VIDEO: Tak už i Jiří Kobza podporuje NATO! Kolektivní obrana prý dnes...

VIDEO: Tak už i Jiří Kobza podporuje NATO! Kolektivní obrana prý dnes nemá jinou alternativu, a proto SPD nechce vystupovat z NATO! Mezitím v Libyi, kterou NATO kolektivně “osvobodilo”, se schyluje k dalším kolu občanské války. Armáda generála Haftara (podporovaná USA) táhne na Tripolis (podporovaný EU a OSN) a chce ze země vyhnat čínské ropné firmy! Generál Haftar má americké občanství a bojuje ve skutečnosti za Trumpa proti Číně!

VIDEO: Tak už i Jiří Kobza podporuje NATO! Kolektivní obrana prý dnes nemá jinou alternativu, a proto SPD nechce vystupovat z NATO! Mezitím v Libyi, kterou NATO kolektivně “osvobodilo”, se schyluje k dalším kolu občanské války. Armáda generála Haftara (podporovaná USA) táhne na Tripolis (podporovaný EU a OSN) a chce ze země vyhnat čínské ropné firmy! Generál Haftar má americké občanství a bojuje ve skutečnosti za Trumpa proti Číně!

Situace v Libyi dramaticky eskaluje. Vojska libyjského generála Chalífa Haftara dorazila k Tripolisu a chtějí svrhnout tamní vládu, kterou podporu Evropská unie a OSN. Po svržení Muamara Kaddáfího v roce 2011 se Libye de facto rozpadla na dvě velká území. Východní část ovládají skupiny ovládané USA, včetně ISILu, která na východě Libye operuje pod americkým dozorem a ochranou ve spolupráci s izraelskými poradci. Západní část Libye je pod kontrolou Evropské unie a OSN, která spolupracuje v regionu především s Čínou a čínskými ropnými společnostmi. Jenže minulý týden začala z východu od Benghází postupovat na západ do Tripolisu mohutná armáda generála Chálifa Haftara. Abychom pochopili, kdo je generál Haftar, musíme si o něm něco říct.

Gen. Chálifa Haftar

Generál Chálífa Haftar narozený v roce 1943 vstoupil v roce 1964 na vojenskou akademii v Benghází a v roce 1966 odjel do Sovětského svazu k výcviku na vojenské akademii M. V. Frunze. V roce 1969 se připojil k Muamaru Kaddáfímu při vojenském puči v Libyi, kdy byl svržen král Idris [1]. Po nástupu Kaddáfího k moci se stal Haftar jedním z jeho vrcholových důstojníků. Haftar operoval i v Egyptě a zúčastnil se i války s Izraelem o Sinajský poloostrov v roce 1973. Všechno se změnilo v roce 1987, když Kaddáfího vojenské tažení do Čadu skončilo fiaskem a Haftar byl v Čadu zajat spolu asi se 700 dalšími libyjskými vojáky. Muamar Kaddáfí namísto poskytnutí posil a vojenské pomoci Haftarovi svrhl veškerou vinu za porážku libyjské armády v Čadu na jeho hlavu. Pomoc mu neposkytl. Kaddáfí však přesto požadoval jejich propuštění a návrat do Libye. Jenže situace se začala vyvíjet už jinak.

Vrcholný Kaddáfího velitel, který se nakonec stal uprchlíkem v USA, získal americké občanství a dnes velí útoku na Tripolis

Americká CIA zařídila propuštění Haftara a jeho vojáků a letecky je přesunula do Zairu. Tam potom došlo k tomu, že Chalifa Haftar definitivně přešel na stranu Američanů a vstoupil do politické organizace Národní fronta pro záchranu Libye, což byla polovojenská neziskovka sponzorovaná Spojenými státy a americkou armádou. Haftar byl poté ze Zairu přesunut do Keni a za pomoci CIA byl letecky přepraven do USA, kde získal nejprve status uprchlíka a po několika letech americké občanství. Téměř 20 let potom v USA žil přímo pod nosem CIA, bydlel totiž v rodinném domě ve městě Langley ve Virginii [2]. Přesně v tom samém Langley, kde má sídlo americká CIA.  Generál Chálifa Haftar tak má kromě libyjského i americké občanství, a tím se nám docela jasně vykresluje celé pozadí toho, co se právě v těchto dnech odehrává v Libyi.

