VIDEO: Švédská společnost představila ve spolupráci s MasterCard první platební kartu, která...

VIDEO: Švédská společnost představila ve spolupráci s MasterCard první platební kartu, která bude zamítat transakce a nákupy po denním, týdenním a měsíčním překročením osobního limitu CO2 držitele karty! Každá transakce bude mít vypočtenou uhlíkovou stopu a cílem karty je omezit masovou spotřebu obyvatelstva na nákupní frontě! Podle ekonomů se jedná o pilotní projekt něčeho daleko většího a hrozivějšího v souvislosti s roztáčející se inflací v USA, v Eurozóně a rovněž v České republice, která začíná vést žebříček zemí s nejrychleji rostoucí inflací!

VIDEO: Švédská společnost představila ve spolupráci s MasterCard první platební kartu, která bude zamítat transakce a nákupy po denním, týdenním a měsíčním překročením osobního limitu CO2 držitele karty! Každá transakce bude mít vypočtenou uhlíkovou stopu a cílem karty je omezit masovou spotřebu obyvatelstva na nákupní frontě! Podle ekonomů se jedná o pilotní projekt něčeho daleko většího a hrozivějšího v souvislosti s roztáčející se inflací v USA, v Eurozóně a rovněž v České republice, která začíná vést žebříček zemí s nejrychleji rostoucí inflací!

Naše redakce byla dnes upozorněna na nové opatření globalistů, které přichází ze Skandinávie. Švédská fintechová společnost Doconomy totiž ve spolupráci se společností MasterCard představila novou platební kartu nazvanou DO Black, která jako první platební karta na světě schvaluje anebo zamítá transakce nikoliv na základě finančního zůstatku na účtu propojeného s kartou, ale podle uhlíkové stopy produktů a služeb, za které je kartou placeno.

Platební karta ve spojení s mobilní aplikací sleduje nákupy a jejich původ v jednotlivých lokacích a z nich vypočítává emisní karbonovou stopu. Nákup ve fastfoodu je přepočten na metry krychlové, resp. kilogramy a tuny emisí CO2. Stejně tak platba na benzínové pumpě. Aplikace zatím nemá přístup do databází obchodníků, takže z účtenek není možné vypočítat přesný objem CO2 z nákupu, protože v nákupním centru třeba nakoupíte 40 položek zboží, ale uhlíková stopa se může značně lišit.

Když půjdete koupit tužkové baterie, vygenerujete tím uhlíkovou stopu až 50x vyšší než při nákupu potravin, protože výroba alkalických baterií představuje obrovskou zátěž. Aplikace ve spojení s kartou DO Black tak zatím funguje jen ve spolupráci se švédskými obchodníky, kteří uzavřou smlouvy se společností Doconomy a dobrovolně jim budou poskytovat seznamy položek z účtovaných nákupů. Zatím je to možné pouze na bázi dobrovolnosti, kdy držitel karty dobrovolně podepíše souhlas, že podmínkou vedení karty je sdílení informací od obchodníků ohledně položek nákupu se společností Doconomy.

V praxi to vypadá tak, že transakce MasterCard je nejprve propojena s databází Doconomy, která obdrží od obchodníka položky nákupu, servery Doconomy provedou výpočty CO2 uhlíkových stop a podle objemu emisní povolenky držitele karty buď pošlou souhlas MasterCard, anebo zamítnutí, takže karta následně operaci zamítne, a to z důvodu překročení emisní povolenky dané osoby.

První platební karta na světě založená na osobním emisním kreditu

Tento pilotní projekt ve Švédsku byl představen již 25. února 2019 a společnost MasterCard k tomu přinesla tiskovou zprávu [1], že vytvořila partnerství se společností Doconomy. Teprve nyní se ale tento projekt dostává do popředí v souvislosti s událostmi v České republice, o které včera informovali i americké televize. Česká republika se dostala do čela v celé Evropě v růstu inflace a v srpnu inflace v ČR prorazila magickou hranici 4% a ekonomové bijí na poplach [2], že do konce roku by to mohlo být i více než 5% inflace.

Mohutné rozdávání peněz obyvatelstvu před volbami není nic zvláštního, ovšem tentokrát je to jiné. Letošní rozdávání probíhá ve všech zemích Evropy a zejména v USA. Inflační spirála se přitom právě tam už dostala do situace, kdy lidé odmítají nastupovat zpátky do práce po koronavirové krizi, protože sociální dávky a kompenzace jim zajišťují lepší život a příjmy, než kdyby doopravdy pracovali.

Popis funkce platební emisní karty

To samé se stalo všude v Evropě a rovněž v ČR. Maloobchodní ceny rostou všude, někde dokonce o desítky procent. Mnoho lidí trpí konceptuální slepotou a nedokáže si skládat logikálie dohromady, přičemž sledují hlavně technikálie. Určitě jste zaregistrovali tzv. krizi průmyslu kvůli nedostatku čipů. Automobilky zastavují výrobu, nejsou čipy do grafických karet počítačů, Apple včera oznámil, že nemá dostatek čipů pro nové iPhony 13 a protože čipy jsou potřeba do veškeré elektroniky, dochází tím k čemu?

Malá pauza na přemýšlení… jestli na to přijdete sami… Ano, dochází k rozpoutání inflačního stimulu. Co to je? Inflační stimul je nebezpečná událost na globálním trhu, které se někdy říká jako “černá labuť” a je to událost, kdy nedostatek něčeho zásadního, bez čeho se společnost neobejde, automaticky odstartuje roztočení mamutí inflační spirály, uprostřed které se točí a ve víru sedí černá labuť.

Fenomén “Černé labutě” v podobě čipové krize a následně indukované masové inflace

Která věc v dnešní době je nenahraditelná? Mléko to není. Ani máslo. Ani sůl, která donedávna byla nad zlato. Ne ne. Dnešní svět se neobejde bez čipů. Čipy jsou zapotřebí k tomu, abyste mohli zaplatit v obchodě. Abyste mohli jezdit autem. Aby fungovala doprava. Aby fungovaly lékařské přístroje. Aby se lidé dorozuměli, pomocí telefonů. Aby mohli komunikovat, pomocí počítačů. Nedostatek čipů je tak ve skutečnosti přesně tou černou labutí inflační spirály. Co se totiž stane, když není něco, co je pro společnost nezbytné?

No, dojde logicky k masivnímu nárůstu ceny toho zboží. A protože ty čipy jsou nutné všude ve společnosti, další výrobci a firmy vysokou cenu čipů kompenzují nárůstem svých cen a svého zboží. Stavební materiál v celé Evropě a v USA prostřelil strop a všechno zdražuje o desítky procent. To vede k masivnímu zdražování už tak nedostupných bytů, které jsou předraženy kvůli spekulaci nadnárodních penzijních fondů.

Kalkulačka na výpočet emisí CO2

Nedostatek čipů v globální ekonomice tak vytvořil černou labuť ekonomického a finančního světa, která způsobí roztočení mohutné inflace, protože čipy potřebují všichni, což povede k mohutnému zdražování toho malého objemu čipů, které se na trh dostanou. A když se všechno zdražuje, vlády nemohou lidem nepřidat. Nemohou nepřidat důchodcům, ani státním zaměstnancům, nemohou nepřidat nezaměstnaným a soukromé firmy logicky nemohou nepřidat svým zaměstnancům, protože by odešli a neuživili by se v situaci rostoucích životních nákladů.

Jenže globalisté nedostatek čipů spustili uměle. Laická veřejnost je proslulá svojí tupostí, ale nemějte jí to za zlé. Technologické informace nejsou až tak veřejně dostupné. Všechny čipy totiž vyrábí autonomní robotizované linky bez zásahu lidské ruky. A pokud jde o křemíkové waffery, ze kterých se řežou desky pro litografii čipů, ty jsou vyráběny v metalurgických závodech a v indukčních pecích, ke kterým přistupují jen zaměstnanci v nehořlavých a žáruvzdorných kombinézách, kterými žádný virus rozhodně neprojde.

Světové a hlavně německé automobilky už v roce 2018 úmyslně neobjednaly pro rok 2021 dostatek čipů, už tehdy věděly a znaly plán, jak zlikvidovat spalovací auta pomocí uměle vyvolané čipové krize

Problémem není ani kapacita výroby čipů, protože čipy se nevyrábí jako rohlíky, ale vyrábí se podle dlouho dopředu nasmlouvaných objemů. Nemůže se stát, že najednou by Volkswagen nebo Toyota neměly čipy, protože si je neobjednaly. Čipy se totiž nevyrábí on-time, čipy se pouze dodávají on-time. V čem je rozdíl? Hlavní rozdíl je v tom, že automobilky neodebírají zásoby na sklad, takže od dodavatele objednávají on-time pouze to, co momentálně přijde do vyrobených aut, ne na sklad. Jenže pozor, to nemá nic společného s výrobou čipů. Ta je nasmlouvána až na 3 roky dopředu a nemůže se stát, že by čipy nebyly. Čipy se totiž do Evropy dováží v kontejnerech a skladují se v Holandsku. On-time dodávky čipů do německých automobilek potom probíhají z těchto holandských skladů v průběhu celého roku.

