku a byl v ní podrobný rozbor za pomoci podrobných obrázků, jak z močůvky a hnoje od dobytka, vyrobit svítící , vysoce hořlavý fosfor nebo výbušninu. Ale i bengálský ohňostroj.

Tedy nic nového pod sluncem. Satanští lokajové dělají a vždy dělali, vše proto, aby zničili památky na naši původní nádhernou kulturu, u všech národů , na troskách starého staví nové, ty své kýče, a tak nám de fakto vnucují svoji odpornou ,rohatou, kulturu. No, srovnání Bejrůtu se zemí bude mít jiný důvod a moc bych za to nedala, že jde o uvolnění plochy pro jinou plánovanou výstavbu nějakých developerů či zasypání starých podzemních chodeb . Přeci jen, ideální poloha, blízko přístavu !

Boo-G
Návštěvník
Boo-G

jen pro zajímavost … zde je “video” ve 4K ze San Fran z roku 1906… 4 dny před zemetresenim… je tam na konci i PO zemetreseni …. ale NIC tim nemyslim 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=VO_1AdYRGW8
ten klanál je hodně zajímavej… je tam víc takových videí

Armica
Návštěvník
Armica

ano, na totéž video jsem zanechala odkaz Opravdu nevím, co jste chtěl říci, ale v dnešní době s dostupnou těžkou technikou se i čtrnáct dní po zemětřesení potácí města v chaosu a vyhrabávání ostatků. Každopádně , šlo mi o to ukázat, jak to bylo rozvinuté město a zároveň na zkázu, která více připomíná město po starém bombardování či jediném výbuchu silné výbušniny Než po zemětřesení Nejsem sama, kdo se nad nelogičností u těchto snímků zastavuje.
Je však velmi těžké přesvědčit někoho , aby uvažoval nad jinou verzí, když je přeci vše tak pečlivě zdokumentováno. !
Mimochodem, jak dlouho by nám v dnešní době trvalo, než bychom tak obrovské město postavili ?

Boo-G
Návštěvník
Boo-G

Nechtěl jsem tím říct NIC… jen se mi to video líbí a kanál taky a vaše jsem neviděl, tak pardón…

DPČ
Návštěvník
DPČ

“ten skutečný důvod, ten nám asi zůstane skryt. Jako vždy.”

Co bude, se teprve tvoří, proto to není dáno. Jako vždy.