Gen. Chálif Haftar.

Generál Haftar de facto vede vůbec první Trumpovu válku od chvíle, kdy americký prezident nastoupil do funkce. Hlavním úkolem Haftarovy armády je svrhnout pro-čínskou a pro-evropskou vládu v Tripolisu, protože Libye je jedním z největších dodavatelů ropy do Číny a po pádu Muamara Kaddáfího kontroluje Čína a její těžební společnosti prakticky dvě třetiny veškerých ropných nalezišť v centrální Libyi.  Je sice pravda, že většina ropných terminálů na pobřeží je ve východní části Libye pod kontrolou Američanů.

Jenže Čína minulý rok obnovila poškozený ropný terminál nedaleko Tripolisu a Peking tak vůbec nepotřebuje ropné terminály na východě Libye pro vývoz ropy. Bílý dům je vztekem bez sebe, a proto Donald Trump dal zelenou americké CIA, aby poskytla Haftarovi operační vybavení pro vojenskou akci, se kterou jako nebudou mít USA nic společného. Ve skutečnosti však tažení na Tripolis řídí libyjský generál s americkým státním občanstvím. Cílem je obsazení Tripolisu a odříznutí Číny od Libye. A nejen Číny, ale i Evropy.

Trumpova první válka po nástupu do funkce, kádr CIA má vojensky svrhnout pro-čínskou a pro-evropskou vládu v Tripolisu

Právě dnes Donald Trump oznámil, že USA zahajují proti Evropské unii obchodní válku, resp. její další kolo.  USA uvalí na evropské firmy nová cla za více jak 11 miliard dolarů, protože Evropská unie prý porušila obchodní pravidla WTO, když poskytla finanční podporu Airbusu [3]. Je to zjevná odveta Donalda Trumpa za to, že Evropa zakázala provoz letadel Boeing 737 Max 8, které se v poslední době ve dvou případech zřítily kvůli chybě ve stabilizačním softwaru letadla. Akcie Boeingu prudce klesly a dokonce unikají informace, že Boeingu bude trvat více jak půl roku oprava chyby a otestování, což vyvolává spekulace, že vůbec nejde jenom o softwarovou chybu, ale že může jít o chybu konstrukce letadla.

Operační popis situace okolo Tripolisu.

Především se uvádí hmotnost motorových gondol, které mají posunuté těžiště dopředu o více jako 38 centimetrů oproti původnímu konstrukčnímu návrhu letadla z roku 2012. Proto se uvažuje, že Boeing nasadí na stroje jiné motorové gondoly, což by ale znamenalo svolávačku všech letadel tohoto typu po celém světě. Boeing ztratí mnoho zakázek, takže cla uvalená na Evropu jsou de facto cestou, jak snížit provozní zisk Airbusu skrze cla, zatímco Boeing nebude moci prodávat svůj nejprodávanější typ letadla. Trumpova obchodní válka pomocí cel. Když nemůže vydělávat Boeing, nebude vydělávat ani Airbus.

Cílem Haftarovy operace je vyhnání Číny z Libye a její odstavení od libyjské ropy, o totéž je usilováno ve Venezuele

Svržení Muamara Kaddáfího v Libyi v roce 2011 proběhlo na základě letecké invaze vzdušných sil NATO, které vytvořily nad Libyí bezletovou zónu a několik měsíců bombardovaly libyjskou infrastrukturu, především elektrárny, vodárny a ropné terminály, cílem bylo rozvrátit stabilitu země a napomoci svržení Kaddáfího vlády. Fungovalo to tak, že letadla NATO vybombardovala postavení libyjské armády a po zničení postavení tento prostor obsadila libyjská osvobozenecká armáda podporovaní z EU a z USA. Od té doby je Libye rozvrácená a je hlavní tepnou muslimské a arabské migrace do Evropy. Libyjské pobřeží je nástupní platformou pro cestu do EU po moři. Jenže Haftarova armáda nepostupuje na Tripolis kvůli zastavení migrace do EU. Jedná se o proxy válku proti Číně na území Libye. Všimněte si společných jmenovatelů. Co má společného Libye a Venezuela?

Haftarova vojska u Tripolisu.

