VIDEO: Tři světoznámé americké neziskovky čelí kritice pro nepřehledné financování, nejhorší je...

VIDEO: Tři světoznámé americké neziskovky čelí kritice pro nepřehledné financování, nejhorší je Sorosova nadace

Tři světoznámé americké nevládní organizace, které se angažují v ochraně lidských práv, čelí kritice. Ocitly se na seznamu, na kterém jsou organizace s nepřehledným financováním

Jde o organizaci Human rights watch, Open society foundations, kterou vlastní G. Soros, a Americký mírový institut (USIP) .

Přehledné financování by pro tyto společnosti mělo být prvořadé, jinak to na ně vrhá stín podezření, že informace od nich jsou zaplacené nebo zkreslené. Sorosova organizace skončila nejhůře ze všech amerických neziskových organizací.

Tolik zpráva, zdroj videa zde.

soros-foundations.jpg
Finanční mogul George Soros a jeho “globální” neziskovka

Seznam podle zprávy agentury Reuters sestavila americká nezisková společnost Transparify se sídlem v americké Georgii.

Zmiňované organizace se ocitly v dolní části seznamu 200 světových organizací, jež se zabývají ochranou lidských práv a humanitárním poradenstvím. Oproti dřívějším průzkumům společnosti Transparify je počet subjektů, kterým nevadí neprůhledné financování, stále menší. “Docházejí jim výmluvy,” prohlásil šéf Transparify Hans Gutbrod.

OSF, kterou založil finančník a mecenáš George Soros, dopadla nejhůř ze všech organizací působících v USA. O některých dárcích nezveřejnila žádné informace. HRW a USIP si vedly jen o něco málo lépe, uvádí Reuters. Vedení HRW uvedlo, že “z větší části” informace o dárcích publikovalo. Mnoho lidí, kteří činnost organizace finančně podporují, si ale prý zveřejnění svého jména nepřeje.

Zdroj zde

Dodatek

Jak jsem se právě na AENews dočetla zde, pracovnice České televize, oceněná cenou Sorosovy nadace, Aneta Snopová, připravila reportáž o “neprůhledném” financování Aeronetu. Česká televize tuto reportáž odvysílá a vůbec jí nevadí, že za ní stojí Sorosem oceněná “novinářka” a že ve zprávě, kterou přinesl průzkum Transparify, se uvádí, ještě jednou ocituji:  “Sorosova organizace skončila nejhůře ze všech amerických neziskových organizací. Přehledné financování by pro tyto společnosti mělo být prvořadé, jinak to na ně vrhá stín podezření, že informace od nich jsou zaplacené nebo zkreslené.”  

A ocituji ještě tuto větu: “Mnoho lidí, kteří činnost organizace finančně podporují, si ale prý zveřejnění svého jména nepřeje.”   

Aneta Snopová přebírá cenu pro nejlepšího investigativního novináře za rok 2012 v soutěži Novinářská cena 2012, kterou opět uspořádala Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českou pobočkou amerického internetového gigantu Google  

Tak nevím, jestli by se slušný člověk a opravdu investigativní (!) novinář za takovou cenu neměl spíše stydět. Zběsile pátrat a dehonestovat v podstatě plátek, který pouze díky darům čtenářů z měsíce na měsíc přežívá a přitom tak činit v zájmu toho, jehož příjmy se pohybují v miliónech, dárci si přejí zůstat anonymní (tam to očividně nevadí!) a v přehlednosti financování je na posledním místě, tak na tohle musí být skutečně prasečí žaludek.

Ale věci se mění, když už svět si už i Sorose vzal na paškál… A tady bych ráda připomněla, že NATO bude jednat s Ruskem, viz. Putin naváže dialog s NATO i když správněji by mělo být, že NATO naváže dialog s Putinem, neboť jak říká i nedávná zpráva: “Tají před námi ústupek NATO Rusku” . Tak to jen tak na okraj. A klidně jen houšť s reportážemi, které ocení jen právě dehonestovaný Soros… (a Česká televize).