Radek
Návštěvník
Radek

Naprosto vynikající analýza událostí v Bejrútu od novináře Pepe Escobara “Kdo těží z tragédie v Bejrútu”:
Vyprávění, že výbuch v Bejrútu byl výhradně důsledkem nedbalosti a korupce ze strany současné libanonské vlády, je nyní narativem hlavně v atlantické oblasti. A přesto, při bližším zkoumáním, zjišťujeme, že nedbalost a korupce mohla být plně využita pomocí sabotáže k jejímu inženýrství.
Libanon je hlavní území Johna Le Carré. Mnohonárodnostní doupě špiónů všech odstínů – agenti domu Saudů, sionističtí pracanti, “umírnění rebelové”, intelektuálové Hizballáhu, “glorifikovaní pašeráci” v kontextu plného spektra hospodářské katastrofy postihující člena Osy odporu, trvalý cíl Izraele podél Sýrie a Íránu.
Jako by to nebylo už tak dost výbušné, do tragédie vstoupil prezident Trump se svým prohlášením. “Podle našich velkých generálů, podle nich – věděli by to lépe než já – ale zdá se, že to byl útok. Byla to nějaká bomba.
Byla tato žhnoucí poznámka vypuštěním kočky z vaku, tedy odhalením utajovaných informací? Trump nakonec své připomínky vzal zpět, poté co Pentagon odmítl potvrdit své tvrzení o tom co řekli “generálové”, a jeho ministr obrany Mark Esper podpořil vysvětlení nehody výbuchu.
Trump: útok, Pentagon: nehoda.
Přesto stojí za zmínku zprávu íránské tiskové agentury Mehr, že v době výbuchu byly spatřeny čtyři průzkumné letouny amerického námořnictva.
https://en.mehrnews.com/news/161888/Possibility-of-US-sabotage-in-Beirut-explosion
Těchto již ikonických 2 750 tun dusičnanu amonného dorazilo do Bejrútu v září 2013 na palubě lodi Rhosus, lodi plující pod moldavskou vlajkou, která se plavila z Batumi v Gruzii do Mozambiku. Rhosus byl nakonec zabaven státní přístavní kontrolou v Bejrútu.
Následně byla loď de facto opuštěna svým majitelem Igorem Grechuškinem, narozeným v Rusku, nyní žijím na Kypru, který podezřele “ztratil zájem” o jeho relativně drahocenný náklad, ani se jej nepokoušel prodat dumpingovým stylem a vyplatit se z dluhu. Grechuškin nikdy nezaplatil své posádce. Kyperská vláda potvrdila, že Interpol od Libanonu si nevyžádal zatčení. Celá operace vypadá jako krytí, skutečnými příjemci ledku jsou pravděpodobně “umírnění rebelové” v Sýrii, kteří jej používají k výrobě IED a vybavení sebevražedných nákladních vozidel.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Improvised_explosive_device
2 750 tun zabalených do jednotunových pytlů označených “Nitroprill HD” bylo převezeno do skladu Hangar 12. Od roku 2014 do roku 2017 byly dopisy celních úředníků a navrhované možnosti jak se zbavit nebezpečného nákladu, exportovat ho nebo jej jinak prodat, byly ignorovány.
Ani předseda vlády, ani prezident ani žádný z ministrů vlády nevěděl, že ledek byl uložen v hangáru 12, potvrzuje bývalý íránský diplomat Amir Mousavi.
Byrokracie v přístavu v Bejrútu a mafie, které jsou ve skutečnosti zodpovědné, jsou úzce spojeny mimo jiné s frakcí al-Mostaqbal, kterou vede bývalý premiér Saad al-Harari, který je plně podporován Saudy. Nesmírně zkorumpovaný Harari byl odstraněn od moci v říjnu 2019 uprostřed vážných protestů. Jeho kamarádi zmizeli z nejméně 20 miliardy dolarů z libanonské státní pokladny, což vážně zhoršilo národní měnovou krizi. Není divu, že současná vláda, kde máme premiéra Diaba podporovaného Hizballáhem, nebyla informovaná o dusičnanu amonném.
Dusičnan amonný je poměrně stabilní, což z něj dělá jednu z nejbezpečnějších výbušnin používaných při těžbě. Proč po sedmi letech v hangáru 12 pocítila tato hromada najednou pocit svědění?
Dosavadní vysvětlení experta na Blízkém východě Elijaha Magniera, že tragédie byla způsobena nějákou nedbalosti práce s ohněm. Tento scénář však nevysvětluje počáteční výbuch “ohňostroje”. A rozhodně nevysvětluje, o čem nikdo na Západě nemluví jako jsou úmyslné požáry na íránském trhu ve Spojených arabských emirátech a taky zemědělských skladů v Najafu v Iráku.
https://youtu.be/Y7yjKYAx6iU
Sledujte peníze. Libanon se může pochlubit aktivy a nemovitostmi v hodnotě bilionů dolarů, je jako šťavnatá broskev pro světové finále supy. Uchopit tato aktiva za nejnižší ceny, uprostřed nové velké hospodářské krize je prostě neodolatelné. Paralelně by se sup MMF pustil do plného shakedownu a nakonec “odpustil” některé dluhy Bejrútu dokud bude uložena tvrdá variace “strukturálních úprav”.
Kdo v tomto případě profituje, jsou geopolitické a geoekonomické zájmy USA, Saúdské Arábie a Francie. Není náhodou, že prezident Macron, poslušný služebník Rothschildů, přišel ve čtvrtek do Bejrútu zavázat se k pařížské neokoloniální “podpoře” a kromě toho, jako místokrál, zavést komplexní soubor “reforem”.
https://www.pokec24.cz/politika/macronovo-ultimatum/
“Chceme koupit váš přístav!” “Není na prodej.””Jejda jaká škoda, právě došlo k nehodě.”
Již před měsícem MMF “varoval”, že “imploze” v Libanonu “zrychluje”. Premiér Diab musel příjmout příslovečnou “nabídku, kterou nemůžete odmítnout”, a tedy “odemknout miliardy dolarů ve fondech dárců”.
Více na sott.net:
https://www.sott.net/article/439496-Who-profits-fro