Obě dvě země mají ropu, to je jedna společná věc. Jenže to není to hlavní. Obě dvě země jsou totiž dodavateli laciné ropy pro Čínu. A proto se Američané snaží dostat ke kontrole nad ropou nejen ve Venezuele, skrze loutku Juana Guaida, ale i ke kontrole nad ropou v Libyi skrze generála Chalífa Haftara, který je dokonce americkým občanem. V obou případech je cílem útoku amerických loutek Čína a čínské zájmy v těchto zemích, ale i zájmy ruské, protože USA použijí kontrolu nad ropou ve Venezuele a v Libyi k ekonomické a cenové válce proti Rusku. Taková jsou fakta. A o to horší je skutečnost, že politici v ČR se nepoučili, ani co se týká SPD.

Tak už i Kobza: “Není jiná možnost pro ČR než kolektivní obrana v rámci NATO!”

Jak nás do redakce upozornil jeden ze čtenářů, odpor SPD proti vystupování z NATO je bohužel názor, který se netýká jen Radima Fialy, ale minulý měsíc tento názor zopakoval i Jiří Kobza v pořadu na ČT 24 k výročí 20. let vstupu ČR do NATO. Zatímco Tomio Okamura říká [4], že referendum o NATO by nebylo od věci, Jiří Kobza na České televizi referendum o vystoupení z NATO odmítl, že prý v této chvíli nemá ČR jinou možnost, než je kolektivní obrana pod NATO. Znovu tak zopakoval nebezpečnou a prázdnou mantru o jakési obraně, ale ani Kobza neříká před kým. Jediná obrana, která připadá v úvahu, je obrana před Ruskem. Místo obrany totiž česká armáda operuje jako expediční sbor v dalekých zemích, ale o nějaké obraně ČR se nedá ani mluvit. Pan Kobza by se měl podívat, co se teď děje v Libyi, kde libyjský generál s americkým pasem stojí s armádou před Tripolisem.

Jiří Kobza na ČT 24.

Severoatlantická aliance namísto obrany evropských hranic a pobřeží před migranty operuje kdesi na Dálném Východě, nebo pro změnu na Ukrajině, v Pobaltí a na ruských hranicích. A někdo z SPD nám bude vykládat bláboly a kydy o tom, že NATO je nějaká kolektivní obrana? Jestli je něco v NATO kolektivní, tak jsou to intervence NATO proti svrchovaným zemím! Kolektivní Intervence v Jugoslávii v roce 1999, intervence v Afghánistánu v roce 2001, intervence v Iráku v roce 2003, intervence v Libyi v roce 2011, intervence v Sýrii v tomtéž roce. Tohle je pane Kobzo kolektivní obrana České republiky?

Obrana čeho? Českých hranic? Českého státu? Českého národa? Když tvrdíte, že ČR potřebuje kolektivní obranu, tak musíte říct, proti komu ta obrana má být a na jakém území ta obrana má být realizována. Jestli se něčemu musí ČR bránit, tak je to migrace. A před tou nás NATO neochránilo ani jednou! A pokud jde o místo obrany, nevšiml jsem si, že by ČR měla hranice s Ruskem v Pobaltí, když tam operují čeští vojáci. A to samé platí o dalekém Afghánistánu. Členství v NATO je členstvím v útočném paktu, pane Kobzo! NATO nemá s kolektivní obranou nic společného. Přestaňte lidem věšet bulíky na nos! Nechcete z NATO, protože NATO a jeho útočná doktrína vám ve skutečnosti vyhovuje, a některým členům předsednictva SPD dokonce i po stránce businessu v napojení na kontrakty NATO [5].

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavel
Návštěvník
Pavel

Stále tvrdím, že demokracia po americky je “silnejší pes je-be” a takto to dopadá po celom svete. Amerika vedie vojnu aj bez boja. S týmito dnešnými hlupími politikmi čo sa nevedia ubrániť ani sami tak ako môžu ubrániť vlasť či štát. Ich cit k rodine a vlasti záčina a konči počítaním peniazi.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

” A proto se Američané snaží dostat ke kontrole nad ropou nejen ve Venezuele, skrze loutku Juana Guaida, ale i ke kontrole nad ropou v Libyi skrze generála Chalífa Haftara, který je dokonce americkým občanem. V obou případech je cílem útoku amerických loutek Čína a čínské zájmy v těchto zemích, ale i zájmy ruské, protože USA použijí kontrolu nad ropou ve Venezuele a v Libyi k ekonomické a cenové válce proti Rusku. Taková jsou fakta.”
Píše (psalo) se zde v článku AEN.