A pokud jde o organizaci Transparify, očividně jde o nadnárodní (globální) organizaci, více zde a zde, což vysvětluje mnohé.

-Pozorovatelka- 2.7.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva

Tak jsem občas kouknul po dlouhé době na reportéry a vše se mi potvrdilo, že na tuhle žumpu nemá ceny se koukat. Hlavně na toho karieristu bublana a spol…..

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Nekorektní výsledky těch nadací https://www.youtube.com/watch?v=Ui6Ul7866CE

.B.
Návštěvník
.B.
.B.
Návštěvník
.B.
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Janda už tu byl i obrazem, takže “Evropské Hodnoty” v jeho pojetí porno prostituce jsou všeobecně známé.
Ale Kalousek, evidentně Jandův kamarád, s posl. Chalupou(ANO) – na Jandově Twitteru evidentně “maká”…
Zřejmě sdílejí ty “Evropské Hodnoty” 😉 :

Miroslav Kalousek ‏@kalousekm 30. 6.
Posl.Chalupa(ANO):”Co udělá Vláda ČR,aby se Brexit neopakoval?” Malý ten,kdo má jen malý cíl..Makáme.
2 retweety 58lajků
Retweetnul uživatel Jakub Janda

Miroslav Kalousek ‏@kalousekm 1. 7.
Svými návrhy na referenda o vystoupení ČR z EU a NATO se M.Zeman definitivně stal vážnou bezpečnostní hrozbou našeho státu.
59 retweetů 325lajků
Retweetnul uživatel Jakub Janda

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

tady stepují letouny z roku 1966..Udivující je,že cudná ruská kosmosféra jediným škytnutím by fyzicky zlikvidovala nějakého pudla Archonu Soroše,třeba,jak se jde z pevnosti nadýchat čerstvého vzdoušku..Jsou to zřejmě OBOJAKÉ HRY..Brát to s nadhledem a s humorem..https://www.youtube.com/watch?v=0ETE7IbSO2s

LCZ
Návštěvník
LCZ

Nemohu si pomoci, ale tentokrát – Pjakin / nePjakin ( se vším respektem) – mám stále pocit, že Rusové si stahují své sportovce z Olympiády vědomě a záměrně, tak jak to už činí i Američané ( dávají možnost se bez následků NEÚČASTNIT).
http://cz.sputniknews.com/svet/20160208/2308504/americti-sportovci-olympiada-2016.html
A ten pocit mi říká, že to nemusí být jen toto nebezpečí:
http://cz.sputniknews.com/svet/20160125/2207005/virus-zika-sireni-jizni-severni-amerika.html ale že se možná chystá něco většího…..
Někteří mocní ví často víc, a často i mnohem víc než většina obyčejných politiků, i novinářů.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Zřejmě to včera prošlo bez povšimnutí….
Národní Prezident Miloš nám nabízí EU CZEXIT a! NATO CZEXIT…;-)
– doporučuje Referendum:
“Prezident České republiky Miloš Zeman na pozadí nedávného rozhodnutí Velké Británie opustit unii vyzval zemi provést referendum o členství země v Evropské unii a NATO.”
http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20160701/3432511/zeman-referendum-eu-nato.html

pedros
Návštěvník
pedros

Všimly si to všechny agentury.Škoda.že kovaný demokrat,prznič českého právního systému,magister sobotka,nic takového nedopustí!Vždyť to pitoreskné stvoření sprdlo britského premiéra za to,že dodržel slovo!V čechii se to považuje za projev slabosti!
Díky Zemanovi za to gesto!

Kari
Návštěvník
Kari

Nevim co by se pri soucasne protiruske politice NATO muselo stat, aby z toho spolku CR mohla zmizet. To bude ale krasa, az nasi mladi chlapci v zelenem padnou za USA a jejich zajmy :- (

VM64
Návštěvník
VM64

Neviem, či je správné označenie , že je to Sóroš. Madlenka řezníková Olbrajtová mu už poslala toľko orgánov, že už je to skorej multiorgán.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia