VIDEO: Tajná schůzka Rexe Tillersona s Vladimirem Putinem v Moskvě vyvolala obavy...

VIDEO: Tajná schůzka Rexe Tillersona s Vladimirem Putinem v Moskvě vyvolala obavy v USA, v Damašku a hlavně v Pchjongjangu. K čemu došlo? [CZ Titulky]

VIDEO: Tajná schůzka Rexe Tillersona s Vladimirem Putinem v Moskvě vyvolala obavy v USA, v Damašku a hlavně v Pchjongjangu. K čemu došlo? [CZ Titulky]

Minulý týden proběhla v Moskvě schůzka ministra zahraničí USA Rexe Tillersona s ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Jednání bylo velmi dlouhé, ale během návštěvy došlo k nevídané situaci. Po pěti hodinách jednání mezi oběma diplomaty za zavřenými dveřmi se stalo něco, co nikdo nečekal. Po skončení jednání s Lavrovem utekl Rex Tillerson zadními dveřmi, nasedl do auta a vyrazil do hotelu Ritz Carlton v Moskvě. To je ten hotel, ve kterém se měl Donald Trump oddávat sexuálním hrátkám, jak před volbami v USA tvrdil americký mainstream.

Rex Tillerson v hotelu zůstal dvě hodiny a potom vyrazil zpátky do Kremlu, kde se setkal tajně s Vladimirem Putinem. Novináři o tom vůbec nevěděli, původně měli zato, že Tillerson odjel ze schůzky s Lavrovem kvůli odpočinku, ale bylo to podle zpráv kvůli živému satelitnímu spojení s Donaldem Trumpem přes americký vojenský satelit, přes které američtí diplomaté mluví naživo s prezidentem v případě, že nedůvěřují telefonům. Terminálové spojení měli v hotelu, takže Tillerson musel z Kremlu odjet.

Jednání v Moskvě mezi oběma diplomaty je kvůli schůzce Tillersona s Putinem postaveno do úplně jiného světla.

Rex Tillerson opravdu satelitní spojení použil a mluvil naživo přímo s Donaldem Trumpem a zřejmě ho informoval o výsledku jednání s Lavrovem a velmi narychlo byla sjednána schůzka s Vladimirem Putinem. To je důvod, proč Tillerson odjel zpátky do Ritzu a tam čekal na potvrzení mimořádné pohotovostní schůzky s Vladimirem Putinem. Spojené státy se zřejmě rozhodly zaútočit vzdušnými prostředky proti Severní Koreji a Rex Tillerson měl o tomto informovat ruského prezidenta, protože takový krok jde mimo pravomoci posouzení a schválení ze strany Sergeje Lavrova. Z jednání Tillersona s Putinem není žádný obrazový záznam, ani fotografie. V naprostém utajení tak proběhlo zřejmě jednání, které má souvislost s dvěma kroky, které plánuje Trumpův bezpečnostní poradce, generál Herbert R. McMaster, který chce do Sýrie vyslat americký invazní svaz o síle až 150,000 mužů a stejně tak chce zaútočit preventivně na Severní Koreu.

Původně vřelá podpora Moskvy Asadovi se mění pouze na vlažnou podporu?

Když po skončení schůzky s Putinem opravdu tisková konference začala, Rex Tillerson zopakoval, že Bašár Asad musí odejít a řekl to jako jasné stanovisko americké vlády. Reakce Sergeje Lavrova byla diplomatická, ale v Damašku způsobila značné znepokojení. Sergej Lavrov nezopakoval pevný postoj mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova, který pouhý den před návštěvou Tillersona v Moskvě prohlásil, že na podpoře Moskvy Bašáru Asadovi se nic nemění. Sergej Lavrov na tiskové konferenci totiž pouze uvedl, že Rusko nesdílí americký naivní postoj ke svrhávání diktátorských režimů, protože nic dobrého z toho nikdy nebylo. S tímto výrokem mám obrovský problém. Nejen já, ale hlavně Damašek a Bašár Asad. Prezident Sýrie není žádný diktátor, ale v demokratických volbách zvolený prezident Sýrie. Velmi se mně dotklo, že Sergej Lavrov toto nevmetl Rexu Tillersonovi do očí.

Sergej Lavrov a Rex Tillerson na jednání v Moskvě.