Dle reality tyto fakta nesedly a neodpovídají, jelikož dnes se zde píše:

Vedoucí Libyjské národní dohody (PNS) v Tripolisu, Faiz Sarraj na pozadí úspěchů Libyjské národní armády (LNA) pod vedením Khalifa Haftara, vyhlásil „velké vyhlídky“ na spolupráci s Moskvou „ve všech oblastech“.
Podle Sarraje, libyjská vláda národní dohody (PNS) údajně od samého počátku byla otevřena “pro spolupráci s Moskvou ve všech oblastech: ekonomické, technické, vojenské, a také v oblasti bezpečnosti, v ropném průmyslu, železnici …”, zprávy RIA “Zprávy”.
Připomeňme, 23. dubna zahájila Libyjská národní armáda (LNA) polního maršála Khalifa Haftara druhou etapu útoku na Tripolis s použitím pěchotních sil a 3. května zavedla kontrolu nad několika oblastmi libyjského hlavního města.
https://vz.ru/news/2019/5/4/976208.html

JeBe
Návštěvník
JeBe

“Bílý dům je vztekem bez sebe, a proto Donald Trump dal zelenou americké CIA, aby poskytla Haftarovi operační vybavení pro vojenskou akci, se kterou jako nebudou mít USA nic společného.”

Nějak mi to nesedí, co se píše v článku, viz. výše.

Proč tedy volá Don Haftarovi, když je to “jako nebudou mít USA nic společného” a řídí to CIA?
Těžký rozpor, ale spíše je vše jinak, než se nám předkládá, jako vždycky, dle mého.
https://www.hlavnespravy.sk/trump-telefonoval-libyjskym-velitelom-haftarom/1733371
* * * comment image

JeBe
Návštěvník
JeBe

Odkaz níže na informací – Egyptský prezident Sísí sa v Káhire stretol s líbyjským maršalom Haftárem – zapadne do Globální politiky jak ulity, při skladani me mozaiky vnímání a chápání procesu.

JeBe
Návštěvník
JeBe

A co teprve toto
https://thearabweekly.com/egypt-jordan-and-iraq-come-together-security-concerns-economic-interests

Vše je propojeno, jen chapat teorii řízení, pak hezky vidíme souvislosti.

JeBe
Návštěvník
JeBe

Informace o telefonátu byly uveřejněny až v pátek. S Haftarem údajně nedávno po telefonu mluvil také prezidentův poradce pro národní bezpečnost John Bolton.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2793374-sily-verne-vlade-v-tripolisu-zahajily-utok-proti-haftarovym-muzum

JeBe
Návštěvník
JeBe
Jokles
Návštěvník
Jokles

Ano, je to tak, přišli jsme o jedinou volitelnou stranu, kterou dosud představovala SPD ! Dostali nás do patové situace ! Tak nějak se cítili lidé těsně po Mnichovu ! Krucinál, co jsme to za národ ? Stojíme vůbec za nějakou záchranu ?

Jéňa
Návštěvník
Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Na mezinárodním poli podporují Haftara zejména Spojené arabské emiráty, Egypt, Rusko a Francie, s níž libyjská centrální vláda v Tripolisu ve čtvrtek na protest přerušila bezpečnostní spolupráci.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2793374-sily-verne-vlade-v-tripolisu-zahajily-utok-proti-haftarovym-muzum

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Až ti Kobzo nějakej m-gor začne vyprávět, že je dobrý bejt v nějakým gangu, kterej přepadává lidi na ulici a okrádá je, případně kvůli mamonu zabíjí a ještě tvrdí, že to nemá alternativu, tak co si o něm Kobzo pomyslíš. Nevykládej nesmysly, a to že jsi kolaborant podělanej strachy před západní bandou nepřenášej zbytečně na ostatní.