Roční emise CO2 na hlavu jednoho člověka v jednotlivých zemích

Takže, teď je tady otázka. Proč ty čipy v holandských skladech nejsou? Proč je německé automobilky v roce 2018 neobjednaly pro tento rok 2021? Zase vám dám chvilku na přemýšlení… jestli na to přijdete sami. Ano, už v roce 2018 německé automobilky potřebovaly zlikvidovat výrobu spalovacích aut. A proto neobjednaly na rok 2021 dostatek čipů. A to s cílem, aby čipy v omezeném množství byly jenom a hlavně do… elektrických aut. Kruh se uzavřel.

Nedostatek čipů je uměle vyvolaná krize s cílem násilně donutit lidi k nákupům politicky protěžovaných elektrických aut primárně, a sekundárně indukovat na globálních trzích mamutí inflaci. A jak to udělat, když je lidé nechtějí a chtějí spalovací auta? No, jednoduše. Vytvoří se krize něčeho, bez čeho se spalovací auta nedají vyrobit. Vyrobí se krize nedostatku čipů do těchto aut. Ze stejného důvodu končí v ČR výroba nejprodávanějšího spalovacího auta, Škody Fabia v provedení Combi. Automobilka oznámila, že s výrobou Fabie v kombíku končí. Jednak kvůli emisím, ale hlavně také kvůli nedostatku čipů.

Globalisté nejprve vypustili Černou labuť na vyvolání čipové a inflační krize, aby již brzy nabídli řešení této krize v podobě osobních emisních kreditů

Tato černá labuť roztočí mohutnou inflační spirálu. Bazarová spalovací auta vystřelí se svými cenami do astronomických výšin. Ceny bytů detto. Ceny potravin detto. Ceny služeb detto. Ceny oblečení detto. Ceny elektroniky desetkrát detto. A jak na to bude muset zareagovat stát a zaměstnavatelé? Zvyšováním mezd a platů na straně jedné, a zvyšováním cen své produkce a služeb na straně druhé. V této inflační spirále však bude zaděláno na zavedení nových opatření, jejichž cílem bude omezení spotřeby k ochraně klimatu, ale ve skutečnosti dojde k indukci omezení spotřeby a tím ke snaze o potlačení inflace, ovšem za cenu mohutného zchudnutí obyvatelstva.

Nákupem těchto tenisek zatížíte své platební konto více jak 17 kg emisí CO2

Je to ve skutečnosti děsivý plán na likvidaci nákupní fronty. Karta vám umožní utratit jen tolik peněz, jakou budete mít emisní povolenku CO2. Když koupíte na akci flákotu hovězího masa, už do konce týdne nekoupíte nic, protože tou flákotou si vyčerpáte do konce týdne emisní limit. Lidé se tak přeorientují na vegan a veget stravu, aby si mohli dovolit koupit třeba chlast, pivo apod. Při takto malé a řízené spotřebě nebude hrozit žádná inflace, protože pokud každý člověk bude mít známou emisní povolenku, bude mít i dopředu známou finanční spotřebu, takže stát bude moci spočítat, kolik peněz je třeba uvolnit do oběhu, kolik dávek, kolik důchodů, kolik platů státním zaměstnancům.

Platební karta omezující transakce podle objemu spotřebovaného CO2 je první vlaštovkou chystané likvidace nákupní fronty

Bez zavedení emisních personálních kvót nepůjde inflační spirálu zastavit, černá labuť se v té inflační spirále bude točit rychleji a rychleji. Proto globalisté zavedli ve Švédsku tento pilotní projekt DO Black karty společnosti Doconomy. Odkud myslíte, že přišel ten název té karty? Ano, je to odvozeno právě od ekonomického modelu “černé labutě” ve společnosti, která otřese celou civilizací a roztočí finanční krizi na hladině globálních trhů. Uměle vytvořená čipová krize ve spolupráci globalistů s automobilkami, vládami a bankami má za úkol nejprve vytvořit problém, tedy čipovou a následně inflační mamutí krizi.