Byla to přece americká administrativa Baracka Obamy, která vyzbrojovala FSA (za vydatného lobbingu Johna McCaina), později ISIL, zatímco na územích pod kontrolou Damašku proběhly regulérní volby syrského prezidenta. Bašár Asad nevládne z pozice nevoleného subjektu (jako je např. nikým nevolená Evropská komise která má diktátorské atributy), ale vládne z pozice zvoleného prezidenta. Sergej Lavrov v tomto prohlášení evidentně použil přístup lavírování a nepíchání do amerického vosího hnízda, což se mi opravdu nelíbí. Sergej Lavrov v minulosti opakoval dokola jednu jedinou sympatickou větu, že o odchodu nebo setrvání Bašára Asada musí rozhodnout Syřané ve volbách a Bašáru Asadovi musí být umožněno kandidovat. Minulý týden v Moskvě však došlo ze strany Sergeje Lavroval k nebezpečnému newspeaku, resp. k jeho akceptaci pocházejícího ze strany Rexe Tillersona.

Lavrov se Asada nezastal a nereagoval na komentář o diktátorovi

Jestliže americký ministr zahraničí řekne natvrdo, že Asad musí odejít a ruský ministr zahraničí na to řekne, že svrhávání diktátorů nepřináší dobré výsledky, tak je to naprostý úlet a výstřel do zájmů Ruska, protože tím Lavrov de facto jakoby přiznal, že Rusko podporuje diktátory, protože je to lepší řešení než to, které nastane po svržení diktátora. V případě Asada je to přitom výrok naprosto vražedný, který de facto potvrzuje americké nálepkování syrského prezidenta. Sergej Lavrov měl místo toho raději zopakovat, že Moskva pevně podporuje demokraticky zvoleného prezidenta Sýrie a Asad zůstane, jenže to se nestalo.

Tisková konference Rexe Tillersona a Sergeje Lavrova v Moskvě.

Rex Tillerson podle názorů americké alternativy přijel do Moskvy s nabídkou, která se zřejmě úzce dotýkala Bašára Asada a Sergej Lavrov neměl nijak kompetenci takovou nabídku posoudit, takže to posunul přímo nadřízenému, Vladimiru Putinovi. Proto nebyla o schůzce zhotovena žádná dokumentace, foto, video, nic. Vzhledem k tomu, že Rex Tillerson na tiskovce nic nezměnil ze svého postoje k Asadovi a Segej Lavrov překvapivě neprotestoval proti Tillersonově nálepce Asada a ani ho nepodpořil, tak je zde reálné riziko, že došlo k lehkému posunu Moskvy ve vztahu k Asadovi. A ten posun nebude v jeho prospěch, ale spíše opačným směrem. Pokud porovnáme výroky Dmitrije Peskova z minulého úterý a výroky Lavrova po schůzce s Tillersonem, je tam markantní posun v tom, čemu se říká projev odhodlání. Lavrov se Asada, na rozdíl od minulých let a na rozdíl od Peskova, nijak nezastal a pouze zopakoval, že svrhávání diktátorů není správné, a že Rusko by chtělo vidět nějaké opravdové důkazy o odpovědnosti Asada za chemický útok v Idlíbu.

Tajná schůzka Tillersona s Putinem není dobré znamení

To je samo o sobě správné, současné americké obviňování Asada je založené na nejasných důkazech jedné neziskovky s bílými přilbami, kterou financuje CIA, ale Lavrovovo nereagování na Tillersonův výrok, že Asad musí odejít, mi přijde jako velmi zlé znamení. Stejně tak o víkendu zrušil Pchjongjang test jaderné zbraně. Napětí je sice stále velmi vysoké, ale KLDR couvla a toto můžeme interpretovat podle toho, co jsem říkal v pátek na Svobodném rádiu, že Čína sedí na dvou židlích a bude se snažit donutit KLDR k zachování statusu quo, aby nepropukla válka na Korejském poloostrově, protože to by destabilizovalo hlavně Čínu a současné pro-západní křídlo uvnitř v komunistické straně Číny a posílilo by to tzv. maoistickou frontu uvnitř strany.

Bašár Asad a Vladimir Putin v Kremlu.

