VIDEO: Syrská armáda objevila ve skladu povstalců v Aleppu české protipancéřovky RPG-75...

VIDEO: Syrská armáda objevila ve skladu povstalců v Aleppu české protipancéřovky RPG-75 spolu s hromadou amerických zbraní!

VIDEO: Syrská armáda objevila ve skladu povstalců v Aleppu české protipancéřovky RPG-75 spolu s hromadou amerických zbraní!

Schyluje se zřejmě k dalšímu skandálu. V pátek jsem shodou okolností hovořil na Svobodném rádiu o tom, nakolik je Česká republika pod kontrolou americké moci, což je viditelné především na úrovni NATO a transatlantických vazeb s USA. Potvrzení této pozice zachytila včera i syrská média, která informovala o rozsáhlé operaci syrské armády v Aleppu proti povstaleckým skupinám a objevení skladu zbraní, jejichž původ je v USA, v EU a také v České republice. Po skončení operace poskytla syrská armáda spolu s ruskými vojáky obrazový materiál, který dokumentuje vnitřní prostory skladiště zbraní na okraji Aleppa, které povstalci používali jako týlové skladiště pro uskladnění zásob a munice. A jeden se nestačí divit.

maxresdefault.jpg
Protitanková zbraň RPG-75 (ilustrační foto)

Na videu je vidět, že povstalcům se do ruky dostaly nejen náboje do kalašnikovů ukořistěné v bojích syrské armádě (ruská armáda dodává Asadovi zbraně a munici, na bednách netříděné munice 7.62 jsou anglické informace o cílovém určení právě pro ruskou základnu Latakíja), ale také hromada americké munice, protitankové komplexy TOW a v neposlední řadě české protipancéřové systémy RPG-75 (v čase videa 01:30). Ty pocházejí z výzbroje České armády. Na kauzu jsme byli upozorněni jedním z našich čtenářů. Děkujeme. Informaci přinesla syrská média [1]. Redakce AE News se pokusí v příštích dnech zjistit informace, kdo je za dodávky českých zbraní do Sýrie zodpovědný.

České zbraně proudí do Sýrie spolu s americkými dodávkami

Zatímco bedny s náboji do kalašnikovů ukořistěné zřejmě syrské armádě v předešlých bojích nás asi nepřekvapí ve skladu povstalců, tak americké systémy TOW a české RPG-75 určitě nebyly povstalci získány jako kořist. Nic takového syrská a ani ruská armáda v Sýrii nepoužívá. Celé je to mnohem prozaičtější. České zbraně se dostávají do Sýrie do rukou teroristů skrze americké zásobovací kanály CIA a turecké tajné služby. Spolu s americkými zbraněmi tak do Sýrie proudí i zbraně české, ale na videu je možné vidět i právě zbraně turecké. Co je zajímavé, na zbraních a především americkém komplexu TOW je možné vidět  snahu o seškrábání sériových čísel, anebo informace na štítku vůbec nejsou už přímo z výroby. Ten, kdo dodává zbraně povstalcům, chce asi zahladit stopy.

Syrian-Army-Aleppo.jpg
Syrská armáda v Aleppu

Opět se ukazuje, že česká zahraniční politika a politika obrany je z Prahy plně koordinována s Američany. Vyzbrojování povstalců v Sýrii tak plně pokračuje a tím dochází k udržování války v celém regionu. Američané nechtějí mír v Sýrii a česká loutková vláda jim v tom pravděpodobně asistuje dodávkami zbraní, co zbyly po bývalé výzbroji ČSLA. Dodávkami zbraní povstalcům v Sýrii se tak udržuje i migrační krize do Evropy, což poté Bohuslav Sobotka asi nevysvětlí občanům, že 80 uprchlíků, které ČR do konce října přijme, nepředstavuje bezpečnostní riziko pro republiku. Rozvracení Sýrie vyzbrojováním povstalců českými zbraněmi je divná metoda řešení migrační krize do Evropy.

Migrační krize se nedá zastavit dodávkami zbraní teroristům do Sýrie!

Nechci být jízlivý, ale kdyby vláda ČR na prvním místě nedodávala potají do Sýrie protitankové střely povstalcům za pomoci amerických zásobovacích kanálů, tak by ta migrační krize skončila o to dříve. Jak toto vysvětlí pan premiér Sobotka? Proč Česká republika dodává pancéřové pěsti RPG-75 povstalcům do Sýrie? Odkud na toto bere vláda mandát? Od občanů? No to asi těžko. V Evropě migranti podřezávají faráře, přejíždějí náklaďáky občany na ulici, střílí do nich v nákupních centrech, ale vláda ČR posílá do Sýrie zbraně těm samým lidem, jejichž spoluvěrci v Evropě se vyhazují do vzduchu na letištích? Není to tak dávno, co v ČR vybuchovaly muniční sklady. Jestli stejný šlendriján (anebo úmysl) funguje i v otázkách kontroly a exportů zbraní z ČR do zemí jako je Sýrie, tak to potom potěš koště.