Vietnam war music: https://www.youtube.com/watch?v=KnnLrmboOYE

Phoneeazy
Návštěvník
Phoneeazy

A vy jste si naivně mysleli že SpD je nějaká alternativa? Sami jste to slyšeli od pana Kobzy : Pro českou republiku v současné době NENÍ žadná jiná alternativa … než Nord Aliance Terrorist Organisation … ale ja vím vy masochističtí češí … vám to vlastně dělá dobře když na vás politici štípou dříví … proto se říká že češi jsou mali židi … cokoli obchcat a očurat … pro to máte pochopení ale to je tak všechno …

konzerva
Návštěvník
konzerva
Drak
Návštěvník
Drak

Kritika, útoky Anonyma x SPD se účelově opakují vždy před volbami. Cui bono? Aby lidé nešli volit nebo volili třeba Piráty, ODS, TOP, ANO nebo socany? Volit, a určitě raději SPD, dává totiž velkou naději a naopak horší než ostatní být určitě nemůže. A strany jako polykandidáta P.Hanniga jsou jen komické a tříští jen hlasy. Útočí-li x SPD Anonym, kterého čučkaři nemohou neznat – je to dobré znamení, dává to smysl a důkaz, jak moc jim SPD vadí. A znamená to tedy, že SPD je dobrá a musí se volit! Ať se “Anonym” třeba přetrhne, premie nebudou!

Phoneeazy
Návštěvník
Phoneeazy

Pokud jen chceš po podržtaškách nosatých aby nekradli nebo respektive ano kradli ale taky u toho mysleli na lidi tak na to už máte ANO … a celkem dobře jim to šlape takže proč nevolit radši je než tu noční Můru s Okama která ještě NIC zásadního s toho co slibovala neprosadila ba co víc salámovou metodou odkrajuje s SPD vše co ji dělalo atraktivní pro vlastenecké voliče … Ano SPD se na začátku profilovala jako uplně jiná radikální strana s daleko vyššími cili … ale čo bolo to bolo … terazky … terazky kefalin … stě su v uplně vykradené prdéli …

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

No nevím na stránky SPD jsem napsal příspěvek že zednáře a ty co se nesmí kritizovat volit nebudu a příspěvek smázli a už tam nenapíši ani dobrý den. Když jsem na svobodné rádio FB napsal jestli je to pravda že vyškrtli Kobzu z kandidátky taktéž už si neškrtnu ani čárku. Takže ne SPD není jiná, je úplně stejná. Loví ve vodách voliče co jsou nespokojení a těch je většina a slibují jim co nikdy splnit nehodlají a když jim začne někdo klást nepříjemné otázky tak ho smáznou. Tak k čemu takovou stranu? Zrušit všechny strany bez výjimky.

Jokles
Návštěvník
Jokles

Naprostý souhlas, ale problém je ten, že nás v této rozhodující předvolební době všechny politické strany zradily ! To je situace, kterou nepamatuji a nemám představu co s tím !

konzerva
Návštěvník
konzerva

Víte,
jaký je rozdíl mezi středověkým pirátem a Pirátem současným? Středověký měl loď a krvavé ruce. Novodobý tzv. pražský Pirát má funkci a bílý límeček.

Jokles
Návštěvník
Jokles

Chlape, ty snad nevíš, jak SPD obrátila ? Anebo jsi totální idiot ? Copak nevidíš, že tady není volitelná vlastenecká strana, usilujíci o záchranu národa ?

Monika Ikema
Návštěvník
Monika Ikema

Sice je pravda že Haftar žil v USA a dostal i jejich příslušnost ale to je vše vrátil se do Libye a začal schromažďovat kolem sebe vojsko také osobně jednal s Putinem o pomoci ! 23. 10 2018 otevřelo Rusko v Libyi dvě vojenské základny v Tobruku a v Bengazi !Maji tam dodány i moderní rakety ! Na straně LNA vedené Haftarem operují soukromé Ruské vojenské jednotky ! USA vojenské složky utekli jako první a vzali sebou i jejich celé velvyslanectví po nich je následovali i Britové a další žoldáci !Dnes Haftar osvobozuje Tripoli a chystají se i nové volby jako první je i syn zavražděného prezidenta Kaddafiho ! Takže bohužel USA tasemnice jsi vLibyi již ani neškrtne a Libie jsi svůj plyn již ohlídat sama !

Jokles
Návštěvník
Jokles

Z čehož plyne, že úvodní článek je prolhaný skrz naskrz ? A co pak má znamenat tento blábol: “Takže bohužel USA tasemnice jsi vLibyi již ani neškrtne “