Protože neexistuje žádný záznam z Tillersonovy schůzky s Putinem, tak se lze pouze dohadovat, co bylo hlavním tématem, ale souvislosti naznačují, že Tillerson pouze seznámil Putina s tím, že USA budou usilovat o odstranění Asada s nebo bez pomoci Ruska a stejně tak budou usilovat o pád režimu Kim Čong Una v KLDR, což by přímo destabilizovalo Čínu. Když totiž Lavrov na tiskovce potom hovořil o svrhávání diktátorů, nemusel mít přímo na mysli Asada, ale spíš Kim Čong Una v KLDR. Něco takového by mohlo destabilizovat Čínu, a i když je Čína pro Rusko spíš rival než spojenec, tak destabilizace Číny by rozvrátila celou globalizovanou ekonomiku a přímo by to ohrozilo i Rusko.

USA se budou snažit Rusko zkorumpovat výměnou za Asada, pozor na to!

Bude potřeba sledovat kroky Kremlu a Bílého domu v příštích dnech a týdnech, nejen v Sýrii, ale i ve vztahu ke KLDR a Číně. Tajná schůzka v Kremlu paradoxně vyděsila i některé americké kongresmany, kteří se bojí, že Tillerson se s Putinem na tajné schůzce kamarádíčkovali a za zády médií domlouvali trumpovskou pro-ruskou politiku. To je naprostý úlet, protože ty výrazy na tiskovce v obličeji Tillersona mluvily za vše. Vladimir Putin z ničeho neustoupil a vztahy jsou na bodu mrazu. Tyhle tajné schůzky mají svůj velmi děsivý rozměr, jde v nich o dohadování věcí, které nelze tlumočit novinářům, ani je nijak dokumentovat na záznamové nosiče, takže pouze doufejme, že Rusko nezačne přehodnocovat svůj závazek v Sýrii v neprospěch Bašára Asada, a že nedošlo k žádnému kšeftu něco za něco výměnou za ústupky Moskvy. Po obrovských veletočích Donalda Trumpa by další zklamání, tentokrát z Moskvy, bylo pravdu už moc. Musíme doufat, že Vladimir Putin nedovolí politikaření a pletichy okolo podpory Ruska syrskému prezidentovi.

*Titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jjakub
Návštěvník
jjakub

tillerson a trump nejsou zastupci usa ale globalistu.kdyby vam to nahodou uniklo…

Petr
Návštěvník
Petr

Jak je možné, že Kim z malé Severní Koreje je odvážnější, než “šachista” největšího státu světa? Vždy jsem měl dojem, že Putin chce s USA tvořit NWO.

Petr Havlík
Návštěvník
Petr Havlík

Podle mého názoru je Severní Korea skutečně oddělený projekt od celkového řízení světa, které ovšem nespočívá v rukou USA. Je to skutečně testovací polygon, kde probíhá test udržení života za co nejmenších energetických nákladů – tedy v tomto případě potravin. Všiml jsem si také, že pokud se jedná kdekoliv na téma Severní Korea, Putin se nikdy přímo nevyjadřuje. To by odpovídalo tomu, že řízení procesu vývoje severo-korejské populace nespadá do žádných nástrojů ani procesů pod USA, RF, Čínou. Moc Kima je zřejmá z titulu něčeho absolutně jiného, “vyššího”, a toto zůstává skryto. Jelikož je Severní Korea takto oddělena a Kim je pravděpodobně informován, dělá si co chce, ale moc dobře ví, že kdyby šel proti tomuto “vyššímu řízení”, okamžitě by jeho zem slehla popelem jakoukoliv rukou, kohokoliv s přihlížejících (USA,RF,Čínou). Je to šikovná hračka v něčích rukou a proto jeho tzv. “hrozba světu”, ač velmi paradoxní. Jsem naprosto klidný v otázce možného konfliktu na této straně Země. Nikdy nic nenastane ba naopak, je to vynikající a nedostižné testovací místo světových reakcí, pohnutí mysli, rozumu a emocí.

Petr Havlík
Návštěvník
Petr Havlík

Umění a cit pro vedení politického dialogu prezidenta Putina je zatím nedostižitelné. Moudrost, nadhled, znalosti, souvislosti a především úroveň vědomí, ze které prezident Putin tvoří, je zatím mimo naše chápání. Síla ducha a umění nasměřovat tvoření vědomím tím směrem a způsobem, jakým to dělá prezident Putin, to je nejvyšší škola tvoření samotné fyzické reality, kde pojmy láska, harmonie a soulad nabývají obrovských živých krásných rozměrů. Jakékoliv kroky, které by kdokoliv chtěl provést ne v zájmu a jménu těchto nejvyšších hodnot tvoření, se se setkají s neutralizací. Fyzická realita již dále nepojme více zla. Je jím nasycena k prasknutí a jakékoliv plány na destrukci budou neutralizovány. Škoda jen, že Putin zatím nemá k sobě nikoho podobného na podobném levelu vědomí, jako je on sám. Západ mu jeho tvořivé umění závidí a chtěl by tímto způsobem (maximálně funkčním a účinným) zavádět destrukci a manipulaci. Byl však překročen horizont, kdy myslíme a jednáme láskou a harmonií jako civilizace, z 50,0001%, takže jsme za polovinou vývoje ve tmě. Nyní jen do světla.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Tak tak. Světlo zahání tmu, ale tma nemůže zahnat světlo.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Petr havlík – hezký koment 😉