Jakou uhlíkovou stopu v USA zanechává člověk konzumující výhradně maso, průměrně maso, lidé nekonzumující hovězí, vegetariáni a vegani

A hned poté globalisté nabídnou řešení této krize. Emisní osobní kredity pro každého člověka a nepodmíněný příjem, který díky emisním kvótám jedince půjde dokonale rozpočítat na každou osobu. Univerzální příjem již nebude utopií, ne ne. Univerzální příjem se tím okamžikem stane nezbytností, protože černá labuť bude v inflační spirále požírat všechny životní úspory obyvatelstva. Proto Doconomy není výstřelek střelených Švédů, je to pilotní projekt globálního plánu na zavedení osobního emisního kreditu každého člověka s cílem propojení inflační regulace a nepodmíněného příjmu. Vítejte ve světě Total Control!

-VK-

Šéfredaktor AE News

S námi čtete, s námi objevujete

Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 7. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca. 50% z cílové sumy a do konce měsíce zbývá 7 dní. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
CZkotas
Návštěvník
CZkotas

Další článek přečten, děkuji moc, už jdu na další, které jsem nestihl během dvou týdnů přečíst!

juraj788
Návštěvník
juraj788

Tak sa váľam smiechom k tej elektrifikácii. A ja som si myslel, že ten slávny Blackout spôsobí nejaký hacker, a ono to len ľudská blbosť a elektromobily.
To chcem vidieť traktor ktorý orie na baterky, ktorý ťahý za sebou 18 pluhov alebo 30 tonovu vlečku.
V mestách a na dedinách denne vrčia kosačky a píly, žiadna ručná kosa, to má byť na baterky?
Taký Boening bude tiež na baterky?
Taký tanker, tank, stíhačka tiež?

A k tým CO kreditkám. Toto ma dostalo, pôjdem si zabehať a emisky mám na mesiac v prdeli?
A čo už výroba kvasením, kapusta, víno, pivo, tvrdé, knedlíky, ty vole, to sú magori. A čo už cigarety? Takže si dám pivečko a dostanem deň CO limit? HA. Debily.

To sem tam si niekde uprdne sopečka, indiáni niekedy tam hádzali panny. Panny došli, nahádžme tam blbcov.

net
Návštěvník
net

Je konec..

AKatarína
Návštěvník
AKatarína

O emisných kreditoch som zatiaľ čítala len súvislosti s nákupom fosílnych palív. Otrasné. Nech si tie karty strčia do prdele aj s celou uhlíkovou stopou.

Vladimír81
Návštěvník
Vladimír81

dívejte co je to za web.

https://www.ceskoprobudse.cz/

“Karanténní”, koncentrační tábory všude po světě!!!!

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=en&tl=cs&u=https://kasialovesgod.wixsite.com/newsletter/post/covid-quarentine-concentration-camps-around-the-world

– Austrálie: §158 Public Health Act: umožňuje nařídit očkování a dává policii či jiné pověřené osobě právo příslušného člověka zadržet a převézt do místa, kde jej má podstoupit, použít donucovací prostředky, aby mohl být naočkován, a sundat z něj veškeré oblečení, včetně spodků. – JIŽ SCHVÁLENO!

– USA: téměř totožný NY senate, zákon A416 – připraven v senátu na schválení

ZDROJ K OBĚMA TVRZENÍM: https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-tomanek.php?itemid=38620

– ČR: od 27.11.2020 připraven návrh téměř totožný ekvivalent australského zákona!!!

ZDROJ: https://stavbeznouze.cz/blog/pozor-zakerna-novela-zakona-o-ochrane-verejneho-zdravi/

– ČR: NOVELA :č. 258/2000 Sb – Bez statusu „očkovaný“, „testovaný“ nebo „prodělané nemoci“ – covid pasu, nevstoupíte do jakéhokoliv veřejného nebo soukromého prostoru a stát o tom povede elektronický záznam s časem a datem kontroly + pravomoc omezovat i setkávání v rámci rodin. – OPAKOVANĚ V PROJEDNÁVÁNÍ!

ZDROJ: https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=1225&CT1=0

PaVo
Návštěvník
PaVo

Píši to tady pořád dokola, hlídat návrhy zákonů a varovat posrance před hlasováním proti nám, neposlechnou ?, pak nedá se nic dělat, sejmout. A nebo ještě lépe: Pod každým návrhem zákona je někdo podepsán a za tím je nutno dojít si a ne chodit v průvodu s lízátky, troubit jak troubové auty a vykřikovat hesla na Letné!

Proč toto nepraktikuje pan Volný? Proč neinformuje , kdo co navrhuje? Po těch lidech se musí jít a rychle.

Je válka! A kdo přesto pořád mluví o demokracii, je všech idiotů král! Hoří barák a lidí řeší kraviny!

A nebo se nechte odvézt do koncentráků, svléct násilně a fuckcínou zabít.

