VIDEO: Tisková konference MVČR a ministra Chovance k závěrům šetření zásahu policie...

VIDEO: Tisková konference MVČR a ministra Chovance k závěrům šetření zásahu policie při demonstracích v Praze odhalila neuvěřitelnou věc. Za všechno prý mohou proruské weby!

VIDEO: Tisková konference MVČR a ministra Chovance k závěrům šetření zásahu policie při demonstracích v Praze odhalila neuvěřitelnou věc. Za všechno prý mohou proruské weby!

Stanovisko redakce AE News: Z celého vyšetřování vyplynula jediná věc, a to konkrétně snaha policie, aby sama sobě potvrdila alibi. Nebyly zodpovězeny zásadní otázky k činnosti a mandátu policejního koordinátora, který zcela nepochybně měl k údajným hooligans vztah, nad kterým zůstává rozum stát. Ze záběrů kamer bylo jasně vidět, že koordinátor se k maskovaným mužům nechová jako autorita, ale jako kolega. Jako autority se chovali (i když ne příliš důrazně) uniformovaní policisté v reflexních vestách. Úloha muže v hnědé bundě byla koordinační z pozice člověka, který jako kolega přišel k maskovaným mužům a začal je doslova dirigovat, plácat po zádech, chytat za ruce a rovnat do řady, aby drželi předepsaný kordon. O kauze jsme psali zde, a také tady.

Žádný občan, ani policista, by si toto k nebezpečným hooligans nikdy nedovolil. Na chytání takových lidí za ruce jsou k dispozici těžkooděnci, kteří na to mají výstroj, aby nedošli k tělesné újmě. Představa, že civil přijde k hordě neonacistů nebo hooligans a začne je chytat za ruce, zatlačovat je, chytat za ramena a oni ani nehnou brvou, je naprosto absurdní. Je třeba si od této chvíle dávat pozor na provokace policie. Ty příští už určitě budou zvládnuté mnohem profesionálněji. Redakce AE News bude situaci na demonstracích v ČR monitorovat i nadále.

Ministr vnitra Chovanec stojí za prací policie, ministr spravedlnosti nesouhlasí

Ministr vnitra Milan Chovanec předstoupil společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým a šéfem pražské policie Milošem Trojánkem před novináře, aby vysvětlil postup policistů na demonstracích pro a proti migraci v sobotu 6. února.

AKI6175a6_Policie.jpg
Milan Chovanec, ministr vnitra na tiskové konferenci

Jak ministr Chovanec, tak i policejní prezident hájili postup policie na demonstraci, konané dne 6. února v Praze. Je důležité ocenit práci jak policejního prezidenta, tak i ministra Chovance. Myslím, že nikdo z nás si nedovede představit, jakou práci vykonávají a hlavně jak těžkou odpovědnost na sebe přjímají. Zveřejnění výsledků šetření postupu Policie ČR při událostech v Praze 6. února 2016 (více zde).

Je pozitivní, že policejní prezident na tiskové konferenci veřejnosti sdělil, že na protestu, konaném na Hradčanském náměstí, se počet účastníků blížíl k 10 000. Taktéž na tiskové konferenci byl promítnut záznam z oné demonstrace.  Jen podotýkám, v médiích se psalo, že zúčastněných na demonstraci bylo kolem 2000.

Ministr Chovanec na tiskové konferenci připomněl jednu zásadní věc. A to, že 40 tisíc policistů jsou také lidi. Mají své rodiny, své známé a špína, která se na ně hodí, poškozuje i je [1]. S čímž lze jen souhlasit. Myslím, že každý z nás by si měl vážit těch policistů, kteří jsou čestní a konají to, co mají v popisu své práce. Častovat policisty urážkami umí dnes každý, ale vžít se do  jejich role dokáže málokdo.

koordinator.jpg
Koordinátoři byli dokonce dva. Hooligans si jich přitom ani nevšimli a pouze poslouchali jejich instrukce…

Ovšem pro mne je zarážející, že na tiskovou konferenci nedorazil ministr spravedlnosti Pelikán, který byl mezi pozvanými (více zde o ministru spravedlnosti Pelikánovi, který tvrdí, že policie selhala). Taktéž mě zarazilo, že ministr Chovanec mluvil o inkriminovaném videu, které dokazuj, že v Thunovské ulici šlo o sehrané divadlo. Toto video prý podle něho bylo šířeno proruskými weby a je zřejmé, že bylo vytvořeno k tomu, aby pošpinilo dobré jméno Police ČR, aby destabilizovalo situaci, aby vytvořilo dojem, že policie ČR lidi nechrání.

Myslím, že v dnešní době je ražena nelogická teorie, že weby, které apelují na přátelství mezi Ruskem a Českem, mají zájem na destabilizaci dokonce i policie. Na druhou stranu nepochybuji o tom, že v Česku jsou tací lidé, kteří mají zájem o zmíněnou destabilizaci.

Ti, co jsou dnes proti vládě a kritizují její kroky, mají svaté právo vyjádřit svůj názor. Mají právo i na to popisovat události, které se staly na demonstraci v Praze dne 6. února.  A nepochybuji o tom, že to, co se stalo tohoto dne, neslo rysy provokace. Ovšem je otázkou, kdo za touto provokací stojí. Čas snad ukáže pravdu.

Všichni bychom si měli uvědomit, že jsme Češi a že Česká republika je naše vlast. Destabilizace našeho státu by znamenala negativní dopady pro občany této země.

Petr Cvalín, člen Krajského výboru KSČM Plzeňského kraje

Zdroj videa: Česká televize [2]

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Alex
Návštěvník
Alex

Myslel jsem si, že když měl kdysi pan Chovanec díky špatnému zdraví na mále, tak že ho to posunulo jako člověka někam dopředu. Ale evidentně nikoliv. U některých lidí holt nepomůže ani useknutá ruka. Někteří budou do smrti podvraťáci.

hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

Hele Chovanec, jestli si myslej, že jim to někdo žere, tak už jsou fakt úplně vyhulenej.

Jan Hofírek
Návštěvník
kvakin
Návštěvník
kvakin

Na videu je pan Chovanec hodně rozhozený. Pořád si rovná ten mikrofon před sebou (to dělá jen nevyrovnaný člověk) a je rád že mohl domluvil a mít klid.

mareciino
Návštěvník
mareciino

fasisticky postup… urobili sme nezavislu kontrolu, inak povedane skontrolovali sme sami seba a pochybenie sme nenasli…haaaahaaaahaaaa toto co tam na tlacovke povedali je jedna velka loz a zahmlievanie

mareciino
Návštěvník
mareciino

ten minister ocividne klame az sa mu z kecky pari…a vraj v ceskej republike sa nic take stat nemoze…stalo sa!

Švejk
Návštěvník
Švejk

Tak proruské weby?
No tak to aby jsme zakázali slovo Rusko jako naši drazí ukrajinští přátelé.

0^n
Návštěvník
0^n

K tomu snad jen tahle písnička, víc se k tomu nedá ani říct.
https://www.youtube.com/watch?v=qK_tA4mtrOM
Možná snad doplnit, že z vody…

Jara
Návštěvník
Jara

Přijel jsem až od Ostravy a všechno to DIVADLO jsem sledoval .CHovanče,žádné proruské veby.To,co jsem viděl byla do očí bijící fraška.Kdyby to policejní národní divadlo 6.2.2016 režírovali žáci základní školy,včetně té pomocné bylo by to na vyšší ůrovni.Volme dál blázny,sláva bláznům ,,Odchovancům”….

Avari
Návštěvník
Avari