Folket
Návštěvník
Folket

Putin .. Prezident Zemegule !!! Ďakujem za pekný koment

Timah
Návštěvník
Timah

Svrhavaní kontroverzních režimů jejichž založení a často i fungování sami paradoxně financují a organizují v tom jsou chazaři z Fashingtonu “mistři”. Nicméně důvod je zcela prostý a jednoduchý. Provokovat světové konflikty, financovat všechny strany válek, a vydělávat a zadlužovat svět budováním nové “demokracie” pokud ne zcela plundrovat její přírodní zdroje …

.lak
Návštěvník
.lak

Tahání na vařené nudli se konat nebude a plakala a plakala. No oni tam jsou s agendou lgbt dál tak nepochopili že společný jmenovatel jim tam v propočtech nezafunguje.comment image

starý doktor
Návštěvník
starý doktor

Zajímavý pohled V.V. Pjakina
Audiodokument – Глубокий анализ событий в мире – Валерий Пякин 13.04.2017
https://www.youtube.com/watch?v=fft7CYBQNbA#t=32.253375

Jaroslav
Návštěvník
Jaroslav

A prečo by sme mali “dúfať”? Čo sme žiačkami v nedeľnej škole? Britské “línie” urobili z Blízkeho východu sud pušného prachu, ktorý roky čakal na svoju zápalnú šňúru. Sunniti, šiiti, alaviti, Kurdi, Izraelci, Turci, Saudi… Asad bráni územnú celistvosť Sýrie za akúkoľvek cenu. Znepriatelené celky ale treba rozdeliť a upokojiť. Projekt reorganizácie pripravovali Rusi a mal nádej na úspech, ale Asad je proti a je schopný riskovať vyprovokovanie konfliktu medzi USA a Ruskom. A Rusko? Predsa tiež bojuje za svoje záujmy. Chce kontrolu prístupu do Stredozemného mora, k čomu potrebuje základne. Chce ubrániť kontrolu nad dodávkami plynu do Európy. Na tom sa dá dohodnúť s využitím Asada aj bez neho. A potom je tu “ruský svet”! Nie, je o čom “obchodovať” a dokonca tak, že to môže byť prospešné takmer všetkých zúčastnených.

jan grohman
Návštěvník
Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Soroš bude letos fyzicky zlikvidovaný GRU.

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Nebo se toho o něco dřív ujme tajná služba MİT, každopádně ta kreatura je v tuto chvíli mrtvý muž. O jeho likvidaci již bylo rozhodnuto.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Uz pred 25 lety bylo pozde….bohuzel.

Jajka
Návštěvník
Jajka

Pan Pjakin v jednom ze svých příspěvků z r. 2016 (bohužel nepamatuji si přesné datum) uvedl, že Severní Korea je “laboratorní stát”, a proto je svým způsobem chráněná, i když je vystavená permanentnímu mediálnímu posměchu a sankcím (já už osobně ani nevím, co všechno Kim zlého napáchal, ale muselo to být arci zlo, které jen tak žádný jiný politik nepřekoná) . Tak to všechno teď nedává moc smysl, ledaže by měl být experiment ukončen, ale kdo o tom rozhodl? Fakt Donald?

kari
Návštěvník
kari

podle me Americky zbrojni prumysl a pentagon jsou uz dnes na valkach primo zavisly. Tak musi myt nejakou slabsi obet, kterou si podaj, aby valcili a tocily se ksefty. Ta ukazka sily v Syrii moc nestaci, a Trump bude podle me urcite do nejakeho konfliktu tlacen. Oni uz maj valceni jako drogu. Furt si ale myslim, ze Amerika na Koreu v zadnem pripade nezautoci. Tohle muze but divadlo. ☺

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Něco mu vychází, něco ne. Tak jako všem analytikům.