Vláda ČR nemá od občanů mandát k tomu, aby rozvracela Sýrii dodávkami zbraní povstalcům. Tím se odsouvá mír v Sýrii k nedohlednu a tím se odsunuje k nedohlednu i konec migrační krize a návrat uprchlíků z Evropy zpátky do Sýrie. I když popravdě, ze Sýrie těch uprchlíků pochází opravdu jen sotva třetina. A ještě menší část jich opravdu prchá před válkou, protože drtivá většina migrantů jsou ekonomičtí uprchlíci. Česká zahraniční a bezpečnostní politika je plně ve vleku USA. Američané zvednou sluchátko, česká vláda vyplní rozkaz. Role generála Pavla ve vedení NATO není náhodná. Je to součást amerického konceptu a Plánu B nachystaného pro případný rozpad NATO po vystoupení Turecka z aliance. Mezi Tureckem a USA se rozpoutává válka, která z té studené do té sakra horké může přerůst každým okamžikem.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jenda
Návštěvník
jenda

Vždyť to není dávno co jsme posílali do Sýrie i náboje do kulometů. Sice oficiálně Kurdům, ale kdo ví kde to skončilo. A do těch beden se toho schová. Vždyť si to amíci nakládali sami a nikdo k tomu nesměl. A někde jsem četl o našich dodávkách T72 do Afriky ukrajinským Ruslanem a ten byl hned druhý den viděn na Ukrajině. A to se měl 4x otočit a pokaždé naložit 4 tanky.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

To, kdo vyrobil zbraně teroristů, nedokazuje, kdo je podporuje. Se zbraněmi se čile obchoduje a často předtím, než jsou použity, několikrát změní majitele. Terorismus je v současnosti velkou hrozbou pro celý svět, ale současný finanční systém je pro svět ještě větší hrozbou. Vysvětlení tohoto tvrzení je uvedeno v článku: GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM: http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html

Jaris
Návštěvník
Jaris

Ze tomu Stropnickemu neda nekdo alespon poradne pres drzku na pansky zachodcich! Preci neni nezranitelny. Toho moncla si skutecne zaslouzi, zidak jeden!

Jenda Benda
Návštěvník
Jenda Benda

Tak tady jsou ty zbraně, které údajně vybuchovali v Vrběticích, nebo kde to bylo. Sobotko tys špína maximálního kalibru.

Bohumilcz
Návštěvník
Bohumilcz

Zeveta Bojkovice má zpátky 47 000 ! protitankových granátů RPG 75, které loni v červnu z areálu holdingu odvezla policie.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/policie-vratila-zevete-bojkovice-odvezene-protitankove-grana/r~1d8e0906274011e6a4100025900fea04/

Prodej RPG-75
http://www.zeveta.cz/index.php?url=cs/katalog/rpg-75-m
Reference – Ministerstvo obrany USA

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Jaký je to vzor RPG-75? Tyto protitankové zbraně se vyrábí od roku 1975 v několika vzorech, kdy se některé vyvážely i do ciziny.

Podle krátkého záběru ve videu to vypadá na starší verzi, kdy viditelný návod je ještě z doby ČSSR.
Ostatně už v březnu se objevily informace, že Slovensko vyváželo v letech 2013-2015 do SAUDSKÉ ARÁBIE různé zbraně od samopalů, přes raketomety až právě po československé RPG-75. Je pravděpodobné, že část těchto dodávek Saudská Arábie předala do Sýrie opozičním uskupením bojujícím proti Asadovi.

Matějka
Návštěvník
Matějka

hurá, ať žije Česká republika a její pancéřovky RPG, vivát! Ať žije českej zbrojařskej byznis!

Oldrin
Návštěvník
Oldrin

Kde mohly skončit zbraně, které jsme prodali v nedávné minulosti? Stropnický: Do Iráku a Jordánska jsme poslali miliony kusů nepotřebné munice.
http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MgA-Martin-Stropnicky-32374/clanek/Do-Iraku-a-Jordanska-jsme-poslali-miliony-kusu-nepotrebne-munice-67350

Kam mohly přijít samopaly za cca 18 mil Kč, které údajně vloni prodal / předal Stropnický americké armádě? Informace proběhla tiskem.

vokoun
Návštěvník
vokoun

možná bych věděl,
https://www.youtube.com/watch?v=z1lvCEbaIp8#t=27

na videu je výcvik FSA “svobodná” syrská armáda,přesně v čase 2:00 a 6:14 je to
dobře vidět,kluci mají 58ičky a vypadají hodně zánovně…

vokoun
Návštěvník
vokoun

možná bych věděl,
https://www.youtube.com/watch?v=z1lvCEbaIp8#t=27

na videu je výcvik FSA “svobodná” syrská armáda,přesně v čase 2:00 a 6:14 je to
dobře vidět,kluci mají 58ičky a vypadají hodně zánovně…

Holy
Návštěvník
Holy

Ktery z poslancu, senatoru bude komedianta Stropnickeho interpelovat? Ktery prokurator se ujme kauzy o podpore mezinarodniho terorismu vladou CR!?

konzerva
Návštěvník
Amus
Návštěvník
Amus

Němci by měli hlavně mlčet a nesnažit se házet vinu s problémy s uprchlíky na země V4. Nikdo je nenutil uprchlíky přijímat, sami si je pozvali a sami je vítali. Mají, na rozdíl od nás, dost silnou armádu na to, aby byli schopni uhlídat nejen vlastní hranice, ale i hranice Schengenu. A jsou to rovněž oni, kteří posluhují Američanům a rovněž oni, kteří hází klacky pod nohy všem evropským vládám, které by chtěly bránit vlastní hranice a vlastní občany. I přes oprávněnou kritiku dodávek našich zbraní do Sýrie a za to by měla padnout hlava ministra obrany, je nesmyslné obviňovat země V4 z migrantské krize obzvláště proto, že Syřané jsou mezi migranty zastoupeni minimálně a to počítám i ty s falešnými pasy. Takže ať si němečtí politici zametou před vlastním prahem a přestanou z vlastních chyb, spíše dobře naplánovaných akcí, obviňovat ostatní státy. Němec se nikdy nezmění. Pryč z EU.