Zdravý rozum
Návštěvník
Zdravý rozum

Pavo tu ti dávám za pravdu, Kotleba napriklad presne o takychto veciach informuje, myslím tie zákony a kto z knesetu ako hlasoval, možno to robí aj volný len nikto o tom nevie…

mikessska
Návštěvník
mikessska

Tak můžete začít, a buďte první, kdo bude střílet..jen píšete, a skutek utek…takové křiklouny fakt nemusím.Radeji buďte konstruktivní a pěstujete si plodiny, ať máte co jíst..a když jste to nestihl letos…tak, jestli dostanete šanci přežít zimu, tak to zkuste příště.

zajímavé
Návštěvník
zajímavé

Jen se nebojte, oni vám ty plodiny nejen zakáží, ale i to nasyslené seberou.
Potom už ale nebude koho kontrolovat, protože se už pojede jiný level.

karpiCz
Návštěvník
karpiCz

…postřílet za barákem u popelnic.

zajímavé
Návštěvník
zajímavé

Tuto informaci jsem sem dával v době projednávání několikrát, neprošlo ani jednou.
Ted už se ani nesnažím

Enni
Návštěvník
Enni

Teď dávají na ČT2 dokument o královská rodině. Mimo jiné, jen jeden z jejich členů, utratí za rok 600 000liber za nesmyslné lety po celém světě. To je aspoň uhlíková stopa!
Mám dotaz. To budou opět tito lidé jezdit na koni, nebo chodit s uzlíčkem buchet pěšky?

vese
Návštěvník
vese

Enni
Jeden z výroků prince Filipa: “Když se reinkarnuju, rád bych se vrátil jako smrtící virus, který vyřeší přelidnění na naší planetě.”
Hmm … a že by onou reinkarnací i on přispěl k přelidnění, to ho asi nenapadlo.

CZkotas
Návštěvník
CZkotas

😀
comment image

4fun
Návštěvník
4fun

Neměla by v tom posledním políčku
být sleva v krematoriu?

karpiCz
Návštěvník
karpiCz

Nesměju se. Přečtěte si příspěvek od Vladimír81.

VERITAS DEI VINCIT
Návštěvník
VERITAS DEI VINCIT

CZkotas
já se furt směju díky :-)))

ide tretia dávka…
https://vk.com/wall-205669967_9085
Great awakening, Anet Suhajdova

CZkotas
Návštěvník
CZkotas

https://www.youtube.com/watch?v=Mp7tMDj81Pw
Call of Duty: MELBOURNE WARFARE

Jaris
Návštěvník
Jaris

CZkotas
Jak je vubec mozne, ze ten motherfucker a psychopat Daniel Andrew (premier Viktorie) je jeste nazivu. Ten to vsechno v Australii zacal. Je nespravedlive, aby policajti mohli byt po zuby ozbrojeni proti lidem s holyma rukama. Na takove demonstrace by obycejni lide meli jit alespon s baseball palkami.

Strýček Skrblík
Návštěvník
Strýček Skrblík

Na stránkách deníku jsem objevil nový článek:

,,Dezinformační server Aeronet přišel v úterý 21. září s další absurdní konspirační teorií. Podle něj byla ve vakcínách proti covid-19 “oficiálně objevena cizorodá tělesa podobná sondám, sentinelům s anténami, diamantům a chobotničkám”. Prý na to přišli rakouští “soudní znalci”. Jde o nesmysl.”

https://www.denik.cz/z_domova/aeronet-fake-news-vakciny.html

Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber

Příkladny slizoun Krupka, od pohledu typický profil redaktora, použije jako argument, moment zamyslíme se, 3,2,1 Bingooo. Dehonestaci. Jako všechna MSM média. Krupka, pořád dokola. Už je to ohrana písnička.

4fun
Návštěvník
4fun

To je způsob jak v dobách totality a přísné cenzury informovat lidi.
To podstatné bylo řečeno 🙂

Ti starší ještě umí číst “mezi řádky”, ti mladí se to budou muset rychle naučit.

Buchanka
Návštěvník
Buchanka

ale Strýčku Trolle, naco tady deláš reklamu mejnstrímu? Kdo chce, podívá se tam. Za koho vlastně kopeš? Aha, za Yenkíje, tak pardon!

Jinu
Návštěvník
Jinu
VERITAS DEI VINCIT
Návštěvník
VERITAS DEI VINCIT

dnes již změnili titulek!
vyndali mimina

comment image

Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber

Říká Bancel, nechtěl by náhodou sekyrou Cancel.